Serialesitelenovelet
42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

5 participanți

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:25 pm

dubaisport a scris:

categoric !!!
la ecranizari intotdeauna se taie mult fatza de carte

Probabil ca va fi destul de diferit . Asa a fost si in FGSN . Acolo nu s-a mai blocat nimeni ... nu era niciun Kerim minunat . In serial insa ...totul s-a schimbat . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mar 24 Iul 2012, 6:25 pm

michiper68 a scris:

si kenan cine va fi? daca engin va fi fratele cel bun kenan cine va fi? nu joaca el in rol care nu-l avantajeaza ...

cred ca nu va juca Kenan cu Engin......
si eu zic acelasi lucru ,nu va accepta rol secundar Kenan
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:26 pm

michiper68 a scris:

pai deja au personaje. cevdet si sotia, copiii si sotiile lor, prietenii copiilor, se muta toti in casoi, fiecare copil va avea etajul lui, deci manajere si bagatori de seama ca in toate serialele, care vor curata cartofi si vor matura curtea si refiok va socializa cu toti, prietenii lui refik, socrii baietilor cu tot familionul...plus vecinii.
Da . Au cu ce umple serialul . Depinde acum si de ceilalti . Si de echipa . Dar mie nu-mi suna rau . Chiar deloc . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:27 pm

dubaisport a scris:

cred ca nu va juca Kenan cu Engin......
si eu zic acelasi lucru ,nu va accepta rol secundar Kenan

el va fi cu berg. in alt serial. au si zis ca ay yapim au mai multe proiecte. kerim va fi cu cevdet.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:27 pm

dubaisport a scris:

cred ca nu va juca Kenan cu Engin......
si eu zic acelasi lucru ,nu va accepta rol secundar Kenan

Nici eu nu prea cred ca vor fi in acelasi serial . Este prea mult . Multi bani . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:30 pm

fana care a povestit pe blog are cartea in sarba...si noi nu o gasim in engleza. ne trebuie o fana din constanta. ei au acolo mai multe traduceri...
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mar 24 Iul 2012, 6:30 pm

michiper68 a scris:

el va fi cu berg. in alt serial. au si zis ca ay yapim au mai multe proiecte. kerim va fi cu cevdet.

bine ca stim de Engin ....de Kenan ,Bergo si altii nu ma intereseaza
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:31 pm

Cevdet bey has two sons and one dughter, his older son Osman is his succesor, he is interested in expanding the business, gaining money and status, he is married with two children and has a lover. His younger son Refik, engineer is married to very pretty woman Perihan, he as his uncle, wants to reform the country, laws and traditions, he is an idealist and a dreamer, who somehow always failes, he divorced his wife and spent all of his money in projects that did not succeed. Their sister is not the focal point in the novel, but is mentioned with her fiancee. Two important characters are also Refiks friends who end up in very different places (one as senator and one as alchoholist). And the last generation is Ahmet, Refiks son, who is trying to understand his father and his way of thinking and life, and the end of the novel is in 1970s.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mar 24 Iul 2012, 6:32 pm

michiper68 a scris:fana care a povestit pe blog are cartea in sarba...si noi nu o gasim in engleza. ne trebuie o fana din constanta. ei au acolo mai multe traduceri...
parca era cineva din Constanta care intra si comm cu noi ,dar nu mai stiu cine ....
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:32 pm

dubaisport a scris:

bine ca stim de Engin ....de Kenan ,Bergo si altii nu ma intereseaza

Daaaa . Enginnnnnnnn . Abia astept sa-l vad visator . Si sarac . Si apoi o deveni iar bogat .
Dar am inteles ca la final moare . Ca sa stim dinainte . Crying or Very sad
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:32 pm

dubaisport a scris:
parca era cineva din Constanta care intra si comm cu noi ,dar nu mai stiu cine ....

Selin ????
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mar 24 Iul 2012, 6:35 pm

victorelalove a scris:

Selin ????

poate ...nu mai stiu sigur

fetelor ies un pic afara,ca de ieri seara de cand am ajuns acasa nu am iesit din casa; ne citim mai tarziu

kiss kiss 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 155656 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 155656
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:37 pm

O seara frumoasa , Dubai !! kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:41 pm

dubaisport a scris:

poate ...nu mai stiu sigur

fetelor ies un pic afara,ca de ieri seara de cand am ajuns acasa nu am iesit din casa; ne citim mai tarziu

kiss kiss 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 155656 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 155656

plimbare placuta!!! eu m-am ,,aerisit'' azi la politie la coada. noroc ca e gata buletinul duminica, si au program de lucru si sambata si duminica.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:44 pm

michiper68 a scris:

plimbare placuta!!! eu m-am ,,aerisit'' azi la politie la coada. noroc ca e gata buletinul duminica, si au program de lucru si sambata si duminica.

Eu cand am cautat ca nebuna cartea . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:47 pm

victorelalove a scris:

Eu cand am cautat ca nebuna cartea . Smile

daca bagi pe google nu-ti da nimic. adevarul e ca noi nu am citit fatmagul dar am vazut filmul, tot stiam cate ceva. vad ca pt serialul lui cansel , care va incepe joi, s-au scremut o luna sa-l bage in program. inseamna ca peste 2 saptamani vor incepe pregatitrile si la asta.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:49 pm

michiper68 a scris:

daca bagi pe google nu-ti da nimic. adevarul e ca noi nu am citit fatmagul dar am vazut filmul, tot stiam cate ceva. vad ca pt serialul lui cansel , care va incepe joi, s-au scremut o luna sa-l bage in program. inseamna ca peste 2 saptamani vor incepe pregatitrile si la asta.
Pai si ce ? FGSN a fost bine primit ? Nimeni nu-i dadea sanse . Asa fac si acum cu Cevdet . De ce s-or impacienta inainte sa inceapa ...nu stiu .

Sunt curioasa cum va arata Engin . Sper sa nu suferim prea mult . Asa cum faceam la FGSN ...ca nu este de bine . Crying or Very sad
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:52 pm

victorelalove a scris:
Pai si ce ? FGSN a fost bine primit ? Nimeni nu-i dadea sanse . Asa fac si acum cu Cevdet . De ce s-or impacienta inainte sa inceapa ...nu stiu .

Sunt curioasa cum va arata Engin . Sper sa nu suferim prea mult . Asa cum faceam la FGSN ...ca nu este de bine . Crying or Very sad

o sa suferim. ca il paraseste nevasta. se duce dupa unu cu finantele mai lungi. si surubelnita mai dreapta. el daca o sa viseze...va ramane cu visele. si copiii lui , am inteles vor deveni artisti, pictori. vom vedea un mediu artistic, pian si cantece de epoca.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:54 pm

michiper68 a scris:

o sa suferim. ca il paraseste nevasta. se duce dupa unu cu finantele mai lungi. si surubelnita mai dreapta. el daca o sa viseze...va ramane cu visele. si copiii lui , am inteles vor deveni artisti, pictori. vom vedea un mediu artistic, pian si cantece de epoca.
Dar poate ca se intoarce nevasta la el . Spasita . Isi da seama ca el este acela . S-a grabit . Nu a judecat cum trebuie . Sa o primeasca inapoi . Ii pare rau . Nu stia ce are langa ea .
Ca fana care citeste ... nu a terminat cartea . Cine stie ce va fi ...si cum va fi .
Copii raman cu el ? O fi vreuna sa stea toata ziua si sa schimbe scutece . Atunci sa-l vedem . kiss
Dar surubelinita lui cum este ? Smile Smile Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:56 pm

victorelalove a scris:
Dar poate ca se intoarce nevasta la el . Spasita . Isi da seama ca el este acela . S-a grabit . Nu a judecat cum trebuie . Sa o primeasca inapoi . Ii pare rau . Nu stia ce are langa ea .
Ca fana care citeste ... nu a terminat cartea . Cine stie ce va fi ...si cum va fi .
Copii raman cu el ? O fi vreuna sa stea toata ziua si sa schimbe scutece . Atunci sa-l vedem . kiss
Dar surubelinita lui cum este ? Smile Smile Smile

ocupata cu visele. pai parca ziceau ca ea se va recasatori. el ramane cu cartile, cu ideologia si cu dorinta de a schimba lumea....adica mai sarac si mai curat..
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 6:57 pm

michiper68 a scris:

ocupata cu visele. pai parca ziceau ca ea se va recasatori. el ramane cu cartile, cu ideologia si cu dorinta de a schimba lumea....adica mai sarac si mai curat..
Asa va fi . Dar asta mai pe la mijlocul cartii . Apoi isi face tipografie . Smile
Daca ramane sarac ...va fi mai dezbracat ? Smile Adica ... are o singura camasa . Daca o spala sta in camaruta ... fara . Noua sa ni-l arate . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 6:59 pm

victorelalove a scris:
Asa va fi . Dar asta mai pe la mijlocul cartii . Apoi isi face tipografie . Smile
Daca ramane sarac ...va fi mai dezbracat ? Smile Adica ... are o singura camasa . Daca o spala sta in camaruta ... fara . Noua sa ni-l arate . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946

daaa. si cartile se tiparesc la nudul gol. sudor a fost, acum e momentul sa fie tipograf, om de afaceri, visator...
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 7:01 pm

michiper68 a scris:

daaa. si cartile se tiparesc la nudul gol. sudor a fost, acum e momentul sa fie tipograf, om de afaceri, visator...

Pai si mai analizeaza cineva esenta serialului ?
Incepem si analizam esenta copacului ...viril . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946
Sa stea ...cum vrea el . Mai ales dezbracat . Nu ne suparam .
El si cand va suferi dupa sotia tradatoare ... poate se duce sa faca baie . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 244732 Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 24 Iul 2012, 7:04 pm

victorelalove a scris:

Pai si mai analizeaza cineva esenta serialului ?
Incepem si analizam esenta copacului ...viril . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 248946
Sa stea ...cum vrea el . Mai ales dezbracat . Nu ne suparam .
El si cand va suferi dupa sotia tradatoare ... poate se duce sa faca baie . 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 244732 Smile


cu ibricul . o sa se mute in casoi si menajera o sa-i toarne apa calda-n cap. pacat ca nu va sta in cada cu o carte in mana...nu era la moda atunci.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Iul 2012, 7:07 pm

michiper68 a scris:


cu ibricul . o sa se mute in casoi si menajera o sa-i toarne apa calda-n cap. pacat ca nu va sta in cada cu o carte in mana...nu era la moda atunci.
Smile
Menajera draguta ?
Va fi cu citit de poezii ... sigur .
Dar isi va lua amanta ?


victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 39 Empty Re: 42. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum