Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+24
florina1989
prytymeu
demiruta
lucyana
emilia63
violeta53
Luana
teodora_roman
iulia1965
aurora212
iulia
carmenadina
rodica
michiper68
dea05
windy_day
vali1cluj
DENISA
vivi
clio 24
carola
iulia80
pissycutz
Admin_dea05
28 participanți

Pagina 36 din 38 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Urmatorul

In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Sam 06 Mar 2010, 10:39 am

Eu am impresia ca Sevgi nu face toate astea DOAR ca sa se razbune pe Bora....
Si in nici un caz nu e atat de dezinteresata pe cat o face,fata de YaSEMIN...Probabil vrea sa-l scoata din carti de tot pe Bora,iar pe Yasemin are impresia ca o poate manipula cum vrea...(si deocamdata,asa si e ! )
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Sam 06 Mar 2010, 12:12 pm

indicii ep 10
Yasemin, Savaş’a Ömer ile ilgili bir yalan söyler. İçinden çıkmakta zorlanacağı bir yalan…
Acaba Savaş bu durumdan şüphelenecek mi?
Polis, Çiçek’in ihbarı üzerine Ahmet Moran’a baskın düzenler.
Çiçek, Savaş'a bir iyilik daha yapar.
Yasemin de, Çiçek de aynı anda Baldarlar Holdingte…
Belki Savaş Baldar bu bölüm bir şiir okur sevdiceğine…
Bir akşam yemeği daha bakalım bu defa buluşabilecekler mi?
Bir de toplantıda çok tatlı bir sahneleri var.

Yasemin: Benden önce hiç aşık olmadın mı peki?
Savaş: Çooook..
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Sam 06 Mar 2010, 5:23 pm

michiper68 a scris:indicii ep 10
Yasemin, Savaş’a Ömer ile ilgili bir yalan söyler. İçinden çıkmakta zorlanacağı bir yalan…
Acaba Savaş bu durumdan şüphelenecek mi?
Polis, Çiçek’in ihbarı üzerine Ahmet Moran’a baskın düzenler.
Çiçek, Savaş'a bir iyilik daha yapar.
Yasemin de, Çiçek de aynı anda Baldarlar Holdingte…
Belki Savaş Baldar bu bölüm bir şiir okur sevdiceğine…
Bir akşam yemeği daha bakalım bu defa buluşabilecekler mi?
Bir de toplantıda çok tatlı bir sahneleri var.

Yasemin: Benden önce hiç aşık olmadın mı peki?
Savaş: Çooook..
Ce zice? Ce zice ?? Yasemin se intalneste cu Cicek ?? :nh8:
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Sam 06 Mar 2010, 11:43 pm

michiper68 a scris:indicii ep 10
Yasemin, Savaş’a Ömer ile ilgili bir yalan söyler. İçinden çıkmakta zorlanacağı bir yalan…

Savaş: Çooook..[/b]


Yasemin tells a lie to Savaş about Ömer. It will be very hard for her to take this lie back. Will Savaş be suspicious?
The police makes an operation to catch Ahmet Moran for drug trafficing.
Çiçek makes another favor for Savaş.
Yasemin and Çiçek are at Baldar Holding at the same time.
Maybe Savaş will read apoem to his love.
Another dinner. Lets see if they can meet this time.
They have a very sweet scene at the meeting.

Yasemin: Didn't you ever fall in love before me?
Savaş: Many times
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 8:51 am

DENISA a scris:
michiper68 a scris:indicii ep 10
Yasemin, Savaş’a Ömer ile ilgili bir yalan söyler. İçinden çıkmakta zorlanacağı bir yalan…

Savaş: Çooook..[/b]


Yasemin tells a lie to Savaş about Ömer. It will be very hard for her to take this lie back. Will Savaş be suspicious?
The police makes an operation to catch Ahmet Moran for drug trafficing.
Çiçek makes another favor for Savaş.
Yasemin and Çiçek are at Baldar Holding at the same time.
Maybe Savaş will read apoem to his love.
Another dinner. Lets see if they can meet this time.
They have a very sweet scene at the meeting.

Yasemin: Didn't you ever fall in love before me?
Savaş: Many times

Yasemin ii spune o minciună lui Savas despre OMER. Va fi foarte greu pentru ea să retraga această minciună mai tarziu. Va fi Savas suspicios? Politia face o operaţiune pentru a-l prindepe Ahmet Moran pentru trafic de droguri. Çiçek face un alt favor pentru Savas. Yasemin şi Çiçek sunt la Baldar Holding, în acelaşi timp. Poate Savas va citi un poem pentru dragostea lui. O alta cina. Să vedem dacă se pot întalni de data aceasta Ei au o scena foarte dulce la intalnire. Yasemin: Te-ai mai indragostit vreodata inainte de mine? Savas: De multe ori(cu asta a pus-o ...iar nu o sa aiba incredere dlucea Yas in el
Smile )
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 07 Mar 2010, 12:56 pm

buna ziua fetelor!
bine v-am regasit!
uitati un cadou de 8 martie din partea lui askasone.!
http://www.vimeo.com/9960740
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 07 Mar 2010, 1:19 pm

michiper68 a scris:2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 2441bud2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 M77va9

sărăcuţu l-a răpus oboseala .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 07 Mar 2010, 1:32 pm

vă pun un fragmenţel din comentariul unei cucuiete drăgălaşe ce scrie şi aici pe forum dar şi pe hunili


"""
Maybe he doesn't want to speak about Asi because he is still suffering for leaving some special partner, Tuba?! And he has a wife home ........
The second reason could be the financial one. He cannot say that Asi is the best while is he paid to make a better movie for a competitor company, can he? So, if he can't say AVC is better than Asi, he find something to say about it: "special". And for me, for example, this "special" means nothing. It's just like the people in the agency, to fill in some empty spaces. ""



Oare el chiar suferă după fosta parteneră de platou??? şi poate vreau eu să cred , persoana care i-a ocupat inimiora şi mintea timp de 2 ani de zile . Vreau să cred că nu-i e teamă de soaţă să facă declaraţii mai elogiaoase la adresa serialului şi a Tubei , mai degrabă cred că-i este teamă să nu-i iasă porumbelul pe gură. Eu cred că financiar a fost destul de bine plătit că dacă nu-i convenea nu mai juca şi nu-şi permitea să o ţină pe Burcin 2 ani acasă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 2:22 pm

DENISA a scris: vă pun un fragmenţel din comentariul unei cucuiete drăgălaşe ce scrie şi aici pe forum dar şi pe hunili


"""
Maybe he doesn't want to speak about Asi because he is still suffering for leaving some special partner, Tuba?! And he has a wife home ........
The second reason could be the financial one. He cannot say that Asi is the best while is he paid to make a better movie for a competitor company, can he? So, if he can't say AVC is better than Asi, he find something to say about it: "special". And for me, for example, this "special" means nothing. It's just like the people in the agency, to fill in some empty spaces. ""



Oare el chiar suferă după fosta parteneră de platou??? şi poate vreau eu să cred , persoana care i-a ocupat inimiora şi mintea timp de 2 ani de zile . Vreau să cred că nu-i e teamă de soaţă să facă declaraţii mai elogiaoase la adresa serialului şi a Tubei , mai degrabă cred că-i este teamă să nu-i iasă porumbelul pe gură. Eu cred că financiar a fost destul de bine plătit că dacă nu-i convenea nu mai juca şi nu-şi permitea să o ţină pe Burcin 2 ani acasă.

Probabil e asa cum spune ea..asa ne ar place noua sa credem...dar daca ai un contract semnat si daca se reziliaza unilateral se platesc daune f. mari..cred ca daca e vorba financiar ..nu-si putea permite sa plateasca atatea daune..
Cat despre AVC eu am inteles ca a zis ca nu se uita din cauza ritmului de lucru la filmari, ca repeta de multe ori o scena pana iese bine, ca se filmeaza aceeasi scena din diferite unghiuri,..de astea de ale fabricarii filmelor!
Dar ceea ce ma amuza este cum si-a numit personajele Tomiris in noul film...oare il fac in cinstea lui Murat Yldirim? Smile kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de teodora_roman Dum 07 Mar 2010, 3:00 pm

Oare el chiar suferă după fosta parteneră de platou??? şi poate vreau eu să cred , persoana care i-a ocupat inimiora şi mintea timp de 2 ani de zile . Vreau să cred că nu-i e teamă de soaţă să facă declaraţii mai elogiaoase la adresa serialului şi a Tubei , mai degrabă cred că-i este teamă să nu-i iasă porumbelul pe gură. Eu cred că financiar a fost destul de bine plătit că dacă nu-i convenea nu mai juca şi nu-şi permitea să o ţină pe Burcin 2 ani acasă.

Imi place sa cred ca mai are aceleasi sentimente pentru Tuba, dar are o nevasta acasa si chiar daca nu imi place asta, admir faptul ca nu vrea sa o puna intr-o situatie penibila pe Burcin.

Pe de o parte, daca porumbelul ar zbura prea tare ar fi nedemn de Murat pe care il iubesc eu. Daca e sa fie o ruptura intre el si Burcin ar trebui sa se petreaca intre peretii casei lor si sa nu o umileasca in public.
Pe de alta parte, daca porumbelul nu ar zbura, ci doar ar face comentarii elogioase la adresa Tubei, si-ar ridica in cap nevasta geloasa (si probabil restul familionului ei), lucru pe care sunt convinsa ca nu si-l doreste.

Cat despre filmul Asi, ma enerveaza ca nu spune sus si tare ca e cel mai bun film al lui, dar ratiunea mea intelege si asta. Nu poate spune a Asi e mai bun decat AVC, doar astia de la TMC (parca ei sunt producatorii, nu?) sunt concurentii lui Tomris. Si il platesc ca sa joace mai bine decat in Asi, sa faca un film mai bun si implicit sa le aduca mai multi bani. Asa vad eu lucrurile.

PS Desi e clar ca un film bun nu se face cu 1 actor bun si unul slab de mori, pe care i-l bagi pe gat aluia. Sunt convinsa ca in AVC efortul lui Murat este dublu fata de Asi, unde chimia dintre ei ajuta mult la reusita scenelor.
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 3:15 pm

Motzişor a scris:Bună ziua dragilor, fete şi băieţi un nou Megaupload - ,,Aşk ve Ceza" Episodul 2

Multumim Motzisor..Ce mai faci? Nu te-am mai"vazut" de mult on line..sau "auzit" kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 07 Mar 2010, 3:27 pm

clio 24 a scris:
DENISA a scris: vă pun un fragmenţel din comentariul unei cucuiete drăgălaşe ce scrie şi aici pe forum dar şi pe hunili


"""
Maybe he doesn't want to speak about Asi because he is still suffering for leaving some special partner, Tuba?! And he has a wife home ........
The second reason could be the financial one. He cannot say that Asi is the best while is he paid to make a better movie for a competitor company, can he? So, if he can't say AVC is better than Asi, he find something to say about it: "special". And for me, for example, this "special" means nothing. It's just like the people in the agency, to fill in some empty spaces. ""



Oare el chiar suferă după fosta parteneră de platou??? şi poate vreau eu să cred , persoana care i-a ocupat inimiora şi mintea timp de 2 ani de zile . Vreau să cred că nu-i e teamă de soaţă să facă declaraţii mai elogiaoase la adresa serialului şi a Tubei , mai degrabă cred că-i este teamă să nu-i iasă porumbelul pe gură. Eu cred că financiar a fost destul de bine plătit că dacă nu-i convenea nu mai juca şi nu-şi permitea să o ţină pe Burcin 2 ani acasă.

Probabil e asa cum spune ea..asa ne ar place noua sa credem...dar daca ai un contract semnat si daca se reziliaza unilateral se platesc daune f. mari..cred ca daca e vorba financiar ..nu-si putea permite sa plateasca atatea daune..
Cat despre AVC eu am inteles ca a zis ca nu se uita din cauza ritmului de lucru la filmari, ca repeta de multe ori o scena pana iese bine, ca se filmeaza aceeasi scena din diferite unghiuri,..de astea de ale fabricarii filmelor!
Dar ceea ce ma amuza este cum si-a numit personajele Tomiris in noul film...oare il fac in cinstea lui Murat Yldirim? Smile kiss
saptaman trecuta am citit intr-un articol din presa turca ......actorii turci se Crying or Very sad ca din cauza crizei financiare sunt platiti din ce in ce mai putin. un actor , intr-un film cu rating bun poate primi 500 lire turcesti pe episod. asta inseamna cam 9 milioane in lei , adica undeva la 36 milioane pe luna. nu e foarte rau dar nici bine nu e daca platesti chirie si e singura sursa de venit a unei familii in istanbul. si asta e pt rol principal film cu rating.si cred ca nurgul e mai bine platita ca murat. in ceea ce priveste munca grea , pt mai multe unghiuri, e obtiiunea lor si tine de economie, ca se poate lucra cu 5 camere cu cameranii langa si ai 5 unghiuri diferite , planuri diferite. dar cred ca ei economisesc si chinuie actorii, ii pun sa faca aceeiasi secventa de mai multe ori ca sa filmeze cameramanul in diverse unghiuri.de fapt aparatura lor nu e din cea mai performanta daca sunteti atente la monitoare si la camere si la microfoanele pe care le folosesc.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 07 Mar 2010, 4:31 pm

Glumesti !!
Am vazut un clasament al actorilor (dupa suma platita ! )
1.Tipul din "Valea Lupilor " (Polat ) -60.000 $/episod
2. Kenan Imi..(Ezel ) -45.000 $/ep
3.Tuba.Buyukustun - 30.000 $ (ea+inca 2 )/ep

Cu toata criza,mai putin de 25-30.000$/saptamana nu ia nici Tuba,nici Murat...

-------

https://serialesitelenovelet.forumgratuit.ro/viewtopic.forum?t=82
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 07 Mar 2010, 4:56 pm

am vazut tot felul de clasamente dar murat nu era niciodata in primii zece. la asi cred ca dupa tuba erau cetin t si nur s ca remuneratie si la ask nurgul si poate baba sa fie bine platite. asa cred eu. si mai cred ca totusi murat aici e mai bine bine platit ca in asi.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 07 Mar 2010, 5:33 pm

Sigur e mai bine platit ca in Asi !! Cand a acceptat sa joace in AVC,era deja un star !Cand a inceput Asi...nu cred ca era prea cunoscut...desi mai avusese cateva roluri...
dar cred ca si in sezonul 2 si 3 din Asi a fost bine platit...Serialul a avut succes...
Si stiu ca nici Berguzar Korel nu a fost prea bine platita in primul sezon de BBG...Dar deja in sezonul 2 s-au renegociat salariile,si primea 25.000 & /episod...
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Motzişor Dum 07 Mar 2010, 6:59 pm

Dragă Clio, mulţumesc frumos, stau cuminte în pat cu o viroză. Vă pup pe toate, mâine sper să pot încărca fragmentele 5-9 din Aşk, 5 şi 6 sunt gata, mai am de lămurit cu ajutorul Flrorinei doar părţile omise pe Hunili, şi apoi să finalizez şi restul. Vă doresc o seară frumoasă tuturor!
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Dum 07 Mar 2010, 7:25 pm

Buna seara tuturor,
Motzisor, insanatosire grabnica. Ai grija de tine, serialul nu pleaca nicaieri si nu se supara nimeni daca mai intervin si intarzieri.
Numai bine
Pentru toata lumea o seara frumoasa in continuare.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 07 Mar 2010, 8:46 pm

buna seara fetelor!
pentru ca maine ne sarbatorim...sau cel putin ar trebui sa fim sarbatorite...vreau sa va fac o urare/dedicatie !
Cum ne privim pe noi insine la diferite varste?

Fetita de 3 ani : Se priveste si se vede regina ..
Fetita de 8 ani : Se priveste si se vede Cenusareasa.
Adolescenta de 15 ani : Se priveste si vede Sora cea Urita (Mama, nu pot
merge la scoala aratind in halul asta!!)
Tanara de 20 de ani : Se priveste si se vede"prea grasa/ prea slaba, prea inalta/ prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide sa iasa oricum.
Femeia de 30 de ani: : Se priveste si vede"prea grasa / prea slaba, prea inalta / prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide ca nu are timp sa se aranjeze, asa ca iese oricum.
La 40 de ani: Se priveste si vede "curata" si iese oricum.
La 50 de ani : Se priveste si vede "Sunt eu" si merge oriunde isi doreste.
La 60 de ani: Se priveste si isi reaminteste de toti oamenii care nu se mai pot privi in oglinda. Iese si cucereste lumea.

La 70 de ani : Se priveste si vede intelepciune, rasete si abilitate, iese si se bucura de viata..
La 80 de ani : Nu mai pierde vremea sa se priveasca. Isi pune palaria violet si iese sa se bucure de lume.
Poate ar trebui, toate, sa ne insfacam mai devreme palaria violet!
Bucura-te de viata, Femeie Frumoasa!!!!!!!!! flower floare flower
va doresc sa aveti parte de o zii cat mai frumoasa, sa iubiti si sa fiti iubite ! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 8:48 pm

michiper68 a scris:
clio 24 a scris:
DENISA a scris: vă pun un fragmenţel din comentariul unei cucuiete drăgălaşe ce scrie şi aici pe forum dar şi pe hunili


"""
Maybe he doesn't want to speak about Asi because he is still suffering for leaving some special partner, Tuba?! And he has a wife home ........
The second reason could be the financial one. He cannot say that Asi is the best while is he paid to make a better movie for a competitor company, can he? So, if he can't say AVC is better than Asi, he find something to say about it: "special". And for me, for example, this "special" means nothing. It's just like the people in the agency, to fill in some empty spaces. ""


..


Oare el chiar suferă după fosta parteneră de platou??? şi poate vreau eu să cred , persoana care i-a ocupat inimiora şi mintea timp de 2 ani de zile . Vreau să cred că nu-i e teamă de soaţă să facă declaraţii mai elogiaoase la adresa serialului şi a Tubei , mai degrabă cred că-i este teamă să nu-i iasă porumbelul pe gură. Eu cred că financiar a fost destul de bine plătit că dacă nu-i convenea nu mai juca şi nu-şi permitea să o ţină pe Burcin 2 ani acasă.

Probabil e asa cum spune ea..asa ne ar place noua sa credem...dar daca ai un contract semnat si daca se reziliaza unilateral se platesc daune f. mari..cred ca daca e vorba financiar ..nu-si putea permite sa plateasca atatea daune..
Cat despre AVC eu am inteles ca a zis ca nu se uita din cauza ritmului de lucru la filmari, ca repeta de multe ori o scena pana iese bine, ca se filmeaza aceeasi scena din diferite unghiuri,..de astea de ale fabricarii filmelor!
Dar ceea ce ma amuza este cum si-a numit personajele Tomiris in noul film...oare il fac in cinstea lui Murat Yldirim? Smile kiss
saptaman trecuta am citit intr-un articol din presa turca ......actorii turci se Crying or Very sad ca din cauza crizei financiare sunt platiti din ce in ce mai putin. un actor , intr-un film cu rating bun poate primi 500 lire turcesti pe episod. asta inseamna cam 9 milioane in lei , adica undeva la 36 milioane pe luna. nu e foarte rau dar nici bine nu e daca platesti chirie si e singura sursa de venit a unei familii in istanbul. si asta e pt rol principal film cu rating.si cred ca nurgul e mai bine platita ca murat. in ceea ce priveste munca grea , pt mai multe unghiuri, e obtiiunea lor si tine de economie, ca se poate lucra cu 5 camere cu cameranii langa si ai 5 unghiuri diferite , planuri diferite. dar cred ca ei economisesc si chinuie actorii, ii pun sa faca aceeiasi secventa de mai multe ori ca sa filmeze cameramanul in diverse unghiuri.de fapt aparatura lor nu e din cea mai performanta daca sunteti atente la monitoare si la camere si la microfoanele pe care le folosesc.
stupid

Doar atat de putin?! Pai noi avem bugetari care sunt platiti mai bine ca ei..Si munca lor de actori nu se compara . stupid


Ultima editare efectuata de catre clio 24 in Dum 07 Mar 2010, 8:54 pm, editata de 1 ori
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 8:49 pm

iulia1965 a scris:Glumesti !!
Am vazut un clasament al actorilor (dupa suma platita ! )
1.Tipul din "Valea Lupilor " (Polat ) -60.000 $/episod
2. Kenan Imi..(Ezel ) -45.000 $/ep
3.Tuba.Buyukustun - 30.000 $ (ea+inca 2 )/ep

Cu toata criza,mai putin de 25-30.000$/saptamana nu ia nici Tuba,nici Murat...

Poate e pe luna...mi se pare totusi cam mult..sau poate sunt lire turcesti
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 8:51 pm

Motzişor a scris:Dragă Clio, mulţumesc frumos, stau cuminte în pat cu o viroză. Vă pup pe toate, mâine sper să pot încărca fragmentele 5-9 din Aşk, 5 şi 6 sunt gata, mai am de lămurit cu ajutorul Flrorinei doar părţile omise pe Hunili, şi apoi să finalizez şi restul. Vă doresc o seară frumoasă tuturor!

Imi pare rau ca esti bolnavioara..trebuie sa stai linistita si sa iei medicamente ca sa nu lase urme..virozele astea tare pacatoase sunt!! Inca o data multumesc pt. efortul pe care tu si Floricel il faceti pt. noi kiss inima flower floare
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 8:57 pm

[quote="iulia80"]buna seara fetelor!
pentru ca maine ne sarbatorim...sau cel putin ar trebui sa fim sarbatorite...vreau sa va fac o urare/dedicatie !
Multumim de urare ,,eu iti doresc sa fii la orice varsta la fel de tanara ca si acum..Tineretea si frumusetea vine din suflet..sa ai mereu sufletul tanar inima flower floare
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 07 Mar 2010, 9:04 pm

multumesc mult draga clio!
flower
Ps:nu ar strica daca am avea si pe cineva frumos langa noi, nu? muratel
cupidon
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 07 Mar 2010, 9:08 pm

clio 24 a scris:
iulia1965 a scris:Glumesti !!
Am vazut un clasament al actorilor (dupa suma platita ! )
1.Tipul din "Valea Lupilor " (Polat ) -60.000 $/episod
2. Kenan Imi..(Ezel ) -45.000 $/ep
3.Tuba.Buyukustun - 30.000 $ (ea+inca 2 )/ep

Cu toata criza,mai putin de 25-30.000$/saptamana nu ia nici Tuba,nici Murat...

Poate e pe luna...mi se pare totusi cam mult..sau poate sunt lire turcesti
SIGUR e pe episod !! Am vazut si clasamentul/luna,si tipul din Valea Lupilor era trecut cu 240.000...Si,daca-mi aduc bine aminte...diferenta nu era prea mare intre lirele turcesti si $...(calculasera fetele pe alt forum salariul lui Berg....Cei 25.000 (lire turcesti sau $,chiar nu mai stiu exact...),dar erau =18.000 Euro /episod....
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 07 Mar 2010, 9:18 pm

iulia80 a scris:multumesc mult draga clio!
flower
Ps:nu ar strica daca am avea si pe cineva frumos langa noi, nu? muratel
cupidon


Muratelul cred ca maine e cam ocupat...cu filmarile..nu cu 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 756436...asa ca eu l-as prefera pe Cansel.... Smile sper sa fie mai liber...sau daca ma gandesc mai bine...pe mustaciosul din Kaasaba(Haydar in film) Smile Pupici si noapte buna!!!
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 36 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 36 din 38 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum