Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+24
florina1989
prytymeu
demiruta
lucyana
emilia63
violeta53
Luana
teodora_roman
iulia1965
aurora212
iulia
carmenadina
rodica
michiper68
dea05
windy_day
vali1cluj
DENISA
vivi
clio 24
carola
iulia80
pissycutz
Admin_dea05
28 participanți

Pagina 9 din 38 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 23 ... 38  Urmatorul

In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Dum 21 Feb 2010, 12:34 pm

clio 24 a scris:
iulia80 a scris:dar ce rochie roza are sf.filoftea! confused
si ce umeri la rochie!
nu prea o nimereste cu imbracatul!sau mi se pare mie? kiss

Despre dansa nu poti sa spui ca nu arata bine..dar nu e pt. rolul asta..nu o prinde...


Nici eu nu inteleg de ce o imbraca asa.Intentia era, cred, sa arata super bine la reintilnirea cu S. In primul rand, nu-i sta bine cu verde. In al doilea rand verdele din rochie era oribil. Apoi, umerii bufanti...pleeeease! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 706290
parul era ok . dar cred ca a fost una din putinele scene in care era cat de cat aranjat.
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 21 Feb 2010, 12:36 pm

clio 24 a scris:
iulia80 a scris:dar ce rochie roza are sf.filoftea! confused
si ce umeri la rochie!
nu prea o nimereste cu imbracatul!sau mi se pare mie? kiss

Despre dansa nu poti sa spui ca nu arata bine..dar nu e pt. rolul asta..nu o prinde...

stii ce mi se pare ciudat..in prima partea avea niste coafuri asa ciudate..si imbracata cica modern...si nu i se potrivea deloc stilul !
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:36 pm

Ceea ce am observat eu la filmele turcesti este ca ele se imbraca foarte mult in rochii, in sensul ca la noi, la americani se poarta mai mult deux pieces..la servici..la ele vad ca se imbraca in rochii, care dupa mine sunt putin cam pretentioase pt. o tinuta de birou , si mai ales ziua..
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 21 Feb 2010, 12:40 pm

clio 24 a scris:

Buna Deni..imaginea asra m-a dus la Ep. 15 din Asi...dar aici e nerelevanta Smile Smile nu mi se pare nici o parte implicata emotional..si de aia eu nu simt fluturi in stomac cand ma uit la ea...Voi simtiti? kiss

bună iubita ! eu recunosc că mă uit la serial doar ptr Murat . Mie una îmi place cum joacă în acest serial, deşi nu văd la el nici măcar jumătate din ce a arătat în Asi , probabil aici respectă doar indicaţiile regizorale şi nu trăieşte cu sufletul acele replici şi gesturi . cred că şi serialul se va menţine bine în audienţe , acţiunea începe să devină interesantă, deşi nu o plac pe Nurgul, cred că e posibil ca să ne schimbăm părerea despre ea , arăboaicele mi-au lăudat-o foarte mult . mie până în prezent Nurgul nu-mi zice nimic, mi se pare mult prea rece, cu o mimică a feţei destul de opacă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Dum 21 Feb 2010, 12:44 pm

[quote="clio 24"]
michiper68 a scris:Ask ve Ceza Dizisinde Cicek Isyani!
Aşk ve Ceza dizisinde Çiçek'in bir türlü mezun olamaması dikkatleri çekiyor.

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Aşk ve Ceza dizisinde senaristlerin unutkanlığını yakaladı.

Çiçek'in üniversiteden ne zaman mezun olacağını soran Aytuğ, şöyle yazdı:

Cum spui tu!!! kiss Oare ce o zice.)..fetelor eu cred ca ma apuc sa invat limba turca...ma innebunesc ca nu inteleg...Daca Floricel e dispusa sa-mi dea meditatii...
kiss kiss


Pana vine Forina sa traduca:
cred ca e vorba despre TIMP. din nou! Adica daca Y a nascut, au trecut cel putin 10 luni de la intalnirea cu S. ( la cat e de mare copilul eu zic ca a atrecut mai mult).
Cicek mai avea 1 an de facultate, deci ar fi trebuit sa termine scoala. 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 296580
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:46 pm

DENISA a scris:
clio 24 a scris:

Buna Deni..imaginea asra m-a dus la Ep. 15 din Asi...dar aici e nerelevanta Smile Smile nu mi se pare nici o parte implicata emotional..si de aia eu nu simt fluturi in stomac cand ma uit la ea...Voi simtiti? kiss

bună iubita ! eu recunosc că mă uit la serial doar ptr Murat . Mie una îmi place cum joacă în acest serial, deşi nu văd la el nici măcar jumătate din ce a arătat în Asi , probabil aici respectă doar indicaţiile regizorale şi nu trăieşte cu sufletul acele replici şi gesturi . cred că şi serialul se va menţine bine în audienţe , acţiunea începe să devină interesantă, deşi nu o plac pe Nurgul, cred că e posibil ca să ne schimbăm părerea despre ea , arăboaicele mi-au lăudat-o foarte mult . mie până în prezent Nurgul nu-mi zice nimic, mi se pare mult prea rece, cu o mimică a feţei destul de opacă.

Ma bucur ca rezonezi cu mine, ca sa zic asa... si mie imi place tare de Murat..isi face jocul f. bine...iar Nurgul poate ne va impresiona pe parcurs...desi cred ca pe ea ar prinde-o mai mult un rol de femeie fatala..nu de femeie cuminte, ..dar vom vedea..am vazut ca serialul sta bine in audiente...sunt curioasa ce se va intampla cand va incepe cel al Tubei..nu inteleg de ce l-au pus asa tarziu...dar cu toate astea(sau tocmai pentru asta l-au pus tarziu) va sparge audientele...cred ca , chiar daca nu sunt in aceeasi zi..vor sparge audientele... kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:48 pm

[quote="vali1cluj"]
clio 24 a scris:
michiper68 a scris:Ask ve Ceza Dizisinde Cicek Isyani!
Aşk ve Ceza dizisinde Çiçek'in bir türlü mezun olamaması dikkatleri çekiyor.

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Aşk ve Ceza dizisinde senaristlerin unutkanlığını yakaladı.

Çiçek'in üniversiteden ne zaman mezun olacağını soran Aytuğ, şöyle yazdı:

Cum spui tu!!! kiss Oare ce o zice.)..fetelor eu cred ca ma apuc sa invat limba turca...ma innebunesc ca nu inteleg...Daca Floricel e dispusa sa-mi dea meditatii...
kiss kiss


Pana vine Forina sa traduca:
cred ca e vorba despre TIMP. din nou! Adica daca Y a nascut, au trecut cel putin 10 luni de la intalnirea cu S. ( la cat e de mare copilul eu zic ca a atrecut mai mult).
Cicek mai avea 1 an de facultate, deci ar fi trebuit sa termine scoala. 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 296580


Bravo Vali... kiss ..deci ca de obicei nu tin cont de amanunte..poate Cicek pt. ca nu i-a facut Savas tema la engleza, repeta anul... Smile
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 21 Feb 2010, 12:49 pm

clio 24 a scris:
Ma bucur ca rezonezi cu mine, ca sa zic asa... si mie imi place tare de Murat..isi face jocul f. bine...iar Nurgul poate ne va impresiona pe parcurs...desi cred ca pe ea ar prinde-o mai mult un rol de femeie fatala..nu de femeie cuminte, ..dar vom vedea..am vazut ca serialul sta bine in audiente...sunt curioasa ce se va intampla cand va incepe cel al Tubei..nu inteleg de ce l-au pus asa tarziu...dar cu toate astea(sau tocmai pentru asta l-au pus tarziu) va sparge audientele...cred ca , chiar daca nu sunt in aceeasi zi..vor sparge audientele... kiss

probabil la 20:00 e pe alt program care le-ar face concurenţă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:52 pm

Fetelor va pup..va doresc dupa amiaza placuta...ies acum , mi-am luat portia de energie pozitiva de la voi, am ceva de lucru..intru mai pe seara ..pupicei.. kiss 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:54 pm

DENISA a scris:
clio 24 a scris:
Ma bucur ca rezonezi cu mine, ca sa zic asa... si mie imi place tare de Murat..isi face jocul f. bine...iar Nurgul poate ne va impresiona pe parcurs...desi cred ca pe ea ar prinde-o mai mult un rol de femeie fatala..nu de femeie cuminte, ..dar vom vedea..am vazut ca serialul sta bine in audiente...sunt curioasa ce se va intampla cand va incepe cel al Tubei..nu inteleg de ce l-au pus asa tarziu...dar cu toate astea(sau tocmai pentru asta l-au pus tarziu) va sparge audientele...cred ca , chiar daca nu sunt in aceeasi zi..vor sparge audientele... kiss

probabil la 20:00 e pe alt program care le-ar face concurenţă.

Probabil...sau poate vor sa ia audienta si de la 22, oricum e vineri si am inteles ca vineri sunt puse filmele cele mai bune kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 21 Feb 2010, 12:55 pm

spor la treaba..si o dupa amiaza placuta..
din pacate si eu trebuie sa ies....
va doresc ozi cat mai frumoasa..
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 21 Feb 2010, 12:56 pm

clio 24 a scris:Fetelor va pup..va doresc dupa amiaza placuta...ies acum , mi-am luat portia de energie pozitiva de la voi, am ceva de lucru..intru mai pe seara ..pupicei.. kiss 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793

spor la lucru .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 12:58 pm

http://www.sacitaslan.com/index.php?bab=videogaleri&id=5378

FILMUL CU NURGUL IN STARE DE EBRIETATE!!!!!
Acum ies ..si va multumesc...2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 21 Feb 2010, 3:06 pm

DENISA a scris:

probabil la 20:00 e pe alt program care le-ar face concurenţă.
Poate ca au de gand sa bage scena "tari"...care nu sunt permise decat dupa 22.00...
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 21 Feb 2010, 3:14 pm

DENISA a scris:
clio 24 a scris:http://www.sacitaslan.com/index.php?bab=videogaleri&id=5378

FILMUL CU NURGUL IN STARE DE EBRIETATE!!!!!
Acum ies ..si va multumesc...2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793

nu pare chiar exagerat de beată, încă se ţine pe picioare .


http://www.viddler.com/explore/Meme2003/videos/7/

Pe principiul pauzele lungi si dese...am intrat sa vad ce mai faceti...si surpriza !!!L-am gasit pe Murat facandu-mi cu ochiul....cea de langa el este Zeynep(Nadya)?!..nu poate fi Burcin..ca altfel nu facea cu ochiul?!!! Smile kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Dum 21 Feb 2010, 4:36 pm

michiper68 a scris:Ask ve Ceza Dizisinde Cicek Isyani!
Aşk ve Ceza dizisinde Çiçek'in bir türlü mezun olamaması dikkatleri çekiyor.

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Aşk ve Ceza dizisinde senaristlerin unutkanlığını yakaladı.

Çiçek'in üniversiteden ne zaman mezun olacağını soran Aytuğ, şöyle yazdı:

Kaynak: Televizyongazetesi



It is about Cicek. She is supposed to be at the last year at the college. About 10 months passed (Yasemin gave birth mean time) but Cicek could not graduate from college yet. The writers made mistake about this.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Dum 21 Feb 2010, 4:43 pm

buna fetelor am revenit
https://www.youtube.com/watch?v=hCQVZyo-grw&feature=sub
sper sa va placa..inca un video deosebit! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Dum 21 Feb 2010, 7:25 pm

Buna seara, trebuie sa va multumesc pentru intelegere si ajutor cu postarea traducerilor la locul cuvenit. Imi cer scuze cu intarziere dar Internet-ul mi-a jucat feste in ultimul timp.

Traducerea de pe Huni interviului lui MY
Autoarea traducerii in engleza este MASA

Translation:
In Istanbul ,The turkish star Murad Yildrim the leading actor of Asi series is getting ready to shoot his new series "Ask ve ceza" .
Yildirim is a Rising star he acted in cinema..his new role is a young handsome and rich bussiness man who inherited his family's company after his father and brother's death in a car accident, and he chalanged his family for his lover's sake..

Murat: Asi has ended here, it featured with rebel and now I'm acting in ask ve ceza, and we will continue shooting it for 2 or 3 years.., and it is a serious series and my role in it has a lot of chalenge


The reporter again
huge stuff about 50 person behind the scenes are working on this series to produce a 90 minutes episode per week, and this need that they shoot the sole scene from different directions(many corners) many times and this may last for long hours
The aimed viewr here is certainly the turkish viewer,but the cultural and religious rapprochement
with the arabic homeland make these serials succeed in between the arabic viewrs which may surprise the actors themselves..

Nadya(Zeynap Besirlar): I have arabic fans, when they come to turkey the ask me for signing the autographs for them or to take pics with them and this makes me happy


The reporter again:
Yildirim who allowed us to stay behind the scenes for 1 day of shooting, he said jocking" my success in the series in the arabic world maybe because of the arabic attractive mannish dubbing voice for the syrian actor" . He is not serious and sad as his character in Asi and Ask ve ceza, he is very cheerful person, he likes jocking and he is easy to deal with, but he lives in the character he is acting(wearing it)

Murat: I have similarities with Demir Dogan, I like to solve my problems alone and when I put a goal in my mind I reach it, but Demir is rude I'm not, I love life and I like laughing, I live life in a different way from him..

The reporter:
these series which may not get popular on the turkish Tvs, have a great success in the arabic Tvs that attracts milions of viewrs.may because of the romance of the turkish man and he is Muslim .. and the turkish series discuss subjects that the arabic series can't discuss them and consider them as critical subjects but it's easy to understand from turkish series

MBC in a week program



SI ACUM TRADUCEREA

In Istambul, cunoscutul actor turc Murat Yildirim, interpretul rolului principal masculin in serialul Asi, este pregatit sa filmeze pentru noul serial in care joaca "L&P". Yildirim este un star in ascensiune, a jucat in "filme de cinema" ... Noul sau rol este cel al unui tanar, chipes si bogat om de afaceri care a mostenit compania familiei dupa ce tatal si fratele sau au murit intr-un accident de masina si care este nevoit sa isi infrunte familia pentru a-si apara dragostea.
Murat: Asi s-a terminat aici (in Turcia), difuzarea acestuia s-a terminat acum joc in AvC, si vom continua filmarile la acest serial pentru 2 sau 3 ani ..., este un serial in care am un rol dificil.

Reporterul comenteaza: O echipa foarte mare de aproximativ 50 de persoane sta in spatele turnarii scenelor, serialul se difuzeaza o data pe saptamana, fiecare episod avand 90 de minute. Fiecare scena sa filmeaza din diferite unghiuri, de mai multe ori si asta face ca lucrul sa dureze ore intregi. Publicul tinta este, bineinteles, publicul din Turcia, dar cultura si religia similare cu cele din tarile arabe sunt cele care asigura succesul acestor seriale in randul publicului arab, succes ce i-a uimit chiar si pe actorii turci.

Nadya (ZB): Am fani in tarile arabe. Cand fanii mei vin in Turcia ma roaga sa le dau autografe si fotografii iar aceast lucru ma bucura foarte mult.

Coment. reporterului: Yildirim, care a fost de acord sa ii fim alaturi pe parcursul zilei de filmare, ne-a spus glumid: "succesul meu in serialul Asi, in lumea araba poate sa se datoreze vocii atragatoare, barbatesti a actorului sirian care asigura dublajul". MY nu este serios si trist asa cum sunt personajele interpretate de el in Asi si AvC, este o persoana foarte vesela, ii place sa glumeasca si este usor sa lucrezi cu el (sa te intelegi), dar el se transpune in pielea personajelor pe care le interpreteaza.

Murat: Exista asemanari intre mine si Demir Dogan, imi place sa imi rezolv singur problemele si cand in propun ceva realizez ceeace mi-am propus, dar Demir este aspru(dur) iar eu nu sunt, imi place sa traiesc, sa rad, traiesc viata intr-un alt fel decat Demir.

Coment. reporterului: aceste seriale care poate nu sunt la fel de populare in randul publicului turc, se bucura de mare succes in randul publicului arab atragand milioane de telespectatori probabil datorita faptului ca barbatii turci, care sunt si ei musulmani, sunt infatisati ca fiind romantici (aici facea reporterul referirea la vacuumul emotionl care a starnit hazul pe Huni, MASA insa a redus impactul prostiilor debitate de reporter, scurtand comentariul acestuia)... precum si a faptului ca serialele turcesti abordeaza probleme comune si in lumea araba dar care sunt considerate tabu (subiecte delicate) si care (din aceasta cauza) nu se regasesc in serialele arabe.


Imi cer scuze, am vazut ca nu a pus nimeni traducerea interviului, sper ca este de ajutor chiar daca vine cu intarziere.
O seara frumoasa si o saptamana usoara.


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Dum 21 Feb 2010, 7:44 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 21 Feb 2010, 7:28 pm

8. Bölüm Özeti Savaş’ın kararlı tutumu Yasemin’in kafasını karıştırır. Savaş’a duyduğu aşkı gizlemekte zorlanan Çiçek hem evde yaşadığı haksızlıklar hem de Savaş’ın ilgisizliğinden dolayı çok mutsuzdur. Savaş’ın ablası Nazan yeni çıkışlarıyla herkesi şaşırtır. Karşısına çıkan sürpriz biri Yasemin’e Savaş’la ilgili şaşırtıcı bilgiler verir. Bebeğinin babasını bulduğunu annesine itiraf eden Yasemin beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Yasemin’in ajanstaki yükselişi en çok patron Bora’yı rahatsız etmektedir. Çiçek’in okulda bir erkek arkadaşıyla çekilen fotoğrafı ailenin başına büyük dertler açar… Kim Savom Hakkinda biLgi Veriyor Acaba???
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Lun 22 Feb 2010, 9:01 am

Buna dimineata, o saptamana minunata.
Vine si traducerea imediat. kiss


Episode 8

Yasemin is confused by the determined manner of Savas. It's getting hard for Cicek to hide her love for Savas, and she is very unhappy by the bad treatment at home and by Savas's not showing any interest in her. Nazan makes everyone very surprised by her new appearance. Yasemin gets surprising information about Savas from someone she meets. Yasemin tells her mom that she found the father of her baby, and gets an unexpected reaction. The rise of Yasemin at the agency makes Bora very uncomfortable. The photo of Cicek with her friend at the campus causes big troubles for the family.


Yasemin este tulburata de hotararea lui Savas. Devine din ce in ce mai greu pentru Cicek sa-si ascunda dragostea pentru Savas si este foarte nefericita din cauza tratamentului primit in casa precum, si pentru ca Savas nu-i arata nici un interes. Nazan va suprinde pe toata lumea cu noul ei look. Yasemin primeste informatii surprinzatoare despre Savas de la cineva pe care intalneste. Yasemin ii spune mamei ei ca l-a gasit pe tatal fiului ei si primeste o reactie suprinzatoare. Ascensiunea lui Yasemin in agentie il face pe Bora sa nu se mai simta confortabil. Poza lui Cicek cu prietenul ei in campus aduce probleme in familie.
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de lucyana Lun 22 Feb 2010, 3:52 pm

salutare acum urmaream ep 6 dar ce noroc pe yasemin sa intalneasca un taximertist care stie limba rusa si pe deasupra are si un bebe de 3 luni of
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 44

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Lun 22 Feb 2010, 4:08 pm

AŞK VE CEZA 8.BÖLÜM TÜYOLAR:

Hemen özetçiyi düzelteyim. Bildiğim kadarıyla Yasemin hiç kimseden Savaş ile ilgili bilgi almıyor.

Savaşım bu bölüm küçücük öpecek diyorlar. Ben onların yalancısıyım. Hadi İnşallah...
Bizimkiler buluşuyorlar. Tanışma buluşması ve sohbeti...
Nazan’ın oğlu Baran evde bir kaza geçirir. Nazan Çiçek’i suçlar. Şahnur Ana kendisinden beklenmedik bir tavır gösterir.
Yasemin sonunda annesine Savaş’ı anlatıyor.
Nazan’da değişim rüzgarları...
Çiçeğin arkadaşıyla çekilen resimleri Van’ı ayağa kaldırıyor. Ahmet Moran, Baldar’ların kapısına dayanıyor.
Savaş ve Yasemin tekrar buluşmak için sözleşiyorlar.(Pembe elbiseli Yasemin )


Yasemin: Savaş... Sen hep böyle inatçı mısın?
Savaş: Daha bir şey görmedin ki...
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia Lun 22 Feb 2010, 4:32 pm

Buna ziua doamnelor.Multam pt. traduceri.Chiar acum urmaream prima parte tradusa cand si-a facut intrarea Savas mi s-a parut ca a fost asa cum a zis Nadya de barbat fatal sau cam asa ceva si de cate ori se uita la Yaso mi se pare ca ramane un pic pe ganduri am impresia ca se gandeste la cineva anume sau chiar o iau eu razna de tot.
iulia
iulia
membru activ
membru activ

Mesaje : 40
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Feb 2010, 4:40 pm

iulia a scris:Buna ziua doamnelor.Multam pt. traduceri.Chiar acum urmaream prima parte tradusa cand si-a facut intrarea Savas mi s-a parut ca a fost asa cum a zis Nadya de barbat fatal sau cam asa ceva si de cate ori se uita la Yaso mi se pare ca ramane un pic pe ganduri am impresia ca se gandeste la cineva anume sau chiar o iau eu razna de tot.

Eu cred ca se gandeste la 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 756436 ..ca doar in fiecare clipa face asta ..dupa cum zice el.. Sleep adica si cand doarme
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Feb 2010, 4:41 pm

Buna ziua fetelor si multumesc pentru noutati...2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 517793
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 9 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 38 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 23 ... 38  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum