Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+24
florina1989
prytymeu
demiruta
lucyana
emilia63
violeta53
Luana
teodora_roman
iulia1965
aurora212
iulia
carmenadina
rodica
michiper68
dea05
windy_day
vali1cluj
DENISA
vivi
clio 24
carola
iulia80
pissycutz
Admin_dea05
28 participanți

Pagina 20 din 38 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 38  Urmatorul

In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Joi 25 Feb 2010, 5:56 pm

vali1cluj a scris:
Eu, totusi, nu inteleg de ce ii spune S lui Cicek ca nu renunta la ea, mai bine se apuca de droguri. parea atat de indragostit la inceputul ep. 8... 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 881894
Eu cred ca de fapt nu vrea decat sa o asigure ca nu o va lasa pe mana tatalui ei si ca o sa aiba grija de ea. Nu cred ca va incepe sa nutreasca altfel sentimente pentru ea.
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Joi 25 Feb 2010, 6:03 pm

michiper68 a scris:cele mai bune seriale-este si ask ve ceza http://www.siyasetdergisi.com.tr/Tr/Anket.aspx?AnketID=37

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 39878927
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 69060383
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Joi 25 Feb 2010, 6:11 pm

pissycutz a scris:
vali1cluj a scris:
Eu, totusi, nu inteleg de ce ii spune S lui Cicek ca nu renunta la ea, mai bine se apuca de droguri. parea atat de indragostit la inceputul ep. 8... 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 881894
Eu cred ca de fapt nu vrea decat sa o asigure ca nu o va lasa pe mana tatalui ei si ca o sa aiba grija de ea. Nu cred ca va incepe sa nutreasca altfel sentimente pentru ea.


Ar fi absurd sa se indragosteasca de Cicek ( asta ar fi un alt serial 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 355639 ).
Doar ca , saracuta, intelege totul altfel si cred ca fiecare cuvant si mangaiere a lui S ii dau sperante pe care nu ar trebui sa le aiba.


Ultima editare efectuata de catre vali1cluj in Joi 25 Feb 2010, 6:12 pm, editata de 1 ori
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Joi 25 Feb 2010, 7:54 pm

vali1cluj a scris:
pissycutz a scris:
vali1cluj a scris:
Eu, totusi, nu inteleg de ce ii spune S lui Cicek ca nu renunta la ea, mai bine se apuca de droguri. parea atat de indragostit la inceputul ep. 8... 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 881894
Eu cred ca de fapt nu vrea decat sa o asigure ca nu o va lasa pe mana tatalui ei si ca o sa aiba grija de ea. Nu cred ca va incepe sa nutreasca altfel sentimente pentru ea.


Ar fi absurd sa se indragosteasca de Cicek ( asta ar fi un alt serial 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 355639 ).
Doar ca , saracuta, intelege totul altfel si cred ca fiecare cuvant si mangaiere a lui S ii dau sperante pe care nu ar trebui sa le aiba.


Eu nu cred ca se va indragosti de Cicek...dar e mandria lui de barbat in joc...si cred ca mai tine la ea ..dar ca la o sora mai mica..o duce la scoala, o ajuta la temele in engleza...Sunt curioasa in schimb de reactia lui Nurgul cand va afla ca e insurat!!!
Si pana la urma ar trebui sa-i faca si lui Cicek un copil..ca altfel taica-su si cu baietii lui nu-i vor lasa in pace...Cred ca filmul chiar va dura 3 ani.. kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Joi 25 Feb 2010, 8:33 pm

9. Bölüm Özeti

Savaş Yasemin’in peşinde, Çiçek Savaş’a âşık!
Yılın dizisi Aşk ve Ceza’nın yeni bölümünde silahlar çekiliyor,
aşk rüzgârları şiddetli esiyor.
Savaş Çiçek’i babasından kurtarmak için silaha sarılır. Savaş’ın üst üste yaptığı fedakârlıklar Çiçek’in aşk umudunu artırır. Yasemin ve Savaş’ın ilk gerçek randevuları hayal kırıklığı ile sonlanır. Nazan yaptığı haksızlıklardan sonra Çiçek’le arkadaş olmaya karar verir. Yasemin’in mesleki yükselişinden rahatsız olan patron Bora, kendine bir muhbir seçer. Ajanstan kovulmak istenen Azra herkesi şaşırtır. Babasının tehdidinden bunalan ve Savaş’ın duygularından emin olamayan Çiçek çok tehlikeli bir adım atar. Hayatı her alanda zorlaşan Savaş, Yasemin’in yüreğini hoplatan bir sürpriz yapar…
Savaş Yasemin’i nasıl şaşırtacak? Yasemin hakkında uydurulan dedikodu ne? Savaş Çiçek’in babasıyla mücadele etmek için nasıl bir yol seçecek?
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Joi 25 Feb 2010, 8:46 pm

Trailer ep .9 subtitrat
De la Motzi
https://www.youtube.com/user/ASKveCEZAro#p/a/u/0/I7tqOueoxFQ
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Joi 25 Feb 2010, 8:48 pm

Fetelor va doresc noapte buna..2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 517793...
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de florina1989 Joi 25 Feb 2010, 8:56 pm

Buna seara fetele
daca pun fetele pe huni si vrea cineva sa ma ajute din engleza imi spuneti si impartim munca daca nu fac eu singura;)
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de florina1989 Joi 25 Feb 2010, 9:48 pm

buna seara clio kiss da am fost ocupata azi am terminat practica ieri am avut examen de luni incep scoala semestru 2 vacanta nu ne-au mai dat sad sad
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de florina1989 Joi 25 Feb 2010, 9:49 pm

plec la somn vb maine noapte buna
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Joi 25 Feb 2010, 9:50 pm


La traduceri din engleza ma anunt si eu. Cum as putea sa nu traduc la filmul Tubei indragostit
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Joi 25 Feb 2010, 10:23 pm




2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 355639 eu voiam sa traduc de azi 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 355639 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 355639 am uitat ca e joi.
Florina, se pare ca vei avea multe ajutoare la tradus. suntem aici 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 296580
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Joi 25 Feb 2010, 10:23 pm

buna seara fetelor!
iar am intrat si eu la spartul targului!
multumim pt efortul pe care il depuneti cu traducerea...am intrat pe yoytube si m-am inscris si eu pe contul deschis de florina...
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Joi 25 Feb 2010, 10:38 pm

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 756104430997

'Aşk ve Ceza', salı günü ekranın galibi oldu. Dizide çalan Kıraç'ın 'Utangaç' şarkısı da olay yarattı.

Farklı senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosuyla yayınlandığı ilk günden beri seyircinin büyük beğenisini kazanan "Aşk ve Ceza", kuralını bozmadı. atv'nin iddialı dizisi; 23 Şubat akşamı ekrana gelen sekizinci bölümüyle hem AB'de hem de tüm kişilerde günün en çok izlenen programı oldu.

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Murat Yıldırım'ın yer aldığı dizi; AB grubunda yüzde 12.88 izlenme oranı ve yüzde 29.23 izlenme payına ulaştı. "Aşk ve Ceza", tüm kişilerde ise yüzde 11.40 izlenme oranı ve 25.33 izlenme payına ulaşarak ilk 100 program arasında birinciydi.

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Kirac

Kıraç, Savaş'tan ilham aldı

Ünlü sanatçı, şarkıyı Yasemin ve Savaş aşkı için yazdı

Sevilen dizi Aşk ve Ceza'nın son bölümü; Yasemin ve Savaş arasındaki aşk kıvılcımları kadar şarkısıyla da milyonları ekran başına kilitledi. Dizinin müziklerini yapan Kıraç, 'Utangaç' adlı şarkıyı Savaş'ın Yasemin'e olan aşkını anlatmak için kaleme aldı.

Şarkının sözleri şöyle:

SENİ ilk gördüğüm andan beri,
yitirdim ben öncesini, öylece
kalakaldım, bekledim hep dualarla,
utanmasam, yıkılmasam,
inanmasam, susmasam, konuşsam,
seninle küçük bir çocuğum,
gözlerin bir yudum, hem masalsın,
hem gerçeksin, sen hep süreceksin.

Takvim Gazetesi
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Joi 25 Feb 2010, 11:10 pm

fetelor eu din pacate treb sa trag dreapta..maine dimineata suna alarma la ora 6 si..drumul e lung si tare as vrea.....sa nu ma duc maine la serviciu... stupid
dar pt ca nu se poate.....am sa incerc sa intru maine seara...
va doresc noapte buna ,somn usor si sa visati pe cine vreti ...cum vreti..voi!
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Joi 25 Feb 2010, 11:13 pm

iulia80 a scris:
va doresc noapte buna ,somn usor si sa visati pe cine vreti ...cum vreti..voi!
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 517793

somn uşor !!!!!!!!!!
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Joi 25 Feb 2010, 11:22 pm

evoluţia acţiunii serialului în viziunea lui Arzu HUNILI


I do not think Savaþ will learn about ÖMER in a couple of episodes. I actually said I would be shocked if this happens.
I think what will happen is this

Yaso will be cross with Savaþ about him standing her up.
The demir doðan style Savaþ of course will say he cannot explain why he had to leave the restaurant to Yaso (he will not say he is married because of Tore)
Yaso will be upset she will refuse to see him.
but she will have do continue the project as she has promised Bora and sevgi.
after a few episodes savaþ will persuade yaso he loves her..as usual..
she will believe him.
In the meantime Çiçek will fall even more in love with Savaþ and just when Yaso decides she will tell Savaþ about Ömer.. Çiçek will make sure somehow that Yaso learns savaþ is married.

Then Yaso will never trust Savaþ again..

savaþ will somehow explain in the end that he is married because of töre.
Just when Yaso believes in savaþ yet again Savaþ will somehow learn (maybe from sevgi or leyla) that he has a son.
then savaþ will be furious to Yasemin for not telling him about the baby sooner.
so he will not speak to yasemin but maybe he will try to get his son from Yasemin.

then the Moran's will find out about savaþ's son and MOran will kidnap savaþ's son to force him to do drugs.

I think that in the meantime Nazan will have a relationship with Bora. she might even get pregnant too.
Bora will then of course cheat on Nazan and Savaþ will break Bora's neck..

Then yaso and savaþ will try to get the baby back and maybe get close again... so on so forth... :insane

This is what I think will happen..


Dacă e necesară traducerea spuneţi .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de teodora_roman Joi 25 Feb 2010, 11:59 pm

E foarte posibila evolutia lui Arzu. In stilul caracteristic Asi, fix cand sa devina totul roz si sa renuntam si la camasuta de noapte cu floricele, apare ceva si ne luam sumanul.
Cumva trebuie sa se complice totul, ca Yaso incepe sa o lase mai moale si daca toate s-ar rezolva usor, nu ar mai avea ce sa filmeze vreor 3 ani.

Maine ma inscriu si eu pe youtube sa ajut macar din cand in cand la traduceri. Cu cat mai multe cu atat mai bine, asa sarcina devine mai usoara. kiss
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 26 Feb 2010, 2:45 pm

DENISA a scris:
michiper68 a scris:cele mai bune seriale-este si ask ve ceza http://www.siyasetdergisi.com.tr/Tr/Anket.aspx?AnketID=37


Pe mine nu ma lasa sa votez decat o data pe zi, nu stiu cum puteti vota voi mai mult, undeva gresesc eu?
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Vin 26 Feb 2010, 3:02 pm

Admin a scris:
DENISA a scris:
michiper68 a scris:cele mai bune seriale-este si ask ve ceza http://www.siyasetdergisi.com.tr/Tr/Anket.aspx?AnketID=37


Pe mine nu ma lasa sa votez decat o data pe zi, nu stiu cum puteti vota voi mai mult, undeva gresesc eu?
Daca lasi sa treaca mai mult timp te lasa sa votezi. Dar nu se poate imediat. kiss
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Vin 26 Feb 2010, 4:34 pm

AŞK VE CEZA 9. BÖLÜM REPLİĞİMİZ:

Savaş: Halime bak ya...Külkedimi buldum, ama durumumu açıklayamıyorum...
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Vin 26 Feb 2010, 4:44 pm

michiper68 a scris:AŞK VE CEZA 9. BÖLÜM REPLİĞİMİZ:

Savaş: Halime bak ya...Külkedimi buldum, ama durumumu açıklayamıyorum...
Google zice:
Ne vedem..nu e nimic fondat, dar nu pot sa explic situatia mea...
Oare Printesa Gheturilor(asa ii zic eu lui Yas in ultima vreme, sper sa nu deranjez pe cineva) afla ca Savas e casatorit????Ce mi-ar place..vorba lui Azru de pe Huni..poate asa Nurgul se plictiseste iese din serial... Smile
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Vin 26 Feb 2010, 5:19 pm

Admin a scris:



Pe mine nu ma lasa sa votez decat o data pe zi, nu stiu cum puteti vota voi mai mult, undeva gresesc eu?

merge cred doar o singură dată pe zi, eu ieri am votat dar am votat de la 2 PC-uri , dar pe moment nu mi-am dat seama că am făcut lucrul acesta având-ule pe amândouă pe birou.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Vin 26 Feb 2010, 5:31 pm

michiper68 a scris:AŞK VE CEZA 9. BÖLÜM REPLİĞİMİZ:

Savaş: Halime bak ya...Külkedimi buldum, ama durumumu açıklayamıyorum...


Look at me. I found my cinderalla; but I can't explain my situation to her...

Uită-te la mine. mi-am găsit cenuşăreasa, dar nu-i pot explica situaţia mea ...
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Vin 26 Feb 2010, 6:34 pm

https://www.dailymotion.com/video/xcct6n_dokunmayın-ağlarım-a


Interview with Murat Yildirim with Nadia Bilbassy of MBC.Turksih.wmv




Brief summary:

5 months after Asi, I started to shoot Aşk ve Ceza. Savaş completed his college degree abrod and worked in Italy several years. After his dad and brother die, he becomes the head of the family and the business. And he starts to learn his family's traditions. He fights to change the wrongs of the family. He also fights for his love. This series will continue probably 1-2 years. Then it might be broadcasted in the Arap TV's also. This series has very good ratings in Turkey. It might be liked in the Middle East also, because we have similar stories, cultures. We shoot 6 days a week. We shoot 80-90 pages material, like a movie senario. But we have limited time and can't go into so much details as in movies. Since we work a lot, I don't have time to watch every episode. It might be on the same day/time as the shootings. I usually watch the first 10-15 episodes, then for the remaining episodes, I don't have time to watch. We try to keep up with the shootings. It is like fast food. That's why I can't analyse everything in detail. We repeat the scenes 4-5-6 times usually. We have to do the same mimics every time. Sometimes I lose concentration, but I try to do my best. "Man who talks with his eyes"... Sometimes words are not necessary. I express my feelings with eyes, as the scene requires. I do have some similar characteristics with Demir, of course. That role is coming from inside me. It is normal that he might have some similar mimics, stares or voice as me. But I live a broader life. I live with a variety. (I think he is trying to say that he is more social than Demir) .

The last sentence is about the actor who dubbs him in Arabic. He says he would like to meet that actor, he might owe his fame to that actor's voice.





EEEEE... ce afirmaţie "Man who talks with his eyes" " Bărbatul care vorbeşte cu ochii " ... şi despre Demir " That role is coming from inside me." - Acest rol provine din interiorul meu..... Savaş e doar un rol pe când la Demir erau propriile trăiri .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 38 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 38  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum