Serialesitelenovelet
Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

+5
violeta maicariu
Irina111
stanescu catalina
Camelia_Monica
Admin_dea05
9 participanți

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 28 Oct 2016, 8:01 am

Serialul o sa fie postat aici

http://hindilover.com/news/1-0-131


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 29 Oct 2016, 9:05 pm, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Nicky Sam 29 Oct 2016, 10:29 am



Ep.58 :
- https://youtu.be/sgk4Uvl3V2Q ”A doua șansă”
- https://youtu.be/to51YjfWgaI ”Suntem iubiți?”
- https://youtu.be/PCN8UEZxziI ”A treia regulă”
- https://youtu.be/dF4KUR1YM5w - dicuția dintre Omer și Defne după ce ea află despre carte

Ep.59 promo 1 https://youtu.be/Ww1PJu5lK_I


Ultima editare efectuata de catre Nicky in Lun 31 Oct 2016, 5:45 pm, editata de 1 ori
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 29 Oct 2016, 6:19 pm



D: de ce nu mi-ai spus?de ce nu mi-ai spus ca tu mi-ai luat cartea?
O: tu cum ai putut sa te gandesti ca altul ar fi putut sa ti-o cumpere?
D: iarta-ma!,faptul ca te-ai intors,tot ceea ce am trait,cred ca mintea mea nu a judecat corect!
O: Defne,ce facem? unde suntem? in ce situatie? nu vreau sa ma trezesc iarasi in gol,vreau sa traim ,in sfarsit!,de ce te temi?
D: esti foarte dur! si clar!,esti ca si o furtuna!, pe de alta parte esti drept si moale!cand sunt cu tine,imi fuge pamantul de sub picioare! nu stiu unde o sa cad!
O: nu asa este viata? adica,bine,de acord,nu putem controla totul,dar avem doar o singura viata! putem sa traim orice ar fi sa se intample la sfarsit! sa cadem, sa ne ridicam, impreuna, sa ramanem fara rasuflare, cand te sarut Defne, asa ma simt
D: si eu! pe urma nu pot dormi zile intregi! mintea mea este invadata continuu!
O: frumos! suntem exact in acelasi punct,atunci!
D: probabil asa este...insa....
O: Defne,nu face asta!
D: dar, sunt cu adevarat foarte confuza! macar de ar veni cineva care sa-mi limpezeasca mintea! sa ma conduca! sa-mi spuna ce este drept si ce este gresit! sa-mi puna reguli! pe care eu sa le urmez! ar fi asa simplu!
O: de fapt,asa este! atat de simplu! de exemplu:
regula nr unu:pleci de la Still Vagonu ,tragi o linie intre noi si Pamir,
regula nr doi:nu te mai gandesti,iar si iar la trecut si nu te mai temi de nimic,
regula nr trei:de aici inainte,esti iubita mea!
D: nu !nu pot fi de acord cu asa ceva! nu pot trai in functie de regulile tale!
omer:bine!atunci stabileste tu regulile!
D: eu?
O: da! tu! te ascult!
D: acum,asa cum o spui.....
O: Defne!ce vrei?ce vrei?
D: sa respir ,sa respir vreau! dar asta nu se poate! cand sunt in preajma ta nu se poate!
O: am inteles ,Defne! am inteles! din partea mea,pana aici! adica,de acum inainte ,nu o sa ma mai vezi,daca nu vrei! aduna-te! ..linisteste-te! .....cum vrei!.....
O: Sukru,tu asteapta sa o iei pe Defne! eu plec cu taxiul!
Sukru: bine,domnule Omer!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 29 Oct 2016, 6:26 pm



P: mergem?
D: mergem!
Seda: frumoasa organizare si la obiect! Ceva ce va caracterizeaza!
O: va multumesc! inseamna mult pentru mine sa aud asa ceva de la dVS!
Seda: si este multa lume!
O: cineva lipseste,insa!
Seda: trebuia sa vina si Defne! ma intreb unde este!
O: Defne? a spus ca vine?
Seda: da,asa mi-a spus!
O:.nu cred ca o sa vina!
Seda: nu,o sa vina!am vorbit mai devreme!doar,daca s-a intamplat ceva..?....mai vorbim!
Omer: mai vorbim!
Reprezentant Vanni: dragi oaspeti! bine ati venit! in seara aceasta va prezentam noua colectie Passionis,pe care,o asteptam cu nerabdare atat cei de la Vanni cat si Passionis!
Feryal:  Omer,merg sa pun la punct cateva lucruri!
D: schimbare de roluri! De acum inainte vom juca in functie de regulile mele!
Regula 1: de acum inainte nu te mai amesteci in munca si cariera mea!
Regula 2: imi lasi spatiu,sa pot respira,de cate ori am nevoie!
Regula 3: vei purta iar si  cat mai repede acel tricou kaki!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 29 Oct 2016, 6:36 pm

[

O: ooo,dna Defne! in sfarsit!
D: ooo,dle Omer! nu o sa va vina sa credeti,dar exact la aceeasi intrare ma gandeam si eu!.....felicitari,ati rezolvat problema!
O: a,va intereseaza?
D: si daca m-ar interesa,ce importanta ar mai avea?doar dvs deja sarbatoriti cu dna Feryal!
O: ce? asta de unde ai mai scos-o?
D: zic! imediat ce ati rezolvat problema, ati fugit repede la dna Feryal!
O: si daca as fi venit aici ,te-as fi gasit? dvs erati ocupata cu dl Pamir,cu problemele legate de vama, adica ,se pare ca nu prea va interesat!
D: nu incerca ,nu incerca sa te agati de asta! nu poti sa iesi si pe deasupra, pana la urma! tot ce se intampla in viata ta trebuie sa o aflu eu prima si nu Feryal!....nimeni altcineva!....rau sau bine, la mine trebuie sa vii sa-mi spui, prima data !
O: de ce? suntem iubiti?
D: nu, nu suntem!, nu suntem nimic noi doi! in fine, am marit subiectul prea mult!este deja o prostie!
O: bine! tu stii! si ia cartea asta de aici, deja nervii mei nu mai rezista!
D: de ce ai facut asta? cartea asta este un cadou!
O: de la cine ,oare?
D: de la dl Pamir! am avut o discutie si asa mi-a cumparat-o!
O: o discutie!???.....bravo Defne! tine-o tot asa!
D: fugi! fugi la Feryal!....Feryal,Feryal!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 29 Oct 2016, 6:58 pm




Defne afla cine ia dat cartea de fapt... dialogul dintre Defne si Sukru

S: Defne!
D: Ah frate Sukru,bine ai venit.
S: Fericit sa te gasesc,Ma gandeam sa beau o cafea cu tine in dimineata asta.
D: Desigur,vom bea,draga,ia loc.Voi comanda cafea pentru noi.As vrea sa comand doua cafele.Frate Sukru,de care?
S: Fara zahar.
D: Doua cafele turcesti fara zahar.Foarte bine,multumesc.
D: Eh frate Sukru,ce mai e nou ?
S: Toate bune, eh ei bine l-am lasat dl Omer in acest loc,el mi-a zis sa ma intorc la firma si sunt aici.
D: L-ai lasat din nou cu Feryal ?
S: Nu,l-am lasat la productie.
D: Aaa ,foarte bine.
S : Ce faci,ai terminat cartea?
D: Ah da, dar tu stii ca am mai citit inainte.
S: Domnul Omer a facut un asa efort,cat de mult ia luat sa o gaseasca,nici nu stii.El a intors tot Istanbulul cu susul in jos...De fapt,cred ca ti-a zis sigur.
D: Omer a cautat ce ? Nu am inteles.
S: Ei bine,cartea e aici.Noi am mers intreaga zi de la o librarie la alta si ei spuneau ca nu e posibil sa o gaseasca,dar dl Omer a insistat desigur.El a ramas blocat.Tu stii cum e,ca ai curatat o data rafturile si la fel a facut si el tot efortul.Te-a facut fericita,nu ? E frumos sa stii ca insemni ceva pentru cineva.
D: Frate Sukru,despre ce vorbesti?
S: Nu inteleg Defne,de ce esti asa de surprinsa?Defne,unde te duci ?
Secretara: Dna Defne,am adus cafelele,
S: Adu-le aici,o sa le bem amandoi,daca nu deranjeaza.

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 29 Oct 2016, 7:03 pm


ep.58

scena nr,1

scena nr,2


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Violeta O. Sam 29 Oct 2016, 8:15 pm

Multumim Carina!

Violeta O.
membru activ
membru activ

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2016

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 02 Noi 2016, 9:55 pm

Episod 56
https://openload.co/f/SpzxD3_rAdM/Iubire_Inchiriata_Ep56.mp4
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 12 Noi 2016, 8:07 pm



Dialogul Iso-Omer  ep.60

I: am venit!sa rezolvam aceeasta problema!....am adus si ceva,sa bem...
O:  multumesc!....poftim!..
I: era inconstienta! m-a sunat nihan "Iso,vino repede,repede!" am fugit imediat la ei acasa!...o vad pe Defne,dormea,parea lipsita de viata....spun Defo,Defo! nu raspunde!....a fost foarte rau!...matusa Turkan era foarte speriata! ma gandesc ce sa fac, o vad, este precum o umbra, trebuie sa o duc la spital!...o iau in brate,chem ambulanta....nu manca, nu bea, din cauza asta ii scazu-se tensiunea! era in stare de inconstienta!
O: si eu am fost precum o epava!....am plecat, am stat si m-am tot gandit....nu puteam sa cred...retraiam totul in mintea mea...unde este adevarul? unde este minciuna?
I: nu poti sa intelegi.....
O: exact asa!...cum sa-ti spun? simteam ca am fost infasurat intr-un nor de minciuni,intelegi? a cui este vina? ce s-a intamplat,cum s-a intamplat,de ce?......si pe de alta parte, Defne! din tot ce am gandit, din tot ce am sperat, nu a mai ramas nimic.....asta este cel mai greu de suportat adevar al vietii mele!......si eu inca sunt confuz!....
I: greu!foarte greu!.....



I: stii,cum are ea obiceiul de a intra in panica!....tipa asa, nu avem mancare, nu avem mancare....o intreb, cum adica nu este mancare, fato? am vazut cum, deja, aduc bauturile, limonada...nu apuc sa termin si vad un vas cu limonada care este turnat direct pe capul ei.....si frunze de menta raman lipite pe fata ei....
O: ah,dragostea mea! a fost o nebunie, desigur! doar am vazut rezultatul......
I: nu! trebuia sa o vezi exact in acel moment! imi venea sa rad, cu greu m-am abtinut!...si pe urma, cum plangea! cu lacrimi de crocodil!nimeni nu putea sa o linisteasca! dar ai venit tu!....si ai adus o alta rochie de mireasa!
O: cat de frumoasa era ea!
I: nu-i asa? a fost foarte frumoasa!
O: este casatorita?
I: casatorita! si are si un copil de opt ani!
O: oh,este greu! stie cineva?
I: dintre ai mei? despre asta?
O: da!
I: nu!nu am putut spune nimanui! nici macar lui defne!.....imi este jena, frate!....femeia este casatorita!.....dar acum......
O: acum,ce?
I: lasa, sa nu vorbim acum....
O: vorbeste! haide, spune!
I: ea......lasa nu conteaza!
O: si tu faci la fel ca mine! asta este adevarul!
I: probabil....asa este.....nu pot lovi pe la spate, dar nici nu sunt capabil sa uit si sa merg mai departe....nu stiu frate! doi oameni care sunt la fel, au aceeleasi sentimente, pot merge in aceeasi directie? este usor?
O: stai putin! sa vedem daca este cea corecta, atunci si muntii daca va fi nevoie sa-i muti ,ii vei muta si vei gasi solutia! si nu te gandi la obstacole! nu le cauta!
I: sa nu le caut?
O: nu! intelegi ce vreau sa spun, sensul....maine trebuie sa-i spun lui Defne ceva foarte important, foarte ciudat!
I: ce anume?
O: lasa acum....vei afla! daca te amestec acum in povestea asta te vei simti obligat sa mergi si sa-i spui! o sa-i spun eu maine! fara ca ea sa se simta ranita sau jignita!
I:bine!


Traducere Maria Dionisi


Ultima editare efectuata de catre carina in Sam 12 Noi 2016, 11:42 pm, editata de 2 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 12 Noi 2016, 8:24 pm



ep.60

D: incet,incet.....asteapta!
Aytekin: bine,bine! uite in ce stare esti! uite! trebuia sa te astepti sa ti se intample asa ceva! asa cum te invarti de colo colo! dar,stii ceva? mie nu imi este mila de tine!mie imi este mila de mine! erai cum erai inainte, acum ca esti si ranita, vai de mine....
O: Defne,esti bine?
Aytekin: nu este d-le Omer, nu este !si-a lovit genunchiul ,este rau...si-i spun sa mearga acasa, dar nu ma asculta? nu, bineinteles!
O: bine, AytekiN, poti pleca!
Autekin: sa plec? plec!
O:doare rau?
D: nu,draga, nu doare! nu este asa grav!
O: doctorul ce a spus?
D:sa nu-l obosesc si sa ma odihnesc!
O:haide, sa te duc acasa!
D: nu ,nu pot sa plec! am mult de lucru si in afara de asta daca o sa ma vada bunica o sa se supere...
O: bine, atunci mergem la mine!
Pamir: Defne, esti bine?
D: sunt bine,d-le Pamir! nu va ingrijorati!
Pamir:o intamplare nefericita! in special pentru cineva ca tine, o persoana atit de energica! uite! ia liber atata cat ai nevoie,si daca vrei ceva ma suni......
D: bine,multumesc......a, am vorbit putin cu dl Sinan! aveti probleme cu materia prima?
O: lasa asta acum!......din cauza mea....
D: nu este din cauza ta, dragule! m-am speriat cand a sunat alarma si in invalmaseala aceea.....
O: doare rau?
D: nu!....putin......
O: da-mi mana ta! sa treaca durerea la mine! hai!.....
D: ciudat!.....parca nu mai doare asa mult!...
O: mama mea facea asa cand eram mic! spunea ca asa poti lua durerea de la cei pe care ii iubesti mult....
D: Omer, nu te supara prea tare!.....in sfarsit.sa trecem la munca noastra....
O: Defne, nu spune prostii! in starea asta cum sa lucrezi?
D: de ce ? ce are starea mea? haide! o sa rezolv eu problema asta,oricum ar fi!
O: sigur ti-au dat calmante....
D: de ce?
O: esti bine? esti sigura?
D: da ,sunt sigura! haide sa lucram! unde o sa lucram? aici?.....nu se poate!..si de ce trebuie sa lucrez la dl Omer acasa?
O: din moment ce la tine nu se poate.....
D: bine! vom lucra cu toti aici!....
O: nu! nu se poate!
D: de ce nu?
O: aici este incomod pentru tine! trebuie sa ai piciorul intins!
D: Sinan bey....
S: of! bine! mergem la mine! de acord? mergem la mine,acum ,si ,dupa ce termina aici,vine si Omer!
O: eu cred ca totusi trebuie sa mergem la mine!....o sa am grija de tine.....
D: stii ca inainte de asta ,eu eram suparata pe tine!
O :a........
S: chiar nu mai suport! o sa pun si eu alarma in functiune, si pe urma o sa vedeti!mergem la mine! gata!

Traducere Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 12 Noi 2016, 11:49 pm



O: buna,dimineata!
D: buna dimineata!....asteapta, asteapta, ce faci?
D: ne-a luat somnul...am intarziat!....
O: a fost, insa ,frumos! sa dorm si sa te am langa mine...
S: o,in sfarsit.....buna dimineata!
S: buna dimineata,d-le Sinan!
S: ati dormit bine, cel putin?
O: barbat ......
D: eu nu am avut intentia sa raman aici, stiti este si bunica la mijloc, dar am adormit si .....
S: desigur! intotdeauna asa se intampla!......in sfarsit, sa pregatesc ceva, sa mancam, sa ne revenim....
D: nu, nu! eu trebuie sa plec! am intarziat! trebuie sa vina si marfa astazi......
O: bine,bine atunci!.....stai! asteapta, incet, incet.......nu asa nu se poate.......nu!
S: chiar!
D: ce?..ce ?..nu! nu cumva......
S: haide, asa....
D: mai vorbim, d-le Sinan.....
O: esti comfortabil asa?
D: sunt!....sunt bine!

Traducere Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 13 Noi 2016, 9:52 am

ep.58

https://openload.co/f/JYCzttiLp8Y/Kiral%C4%B1k_Ask_58.avi.mp4

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 13 Noi 2016, 3:29 pm



ep.60 dialog Defne-Omer in casa lui Sinan

D: d-le Pamir!
P: Defne, buna! cum esti? esti bine?
D: sunt bine! lucrez!
P: lucrezi? in locul tau eu as sta si m-as uita la filme! trebuie sa fi asa cum tu insati spui despre tine, nebuna!
D: mai am ceva de lucru!
P: adica, chiar esti bine!
D: sunt!
P: bine, atunci! si,daca trebuie sa mergi la spital, poti sa ma sun! aici sunt!!
D: nu, nu este nevoie,d-le Pamir! suntem la dl Sinan si este si Omer aici, deasemenea.....
P: bine,transmite-le salutari!
D: bine, o voi face! noapte buna!.....ai salutari..
O: de asemenea!
D: am gasit ceva pana la urma! acolo, unde este subliniat...
O: nu este rau deloc!
D: da, in plus nu vom plati transportul si putem termina cu doua zile inainte de termen!....si putem sa facem si un stoc inainte de depozitare...
O: bine gandit!
D: dar totul trebuie facut la termenele stabilite, altfel putem pierde totul!
O: bine, am inteles, perfect!
D: bine, atunci sa pun planurile in ordine...
O: Defne, nu te obosi atat....in stare asta..
D: ce oboseala, draga? este munca! munca este cel mai important lucru! de la tine am invatat asta!
O: nu spune asta! tu ai fost intotdeauna foarte muncitoare!
D: pun pariu ca nu ai crezut sa pot rezolva problema asta, nu-i asa?
O: ai rezolvat-o!
D: dar, spun, tu nu ti-ai imaginat ca o sa gasesc o solutie!
O: Defne, tu inca nu stii cum mi te imaginez eu, in mintea mea!
D: ce spui?.....tu niciodata nu ai crezut in mine, nu-i asa?
O: o sa-ti dau un sfat, profesional, bineinteles:nu te gandi la ceea vad alti la tine, gandeste-te la ceea ce vezi tu la tine! cel mai important este ceea ce vrei tu pentru tine si nu ceea ce vor altii! intelegi?.....pun pariu ca ai vrea acum sa manaci seminte !
D: a,da as vrea, dar nu cred ca putem gasi aici....
O: putem, l-am pus pe Sukru sa cumpere!
D: nu as putea sa renunt la el!!!!!!!!
O: uite!....vrei ceai?
D: da! stai sa pregatesc!.....am uitat!
O: ce faci? stai! incet! te-am intrebat ce vrei, tu stai aici frumos si eu o sa pregatesc!
D: Omer! tu despre ce vroiai sa-mi vorbesti?
O: a, nu este ceva important!...cand iti vor scoate proteza ?
D: ti-am spus, au spus sa merg acolo dimineata si o vor scoate imediat! nu este mare lucru!
O: bine, atunci vom vorbi cand o vor scoate!....
O(pentru el!): ma doare lucrul asta!

Traducere Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Vin 18 Noi 2016, 4:24 pm

http://hindilover.com/news/2016-11-19-24354

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Nicky Dum 20 Noi 2016, 5:49 pm

First scene of Bölüm 61:
D: they say that the king never reveals his feelings, you can never predict or tell what's going on with him .. And they say that the young girl needed a long time till she could understand the king. Even though she was mad at first, but then it was clear that the king was right all along. She understood, she was impressed even, coz no matter what he did, he's always doing the right thing.

Flashback scene prior to bench scene:
D: They say the king used to always hide his feelings. He tries his best not to show them. He kept them hidden inside of him, because he believed that if he hid them he will suffer a little less .. But he was always standing next to the young girl even if he hid that .. He was protecting her everywhere every time at any cost .. He understood when she'd be happy, when she'd be broken, when she'd be sad more than anyone .. He always calmed her at the right times and places .. They say he used to watch over her in secret all the time .. He was aware of what she gave to him .. Where she was.. Whatever she felt .. And every time she needed him he was there even though he was scared of hurting her feelings; but he was there every single time standing next to her .. They were always good for each other .. The young girl was good for the king and the king was good for her .. And whatever they'd been through it never made them lose the harmony of their love .. They always continued their lives where they'd left off without anything taking away of their love or it getting old .. Even if they never talked to each other the young girl always knew that the king's heart was in the right place and that he is always by her side .. She felt that .. That's why she never gave up holding his hands with endless love and eternal trust .. The young girl got to know the king better than anyone with time .. She was the only one who understood the king; he only showed his sensitive soul and heart of a child to her .. With time there was no need for words between them even, they understood each other without talking or communicating at all .. Because their hearts were beating together at the same time at that stage .. Because of that they couldn't give up on each other nor on their love.

Ep.61 : Defne-Omer - scena din hol

D: You talk so beautifully with people ,, clear ,, polite ,, you tell them your issue without breaking them.
O: And you have your own ways as well. Don't sell yourself short.
D: Weird .. I was like in the past and still am now .. I learn something from you every day ..
O: Isn't that what it is all about ?? Yani being good to each other and completing each other .. It's that simple..
D: Agreed. if my work is done i have to go to the hotel.
O: My work with you is never done you know that.
D: For now yani .. Off there's this dinner meeting.
O: Which hotel are you staying at? Great and we'll be there as well.
D: How? Are you guys staying there as well ?
O: Yes sinan wanted that ... Did something happen ?
D: I've been scared from all the lies and secrets for a long time .. Whenever I used to get beautiful news like this from you my heart would hurt .. I had always wanted to be next to you but I was never able to live anything and get enough of it because I always had something to keep away from you ... Now...
O: Now it's our time.
D: Yes.

”Acum e timpul nostru.”
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 20 Noi 2016, 7:49 pm



ep.61   [b]dilalog Defne - Omer pe banca
[/b]
O: ai vrut sa vin si am venit!
D: stii, pe aceasta banca m-am intalnit prima data cu doamna Neriman!...mi-a vorbit foarte frumos! despre cum poate viata sa se schimbe, despre cat a luptat ea pentru binele ei....stia despre datoria fratelui meu! ceea ce mi-a propus mi s-a parut asa de ciudat, incat am refuzat! m-am temut!.....apoi am mers la ea acasa! i-am spus povestea mea si mi-a zis, crezi ca oamenii aceia nu-i vor face rau fratelui tau? in zilele acele ma simteam pierduta! cautam o solutie! asa ca am acceptat!...ma gandeam ca o fac doar pentru a rezolva problema!.....ea te-a descris foarte bine! un tip care respecta regulile, drept ,disciplinat......nu avem de ce sa ma tem! dar, nu mi-a spus totul!....nu mi-a vorbit despre zambetul tau! nu mi-a spus ca ai un zambet asa de minunat, incat, daca te voi vedea zambind o data, nu voi mai putea fi eu insumi !macar sa-mi fi spus! as fi stiut la ce sa ma astept!...restul cunosti....dupa, am mers si am vorbit cu Nihan! de cand am inceput sa fiu asistenta ta, fiecare zi era si o aventura!
O :pe urma, te-ai indragostit de mine!
D: rau de tot!...simteam ca plutesc si ca nu voi cobori niciodata.....prima data te-am parasit, atunci in casa de la munte!...mai tarziu, tu mi-ai spus ca nu ai incredere in mine si m-ai parasit!...dar,despartirile noastre nu tineau mult! gaseam intr-un fel sau altul o cale de a fi din nou impreuna!
O: pana la nunta!
D:da! si totul numai pentru ca tu sa nu afli de dragostea inchiriata!......a, sa stii ca am vorbit cu dl Hulusi! i-am spus ca nu vreau mostenirea!
O: eram sigur de asta!
D: pot sa inteleg cum te-ai simtit, ce ai trait ,stii? desigur,situatia mea este diferita!eu si dl Pamir nu am trait nimic.....dar, chiar si asa m-am simtit ca o proasta, folosita.....ranita....ai vrut sa imi spui, sa aflu cat mai repede posibil,nu?
O: da! dar cand te-ai ranit....
D: de asta te blamai atat de mult? cand m-am lovit, adica...
O: nu era atat de necesar sa afli in clipele acelea...de acum inainte nimeni nu o sa poata sa ne mai insele astfel!
D: sa vorbim! despre toate problemele! cand nu intervin altii, noi suntem foarte bine,intre noi!
O: ceea ce spui este perfect!
O: scuza-ma!
D: si tu!
O: poftim!
D: poftim!
O: vin,bineinteles!
D: bine! imi pregatesc valiza si sunt gata!
O: targul de pantofi!
D: si noi, Stil, vom fi acolo!
O: oricum ar fi, o sa fim impreuna!
D: trebuie sa plec acum!
O: sa mergem impreuna la firma!
D: nu, nu merg la firma! Sandwich(Esra),este ziua ei de nastere astazi! am promis ca merg devreme acasa!
O: Sandwich! ce mult a trecut de cand nu te-am mai auzit spunand asa! ce face Esra?
D: bine!
O: este si ea suparata pe mine?
D: nu! ea este de partea ta! ca intotdeauna! nu vreau sa ma gandesc la cum ar reactiona ceilalti, numai gandul ma infioara!
O: nu ai vorbit, inca, cu Iso?
D: nu! inca este suparat!
O: cand ai timp,incearca sa vorbesti cu el!
D: ce vrei sa spui?
O: nu stiu! incearca! ne ridicam?
D: ne ridicam!

traducere Maria Dionisi !


Ultima editare efectuata de catre carina in Lun 21 Noi 2016, 3:39 pm, editata de 3 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 20 Noi 2016, 9:30 pm



ep.61   dialog Defne - Omer si plecarea din hotel

D: bine! il voi informa pe dl Pamir!....desigur, o sa va sune!...buna ziua, o zi buna!
O: noi plecam! ne vedem diseara, acasa la mine?
D: ihi!!!!
S: ne-am descurcat bine!
O: da! bine, foarte bine!....bineinteles, tu te gandeai la altceva.....dar....
S: da! ma gandeam la altceva......
O: masina ta unde este?
S: i-am lasat-o Sedei!.....avea nevoie! m-a rugat si i-am lasat-o! Defne unde este?
O: ma intalnesc cu ea mai tarziu! acum am ceva important de facut!
S: ce ai de facut?
Daria: dna Seda, pot sa vin cu dvs.? ar fi trebuit sa ma intorc cu dl Sinan, dar, v-a lasat masina.....
Seda: sigur ca poti veni! nu te prosti!
Daria: dl Sinan a fost toata dimineata cu mintea in alta parte! ma intreb ce oare s-a intamplat?....Defne! si ar fi trebuit sa-l fi vazut si pe dl Omer, de dimineata a dat un spectacol la sedinta, pana si clopotelele de vant s-au miscat!
D: iarasi, clopotelele de vant?
Daria: stii ce inseamna,nu?
D: nu! nu stiu! ce legatura are?..dar o sa-mi spui acum!
Seda: o sa-ti spun eu! hai sa mergem!urcati-va!


traducere Maria Dionisi !


Ultima editare efectuata de catre carina in Lun 21 Noi 2016, 3:41 pm, editata de 2 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 20 Noi 2016, 11:42 pm



ep.61 dialog Defne - Omer in holul hotelului

O: cum merge?
D: aproape am terminat!
O: la intalnirea dinainte ma refer!
D: a, am terminat, pentru acum! mai avem ceva diseara!
O: serios? adica, vei fi ocupata?
D: o sa fiu! de asta ne aflam aici!
O: eu ma aflu aici pentru a te putea vedea pe tine! de asta!.....ia priveste-ma!
D: ce? ce s-a intamplat?
O: cred ca ti-a prins bine asta! fata ta are o frumusete mult mai evidenta, acum!
D: nu, asa sunt eu de obicei!
O: asa,deci.....
Daria: d-le Omer, eu ma simt foarte rau! de parca as fi pe moarte...
D: Daria, ce este cu tine? de ce esti in halul acesta?
Daria: sunt bolnava! m-am gandit sa vin, sa nu vin, dar vad ca ma simt din ce in ce mai rau!..
O: pot sa fac ceva? sa chem un doctor?
Daria: nu! am fost de dimineata! mi-a dat o medicamentatie, am luat-o, dar ar trebui sa ma si odihnesc! nu s-o fac pe asistenta!
D: nu este posibil asa ceva!
Daria: ce faci?
D:fato, imprastii microbii peste tot! stranuti asa in fata omului.....este posibil asa ceva?
Daria: asta spun si eu! nu este posibil!
O: bine! atunci, du-te si odihneste-te! hai sa-ti gasim o camera...separata!
Daria: si asistenta?
D: o fac eu!
O: poftim?
D: asistenta, spun! o fac eu! adica, pana o sa-si revina ea!
Daria: ah, Defne,ce bine! iti multumesc! esti nemaipomenita! bine, atunci ma duc sa ma odihnesc!...daca este vreo problema....
O: bine, Daria, este in regula, du-te!
O: Defne asistenta, deci! va fi distractiv!
D :a, vi se pare distractiv?
O: de ce, dvs nu vi se pare?
D: eu nu sunt prea ingrijorata! imi aduc aminte va am fost buna la asa ceva,candva.....
O: imi place asta! imi place ca o am langa mine pe Defne a mea, ce dulce!
D: dar eu am fost de acord sa fiu asistenta doar pentru putin!!
O: asta o sa vedem!!!!!!


traducere Maria Dionisi !


Ultima editare efectuata de catre carina in Lun 21 Noi 2016, 3:42 pm, editata de 1 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 21 Noi 2016, 3:38 pm



ep.61 dialogul Defne - Hulusi

Hulusi: ia un loc,fata mea!
D: nu stau! nu vreau sa stau!
Hulusi: spune-mi ce s-a intamplat! este clar ca ceva rau s-a intamplat!
D: da! s-au intamplat multe lucruri urate!.....mai intai au vrut sa-l castoreasca pe Omer si de aceea eu am intrat in viata dvs si de aceea voi ati intrat in viata mea linistita si curata!....imi lasa-ti mie averea dvs?
Hulusi: da!....nu as fi dorit ca tu sa stii asta de acum, pentru ca viata sa se desfasoare in mod firesc, dar.....
D: nu o va face! nu o sa ma influenteze!...noua nu ne pasa de averi!
Hulusi: stiu! stiu! stiu chiar si ca Omer ti-a cumparat casa! casa pe care, dupa ce v-ati despartit, tu ai cumparat-o! tu ai luat imprumut de la banca si acum platesti rate!Neriman mi-a spus!...daca vrei te pot ajuta!
D: dle Hulusi, eu nu vreau averea! si nici un fel de alt ajutor! noi ,toti cei din familia mea,muncim si ne este de ajuns ceea ce castigam!
Hulusi: draga mea, banii nu sunt un lucru asa de rau! ati putea si tu si Omer sa incepeti sa intelegeti lucrul asta!
D: Omer? ce legatura are cu Omer?
Hulusi: averea apartinea lui Omer! dar daca el a plecat, am vrut sa ti-o las tie! dupa ce s-a intors, am discutat cu el, i-am spus ca averea este a lui, dar el nu a vrut-o!
D: asa este! in timp ce unii fac orice pentru a avea bani, pentru altii banii nu inseamna nimic! o lectie de invatat! nu-i asa?.....cred ca ar trebui sa va mai ganditi in privinta acestei hotarari pentru ca este jignitoare!...adica, sa spui ca toti iubesc banii este jignitor, oamenii s-ar putea gandi ca pentru fiecare exista un pret de cumparare!......a,... si pentru ca nimeni nu trebuie sa scape usor de data asta,vreau sa va spun ceea ce dna Neriman a facut anul trecut cu dragostea inchiriata, face si acum!
Hulusi: ce?
D: ea vrea sa ma casatoreasca, sa ma castige....pentru ca averea sa ramana in familie!
Hulusi:ce?


Traducere Maria Dionisi !


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 21 Noi 2016, 6:48 pm



ep. 61 dialogul Defne - Pamir

Pamir: Defne, vreau sa-ti spun ceva destul de ciudat, cumva, sau poate o sa fii singurul om din lumea asta caruia nu o sa i se para ciudat......o sa te intrebi de ce nu ti-am spus pana acum? nu stiu, sincer, dar....nu mai pot fi asa vizavi de tine!
D: d-le Pamir, spuneti-mi ce este! incep sa ma ingrijorez rau de tot!
Pamir: Hulisi Iplikci!a lasat averea lui ,tie!
D: dl Hulusi a decedat?
Pamir: nu! nu! adica, dupa ce el nu va mai fi,asa a spus:"tot ce am ii voi lasa lui Defne!"
D: de ce? ce legatura am eu? adica,de ce face asta pentru mine?
Pamir: datorita anului trecut! datorita povestii cu dragostea inchiriata! spune ca ti-am facut destul rau, cel putin asa sa ne revansam!
D: de ce asta? am cerut eu ceva?....ce dracu? nu vreau nimic! bineinteles ca nu vreau!de fapt am sa merg la dl Hulusi si am sa-i spun eu insumi ca nu am nevoie de asa ceva!...ma duc chiar acum! nu este nevoie de asa ceva!
Pamir: Defne, linisteste-te! asteapta, nu am terminat inca!
D: mai este si altceva?
Pamir: tu crezi ca daca Neriman Iplikci a auzit asa ceva nu exista si altceva?
D: cand va aud spunand Neriman Iplikci mi se ridica tensiunea! nu spuneti Neriman in fata mea! ce-a mai facut?
Pamir: matusa Neriman a venit si mi-a spus: este o fata, Defne, tata Hulusi i-a lasat toata averea! vino, cucereste-o, casatoreste-te cu ea pentru ca averea sa ramana in familie!......Defne!!!!!
D: si dvs ati acceptat?
P: nu,nu este chiar asa!
D :un moment! adica ceea ce dna Neriman mi-a facut mie anul trecut, va face dvs acum? nu-mi vine sa cred!
Pamir: cam asa! dar daca ma vei asculta....
D: si dvs ati acceptat? pana la urma este doar un joc, nu-i asa?
Pamir: nu chiar, Defne! cand matusa mea a venit la mine.....
D: nu imi vine sa cred!....chiar nu imi vine sa cred!...de ce se amesteca in viata mea, mereu,dna Neriman? chiar nu pot sa cred! cat de jos poate sa coboare o persoana? nu pot sa pricep! femeii asteia nu-i pasa de nimeni, daca supara pe cineva, daca raneste,...nimic.....nu a invatat nimic din ceea ce am petrecut? nu a inteles? de fiecare data cand imi spun sa nu o mai las sa ma supere, sa nu mai intervina in viata mea si acum asta....ea este prezenta aici, iarasi, iarasi este in spatele meu......
Pamir: Defne, linisteste-te!
D: cum sa ma linistesc?
Pamir: ai de cand sa ma asculti?
D: cine mai stie de asta?
Pamir: Omer!
D: Omer stie? Omer....ah, dna Neriman.....ah!


Traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 21 Noi 2016, 6:57 pm

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 15095708_368825103460770_4190262846426261965_n

ep.61 dialog Defne - Omer, in drum spre hotel


D: ce fel de om esti,tu?
O: poftim?
D: stai asa simplu si ai rabdare, fara sa spui nimic! m-ai lasat fara cuvinte! daca as fi fost eu in locul tau nu se poate sa nu-ti fii aratat ca am vorbit cu Iso!....mai avem mult de mers, inca!
O: asta este bine! asa vom putea sa vorbim mai mult!
D: sa vorbim! sa vorbim! mi-a lipsit asa de mult sa vorbesc cu tine, fara minciuni si sa pot raspunde la fiecare intrebare pe care mi-o pui!
O: pentru asta m-ai facut sa astept mult ,Defne! o sa mi-o platesti!
D: nu am meritat, insa?
O: ia uite ce raspunsuri dai!!! esti sigura ca esti tu?
D: ia stai putin! cand spui ca o sa platesc?
O: nu stiu!..o sa vad! adica nu am ceva planuit......dar....
D: a, Omer faci asa niste lucruri si dintr-o data mintea mea o ia razna!noi acum calatorim in scop profesional, este ceva serios, nu ma face sa-mi pierd mintea!
O: adica eu fac ceva si tu iti piezi mintea!....interesanta idee!..atunci sa facem asa, acolo unde mergem, o sa fac ceva care o sa te ia prin surprindere!....de exemplu o sa-ti stric rujul.....
D: cand?
O: asta o sa vedem!cand!
D: adica fara sa stiu, asa prin surprindere,adica!
O: asa! altfel cum am mai savura.....
D: iti place asta? sa ma panichez, sa ma stresez, sa ma comport putin prosteste......intentionat o faci,nu-i asa?
O: aha! exact asa!


Traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 21 Noi 2016, 8:06 pm



ep.61 dialog Defne - Neriman

D: inca ma mai puteti privi in fata, d-na Neriman! nu pot sa cred! esti ceva de nedescris! de necrezut!
N: ce ar fi trebuit sa fac, Defne? sa-i fi spus sa-ti zica ca sunt ocupata? ne vedem acum si nu inteleg, de ce esti suparata?
D: nu va pasa catusi de putin de ceilalti, nu-i asa? daca se supara, daca sunt raniti, jigniti, nimic...toti sunt doar niste instrumente si totul pentru avere, proprietati, bani, interese si orice altceva naiba o mai fi!
N: a, tu ai aflat despre....dulceata, nu se poate asa! poftim inauntru, sa vorbim, asa, fata in fata....doar avem, desigur, interese comune!
D: noi nu avem nici un fel de interese comune! nu am avut si nici nu o sa avem!....de cate ori am vorbit despre asta? de cate ori am batut la aceasta usa? si ce s-a intamplat? nu va vreau in viata mea, ati inteles? cum altfel sa va fac sa intelegeti, asta?
N: draga, nu o lua chiar asa, pana la urma, mostenirea este ceva...
D: cum puteti fi atat de rea? cum este posibil sa credeti ca aveti dreptate mereu si in orice caz? imi este mila de dvs!....am inteles de ce sunteti asa! sunteti asa de nefericita si de singura, incat fericirea altor oameni va infurie! de asta aveti un suflet asa gol si negru!
N: sufletul meu?
D: da si de acum stiu ca nu veti mai putea sa ma suparati vreodata! de aceea ar trebui sa nu va mai obositi cu alte lucruri degeaba!
N: a spus ca sunt singura, nefericita, sunt nefericita?


Traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Mier 23 Noi 2016, 1:43 pm



ep.61 dialogul Omer - Neriman ( in casa lui Omer)

N: faptul ca vrei sa vorbesti cu mine, m-a surprins!
O :cu tine am vrut sa vorbesc! cu cine altcineva? nu este acesta jocul tau? nu tu organizezi totul?...matusa, ce crezi ca faci? dupa tot ce s-a intamplat, dupa ce ai facut, deja, asa multe greseli, mi-ai cerut iertare si tot nu te-ai invatat minte?
N: ai aflat despre joc?
O: am aflat! si nu mi-a venit sa cred! am crezut ca este o gluma! nu puteam sa cred!dar, tu nu ai limite!
N:ce puteam sa fac, Omer? doar il cunosti pe bunicul Hulusi,nu este destul?....ne-a spus sa parasim casa, ne-a luat tot...eu doar am incercat sa ne protejem!
O: pentru bani? totul doar pentru bani? uite,acum ti-a luat tot ce ai avut...a meritat?este bine,acum? a fost corect?
N: nu a fost! deloc nu a fost!
O: imi pare rau pentru tine, matusa! ranesti inimile oamenilor, ii umilesti si nici macar nu iti pasa!
N: Omer, eu am incercat, doar,sa-mi apar familia!...da, poate ca metodele mele au fost gresite, dar, altceva nu am putut gandi!
O: nu se poate asa, matusa! daca vei continnua asa, te vei distruge...renunta! ajunge!
N: acum am inteles! am inteles totul,,,si, chiar imi pare rau pentru tot ce am facut! mi-am invatat lectia! am platit-o scump! am fost dati afara din casa!
O: nu! nu este valabil asa ceva, am vorbit cu bunicul!
N: ce? ce ai vorbit? pentru noi?
O: da, pentru ca bunicul v-a tratat in mod gresit! asa cred! nu este nevoie sa parasiti casa! va puteti continuua viata, asa cum doriti!
N: adevarat?
O: dar, daca mai incerci sa faci asa ceva, voi fi lipsit de orice mila fata de tine! nu vei ramane doar fara casa si bani! vei ramane si fara cei pe care ii iubesti! opreste-te sa mai faci astfel de jocuri!
N: nu o sa mai fac! iti promit! gata cu jocurile si promit asta si sotului meu! Omer!uite , nu voi mai intevenii in viata nimanui! ma voi ocupa doar de viata mea!....Omer, ne-ai salvat de la asa un mare necaz!...esti atat de special! sunt atat de fericita!....vreau sa te imbratisez!

traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Joi 24 Noi 2016, 6:59 pm

http://hindilover.com/news/2016-11-25-24431

ep.60 tradus in lb romana

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 9 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum