Serialesitelenovelet
Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

+5
violeta maicariu
Irina111
stanescu catalina
Camelia_Monica
Admin_dea05
9 participanți

Pagina 10 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 27 Noi 2016, 10:08 am



ep.62 Defne-Omer ( intalnirea cu Neriman)


D: mi-am spus sa iau clopotelul acesta de vant si sa vin!.....Omer, sa-ti spun ceva, usa asta nu te reprezinta deloc! imi lipseste usa cea rosie! sa o schimbam, sau sa o vopsim,ce spui?......intru!
N: Defne,ce surpriza placuta!...ma bucur ca ne-am intalnit! esti bine?....asa se pare!
D: esti ocupat,vad!.....in sfarsit....
O: Defne!
D: nu acum, te rog!

trad . Maria Dionisi




Ultima editare efectuata de catre carina in Dum 27 Noi 2016, 5:06 pm, editata de 2 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Nicky Dum 27 Noi 2016, 11:08 am

Mulțumesc mult!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 27 Noi 2016, 5:05 pm




ep.62 Defne - Omer (scena din masina)


O: iar ai plecat, fara sa ma asculti!
D: ce puteam sa fac? nu vroiam sa deranjez! aveai musafiri! uite, Omer! dna Neriman este matusa ta! daca vrei sa o vezi sau nu este alegerea ta, dar eu...stii doar, ce mi-a facut!
O: Defne! eu am vorbit cu matusa mea pentru a fi sigur ca, de acum inainte, nu o sa-ti mai faca ceva rau!
D: a, tu crezi ca eu m-am suparat?
O :e, da! dar nu a fost ceva pentru care sa te superi si sa pleci!
D: de unde sa-mi inchipui! asa cum am vazut-o in fata mea dintr-o data!..si aveam si clopotelul de vant cu mine....
O: a, ramai aici.....ce frumos ai venit, tu, cu clopotelul!...si asa...m-ai surprins....
D: de ce numai tu sa ma surprinzi pe mine?
O: stii ce semnifiacatie are, adica?
D: tu ce crezi?
O: esti foarte indrazneata astazi!
D: exista vreun motiv sa nu fiu?
O: ai dreptate, Defne! adica ,am pierdut mult timp! ne preocupam de alte lucruri ,in
loc sa ne fim unul langa altul!
D: nu inseamna nimic, seniore, pana cand traim o clipa minunata!
O: ce spui tu ?
D: e, stim si noi ceva!


Tradus de Maria Dionisi


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 27 Noi 2016, 5:27 pm



ep.62 Defne - Omer ( presupusa convingere a lui Omer)

Daria: Defne, hai te rog, convinge-l! daca vom lucra impreuna cu siguranta o sa-l pot vedea pe dl Pamir! ne vom obisnui unul cu altul! dar asa, dragoste de la distanta, este mai greu, stii!i n fiecare dimineata ii voi duce rapoartele in birou......
D: of, Daria, ce probleme ai si tu!
Daria: ce este? nu este si problema d-lui Omer? fii intelegatoare, te rog! haide, te rog!daca o sa-i vorbesti tu, sigur o sa fie de acord! haide!
D: bine! m-ai ametit! merg!
S: haide, sa vedem!
D: buna, d-le Omer! nu cumva sa zambesti! nu cumva! fii serios!
O: de ce?
D: ei ne urmaresc acum! trebuie sa ne certam putin!
O: nu te inteleg, Defne!
D: nu stiu! nu..fa ceva..loveste in birou! prefa-te ca esti suparat!
O: de ce fac eu asta?
D: vor sa te conving! eu cred ca ai dreptate! cred ca ceea ce ai hotarat este ceea ce trebuie, dar, ce sa fac?.....acum aseaza-te, fa ceva! fa pe suparatul!dl Sinan a insistat atat de mult sa iti vorbesc, ca nu am avut incotro!....acum ridica-te si loveste in birou!intotdeauna faci lucrul asta, cand esti furios! hai, ridica-te!
O: haide, de, asa fac? nu mi-am dat seama de asta!
D: hm!...ce vom manca in seara asta? o sa-mi pregatesti spagetele tale nemaipomenite?
O: le pregatesc!
D: si salata aceea a ta! merge cu spaghetele!
O: da,da! ce vrei sa bei?
D: cred...poate un vin rosu!
O: o alegere minunata!...poate ai vrea sa ajuti si tu!
D: nu!
Daria: dl Omer este furios rau!
D: eu am alt rol... de exemplu pot fi ceea care te inspira! tu trebuie sa fi cel care pregateste, tu esti cel care are responsabilitatea pentru asta!
O: hmm!
D: sa nu cumva! sa nu cumva sa razi! te rog! nu vreau ca ei sa inteleaga ce se intampla aici! incrunta-ti sprancenele, prefa-te furios!
O:nu pot! tu esti in fata mea, cum as putea!
D: acum ti-ai gasit!
O:ce sa fac? tu ma faci sa zambesc!
D: totul este din vina ta! a ta, de ce zambesti? te-au vazut! te-au vazut,nu? uita-te!
S: se uita inspre noi! fiecare sa-si vada de treburile lui!
Daria: nu imi vine sa cred!
D: asa, foarte bine !acum ai facut foarte bine!
O: cred ca este de ajuns! am fost destul de convingatori!
D: eu nu am venit la tine in birou pentru a te convinge, dar in sfarsit!
O: cred ca o putem face din nou!
D: am putea! ne-am putea imbunatati, chiar! bine! asteapta! acum o sa ma prefac suparata!....sa nu indraznesti! sa nu indraznesti sa zambesti! te rog, nu o face!
Daria: dl Omer este foarte agitat! sa uita foarte urat!
Fata: luna trecuta , cand a trecut pe hol, asa s-a uitat si la mine! mi-au trebuit trei zile sa imi revin!
Daria: Defne este bine,nu?
Fata: cred ca am fortat-o prea mult! saraca fata! pacat!
Daria: ma intreb daca s-a suparat prea rau pe ea! ajunge! Defne, iesi afara!
Fata: nu mai pot sa ma uit! va jur!
Fata: ar trebui sa plecam de aici?
Daria: nu putem! putem spune ca am trimis-o la lupta! asa ca vom astepta!
S: opreste-te putin! stai!
D: atunci , ne vedem diseara si sunt sigura ca ai luat decizia corecta, iubitule!
O: nu ma mai pot abtine! trebuie sa te sarut!
D: sa nu indraznesti! toata lumea se uita la noi! pana acum ne-am descurcat foarte bine! nu strica asta!
O: asa si ce facem?
D: o sa ne vedem in lift!
O: in lift! asta este!
D: bine si acum o sa-mi fac iesirea!
O: ok
Daria: vine!
S: nu privi!
Daria: dupa cum vine, este clar ca nu a rezovat nimic!
D: nu!nu am putut sa-l conving!
S: nu conteaza! macar ai incercat!
D: am facut tot ce mi-a stat in putinta! m-am arucat in foc!
S: Defne, nu exagera!
D: bine, atunci eu plec! mai vorbim!
Daria :defne, iti multumesc!
S: nu ! stai jos sa vorbim!
O: de ce sa stau jos? vorbeste!
S: Pamir!...bine, gandeste-te, de ce nu poate sa fie asa cum era inainte? fata este a ta! de de nu treci peste?
O: ar trebuie sa acceptam adica?
S: sa acceptam! sa nu ne mai certam! sa ne impacam! ce-ar fi?
O:Sinan, nu vreau sa vorbesc acum despre asta! am desenat toata noaptea si toata dimineata am muncit! asa ca, daca imi dai voie, as vrea sa o vad pe Defne a mea, macar pentru doua minute!
S: du-te! du-te sa o vezi pe Defne a ta! nu da inapoi!.......dar...ei.....ei aici, ce?.....omule, v-ati batut joc de mine? noi am urmarit un spectacol aici?


traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 28 Noi 2016, 10:37 pm



ep.62 Defne-Omer ( dialog lift)


D: poftiti! poftiti!
O: ce?
D: uita-te la noi! ca niste copii! putin mai inainte ne certam si acum....asta....
O: ai obtinut ceea ce ai vrut?
D: am obtinut! da! m-au crezut!...
O: frumos!...atunci, acum este timpul sa obtin si eu ceea ce vreau!
D: ce? ce vrei?
O: o sa te rapesc!
D:cum? cum, adica o sa ma rapesti? unde?
O :pai daca o sa-ti spun unde, nu mai putem vorbi de o rapire, asa ca...
D: a, suspans, adica!
O: ne place ..poftim!
D: bine!
O: de ce esti asa de serioasa?
D: e, eu sunt director aici si am si niste raspunderi fata de colegi, nu vreau sa ma vada in starea pe care o am cand tu esti aproape!
Angajata: d-na Defne, avem o problema mare!
D: ce s-a intamplat?
Angajata: unul dintre depozite s-a inundat si acum nu putem depozita marfa!
D: acum si-a gasit momentul?....bine, vin!.....atunci, iubitule, ne vedem diseara!..trebuie sa plec acum!
O: bine,d-na directoare! o sa vorbim atunci cand veti putea sa va faceti timp si pentru noi!
D: nu face asta!
O: ce fac?
D: nu face asta!..mereu o faci si nu pot sa plec de langa tine!
O: haide, mergi!
D: plec!....eu plec!

Traducere Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 28 Noi 2016, 10:42 pm



ep.62 Defne - Omer ( dialog birou Omer)

O: iubita mea frumoasa!....cat de mult mi-ai lipsit!
D: mult de tot?
O: tie, nu ti-a fost dor, probabil!
D: desigur! de aceea fug in fiecare dimineata, ca nebuna, la seviciu!
O: ce frumoasa esti in dimineata asta!
D: asa se intampla atunci cand ai un motiv, pentru care, sa te trezesti dimineata!
O: uite cum vorbeste, uite cum!
D: vrei sa facem ceva in seara asta? adica dupa serviciu?
O: sa facem! ce vrei sa facem?
D: sa spunem ca eu o sa vin la tine si tu o sa gatesti pentru mine! mi-a lipsit lucrul acesta!
O: bine! asa vom face!
D: ce vei gati?
O: ce vrei?
D: foarte bine! acum o sa ma gandesc la asta toata ziua!....bine! acum trebuie sa ma intorc la birou!
O: mergi!

Tradus de Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 28 Noi 2016, 10:43 pm

Nicky a scris:Mulțumesc mult!

....cu multa placere Nicky
ps. scuza-ma, acum am vazut msg-ul tau...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Joi 01 Dec 2016, 4:48 pm

http://hindilover.com/news/2016-12-03-24524

ep.61 tradus...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 03 Dec 2016, 3:41 pm



ep.63. ultima scena


Omer coboara scarile! si-a pus camasa kaki si este gata sa mearga la Defne pt a vorbi cu familia Topal si a clarifica lucrurile!....Defne il suna:

O: poftim!
D: Omer, nu veni!
O: ce inseamna nu veni?
D: nu am putut sa deschid subiectul!..nu pot! hai sa o lasam asa, pentru moment!
O: vorbesti serios?
D: iti spun ca nu le-am vorbit! nu pot! inca nu a sosit timpul potrivit pt asta!
O: nu ai deloc puterea de a lupta, nu-i asa ?de fapt, mereu asa a fost!
D: eu nu ma lupt? eu.....nu...
O: nu, spune-mi de ce te temi?.....serios, de ce ?
D: nu stii!.....prin ce am trecut...prin ce au trecut ei....nimic nu stii....cum sa-i supar acum?.....cum?.....inca nu a sosit timpul!
O: exista o clipa mai potrivita Defne? noi suntem bine, de ce sa mai asteptam?
D: nu este....nu este atat de simplu!
O: am inteles, Defne! sunt impotriva mea si tu te gandesti daca nu cumva au dreptate, daca nu cumva te voi supara iar......ma doare asta, dar te inteleg, Defne!
D: de ce nu vrei sa ma intelegi? este familia mea! nu pot sa-i supar!
O: ai dreptate! nu inteleg! eu nu am o familie! te am doar pe tine, de tine am nevoie doar, dar tu nu esti aici!.....asta inteleg ,eu! acesta este adevarul!
D: ce? si acum o sa inchizi telefonul? sa nu cumva! nu poti sa-l inchizi!
O: o sa inchid Defne si o sa mai vorbim cand o sa-ti clarifici lucrurile in mintea ta!
D: Omer, sa nu cumva.....a inchis....mi-a inchis telefonul! de ce nu intelege? familia mea este? cum sa-i supar?......ce situatie .....cum sa-i spun eu bietei femei, cum?

si Defne merge la Omer!

D: când îți spun să nu închizi telefonul, să nu-l mai închizi niciodată. În timp ce eu mă lupt atât de mult pentru tine...mi-e frică să lupt, nu? crezi că sunt confuză? de alții , vorbele altora...nu sunt deloc confuză, mintea mi-e atât de limpede...incât știu foarte bine ce vreau...și unde mi-e locul...pentru mine, numai tu ești.... in afară de tine, nimic altceva nu este important...credeam că m-am exprimat clar în privința asta...înseamnă că ...nu s-a înțeles!....

Tradus de Maria Dionisi


Ultima editare efectuata de catre carina in Joi 08 Dec 2016, 8:06 am, editata de 1 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Dum 04 Dec 2016, 9:12 pm



ep.63  discutia Defne-Omer ( in biroul lui Defne)

D: iubitule! te simti mai bine? de aseara ma tot gandesc la tine!
O: ma simt bine! nu iti face griji! ti-am spus, doar a fost vorba de putina oboseala!
D: esti sigur? doar oboseala? nimic altceva?....nu cumva ai febra?
O: si daca as fi avut, in clipa asta, mi-ar fi trecut!
D: arati bine, din nou, dar ai grija! nu te obosi! vino, stai jos!
O: nu este nevoie!
D: pentru D-zeu! nu te obosi !...sa-ti comand o cafea? sa te odihnesti?
O: asteapta! lasa-ma sa te sarut, sa te miros, sa te respir inauntrul meu!.....ma gandesc, diseara, sa vin la tine acasa!...adica, sa vin si sa vorbesc cu matusa Turkan!sa rezolv situatia asta!
D: nu se poate!
O: de ce?
D: cum, cum sa-ti spun...inca nu este timpul.....lasa-ma sa vorbesc eu intai!
O: bine! dar sa o faci cat mai curand posibil!
D: bine!
O: Defne!!!
D: bine, am spus! promit!
O: diseara ce vom face? hai sa facem ceva! sa iesim la cina,l a cinema, unde vrei sa te duc?
D: diseara nu se poate! avem o noapte a henei!
O: si?
D: trebuie sa merg!
O: eu cred ca tu trebuie sa fii cu mine!
D: de fapt, vreau sa spun ca ar fi bine daca as merge,dar nu este chiar atat de obligatoriu!
O: nu este! nu!...si oricum, impreuna ne vom distra mai bine!
D: cu siguranta!......vreau sa-ti spun ceva!
O: spune!
D: ai putea sa-ti lasi barba sa creasca, asa cum era atunci cand te-ai intors de la Roma?
O: de ce?
D: asa! era asa de frumoasa  si dorinta de a o atinge a ramas, undeva in mine!
O: asa, deci! m-ai facut sa trec prin atatea si unde era mintea ta, d-na Defne!
D: sa nu scapi ocazia de a ma face sa ma rusinez!
O: bine! o voi face!
D: unde vom merge, diseara?
O: tu sa-mi spui! unde vrei?
D: exista ceva, dar nu stiu daca se poate!
O: ce anume?
D: barbierul din Sevilia! este un spectacol, as vrea sa-l vad, dar nu cred ca mai putem gasi bilete, asa in ultimul moment!
O: voi rezolva, nu-ti face probleme! bine!
D: o ,Doamne! adica vom merge la opera?
O: nu sunt prea incantat, dar vom merge, ce sa facem?
D: ajunge, pentru acum, trebuie sa muncesc!
O: bine! munceste! eu sunt aici!
D: de parca este posibil!
O: ce? nu inteleg despre ce anume vorbesti!
D: haide, pleaca, altfel nu o sa-mi mai ramana minte deloc!
O: este bine, asa, fara.....imi place cand esti asa.....
D: chiar vrei sa ma faci sa lesin?....haide, mergi, chiar nu pot sa lucrez asa....
O: bine, nu lesina.....sa te sarut...lucreaza.....
D: unde ramasesem? nu mai am minte deloc.....ce faceam?

Tradus de Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 05 Dec 2016, 5:21 pm



ep.63 scena de pe acoperisul cladirii Defne-Omer

D: am reusit sa-l fac pe Omer Iplikci sa-mi repare robinetul !in cazul acesta, bravo mie!....iubitule, iarta-ma pentru butonii care au ajuns la fratele meu! dar cand i-a vazut , nu am stiut ce altceva sa spun! promit insa ca , in curand, o sa-ti cumpar altii!
O: nu are importanta!
D: ma tot intreba a cui sunt, dar, o sa ma recompensez!
O: nu conteaza!
D: a! apropo, tu ar fi trebuit sa porti aceea camasa kaki, ce s-a intamplat? asa mi-ai promis!
O: si tu mi-ai promis clopotei de vant!...datoria dvs se mareste tot mai mult, d-na Defne, sa stiti!
D: e, odata si odata o sa platesc!
O: numai sa nu intarzii, prea mult!
D: ce frumos este Istanbulul! cand am venit aici, prima data, am spus, orasul acesta mare, este al nostru?...dar, nu a fost!
O: cum adica?
D: de exemplu, Manisa era orasul nostru! strazile, cladirile, copacii, totul acolo era al nostru! faceam tot ceea ce doream!...aici, in Istanbul nu este asa! uite, aceasta cladire, cand eram suparata, trista, vroiam sa urc acolo sus, pe acoperisul ei, sa privesc orasul de acolo! am intrebat, desigur, dar nu mi-au dat voie si uite asa visul meu s-a dus....
O: cladirea de care tocmai am trecut?
D: da! imagineaza-ti ce priveliste trebuie sa fie! tot orasul la picioarele tale!
O: poftiti!
D: nu pot sa cred Omer! totul este atat de minunat! in clipa asta tot orasul este jos, la picioarele mele! sti de cat timp incerc sa fac asta? este prietenul tau? ce i-ai spus?cum l-ai convins?
O: i-am facut o oferta, imposibil de refuzat!
D: chiar esti nebun!
O: vino!......e, cum este? este asa cum ti-ai imaginat?
D: este cu mult mai frumos! este un vis!....ma rasfeti si s-ar putea sa imi placa, te previn!
O: nu inteleg!
D: mereu imi indeplinesti toate visele.....
O: este de ajuns sa fiu si eu acolo!
D: esti, mereu esti! nu as putea visa altfel!
O: nu visa! am visat de ajuns! de acum incolo sa traim!
D: spune-mi o poezie!
O: poftim?
D: ceva trebuie sa ai in mintea ta! sa spunem, dintre cele patru anotimpuri, eu care sunt?
O: tu?....tu esti ca si o micuta femeie/pana in zori cu gene albe/vecina pentru cativa copaci/si esenta catorva flori/.
D: Cemal Sureya!
O: si aici unde am ajuns, acolo unde esti tu, sunt si toate florile.....si ele iti sunt, rude de departe!
D: macar de am putea sa ramanem pentru totdeauna asa cum suntem in clipa aceasta! nu imi amintesc sa fi fost atat de fericita vreodata!....aici, deasupra tuturor.....de s-ar opri timpul.....de nu ar trece!....nimic nu este mai important in clipa acesta!

Trad. Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Joi 08 Dec 2016, 10:32 pm



ep.63 scena Omer - Iso jr


D: bine, dragilor, astept si e-mail-urile cu celelalte rapoarte!
Angajata: bine!
D: haide! te rog, dormi putin! ma dor deja,bratele!.....Omer? nu am avut cu cine sa il las, asa ca am fost nevoita sa il iau cu mine!.....si nu sta linistit, nici nu vrea sa doarma si am asa multa treaba!...
O: noi nu am facut inca cunostinta! ia, vino, vino. deci, tu esti Iso cel mic! eu sunt Omer! de ce nu vrei tu sa dormi?
D: macar putin de ar dormi! numai putin! sa termin treaba! da,de unde?
Angajata: d-na Defne, va asteptam!
D: acum?
Anajata: da!
D: bine, vin!....haide, baiatul matusii dormi putin.....
O: tu vezi-ti de treaba! am eu grija de el!
O: da! un bebelus este! ce mare lucru!
D: se vede ca nu stii ce inseamna un bebelus! o sa te oboseasca, te previn!
O: o scot eu la capat!....haide, Iso!
S: omule, ce ai facut si copil, deja?
O: ce tot spui?
S: cine esti tu? frumosule! bine ai venit!
O: el este Iso, baiatul lui Serdar si al lui Nihan! Defne a trebuit sa il ia cu ea!
S: si tu te-ai decis sa vezi cum este sa fi tata?
O: ce spui!
S: ti se potriveste! hai,avem sedinta! mergi si lasa-l pe Iso!
O: nu, el ramane cu mine! Defne are treaba, asa ca o sa-l iau cu mine!
S: Omer Iplikci cu copilul la sedinta! asta este scandal!
O: haide , frate, haide!
S: chiar se intampla!
O: ati lucrat la ceea ce am discutat la sedinta anterioara?
Angajatul: am lucrat, d-le Omer!
Angajata: si am terminat! uitati-va!
S: ce? nu iti vine sa crezi?
Daria: cel din fata noastra, cu copilul in brate, este d-l Omer?
S: poate ca nu este Omer, poate ca este altcineva, nici eu nu prea am inteles!dar, totusi, cred ca el este!
Daria: si eu cred!.......nu pot sa imi cred ochilor! Omer Iplikci cu un copil la o sedinta!
O: m-am gandit sa facem o schimbare la vechiul concept! sa gasim ceva nou.....
Angajatul: nu vom merge pe linia dinainte?
O: ma gandesc la ceva elegant, dar si natural in acelasi timp! ceva care sa incalzeasca!pantofi care sa ,,imbrace'' pielea! sa existe un semtiment de ,,dragoste'' intre! si asta sa fie combinatia, simplu! sa faci o femeie frumoasa chiar si intr-o zi obisnuita, fara exagerari! ganditi-va la asta!
S: ce miros este asta?
Daria: miroase a caca?
S: nici chiar asa!
O: este un bebe, Sinan! este ceva normal! ce te miri atat?
D: bine ,bine! o sa-l iau acum!
O: daca ai pampers, il poti schimba si aici! nu este nici o problema!
S: nici chiar asa!
Daria: nici chiar asa!
D: nici chiar asa!
D: o sa-l iau! multumesc, iub......d-le Omer! multumesc! la revedere!
S: cu placere, Defne! la revedere!
Daria: si cu toate astea ,i-a furat inima d-lui Omer!
S: i-a mancat inima si de aceea miroasea asa?
Angajata: de frica a facut! daca as fi fost in locul lui, poate la fel pateam!
O: da!...ce aveti asa mult de comentat? aveti cumva ideei despre ceea ce vorbim aici?nu! nu aveti! de ce? pentru ca va ganditi la altceva! chiar si acum, va jucati! frumos!
Daria: nu! nu este nici o indoiala! d-l Omer este!
O: Daria, esti serioasa! cu adevarat? continuui? ai scris, ceva?

Trad. Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Vin 09 Dec 2016, 5:34 pm

http://hindilover.net/news/2016-12-11-24627

ep.62 tradus

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 10 Dec 2016, 3:54 pm



ep.64 dialog Defne-Turkan teyze

D: trebuie sa plec!
T: Defne,unde te duci?
D: am o treaba, bunico!
Esra: bunico,unde ai fost? ne-am ingrijorat!
T :am trecut pe la Munu! am stat putin , sa ma linistesc!
Nihan: de ce? ce s-a intamplat?
T: Defne!
D: bunico, s-a intamplat ceva?...bunico, ce este?
T: l-am vazut pe Omer!
Serdar: ce?
T: aici, la noi in cartier!
Serdar: cum adica? Omer....s-a intors?
T: s-a intors!...cred ca a venit sa-l vada pe mesterul Sandri!..Defne, tu nu te gandi, bine! tu vezi-ti de ale tale asa ca si pana acum! fiecare sa-si vada de drumul lui! nu se merita sa ne intristam pentru asta! bine fata mea?
Serdar: ia stai putin Defne! tu nu pari deloc surprinsa! ai stiut?
T: de unde iti veni! cum sa stie? nu-i asa?
Serdar: tu ai stiut, nu-i asa? voi...va vedeti?
T: Defne, spune ceva fata mea! spune ca nu ai stiut!
Serdar: bineinteles! bineinteles ca va vedeti!....munca, treburi, totul pentru asta!acum aveai de gand sa mergi la Omer, nu?
T: nu se poate! nici chiar asa! Defne a mea nu face asa ceva! nu voi crede asta niciodata! ea nu ne-a ascuns niciodata nimic si nici acum nu o face! nu-i asa, Defne?....nu ne minti de zile in sir?
Nihan: zile!
Serdar: de cat timp este aici?
D: de cateva luni!
Nihan: lucreaza impreuna in aceeasi cladire!
Turkan: ce?
Serdar: poftim!
Turkan: nu, este o greseala undeva! Defne nu ar face asa ceva! ne-ar spune ceva!
Nihan: da, matusa Turkan...si tu vorbeai despre d-l Pamir! spune-ai fata mea s-a vindecat, este gata pentru o noua iubire! dar nu era chiar asa! pasarea deja zburase!
Turkan: Defne! spune ceva, fata mea! spune, asta este o minciuna! sau este ,cumva adevarat?
Defne: este adevarat ,bunico! Omer este aici!....noi ne vedem!..este adevarat!
Turkan: Defne.....de atatea luni....m-ai privit in ochi....si m-ai mintit!
Serdar: nu doar pe tine, pe noi toti!
Defne: am vrut sa va spun, dar nu am putut!
Turkan: noua ne-a pasat de tine! te-am ajutat sa-ti vindeci ranile! sa iti revii si acum.....o luam de la capat! din cauza lui am trecut prin atatea si pentru el ne-ai mintit? de ce Defne?
Defne: bunico!
Turkan: macar de nu as fi trait clipa asta! asta inseamna ca oricat de mult ai iubi pe cineva, intotdeauna o parte din sufletul lui iti ramane necunoscut!.....Defne a mea! ca ma va minti, ma va insela, ca va da la o parte familia ei....daca mi-ar fi spus cineva asta, l-as fi dat afara pe usa, niciodata nu as fi crezut!
Defne: bunico! am vrut sa-ti spun, dar,mi-a fost teama ca o sa te supar! de asta nu ti-am spus bunico, da am gresit! dar eu sunt bine, nu-ti face griji! sunt bine!
Turkan: eu nu sunt! eu nu sunt deloc bine!..m-ai facut sa traiesc asta! macar de as fi murit!
Defne: iti voi spune tot, iti promit! dar acum trebuie sa plec!
Serdar: cand ai devenit asa,tu? nu vezi in ce stare suntem?
Turkan: pentru el?
Defne: bunico!
Turkan: du-te! du-te , Defne, du-te! daca asa vrei, du-te, lasa-ti familia in stare asta si du-te! iesi si du-te!


traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 10 Dec 2016, 4:19 pm



ep. 64 ultima scena

Defne: unde este casa ta? locul in care te-ai nascut? locul unde simti ca apartini? unde simti ca esti iubit si unde tu, iubesti tot? unde simti ca atunci cand esti nefericit, nu esti singur? unde esti fericit?....nu stiu! stiu, doar, ca am fost aruncata intr-un necunoscut! daca este corect sau nu, cat voi merge pe acesta cale, toate acestea numai timpul le va da un raspuns! poate ca imi voi gasi un nou loc! unde voi fi purtata, nu stiu!
Omer: Defne!
Defne: nu mai este nevoie sa vorbesti cu bunica! se pare ca eu nu mai am o familie!
Omer: bine! acum esti aici! o sa gasim o cale! bine?.....nu iti fie teama! de acum esti cu mine!

traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 10 Dec 2016, 9:59 pm



ep.64 scena Defne-Omer mic-dejun

D: buna dimineata!
O: a, iubita mea cea frumoasa s-a trezit?
D: tu cand te-ai trezit? sau mai bine spus, ai dormit cat de putin?
O: am dormit nemaipomenit si cand m-am trezit, tu erai langa mine! un inceput de zi mai frumos nu este posibil!...am pregatit omleta! haide, aseaza-te la masa! este gata si ceaiul!....pofta buna!
D: si tie!
O :vreau sa-ti spun ceva! de acum inainte, haide sa mergem impreuna la firma! sa mergem si sa ne intoarcem, impreuna! nu separat!
D: adica, spui sa raman aici?
O: o idee super, asta spun!
D: o idee super ,dar,bunica trebuie sa ma vada si ea! doar stii ca fug pe ascuns de acasa! pana ma vor prinde! asta se va intampla pana la urma!
O: foarte bine! acesta va fi un motiv sa le vorbesti! eu sunt impreuna cu Omer, suntem fericiti si totul este bine! in altfel ,nu le vei vorbi, stii asta!
D: ce am discutat noi ,iubitule? voi vorbi, dar nu acum! inca nu este timpul potrivit!
O: bine!
D: si acum cand lucrurile sunt bine intre noi, de ce sa le stricam? lasa totul asa si incet,incet toate vor intra pe drumul lor!
O: bine, iubito! daca asa spui tu, atunci vom astepta!
D: si cred ca avem un subiect mult mai important de discutat!....Omer, ce s-a intamplat azi noapte? tu te porti de parca nimic nu s-a intamplat, dar......
O: Defne, ti-am spus! nu este nimic! este doar munca, stresul pe care il provoaca infiintarea unei companii, oboseala, toate astea s-au adunat! nu a fost deloc usor in ultimile luni si probabil, nervii mei au cedat putin!
D: eu te-am vazut in situatii mult mai tensionate!si niciodata nu ai reactionat asa!nervii tai sunt de fier! simt ca aici este altceva! ceva ce tu eviti sa-mi spui! exista asa ceva? exista?
O: Defne nu exista asa ceva! serios! putem, acum, sa inchidem aceasta discute?


Trad . Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Nicky Mar 13 Dec 2016, 12:12 pm

Rezumat ep.65

Defne has nothing to lose!

Defne does a crazy thing that makes us lose our minds. There’s nothing left for her to lose now. There’s only Omer on her mind. The time has come for Omer to meet the crazy Defne that he’s never seen before. Before him is a different Defne...and she's totally crazy! Let’s see what two gymnasts on the same rope will do. We will see with time which one is more brave, which one is more daring. Love becomes more and more scorching!
On the other side, Sinan has a different problem. Pamir has lost his way, Iso is getting worse and worse…the pain of love and the confusion of the mind takes all the men to the same place. They all go fishing to clear their heads. From this get-together many strange decisions will be made. Each one will go and solve their issue one by one.
The thing that’s most astonishing is the decision that Omer and Defne will make. What will be Omer’s response to Defne’s crazy proposal? Are they really going to do this?
An episode filled with excitement, love and surprises Friday evening on Star TV.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Nicky Mier 14 Dec 2016, 3:25 pm

Ep.65 promo 2


KORAY: Where are you? Rifat! Rifat, where are you?
SINAN: He gave the fish a name.
KORAY: You traitor, you separated me from my little one.
ISO: Is this real?
DEFNE: Well done to myself! I found the craziest man in the world.
NERIMAN: You know what your problem is? You're here! You have to be a Bengal Tiger.
DEFNE: I'm cutting all my ties in my life, with work, and my family. Please Omer, let it be a place nobody knows us and no one can see us. A place where only we two will be.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 17 Dec 2016, 3:00 pm

http://hindilover.net/news/2016-12-18-24710

ep.63 tradus

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 19 Dec 2016, 12:55 pm



ep. 65 ultima scena Defne - Omer

D: Omer, ce dor mi-a fost de tine!
O: si mie, iubito!
D: cum a fost? totul e bine?
O: da!
O: probabil, ai dreptate! trebuie sa lasam totul in urma si de acum incolo sa ne gandim la noi! sa plecam, iubito!

trad Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 19 Dec 2016, 1:07 pm



ep. 65 scena Defne - Omer din masina si casa de la munte

O: Defne,ce faci? revino-ti! de ajuns!...unde mergem?...opreste!...opreste masina!......iubito, ce faci? Defne, iubito, uita-te la mine! totul este bine! gata! s-a terminat!.....vino!...gata s-a terminat! uite, sunt aici! totul este bine!....linisteste-te!.............................................................................................
O: iubito, ia loc aici, linisteste-te, relaxeaza-te, eu pregatesc ceva cald de baut....revino-ti!
D: mi-am revenit!
O: Defne, totul este bine acum! uite, suntem aici.......
D: nu este bine! si nu poate fi!....chiar acum cand spuneam ca ne-am gasit calea, ca suntem impreuna, chiar acum cand imi spuneam Omer poate sa fie inchis in fata tuturor, el nu va fi asa in fata mea, ma gandeam ca il pot face sa se deschida in fata mea, acum vad ca nu este chiar asa! daca tu nu vrei, nimeni nu te poate face sa te ,,deschizi'', vad ca ai construit niste ziduri jur imprejurul tau!
O: nu este chiar asa! bineinteles ca tu, pentru mine, esti speciala, dar....
D: dar....pana la un anumit punct, nu-i asa?....mi-am infruntat familia, mi-am incendiat puntile de legatura cu ei, nici macar de munca mea nu ma mai ocup asa cum ar trebui de cand te-ai intors! sufletul si inima mea sunt predate tie! ai venit si le-ai luat pur si simplu!fara prea mare greutate!
O: nu spune asta! nu privesti lucrurile corect, in acest moment! nu este vorba de ceva ce nu poate fi rezolvat!
D: asa este! noi vorbim intre noi, ne intelegem, putem rezolva totul! eu doar am trantit usa in urma mea si am plecat!
O: Defne, nu incepe iar!
D: nu mai este Defne! plec acum!
O: nu spune prostii! unde pleci?
D: vreau sa plec!....lasa-ma sa plec!
O: stai jos!
D: lasa-ma sa plec!
O: am spus sa te opresti!....ajunge!
D: lasa-ma!
O: ajunge!
D :bravo mie! am gasit omul cel mai nebun din toata lumea!

trad Maria Dionisi .

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Lun 19 Dec 2016, 2:32 pm



ep. 65 dialog Defne - Omer inainte de a parasi casa de la munte

O: daca vrei, pot pregati altceva!
D: nu, nu vreau si deltfel, situatia ta ar trebui sa te preocupe!
O: situatia mea nu are de ce sa ma preocupe! eu sunt multumit! ne-am calmat si asta este un lucru bun!
D: asa este!
O: inseamna ca nu mai esti furioasa pe mine?
D: uita-te la tine! arati sanatos!
O: Defne, trebuie sa vorbim cu familia ta, stii nu-i asa?
D: stiu! dar ce si cum sa le spun! nu stiu! si nu este deloc usor!
O: este familia ta, Defne! cu siguranta veti gasi o cale usoara sa va intelegeti!
D :sau poate una dificila! sunt suparati pe mine! bunica sigur este suparata, niciodata nu am facut asa ceva, nu am suparat-o atat!
O: bine, atunci, gandeste-te asa: vom bate la usa si vom vorbi cu bunica ta, ii vom spune totul! eu voi fi langa tine, vom vorbi amandoi!
D: ar putea fi o cale si eu ma gandesc!.....de ce trebuie, viata sa fie atat de dificila, uneori?
O: da, este dificila! dar nu se poate altfel! ai putea sa fi fericita stiind ca bunica ta nu este? nu ai putea, de aceea trebuie sa mergem impreuna si sa-i vorbim!
D: ai dreptate! trebuie sa-i vorbim!
O: impreuna?
D: da! daca tu vei fi langa mine, imi va fi mai usor! tu esti un om bun si corect! poate te vor accepta si poate, daca bunica va vedea cat de fericiti suntem impreuna, se va linisti! va fi mai bine!
O: totul va fi frumos, ai incredere in mine!
D: atunci, ma pregatesc de plecare!
O: apropos....aseara.....a fost destul de interesant.....
D: si eu, cateodata, ma pot comporta ca o nebuna!
O: am inteles de ce iti spun DEFO!..trebuie sa fiu atent....dar, nici o problema....
D: ma pregatesc de plecare!
O: o secunda.....esti pregatita?
D: da!

traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Mar 27 Dec 2016, 8:12 pm



ep 66

Defne: Omer, cand te-ai trezit?
Omer: de putin...
Defne: iar nu ai dormit, nu-i asa? iubitule, nu se poate fara sa dormi, nu se poate! pana cand vei continuua asa?
Omer: sunt bine, lasa acum..
Defne: te temi, nu cumva sa ai iarasi vreun cosmar?
Omer: lasa asta...vino...uite maine la ora asta vom fi la Roma!
Defne: da! macar de-am pleca in alte conditii dar....
Omer: viata este lunga, Defne! poate vor venii si momentele acelea! uite, de cat timp tot vorbim de o calatorie la Roma....in sfarsit vom merge!
Defne: nu este exact o calatorie, dar ..in sfarsit....vom locui in casa ta?
Omer: exact! in casa in care mi te imaginam atatea luni de zile! o sa ne fie bine, nu te vei gandi la nimic! pentru ca nu vei avea timp sa te gandesti! te voi duce in toate locurile in care am fost si in care imi spuneam, macar sa fi fost si Defne aici!
Defne: ce frumos! o lume doar pentru noi doi!
Omer: nu este de ajuns?
Defne: este!
Omer: maine de dimineata, vom lua un mic dejun impreuna, apoi voi merge la firma si voi lua pasaportul tau!
Defne: trebuie sa-l cauti bine prin sertare, poate este undeva ramas, ascuns...bine ca avem deja viza, ar fi trebuit sa mergem in calatorie, dar s-a anulat...se pare ca ziua sortita este aceasta!
Omer: pentru mine trebuie sa fi luat viza!
Defne: probabil!
Omer: ia uita-te la ea!
Defne: of,cum o sa treaca noaptea asta! haide sa dormim!
Omer: mai bine, sa facem astfel:tu sa dormi, iar eu sa te privesc!
Defne: nu se poate! daca nu vei dormi tu, atunci nu voi dormi nici eu!
Omer: acum .....
Defne: a, de acum inainte, orice am face, vom face impreuna!
Omer: bine!....atunci ce facem?
Defne: e, putem sa ne distram putin...
Omer: asa spui? de exemplu? la ce te gandesti?

traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Mar 27 Dec 2016, 8:30 pm




ep.66 scena Defne-Omer partida de meci BEŞİKTAŞ

Defne: esti sigur ca vrei sa intram?
Omer: vreau, de ce sa nu vreau! haide!
Defne: nu stiu, tu nu esti obisnuit....
Omer: nici o problema, haide!
Defne: bine, dar daca te plictisesti sa-mi spui!
Omer: bine, intra, hai!
Haydar: Defne, unde sunteti fata? meciul a inceput deja!
Defne: am fost putin ocupata, de aceea am intarziat....
Haydar: Iso nu este?
Defne: nu, a ramas sa vada meciul acasa, cu fratele lui!....apropo, acesta este Omer...unchiul Haydar....
Haydar: bine ai venit, imi pare bine!
Omer: bine v-am gasit!
Haydar: luati loc, imediat o sa va pregatesc si hamburgherele!
Defne: a, ce bine, sa guste si Omer!
Haydar: bine! poftiti!
Defne: frate Haydar, cum vezi lucrurile? cred ca am castigat!
Haydar: si inca cum! Omer ne-a purtat noroc, se pare!
Defne: iubitule, de acum incolo nu mai ai scapare! vei fii aici la fiecare meci!
Omer: vom vedea!
Baiatul 1: frate, tu esti iubitul lui Defne?
Omer: da!
Baiatul 1: de ce?
Omer: cum adica de ce?
Baiatul 1: stiu si eu! asta este un pic cam nebuna! este viteaza! cu Iso este nedespartita! tin mult unul la altul! noi ii iubim! au suflet bun amandoi!
Baiatul 2: dar daca incerci sa faci ceva unuia dintre ei, celalalt te ataca fara sa stea pe ganduri!
Baiatul 1: sa iti spun ceva ce tocmai mi-am amintit in legatura cu astia!
Baiatul 2: o sa spui povestea cu karatele?
Defne: baieti, chiar o sa vorbim despre asta acum? nu este nevoie....
Baiatul 1: asculta! asculta ceva ce numai aici poti sa auzi, frate, unul Kara,tocmai incepuse sa ia lectii de karate si incepe ,increzutul sa faca o demonstratie si il alege pe Iso drept partener si ce crezi, frate? vede Defo si crede ca astia chiar se bat si ii da una omului de nu a mai putut sa ia lectii de karate doua saptamani!.....asa mana are ,fata asta!
Defne: a, pai a fost ceva normal! am crezut ca se cearta!....ce trebuia sa fac? si de ce mai vorbim despre asta acum?....ajunge!......mergem?
Omer: de ce? inca nu s-a terminat meciul!
Defne: si ce? acum vor vorbi despre rezultat....
Omer: te-a deranjat povestea ?
Defne: e, da! nu vreau sa iti schimbi imaginea pe care o ai despre mine, stii, frunza de dafin....
Omer: bine!..multumesc pentru poveste, la revedere!
Baiatul: la revedere!

tradus de Maria Dionisi

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de carina Sam 31 Dec 2016, 1:02 pm



ep.67 ultima scena Defne-Omer

Omer:Defne, o sa racesti iubito, inchide geamul.....ce ti se intampla?
Defne: ce ar trebui sa raspund, trebuie sa am ceva?.....si nu se intampla nimic... si daca s-ar intampla, cui ii pasa?.....am trecut deja peste asta! cui sa-i pese daca sunt in toane bune sau nu, cine ar fi interesat de asta, oricum?!
Omer: ar trebui  totusi sa inchizi geamul! Eu am nevoie de tine!
Defne: da.....sunt sigura!
Omer: Defne, ce este cu tine?
Defne: nimic, sunt bine! nimic nu este ...nimic nu este gresit! mare lucru! vai de mine.....am crezut ca ne intalnim cu desenatorul, dar nu acesta este drumul!
Omer: m-am razgandit!
Defne: bine! cum vrei! oricum, tu esti cel cu ideile!...cine este Defne?.......vom lua masa aici? nu as fi vrut sa ma intalnesc cu d-l Riza!
Omer: nu am venit aici pentru a te intalni cu vechile tale cunostinte, Defne!......AICI ESTE LOCUL UNDE A INCEPUT TOTUL!
Defne: asa este!
Omer(flashback): Defne,iubito! lucrezi astazi? iubito, imi pare rau, dar nu este nimic altceva decat un dejun!
Sezen: ce se intampla? incep sa ma enervez....
Defne: nebunule, lasa-ma!
Omer: te las, numai lasa-ma sa ies afara!
Defne: lasa-ma.......
Omer(prezent): aici am intalnit o fata! fata cea mai impulsiva si mai putin aranjata pe care am vazut-o in viata mea!
Defne(flashback): frate, aici nu facem asa ceva! eu nu sunt din astea, intelegi?
Omer: bine, bine, nu te supara! am vrut doar sa scap de fata aceea! nu exagera!
Defne: fata?
Sezen: Omus!!!!!!
Omer(prezent): recunosc, m-am folosit de problema pe care o aveam si am sarutat-o pe aceea fata!....si pe urma am incasat o palma ......
Defne: asa cum spui tu acum.......
Omer: dar a meritat si palma pe care am incasat-o si ca am alergat mereu dupa fata aceasta! pentru ca este cea mai frumoasa fata din lume!......si sunt cel mai norocos om ce sta langa mine!
Defne: ce legatura are......eu sunt cea mai norocoasa......
Omer: nu vreau sa mai pleci de lana mine! vreau ca viata ta sa devina una cu a mea.....sa traim o singura viata....tu si eu......DEFNE,VREI SA TE CASATORESTI CU MINE?

traducere Maria Dionisi !

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri - Pagina 10 Empty Re: Kiralik Ask - Dragoste de inchiriat - Rezumate si traduceri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum