Serialesitelenovelet
2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.GONULCELEN (inima furata)

+30
milia
andradamaria
iulia1965
prytymeu
monicuta
corina
alitheea
Luana
carina
demiruta
mioaranita60@.com
mitzymeu
Motzişor
mimi
michiper68
tia
iulianagl
axxa246
nutzi
pissycutz
Theo_1
anuta1971
vivi
clio 24
DENISA
windy_day
vali1cluj
florina1989
iulia80
Admin_dea05
34 participanți

Pagina 6 din 44 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Urmatorul

In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de pissycutz Lun 22 Mar 2010, 3:43 pm

EPISODUL 4 PARTEA 9 (ARZU)


https://www.youtube.com/user/EsenlerDizi74#p/u/1/hBo8Bi6xh8M



Gülnaz: Eu sunt … mmm cum se spune? … Sunt stilista formaţiei. Le voi pregati îmbrǎcǎmintea.
Hasret: Atunci unde mergeţi în seara asta? Of e cineva la uşa, te sun mâine. Te pup pe obrǎjorii tǎi dulci.

**
Saime: Uite am adus asta pentru mine. Poate ţi se va potrivi. Eu nu o mai pot purta pentru cǎ m-am îngrǎşat.
Hasret: Deci îţi place rochia asta, huh?
Saime: I-am arǎtat-o dnei Nersin şi mi-a zis cǎ ar trebui sǎ o porţi tu. Nu îţi place?
Hasret: Este o culoare elegantǎ.
Saime: Ce vrei sǎ spui? Adicǎ plictisitoare?
Hasret: Nu înţeleg de ce vǎ place sǎ vǎ îmbrǎcaţi ca de înmormântare. De ce sunteţi duşmanii rozului sau galbenului?
Saime: Hai te rog probeaz-o! Sunt sigurǎ cǎ îţi va sta mai bine decât în rochia aceea. Şi nici sǎ nut e gândeşti cǎ vei purta şalul acesta. Este prea puternic.
Hasret: Dacǎ nu vom strǎluci de ce ne mai îmbrǎcǎm ca sǎ ieşim în oraş? Bine, o probez.

**
Saime: Arǎţi foarte bine.
Hasret: Dar nu ar arǎta mai bine cu şalul? Uite … Uite aratǎ mai bine.
Saime: … Sǎ vedem. Uitǎ-te la tine … acestǎ femeie cu un şal roşu aprins. Aceastǎ femeie cere atenţie. Iar acum fata însǎşi, cu ochi su[erbi şi strǎlucitori despre care toatǎ lumea va fi curioasǎ. Frumoasǎ şi elegantǎ.
Hasret: Ohh ce bine minţi. De c ear fi curioşi în ce mǎ priveşte?
Saime: Uitǎ-te mai atent.

**
Murat: Atǎţi aşa … aşa …
Hasret: Politicoasǎ? Nu-i aşa? Arǎt politicoasǎ …
Murat: Ai putea spune şi aşa.
Hasret: Oh te voi pupa … mulţumesc … Le-am spus cǎ arǎt ştearsǎ, cǎ îmi trebuie culori mai aprinse, darn u m-au ascultat.
Murat: Sǎ mergem!

**
Murat: Hasret, te rog. Nu uita ce ţi-am spus. Vei vorbi foarte puţin şi doar despre ceea ce ai învǎţǎt/
Hasret: ….
Reposterul: Dle Murat intenţionaţi sǎ cântaţi la pian în aceastǎ searǎ? Domnule Murat?

**
Hasret: Este atâta gǎlǎgie aici.
Murat: Slavǎ Domnului pentru asta.
Hasret: Bine am înţeles. Dar la sfârşitul acestei seri te vei simţi mândru de studenta ta.
Murat: Shhht…
Nersin: Oh. Murat întrebau de tine. Am eu grijǎ de Hasret. Sǎ ne luǎm ceva de bǎut?
Nusret: Splendide doamne. Am ales cel mai bun vin pentru voi. Poftiţi …
Nersin: Mulţumesc.
Nusret: Arǎţi perfect ca întotdeauna.
Nersin: Mulţumesc.
Nusret: Îmi vei face cunoştinţǎ cu aceastǎ domnişoarǎ superbǎ?
Nersin: Nusret Adıvar. Se ocupǎ de afaceri industriale. Hasret … este o stundentǎ mai specialǎ de-a lui Murat.
Nusret: Specialǎ?
Nersin: Ia lecţii particulare de muzicǎ.
Nusret: Nu e prea tânǎrǎ ca sǎ ia lecţii de la marele compozitor?
Hasret: Nu le susţinem pe femei sǎ-şi ocupe locul pe care îl meritǎ în viaţa socialǎ?
Nersin: Vârsta nu este importamtǎ pentru a ţinti mai sus.
Hasret: Da şi dacǎ tot vorbim despre vârstǎ, am putea vorbi despre bǎtrâni libidinoşi care încearcǎ sǎ se cupleze cu tinere. Este evident cǎ ai venit aici sǎ-ţi cauţi o aventurǎ.
Nersin: Nusret trebuie sǎ te lǎsǎm.
Hasret: Am depǎşit limitele?
Nersin: Nu cred cǎ a meritat-o dar fii mai atentǎ.
Berrin: Bunǎ! Ce faci?

Hasret: Dar toatǎ lumea spune cǎ nu trebuie sǎ ne îmbrǎcǎm aşa iar ea poartǎ chestii aprinse. Şi are şi sânii descoperiţi …
Berrin: Ph Mahir. Este un loc minunat.

**
Levent: Nu mai poza atât … femeilor nu le mai pasǎ de bǎrbaţii cool.
Murat: Nu pozez iar ţie îţi place sǎ foloseşti cuvinte din alte limbi. Bǎrbat “cool” zici?!
Levent: Ei bine “cool” înseamnǎ un bǎrbat care vorbeşte puţin, care este rece şi plictisitor …
Murat: Mulţumesc pentru explicaţie. A fost aşa cool când ai spus cool.
Levent: Lasǎ asta acum. Femeilor le place sǎ se distreze. Le plac suprizele. Le place sǎ fie şocate. Poate cǎ în anii 90 postura ta ar fi arǎtat bine dar acum este altceva. Femeile vor ceva diferit.
Murat: Mǎ întreb ce bei. Te face sǎ vorbeşti prostii.
Levent: Apǎ … Nu beau când lucrez. Aşa cum ştii sunt responsabil pentru aceastǎ deschidere. Iar distracţia încǎ nu a început.

**
Berrin: O scumpo! Şi tu eşti aici? Te-a adus Nersin?
Hasret: Nu, m-a adus dl Murat.
Berrin: Serios? Arǎţi foarte elegantǎ/politicoasǎ. Dle Ethem!!!
Ethem: Arǎţi bine ca întodeauna.
Nersin: Sǎ mǎ fi vǎzut când eram tânǎrǎ.
Aslı: Tatǎl meu obişnuia sǎ-mi spunǎ cǎ arǎtaţi încǎ tânǎrǎ …
Nersin: Tatǎl tǎu e şi el aici?
Aslı: Da. M-a adus pe mine şi pe câteva prietene de la şcoalǎ.
Nrsein: Am crezut cǎ vii cu prietenul tǎu.
Aslı: Din pǎcate nu am prieten.
Nersin: Aha am înţeles. Mǎ întreb unde e Murat?

**
Murat: Stai prin preajmǎ şi nu vorbi prea mult. Te descurci bine. Bravo.
Aslı:: Mulţumesc.
Murat: Despre ce vorbeam?
Aslı: Despre muzicǎ. Am spus cǎ îmi place muzica electronicǎ iar dvs. v-aţi dus sǎ vǎ luaţi ceva de bǎut dle.
Murat: Mai întâi nu-mi mai spune dle … astǎ searǎ suntem prieteni. În al doilea rand şi mie îmi plac câteva melodii electronice.
Aslı: Serios?
Murat: Îţi par aşa îngurst la minte?
Aslı:: Nu, nu asta am vrut sǎ spun dar …
Murat: Am spus cǎ îmi pace darn u dau volumul mai tare şi dansez. Doar consider cǎ e important sǎ recunoaştem şi acest gen de muzicǎ. Este ciudat. Nu ştiu prea multe despre tine deşi eşti asistenta mea de multǎ vreme.
Aslı: Oh dare u ştiu aproape tot despre dvs. Despre bursa dvs. din Franţa. Subiectul tezelor dvs. Nominalizarea dvs. pentru decanat. Motivul pentru care aţi ales Austria pentru doctorat.

**
Cihan: Hei florǎreas-o … ce faci aici?
Hasret: Cihan? Ce faci aici?
Cihan: Eu sunt la muncǎ. Ce te aduce aici? De ce eşti îmbrǎcatǎ aşa? Este rochia bunicii tale?
Hasret: Ce prost eşti?! Ce are rochia mea?
Cihan: De ce sunt prost? Oh acel bǎrbat te-a adus aici pe post de bunicǎ, nu-i aşa?
Hasret: Cihan …

**
Levent: Dragi oaspeţi, bine aţi venit la marea deschidere a clubului Lateria. Dragul meu prieten Mahir, proprietarul, a realizat acest loc şi îl oferǎ cadou tuturor. Am vrut sǎ contribui şi eu şi de aceea am vrut ca aceastǎ searǎ sǎ nu o uitaţi ca sǎ veniţi aici de fiecare datǎ.
Doamnelor şi domnilor, sunteţi pregǎtiţi de distracţie?
Deci sǎ începem!!!!


EPISODUL 4 PARTEA 10 (ARZU)



https://www.youtube.com/user/EsenlerDizi74#p/u/0/pQ9D1KbT3RY


Berrin: Levent uitǎ-te la ei …
Balçiçek: Te iubim Berrin.
Berrin: Eşti aşa drǎguţǎ …
Balçiçek: Oh dansezi nemaipomenit.
Hasret: Ai stricat tot dansul.
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 3:52 pm

[quote="DENISA"]Serviţi ceva dulce ....2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 597673lg3ougj26f


Ce de bunatati...mmmmmmmmm 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 165638 🐭 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 517793 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 745790
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 3:54 pm

[quote="DENISA"][color=blue]dacă vă place Kenan Ece , admiraţi-l aci http://www.kenanece.com/eng/fotograf.php

Si mie imi place de Kenan..e un tip mistocut...si dezghetat..fara inhibitii islamice..ca sa zic asa 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 244732 poate o desparte de schelet
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 3:55 pm

Admin a scris:M-am apucat eu de tradus partea 8 kiss

Ce harnicuta ai fost flower
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de pissycutz Lun 22 Mar 2010, 3:57 pm

DENISA a scris:Serviţi ceva dulce ....2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 597673lg3ougj26f


2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 566674e5fss693vh2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 600187tx0rmixihs2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 1261308z60fi8l6if
yuuuuuuuuuuuumy ... Multumim Denisa kiss ai grija de gliecemia noastra 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 37853
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 3:58 pm

[quote="pissycutz"]
EPISODUL 4 PARTEA 9 (ARZU)


https://www.youtube.com/user/EsenlerDizi74#p/u/1/hBo8Bi6xh8M

Bravo albinuto!!! floare 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 155520
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de DENISA Lun 22 Mar 2010, 4:00 pm

clio 24 a scris:

Si mie imi place de Kenan..e un tip mistocut...si dezghetat..fara inhibitii islamice..ca sa zic asa 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 244732 poate o desparte de schelet

mi-ar place să formeze un cuplu cu Tuba , dar văd că ei îi plac doar ciumaţii.Tipul arată bine , e deştept , prezentabil, poţi apare cu el în public , e un tip finuţ , nu ca maimuţa de Sami. Cred că Tuba şi Murat au înclinaţii spre zoofilie , Tuba adoră urangutanii , Murat C.urcile .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de pissycutz Lun 22 Mar 2010, 4:07 pm

[quote="clio 24"]
pissycutz a scris:
EPISODUL 4 PARTEA 9 (ARZU)


https://www.youtube.com/user/EsenlerDizi74#p/u/1/hBo8Bi6xh8M

Bravo albinuto!!! floare 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 155520
Era cazul sa mai intru si eu in peisaj ca prea am chiulit si mi-am facut de cap in week-end Smile

DENISA a scris:

mi-ar place să formeze un cuplu cu Tuba , dar văd că ei îi plac doar ciumaţii.Tipul arată bine , e deştept , prezentabil, poţi apare cu el în public , e un tip finuţ , nu ca maimuţa de Sami. Cred că Tuba şi Murat au înclinaţii spre zoofilie , Tuba adoră urangutanii , Murat C.urcile .
Smile Smile Smile

Kenan arata numai bun de scos la restaurant 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 37853 (am o prietena care categoriseste astfel barbatii Smile )
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 4:13 pm

DENISA a scris:
clio 24 a scris:

Si mie imi place de Kenan..e un tip mistocut...si dezghetat..fara inhibitii islamice..ca sa zic asa 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 244732 poate o desparte de schelet

mi-ar place să formeze un cuplu cu Tuba , dar văd că ei îi plac doar ciumaţii.Tipul arată bine , e deştept , prezentabil, poţi apare cu el în public , e un tip finuţ , nu ca maimuţa de Sami. Cred că Tuba şi Murat au înclinaţii spre zoofilie , Tuba adoră urangutanii , Murat C.urcile .

da..cred ca sunt in partidul Ecologist... Smile Smile
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 5:33 pm

Buna,
Dargele mele am citit pe Huni ca vineri serialul va fi la 8. fetele de la partea internationala se bucura dar turcoaicele sunt ingrijorate fiindca se pare ca cei de la ATV incearca o schimbare de ora din dorinta de a obtine rating mai bun (adica postul este nemultumit de rating si incearca si alte variante de difuzare). Ele spun ca daca asta nu se va intampla cel mai probabil vor rezilia contractul. Spera ca totusi obiectivul sa fie atins fiindca cealalta comedie (cea de pe Kanal d) are un episod care reia parti deja difuzate.
kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de vivi Lun 22 Mar 2010, 6:20 pm

Gönülçelen Yeni Saatiyle 20:00'da ATV'de !



Gönülçelen'in saati değişmiş arkadaşlar..Bundan sonra saat 20:00'da baslayıp 22:20'de bitecek..
Yeni saatımız hayırlı ugurlu olsun..

Bu da ATV'nin yayın akışı 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 1zpo27t
vivi
vivi
vip
vip

Mesaje : 1381
Data de inscriere : 09/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de nutzi Lun 22 Mar 2010, 6:35 pm

buna seara harnicutelor!
nu stiu cum sa va multumesc pantru munca depusa...cuvintele sunt sarace si totusi vreau sa stiti cat de mult va apreciem pt. ce faceti aici,fara voi cred ca nu mai eram pe stradutele astea...sunteti o mana de fete minunate..multumim din tot sufletul!!

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Thankyou142fn1
nutzi
nutzi
vip
vip

Mesaje : 711
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 61

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de axxa246 Lun 22 Mar 2010, 7:19 pm

Fetelor, va multumesc foarte, foarte mult pt. traducerea "la zi" a filmului!
kiss
imi place gonulcelen si abia astept sa-l vad pe murat (al` din film, evident!) cum "isi da ochii peste cap" cand se va indragosti de florareasa Hasret!
axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 22 Mar 2010, 7:52 pm

axxa246 a scris:Fetelor, va multumesc foarte, foarte mult pt. traducerea "la zi" a filmului!
kiss
imi place gonulcelen si abia astept sa-l vad pe murat (al` din film, evident!) cum "isi da ochii peste cap" cand se va indragosti de florareasa Hasret!

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 002Flowers_Welcome
Bine ai venit pe forumul nostru! Aici se fac comentariile cu privire la film..Te astaptam la discutii kiss
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de iulianagl Lun 22 Mar 2010, 7:54 pm

windy_day a scris:Buna,
Dargele mele am citit pe Huni ca vineri serialul va fi la 8. fetele de la partea internationala se bucura dar turcoaicele sunt ingrijorate fiindca se pare ca cei de la ATV incearca o schimbare de ora din dorinta de a obtine rating mai bun (adica postul este nemultumit de rating si incearca si alte variante de difuzare). Ele spun ca daca asta nu se va intampla cel mai probabil vor rezilia contractul. Spera ca totusi obiectivul sa fie atins fiindca cealalta comedie (cea de pe Kanal d) are un episod care reia parti deja difuzate.
kiss


Buna! Chiar nu are rating serialul? sad
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de axxa246 Lun 22 Mar 2010, 8:05 pm

Admin a scris:
Bine ai venit pe forumul nostru! Aici se fac comentariile cu privire la film..Te astaptam la discutii
ah, ma gandeam eu ca nu postez unde trebe!

daca am vazut ca filmul va fi de la 8 seara, eu am gandit ca e asa tocmai pt ca are audienta!
cand colo, vad ca nu e asa deloc!
si ce imi mai place filmul asta! 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 248946
axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de tia Lun 22 Mar 2010, 8:07 pm

Buna seara...Multumim frumos pentru "aducerea" in intelegerea noastra a cuvintelor si replicilor serialului Gonulcelen...Se cauta a se respecta "formatul" consacrat My Fair Lady...dar modul ingenios si adaptabil la realitatile si specificul din Turcia este de-a dreptul fabulos...Ma incanta replicile celor din cartierul tiganesc...Sunt savuroase si pline de substanta...Recunosc stilul scenaristei Gul Dirican, din Asi...recunosc acele "vorbe de duh" ale diverselor personaje din Asi, care deveneau adevarate butade...Si aici se pot "selecta" destule...Am "prins" si o alta conexiune cu Asi, in exercitiile de pronuntie ale lui Hasret pentru sunetul H...Hatay, provincia din care face parte Antakya... inima flower
tia
tia
membru
membru

Mesaje : 5
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 8:11 pm

[quote=\"iulianagl\"]


Buna! Chiar nu are rating serialul? sad[/quote]

Fetele de pe Huni spun asta. Probabil ca se refera la rating-ul slab in randul persoanelor cu un anumit nivel al veniturilor. Am inteles ca acesta este un indicator important pentru cei care cumpara spatiu publicitar (deci cei care aduc bani postului Tv) iar saptamana trecuta Inima furata a avut undeva sub 10 procente - acum habar nu am adaca asta este chiar atat de rau fiindca altfel a fost la general pe pozitia 3. Exclamation
Mie mi-a trimis o amica informatia (ea se log-eaza pe Huni) si era comentariul uneia dintre turcoaice care semneaza Trueblue, presupun ca nu spune aiureli. Tot ea facea precizarea ca poate are sanse Inima ... fiindca vineri de la 8 serialul care are audienta f. mare si este difuzat de Kanal d va avea un episod cu reluari kiss


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 22 Mar 2010, 8:15 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 8:13 pm

Admin a scris:
axxa246 a scris:Fetelor, va multumesc foarte, foarte mult pt. traducerea "la zi" a filmului!
kiss
imi place gonulcelen si abia astept sa-l vad pe murat (al` din film, evident!) cum "isi da ochii peste cap" cand se va indragosti de florareasa Hasret!

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 002Flowers_Welcome
Bine ai venit pe forumul nostru! Aici se fac comentariile cu privire la film..Te astaptam la discutii kiss

Bine ai venit 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 155520 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 136358
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de tia Lun 22 Mar 2010, 8:21 pm

Va salut, cu mare drag...Am citit scenariul...vazusem episodul vineri...Etuziasmata de cele citite am postat comentariul meu unde nu ar fi trebuit...Scuze...Datorez scuze, administratorului, si pentru o alta "intamplare" pe care nu am dorit-o, nicidecum...
Multumim frumos pentru "aducerea" in intelegerea noastra a cuvintelor si replicilor serialului Gonulcelen...Se cauta a se respecta "formatul" consacrat My Fair Lady...dar modul ingenios si adaptabil la realitatile si specificul din Turcia este de-a dreptul fabulos...Ma incanta replicile celor din cartierul tiganesc...Sunt savuroase si pline de substanta...Recunosc stilul scenaristei Gul Dirican, din Asi...recunosc acele "vorbe de duh" ale diverselor personaje din Asi, care deveneau adevarate butade...Si aici se pot "selecta" destule...Am "prins" si o alta conexiune cu Asi, in exercitiile de pronuntie ale lui Hasret pentru sunetul H...Hatay, provincia din care face parte Antakya... I love you kiss
tia
tia
membru
membru

Mesaje : 5
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 8:24 pm

Bine ati venit Axxa si Tia 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 517793


Daca muta cei de la ATV serialul am convingerea ca stiu ei de ce o fac (in sensul bun al cuvanului) 2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 37853
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de nutzi Lun 22 Mar 2010, 8:25 pm

[quote="iulianagl"]
windy_day a scris:


Buna! Chiar nu are rating serialul? sad
Oare sa se intample ceva cu filmul asta? doamne ,fa sa fie bine ,ca m-am atasat asa de mult de film ,incat va fi o mare dezamagire pentru toate ,cred..
nutzi
nutzi
vip
vip

Mesaje : 711
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 61

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de vivi Lun 22 Mar 2010, 9:00 pm

Süper Star Life Yüreğine Sor http://www.startv.com.tr/program/super-star-life-28/1968.html
vivi
vivi
vip
vip

Mesaje : 1381
Data de inscriere : 09/10/2009

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de michiper68 Lun 22 Mar 2010, 9:18 pm

[quote="nutzi"]
iulianagl a scris:
windy_day a scris:


Buna! Chiar nu are rating serialul? sad
Oare sa se intample ceva cu filmul asta? doamne ,fa sa fie bine ,ca m-am atasat asa de mult de film ,incat va fi o mare dezamagire pentru toate ,cred..
au facut o rocada cu samanyolu care oricum nu are rating bun. inainte era kapalicarsi si pe ala l-au schimbat. daca nici locul 3 nu e bine ? poate totusi si casa producatoare are dreptul sa ceara schimbari.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de michiper68 Lun 22 Mar 2010, 9:27 pm

sunt foarte curioasa , dupa ce termina cu transformarea si va fi cred o schimbare radicala , cine va fi rivalul lui cansel? ca probabil ea va deveni vedeta , va avea fani si sigur vor fi multi barbati in jurul ei. si in asi a aparut ali. aici cine va fi? nu cred ca se va intoarce la clarinetist , trebuie sa apara un personaj stilat.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.GONULCELEN (inima furata) - Pagina 6 Empty Re: 2.GONULCELEN (inima furata)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 44 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum