Serialesitelenovelet
4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

+21
demiruta
prytymeu
Theo_1
vivi
florina1989
milia
pissycutz
mitzymeu
Admin_dea05
monicuta
vali1cluj
carina
DENISA
aurora212
michiper68
andradamaria
rodica
Motzişor
windy_day
clio 24
iulia80
25 participanți

Pagina 36 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Urmatorul

In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Sam 10 Apr 2010, 9:12 pm

Demiruta, mai sunt si eu pe aici ca descarc ep. 13 din Ask (am promis ca ajut si promisiunea trebuie tinuta, ca acum a mai trecut si din euforia victoriei asupra tehnicii Smile ).
Pai ar trebui sa te intelegi cu echipa de soc Iulia+Rodica, sa mai lase si ele acolo, barem de-o privire, ca la cat costa o cratita buna ... ehe, chiar ai pretentii mici Smile


Scris de ciof marioara
daca ar fi asa atunci chiar ca nu inteleg nici eu ,de multe ori ce se scrie prin presa se pare ca nu corespunde cu realitatea,daca am avea ceva oficial atunci poate as crede si eu in cotatiile alea dar realitatea le contrazice daca e asa cum spui.


Eu stiu, este cu adevarat greu de estimat cat este adevar si cat reclama in toate cotatiile astea. Dar salariile pe care le incaseaza actorii trebuie sa fie un astfel de semnal nu imi aduc aminte daca CElcin era enumerat printre actorii bine platiti - la Nurgula si Tuba salariul este apropiat deci ar avea cam aceeasi cota.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 9:20 pm

demiruta draga ..vezi ca privirea lui muratel a luat-o rodica..ai grija ca o sa te Evil or Very Mad !
Smile ..
eu sunt cu ventuza.. Exclamation
apropo de raiting..nu cred ca chiar ce se afiseaza este chiar ce se intampla...
nici noi nu stam bina la capitolul rromi dar cand au fost serialele romanesti despre ei..nu mai stiu cum se numeau de pe acasa:parca inima de tigan si regina.. m-am speriat cata lumea vorbea dspre el si eu nu intelegeam de ce...vorbeau barbati si ma uitam ca .......la poarta noua... stupid
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 9:29 pm

Ma bucur ca sunteti la datorie !
Cat despre cratiti, oala mea sub presiune nu are gura sa spuna de cate ori s-a evaporat apa si s-a ars tot ce era in ea, dar dupa frecatul de rigoare, inca e in functiune;deh, salariu de bugetar si eu si sotul!!! Smile
Sotzul, neavand cum sa o scoata la capt si nici cum sa mi-l scoata din calculator pe Demir, ale carui poze le gasea amestecate printre ale noastre, ca nu aveam unde sa mai salvez si se gaseau peste tot in PC, pana la urma s-a uitat cu mine la Asi ca sa-mi inteleaga "devotamentul" ...
In alta ordine de idei, as vrea sa va vorbesc si de incantarea mea vis-a-vis de treaba pe care o faceti cu titrarea celor doua filme;toata admiratia mea pentru voi, mereu ma simt prost ca vin la de-a gata, dar nu pot ajuta, as face asta daca ar fi nevoie de franceza, engleza mea e sleampata rau, Smile Smile Smile .
Daca si cele doua filme s-ar ridica la nivelul pasiunii, muncii si eforturilor voastre, ar fi superr!
Le urmaresc, sunt departe de a-mi transmite emotia si incantarea pe care le-am simtit urmarind Asi;
Azi am ajuns si la coafor si stand cu vopseaua in cap ma gandeam, unde altundeva, tot la Murat/tuba...
nici daca jucau amandoi in ask nu ar fi avut un succes mai mare fiindca scenariul are scapari mari, dupa parerea mea;compatibilitatea celor doi ar fi fost mai buna, dar in niciun caz nu le mai iesea ce a fost in Asi, poate ca e mai bine ca nu au fost impreuna; dar in locul lui Nurgul, putea fi mult mai bine altcineva, care sa-l stimuleze si sa jhoace pana la urma rolul pana la capat, Savas e un personaj complex, Murat se traduieste sa-l faca cum poate el mai bine, dar trebuie sa spuna ce i-au pus in gura scenaristii si sa faca ceea ce-i spun regizorii;nu sunt supi pe el deloc, el da tot ce poate, dar mediul in care traiesti iti influenteaza in mare masura comportamentul, eu asa stiu, si asa, ca in mediul pe care i l-au creat nu poate da mai mult!


Ultima editare efectuata de catre demiruta in Sam 10 Apr 2010, 9:31 pm, editata de 1 ori
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Sam 10 Apr 2010, 9:30 pm

Buna seara Demiruta Ce faci ? Sper ca bine Pentru ca am impresia ca vrei ceva ce este impartit de mult intre mine si Iulia. Crezi ca daca noi ne-am retras nu suntem vigilente
Noi pandim ne antrenam si lovim (sper ca nu te-ai suparat am glumit) pisica infuriat 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 364945 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 352762
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Sam 10 Apr 2010, 9:32 pm

iulia80 a scris:demiruta draga ..vezi ca privirea lui muratel a luat-o rodica..ai grija ca o sa te Evil or Very Mad !
Smile ..
eu sunt cu ventuza.. Exclamation
apropo de raiting..nu cred ca chiar ce se afiseaza este chiar ce se intampla...
nici noi nu stam bina la capitolul rromi dar cand au fost serialele romanesti despre ei..nu mai stiu cum se numeau de pe acasa:parca inima de tigan si regina.. m-am speriat cata lumea vorbea dspre el si eu nu intelegeam de ce...vorbeau barbati si ma uitam ca .......la poarta noua... stupid
ma indoiesc ca se joaca cineva,acestea sunt masuratori concrete si pot determina continuarea sau oprirea unui serial ,ex;FILMUL IN CARE A JUCAT 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 756436 ,Kasaba si celalalt film al lui TG,este problema sponsorizarii...
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Sam 10 Apr 2010, 9:34 pm

De multe ori m-am intrebat si nu am reusit sa ma lamuresc sau poate ... Dar am observat ca familiile sunt foarte posesive cu copii lor chiar dupa ce se gasatoresc. In Asi Defne asculta orbeste de mama la fel si Asi si Gonca Iar in Ask Nazan asculta orbest Oare pentru ca femeile sunt mai supuse si nu sunt asa de emancipate sau este doar o parere a mea. Lipsesc puiti Pisica cere de mancare si ma evacueaza din bloc catipa
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 9:35 pm

demiruta draga..eram intr-o zi in drum spre serviciu..intr-o dimineata si in masina ma gandeam la discutiile noastre de pe forum..am noroc ca prietenul meu nu stie..ca si asa zice ca imi falfaie un bec..daca m-am vedea cum stau aici pe forum sigur ma trimite sa ma caut..asa e el..
apropo..vezi ca rodica e razboinica..ai grija cu privirea lui muratel
saracut murat..el lupta dar daca filoftea nu miscanici un muschi pe fata..parca ar avea paralizie de nerv facial..ce sa ii faci..poate totusi se mai relaxeaza si ea... poate poate!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 9:39 pm

ciof marioara a scris:[]ma indoiesc ca se joaca cineva,acestea sunt masuratori concrete si pot determina continuarea sau oprirea unui serial ,ex;FILMUL IN CARE A JUCAT 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 756436 ,Kasaba si celalalt film al lui TG,este problema sponsorizarii...
marioara nu zic ca nu sunt corecte..dar eu cred ca serialul este urmarit .nu stiu exact. cum si de catre cine .uitata-te pe you tube..si ai sa vezi a 2 zi dupa ce apare episodul ca totusi are audienta....asta probabil de cei din afara turciei!
poate ca lumea inca nu e invatat cu tuba intr-un rol mai agresiv din pct de vedere vizual si auditiv...poate dupa cizelare se mai schimba ceva si in audienta!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 9:39 pm

rodica a scris:Buna seara Demiruta Ce faci ? Sper ca bine Pentru ca am impresia ca vrei ceva ce este impartit de mult intre mine si Iulia. Crezi ca daca noi ne-am retras nu suntem vigilente
Noi pandim ne antrenam si lovim (sper ca nu te-ai suparat am glumit) pisica infuriat 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 364945 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 352762
Buna, draga mea!
Eu am avut multe lupte grele pentru Murat si nu zic, ca le-am castigat pe toate, cand scriam pe PORT, dar nici nu am renuntat;erram odata la un simpozion, trebuia sa prezint o lucrare si-mi venise randul sa merg sa prezint lucrarea, eu nici nu mi-am auzit numele, faceam poezii despre Murat/tuba...mi-a atras o colega atentia si am sarit ca arsa! Smile Si cate intamplari!!!
Am vazut ca am adeversari puternici, probabil si mai tineri, dar nici IO nu ma las, ca sunt o capricoarna ambitioasa si pana nu duc la capat lupta nu ma predau!
Si sa stiti ca duc mulllt la gluma, asa ca e loc in inima mea pentru toate glumele voastre pe care le savurez cu placere;ma refugiez aici intotdeauna pentru a ma incarca cu energie pozitiva!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Sam 10 Apr 2010, 9:42 pm

iulia80 a scris:demiruta draga..eram intr-o zi in drum spre serviciu..intr-o dimineata si in masina ma gandeam la discutiile noastre de pe forum..am noroc ca prietenul meu nu stie..ca si asa zice ca imi falfaie un bec..daca m-am vedea cum stau aici pe forum sigur ma trimite sa ma caut..asa e el..
apropo..vezi ca rodica e razboinica..ai grija cu privirea lui muratel
saracut murat..el lupta dar daca filoftea nu miscanici un muschi pe fata..parca ar avea paralizie de nerv facial..ce sa ii faci..poate totusi se mai relaxeaza si ea... poate poate!
chiar asa tu de ce esti acasa sambata seara, sunt atatea de facut atunci cand nu esti "legata la cap"..ai sa cauti candva..aceste timpuri :flower: si asa era, legat de tiganiadele de la noi,nu vezi de cat timp continua STATE DE ROMANIA ??
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 9:48 pm

rodica a scris:De multe ori m-am intrebat si nu am reusit sa ma lamuresc sau poate ... Dar am observat ca familiile sunt foarte posesive cu copii lor chiar dupa ce se gasatoresc. In Asi Defne asculta orbeste de mama la fel si Asi si Gonca Iar in Ask Nazan asculta orbest Oare pentru ca femeile sunt mai supuse si nu sunt asa de emancipate sau este doar o parere a mea. Lipsesc puiti Pisica cere de mancare si ma evacueaza din bloc catipa
Poate ai mai citit aici pe forum ca eu am o prietena turcoaica;asa este, ele nu ies din cuvantul parintilor, prietena mea are 37 de ani si nu s-a maritat pentru ca nu i-au dat voie niciodata sa ia pe cine a vrut ea, tatal sau nu i-a dat binecuvantarea;se pastreaza inca acest obicei chiar si la turcii care tarisec in Romania.
Referitor la Defne, asculta de mama ei, dar nici nu-i placea sa-i faca lui kerim o ciorba calda, la ei e mancarea de cinste, ciorba se serveste seara cand se reuneste familia si le fac scandal turcaletii daca nu e ciorba fierbinte cand ajung ei acas, sa fie numai buna de mancat!
Cand s-au desparti Defne siKerim eu asa am zis, daca vea si ea o ciorba in oala nu se4 mai desparteau!
dincolo de ascultarea mamei, Defne prea se ducea acolo una/doua!
Eu nu as suporta sa-mi conduca cineva, nici macar parintii viata asa, cum vad in filmele lor, dar e adevarat, cand am prezentat parintilor mei un baiat pe careil iubeam si cu care as fi vrut sa ma casatoresc, ai mei s-au suparat pentru ca era de alta religie familia lui si tata, Dumnezeu sa-l odihneasca ,nu mi-a dat voie, am stat suparata pe el, dar pana la urma l-am ascultat;sunt situatii si situatii!Dar la ei e prea de tot!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 9:51 pm

ciof marioara a scris:[
chiar asa tu de ce esti acasa sambata seara, sunt atatea de facut atunci cand nu esti "legata la cap"..ai sa cauti candva..aceste timpuri :flower: si asa era, legat de tiganiadele de la noi,nu vezi de cat timp continua STATE DE ROMANIA ??[/quote]
prietenul meu are 2 amici care sunt violonisti la filarmonica din barcelona..si unul din ei..care este cel mai bun prieten al lui e venit in tara o sapt..ei sunt mari vanatori asa ca pleaca sa urmareasca animale..pe la munte pe langa iasi.....nu le tin eu evidenta..
asa ca profit si sunt aici cu voi!
legat marioara de state de romania..ma felicit ca nu am vazut nici un episod si nici nu voi vedea nici unul! 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Sam 10 Apr 2010, 9:54 pm

demiruta a scris:
rodica a scris:De multe ori m-am intrebat si nu am reusit sa ma lamuresc sau poate ... Dar am observat ca familiile sunt foarte posesive cu copii lor chiar dupa ce se gasatoresc. In Asi Defne asculta orbeste de mama la fel si Asi si Gonca Iar in Ask Nazan asculta orbest Oare pentru ca femeile sunt mai supuse si nu sunt asa de emancipate sau este doar o parere a mea. Lipsesc puiti Pisica cere de mancare si ma evacueaza din bloc catipa
Poate ai mai citit aici pe forum ca eu am o prietena turcoaica;asa este, ele nu ies din cuvantul parintilor, prietena mea are 37 de ani si nu s-a maritat pentru ca nu i-au dat voie niciodata sa ia pe cine a vrut ea, tatal sau nu i-a dat binecuvantarea;se pastreaza inca acest obicei chiar si la turcii care tarisec in Romania.
Referitor la Defne, asculta de mama ei, dar nici nu-i placea sa-i faca lui kerim o ciorba calda, la ei e mancarea de cinste, ciorba se serveste seara cand se reuneste familia si le fac scandal turcaletii daca nu e ciorba fierbinte cand ajung ei acas, sa fie numai buna de mancat!
Cand s-au desparti Defne siKerim eu asa am zis, daca vea si ea o ciorba in oala nu se4 mai desparteau!
dincolo de ascultarea mamei, Defne prea se ducea acolo una/doua!
Eu nu as suporta sa-mi conduca cineva, nici macar parintii viata asa, cum vad in filmele lor, dar e adevarat, cand am prezentat parintilor mei un baiat pe careil iubeam si cu care as fi vrut sa ma casatoresc, ai mei s-au suparat pentru ca era de alta religie familia lui si tata, Dumnezeu sa-l odihneasca ,nu mi-a dat voie, am stat suparata pe el, dar pana la urma l-am ascultat;sunt situatii si situatii!Dar la ei e prea de tot!
vezi asta admir eu la AVC realismul situatiilor ,al personajelor mai bine sau mai prost construite si realizate si nu atmosfera idilica din "basmele" lor prezentate in seriale Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 9:54 pm

iulia80 a scris:demiruta draga..eram intr-o zi in drum spre serviciu..intr-o dimineata si in masina ma gandeam la discutiile noastre de pe forum..am noroc ca prietenul meu nu stie..ca si asa zice ca imi falfaie un bec..daca m-am vedea cum stau aici pe forum sigur ma trimite sa ma caut..asa e el..
apropo..vezi ca rodica e razboinica..ai grija cu privirea lui muratel
saracut murat..el lupta dar daca filoftea nu miscanici un muschi pe fata..parca ar avea paralizie de nerv facial..ce sa ii faci..poate totusi se mai relaxeaza si ea... poate poate!
AAAAAAAA, cum ai putut sa te ascunzi asa bine de prietenul tau?
Eu nu puteam sa ma ascund de sotz, ca se uita in monitorul meu si-l vedea numai pe Demir;cand era episodul pe kanald Ro, era jale marte;imi faceam programul dupa orarul filmului;si pe copii ii exasperam;intre timp fiica mea a terminat facultatea si lucreaza intr-o agentie de publicitate si ma intreaba acum'la ce film te mai uiti mama cu prietenele tale de la Asi, zi-mi care are rating bun ca sa plasez acolo un clip!"chiar de Paste i-am povestit de noile filme la care ne uitam si cum traduc fetele, nu va spun ce mi-a replicat"Sunteti bolnave!"si eu recunosc, da sunt, oricat demirol si Asicalm am luat , tot nu m-am vindecat, Deni si deea stiu cate flacoane am inghitit impreuna pe pORT!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Sam 10 Apr 2010, 9:57 pm

Fii atenta! sunt scorpion si vai de voi Smile
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 10:00 pm

ciof marioara a scris:
demiruta a scris:
rodica a scris:De multe ori m-am intrebat si nu am reusit sa ma lamuresc sau poate ... Dar am observat ca familiile sunt foarte posesive cu copii lor chiar dupa ce se gasatoresc. In Asi Defne asculta orbeste de mama la fel si Asi si Gonca Iar in Ask Nazan asculta orbest Oare pentru ca femeile sunt mai supuse si nu sunt asa de emancipate sau este doar o parere a mea. Lipsesc puiti Pisica cere de mancare si ma evacueaza din bloc catipa
Poate ai mai citit aici pe forum ca eu am o prietena turcoaica;asa este, ele nu ies din cuvantul parintilor, prietena mea are 37 de ani si nu s-a maritat pentru ca nu i-au dat voie niciodata sa ia pe cine a vrut ea, tatal sau nu i-a dat binecuvantarea;se pastreaza inca acest obicei chiar si la turcii care tarisec in Romania.
Referitor la Defne, asculta de mama ei, dar nici nu-i placea sa-i faca lui kerim o ciorba calda, la ei e mancarea de cinste, ciorba se serveste seara cand se reuneste familia si le fac scandal turcaletii daca nu e ciorba fierbinte cand ajung ei acas, sa fie numai buna de mancat!
Cand s-au desparti Defne siKerim eu asa am zis, daca vea si ea o ciorba in oala nu se4 mai desparteau!
dincolo de ascultarea mamei, Defne prea se ducea acolo una/doua!
Eu nu as suporta sa-mi conduca cineva, nici macar parintii viata asa, cum vad in filmele lor, dar e adevarat, cand am prezentat parintilor mei un baiat pe careil iubeam si cu care as fi vrut sa ma casatoresc, ai mei s-au suparat pentru ca era de alta religie familia lui si tata, Dumnezeu sa-l odihneasca ,nu mi-a dat voie, am stat suparata pe el, dar pana la urma l-am ascultat;sunt situatii si situatii!Dar la ei e prea de tot!
vezi asta admir eu la AVC realismul situatiilor ,al personajelor mai bine sau mai prost construite si realizate si nu atmosfera idilica din "basmele" lor prezentate in seriale Smile
Pe mine m-au ridiculizat colegele la seviciu cand le-am vorbit de Asi, dar pe urma, yavas, yavas, s-au uitat pe ascuns si se mai dadeau de gol ca le placea si lor, urmareau dar le era rusine sa vorbeasca;se uitau in scimb la State De Romania, se uita si acum la Anabela is nu mai stiu la ce , Fata lui tata, barrr!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Sam 10 Apr 2010, 10:00 pm

iulia80 a scris:
ciof marioara a scris:[
chiar asa tu de ce esti acasa sambata seara, sunt atatea de facut atunci cand nu esti "legata la cap"..ai sa cauti candva..aceste timpuri :flower: si asa era, legat de tiganiadele de la noi,nu vezi de cat timp continua STATE DE ROMANIA ??
prietenul meu are 2 amici care sunt violonisti la filarmonica din barcelona..si unul din ei..care este cel mai bun prieten al lui e venit in tara o sapt..ei sunt mari vanatori asa ca pleaca sa urmareasca animale..pe la munte pe langa iasi.....nu le tin eu evidenta..
asa ca profit si sunt aici cu voi!
legat marioara de state de romania..ma felicit ca nu am vazut nici un episod si nici nu voi vedea nici unul! 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 67332[/quote]Nici eu dar la rating PRO TV,era pe primul loc Smile am vazut BARCELONA e superb orasul ,daca n-ai fost acolo sa te duci ,chiar si numai pentru Gaudi,ca sa nu mai zic de atmosfera selecta pe care v-o pot oferi cei doi violonisti kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 10:01 pm

rodica a scris:Fii atenta! sunt scorpion si vai de voi Smile
Si eu am acas un scorpion, pe fiul meu si ador scorpionii! Smile
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Sam 10 Apr 2010, 10:01 pm

Multumesc pentru informatii chiar eram curioasa ptr. ca la Defne nu era vorba numai de ciorba dar o asculta orbeste pe Nirman si Asi la fel. In alta ordine de idei va spun buna seara Atat am avut invoire la calculator
Sa aveti o seara buna in continuare si multi kiss kiss
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Sam 10 Apr 2010, 10:02 pm

M-am intors si eu kiss .
Cred ca ratingul are la baza aceleasi procedee pe care le implica obtinerea oricaror date statistice. Cese intampla pe youtube este altceva. Acolo intra mai mult cei din afara si mai putin turcii care pot vedea serialela tv. Insa sa nu uitam ca productiile se adreseaza mai intai pietei turcesti, pe aceasta este important sa o cucereasca fiindca de aici vin banii care sa justifice continuarea difuzarii unui serial (de aia KvA s-a oprit dupa cateva episoade, de exemplu). Cat despre serialele de la noi despre tigani, in fine nu comentez, fiindca sunt multe semne de intrebare legate de audienta (grupe de varsta, pregatire, medii sociale etc) si putine statistici credibile. Oricum la noi merg atatea in virtutea inertiei ca este greu sa iti dai seama cat se datoreaza ratingului si cat faptului ca in cazul in care o televiziune tot nu are productii/idei noi va merge cu o reteta deja verificata, ca ceva ceva tot trebuie sa iasa.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 10:04 pm

Apropos de filmele cu tigani de la noi;lumea"buna" pe care o cunosc eu si care se uita la ele, cica se uita din patriotism!!!
Uite ca daca asta e criteriul, eu le consider patrihoatze!! Smile Smile Smile
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 10:04 pm

rodica a scris:Multumesc pentru informatii chiar eram curioasa ptr. ca la Defne nu era vorba numai de ciorba dar o asculta orbeste pe Nirman si Asi la fel. In alta ordine de idei va spun buna seara Atat am avut invoire la calculator
Sa aveti o seara buna in continuare si multi kiss kiss
noapte buna rodica..
4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 10:05 pm

rodica a scris:Multumesc pentru informatii chiar eram curioasa ptr. ca la Defne nu era vorba numai de ciorba dar o asculta orbeste pe Nirman si Asi la fel. In alta ordine de idei va spun buna seara Atat am avut invoire la calculator
Sa aveti o seara buna in continuare si multi kiss kiss
Nopate buna cu vise demirite!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Sam 10 Apr 2010, 10:09 pm

ciof marioara a scris:
Nici eu dar la rating PRO TV,era pe primul loc Smile am vazut BARCELONA e superb orasul ,daca n-ai fost acolo sa te duci ,chiar si numai pentru Gaudi,ca sa nu mai zic de atmosfera selecta pe care v-o pot oferi cei doi violonisti kiss[/quote]
prietenul mea a fost acum 1 an in barcelona la o expozitie de barci ,yahturi si tot neamul lor..am zis ca o sa merge impreuna..dar de acum asteptam sa avem mai multi banuti..
la tiganiile noastre nu ma bag sa comentezi ca daca pana acum vi s-a parut fetelor ca sunt acida..sa vedeti ce pot scoate acuma! 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 2743637754
sunt caraghioase..asta ca sa fiu totusi diplomata..dar asta e fiecare cu placerile lui..noi cum le avem pe ale noastre..ii ziceam unei amice ca ma uit la un serial de la turci..dar care nu se vizioneaza la noi..il urmarim pe YT si il traduc fetele...stiti ce mi-a zis"ESTI NEBUNA"..asa ca........................... cupidon
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Sam 10 Apr 2010, 10:14 pm

Fetelor, ma retrag si eu sa vb cu o prietena din Galati pe mess, ca mi-a dat Buzzz;va pup de noapte buna, io nici nu m-as culca, sa nu-mi stric mandrete de coafura! Smile
Nu stiu daca am sa pot intra si maine, v-am mai spus ca merg la botezul unui copilas de preot si voi pleca devreme de acasa pentru ca este in alta localitate botezul;eu am un fin preot si abia astept sa ma intalnesc cu multi dintre colegii finului;cele mai frumoase petreceri din ultimul timp le-am petrecut cu preoti, cand se incing astia la cantari, sunt faini! Nu stiu cand ma voi intoarce de la resstaurant pe urma, asa ca, va spun de pe acum sa aveti o duminica placuta!
Va pup, mi-a facut mare palcere sa vb cu voi! kiss
Noapte buna tuturor!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 36 Empty Re: 4.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 36 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum