Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

2 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Vin 16 Mar 2012, 9:09 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Uneori ultima persoana cu care ai vrea sa traiesti e singura persoana fara de care nu poti supravietui!
Va prezint o relatie intensa de dragoste si ura intre doua persoane total opuse, luata dintr-o perspectiva diferita de ce ati vazut pana acum evidentiand dilema lor: Nu pot trai unul fara celalalt dar nici impreuna.
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) este o poveste de dragoste ce prezinta un contrast de personalitati care se impletesc intr-o relatie, osciland intre iubire si ura. Khushi si Arnav au ideologii opuse total. Daca Khushi crede in viitor, Arnav traieste in trecut. Relatiile sunt cele mai importante pentru Khushi, in timp ce Arnav crede ca relatiile se formeaza numai pentru a manipula oamenii, profitand de orice persoana pentru scopul propriu.
Khushi,o fata simpla din Lucknow, tine extrem de mult la familie, avand valori morale inalte. Sustine ceea ce crede ea si nu se da niciodata batuta, neabandonandu-si principiile in nicio situatie. In polul opus, Arnav este o persoana care se gandeste numai la sine, neiertator,un barbat pentru care "scopul scuza mijloacele". Crede ca totul poate fi cumparat in lume, incluzand iubirea. Nu ia niciodata in consideratie relatiile si nu-l afecteaza deloc felul in care se comporta cu cei din jur si manipularea acestora pentru a-si atinge obiectivul.
In timp ce povestea trece mai departe,situatia lor devine si mai dificila, incepand sa aibe loc conflicte din ce in ce mai dese. Arnav incearca sa-i distruga lui Khushi viziunea sa despre viata doar pentru a dovedi ca poate controla pe oricine; Khushi pe cealalta parte incearca sa-si urmareasca propriile ganduri.

Khushi: Este o fata condusa de valorile morale impuse de familia sa. A suferit mult la o varsta frageda, pierdandu-si ambii parinti, insa fiind apoi adoptata de familia matusii sale , careia i-a spus mama. Nu se va schimba niciodata doar pentru a le face pe plac altor persoana. Este inteligenta si agila,dar in acelasi timp si naiva.

Arnav: Inca putin si ar putea lua si painea cuiva doar ca sa arate ca el este cel care controleaza totul. Niciodata nu a acordat atentie relatiilor din jur, apeland la orice mijloace pentru a-si atince scopul.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Mar 2012, 9:37 pm

12th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Anj:Anul acesta va fi cel mai holi pentru mine.Si de ce n-ar fi?Am o multime de motive pentru, de data asta.Atunci daca as fi stiut asta ca Arnav se va casatori inainte de Holi as fi...In fine, orice s-a intamplat si orice se va intampla eu si bunica mereu ne-am dorit ca Arnav si Khushi sa ramana fericiti impreuna.Si tu stii?Sunt in al noulea cer zilele astea.Intreaba-ma de ce?
Shy:Chiar de as fi stiut deja, tot as fi vrut sa mai aud inca odata de la tine.
Anj:Este ca tu ma iubesti foarte mult.Iar acum tu petreci foarte mult timp cu mine.
Shy:Ce sa fac Anjali?Nu am alta optiune.Hei!Vreau, copilul nostru sa ma cunoasca, inainte el sau ea de a veni pe lume.
Anj:Va fi si primul Holi a copilului nostru.Si da.va fi si primul Holi a lui Khushi.Merg sa ma improspatez si ma intorc.
Shy:"Iar eu voi pune culoare pe Khushi inaite la toti.
Khu:Trezeste-te Lhushi este Holi.Ai o gramada de lucruri de facut.Chiar n-am putut participa ieri la foc.dar astazi este Holi.Trebuie sa pun la punct o multime de lucruri.Trebuie sa pregatesc dulciuri, bauturi reci, trebuie sa aplic si ulei.Si culoare?Trebuie sa cumpar culori pentru toti.
Arn:Ce?
Khu:Pentru parintii mei voi cumpara culoarea verde.Portocaliu pentru matusa.Negru pt. payal si rosu pentru Zeita.Iar pentru mine?pentru mine voi lua culoarea galben.Holi fericit!Haine vechi pentru mama si tata...
Arn:Nebuna.
Kh:Am uitat ca nu sunt acasa la mine ci la socri.Si care e diferenta?Ce daca s-a schimbat casa, de ce ar trebui eu sa ma schimb?Voi fi exact ca inainte.Iar Holi?Holi va fi petrecut exact ca inainte.Orice s-ar intampla, astazi eu voi petrece Holi.Ce suisuri si coborasuri vor fi astazi eu voi trece peste.Pentru ca nu-mi pasa.Este Holi.
Arn:Taci din gura Khushi.Nu-mi vine sa cred.
Khu:Oare vom juca Holi uscat sau umed.Sa joc Holi inauntru in casa sau afara.
Arn:Cu cine vorbesti.
Khu:Vorbesc cu mine.Cu cine altcineva?
Arn:Ai inebunit?
Khu:De mic copil.
Arn:Bine.
Khu:N-ai stiut asta?Bine, ma gandeam ce culori ar trebui sa se cumpere pentru fiecare.Imi trebuie timp sa ma gandesc pentru altii, dar pentru tine nu mi-a trebuit mult timp sa aleg o culoare.Stii ce culoare este?Negru.
Ser:Anjali ai cerut sa aducem cufarul asta?
Anj:Bunica te cautam.Vroiam sa te intreb ceva.
Nan:Hariprikash.Pune cufarul asta inapoi.
har:Bine.
Anj:Bunica..
nan:Toate eforturile tale sunt in zadar.Anul acesta nu conteaza de loc ce se afla in acest cufar.
Anj:Bunica.
Nan:Voi petrece doar Holi..dar fara nici un entuziasm
Anl:Bunica..asculta-ma..
Khus:Hp pune asta in bucatarie.Ne va ajuta sa indepartam culoarea dupa ce petrecem Holi.Si ai pus uleiul de cocos.
Hp:da l-am incalzit.
Khu:Asta este bine.In fine spune-mi.De unde se cumpara lucrurile pentru Holi in casa asta?
Mami:Hp.Unde esti?
Hp:Da matusa.
Khu:Tu du-te.Ne vom mai vedea.Holi fericit, bunica.
Nan:Bine.
Khu:Holi fericit Anjali.
Anj:la fel si tie Khushi.
Kh:Oh wow!Ce este asta?
Anj:Asta? E cufarul bunicii.Si tu stii nu este doar un cufar ci un cufar magic.Uite la asta.
Kh:Wow!N-am stiu ca bunica este asa interesata de Holi.
An:Interesata?Stii nimeni nu poate juca mai bine Holi ca bunica.
Kh:dar astazi de ce bunica...Este din cauza mea.Anjali, ce este sub aceste haine?
Anj:Acesta?Acesta-i apartine bunicului.Tu stii Khushi?In fiecare an bunica joaca Holi cu acest pistol de apa.Dar nu si anul acesta.
Kh:Nu.Nu voi lasa sa se intample asta.Indiferent ce se intampla astazi, o voi convinge cumva pe bunica.Asa, Anjali poti merge sa cumperi cateva lucruri pt. Holi?Matusa mereu cumpara de la Chandni Chowk, ma gandesc...
Anj:Nu Khushi.Am luat tot ce ne trebuie.Indiferent de ce va trebuie tu si Payal puteti lua.
Kh:Bine.Da-mi asta, asta, asta si asta.
mami:Sunt dulciurile facute?
Hp:da.
Mam:Si racoritoarele sunt gata?
Hp:Racoritoarele?
mam:Da racoritoarele.
Hp:Oh da.
Mam:Foarte bine.Aceasta culoare nu se sterge.Exact ca Payal(cumparita) nici nu pot s-o accept si nici nu pot s-o dau afara.
Kh:Vino Laaxmi si tu ai venit sa-ti alegi o culoare, nu-i asa?Stii ceva Laaxmi cand eram copil obisnuiam sa umplu baloane cu apa colorata si sa le arunc in toata lumea.Odata, culoarea aplicata pe matusa a fost asa de puternica incat a tinut aproape o luna.
Man:Uitati aici factura, inclusiv totul factira este 650Rs.
Pay:Noi n-avem bani.Ce nee facem acum?
mami:Bine inteles.Daca ati fi avut ati mai fi stat aici?Hello.Hi.Bye bye.
Pay:Bine ma duc sa-l intreb pe Akash si ma intorc tu asteapta aici.
Kh:Nu sora asteapta tu.Ma duc sa aduc banii.dar de unde sa aduc banii?Oh da!Mi-am addus aminte matusa mi-a trimis pusculita mea odata cu hainele.Sora doar asteapta ii voi aduce imediat.
Pay:Fii atenta.
Kh:te rog iarta-ma pusculita.Ti-am promisa te voi sparge cand voi implini 25 de ani.Asa ca atunci sa-mi iau un sari croit frumos.Dar, acum in momentul asta chiar am nevoie de bani pt. sora mea.2, 3, 4..
Arn:Ce?..Deci, tu te ascunzi de mine?
Kh:Eu?De ce?
Ar:Pentru ca ai pierdut pariul si poate inca mai ai un pic de rusine.De aceea sa apari in fata mea tu esti..
Kh:Nu este asta.Te-am vazut si dimineata.Imi adunam monedele..
Ar:Tu nu poti sa faci nimic bine.Daca te loveai la cap?
Kh:Nimeni nu mai este aici in afara de noi doi.Atunci de ce aai facut..
Ar:Din cauza ca te puteai lovi deja ti-ai stricat capul.
Kh:N-am destui bani.Vreau credit!
Ar:Ce?Credit?
Kh:Nu cersesc.Te intreb de credit.Cum se numeste in termenii tai?Imprumut.
Ar:Oh imprumut?
Kh:Da.O clipa.Tu esti foarte amator de a face afaceri.Nu-i asa?Semneaza aici.Semneaza acolo.Ia de aici.Eu Khushi Khumari Gupta Singh Raizada, Dl Arogant..Da..Eu Khushi Khumari Gupta Singh Raizada ia 300Rs de la Arnav Singh Raizada ca imprumut.Iar aici este semnatura mea.Acum da-mi cei 300 Rs.N-am mentionat data acolo.dar cu siguranta iti voi inapoia banii.
Ar:Multumesc.Fata asta o sa ma inebuneasca.
Ma:Acum sa icetez sau sa continui sa povestesc povestea mamei si a tatalui meu.Spune-mi.
Kh:Unchiule cu siguranta vreau sa ascult povestea.Dar astazi ce mi-ai povestit este de ajuns.Multumesc foarte, foarte mult.
Un:Sa traiesti fata mea!
Kh:Hp asteapta.Pune acest cufar acolo.
Hp;Bine.Khushi, Anjali intreba unde tu si Arnav sunteti.
Kh:Sunt in fata ta.Iar DlArnav este ocupat cu ceva in camera lui.
Hp:Cel putin ai venit tu, Khushi.
Kh:Da, absolut.O clipa.Trebuie sa felicit pe cineva de Holi.Tu incepe ca voi veni si eu.
Hp:Bine.
Kh:Hei.sa nu crezi ca am varsat intentionat aceasta culoare sa-ti urez tie Holi fericit.Am scapat din greseala.Acum, deoarece are "allen" si sunt la templu si astazi este Holi.este mai bine sa-ti urez.Iti urez Holi fericit.Bine!Printre toate greselile, am comis o alta greseala.Am facut o multime de dulciuri.Asa ca, daca doresti niste dulciuri, poti servi.Anjali!
Anj:Bine!Acum daca din greseala ai oferit culoare Zeitei si eu pot sa te colorez ccu rosu si pe tine un pic.
Shy:O clipa Anjali..Doresc sa urez bun venit noului membru al familiei noaste cu aceasta culoare rosie.
Kh:Se pare ca-mi suna mobilul.Probabil cred ca l-am lasat afara.Ma intorc imediat.
Anj:Sa mergem si noi afara.
Shy:Nu conteaza cat de mult ma ocolesti Khushi dar astzi eu voi fi primul care te va colora cu rosu.Sunt hotarat sa fac asta.
Kh:Mama.Matusa.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Vin 16 Mar 2012, 9:51 pm, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Mar 2012, 9:39 pm

13th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Mami:De ce n-ai venit?Te-as fi prezentat si pe tine.
Ama:Buna ziua.
Unc:Buna ziua.
Ama:Va doresc un Holi foarte fericit la toata lumea.
Unc:La fel si voua.
Bua:Apropo primul Holi dupa casatorie ar trebui sa fie la casa fetelor.Dar acum a fost invitatia voastra, asa ca, cum am fi putut refuza.Multumim foarte mult.
Mami:O clipa.O clipa.Nu-mi multumi mie.Ii puteti spune lui Anjali.Ea a fost cea care va invitat.
Bua.:Sa traiti.
Aka:Va doresc Holi fericit!
Bua:Payal, iti doresc Holi foarte fericit.
Ama:Sa traiti dragilor.
Aka:va doresc Holi fericit mama soacra.
Unc:Vezi dragule.Cand o sa vii aici atunci o sa-ti ating fruntea.Bine?
Aka:Bine tata.
Mami:Hei.Hei.Hei.Vrei sa colorezi intregul teren de criket?De aceea ti-ai umplut pumnul de culoare.Mai da jos.Mai da jos.Mai mult.Mult.Poti mazgali.Hello.Hi.Bye-bye!Fata mea.Vezi tu e foarte sensibila.Daca-mi strici fata.Hello.Hi.Bye-bye.Scuza-ti-ma!
Bua:Vino dragule.
Khu:Mama.Matusa.
Khu:Mama.Matusa!
Anj:Astazi se da uitarii totul, noi ar trebui sa facem ziua asta si mai frumoasa.Si cum festivalul Holi este ziua uitarii, nu-i asa?
Aka:Da, Anjali are perfecta dreptate.
Khu:Iti urez Holi fericit, matusa.
Khu:Iti urez Holi fericit, mama.
Ama:Khushi.
Khu:Mama!
Ama:Sora!
Bua:Nu, nu voi mazgali aceasta culoare pe ea.Voi mazgali culoarea asta.Lui Khushi a mea ii place foarte mult aceasta culoare.Unde este Nani?Nu se vede prin prejur.
Anj:Uite-o acolo.
Anj:Bunica, te rog sarbatoreste Holi cu noi.
Nani:Poate ai uitat ce am zis dimineata.Nu ma forta.
Anj:Bunica..
Khu:Da.Da.Stiu ca nimeni nu te poate forta sa sarbatoresti.Hei!La ce te uiti?Trandafirul meu!
Unc:Eu i-am spus lui Khushi despre asta.
Khu:Aici sunt!
Anj:Vezi s-a imbracat exact ca bunicul.
Aka:Khushi...ce faci?
Khu:Khushi?Cine-i Khushi?Cine-i ea?Eu sunt Thaker Rudra Pratap Singh.Si am venit aici sa sarbatoresc Holi cu sotia mea ca in fiecare an.Pentru ca festivalul Holi n-are nici o valoare fara ea.Sa incepem!
Khu:Bunica.Holi fericit!Bunica eu...
nani:Holi esste o ocazie fericita pentru tine nu pentru mine.Khushi!Acesta este Holi al meu.Holi fericit draga mea.
Khu:Holi fericit bunica.
Nani:La fel si tie.
Khush:Iarta-ma bunica.I-am cerut iertare si bunicului inainte de a face asta.Bine cuvanteaza-ma in numele lui.
Nani:Khushi draga mea, matusa are dreptate numindute copil rautacios ceea ce tu esti.Gata.Gata.Destul.Gata cu plansul asta.Acum noi toti vom juca Holi.Oh Doamne, ti-am mazgalit hainele.Dar fata ta inca e curata.Asta nu e bine.
Mami:Da.Da mama soacra ia-o pe Khushi si scufund-o in culoare.
Khu:Nu bunica.
NanI:Nu Khushi vino.Acum iti voi aplica culoare pe tine.
Khu:Bunica, lasa-ma sa plec.
Shy:Ai dreptate bunica.Holi fara culoare nu face doi bani.
Khu:Nu, bunica...nu-mi place aceasta culoare si gata.
Nani:Dar trebuie draga mea.Adica tu poti colora pe toata lumea si nimeni nu te poate colora pe tine.
Khu:Bunica eu..
Shy:Khushi.
Arn:O clipa cumnate.Eu o voi colora pe Khushi.Intrucât eu sunt sotul ei.
Anj:Arnav, tu niciodata n-ai jucat Holi.
mami:Hello.Hi.Bye-bye.Anjali draga, sunt o gramada de lucruri pe care obisnuia sa le faca inainte dar nu acum, de cand s-a casatorit cu Khushi.Asa ca Arnav al nostru acum este total transformat.
Akas:Mama, este machiat.
Nani:Khushi draga.Nu-l colorez si pe el?
Anj:Desigur bunica de ce nu?Khushi tu stii?Nu toata lumea are norrocul de al colora pe Arnav.Nu Arnav.Nu te voi lasa sa pleci.Pana cand Khushi nu-ti va pune culoare pe tine.
Nani:Khushi draga mea.Iti ordon sa pui culoare pe nepotul meu.
nani:Anjali scumpo.Dragostea poate sa mute si muntii din loc.Si ei sunt nimic in comparatie cu Arnav.Ce spui?
Anj:Ai absolut dreptate, bunica.
Arn:Nimic de acest gen, sora.
Nani:Haide.Haide toata lumea.Sa petrecem Holi.
Toti:Daaa!
///:Haide-ti.Este Holi.
Khus:Lapte.Crema!Racoritoare!Wow!Frate, da-mi asta mie, o sa fac eu.
Om:Ce?
Khu:Hei!Oameni buni voi nu stiti cine sunt?Sunt Khushi Khumari Gupta Singh Raizada.Tu poti sa intrebi pe orice strada din Lucknow cu siguranta vei asculta poveste despre dragostea mea de canabis.Acum da-te mai incolo.In fine frate.Ce mai faci?Toata lumea este bine in familia ta?Tu stii de ce canabisul meu te ameteste asa de taare?Din cauza ca niciodata nu beau asta.Nu frate!Odata ce-l bei automat tu vei spune totul.Oh Zeita!Te rog salveaza-ma de acea zi in care Khushi Khumari Gupta va bea canabis.
Shy:"Atunci trebuie sa te fac sa bei canabis Khushi.Numai atunci va fi adevarata petrecere de Holi."
Shy:Ma gandeam oare cine sa o faca pe Khushi sa bea canabis?Ea are grija de toata lumea miscandu-se si aici si acolo.Dar cine va avea grija de ea?


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Vin 16 Mar 2012, 9:51 pm, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Mar 2012, 9:48 pm

15th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Arn:Khusshi!Unde a plecat Khushi?
Khushi:Da-mi drumul.Am zis sa-mi dai drumul.
Shy:Trebuie sa stiu adevarul, Khushi.Ce vroiaia sa-i spui bunicii?De ce ai fost de acord cu aceasta casatorie?Khushi ai fost obligata?Khushi tu chiar ai vrut sa te casatoresti cu Arnav?Stiu ca este ceva sau undeva un mister.
Arn:Khushi!
Khushi:Nu!Nu voi spune.Si unei persoane rele ca tine cu siguranta ca nu.
Shy:Khushi!Khushi dupa tot ce s-a intamplat tu te-ai casatorit in graba.Tu sa-mi spui, vei spune?Atat timp cat nu-mi spui n-am sa te las sa pleci.
khus:Lasa-ma in pace, ma doare mana.
Shy:De ce nu-mi spui?
Khush:Niste culoare mi-a intrat in ochi.
Arn:Khushi!Khushi!
Shy:"Trebuie sa stiu adevarul indiferent de ce se va intampla."Da Anjali(Regina Saiba).Eu eram doar..Voi fi acolo in curand."Ce este asta?""Asta inseamna ce cred eu?"
Arnav:Khushi!
Khush:Arnav, vreau sa te intreb ceva.De ce se intampla asta?De cate ori te apropii de mine, inima mea incepe sa bata ca nebuna.Am incercat din greu sa inteleg asta.Dar n-am putut intelege.Vreau sa uit.Dar nu sunt capabila sa fac acest lucru.De ce se intampla asta?Te rog spune-mi.De ce se intampla asta?Bataile inimii mele sunt mai rapide decat propria-mi respiratie.
Anjali:Tu stai aici ca eu ma duc sa aduc zeama de lamaie.Trebuie sa-i scot pe toti de sub efectul canabisului.Hai!Ce s-a intamplat cu tine?
Shy:Nu o vad pe Khushi nicaieri?Adica cumnatul a baut pentru prima data canabis asa ca...Anjali cred ca trebuie sa te duci sa vezi de el daca e bine sau nu?
Anjali:Da.Ai dreptate.Sa ma duc sa vad unde este.
Shy:Da."La urma urmei, Khushi unde o fi?"
Khushi:Dle Arnav, tu inca n-ai raspuns la intrebarea mea.
Arnav:Iti voi spune de ce se intampla asta.Cand tu esti langa mine odata cu bataile tale de inima chiar si bataile inimii mele se inmultesc.Bataile inimilor noastre se contopesc.Ce simti tu, ce simt eu..
Khushi:Bataile inimilor noastre...
Arnav:Se contopesc!


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Vin 16 Mar 2012, 9:50 pm, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Mar 2012, 9:50 pm

16th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Arn:Cand tu esti cu mine.Atunci cu bataile inimii tale si bataile inimii mele se accelereaza.Bataile inimilor noastre contopite.Ce simti tu..Ce simt eu..
Khus:Bataile inimilor noastre..
Arn:Contopite..
Anj:Arnav...Arnav, vino jos cu Khushi.Zeama de lamaie o sa va scape de intoxicatia canabisului.Veniti mai repede, da?
Khus:Zeama de lamaie.Salul meu?
Arn:Khushi, sa mergem.
Khush:De fapt salul meu.Acolo..Este acolo.De ce te-ai oprit, du-te tu eu vin mai tarziu.Acel...indiferent ce este il voi cara de-a lungul.Tu pleaca, te rog.
Arn:Nu.Voi astepta.
Khus:Pentru cine?Pentru bataile inimii mele?
Arn:Voi astepta..
Payal:Mama soacra te rog ia asta.
Mami:Tu servitoareo, proasto!Un chili(ardei iute) atat de mare.
Payal:Nu, de fapt eu..
Mami:Eu ce si toate, tu canti?Tu nu esti mare, eu sunt imparateasa.
Unc:Hei, daca vrei sa vomiti du-te la baie, dar nu-mi murdari canapeaua.
Mami:Imparateasa a mancat chili si acum sughita.Prostul ala rade.Nu este drept, cu siguranta.
Payal:Dar mama soacra tu esti imparateasa, nu?
Unc:Mananci prea mult chili de aceea sughiti atat de mult, poftim de colea mango murat.
Anj:Khushi si Arnav n-au sosit inca.Ma duc sa vad.Le voi da lamaie.Mananca lamaie.
Khusshi:Am venit aici sa-mi iau salul si trebuie sa plec daca l-am luat.
Shy:Nu Khushi, mai intai trebuie sa-mi spui ce problema ai?
Khush:De fapt, dupa canabis..
Shy:Nu..Ce este incordarea asta intre tine si Arnav?
Khus:Incordare, nu este incordare deloc.Bataile inimilor noastre s-au unit.Nu stiu cum?Tu stii de ce?Apropo, inseamna asta "ce importanta are"?Acum sunt unite.Acum..Acum trebuie sa iau niste zeama de lamaie.
Shy:N-am terminat inca, Khushi.Vreau sa te intreb un singur lucru.De ce tu te-ai casatorit in graba cu Arnav?Spune-mi Khushi?
Khush:Iti voi spune mai tarziu.Si tu nu ma mai atinge in felul asta.
Shy:Bine, nu te mai ating, da?Acum spune-mi, de ce te-ai casatorit cu el?
Anj:Arnav, unde-i Khushi?
Arnav:In salul ei.
Khussh:El m-a obligat.M-a amenintat.A spus ca n-o sa lase sa se intample casatoria sorei mele cu Akash. Si..Si nu stiu de ce el a facut asta.
Anj:Khushi.Ce s-a intamplat?
Khus:Tu?
Anj:Esti bine?
Khus:Dar, chiar acum..el..
Anj:El?Despre cine vorbesti?
Khush:El..Al tau..
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Sam 17 Mar 2012, 8:18 am

16 martie partea a II-a de la minutul 10.

Khushi: M-a întrebat... Unde este Arnav?
Anjali: E afară. Știi Khushi? Nici unul dintre voi nu ar trebui să consume canabis vreodată. Să mergem. Fii atentă. Uite-l aici pe Arnav al tău. Coborâți amândoi și luați niște zeamă de lămâie. Vă rog. Duceți-vă.
Arnav: Să mergem.
Khushi: Arnav.
Arnav: Ce s-a întâmplat? Khushi?!
Khushi: Eu...zeamă de lămâie.
Arnav: Să mergem.

Anjali: Ascultați cu toții. De data asta nu a fost nimeni care să filmeze. Așa că am făcut-o eu însămi. Deci, doamnelor și domnilor, vă prezint pe fratele meu care e mai bun ca înainte. Un moment. Priviți.
Este același frate pe care nu-l interesau sărbătorile Holi. Niciodată. Care niciodată nu consuma canabis. Niciodată. N-a mai dansat niciodată înainte. Niciodată. Dar acum le face pe toate. Și chiar în această manieră.
Arnav: Sora, închide-l.
Anjali: Nu acum, încă nu s-a terminat.
Unchiul: Ce lucruri greșite se întâmplă în casa noastră? Uite la mine, fug de nevasta mea. Iar el, el fuge după nevasta lui. De ce mă lovești?
Manorama: Fără dans și fără cântec Arnav al meu a fost ca un film.... Iar după ce a consumat canabis e ca un super film de top. Hello, hi, bye, bye.
Unchiul: Ai dreptate. De aceea tu joci ca o mamă din film.
Anjali: Unchiule, se spune că după ce consumă canabis, oamenii își exprimă sentimentele. Nu-i așa Khushi? Am dreptate?
Arnav: Sora, te rog să ștergi acest film.
Anjali: Îmi ceri să-l șterg? Niciodată.
Arnav: Bine, în regulă. Am ceva de lucru. Plec.
Unchiul: Du-te fiule, du-te. Oricum, nici tu, nici Khushi nu mai apăreți în film.
Anjali: Hei! Unde ați fost voi doi?

Manorama: Hello, Hi, Bye bye. Apa caldă poate să scoată aceste culori.
Payal: Mamă soacră, un moment. Nu folosi apă caldă. Mama spune că dacă dai cu apă caldă ca să ștergi culorile îți usucă pielea. Încearcă cu apă rece.
Manorama: Hello, Hi, Bye bye. Noră, încetează să-mi mai dai lecții. Cred că mama ta se referea la culorile ieftine pe care obișnuiați voi să le folosiți acolo în tabăra de refugiați. Culorile astea sunt de calitate, de export, înțelegi? Hai, dispari.
Payal: Bine.
Manorama: Încearcă să mă învețe pe mine. Spunându-mi să nu folosesc apă fierbinte. Iată-mă. Asta-i Manorama cea originală.
Unchiul: Manorama!!!
Manorama: Ce s-a întâmplat?
Unchiul: Jur că nu mai sunt sub influența canabisului. Dar știi ceva? Arăți ca un clown de circ ieșit la pensie.
Manorama: Chiar așa?
Unchiul: Da.
Manorama: Hello, Hi, Bye bye. Dar am șters deja culorile. Hello, Hi, Bye, bye. Am șters deja culorile. Oare e o reacție adversă la culori? Le-am șters complet cu apă caldă.
Payal: Mamă soacră, ți-am adus o soluție din ierburi. Khushi a preparat-o cu lapte și cu făină gram.
Unchiul: Da dragă, ce-o fi, soluție de ierburi sau bălegar de vacă, aplic-o repede pe fața ei. Altfel sigur am să uit cum arată.
Payal: Mamă soacră, te dau cu soluția pe față?
manorama: Hei, ce mai pierzi timpul? Dă-mă acum.
Unchiul: Doar o clipă, noră. Cum ai știut că mama soacră are pete pe obraji?
Payal: De fapt, v-am auzit strigătul.
Unchiul: Bine.
Manorama: Aplic-o.

Shyam: Cum te simți acum Khushi? Anjali a avut dreptate privind canabisul. În sfârșit ai spus adevărul sub influența lui. Poți să fugi cât vrei Khushi. Dar mi-ai spus adevărul. Arnav te-a forțat să te căsătorești cu el, nu-i așa? De ce? Nici măcar nu știi motivul. Înseamnă că nu trebuie să-mi abandonez speranța de a fi împreună cu tine..

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Sam 17 Mar 2012, 8:22 am

14 martie Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Khushi: Ce mai faceți?
Buaji: Khushi, sărbătoarea asta e halucinantă.

Khushi: Unchiule. Bunica. Poftim.
Nani: Bunicul tău obișnuia să bea cinci astfel de pahare.
Khushi: Atunci în amintirea lui servește și mata cinci pahare. Bunicul ar trebui să fie mândru de mata.
Nani: 5? În nici un caz.
Khushi: Atunci măcar 2.
Nani: Bine.
Khushi: Unchiule.
Unchiul: Pentru mine?
Khushi: Poftim.
Unchiul: Holi fericit pentru toți, din partea mea.
Khushi: Holi fericit!
Unchiul: Mamă, începem?

Khushi: Mătușa?
Manorama: Canabis?! Eu nu beau canabis.
Khushi: Mătușa, asta nu e canabis, e doar o băutură răcoritoare. Stomacul tău se mai răcorește dacă bei asta.
Manorama: Chiar așa?
Khushi: Ia unul.
Manorama: E foarte gustos.
Khushi: Bea mătușa, bea. Dacă nu e canabis în băutură, atunci unde mai e farmecul?
Unchiul: Ia uite la d-na Manorama.

Khushi: Miss Anjali, o băutură răcoritoare pentru tine.
Anjali: Asta e băutura răcoritoare a mătușii, nu-i așa?
Khushi: Nu, nu, Miss Anjali. Mă jur că ăsta e doar lapte rece.
Anjali: Chiar așa? Bine. Îl beau, dar am o condiție.
Khushi: Condiție?
Anjali: De azi înainte îmi vei spune soră și nu Miss Anjali.
Khushi: Bine sora.
Shyam: Încă nu mi-am primit băutura.
Khushi: Hari Prakash. Servește-l pe cumnatul cu un pahar. Mă întorc imediat.
Shyam. Paharul ăsta nu e pentru mine Miss Khushi. Va trebui să fiu atent și cu simțurile treze astăzi.
Anjali: Anul ăsta nu pot să beau.
Shyam: Știu Anjali. Mă gândeam, cine o va face pe Khushi să bea canabis? Aleargă de colo-colo, având grijă de toți. Dar de ea, cine are grijă?

Khushi: Nu sora. Până acum nu am mai băut canabisul pe care l-am pregătit. Știi de ce? Pentru că spun tot ce gândesc. Nu, nu.
Anjali: Cumnata, astăzi nu ascult nimic. Va trebui să bei băutura asta. Cumnată... cumnată, nu te las să pleci așa.
Khushi: Nu.
Anjali: Ce fel de cumnată ești? Cumnata ta e însărcinată și tu o faci să alerge?
Khushi: Nu Miss Anjali... adică sora.
Anjali: Bine, las-o baltă. Vreau să-ți amintești că am fost îngăduitoare. Uite, te las. Ia asta. E o băutură răcoritoare. Nu mă crezi?
Khushi: Ba da, te cred.
Anjali: Bine, dacă nu mă crezi atunci voi bea eu.
Khushi: Nu, nu-i așa. Uite.
Anjali: Pot să-ți spun ceva, cumnata?
Khushi: Sigur.
Anjali: N-ar fi trebuit să ai încredere în cumnata ta.
Khushi: Ce? Ce-ai făcut?
Anjali: Doar m-am asigurat că îmi îndeplinesc îndatoririle de cumnată.
Khushi: Nu știi ce-ai făcut sora.

Manorama: Hello. Hi. Bye, bye. Saleem!
Akash: Da.
Manorama: Nu-mi place asta, deloc. Băiatul sultanei să se îndrăgostească de o fată de rând?
Akash:D-na Payal!
Payal: D-nul Akash!
Manorama: N-am să las niciodată să se întâmple asta. Niciodată. Asta va trebui să se schimbe.
Khushi: Când ai s-o schimbi, mătușa?
Payal: D-nul Akash!
Akash: D-na Payal!

Manorama: Hello. Hi. Bye, bye. Încă o persoană arogantă.
Khushi: Ai greșit mătușa. Numele meu e sari rupt. Sari! De ce îmi spui rochie? Las-o baltă. Vino. Ia asta. Bea canabis. Și spune lumii întregi cum te simți. Apropo, mătușa. Vreau să-ți spun ce simt. Îmi dai voie?
Manorama: Spune, spune.
Khushi: Știi? Când ieși din casă îmbrăcată în sari... bluză, ruj, roșu în obraji... Arăți ca... ca un curcubeu fără nori.
Manorama: Cum? Mi-ai spus curcubeu? Fată fără respect. Dispari.

Akash: D-na Payal!
Payal: D-nul Akash!
Khushi: Cumnate? Știi cine obișnuia să o vadă pe sora așa?
Payal: D-nul Akash!
Khushi: Era un tip la noi în oraș. Cum îl chema? A, da. Îmi amintesc. Nu purta ochelari. Iar el și sora își dădeau cu ulei de iasomie pe păr. Și la amândoi le curgeau nasurile. Mereu m-am gândit că se vor căsători.
Akash: D-na Payal!
Payal: D-nul Akash!
Khushi: Dar, cumnate, tu porți ochelari. Și nu-ți dai cu ulei de iasomie.
Akash: Nu.
Khushi: Știi cumnate? Tu ești o persoană tare de treabă. Iar Khushi e fericită că sora s-a căsătorit cu tine. Asta am vrut să spun.

Khushi: Bunica. Sora. Vreau să vă împărtășesc ceva.
Știi bunica? Te-am plăcut de la început. Nu semeni deloc cu bunica mea.
Nu, nu, vreau să spun că bunica era tare severă. Dar era drăguță. Apropo. Și mata ești severă. Dar dansezi. Și bunica obișnuia să sărbătorească Holi cu bunicul.

Manorama: Noroc.
Unchiul: Fii atentă, altfel cazi.
Khushi: Iar eu, eu nu am terminat de vorbit. Vreau să mai spun ceva.
Sora, iartă-mă. N-am vrut niciodată să te rănesc. Orice s-a întâmplat, n-a fost din vina mea. Arnav ăla, mi-a spus că dacă nu mă mărit cu el, atunci el...
Arnav: Khushi! Nu crezi că ai băut cam mult canabis?
Khushi: Canabis? A, da. Bea și spune tot ce ai pe suflet.
Arnav: Nu beau canabis.
Khushi: Nu bei? A, da, bunico... el este cel care mi-a spus.
Arnav: Khushi, nu minți!
Khushi: Să mint? Eu spun adevărul. Bunico, când eram singură...
Arnav: Khushi, nu interesează pe nimeni să știe ce facem noi când suntem singuri. (Ba mă interesează pe mine)
Khushi: Bine. Dar, canabis?
Arnav: Eu nu beau canabis iar tu nu vei mai spune nimic.
Cineva: Noroc!
Khushi: Bea niște canabis.
Arnav: Khushi, taci!
Khushi: Nu. Nu, nu, nu! Astăzi am să te fac să bei canabis. Da, da, da! Dacă poți să mă oprești, oprește-mă. Astăzi am să spun tot ce-mi trece prin minte.
Arnav: Khusi, fii atentă! Khushi, deja ai băut destul așa că nu mai bei. Lasă paharul jos.
Khushi: De ce să nu beau? Dacă vrei să nu mai beau și să nu mai spun nimic, nimănui, atunci va trebui să bei puțin.
Arnav: În nici un caz. Khushi, înțelege, nu mai bei deloc, ajunge.
Khushi: De ce să ajungă? Tu vrei ca eu să nu beau și să nu mai scot nici o vorbă. Dar cum rămâne cu ce vreau eu? Astăzi, vei bea tu sau voi bea eu. Nu te apropia, că-l beau.
Arnav: Khushi, să nu îndrăznești. Ai înțeles? Khushi! Bine. Ce vrei? Ca și eu să beau canabis, nu-i așa? Bine.
Khushi: Un minut, un minut. Nu e corect.
Arnav: Nu e corect? Ce na....?
Khushi: Asta înseamnă că trișezi. Va trebui să bei din nou. Altfel nu voi fi de acord.
Arnav: Bine, în regulă.
Anjali: Anul acesta chiar și Arnav sărbătorește Holi. Și bea chiar și canabis.
Khushi: Ce crezi, că ești prea inteligent. Dacă tu ești deștept, atunci eu sunt și mai deșteaptă decât tine. Ce s-a întâmplat? De ce taci? Nu contează, spun eu în locul tău. Ce na..., ce na... ce na.....

Arnav: Khushi e așa de frumoasă, nu-i așa? E frumoasă. E un pic nebună dar e simpatică. Părul ei.... ochii.....zâmbetul ei.
Anjali: Astăzi, Arnav al nostru a zâmbit, a dansat, a sărbătorit Holi și chiar a băut canabis. Și spune că face toate astea pentru mine pentru că așa îmi place mie.

Arnav: Cum ai îndrăznit să-mi atingi soția?
Man: Nu te supăra, dar e Holi.
Arnav: Khushi? Unde s-a dus Khushi?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 19 Mar 2012, 10:21 pm

19th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do


Khushi:Tu iti amintesti ceva?
Arnav:"Cand esti cu mine odata cu bataile inimii tale si bataile inimii mele se accelereaza.Bataile inimilor noastre se unesc."Nu.Nu-mi amintesc nimic.Dar tu?
Khushi:Nu, nimic.
Arnav:Eu intru primul.
Khushi:De ce?Eu am fost prima care a venit la usa.Asa ca, eu intru prima.
Arnav:Este casa mea.Eu intru primul.
Khushi:Am si eu dreptul meu.Sunt sotia ta.Eu intru prima.Pentru putin timp am dat drumul la manerul usei iar tu..
Arnav:Te rog, nu mai argumenta.Ma doare capul.
Khushi:Si pe mine ma doare capul.
Arnav:Khushi, lasa-ma sa intru.Altfel..
Khushi:Altfel ce?O sa urzesti niste probleme pentru sora mea, da?Tie iti place sa ma ameninti in felul asta, da?
Arnav:Daca ma obligi atunci voi face la fel.
Shyam:Anjali, astazi sunt foarte fericit, atat de fericit incat imi vine sa zbor.
Anjali:Chiar asa?Sper ca n-ai baut canabis?
Shyam:Astazi n-am nevoie sa beau canabis ca sa fiu fericit, Anjali.Dansez de bucurie pentru ce am vazut.
Anjali:Serios?Ce ai vazut?Spune-mi.
Shyam:Anjali ai avut dreptate asta este cel mai bun Holi din viata mea.
Anjali:Dar spune-mi motivul care sta in spatele acestui moment de bucurie.
Shyam:Culori, Anjali.Adevaratele culori.In sfarsit le-am vazut.
Anjali:Vai..
Shyam:Sunt atat de fericit ca am vazut adevaratele culori.
Anjali:Cred ca asta este vorbele canabisului?Nu pot sa inteleg ceea ce vrei sa spui.Fa un singur lucru, mergi si bea zeama de lamaie.
Shyam:"Tu n-ai inteles dar eu am inteles totul.M-a amenintat spunandu-mi ca nu o va lasa pe Payal si Akash sa se casatoreasca.Si nu stiu de ce a facut asta.Dar eu stiu si cu siguranta ca voi profita de asta."
Mami:Canabisul m-a facut sa vad stele.Dar acum aceasta mahmureala.Am si durere de cap acum.
Payal:Mama soacra ai ceru lamaie?
Mami:Lamaie?Uita de asta.Adu-mi un suc de portocale cat de repede poti.Si asculta-ma.In timp ce aduci sucul de portocale lasa lamaia aici.Asculta.Sucul va fi mai gustos cu gheata."Pe roci".Ai inteles?Grabeste-te!
Payal:Da il voi aduce imediat.
Mami:Ahh suc!Nu, nu.Acest suc de portocale nu va fi nici de un folos la durerea mea de cap.Fa aun lucru.Adu-mi o pastila.Pastila de durere de cap.Pleaca.Mai repede.Payal.Vino incoace!Se pare ca n-ai nicio cunostinta generala despre casa noastra.Noi tinem toate medicamentele intr-un sertar din camera de zi.Acum te rog mergi si adu-mi una.
Payal:Bine.Pastila.Pastila.Da.Apa.Ma duc sa aduc apa.
Arnav:Da.Da.Bine.Bine.Bine.Nu, nu Aman.Asta nu este convenabil!Noi vom negocia pe propria noastra putere.Bine.Tu nu poti sa te uiti pe unde calci?
Khushi:Pot spune acelasi lucru!
Arnav:Imi para rau, da.Bine.
Anjali:Ia asta matusa.Ia si bea.
Mami:Anjali, de ce trebuie sa faci tu toate astea in aceasta conditie?Ii ia prea mult timp sa aduca o pastila.Uite la asta!Vorbesti de lup si lupul la usa!Bine ai venit Payal!Tu o sa traiesti mult timp.Da-mi asta.Ce este asta?O pastila atat de mare ca si nasturele unui palton..
Anjali:Da-mi sa vad matusa.
Payal:Dar mama soacra.Asta este aceeasi pastila pe care mi-ai spus s-o aduc.
Anjali:Astea sunt pastilele de diabet a lui Arnav.
Mami:Hello.Hi.Bye bye.
Payal:Nu.Mama a soacra am adus aceleasi pastile.
Mami:Iesi afara.haide.Afara.
Payal:Mama soacra te rog asculta-ma.
Anjali:Las-o in pace, matusa.las-o in pace a fost doar o grseala.
Mami:Iesi afara.
Anjali:Si de unde ai luat pastilele matusa.
Mami:Anjali, tu mi-ai salvat viata.Daca era dupa ea m-ar fi omorat.
Payal:A fost o greseala, mama soacra.
Mami:Tu numesti asta greseala?Iesi afara.
Khushi:Matusa ce s-a intamplat?
Mami:Tu sa taci, zdrentaroas-o.Sa nu-ti asumi ca dupa ce pleaca cel mai mare, tu o sa ii iei locul, pentru ca inainte de a se intampla asta o sa-ti spun si tie adio, ai inteles?
Unchiul:De ce faci atat taraboi, Manorama?Mama incearca sa doarma dincolo si tu nu faci liniste!
Mami:Hello.Hi.Bye bye.Cum poti sa te astepti de la mine sa fac liniste?Aici nora mea incearca sa ma omoare dandu-mi pastilele lui Arnav.Si cum poate cineva sa doarma aici?
Khushi:"Daca pastilele lui Arnav sunt aici atunci pastilele matusii trebuie sa fie la Arnav.Trebuie sa-l opresc inaite de a le lua!"
Anjali:Matusa, asculta ce are de zis Payal!
Mamai:Hai!Eu?S-o ascult pe ea?Daca o ascult pe ea.Nu voi mai supravietui.
Shyam:Ce s-a intamplat matusa?De ce tipi asa de tare?
Mami:Ginere, nimic nu s-a intamplat.Daca nu era Anjali, n-as mai supravietuit astazi.Payal creaza o noua dezordine in fiecare zi.Ea planuieste sa ma omoare.De ce?N-ai schimbat pastilele pentru motivul asta?Fata nevinovata!Oho!Din nou lacrimi de crrocodil!
Nani:Manorama!
Khushi:Tu n-ai luat pastilele, nu-i asa?Erau pastile gresite.
Arnav:Oh! Da!Acestea...
Mami:Sa-ti spun un lucru clar mama soacra.In aceasta casa ori sta ea ori eu.De ce Payal?Tu vrei sa-mi iei viata?Doar imaginativa daca luam acele pastile..Atunci?
Khushi:"O sa urzesti niste probleme pentru sora mea din nou.Tie iti place sa ameninti asa, nu-i asa?
Arnav:Daca ma obligi voi face asta."
Khushi:Deci, tu ai facut toate astea intentionat?
Arnav:Ce?
Khushi:Cine oare te crezi?Cat de ieftin(banal) poti fi?Ti-am spus ca n-am sa plec nicaieri n-am sa parasesc aceasta casa.Nu ti-am spus asta?Ti-am spus sa nu creezi o groapa intre Payal si Akash.Dar tu continui..Ai schimbat pastilele intentionat.Iar astazi sora mea este data afara din casa din cauza greselii tale.Numai din cauza ta.Cum poate cineva sa faca asta?Dle Raizada te urasc.Te urasc.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Lun 19 Mar 2012, 10:41 pm

19 martie partea a doua.

Nani: Manorama, oricine poate greși.
Manorama: Mamă soacră, nu e o greșeală măruntă.
Nani: Nu
Unchiul: Manorama, calmează-te. N-ai fi murit doar dintr-o pastilă pentru diabet (nu moare dracu așa repede ).
Manorama: Poți să explici. Azi a început cu o pastilă pentru diabet. Mâine ar putea să-mi dea otravă și să mă omoare. Haide, ieși afară.
Payal: Te rog să mă ierți mamă soacră. Am să plec de aici.
Anjali: Nu Payal. Nu pune la suflet cuvintele ei.
Shyam: Mătușa, încearcă să o înțelegi.
Manorama: Ce ar trebui să înțeleg?
Nani: Așteaptă. Manorama...
Manorama: Mamă soacră, până nu pleacă nu te amesteca. Haide. Pleacă chiar acum. Haide, ieși.
Khushi: Sora... sora... Sora, așteaptă.
Manorama: Khushi, dacă vrei să-i transmiți vreun mesaj mamei tale, poți să-i spui.
Akash: Da bine...
Manorama: Altfel, te trimit și pe tine cu ea. Dacă vrei, poți să pleci și tu.
Akash: Vă sun eu mai târziu.
Manorama: În plus, familia Gupta ne-a dat ambele fete. Așa pot să le gonesc pe amândouă în același timp.
Akash: Ce s-a întâmplat mamă? Payal, unde pleci?
Manorama: Pleacă acasă la maică-sa.
Akash: De ce?
Manorama: Akash, nu încerca să ții partea nevestii. Uite, de dragul tău am vorbit cu o persoană inferioară ca ea. Am crezut că fiul meu va fi fericit. Dar asta nu înseamnă că voi sacrifica totul pentru fericirea ta.
Akash: Payal, spune-mi, ce s-a întâmplat?
Manorama: Akash, n-am să repet. Dar Payal a încercat să mă omoare. Și lucru ciudat, nimeni nu vrea ca ea să plece. Uite-o, cum nu spune nimic. Asta înseamnă că e vinovată. Înseamnă că a greșit.
Khsushi: Sora...
Arnav: Așteaptă Payal.
Arnav: Nu e vinovată, mătușă. Eu am medicamentele tale. Payal le ținea pe masă iar eu am luat din greșeală medicamentele tale. Iar Payal ți le-a dat pe ale mele din greșeală.
Unchiul: Vezi, ai făcut din țânțar, armăsar.
Arnav: E doar o încurcătură. Din fericire, nici eu și nici tu nu am luat pastilele greșite. Mătușa, o să ți se agraveze durerea de cap dacă strigi. Te rog, ia medicamentul ăsta. Akash, ajut-o pe mătușa să ia loc. Are nevoie să se relaxeze. Payal, poți să aduci un pahar cu apă pentru mătușa?
Payal: Bine.
Manorama: Uite Arnav...
Arnav: Mătușa, oricine ar fi putut face greșeala asta. Sora, bunica, unchiul, Akash sau eu. Oricine ar fi putut fi, ne-ai fi aruncat pe toți afară?
Manorama: Ce spui?
Arnav: Mătușa, mergi în cameră și odihnește-te.
Manorama: Bine. Pentru tine...
Arnav: Fă-o pentru mine, te rog.
Manorama: Bine.
Arnav: De fapt, toți ar trebui să ne relaxăm. Payal, îmi dai medicamentul, te rog?
Akash: Să mergem mamă.
Nani: Slavă Domnului că Manorama ascultă de Arnav.
Arnav: Payal...
Khushi: Te-ai distrat grozav făcând asta, nu-i așa? Să devastezi viața cuiva într-un minut și apoi să o repari la fel de repede. Jocul e întotdeauna în mâinile lui Arnav Singh Raizada. Întotdeauna.
Arnav: Khushi, uite...
Khushi: Mai întâi ai făcut asta cu mine. Acum ca să-ți arăți puterea te joci cu viața surorii mele.
Arnav: Khushi, nu vorbi înainte de a gândi.
Khushi: Vorbesc doar după ce gândesc, Raizada. Mai întâi distrugi lucrurile ca să poți face pe urmă ce vrei. Și apoi rezolvi lucrurile în fața tuturor. Ca toată lumea să creadă că ești foarte bun. Te-ai distrat bine jucând jocul acesta, nu-i așa? Sunt de acord că am pierdut. Ți-am promis că nu voi pleca de aici. Nu voi spune nimic nimănui.
Arnav: Khushi...
Khushi: M-am enervat doar pentru un lucru mic iar tu ai făcut din nou același lucru? Te rog, nu te mai juca cu viața surorii mele. Nu o mai răni de fiecare dată. Eu sunt obișnuită cu asta dar sora mea nu.
Arnav: Tu...
Khushi: Ai să-i frângi inima. Îți promit din nou că nu voi spune nimănui adevărul și că nu voi pleca nicăieri în următoarele șase luni.
Ajunge Khushi. Ai plâns destul. Mi-ai spus că trebuie să suport această relație șase luni. Acum îți promit d-nul Raizada că, foarte curând, tu mă vei ruga să plec din casa asta.
Vai, ce liniștit doarme. Și asta când eu nu am putut să dorm toată noaptea.
Cine ar putea să spună că în spatele acestei fețe inocente se află un diavol.
Arnav: Taci Khushi.
Khsushi: Hapciu!
Arnav: Ce na...
Khushi: Hapciu!
Arnav: Încetează.
Khushi: Uite, dacă tu spui să încetez, crezi că strănutul se va opri?
Arnav: Las-o baltă.
Khushi: Hapciu!
100 de moduri de a-l enerva pe Arnav Singh Raizada. Primul: să-i stric somnul. Acum al doilea.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 8:59 pm

20th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-Prima parte.

Arnav:Ce naib..Eu intru primul.
Khushi:Si eu trebuie sa intru.
Arnav:Khushi eu intarzii la birou.Si aceasta casa, aceasta camera si aceasta baie sunt ale mele.
Khushi:Sunt si ale mele.
Arnav:Ce vrei sa spui Khushi Kumari Gupta?
Khushi:Singh Raizada!Uite am de facut o multime de treaburi si trebuie sa fiu gata repede.Si apropo jumatate de camera si jumatate de baie sunt ale mele iar cealalta jumatate este a ta.
Arnav:Nu-mi pasa si eu ma duc sa fac baie.Iar daca tu te grabesti atuncci poti sa folosesti alta baie.
Khushi:Gandeste-te.Nu stiu ce o sa raspund familiei daca sotul si sotia nu poate folosi aceeasi baie.Atunci voi fi obligata sa le spun ca aceasta casatorie este doar pentru 6 luni.Bine, atunci nicio problema.
Arnav:Tu nu vei face nimic de genul asta Khushi!Ai inteles?
Khushi:De ce nu, ne-am decis, sincer.persoana care ajunge prima...
"Astazi vremea este ideala pentru a spala rufe
Astazi vremea este ideala pentru a spala rufe
Astazi este vremea ideala pentru a spala rufe."
Arnav:Ce naiba!
Khushi:"Si ce soare minunat este aici, asa ca hainele ies asa curate.Sunt o oportunista cand vine vremea sa ma bucur.Ce naiba..ce naiba..ce naiba..Astazi este vremea ideala pentru a spala rufe.
Arnav:Khushi?
Khushi:"Si ce soare minunat este aici.."
Arnav:Khushi!
Khushi:"Ca hainele ies asa de curate."
Arnav:Khushi!
Khushi:Hei!Te-ai spalat asa de repede, minunat.Numai cateva haine mai am de spalat.
Arnav:Ce este asta, ce faci tu aici?
Khushi:Joc cricket!Nu vezi.Imi spal hainele.
Arnav:Avem in casa masina de spalat de ce le speli aici?
Khushi:Nu, nu.Nu-mi pot spala hainele in masina de spalat.De fapt, masina imi poate strica ornamentele de pe rochie.Si in plus, acest soare stralucitor este bun pentru a-mi usca hainele.
Arnav:Khushi tu imi murdaresti piscina.Nu vezi?
Khushi:A ta?Dar asta e pe partea mea.Vezi, partea ta este absolut curata."Astazi vremea este ideala.."
Arnav:Taci din gura!
Khushi:Ce s-a intamplat?Sa cant un alt cantec?
Arnav:Ridicate!
Khushi:Ce?O sa speli tu hainele astea.
Arnav:Am zis sa te ridici, acum!Spalate tu prima, eu voi astepta.Nu-mi strica piscina.
Khushi:A ta?
Arnav:Pleaca!
Khushi:"Astazi vremea este ideala pentru a spala rufe...Si ce soare minunat este aici, asa ca hainele ies asa curate..."Asculta.Prosopul tau.Asculta.Hainele tale.Asculta, asculta ia si asta te rog.Si mai asculta..Uita, nu-i nimic."Astazi vremea este ideala pentru a spala rufe."
Arnav:Am intarziat.
Khushi:Atunci de ce nu te grabesti?Si daca ai intarziat asa atunci de ce nu te-ai dus in alta baie?
Arnav:Nu o face pe desteapta Khushi!
Khushi:Atunci de ce iti pierzi timpul certand-u-te cu mine.
Arnav:Eu ma spal la ora 8.
Khushi:Serios, si eu.
Arnav:Asta nu-i problema mea, incepe sa te trezesti mai devreme,.
Khusshi:Bine.Atunci va trebui sa te obisnuiesti cu problema stranutului meu.
Arnav:Nu crede asta..
Khushi:Tu spuneai ceva, nu-i asa?
Arnav:Nimic..Bine.Incapand de maine ma voi trezi de dimineata sa intru in baie.
Khushi:Bine, cum doresti.Asculta.
Arnav:Acum ce?
Khushi:Stiu ca toti te asculta si tu niciodata nu gresesti si mai stiu ca ai intarziat.
Arnav:Khushi, treci la subiect?
Khushi:Nu, nu, culoare este foarte buna.Si in plus cine sunt eu sa-l opresc pe Arnav Singh Raizada.Dar..
Arnav:Ce?
Khushi:De fapt, nu arata bine, vezi tu.Arnav Singh Raizada si o rochie?!O clipa, o clipa!Eu voi spune!Ce nai...A doua metoda.Suveranitatea ta in baie.La sfarsitul acestei zile o furtuna va fierbe in viata lui Arnav.Si el nici nu va sti cum de s-au intamplat toate astea.
Khushi:Sora, unde-i cumnatul?
Payal:Se pregateste.Are o intalnire astazi.De aceea..Khushi!Tu te simti bine?
Khushi:Da sora, zilele astea este un pic cam frig afara si noaptea...geamul de la piscina afost deschis, asa ca am racit.
Arnav:Cand esti asa de racita, nu manca mancare rece, bine?
Khushi:Nu,nu sora..Nu sta aici..Sunt racita..Asa ca nu e bine pentru tine.
Nanai:Anjali draga, fii un pic mai atenta.Tu ar trebui sa ai grija intr-o asa conditie.
Mami:Oh vai!Daca urez bun ramas aciditatii mele numai atunci pot ura bun venit sanatatii.Stomacul meu arde!Ce sa fac?Aciditatea deja face ravagii in stomacul meu si se mai adauga si asta, aceasta acra ragaiala!
Payal:Am adus fructe si ceai de busuioc.Sa torn miere peste asta?
Mami:O clipa.O clipa.O clipa.Care ceasca este pe tava va fi gustata prima data de nora.Dupa asta mama soacra va consuma.Ai inteles?Vezi tu?Tu ai fost cea care mi-ai dat sa mananc budinca arsa.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 20 Mar 2012, 9:38 pm

20 martie partea a doua

Manorama: Tu ai plănuit să mă omori cu... medicamentele lui Arnav. Tentativă de omor. Dumnezeu știe ce altceva mai ai în plan. Nu, nu, nu pot să-mi asum riscul.
Haide, gustă. Ce te uiți așa la mine?

Khushi: Hapciu! Hapciu!
Arnav: Dacă te simți atât de rău de ce nu iei un medicament?
Khushi: Hapciu!
Arnav: Faci asta intenționat, știu eu.
Khushi: Hapciu!
Arnav: Oprește-te, la naiba.
Anjali: Frate! Khushi!

Manorama: Akash, fiule. Te rog, nu. Nu bea asta. O Doamne, ce faci?
Akash: Totul e în regulă, mamă. Încă stau pe picioare. Asta înseamnă că poți să bei. Payal, fructele? Mamă, poți să mănânci orice de pe platoul ăsta. Poftim.
Manorama: Aha, am să mănânc.
Akash: Plec la birou. Ne vedem deseară. Ai grijă de sănătatea ta.

Anjali: Mă gândeam să-mi dau părul cu ulei așa că voiam să iau niște frunze de busuioc și... de lângă piscină.
Khushi: Nu-i nevoie să faci tu asta, sunt eu aici.
Cumnata a sosit la țanc. O Doamne, hainele astea.
Anjali: Ce-i asta? Încă nu ți-ai despachetat hainele?
Khushi: Da.
Anjali: Khushi, ești soția fratelui meu, nu un oaspete care a venit să stea doar câteva zile. Îți vei petrece toată viața aici (dă Doamne spre disperarea lui Chote). De ce nu ți-ai desfăcut bagajul până acum?
Khushi: De fapt, eu și Arnav...
Anjali: Frate, care e problema? De ce Khushi nu a despachetat încă? Oricum aici nu sunt probleme cu spațiul. Poți să-i faci niște loc. Toate cămășile tale sunt negre. Nu e nici o problemă dacă pui câteva deoparte.
Khushi: Nu cumnata, nu e nevoie.
Arnav: I-am spus de atâtea ori să-și aranjeze hainele. Dar uită mereu.
Khushi: Tu ești aici să-mi amintești, nu-i așa?
Anjali: Dă-mi-o.
Khushi: Poftim. Anjali, încălțămintea. Cred că nu e suficient spațiu. Nu-i nimic.
Anjali: Trebuie să faci loc. Și oricum toți pantofii sunt negri. Toți arată la fel. Îi voi spune lui Hariprakash să împacheteze câteva perechi.
Khushi: Iar asta e cutia mea cu remedii de casă. Asta are Chayavanprash, ulei de iasomie...
Anjali: Asta e tot?
Khushi: Da.
Anjali: Perfect, nu-i așa?
Khushi: Da, cumnata. Mulțumesc că m-ai ajutat. Și-ți mulțumesc și ție pentru că ai împărțit spațiul cu mine (că mi-ai făcut și mie loc). Voi lua frunzele de busuioc și .... Mă întorc imediat.
Anjali: Plec și eu.

Khushi: A treia metodă. Ocuparea dulapurilor.
Arnav: Ai să dormi în cameră în noaptea asta. Nu-mi fac griji pentru tine. Dar nu pot să risc sănătatea surorii mele și a copilului.
Khushi: Iar acum, noul modus operandi, după ceva vreme.

Khushi: Laxhmi, știi ce mult apreciază mătușa degetele mele. Când amestec frunzele de neem cu ulei și o dau pe cap apoi... ohoho, ohoho. Mătușa spune asta, nu eu. "Khushi, degetele tale sunt fermecate. Magice." Și după ce spune asta mătușa se duce la culcare.
Shyam: Să vedem și noi magia degetelor tale Khushi. Fă-mi și mie un masaj cu ulei, odată. Dă-mi-l mie. Iau eu asta. O să ți se ardă curry.
Khushi: Nu, îl iau eu.
Shyam: Am cerut doar uleiul, nu ți-am cerut mâna. Și apoi ești așa de ezitantă. Dă-mi. Ah!
Khushi: Scuze, sper că nu te-ai rănit. Pentru moment, ai grijă de piciorul tău. Am să-ți trimit ulei prin Hariprakash.

Anjali: Voiam să te chem, Khushi. Dar a spus că te cheamă el. Te-ai întâlnit cu el sau nu?
Shyam: Da Anjali. Am căutat-o din greu pe Khushi. Dar am găsit-o. Oriunde s-ar duce trebuie să se întoarcă aici.
Ce spui Khushi?
Anjali: Khushi, mă simt minunat.
Shyam: Chiar așa Anjali? Se pare că mâinile lui Khushi sunt fermecate.
Anjali: Da, e adevărat. Știi, nici nu-mi vine să deschid ochii.
Shyam: Atunci nu-i deschide Anjali. Doar bucură-te liniștită, comfortabil. Khushi, un șervețel. Ca să-ți stergi mâinile.
Khushi: Nu, de fapt...
Anjali: Ia-l Khushi. Apoi spală-ți mâinile. Altfel, uleiul nu se va lua.
Khushi: Anjali! Deschide ochii! Deschide ochii. De fapt...
Anjali: Ce s-a întâmplat Khushi?
Khushi: De fapt... mă tem să nu adormi dacă stai așa. Dă-te înapoi și întinde-te comfortabil.

Îndrăzneala lui Shyam crește pe zi ce trece. Cum să-l opresc?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 21 Mar 2012, 9:28 pm


21st Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte.

Arnav:Ai dreptate.Daca termenele sunt respectate, noi contam mai mult.Daca aceasta treaba nu este facuta la timp atunci tu esti concediat.Bine.
Khushi:Am crezut, ca ai aputea fi tu.Am auzit sunetul acela, vezi tu..
Arnav:Ce?
Khushi:Bine, spune-mi asta.Clopoteii pe care i-am prins la usa, cum iti plac?Tu stii ca i-am prins numai pentru ca o sa stiu cand sosesti.Bine, spune-mi, unde sa mai prind stelutele ramase?Am fost foarte atenta sa le asez bine deasupra patului.Dar nu este nimic aici in locul asta al tau.
Arnav:Khushi, ce este asta ce incerci sa faci?
Khushi:Ma gandesc unde sa aranjez aceste stelute ramase?Ohoo!Am crezut ca am pus lipici pe el.Poate nu a fost suficient.
Arnav:Ce naiba!Ce este asta?
Khushi:Salman Khan!
Arnav:Stiu cine este el, dar ce cauta aici?
Khushi:Este actorul meu cel mai favorit.Poti sa faci dansul asta?Acesta.Si acesta!
Arnav:Opreste-te!Ai inebunit?Khushi, ce este asta ce faci?
Khushi:Incerc sa lipesc asta, nu vezi?Uite, este un lucru simplu.Asta este o casatorie de 6 luni.Asa ca in conformitate cu asta, jumatate de camera, jumatate de piscina, jumatate de baie sunt ale mele.Camera de pe partea cu usa este a ta.Iar asta este a mea.Aceasta fereastra este a ta si asta este a mea.In conformitate cu asta, si asta...Si asta este a mea.Dar unde o sa dormi tu?
Arnav:Nu conteaza.
Khushi:Stai.Stai.De asemenea ia-ti si perna.Dictatorul este langa piscina iar Khushi Kumari Gupta Singh Raizada este in camera.Dulapul si patul sunt acum ale mele.Acum, fii atent la ce urmeaza sa se intample.
Crainic:Zodia Pestilor!Nativii din zodia Pestilor astazi vor avea castig in bani!Mediteaza pe materiale facute din orice metal.Galben este culoarea norocoasa pentru tine.Zodia Leului!Pentru nativii din zodia leului, postul de sambata este foarte binefacator.Inchinarea la orice templu a unui Zeu sau Zeita!Ziua va trece favorabil.Daca poti da un fruct alb sau o leguma la o vaca atunci cu siguranta sa dai.Altfel fa bucati mici de turta si categoric arunca-le ori pe un rau ori intr-un lac.Facand asta ziua ta va trece benefic.
Khushi:Sa dormi confortabil in patul Dictatorului.Facut!La televizorul Dictatorului urmarind horoscopul.Facut!
Crainic:Pentru nativii din zodia pestilor astazi va fi castig in bani.Daca nu pot face..
Khushi:Laxmi, in zodia Pestilor este matusa.Se pare ca matusa astazi va primi pensia.A fost blocata mult timp.
Crainic:Zodia Capricornului!Nativii din zodia Capricornului astzi vor trebui sa fie un pic mai atenti.
Khushi:Laxmi Ji, se pare ca destinul meu se schimba dintr-odata.
Arnav:Ce?
Carinic:Daca..
Khushi:Buna dimineata!
Crainic:Sa oferi ofranda la templu..
Arnav:De ce este televizorul asa de tare?Si ce cauta Laxmi aici?
Crainic:Facand asa, ziua ta va trece bine.
Khushi:De fapt, eu si Laxmi ne uitam la horoscop.Si am crezut ca Laxmi..
Arnav:Tu ai dat volumul televizorului prea tare asa ca Laxmi sa poata auzi?
Khushi:Da, ca eu nu stiam cu siguranta daca sunetul ajunge sau nu la urechile lui Laxmi.
Crainic:Daca nu poti face atunci inchinate la Soare.
Arnav:Uita de urechile ei si indreapta urechile tale catre mine.Daca tu dai volumul televizorului prea tare alta data atunci..
Khushi:Atunci ce?Ce vei face?Spune-mi ce vei face?
Arnav:Da volumul mai incet, altfel chiar si tu o sa fii tare de urechi ca Laxmi.Ca dimensiunea creierului tau este ca si a ei.Poate, si calitatea auzului o sa fie la fel.
Khushi:Ce ai spus?
Crainic:Balanta..Daca oamenii apartin de semnul soarelui Balanta sa dea faina dulce la..vaca cu mainile lor, poate atunci vor avea profit.Daca nu pot face asta atunci poate oferi apa soarelui.Daca poti da un fruct alb ..
Arnav:Nu este nevoie sa cauti telecomanda poti face asta direct de la televizor.
Crainic:Sau poti face mici turte din faina si sa le dai la vaca cu siguranta ve beneficia.
Khushi:Opreste-te.Stai.Hei deschide.Asta chiar inseamna trisare!
Crainic:Daca marte este greu, atunci fii prudent..mergi la templu si inchinate.
Khushi:Uite, s-a decis, eu intru prima in baie.Oh Doamne!
Crainic:Da dulciuri din faina la o vaca..
Khushi:Asta chiar nu e cinstit!
Crainic:Atunci poate va fi un beneficiu..Daca nu poti face asta.
Khushi:Asculta!Nu te gandi ca daca dai mai tare dusul poti sa-mi acoperi vocea.
Crainic:Daca ei pot face asta, atunci ei vor beneficia.
Arnav:Hariprikash.Hariprikash de ce s-a oprit apa?
Khushi:Ce s-a intamplat?Spune-mi mie sunt sotia ta si este de datoria mea sa te ajut.
Arnav:Khushi, tu esti cea care a oprit apa?
Khushi:Poate!
Arnav:Khushi, tu ai idee ce faci?
Khushi:Tu nu esti cinstit, de aceea am orpit apa.Eram aproape sa fac baie cand tu ai intrat repede in baie.Asa ca acum repede iesi din baie!
Arnav:Poti sa faci ce vrei, dar eu nu ies afara.
Khushi:Bine, atunci considera ca stai confortabil inauntru.
Arnav:Ce vrei?
Khushi:Plecarea ta intr-un minut.
Arnav:Ce?Khushi, nu te inteleg deloc.
Khushi:Iesi afara intr-un minut si de maine incolo eu intru prima, s-a decis.
Arnav:Bine.
Crainic:Daca ei nu pot face asta..
Khushi:Chiar!Si va trebui sa ma intrebi politicos sa dau drumul la apa.
Arnav:Ce porcarie!
Khushi:Bine.Dar mai gandeste-te.
Arnav:Te rog da drumul la apa.
Khushi:Ce?Nu te-am auzit bine, dupa cum stii asta, creierul si urechile mele sunt ca ale lui Laxmi.Ce ai spus?
Arnav:Te rog da drumul la apa.
Khushi:Asta este, ca un baiat bun!Apa curge dar timpul tau a inceput acum.Un minut.20.5.4, 3, 2, 1.
Arnav:Sa nu te mai puna naiba sa mai opresti apa vreodata.
Crainic:Mergi la orice templu si..da ofranda.
Arnav:Ce s-a intamplat?
Crainic:Daca faci asta ziua ta trece cu bine.
Arnav:De ce nu intri?Sau au gasit si pentru asta un timp bun.
Crainic:Daca Balanta face dulciuri din faina si da la o vaca..probabil ei vor avea profit.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mier 21 Mar 2012, 11:28 pm

21 martie partea a doua

Khushi: Nici măcar să nu te gândești la asta. Să nu-ți treacă prin cap să întrerupi aprovizionarea cu apă.
Arnav: Și dacă am făcut deja asta, ce vei face? Nu poți să faci nimic.
Khushi: Aaaaaaa!
Arnav: Ce s-a întâmplat Khushi? Ce s-a întâmplat? Oprește-te Khushi!
Anjali: Khushi, ce s-a întâmplat? De ce țipi? Ce s-a întâmplat?
Khushi: Anjali... mi s-a părut că e un gândac acolo.
Anjali: Ce?
Khushi: Un gândac.
Anjali: De ce stai aici? Du-te și vezi ce este. Du-te. Chote, gâtul tău... . Ce s-a întâmplat?
Arnav: De fapt mi-am scrântit gâtul.
Anjali: Cum?
Arnav: Noaptea trecută...
Anjali: Bine, bine. Veniți amândoi pentru micul dejun.
Khushi: Pot să fac toate astea d-nul Arnav Singh Raizada. Acum du-te și dă drumul la apă.
Arnav: Eu nu mă pretez la treburi ieftine, ca tine.
Khushi: Gândac!
Arnav: Taci Khushi!
Khushi: Jur!
Arnav: Unde?
Khushi: Acolo.
Arnav: Unde?
Khushi: La oglindă.
Arnav: Khushi, nu-i nici un gândac acolo.
Khushi: Te rog, uită-te la oglindă. E un gândac atât de mare!
Arnav: Khushi, te avertizez. Să nu-mi apari în față nici măcar o dată pe ziua de azi.

Khushi: Hei, cumnata. De ce te deranjezi? O fac eu. Tu ar trebui să te odihnești.
Anjali: Bine. Ce s-a întâmplat Khushi? Astăzi pari foarte fericită.
Khushi: "Da. Asta pentru că l-am învins pe Arnav". Nu, nimic special. Am devenit fericită când am văzut trandafirii. Îmi plac foarte mult trandafirii. Mai ales cei roșii. Nu-i așa că sunt frumoși?
Anjali: Și mie îmi plac.
Manorama: Hello. Hi. Bye, bye. Îmi este foarte foame. E gata micul dejun? Scuză-mă.
Hei, Arnav dragule, ce s-a întâmplat cu tine? De ce stai așa? E o nouă modă? Haide, spune.
Anjali: Mătușa, noaptea trecută, Arnav...
Manorama: Noaptea trecută?! Ce s-a întâmplat noaptea trecută?
Khushi: Vrei să apăs? Gâtul tău.
Manorama: Pentru prima dată în viață văd un cap atârnând în Mumbai.
Khushi: Poftim.
Arnav: Nu ți-am spus să nu-mi apari în față astăzi?
Khushi: Atunci întoarce capul în partea cealaltă. ( ce sadică e Khushi.) Am uitat, nu poți să-ți întorci capul în cealaltă parte. Mai vrei?
Arnav: Da Aman. Da. Nu. Plata noastră a fost făcută sau nu încă? Aman, știi că nu tolerez nici o întârzire privind plățile. Ce-și imaginează, că ne pot păcăli așa? Se poartă ca niște hoți. Dacă au luat creditul acum trebuie să-l returneze. Aman, știu că ei nu au nici o intenție să ne returneze banii. Dar eu intenționez să-i fac să plătească.
Anjali: Dar frate, micul dejun? Și prânzul?
Arnav: Sora, am să comand ceva.
Anjali: Bufetul e închis astăzi, nu-i așa?
Arnav: Mă descurc sora. Dar de unde știi că bufetul e închis astăzi?
Anjali: Eu am spioni peste tot, de asta știu.
Arnav: Ok, da.
Khushi: "Eu, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada iau cu împrumut 300 Rs de la Arnav Singh Raizada. Iar asta e semnătura mea". Și eu am luat împrumut de la Arnav. Sper că nu crede despre mine că și eu...
Anjali: Hm?
Khushi: Nimic.

Shyam: Da, eu sunt Shyam Manohar Jha.
Khushi: "Îmi plac foarte mult trandafirii, mai ales cei roșii".
Shyam: Cumnate, tu?
Arnav: Ți-am spus, nu-i așa? Că-ți dau o ultimă șansă.
Shyam: Dar nu știi toată ...
Arnav: Nu încerca să cauți scuze.
Shyam: Dar cumnate, încerc să fac ceva special.
Arnav: Să nu îndrăznești. Acum este so...
Shyam: M-ai înțeles greșit Arnav. Fă un lucru. Vino cu mine, chiar acum. Să mergem. Vino, vino. Intră. Haide!
Acum ai înțeles totul, nu-i așa? Trandafirii nu erau suficienți așa că am mai cumpărat câțiva. Am făcut asta pentru Anjali și pentru prințesa noastră nenăscută. Cumnate, poate nu știi dar și sora ta iubește trandafirii. Am vrut să-i fac o surpriză. Dar dacă tu încă mă bănuiești atunci nu-ți pot schimba gândurile.
Dar de acum înainte, orice vreau, vei crede doar asta. Te voi face să crezi că m-am schimbat. În ziua în care vei crede asta, îți voi da apoi o lovitură de vei avea un adevărat șoc. Cumnate!

Khushi: Știu, știu Lakshmi că nu am scris o dată pe hârtia aceea dar trebuie să returnez împrumutul lui Arnav. Trebuie să returnez 300 Rs. Dar întrebarea este, de unde iau eu o sumă atât de mare de bani? Oare să lucrez ca patiser? Nu, nu, ultima dată am fost în mare încurcătură. Și atunci, ce să fac? Broderie, croitorie... da. Vezi Lakshmi, sunt expertă în cusut. Nu. O să-mi ia o mulțime de timp. Iar eu trebuie să câștig bani cât mai repede posibil. În felul ăsta nu ajung la nici o soluție.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Mar 2012, 9:39 pm


22nd Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-Prima parte

Khushi:Stiu Laxmi.Stiu ca n-am scris data pe hartie.Dar trebuie sa-i platesc datoria lui Arnav.Trebuie sa-i returnez 300Rs.Dar intrebarea este de unde sa iau eu o suma asa de mare?Sa fiu cofetar?Nu, nu!Data trecuta a fost teribil.Ce pot sa fac?Sa gatesc, sa impletesc.Oh da!Laxmi vezi tu asta, sunt experta in a impleti astea.Nu!Dar asta o sa dureze prea mult.Si vreau sa castig bani, cat mai repede posibil!Nu pot decide nimic in felul asta!Ce sa fac?Sora!Nu ai de gand sa ambalezi prânzul cumnatului?
Payal:Da.
Khushi:Lasa.O voi face eu.Vreau ceva timp de gandire.Si o sa inebunesc daca nu fac nimic.
Din nou o sa incep sa fac dulciuri!Eu ma duc!
Payal:Khushi!Ce ai pregatit?Deja eu am gatit pranzul pentru Akash.
Khushi:Sora, indiferent ce ai facut, eu aam facut un pic mai mult.Daca nu gateam nimic, inebuneam.Asa ca am pregatit supa de linte, paine prajita, curry de legume si tocana de cartofi.Si asta...Salata.Chiar si dupa ce am facut atat de mult, nu m-am putut gandi la nimic.
Payal:Dar Khushi, atat de multa mancare pentru Akash? Adica vreau sa spun..
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Hei!Ce este asta?Gatesti pentru vreo petrecere?Asa de frumoasa!Asta arata ca munca unui expert...
Anjali:Matusa, tu vrei sa spui ca asta arata ca munca unui bucatar profesionist.Nu?Bine, categoric Khushi aceasta salata, este mai fasonata ca la un hotel de 5 stele.
Khushi:Asta..Niciodata nu m-am concentrat.Am facut-o ocazional.
Anjali:Daca este asa de buna fara concentrare atunci tu poti face minuni cu concentrare!Apropo Khushi, de ce ai pregatit atat de multa mancare?Tu stii?Asta ar fi suficient pentru tot personalul de la ASR Design?
Khushi:Atunci hai sa-i hranim, cumnata.Oricum cantina lor este inchisa.Si toata aceasta mancare nu se va risipi.Asta ar fi minunat.
Anjali:Bine.Ii voi spune lui Mohan...
Khushi:Nu, cumnata!Ma duc acolo insumi.Hariprakash Ji!Ia astea.Am plecat.
Anjali:Khushi!Oh Doamne!Poate Arnav a comandat pizza...
Paayal:Sora...S-o chem inapoi pe Khushi?
Anjali:Nu. nu Payal!Sageata a fost trimisa deja!Cred ca Khushi se va intoarce dupa ce serveste astea la tot personalul din birou.
Man:Oh omule!Unde este baiatul cu pizza?El ar fi trebuit sa ajunga pana acum?
Khushi:Hei, Dle Kishorilal, Dle Chamanlal ce mai faceti?Totul este bine acasa?
Paza:Astazi, nu vedem galeata sau cana cu doamna.
Khushi:Nu, nu!Le-am lasat in baie.Nu va face-ti griji.Astazi nu ma voi bate.
Man:Prietene, daca baiatul cu pizza nu vine acum o sa incep sa mananc mobila din birou.Mi-e foarte foame.
Akash:Baieti, hai sa comandam altceva.Cine stie cand va sosi pizza.Ce mai este in meniu?
Khushi:Cumnate.Pranzul tau alaturi de multa dragoste din partea lui Payal.Da, da stiu ca poate voi ati comandat pizza.Dar pana atunci gustati un pic din astea.Cum s-ar spune, pentru formalitate.
Man:Nu, nu Dna Raizada!Daca domnul a comandat pizza atunci cum am putea noi?
Khushi:Uite asa.Ce mare scofala!Doar paine prajita care se topeste in gura.Si curry de legume si tocana de cartofi!
Arnav:Ce nai..
Khushi:Hei, tu esti aici?Pastreaza "Ce nai.." pentru baiatul care aduce pizza care inca n-a venit.Si da, ce spuneam?
Man:Tocana de cartofi si curry de legume Dna Raizada.
Khushi:Da!Si dupa asta pentru cei cu dinti dulci avem ceva dulce.Si este o specilaitatea, este atat de gustoasa si atat de usoara incat tu nu te mai poti opri din mancat.Apropo am destul pentru toti.Dati-mi voie sa fac un lucru clar.Nu mi-e rusine cand vine vorba despre Jelabi si o sa-i mananc pe toti daca voi nu-i mancati.Asa?Nu doriti nici unul?Bine.Nu-i nicio problema.Dle Kishorilal, Dle Chamanlal!Imi dati o mana de ajutor.Haideti.Nu, nu aici.In cantina.
Akash:Frate, Payal mi-a trimis de acasa.Eu doar eram..
Arnav:Ce s-a intamplat cu baiatul cu pizza?Ce naiba s-a intamplat cu pizza?
Man:Dle, sa sun din nou.
Man:De fapt...pizza n-a venit.
Khushi:Te rog, nu fi sfios.Vino seveste.Nimeni nu refuza mancare gratis.
Arnav:Ce vrei sa spui cu, ca deja ai livrat.Ce nai.."Tu esti aici?Pastreaza Ce nai pentru baiatul care livreaza pizza care inca n-a sosit."Adica.Adica tu n-ai livrat aici?Unde ai livrat acele pizza?
Khushi:O clipa, o clipa.Hei calmati-va.Calmati-va.Este destul pentru toata lumea.
Man:Doamna, asta este intradevar gatite acasa?
Khushi:Da.Iar daca voua la toti va placut asa de mult atunci o sa va aduc si maine mancare de acasa.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Mar 2012, 10:08 pm

22 martie partea a doua.

Khushi: Spune-mi ce ți-ar place?
Om: Doamnă și pentru noi la fel.
Khushi: D-nul Chamanlal, d-nul Kishorilal. Pentru dv. voi găti lintea cu mai mult unt. De acord?
Om: Mulțumesc doamnă.
Akash: Frate... uite, mâncarea e foarte gustoasă. Și oricum, pizza nu a fost livrată. Frate, n-ai mâncat?
Arnav: Nu vreau să mănânc.
Akash: Dar frate...
Arnav: Dacă ați terminat petrecerea întoarceți-vă la lucru, acum.
Khushi: 4 feluri pentru 11 persoane și încă 5 pentru alte două. Sunt grozavă. Tuturor le-a plăcut atât de mult mâncarea. Mulțumesc. Hei, unde sunt celelalte două cutii?
Om: Nu știu doamnă.
Khushi: Nu sunt înăuntru?
Om: Nu.
Khushi: Uită-te sub tejghea. Nu-s? Tu caută aici, eu caut dincolo. Unde sunt cutiile?
Ați văzut cutiile? Ce nai.... (Ce hoț e Chote și cu ce poftă înfulecă și cum își linge degetele ).
Nu, nu Arnav. Stai! Nu poți să mănânci asta, e dulce. Dacă aș fi știut că vrei să mănânci ți-aș fi pregătit ceva fără zahar. Uite ce-am să fac... mâine am să-ți pregătesc o budincă cu lapte condensat. Ce s-a întâmplat? Arnav...

Om: Doamnă, mulțumim. Mâncarea a fost cu adevărat gustoasă.
Om2: Da, doamnă. Chiar a fost bună. Pizza pe care am comandat-o n-a venit.
Om1: Astăzi am fost norocoși să avem la birou mâncare gătită în casă. Mi-aș dori să avem așa mâncare în fiecare... Adică, dacă fiecare ar avea așa mâncare. Asta am vrut să spun.
Khushi: Mulțumesc. Acum voi pleca.
Om1 și 2: Mulțumesc. Mulțumesc.

Payal: Vă rog, serviți.
Doamna1: Nu, nu pot să mănânc. Știți, sunt la dietă.
Doamna2: Și apoi trebuie să avem grijă de felul în care arătăm. În plus este un concurs de rochii extravagante peste câteva zile, concurs la care Manorama n-a participat niciodată. Știți de ce?
Nani: Dar Manorama și cu mine...
Doamna2: Amândouă ați participat doar o dată. Și ce a interpretat Manorama...
Manorama: Un model.
Doamna: În plus toată lumea știe s-a întâmplat în ziua aceea.
Manorama: "Hello, Hi, Bye bye".
Doamna 2: De atunci Manorama nu a mai avut curajul să mai participe la concurs. Iar noi mereu ne-am gândit că ar trebui să participe cineva mai ales că în casa asta este o fată proaspăt căsătorită.
Doamna 1: Iar de data asta se cere și un discurs în engleză. Adică ceva mai mult decât un Hello, Hi, Bye, bye. Sper că nu te-ai speriat, Manorama.
Doamna: Veena, oricum Manorama nu poate spune discursul decât dacă va câștiga. Iar...
Payal: Manorama Singh Raizada și Payal Singh Raizada. Puteți să ne treceți pe listă. Pentru că de data asta va fi ceva diferit. Iar dv nu vă îngrijorați. Totul va fi bine. (În sfârșit s-a trezit Payal. Sper să nu se întâmple ceva rău).
Nani: Da, puteți să le treceți pe listă.
Doamna: Bine, noi plecăm. La revedere. Să veniți.

Anjali: Khushi! Le-a plăcut mâncarea tuturor?
Khushi: Cumnata, le-a plăcut atât de mult că vor să mănânce asta în fiecare zi.
Manorama: Foarte bine. Vă apreciez pe voi, surorile Gupta. Una e gata să mă umilească în asociația soacrelor și nurorilor iar cealaltă îmi folosește bucătăria ca să hrănească populația. Hello, Hi, bye, bye.

Anjali: De ce mi-ai acoperit ochii?
Shyam: Nu. Te rog să mă scuzi dragă, dar cadoul ăsta nu e pentru tine.
Anjali: Atunci?
Shyam: Este pentru fetița noastră drăgălașă.
Anjali: E foarte... foarte frumos.
Shyam: Slavă Domnului, mama ta a fost de acord cu cadoul. Dar fetița mea dragă ție ți-a plăcut cadoul de la tatăl tău?
Anjali: I-a plăcut, foarte, foarte, foarte mult!
Shyam: Ce este asta draga mea? De ce plângi? Ăsta e un moment fericit. Apropo, draga mea, e atât de ușor să te mulțumesc încât uneori, mă simt foarte rău.
Anjali: Sunt foarte fericită. Tu îmi faci mereu astfel de mici bucurii. Nici nu vreau altceva. Întotdeauna îmi cucerești inima cu atâta ușurință.

Arnav: Nu d-nul Sharma, înțelegerea e finală. Nu vă puteți retrage acum, nu mai e nici o cale. V-au fost trimise chiar și calculele detaliate în avans. Compania noastră are un anumit stil de lucru iar eu îl respect orice s-ar întâmpla.
Khushi: Eu lucrez în acest mod, ați înțeles?
Arnav: Ce-a fost asta? Nu d-nul Sharma, nu vorbeam cu dv. Vă ascult, mă scuzați. Da. Nu d-nul Sharma, problema nu e legată de cele 10 crores???
Khushi: Nu, nu, e vorba de 10 000. De ce nu înțelegeți? Da, am avansul.
Arnav: D-nul Sharma, vă sun eu mai târziu.
Khushi: Înțelegeți, noi suntem aici pentru a lucra și avem nevoie de material de calitate. Calitate, calitate, ați înțeles? Deci acum îmi veți spune dv. ce înseamnă calitate? Sunt fiica unui patiser și soția unui om de afaceri. Acum ați înțeles cum stă treaba.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 24 Mar 2012, 12:07 am



23rd Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do


Arnav:Ce?Nu, Dle Sharma intrebarea nu este de 10 crores.
Khushi:Nu, nu, nu, intrebarea este de 10 mii.De ce nu intelegi?Da, eu am avansul.
Arnav:Dle Sharma, o sa te sun inapoi.
Khushi:Uite, eu sunt aici sa lucrez si vreau bunuri din cele mai bune.Calitate, calitate m-ai intels?Acum tu imi spui mie despre calitate.Sunt fata unui patiser si sotia unui om de afaceri.Acum, m-ai inteles!Bine, o clipa, o clipa, lasa-ma sa notez.Bine, spune.Bine, bine, multumesc.Te rog sa ajungi la timp.Da.Hei!Spune-mi ce-i asta ce o pui tu in ureche sa vorbesti?Cum se cheama?Si de unde sa iau si eu una.Si apropo cat costa?
Arnav:Ce?
Khushi:Tu, doar uita.O sa gasesc eu insumi.Bine, spune-mi unde pot si eu imprima cartile mele?
Arnav:Ce carti?
Khushi:Carti de casatorie, de fapt noi ne-am casatorit in mare graba incat n-am avut timp.Vorbesc despre carti de vizita.Unde pot sa le imprim?Uita, o sa-l intreb pe Akash.
Nani:Minunat, fata noastra este foarte norocoasa.Dar Anjali draga, patut pentru fetita si ce anume pentru sotie de la ginere?
Anjali:Bunica, nu vreau nimic daca el este cu mine.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Dar inca trebuie sa se decida ce trebuie sa port pentru concursul de rochii de ocazie?Sa merg ca nora mea?Doar trebuie sa aranjez niste lacrimi de crocodil pentru asta.
Nani:Manorama, asta nu e o idee rea daca ne gandim serios.
Mami:Ce?
Nani:Tu esti ca nora ta iar nora ta e ca tine.
Mami:Ce?
"Payal:Du-mi apa si ceaiul in camera mea.Hello.Hi.Bye bye!Ai inteles?
Mami:Da."
Mami:Mama soacra te rog, te rog.
Arnav:Sora, ai vazut-o pe Khushi?
Anjali:Nu, n-am vazut-o de dimineata.
Arnav:Hariprakash, ai vazut-o pe Khushi?
Hp:Dle, a plecat de acasa dis de dimineata si spunea ca are o multime de treaba.
Mami:A plecat dis de dimineata.Ce s-a intamplat?Planuieste sa puna mana pe afacerea lui Arnav?
Anjali:O sun pe Khushi sa vedem unde este.Alo!Khushi, unde esti?
Khushi:In prima zi de afaceri.
Anjali:Ce?
Khushi:O sa te sun inapoi dupa un timp.
Om:Este cutia mea.
Om:Ba este a mea.
Om:Nu mai faceti atata galagie.
Om:Este a mea.
Om:Toata lumea va lua cate una.
Om:Asta e a mea.
Om:Dl este aici.Dl este aici.
Om:Haide.Sa plecam.
Om:Scuze Dle, dar noi chiae acum am primit livrarea asa ca..
Arnav:Livrarea?
Om:Multumim, Dle ne-am simtit atat de bine.
Arnav:Multumesc pentru..
Om:Pentru asta Dle, a fost intr-adevar minunat.
Arnav:Da.Alo.Da.Da Dle Roy.
Roy:Buna dimineata Dle.Dle vreau sa confrmam daca a fost ordinul dumneavoastra sa nu transfer suma de bani in contul comun a lui Anjali?
Arnav:Dle Roy, o sa va sun inapoi dupa ceva timp.
"Shyam:Am facut toate astea pentru sotia si fetita mea.Tu nu stii cumnate dar chiar si sorei tale ii plac trandafirii, foarte mult."
Arnav:Alo Dle Roy.Da, banii sa nu fie transferati in contul comun a lui Anjali.Transfera banii in contul ei personal.Asta este tot.Bine.Bine."Daca Shyam este serios in a incepe un nou inceput atunci sa aibe grija de sora mea este prima lui prioritate."
Om:Dar, cum poti sa spui tu dintr-odata ca nu vrei sa mananci mancarea noastra?
Om:Hei, Dle Shukla va rog vorbiti mai incetul.Cand noi primim mancare facuta acasa atunci de ce sa mancam mancarea ta grasa?Si asta pentru plata dubla.
Shukla:Ce plata dubla?
Om:Hei Dlee Shukla va rog vorbiti mai incet.
Shukla:De ce asa face asta?La urma urmei este vorba despre painea si untul meu.Cum poate fi posibil?Mancarea mea nu este asa de rea.
Arnav:Ce naiba se intampla?De ce creati zarva?
Om:Nu ti-am spus sa vorbesti mai incetul?Acum ai vazut asta?Dl a auzit tot si..
Shukla:Dle, de ce faceti asta?
Arnav:Cine naiba este..
Shukla:Dle, va rog, nu puteti face asta.
Arnav:Vino sus.
Shukla:Bine Dle.
Arnav:Iar restul sa se intoarca la treburile lor, acum.
Om:Dl la chemat.Acum va avea probleme.
Shyam:Nu conteaza daca costa 75000Rs sau 1Lakh cand mi-a placut un ceas atunci cu siguranta il voi cumpara.Bine.Iti voi plati la 2.30PM.Da, multumesc.Cont bancar.Cont bancar.Cum vine asta ca soldul s-a redus atat de mult.De obicei, banii se transfera in fiecare 20 ale lunii, nu-i asa?
Arnav:Intra.
Shukla:Dle..Dle, n-am mai facut livrare o singura zi si..
Arnav:Cine naiba esti tu?Cine esti?
Shukla:Dle, sunt Shukla, baiatul de la cantina.Dle, eu sunt acel care aduce ceai fara zahar dimineata si cafea fara zahar sera in fiecare zi.
Arnav:Acum care-i problema?
Shukla:Dle, de aia am venit sa va intreb pe dumneavoastra.Spuneti-mi daca este vreo problema cu serviciile mele si mancarea mea.dar nu asa..
Arnav:Doar fa-ma sa inteleg.Care e problema?
Shukla:Nimeni nu mai vrea mancarea mea de la cantina.Toata lumea are un noua deservire la masa de prânz, Dle.
Arnav:Deservire la masa de prânz?
Shukla:Eu imi castig existenta servind mancare, Dle.Dar aveti..
Arnav:Ce nai..Ce am facut?
Shukla;Dle, v-ati casatorit.
Arnav:M-am casatorit!De ce ai tu probleme cu asta?La urma urmei, care-i problema tuturor.La naiba!
Shyam:Ce?Banii nu s-au transferat?Te rog mai verifica mai bine odata.Da.Nu?Bine.Alo.Vreau sa verific soldul contului bancar a lui Anjali Shyam Jha.Da, va rog notati.Numarul contului este 1868.Da?Bine."Bine.Cumnate.Acum ai oprit in a mai transfera bani in contul meu.Vei transfera numai in contul sorei tale.Cumnate, asta nu este corect.Tu ii faci o nedreptate cumnatului tau.Ce ai crezut?Ca o sa-ti tolerez nedreptatea in liniste?Nu cumnate.Absolut nu!"
Arnav:"Scuze Dle, noi am avut livrare chiar acum..Multumim Dle, ne-am simtit foarte bine.
Arnav:Multumesc pentru..?
Om:Dle, pentru asta.Noua chiar ne-a placut foarte mult.
Shuklan:Dle, nimeni nu mai vrea mancarea mea de la cantina.Toata lumea are acum o noua deservire la masa de pranz, Dle."
Arnav:Deci tu ai facut toate astea?Ia loc.Ia loc.
Khushi:Bine.Voi sta.Oricum vroiam sa stau.Sunt ata de obosita tot muncind de dimineata.M-am dus la market de dimineata sa cumpar legume proaspete.Apoi m-am dus sa cumpar ingrediente, nu e o magie sa gatesti sa fie gata automat!Apoi am pregatit mancarea, sa o impachetez si sa o servesc.Si inca mai este o multime de treaba de facut.Te rog nu ma intreba.
Arnav:Ce naiba faci?Ce faci tu?
Khushi:Trebuie sa cumpar ingredientele pentru maine deasemeni.Astazi cota a fost luata in grija.Dar morcovii nu au fost asa buni.Ii voi da o lectie acelui furnizor de legume.
Arnav:Khushi, ce faci?
Khushi:Ce fac?Tu nu stii?Am inceput noua mea afacere."Tiffin(Pranz) Service."
Arnav:Khushi, de ce ai nevoie tu sa faci afaceri?Inainte de a face toate astea, tu..Tu nu te-ai gandit nici o clipa la imaginea mea.
Khushi:Indiferent ca este Gupta Raizada sau Raizada Gupta!"GR Tiffin Service".Da acest nume va fi bun.Sa ranjez cartile sa fie publicate.Trebuie sa fac carti de vizita.O sa le dau..
Arnav:Khushi, uitate aici..Uitate aici Khushi..In biroul meu nu va fi nici un Tiffin Service.Ai inteles Khushi Kumari Gupta?
Khushi:Singh Raizada!Hei da, am gasit numele intreg KKGSR Tiffin Service.Acest nume va fi bun.
Arnav:Uite tu daca vrei bani..
Khushi:O clipa Dle Arnav Singh Raizada!Stiu foarte bine ca tii un cont despre toate.Indiferent ca cineva ia de la tine trei Laks, rupii sau 300.Asa ca eu m-am decis sa-mi castig singura banii.Iar aceasta munca pentru mine inseamna afacere.KKGSR Tiffin Service, are grija de mintea voastra si de buzunarul vostru deasemeni!
Arnav:Nu ma intereseaza Tiffin-ul tau.Si nimeni altcineva nu are.
Khushi:Da, da.Tu nu.Ieri tu nu aratai la fel stand pe scaunul tau si iti lingeai degetele.Nu erai tu, nu?Nu, nu, era altcineva.Si da, daca vrei sa mananci ceva dulce astazi sa ai din toata inima.Este fara zahar.Vezi tu, noi avem grija de gustul fiecarui si deasemeni si de sentimentele fiecarui.Nu ca tine.
Arnav:Khushi...
Khushi:Sora, tu nu-ti face griji.Il voi lua eu.Multumesc foarte mult.
Shukla:Asta inca nu s-a terminat.Proprietarul ne ofera existenţă.Dar sotia lui o strica prin furnizarea pranzului.
Paza:Mancarea lui Khushi este atat de gustoasa si delicioasa nu ca a ta grasa si condimentata.Si este si mai ieftina.Atunci de ce ar trebui sa avem mancarea ta.
Shukla:Daca ai vreo plangere despre calitatea mancarii noastre, trebuia sa ne spuneti.Noi puteam sa o imbunatatim.
Payal:Anjali, spune-mi ce culoare este mai buna?
Anjali:Intreab-o pe bunica.
Payal:Bunica, spune-mi.Care dintre aceste va fi cea mai buna culoare pentru mindirul oaspetilor?Noi o vom lua pe aia.
Nani:Arata-mi. Bine.Aceasta va fi buna.Tine.Anjali draga, te-ai gandit la vreun nume?
Mami:Anarkali!Adica, in competitia rochiilor de ocazie ar trebui sa fie Anarkali!
Nani:Da, asta va fi bine Manorama.Tu vei juca rolul lui Akbar iar Payal va fi rolul lui Anarkali.De fapt, la Holi ai jucat bine rolul lui Akbar.Ce spui Anjali draga mea?
Khushi:Inaltimea ta!
Nani:Fii binecuvantata.
Khushi:Sora..Cumnata..Serviti asta.Luati niste dulciuri.Seveste matusa.Serveste!Poftim!Afacerea mea a inceput cu dreptul.Am primit prima mea plata si am terminat prima mea comanda.Minunat!Va rog iertati-ma.Ar fi trebuit sa cer permisiune inainte.Iar eu simplu..De fapt m-am gandit la asta mai de mult.Asa ca..
Anjali:Nu, nu Khushi nu-i nicio problema.Nu conteaza.Uita de asta si spune-ne care este super afacerea ta?Spune-ne.
Khushi:Mancare expres.Am inceput afacerea cu mancare
Om:Scuze Dle.
Arnav:De ce ai comandat acest pranz?Ce este atat de special?Ce este mare lucru?
Om:Dlee, Khushi gateste o mancare atat de delicioasa.
Arnav:Doamna.
Om:Da Dle.
Om:Dle, Dna nu accepta plata pana cand noi nu avem mancarea in mod corespunzator.
Om:Da Dle.Si ne simtim ca acasa si toti avem mancarea de casa.
Arnav:Vad..
Om:Acesta este motivul de ce noi..
Arnav:De acum incolo voi nu ve-ti mai comanda pranz, cina, gustare sau altceva.De fapt, fiecare dintre voi va suna si va anula comenzile chiar acum in momentul de fata.
Om:Dar..Dar..Dle.
Arnav:Esti nou aici?
Om:Da Dle.
Arnav:Bine.Atunci ar fi mai bine sa intelegi regulile acestui birou.Nimeni nu-mi pune vorba sub semnul intrebarii.Nici odata.Te-ai prins?
Om:Da Dle.
Arnav:Voi toti, anulati comanda chiar acum, este clar?
Om:Da Dle.
Shukla:Nu puteti face asta Dle.
Khushi:Desigur ca pot face asta.Este atat de usor.Am cumparat ingredientele.Am gatit mancarea pentru toti dis de dimineata.Am cumparat cutii de mancare pentru fiecare cu avansul pe care l-al luat.Apoi am mers la birou si am servit mancarea tuturor cu dragoste.
Anjali:dar Khushi, de ce trebuie sa muncesti?
Nani:Uita de nevoi, uite acum ce fericita e ca munceste.Uitate la zambetul de pe fata ei.
Mami:Dar mama soacra, ce va spune societatea?Sotul sef iar nevasta bucatar.Este aceasta pereche facuta in rai sau in bucatarie?Helli.Hi.Bye bye.Stiri de ultimă oră..Fata unui patiser devine bucatarul lui AR Design.Oamenii cu siguranta vor tachina, nu?Helli.Hi.Bye bye.
Nani:Manorama, nu mi-a pasat nici odata de societate chiar si atunci cand te-am adus pe tine in aceasta casa ca nora mea.Nu m-a necajit nici atunci si nu ma necajeste nici acum.Daca Khushi vrea sa munceasca ca distractie sau sa castige bani noi ar trebui s-o incurajam.Toti ar trebui sa fim independenti.
Anjali:Dar Khushi, cum te vei descurca singura cu o atributie atat de mare?
Khushi:Nu, nu cumnata, nu sunt singura.
Shukla:Nu vreau sa faceti asta cu ea, Dle.
Arnav:Tu spui asta?Atunci de ce te plangeai dimineata?
Shukla:Aveti absolut dreptate, Dle.Dar Khushi este atat de minunata incat m-a facut partenerul ei.Acum eu voi aproviziona ingredientele de la market.Ea va gati.Si apoi noi vom aproviziona pranzul pentru intregul personal, Dle.Sotia dumneavoastra este talentata Dle.A hranit intregul personal, impreuna.Si nu m-a lasat flamand nici pe mine, Dle.Ea chiar este adevarata Zeita a tuturor.
Khushi:Doar scrie numele cum trebuie."KKGSR Tiffin Service"
Arnav:Ce naiba este asta?Fa curat in camera acum?
Khushi:Da.Da Dle Shukla.Sigur voi gati pranzul pana la amiaza.Tu vii si ei pranzul.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 26 Mar 2012, 10:13 pm


26th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do


KHushi:Da.da.Tu doar noteaza numele cum trebuie "KKGSR Tiffin Service".Se pare ca Dictatorul a sosit.
Arnav:Ce naiba este asta?Ce e dezordinea asta?Fa curat in camera acum.
Khuhsi:Da, da Dle Shukla o sa pregatesc pranzul pana la amiaza.Tu poti veni sa iei cutiile cu mancare.Da.Ce faci?
Arnav:Acum, conversatia ta a luat sfarsit.Acum, fa curat in camera.
Khushi:Dar astea sunt lucrurile mele.Si le-am tinut pe toate numai pe partea mea.Asa ca..
Arnav:Atata timp cat nu faci curat in camera nu vei lua asta.
Khuhsi:Nu voi face.
Arnav:Atunci n-o sa ai asta.
Khushi:Cumnata!
Anjali:Ce s-a intamplat Khushi?
Shyam:Dle Patel va rog intrati.
Patel:Buna ziua!Dle Shyam modelul despre care vorbeati...V-am adus acel ceas.
Shyam:Bine.Hariprakash, unde este Anjali?
Hariprakash:Nu stiu.Ma duc sa vad.
Shyam:Va rog poftiti.
Patel:Da.
Anjali:Tu spuneai ceva?
Khushi:Da cumnata, spuneam ca sunt foarte fericita astazi.Mereu mi-am dorit sa castig gatind mancare pentru toti.Iar astazi visul meu a devenit realitate.Acum, pot muri in pace.
Anjali:Tu n-ar trebui sa spui asta.Cu vointa lui Dumnezeu, mi-as dori sa primesti chiar si viata mea.
Arnav:Potolestete sora.
Anjali:Vezi tu, lui Arnav nu-i place ca eu sa vorbesc in felul asta.Arnav crede ca daca eu vorbesc, atunci chiar asa o sa se intample...
Arnav:Sora daca stii atunci de ce mai vorbesti?
Anjali:Arnav, doar am vrut sa spun ca Dumnezeu sa-i dea lui Khushi viata minunata.
Hariprakash:Dna Anjali.Dl Shyam intreaba de tine.
Anjali:Ma voi intoarce.
Khushi:Laxmi Ji, cumnata este atat de buna, nu-i asa?Eu doar am vorbit despre moartea mea si ea a devenit emotiva.
Arnav:"Cu vointa lui Dumnezeu, mi-as dori sa primesti chiar si viata mea.Khushi a devenit viata mea.Iar acum doar o singura bariera sta intre noi, Anjali!Numai pe tine te iubesc Khushi.N-o accept pe Anjali ca sotia mea.Daca aceasta relatie nu inseamna nimic pentru tine atunci de ce nu te desparti?Paraseste-o pe Anjali."
Khushi:Ea spunea..
Arnav:Doar opreste-te!
Shyam:Anjali, Dl Patel este un vechi client de al nostru.Si deasemeni detine o mare companie cu ceasuri din import.
Anjali:Bine.
Paatel:Deci nu vei lua ceasul asta?
Shyam:Nu, nu Dle Patel, noi te-am invitat doar la un ceai.Ti-am prezentat-o si pe Anjali a mea.Dle Patel nu cred ca acest ceas..
Patel:Dar Dle Shyam..tu ai fost cel care a spus...
Shyam:Da, de fapt ceasul meu s-a stricat de Holi.Asa ca am crezut ca o sa iau altul nou.Dar..
Patel:Da.Si deasemeni tu chiar ai ales si modelul.
Anjali:Dar daca tie iti place atunci poti..
Shyam:Nu, Anjali.Pentru a satisface o asa dorinta banala, un ceas care costa 75000 Rs?Si chiar acum contul meu..Imi voi repara ceasul vechi, Anjali.Anjali!Anjali, pentru ce sunt toti banii astia?Uite aici Dle Patel!
Patel:Multumesc!Bine.La revedere!
Anjali:La revedere!
Shyam:Anjali, ce sa spun?De ce trebuia sa cheltuim atat de mult in mod inutil?
Anjali:Pentru tatal printesei mele nicio cheltuiala nu poate fi inutila.
Shyam:Sa spun ceva Anjali?La cat de mult ma gandesc eu la tine, tu esti mult mai atenta laa fericirea mea.Eu exist pentru ca esti tu.
Khushi:De ce te superi asa de tare?Cumnata doar..
Arnav:Ea este sora mea.Nimic nu i se va intampla.Si nimic n-am sa lasa sa i se intample indiferent de ce tu vei face.
Khuhsi:Ce?Ce am facut?
Arnav:Daca nu spun nimic asta nu inseamna ca nu stiu nimic.
Khushi:Ce stii?Spune-mi clar ce asta..
Arnav:Vorbeste mai incetul.
Khuhsi:Nu voi vorbi incetul.Ce am facut?Si ddurerea care o mi-o impui, ce spui despre ea?Da-mi drumul, ma doare.
Arnav:Khushi, vorbeste incetul.
Khushi:Dar tu spui un singur lucru mereu Dle Arnav Singh Raizada..si care deasemenea urmeaza durere si ranire.
Arnav:Pentru ca mereu tu meriti.Indiferent de ce ti s-a intamplat este caa meriti.De fapt in viitorul apropiat ceva mult mai rau o sa ti se intample.Khushi, eu nu stiu ce se intampla in mintea ta.Dar ce vrei tu niciodata n-o sa obtii.
Khushi:Nu-mi vine sa cred ca tu esti acea persoana care..
Arnav:Mi-as dori sa-ti pot spune clar despre trucurile tale murdare si despre vorbaraia ta murdara.N-am sa cred nici un cuvant de al tau si special aceste lacrimi.Nu ma poti molesi cu acestea.
Khushi:Nu.De azi înainte n-am sa le mai risipesc pe tine.Pentru ca nu vreau sa vars o lacrima pentru o persoana cu inima de piatra.Tu..
Arnav:Destul.Khushi!
Khushi:Nu.
Shyam:Vino Anjali.Eu iti spun ca ei se cearta.Am auzit eu cu urechile mele.Ti-am spus mai de mult ca este ceva in neregula dar tu..Bine, nici o problema, tu doar ai grija de cumnat.
Khushi:Merit aceasta durere, nu?Toata aceasta agonie?Atunci lasa-ma sa o indur.Ar trebui sa primesc o mult mai mare pedeapsa decat asta.
Anjali:Arnav!
Arnav:Da sora.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Lun 26 Mar 2012, 11:45 pm

26 martie partea a doua.

Anjali: Khushi, ce s-a întâmplat?
Khushi: Nimic.
Shyam: M-am îngrijorat pentru că am auzit. Certurile între soți sunt obișnuite dar Khushi... ești bine?
Khushi: Da, sunt bine.
Arnav: Nu te îngrijora sora, totul este bine. Sunt sigur că cumnatul a înțeles greșit.
Shyam: Cumnate, am auzit zgomot, de asta m-am speriat.
Arnav: Totul e bine cumnate. Nu voi lăsa nimic rău să se întâmple.
Anjali: Khushi, chiar este totul bine?
Arnav: Sora, eu eram în cameră iar Khushi era aici, de aceea vorbeam tare.
Anjali: Vino.
Shyam: Să mergem.
Anjali, ai încredere în mine, sunt sigur că se certau. Și sigur ascund ceva de noi. Iar felul în care s-au căsătorit, vreau să spun...
Anjali: Știi, acum și eu am început să simt același lucru. Cred că trebuie să vorbesc cu bunica despre asta.
Shyam: Da Anjali, așa e corect. Cei în vârstă trebuie să decidă cum să rezolve problema. Vino Anjali.

Mnaorama: Ce, ai scris discursul ăsta mic pentru competiția de rochii extravagante și încă și în engleză?
Payal: Da, când veți câștiga...
Manorama: Crezi în victoria mea?
Payal: Da, știu că veți câștiga, de aceea...
Manorama: Taci, întreci limita cu vorbele tale. Ce crezi, dacă Bina și Meena te-au salutat din cauza mea, voi asculta vorbele tale mieroase? Ieși afară, afară! Și ia-ți și hârtiile. M-ai deranjat atât de mult că n-am putut să citesc nici revista. Haide ieși! Hello, Hi, Bye bye, pleacă înainte să înceapă să-ți curgă lacrimile de crocodil. Du-te acum, pleacă!
Stop. Acum, dacă tot ai scris pe hârtia asta de calitate de export din casa Raizada, dă-mi să văd discursul.
Payal: Poftim.
Hariprakash: Cumnată Payal, bunica v-a chemat pe amândouă în camera ei.
Payal: Bine.
Manorama: Norocul meu s-a stricat. Pe de o parte e mama soacră care mă deranjează mereu, pe de altă parte e nora care ea însăși e un deranj.

Nani: V-am chemat pe toți să vă spun ceva.
Manorama. Hello, Hi, Bye bye, ce s-a întâmplat mamă soacră de ne-ai chemat pe toți atât de urgent?
Nani: Unde e Arnav?
Anjali: Bunico, Arnav cred că a ieșit să rezolve o treabă.
Nani: Toți am hotărât un lucru. Totuși ar fi trebuit hotărât de mult. Dar nu-i nici o problemă. Mai bine mai târziu decât niciodată. Khushi dragă, vino aici. Ești cea mai mare (cea mai în vârstă) noră în casa asta, deci îți dau ție responsabilitatea asta. Anjali și ginerele mi-au spus ce s-a întâmplat în seara asta.
Khushi: Bunica, de fapt...
Nani: N-am terminat. Și există doar o soluție la problema asta. Ia astea. Sunt pentru tine, Arnav, Payal și Akash.
Anjali: Bilete pentru Bali.
Manorama: Bali? Care Bali? Bali are bilet acum? Dar obișnuaim să-l cumpărăm cu bani dar acum...
Khushi: Bali?!
Nani: Da Khushi. Acestea sunt biletele voastre pentru luna de miere. Mergeți la Bali!
Manorama: Lună de miere? Înseamnă lună și miere. Hello, Hi, Bye bye! Și cine merge? Payal și Khushi!
Anjali: Știți? E un loc foarte frumos. E înconjurat de ocean. Sunt multe plaje. E un loc uimitor.
Nani: Ginere, spune-le tu toate detaliile. Bilete, hoteluri, tu ai aranjat totul.
Shyam: Am aranjat să stați într-un hotel de cinci stele.
Anjali: Spune-le ce îi așteaptă să-i ia.
Shyam: Voiam să spun Anjali. O limuzină vă va aștepta la aeroportul din Bali.
Manorama: O limuzină! Vrei să spui mașina aceea cu multe uși, mai multe decât e nevoie.
Shyam: Apoi a fost aranjată chiar și o cină la lumina lumânărilor pe malul mării.
Anjali: Veți vedea raiul timp de cinci zile.
Manorama: Ginere, n-ai primit un tichet gratis pentru cele patru cumpărate?
Anjali: Khushi, cât privește afacerea ta...
Nani: Nu-i nici o problemă. D-nul Shukla se va descurca în cele cinci zile. Haideți, mergeți și începeți pregătirile. Plecați!

Khushi: Bunica a dat asta.
Arnav: Știu.
Khushi: Nici pe mine nu mă interesează să merg în luna de miere.
Arnav: Ce crezi? Că pe mine mă interesează? Deja am spus o scuză, am refuzat să merg.

Akash: Îmi pare rău Payal. Fratele a anulat această călătorie din cauza unui proiect important. E un client nou. Știu că noi am fi putut să mergem dar...
Payal: Arnav lucrează aici iar noi să mergem în excursie! N-ar fi fost corect. Înțeleg de ce nu te duci. Și sincer vorbind, nici eu nu aș fi vrut să merg fără Khushi. Dacă mergem, mergem împreună, bine?

Khushi: Mulțumesc foarte mult. M-ai salvat de excursie.
Arnav: Ce faci? Khushi, nu ți-am spus că vei dormi pe pat? Du-te și dormi pe pat, în liniște.
Khushi: D-nule Arnav Singh Raizada, tu îmi vei spune de fiecare dată ce ar trebui să fac și ce nu ar trebui să fac?
Arnav: Da.

Shyam: Bunico, dacă nu poate să meargă în excursie, atunci e în regulă. Putem să-l forțăm să plece?
Manorama: Bali! Cea mai frumoasă insulă din lume. Nisipuri albe. Plaje de aur. Gura mea salivează ca o plajă.
Anjali: Cum poate să fie cineva atât de puțin romantic, ca Arnav? Dacă m-ar fi dus cineva la Bali n-aș fi refuzat niciodată. Oricum bunico, ai fost nedreaptă cu mine. Mie de ce nu mi-ai făcut un astfel de cadou?
Shyam: Anjali, nu fi supărată. Să lăsăm la o parte Bali, oriunde vrei să mergi, acolo te voi duce. Dar acum, nu fără drăgălașa noastră fetiță. După ce se naște.
Shyam: Sigur vom merge. Dar sunt surprinsă cum poate cineva să fie atât de indiferent. Arnav nu merge iar acum nu merge nici Akash. Și ai văzut cum a plecat Arnav? Ca și cum în fiecare zi în casa noastră este cineva care refuză să meargă la Bali.
Manorama: Vezi, și unchiul tău e cu mintea la afaceri la fel ca acești oameni. Altfel aș fi plecat cu el în Bali.
Nani: Manorama! Era pentru copii, să meargă în excursie. Nici una din rudele noastre nu se căsătorește în Bali ca să fie important să mergi acolo.
Shyam: Dar, bunico, dacă cumnatul nu e liber să meargă în excursie, atunci...
Nani: Nu într-o excursie. Dar este liber să vină acasă. De ce nu m-am gândit la asta înainte?


Ultima editare efectuata de catre narcisa in Mar 27 Mar 2012, 10:55 pm, editata de 1 ori
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 27 Mar 2012, 9:59 pm


27th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Arnav:Ce naiba!
Akash:Nu stiu frate.Sora a spus ca trebuie sa asteptam o vreme.
Arnav:Sora cat trebuie sa mai asteptam?
Anjali:Arnav, nu ti-am spus ca tu esti sub juramantul meu.Atat timp cat voi nu le aveti pe Khushi si Payal langa voi...pana atunci nu veti intra.Bine?
Arnav:Dar sora...
Anjali:Payal si Khushi trebuie sa vina cu voi.
Akash:Frate, Khushi este aici.
Arnav:Ele sunt aici.Voi parca masina si venim.
Akash:Tata!
Unchiul:Buna dimineata Dle!Dati-mi cheile.Valetul parcheaza masina.
Arnav:Unchiule!
Unchiul:Care unchi?Ce unchi?Eu sunt soferul dumneavoastra, sofer insotitor, Dle.O sa-mi dati cheile?Multumesc Dle.Dar dumneavoastra, Dle?
Khushi:Sora?
Unchiul:Va rog Dle, poftiti inauntru.
Khush:Unchiule ce inseamna asta,ce faci?Tu pune aia jos.
Arnav:Unchiule ce sunt toate astea?
Unchiul:Bine ati venit la Hotelul Bali din Delhi.
Arnav:Delhi?
Unchiul:Si Bali Hotel.Va rog, poftiti!
Mami:Buna ziua!
Akash:Mama, ce..
Unchiul:Buna Manorama...Imi pare rau, adica Mona.
Mami:Hello.Hi.Bye bye.Mai tarziu.Bine ati venit la Hotelul Bali in Delhi.Bine ati venit.Bine ati venit!
Unchiul:Va rog intrati.Va rog intrati.
Mami:Haideti.Veniti.Veniti.
Unchiul:Veniti.
Mami:Va rog veniti.HP!Vino aici.Asta este pentru tine.Asta este pentru tine.Iar astea sunt pentru voi doua.Dna Payal si Dna Khushi nu au nevoie deloc de umbrelute.Asta din cauza ca ele sunt in plus.
Nani:Manorama!
Mami:Imi pare rau mama soacra, adica imi pare rau Dna.
Nani:Asta nu este un fel de a vorbi cu oaspetii din hotel.In numele ei imi cer scuze.Tine.Bun venit la toata lumea.
Arnav:Bunica, ce inseamna toate astea?
Nani:O clipa.Poftim!Asta nu are zahar deloc.Voi stiti..Dl Arnav Singh Raizada este atat de ocupat incat nu a putut pleca in Bali.De aceea noi am adus Bali acasa.Asta nu-i nimic.Voi ati venit in excursie asa ca...faceti niste poze.Va rog poftiti, veniti.
Anjali:Bine ati venit!Bine ati venit!Luati astea.
Shyam:Tie iti plac trandafirii, nu-i asa Khushi?Acum, si lui Anjali a mea ii plac.
Anjali:Veniti, grabitiva, acum, avem mai multe de facut.
Arnav:Sora, acest teatru a fost foarte distractiv.Dar acum merg in camera mea sa ma odihnesc.
Anjali:Arnav, tu ai fugit de BaliDar nu poti fugi de Bali in Delhi.Asa ca , sa fiti gata repede.Dupa asta noi..
Arnav:Sa fim gata?Pentru ce?Sunt in casa mea.
Toti:Nu!Voi ati venit in Bali in Delhi.
Anjali:Haideti.Haideti.Plecati si pregatitiva.Haideti plecati.
Arnav:Nu stiu ce s-a intamplat cu toata lumea.De ce a fost nevoie de toate astea?
Khushi:Tu nu vei intelege.Tu nu stii cum sa faci placerea cuiva.
Arnav:Eu ma duc sa ma schimb primul.Ai auzit?Eu ma duc primul sa ma schimb.
Khushi:Am spus eu ceva?Oricum daca tu esti acela care sa-mi spuna ce am de facut, atunci am sa fac.
Akash:Sora noi vom fi gata in 10 minute si vom veni.Sa mergem.Tu pregateste-te prima.
Payal:Nu, tu mergi si pregateste-te primul.Du-te.
Anjali:Bunica, a venit perechea.Va rog, veniti.Veniti.Veniti. Va rog luati loc.Stati jos.
Mami:Anjali,Dl Raizada perechea 2 este aici.Adica Dna Meneger.
Unchiul:Arnav dragule, tu nu ai uitat ceva?
Anjali:Da Arnav, tu ai uitat cea mai importanta parte din luna ta de miere.Partenera ta.Uite, a sosit si ea.Arnav, Khushi, va rog da-ti uitarii ceea ce s-a intamplat ieri.E normal ca sa existe diferente de opinii intre cupluri.Promite-ti-mi doar pentru astazi ca o sa va bucurati de luna voastra de miere cu toata inima.De dragul meu.Va rog!
Unchiul:Dragule, tine mana sotiei tale.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 27 Mar 2012, 10:47 pm

27 martie partea a doua.

Anjali: Ringul de dans e liber deci să mergem, cupluri. Veniți.
Arnav: Ce este?
Khushi: Tu îmi dai mereu instrucțiuni. Sunt obișnuită cu asta. Tu îmi ceri ceva și eu nu știu ce să spun.
Arnav: Nu începe să visezi.
Anjali: Cum aș putea să visez despre noi?
Arnav: Fac toate astea doar ...
Khushi: O faci doar pentru sora ta. Nu-i așa? Nu doar tu, și eu o fac doar de dragul ei.

Anjali: Acum va trebui să mergeți toți în camerele voastre. Nu în camerele voastre ci în apartamentele pentru luna de miere.
Unchiul: Haideți dragilor, voi fi din nou însoțitorul vostru. Veniți. Hai dragule. Veniți, veniți. Nu fiți timizi.
Anjali: Mătușa, am uitat să-ți spun care e specialitatea apartamentelor pentru luna de miere. Sunt multe lumânări dar nu există lumină electrică. Și nici nu poți ieși afară.
Manorama: Chiar așa? Ai întrerupt curentul electric în camere de la panoul principal?
Anjali: Ceva de genul ăsta. Dar aerul condiționat funcționează.
Unchiul: Iată și telefoanele mobile ale celor patru. Poftim.
Anjali: Unchiule, ai încuiat camerele?
Unchiul: Bineînțeles.
Anjali: Acum nu au nici telefoane.
Manorama: D-nă manager, pot să spun că ați devenit foarte poznașă.

Khushi: Totul e atât de frumos.
Arnav: Au. Ce nai...
Khushi: Te-ai rănit? Bine. Până la urmă și-a primit pedeapsa.

Akash: Știi de ce-mi amintesc toate astea?
Payal: De ce?
Akash: De ajunul Anului Nou.
Payal: Mai întâi verifică dacă te poți ridica de pe scaun.
Akash: Pentru tine e distractiv?
Payal: Nu.
Akash: La fel ar fi trebuit să fie și în noaptea aceea. De asemenea, atunci când m-a bătut mătușa.
Payal: Nu.
Akash: Încă râzi?
Payal: Nu.
Akash: Ba da, râzi.

Khushi: Hai vino să mănânci ceva, vei avea nevoie, ca să fii Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade 2743637754. Și te rog să nu te gândești că îmi pasă de dieta ta. Fac asta doar pentru cumnata. Apropo, cel mai mare avantaj al acestor lumânări e că nu sunt nevoită să-ți văd fața. Dar în ciuda acestui fapt pot să spun un lucru, cu siguranță acum te uiți cu furie la mine. Asta faci tot timpul. Hei, mai ușor, altfel se vor stinge lumânările.
Ce-ai făcut?
Arnav: La naiba. Nu este curent.
Khushi: Ce? Dar se pare că în restul casei este curent.

Payal: Nu este curent doar în camerele noastre.
Akash: Ți-e frică? Ești ciudată. Mie îmi place foarte mult întunericul.
Payal: De ce? Pentru că nu trebuie să îmi vezi fața?
Akash: Nu. Pentru că nu vei putea să mă surprinzi în timp ce te privesc.

Arnav: Ce nai...
Khushi: Am fost încuiați în camere?
Arnav: Trebuie să fie planul romantic al surorii mele. Mai întâi nu e curent, iar acum și ușa e încuiată.
Khushi: Iar unchiul ne-a luat telefoanele.
Arnav: Fii atentă.
Khushi: Cum aș putea să văd după ce ai stins lumânările? Le-ai stins din cauza furiei. Există vreo cutie de chibrituri în cameră?
Arnav: Da, ar trebui să fie una. Am găsit.
Khushi: Mă duc să iau lumânările.
Mâna ta! Foc!
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 28 Mar 2012, 11:27 pm




28th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Arnav:Am gasit.
Khushi:Ma duc sa aduc lumanarile.Mana ta.Patul e in flacari.Foc!Foc!Foc!Ajutor!Foc!Foc!
Arnav:Relaxeaza-te Khushi, este doar o mica flacara.
Khushi:Ajutor!Foc!Ajutor!Ajutor!Foc!Ajutor!Foc!Ajutor!Ajutor!Foc!
Arnav:Khushi relaxeaza-te.Focul a fost stins de mult timp, cu prima galeata, singura.
Khushi:Arata-mi mainele tale.Nu sunt arse, nu?
Arnav:Unde este cutia cu chibrituri?
Khushi:Chibritele s-au udat de tot.Voi deschide fereastra.Aerul curat va intra inauntru.Poate, chiar si lumina..
Arnav:De ce ai deschis fereastra?Prea multi tantari pisca.
Khushi:De ce?De ce te pisca numai pe tine?Tantarii pisca numai pe cei care au sangele dulce.Iar tu nu iei mici un pic de zahar.
Arnav:Amuzant.Si nu este nici un spray de tantari.
Khushi:Eu am ceva!
Arnav:Arde ceva.
Khushi:Mandria ta...arde pana la cenusa.
Arnav:Chiar si astazi patul..
Khushi:Patul este ud.
Arnav:Este din cauza ta.Daca aduceai o lumanare la timp..
Khushi:Ba este din cauza ta.De ce nu mai lasat sa ma ridic?Nu voi dormi aici.
Arnav:Nici eu n-am sa dorm.Eu...
Khushi:Coltul ala este al tau, iar acesta este al meu.Putem dormi impreuna impartind.Ai vreo alta idee?Nu stiu cum asta s-a..Nu e vina mea.Tu esti ala care a venit langa mine.
Arnav:..........
Khushi:Ce?
Arnav:.....
Khushi:Ce?Ei bine, am stiut ca Arnav nu va dechide gura inaintea mea.Dar in felul asta?Ce s-a intamplat?Asta...
Anjali:In Delhi din partea hotelului Bali, ceaiul la pat.
Khushi:Acum, spune ca este destul, cumnata.Inceteaza de a mai forta lucrurile.Acest meneger al hotelului Delhi.Bali hotel meneger, este ce?
Anjali:De unde vine mirosul asta?
Khushi:De fapt cumnata.
Anjali:Mirosul este destul de puternic.
Khushi:Eu nu mi-am pus ulei in par inca.
Anjali:Dar de unde vine mirosul asta?
Khushi:De fapt cumnata, patul a luat foc aseara..asa ca am aruncat apa peste.Asa ca..
Anjali:Arnav?
Khushi:Oh Doamne, nici nu poate vorbi dar nici pe mine nu ma lasa sa vorbesc.
Anjali:Ce vrei sa spui?Ce s-a intamplat cu Arnav?
Khushi:De fapt, cumnata..
Arnav:.....
Anjali:Cine a aprins asta?
Khushi:Eu am aprins-o.Au fost o multime de tantari noaptea trecuta.De aceea.
Anjali:Khushi, Arnav este alergic la asta.Gatul lui este afectat si chiar nu poate vorbi.
Khushi:Ce?Cumnata, eu n-am stiut ca el..Ce probleme tehnice mai ai?Diabet, alergie la bete parfumate si..Nu, nu adica daca tu imi spui..voi fi mai atenta in viitor.
Anjali:Am crezut ca voi doi veti avea ocazia sa petreceti...o noapte romantica impreuna.Arnav, sa-ti aduc niste medicamente?Voi face asta.O sa fac un ceai fierbinte de ghimbir pentru tine.Da?
Khushi:Te rog iarta-ma..Chiar nu am stiut ca tu...Dar stii astazi tu faci baie primul.Si poti sa stai cat de mult doresti.Si poti sa-ti odihnesti vocea pentru o zi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 29 Mar 2012, 12:05 am

28 martie partea a doua

Khushi: Știu că asta e greșit. Dar pot să râd puțin, nu-i așa? Arnav Singh Raizada nu poate să vorbească. O substanță specială, împotriva țânțarilor din Lucknow. Odată cu țânțarii a dispărut și vocea lui Arnav. În doar câteva minute.
Ce s-a întâmplat? Vrei să faci baie pe canapea? Ce? A, prosopul! Ar fi trebuit să spui mai devreme. Ți l-aș fi dat eu.

Unchiul: Arnav, ai făcut gargară așa cum trebuie?
Anjali: Arnav, ia asta, e ceai de ghimbir.
Nani: Anjali, nu-i da ceai, dă-i un amestec???. Arnav, să iei amestecul de trei ori pe zi, vei fi bine.
Manorama: Salut, bună, pa. Noaptea trecută m-am distrat mult. M-am simțit bine în ținuta modernă. Bali și toate cele. Pardon. Mi-a plăcut foarte mult. Parcă ar fi fost luna de miere. Am pus o bandă cu sunetul valurilor și am ațipit de tot.
Unchiul. Nu mai ești în Bali. Ești la tine acasă. Dă-ți jos ochelarii, te rog. Uitați-vă la ea, se distrează în luna de miere a copiilor. Ce s-a întâmplat cu tine în luna noastră de miere?
Manorama: Ce vrei să spui? Ei au fost în Bali. Iar tu te-ai dus cu soția în Haridwar.
Anjali: Arnav, vrei ceva?
Shyam: Anjali cumnatul vrea ceva dar nu poate să spună.
Manorama: Arnav, îți dau eu un balsam. Aplică-l pe gât. Te vei simți mai bine.
Unchiul: Nu Arnav, continuă să faci gargară și totul va fi bine.
Nani: Ia niște amestec împreună cu aceea și apoi simte (gustă). (nu sunt sigură de traducere aici).
Khushi: Ce nai... El a spus: "Ce nai..." Gata, gata, nimeni să nu spună nimic. Îl deranjează.
Anjali: Da, chiar așa, mai ales că nimeni în afară de Khushi nu-l înțelege atât de bine.
Akash: Frate, am trimis un mesaj urgent lui Sethi și la companie că nu te simți bine dar ei vor să finalizeze neapărat afacerea astăzi și să se întâlnească cu tine. Poftim?
Khushi: A spus că se descurcă.
Unchiul: Dar cum, Arnav?
Khushi: Scriind, va scrie tot ce vrea să spună.
Anjali: Nu, nu, Khushi, Arnav scrie urât de mână. Eu sugerez ca Arnav să-și ia liber azi și să nu facă nimic.
Akash: Da frate, anulează ședința de azi și mă voi întâlni eu cu Sethi și compania.
Khushi: "În nici un caz Akash. N-am spus că mă voi descurca?" El a spus asta. "Și apoi știi cât de importantă e afacerea asta pentru noi".
Akash: Da frate, bineînțeles că știu. Am obținut niște termeni foarte favorabili și nu ar trebui să pierdem din mână oportunitatea asta dar dacă tu nu ești bine atunci...
Arnav: Am spus că mă voi descurca.
Nani: Oau! Voi vedeți asta? Khushi înțelege ce Arnav are dificultăți să spună.
Akash: Bine. Mă întorc după ce scot mașina. La revedere. Frate, de ce nu o iei pe Khushi cu tine? De ce nu dacă ea va fi vocea ta?
Shyam: Cumnate, este o mare diferență între a servi niște unt și a semna o afacere.
Nani: De ce? Important e să înțelegi problema chiar dacă e mare sau mică și apoi, Khushi oricum se duce la birou pentru afacerea ei??????
Khushi: Da bunico. Arnav nu vrea să-l însoțesc.
Anjali: Vezi, Khushi a înțeles chiar și asta.
Akash: Frate, eu chiar cred că e o idee bună.
Khushi: A fost de acord!

Akash: Frate... asistentul d-nului Roy a venit să se întâlnească cu tine. Ocupă-te tu. Ne vedem deseară.
Man: Bună ziua.
Akash: Vă rog luați loc. Hariprakash, ocupă-te de el.
Shyam: Asistentul d-nului Roy? Ce are în mână Arnav?
Khushi: Hariprakash, pune-l în dulap.
Shyam: Alo!

Khushi: Da d-nul Shukla. Trimite prânzul cumnatului acolo. Ședința lui se va ține tot acolo. Da, da, vă sun eu mai târziu.
M-ai strigat? De fapt am învățat că tu mă strigi. Nu, nu ai uitat nimic. Cumnata m-a rugat să păstrez aceste medicamente cu grijă. Chiar dacă vrei sau nu, azi am să te cicălesc????

Shyam: Care e problema legată de acel dosar? Dacă aflu asta, voi ști care e problema. Transferul banilor din contul comun în contul lui Anjali și... iar acum... Trebuie să aflu toate lucrurile pe care cumnatul meu încearcă să le facă.
Anjali: Hariprakash, schimbă cearșafurile, te rog. Tu?! Ce faci aici?

Khushi: Ascultați-mă toți cu atenție. Astăzi, din cauza unor erori tehnice, vocea șefului vostru nu poate ajunge până la voi. Pentru a menține funcționarea fără probleme a acestui birou voi vorbi eu în numele lui Arnav. Vreau cooperarea voastră pentru a îndeplini această misiune în mod convenabil..

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 29 Mar 2012, 9:54 pm



29th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Anjali:Hariprakash..scimba cearsafurile de pe pat.Tu...aici?
Shyam:Eram..
Anjali:Ce faci aici?
Shyam:Eu doar ma uitam dupa ceva.
Anajli:Aici?Dupa ce te uitai aici?
Shyam:Dupa niste hartii importante, Anjali.
Anjali:Hartii?Ce hartii?
Shyam:Hartii care o sa-mi permita sa preiau proprietatea ta, Anjali.
Shukla:Nu este nevoie ca tu sa faci ceva.Ma voi ocupa de toate.Din cauza ta cumnata Khushi am progresat.La toata lumea le-a placut fondantul ieri.A fost delicios.Adica Dna Khushi la toti le-a placut.Multumesc foarte mult.
Femeia:Dle, sa-l trimit sus in biroul dumneavoastra pe Dl Sethi cand soseste sau..
Arnav:..........
Khuhsi:El spune.Sa-l trimiti in sala de conferinte, el il va intalni acolo.
Femeia:Bine.
Khushi:Toata lumea atentie.Din cauza unor dificultati tehnice vocea sefului vostru Dl Arnav Singh Raizada nu se va auzi.Pentru a se asigura ca nu sunt intreruperi la lucru...astazi eu voi fi vocea lui.Si ca sa fie cu succes in aceasta incercare va cer cooperarea voastra.Multumesc.De ce voi toti nu lucrati?Plecati.
Khushi:Da..
Roy:Alo.Dl Roy va vorbeste.
Khushi:Dle Roy.Arnav a primit dosarul.
Roy:Spune-i ca orice schimbari a dorit sa faca au fost facute.
Khushi:El a spus ca va va vorbi mai tarziu.
Roy:Bine.
Khuhsi:"De ce Dictatorul a intrerupt apelul?Se pare ca el nu vrea sa vorbeasca de fata cu mine.Dar de ce?
Anjali:Ce?
Shyam:Anjali, tu esti prea mult!Am crezut ca Hariprakash mi-a adus camasa aici din greseala de aceea am venit aici s-o caut.
HP:Nu Dle Shyam, nu am..
Shyam:Da, Hariprakash n-am gasit-o.Trebuie sa fi uitat unde am pus-o.Ai vazut-o tu Anjali?Acea albastra.Este si favorita ta.
Anjali:Nu-mi plac deloc asemenea glume.Iar daca este doar despre o camasa, de ce tu spui asemenea lucruri inutile?
Shyam:Nu a fost chiar asa de rau, nu?La urma urmelor proprietatea este a mea.Averea noastra este fetita noastra care va veni.Nu vreau nimic mai mult.
Nani:Wauu.Asta va arata foarte bine pe tine Payal.
Payal:Nu, nu bunica asta nu este pentru mine.Am facut-o pentru mama soacra, pentru competitia rochiilor extravagante.Dar ea nu vrea sa participe cu mine.In fine, era minunat daca participa si Khushi, nu?
Nani:Payal draga mea, este timpul ca cele spuse de tine sa devina realitate.Nu-ti face griji, eu sunt soacra, soacrei tale.Asta inseamna dublu mama soacra.Voi face ceva!
Fata:Bine ati venit Dle Sethi.. Si Dle Sethi.
Khushi:Au sosit.Dl Sethi si Dl Sethi sunt aici.
Arnav:.........
Khuhsi:Da.Daca vrei eu as putea chiar sa si dansez.
Arnav:....... Smile
Khushi:Pot sa ma ocup de toate sau..Nu, nu ma voi ocupa.Desigur.Nu trebuie sa-ti faci griji.Buzele lui se vor misca iar eu voi intelege ce vrea sa spuna.Adica, buzele tale se vor misca iar voi sti ce sa spun.Bine?Tu vei spune ceva iar eu voi spune.Nu mi-e frica.Deloc.Si nu trebuie sa-ti fie frica.Uite aici, bea putina apa.Nu?Sunt sigura ca nu va fi probleme.Totul va fi bine.Doar priveste.Ei arata atat de asemanator.Costum negru, cravata neagra, ochelari negri, serviete negre.Ei arata ca si...Ei chiar pot fi oameni aroganti ca Dictatorul.Nu conteaza.Deja ma descurc cu unul.Voi suporta astazi trei.
Sethi1:Scuza-ma.
Fata:Da dle Sethi?
Sethi1:Ne vom intoarce in doua minute.
Sethi2:Un dosar a fost lasat in masina.
Khushi:Sora.Voi veni imediat.Da.De ce pleaca?Si de ce nu si-au luat ochelarii din ochi inca?Cand nu este soare, ei de ce poarta ochelari?
Payal:Mama soacra este aici.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Cine este aceasta zana frumoasa cu Payal?Scuza-ma!Cine esti tu?Buna ziua!Hello..Hi..
Sethi1:Buna, el este Jayaat.
Sethi2:Iar el este Ajay.
Khushi:Buna ziua!Dle Sethi si Dle Sethi.El nu va putea vorbi astazi.Are infectie in gat.Dar eu voi vorbi in numele lui.
Sethi1:Trist.
Sethi2:Foarte trist.
Khushi:Nu, nu.Nu conteaza.Oricum el nu vorbeste prea mult de fel.Iar astazi nu va vorbi deloc.Da-ti-mi voie sa va explic.Am aprins o pastila de tantari ca sa scapam de tantari dar eu de unde sa stiu ca fumul ei ii va afecta vocea?Oho!Am uitat sa va spun.Eu sunt Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.
Arnav:........ Smile
Khushi:Hai sa discutam afaceri.
Sethi1:Desigur.Care a fost progresul lui AR in ultimii cinci ani?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 29 Mar 2012, 11:04 pm

29 martie, partea a doua.

Khushi: Cum să vă spun? Nu sună bine. Mai ales când discuția depinde de ceea ce voi spune eu. Luați ca exemplu cartofii, cepele și roșiile.
Man1: Cepele?
Man2: Roșiile?
Khushi: Da! Știți ce scumpe s-au făcut toate? Așa că nu puneți astfel de întrebări. Știți pe ce tipuri de terenuri se cultivă legumele? Cum se numesc oare? A, pesticide. Folosesc pesticide și distrug gustul legumelor. Ai vrut să spui același lucru, nu-i așa? A spus: Ce nai...
Man1: Ce...?!
Man2: Nai...?!
Khushi: Da. Hai, întrebați, întrebați.

Manorama: Ce-mi văd ochii? Ce-i asta?
Nani: De fapt, eu și Payal participăm la un concurs de rochii extravagante. Ea a făcut asta. Voi juca rolul unei păpuși.
Manorama: Și eu?
Nani: Tu nu ai vrut să participi cu Payal, nu-i așa?
Manorama: Mamă soacră am crezut că tu și sari rupt... vreau să spun că... tu participi împreună cu Khushi.
Nani: M-am interesat și am aflat că premiul nu este pentru cea mai bună pereche soacră-noră ci pentru cea mai bună pereche. Și am învățat de la Payal discursul de mulțumire pentru când voi câștiga premiul.
Manorama: Și eu vreau să câștig. Vreau să spun că și eu vreau să port astea. M-am înscris și eu prin Bina și Meena. Eu împreună cu Payal. Adică eu și nora mea.
Nani: A, tu și nora ta? Bine, atunci puteți să mergeți împreună.
Manorama: Mulțumesc mamă soacră.

Khushi: Lăsați această afacere. Vreau să spun, uitați această afacere. Tocmai am început o nouă afacere. Investiții banii în asta. Și vedeți ce profit veți obține. Și e chiar simplu să învățați cum gătesc eu. Spuneți-mi cum preparați Aloo Puri și Malai Kofta. Mai întâi fierbeți cartofii apoi adăugați nuci caju, stafide, ardei iuți verzi, sare, chimen, etc la brânză. E simplu, nu-i așa? Salivez numai la gândul ăsta.
Ce s-a întâmplat? Vrei să spui ceva? Oho, am uitat să vă spun cum să gătiți tărtăcuțele. Asta-i cel mai ușor.
El spune că dacă ați înțeles ideea, putem să trecem mai departe?
Man1: D-nă
Man2: Raizada
Man1: despre ce
Man2: vorbiți?
Khushi: Tocmai v-am spus. Despre afacere, serviciul de catering KKGSR. Un moment vă rog. Asta e cartea mea de vizită. Deci, mâncarea care are grijă de dv. și de portofelul dv. Deci, încheiem afacerea?
Men: Râdeți de noi? O afacere cu dv?
Khushi: Dar spuneți-mi, crud sau gătit, sau jumătate crud, jumătate gătit, hei....
"Ce faci? Oprește prostia asta!" Mai întâi dă-mi drumul.
Akash: Khushi, ce le-ai spus fraților Sethi?
Khushi: Ce e cumnate?
Akash: I-am întâlnit jos. Spuneau că le-ai vorbit despre serviciul tău de catering. De ce? Ce s-a întâmplat de fapt?
Khushi: Am spus ceea ce m-a rugat d-nul Arnav...
Akash: Haide frate, să îndreptăm situația. Voi vorbi eu cu frații Sethi. Trebuia să fi fost și eu la ședință de la început. Khushi ji, a fost o afacere foarte importantă.
Să mai discutăm o dată.
Man: N-a mai rămas nimic de discutat. Și apropo, d-na Raizada a spus o mulțime de prostii. Dar noi am urmărit ascensiunea designerilor de la AR.
Man: Și știm puterea companiei.
Man: Știrea despre reputația companiei dv este deja pe piață dar noi vă asigurăm construirea unei noi fabrici cu un avans de 50% în loc de 25%. Am decis că.
Man: Vă vom construi o fabrică.
Akash: Minunat. Mulțumim foarte mult. Mulțumesc.
Khushi: Dar eu nu voi face nici o afacere cu dv. Nu vreau ca această companie să lucreze cu voi în nici un domeniu.
Akash: Frate. Khushi ji, te rog să pleci de aici.
Polițistul: Luați-i pe amândoi. Arestați-i. Au înșelat mai mulți șefi de companii mici și mijlocii din Mumbai și Bangalore. Așa că poliția din aceste orașe și Departamentul de Infracțiuni Economice îi caută. Au dispărut după ce au luat avansul pentru construcția unei fabrici pe baza experienței în falsuri. Dv. Khushi Kumari Gupta
Khushi: Singh Raizada. Eu v-am telefonat.

"Khushi: Da, sora, am cumpărat medicamentul de care mi-ai spus și-l voi da lui Arnav ji. Bine.
Man: Ai luat dosarul greșit. Am venit aici ca frații Sethi nu ca frații Sanghvi. Cu frații Sanghvi s-a terminat chiar acolo, în MUmbai. Apropo, Arnav Singh Raizada va fi ușor de prins în capcană.
Man2: La început l-am crezut foarte inteligent. Ar fi trebuit cel puțin să investigheze asupra trecutului nostru. Dar ce să facem? Norocul nostru e puternic. De asta nu a făcut-o.
Man1: Lasă-ți norocul să se odihnească astăzi. Doar ia cecul și să plecăm. Ca să nu se transforme într-un caz al poliției. Ia dosarul bun."

Polițistul: Luați-i.
Akash: Frate, Khushi ji ne-a salvat astăzi. Khushi ji, îmi pare rău. Nu te-am ascultat. Cred că orice faci, ai un motiv pentru a face acel lucru.
Khushi: Nu întotdeauna cumnate. Uneori o fac doar pentru a mă distra.
Akash: Frate și eu sunt responsabil până la un punct. Am insistat pentru această afacere după ce am văzut cea mai joasă cotă. Cred că ar fi trebuit să cercetez mai mult trecutul lor.
Khushi: A spus că oricine poate să facă greșeala asta.
Akash: Mulțumesc frate. Ascultă, pentru ce a făcut Khushi azi, fă-i o cinste. Frate, du-te acasă și ai grijă de gâtul tău. Ne întâlnim deseară, după ce-mi termin treburile aici. În regulă.

Khushi: Acum ai înțeles adevărul, nu-i așa? Tu întotdeauna crezi că eu sunt nebună. Dar nu sunt așa de proastă. Când au intrat amândoi purtând ochelari negri, chiar în acel moment mi-am dat seama că era ceva în neregulă. Mincinoșii nu te privesc niciodată în ochi. Iar oamenii sinceri te privesc în ochi în timp ce-ți vorbesc.
Ceea ce i-ai spus cumnatului, chiar crezi sincer că oricine poate greși? Chiar și tu?
Spune-mi Arnav ji, fiecare greșește într-un anumit moment, nu-i așa? Știu de ce te enervezi. Uite, după tot ce am auzit și am văzut nu am avut prea mult timp să-ți explic. De asta am anunțat mai întâi poliția.
Am continuat să vorbesc despre afaceri pentru că mă distram grozav. (Și noi Khushi ji ). Acum gândește-te și tu Arnav ji. Khushi Kumari Gupta Singh Raizada poate să spună orice în mod deschis. Apropo, m-am simțit rău dimineață când nu ai putut să vorbești. Și mi-a fost dor de Ce nai...Vezi, dacă n-aș fi fost acolo, compania ta ar fi fost osândită. Ai putea să-mi mulțumești. Și dacă vrei, poți chiar să-ți ceri și scuze.

Polițist: D-nule, dacă ea a condus atunci trebuie să arate permisul de conducere.
Khushi: Eu nu am permis de conducere.
Polițistul: Dacă nu aveți permis de conducere atunci trebuie să veniți la secție cu noi. Veniți.
Khushi: Cum? Arnav ji, de ce nu spui nimic? Te rog, spune-i că tu conduceai mașina. Bine, acum am înțeles.
Polițistul: E mut?
Khushi: Ce trebuie să fac? Aici?.

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 30 Mar 2012, 11:01 pm



30th Mar -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Khushi:Uite daca nu eram aici, atunci compania ta era sacrificata.dar tu poti sa-mi multumesti si sa-ti ceri iertare daca vrei.El nu poate vorbi..asa ca s-a dus sa cumpere un cadou pentru mine, care va servi pe amandoua iertare si recunoastinta.Khushi Kumari Gupta Singh Raizada, inceteaza de a mai visa.De ce sta asa mult.Ce nai..De ce nu porneste.Astazi l-am ranit din nou pe Arnav fara sa vreau.Unde..
Ofiterul:Permisul.Nu vezi ca aici este parcarea interzisa.
Khushi:Ce?
Ofiterul:Permisul.
Khushi:Uite, eu nu am nici un permis.
Ofiterul:Atunci coboara din masina.
Khushi:Dar nu conduceam masina.Nu, nu, nu.Vezi...da-te la o parte.Nu, nu Dictatorul.Adica sotul meu conducea.El s-a dus undeva pe aici de aceea stateam acolo.
Ofiterul:Doamna tu nu esti copil care sa stea pe locul soferului fara nici un motiv.Da-mi permisul altfel vii la politie cu mine.
Khushi:Dar ti-am spus ca nu am permis.El este aici.Vezi.
Ofiterul:Tu conduceai masina?
Khushi:Da, da el conducea masina.Spune-i.Vezi tu, el nu poate vorbi.Are probleme cu gatul.Dar tu poti sa dai din cap.Da din cap si spune-i lui ca tu conduceai masina.
Ofiterul:Uite Dle ea conducea masina ea trebuie sa arate permisul de conducere.
Khushi:Nu am nici un permis.
Ofiterul:Daca nu ai atunci trebuie sa vii cu mine.Vino.
Khushi:Arnav Ji de ce nu spui ceva?Spune-i ca tu conduceai masina.Da din cap si spune-i!Asa.Asa.Asa.Deci asa!Acum am inteles.
Ofiterul:Este mut?
Khushi:Ce trebuie sa fac?Aici?
Ofiterul:Ooo Doamna aici nu este la scoala.Tu nu vei fi scuzata facand asta.
Khushi:Nu fac asta pentru tine.O fac pentru el.
Ofiterul:Tu conduceai masina?Atunci de ce era ea pe locul soferului?De ce mai intreb oare.Muta masina mai repede ca e interzisa parcarea.
Khushi:Nu.Nu vreau sa spun nimic.
Medicul:Uite Dle Raizada.Daca esti alergic la orice te urmareste atunci evita.
unchiul:Ai dreptate Doctore, dar vezi tu reactiile lui nu dureaza asa mult dara acum durand mai mult am cazut de acord sa te chemam.
Medicul:Poate fi si asta poate este altceva si altceva ii da aceasta reactie.Zaharul din sange poate fi afectat de medicamente asa ca ar fi mai bine daca se recupereaza fara ajutorul lor.Tine-ti camera lui complet curata.Nu-l lasati sa vina in contact cu mizerie sau praf.Tineti ferestrele si usile inchise.
Unchiul:Bine.
Medicul:Insanatosire grabnica.Eu plec acum.
Mami:Hello.Hi.Bye bye.Cu asemenea betisoare parfumate ieftine.Chiar si tantarii fac alergie nu numai oamenii.Tantarii au plecat asa si vocea lui Arnav.
Nani:Destul Manorama.Hai sa pregatim costumul tau pentru competitie.Sa mergem.
Payal:Khushi, vorbeste cu mama.Poate stie vreo solutie pentru asta.
Khushi:Da sora.Trebuie sa aibe vreo una.
mami:Hello.Hi.Bye bye.Daca reuniunea surorilor s-a terminat atunci putem avea discutia noastra pentru discursul meu?Payal!Haide!
Khushi:Sora tu dute.Eu o s-o sun pe mama.
Payal:Bine, bine.
Payal:Mama soacra tu il faci pe Zeul Krisna.
Mami:Hello.Hi.Bye bye nu poti sa faci ochii mari.Este o mare placere ca eu Manorama Raizada doresc.
Payal:Accept, mama soacra este accept.
Mami:Accept!
Payal:Accept!
Mami:Dar asta spun.Multumesc familiei.
Payal:mama soacra este familie.
Mami:Pentru con...con..Contine.
Payal:Continuu.
mami:Ce fel de discurs inutil este asta?Tu vrei ca eu sa fiu ridiculizata in fata tuturor.Hello.Hi.Bye bye, asta este ceea ce vrei, toata lumea o sa afle ca eeu nu stiu sa citesc in Engleza, iar tu stii totul.Iesi afara.
nani:Arnav bea fiertura asta.
Khushi:El spune ca nu vrea sa bea toate acestea prostii.El vrea medicamentele de la medic.Arnav Ji dar medicul a spus ca nu poti lua acele medicamente.Iti va afecta zaharina in sange.Tu te rog bea aceasta fiertura, da?"Nu vreau sa beau toata asta"."Asta arata fara sens si stiu ca nu va face nicio diferenta."
Nani:Da, da, eu stiu ca tu stii totul.Doar bea odata si vezi..
Khushi: Trebuie sa fie amara.Vezi tu, ca nici miere nu pot sa amestec pentru tine.
Unchiul:Draga Arnav, doar beao dintr-o singura inghititura.Totul va fi bine.da.
Khushi:Matusa spunea ca atacul de frunze de cuisoare, chimen si busuioc curata gatul intr-un fel sau altul.
Nani:Uite ce e Arnav tu stii foarte bine ca daca Anjali era aici era data fiertura de indata.Daca nu o bei atunci o sun pe Anjali.Ea s-a dus la medic si daca afla atunci ea isi va anula programarea si va veni la tine.Daa!Acum e bine.
Mami:Acum ce mai vrei?
Payal:Mama soacra tu uitate pe asta macar odata.Poate te ajuta.
Mami:Tu stii, nu-i asa ca acest discurs este in Engleza nu in Indiana.Si tu vrei ca eu ..
Payal:Mama soacra, uitate pe asta doar odata.Numai o data.
Mami:Ce este asta?Este o mare placere ca eu Manorama Raizada...Hello.Hi.Bye bye cum de s-a intamplat asta?Pe dos!De la bastinasa la straina.Hello.Hi.Bye bye.
Payal:Am scris discursul in Engleeza in cuvinte Indiene asa ca sa fie usor pentru tine sa citesti si poti repede.
Mami:Este o mare placere ca eu Manorama Raizada sa accept Premiul acordat de societate si special multumesc familiei care continuu m-au sustinut fara de care ar fi fost dificil sa realizez acest succes.Multumesc!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum