Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

2 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 30 Aug 2012, 11:18 pm


*30th Aug -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

NK:Khushiji, tu trebuie sa-mi multumesti pentru asta.Si stii de ce?Pentru ca eu am convins pe sotul tau.Adica, care sot participa la ceremonia henei.
Khu:Nanheji, iti voi multumi numai cand il vei face sa danseze.Sau il vei convinge sa-si puna hena pe palmele lui.Doar un mic punct.
Cho:Glumesti, Khuhsi?Nu voi dansa.Iar hena, sigur nu.
NK:Nanav, fratele meu.
Khu:Laad Governor!Scrie litera "A".
Fata:Bine.

**
Bua:Vino.Vino aici.Ia loc.Haide ia loc.Draga, aplica hena pe palmele ei.Stai jos.Hei dar cum aplici?Arata-mi si mie.Arata-mi!Wow!
NK:Bine, cum merge ceremonia henei?Bine?
Bua:Hai Nandkeshore.Vino incoace.Vino.Tu esti asa de rusinos.Vino incoace.Ia loc.Am spus sa stai jos.Ti-e tare rusine, Nandkeshore.Nu te vei casatori niciodata?Pune hena pe palmele tale.
NK:Nu, nu hena, te rog.
Bua:Este o traditie, Nandkeshore!De ce ti-e rusine?
NK:Nu, Buaji.Lasa-ma sa ma intorc dupa ce beau apa.Bine?
Bua:I s-a uscat gatul cand a auzit de casatorie.Lasa-ma sa aplic pe palma ta .
NK:Nu, Buaji, voi aplica mai tarziu.O va aplica altcineva.
Bua:Lasa-ma pe mine sa o fac.
NK:Nu, multumesc, multumesc.Poftim!Ma intorc imediat.
Bua:Nandkeshore, asculta.Asculta la mine.Ii este foarte rusine ca el inca nu s-a casatorit.
Mami:Dadiji, alatura-te noua si stai acolo.Chiar si tu ar trebui sa aplici hena..Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!De ce te superi?Chiar si mama lui Khushi este aici.Uite acolo este ea.Da-mi voie sa te introduc.Fa cunostinta..Ce?Unde a plecat?Scuza-ma.Trezeste-te, te rog.Vino cu mine.
Gar:Ce s-a intamplat Manoramaji.
Mami:Inca nu s-a intamplat nimic.O sa se intample. Vino.Haide.

**
NK:Khushiji, unde este Nanav?
Khu:Nu stiu.Trebuie sa fi fugit.
NK:Oho!Nicio problema, hai sa dansam.

**
Khu:Ce?
Khu:Arnavji, ce faci?Lasa-ma.Da-mi voie sa plec.
Cho:Chiar?

**
Nk:Vino.Oho!Daca tu deja ti-ai aplicat hena atunci hai sa mergem si sa dansam.Haide!Vino.Vino.Haide.Haide.

**
Mmai:Hello.Hi.Bye bye!Tu nu simti ca ai uitat ceva foarte important?
Gar:Ce este?
Mami:Dadiji!Ce?Ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat cu lumina?Nicio problema.Totusi lasa-ma sa va fac cunostinta.Ea este bunica lui Arnav iar ea este Garimaji.
Gar:Buna seara.
Dadi:Buna seara.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Acum, in loc de a spune incantata sa te vad voi ar trebui sa spune-ti incantata sa te aud.Deoare ce voi nu va puteti vedea una pe cealalta.
Gar:Bine, iertati-ma.N-am putut fi prezenta la toate ritualurile.De fapt..
Dadi:Este in regula.Cel putin tu ai putut veni la ceremonia henei.

**
Cho:Akash, unde este sora?
Aka:Da, frate, ma duc sa o caut.
Cho:Sora.Sora, esti bine?
Mami:Hariprakash!Vino repede.Adu o lumanare.
Cho:Khushi!
Khu:Arnavji, sunt chiar aici.
Shy:"Taierea luminii electrice m-a salvat."
Dadi:Bun, a venit lumina electrica.Deci, Garima..Garimaji!
Cho:Sora, esti bine?
Di:Sunt bine, Chote.Nu-ti face griji de mine.
Khu:Hariprakashji, adu apa pentru sora.
Akas:Este in regula acum.Din cauza unui comutator principal suprasolicitat, s-a declansat.
Nk:Bine, oameni buni.Deci este super.Nu-i asa?In limba lui Mamiji, comutatorul principal de bord a fost oprit sa ne spuna noua "pa".Iar acum ca s-a intors spune buna si salut.Nu-i asa?Deci, de ce ar trebui sa ne oprim din distractie?Hai sa continuam sa petrecem.Doresc sa se cante cantecul meu favorit.Haide, sa-l cantam.Haide-ti!Sa mergem!
Bua:Haide Nandkeshore, danseaza cu mine.
Cho:Esti sigura ca esti bine, sora?
Di:Da, Chote, sunt absolut bine.Eu doar vreau sa stau pentru un timp..
Cho:Sigur, nu te grabi.
Khu:Vino Arnavji, va fi distractiv.
Cho:Nici decum, nu vin.
Nk:Nanav, fratele meu.Tu chiar nu trebuie sa te misti.Te voi zgudui eu complet.Vino, sa mergem.
Bu:"Haire Nandkeshore, unde este Garima?"

**
Di:Alo!
Shy:Rani Sahiba!
Di:Tu unde ai plecat asa dintr-o data?
Shy:Rani Sahiba, trebuie sa plec acum.Trebuie sa ies de aici.Te rog vino mai repede.
Di:Dar tu..Cum poti tu..
Shy:Uita de toate astea.Iti voi explica totul.Tu vino mai repede.
Di:Dar..
Shy:Presupun ca tu aproape ca ai ajuns, Rani Sahiba.Doar putin timp mai mult.
Di:"Unde a plecat?Oh Doamne!Unde sunt pantofii mei?"
Shy:Acum trebuie sa fac doar un singur lucru.Trebuie sa te aduc in aceasta camera cu orice pret.Iar pentru asta, eu doar..Minunat!Tu mi-ai usurat treaba venind la piscina tu insuti, Rani Sahiba.Acum trebuie sa-ti atrag atentia asupra mea.Si felul sa fac asta este ceva ce stiu foarte bine.
Di:Sper ca el nu este in camera mea?
Shy:N-a trebuit sa fac nimic.Se pare ca iubita mea sotie a cazut in plasa mea ea insasi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:46 pm


*31st Aug -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Di:Este el in camera mea?
Shy:Nu a trebuit sa fac nici un efeort deloc.Iubita mea Rani Sahiba, a pasit singura in capcana mea.
Khu:Sora?Ce s-a intamplat sora?Esti in regula?Sora
Bua:Hei Sanka Devi.
Khu:Da.
Bua:Ai vazut-o pe Garima pe undeva?
Khu:Nu Buaji.
Bua:Hai Nandkeshore.
Khu:Tu stai aici eu ma duc s-o gasesc pe mama
Bua:Da.Ce este..
Di:Doamne, oare unde o fi el.Sper ca nimeni nu la vazut.
Khu:Nu o pot vedea pe mama nicaieri.Mama unde esti?
Gar:Khushi, m-am intors acasa.Asistenta ma chemat.Deci..
Khu:Ce?Ce s-a intamplat cu tata?
Gar:Tatal tau n-are nimic.Medicamentele s-au terminat.Am venit acasa si le-am adus, n-am avut timp sa spun nimanui.
Khu:Bine, nu conteaza mama.Ai grija de tine si tata.
Gar:Bine draga mea.
Khu:Bine.
Di:Doamne, unde este?Sper ca nu la vazut nimeni.Shyamji!
Khu:Buaji, am vorbit cu mama.S-a intors acasa.
Bua:Haire Nandkeshore!Dar de ce?
Dadi:Ce s-a intamplat?Din nou mama ta a plecat fara sa se intalneasca cu mine?
Khu:Dadiji, de fapt asistenta a chemat-o.Medicamentele lui tata s-au terminat asa ca ea a trebuit sa se grabeasca acasa.
Nk:Dar, de ce toate stati ca niste statui?Vorbiti mai putin si dansati mai mult.Da-i bataie!
Nani:Anjali!
Mami:Anjali.
Cho:Sora.
Shy:Asta a fost explozia pe care o asteptam.Asta imi curata calea mea de a ma intoarce acasa.
"Di:Chote, tu eu..Unchi.Tu vei deveni curand unchi.
Khu:Acest copil este speranta viitorului tau, sora.Cine o sa te sprijine neobosit.Este raza de speranta a vietii tale fericide de acum inainte.
Nani:Dle doctor cum este Anjali?
Dr:Uitati am incercat sa fac tot ce se poate, dar mama sau copilul..Imi pare rau..Imi pare rau..
Cho:De ce?De ce iti pare rau?
Dr:Dle Raizada..
Cho:De ce iti pare rau?
Akas:Frate!
Cho:Ce incerci sa spui?
Nani:Chote..Fii calm.
Cho:Pentru ce naiba iti pare rau?La naiba spune ceva.
Khu:Arnavji.
Dr:Iertati-ma dar n-am putut salva copilul.Noi n-am putut salva copilul.
Nani:Anjali.
Mami:Ce ati facut?Asta nu poate fi adevarat.
Nani:Dle doctor, spune-mi ca asta nu e adevarat.
Dr:Inteleg durerea voastra dar asta este adevarul.Caderea in timpul sarcinii ei s-a dovedit a fi fatala.Este inconstienta acum.Dar isi va reveni in ceva timp.Acum, va rog sa ma scuzati.
"Di:Chote tu stii cand m-am uit la acest cd am realizat ceva.Chote, asta nu este un vis ci o realitate.Copilul meu este chiar in fata mea.
Nani:Dar..Ce faci?Daca nu esti ingrijorata, atunci fii ingrijorata de noul oaspete si ai grija de tine insuti."
Nani:Oh Doamne!De ce i s-a intamplat asta fetei mele.De ce?De ce?Daca afla..Acest copil era totul pentru ea.Cum ii vom spune noi asta?Cum voi fi capabila sa-i spun asta?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 03 Sept 2012, 11:43 pm


*3rd Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

As:Pacienta si-a revenit, puteti merge s-o vedeti.
Nani:Veniti!Anjali, draga mea.Anjali, draga.
Mami:Anjali draga.Draga, esti in regula?
Nani:Anjali, draga.
DI:Sunt bine.Va rog, nu va faceti griji pentru mine.De ce voi toti aratati atat de tristi?Chiar sunt bine.Khushiji, te rog spune tuturor.Ce s-a intamplat?Imi va spune cineva, care este problema?
Mami:Draga Anjali,..Draga.Copilul..
Di:Ce copil?Ce?
Mami:Draga.Medicul a spus ca copilul..
Di:Nimic nu s-a intamplat cu copilul meu.Printesa mea este absolut bine.Acel medic nu stie nimic.Si sunt o multime de spitale in acest oras, nu-i asa?Noi vom merge in alta parte.Totul va fi in regula, credeti-ma.Nani, te rog nu plange.Printesa noastra este bine.Sigur!Nani, stii?Printesa mea ma asteapta.Da!Ea mi-a spus "mama", nu-i asa?Tu stii ce, Nani, sunt nerabdatoare sa o vad.Avem o multime de facut impreuna, cu, copilul meu.Trebuie sa fac hainute pentru ea.Si ciorapei.Si acel pulover?Nani, acel pulover pe care l-am facut?La cate luni ii va veni?Te rog, spune-mi!Culoarea roz merge bine la fetite, nu-i asa?Ce frumoasa va fi, Nani!Ce frumoasa va fi?Nimic nu s-a intamplat cu printesa mea.Ea este absolut bine.De ce nu vreti sa intelegeti?
Khu:Sora!
Di:Nu, Khushiji, nu.
Khu:Sora!Te rog incerca sa intelegi.Te rog uita-te la mine.Printesa ta nu se va mai intoarce niciodata.
Di:Termina cu prostiile, Khushiji.Te rog sa numai vorbesti niciodata asa.Nimic nu s-a intamplat.Printesa mea este bine.Nimic nu s-a intamplat cu ea.Acel medic habar n-are.Khushji, te rog du-te la Chote.Spune-i lui Chote ca sunt bine.Si ca nimic nu s-a intamplat cu printesa mea.Acesti medici nu stiu nimic.Du-te.Du-te.
Di:Nu!Nu poate fi asta!Nu!Nani!Asta nu mi se poate intampla.
"DI:Nu vreau acest copil.Nu-l vreau.Acest copil mereu imi va aduce aminte de fiecare moment pe care l-am petrecut cu tatal lui.Cine va accepta un astfel de copil?Nu pot..
Cho:Sora, eu sunt cu tine.
Di:Nimeni nu este cu mine.Si copilul meu tot singur va fi."
Khu:Arnavji...Sora..Arnavji stiu prin ce treci.Dar la timpul asta ea are nevoie de tine.Tu ar trebui sa fii cu ea.
Cho:Khushi, nu o pot vedea in felul asta.
Khu:Va trebui.Are nevoie de sprijinul tau mai mult decat oricine altcineva.
Cho:Nu am curajul.Nu pot face asta.
Khu:Arnavji..Ar..
Dr:Dle Raizada, imi pare rau pentru pierderea voastra.
Nani:Draga Anjali.Tine-te bine.
As:Va rog, toata lumea afara.Are nevoie de odihna.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Ea are nevoie de noi, iar tu ne spui sa plecam?Nu voi pleca.
As:Ea trebuie sa se odihneasca.Va rog dati-ii un pic de intimitate.
Nani:Manorama, hai sa plecam.
Dadi:Devyani, inca mai este timp.Cred ca trebuie sa-l chemam.
Dr:Noi trebuie sa o tinem sub observatie in noaptea asta.A pierdut mult sange.Ea a suferit si o trauma.Este in soc.
Mami:Dle doctor, Anjali sufera foarte mult, iar acea asistenta ne-a spus sa plecam.
Dr:Uite, ea este intr-o conditie delicata.Ea trebuie sa aibe grija.Iar daca voi mergeti la ea din nou ea va fi si in mai multa durere.Asa ca, va rog sa intelegeti.
Cho:Da, noi trebuie sa plecam.
Dadi:Eu voi ramane.
Cho:Akash!
Akas:Frate!Voi avea grija de tot.Frate NK, ia pe Khushi si Buaji..
Khu:Eu voi ramane.
Akas:Sa mergem Buaji.Haide Payal.
Dadi:Acum culcate.Haide, intinde-te.Usor, cu atentie.Lasa-ma sa te tin de mana.

**
"Di:Chote, tu o sa devii unchi.Sunt atat de fericita incat nici nu pot sa-ti exprim asta.Printesa mea este absolut bine.Acel medic, habar n-are."
Cho:I-am promis sorei mele ca mereu o voi proteja.Niciodata sa nu las sa i se intample ceva rau.Dar ai vazut, eu n-am putu face nimic.Sunt un afurisit de ratat!Am incercat Khushi.Am incercat foarte greu dar am esuat de fiecare data.Shyam a continuat sa-mi insele sora iar eu n-am putut face nimic.Astazi sora este intr-o astfel de conditie iar eu..
Khu:Arnavji, nu da vina pe tine.
Cho:Nu, Khushi.Asta este adevarul.Chiar si in acea noapte n-am putut face nimic cand eu si sora mea am avut acel accident.
"Mama:Cum poti fi atat de ingrozitor cu mine.Tie nu ti-a pasat nici macar o clipa de familia si relatia noastra.
Tata:Uite Ratna, nu este asa, asculta-ma.
Mama:Nu vreau sa ascult nimic!
Tata:Ratna..
Mama:Eu insumi te-am vazut cu ea.
Tata:Cu cine?
Mama:Tu niciodata numai iubit!
Tata:Ratna!Ratna!!
Cho:Mama!"
Cho:El a avut o relatie cu alta femeie.Cand mama a aflat nu a putut tolera asta.Dupa moarte mamei, simtindu-se vinovat de moartea ei si tata s-a sinucis.Am aflat mai tarziu ca si acea femeie a venit acolo sa-l vada pe tata pentru ultima oara.Niciodata nu i-am vazut fata acelei femei dar eu ce stiu este ca ea si tatal meu i-au luat viata mamei mele.Niciodata n-am vazut fata acelei femei.Dar eu stiu ca ea si tatal meu i-au luat viata mamei mele.Khushi, totul a fost risipit in acea noapte.Totul!Am indraznit cand am fost copil am crezut ca sora va avea nevoie de mine.Si am consolat-o spunand ca totul va fi in regula.Ca voi repara totul.Noi vom fi fericiti din nou.Dar, uite-ma aici.Am esuat la naiba.Aceasta casatorie a avut loc iar ea..Acel Shyam.Acea canalie.De fiecare data cand il vad..Vad chipul lui tata in el.El a inselat-o pe sora in acelasi fel cum tata a facut cu mama.Din nou acelasi lucru se intampla, Khushi.M-am casatorit cu tine ca sa salvez casatoria sorei.L-am aruncat afara pe Shyam din viata sorei cu speranta ca acum voi repara totul.Dar n-am putut face nimic, Khushi.Sora din nou plange, astazi.Ea este in durere.L-am aruncat afara pe Shyam din viata sorei cu speranta ca acum voi repara totul.Dar n-am putut face nimic, Khushi.Sora din nou plange, astazi.Ea sufera.Decate ori sora este putin fericita Cred ca totul este bine.Dar nu stiu de ce totul dispare.Mama.Tata.Sotul.Iar acum si copilul.

**
Khu:Ea are nevoie de tine Arnavji.Tu du-te.
Shy:Dadiji.
Dadi:Da.
Shy:Ma duc sa ma intalnesc cu medicul si ma intorc.
Dadi:Da.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 04 Sept 2012, 10:58 pm


*4th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Tu n-ai esuat, Arnavji.Tu mereu ai tinut-o pe sora fericita.Dar cateva lucruri in viata sunt dincolo de controlul omenesc.Se numeste soarta.Iar tu sau eu n-avem nimic de spus in asta.Prin ce au trecut parintii tai sau prin ce a trecut sora, tu nu poti schimba asta.Dar tu poti fi alaturi de ei in momente ca acestea.
Cho:Nu, Khushi.Nu pot s-o fac.
Khu:Arnavji, sora acum are nevoie de tine cel mai mult.
Cho:Nu pot s-o vad pe sora in starea asta.Ce as putea sa-i spun?Nu pot face asta.
Khu:Iti promit, Arnavji.Ca tu vei fi capabil sa spui totul sorei.Eu am incredere ca poti.

**
Di:A mea..Printesa mea..Papusa mea..
Shy:Cum de s-a intamplat?Cum ai lasat sa se intample asta?Nu era responsabilitatea ta, Rani Sahiba?Cum ai putut s-o lasi sa plece?Pot suporta orice, dar nu si asta.Cum imi pot primi printesa inapoi?Eu..Eu o vreau.Imi vreau printesa inapoi, Rani Sahiba!Eu doar imi vreau printesa inapoi.
Di:Iarta-ma.Nu am habar.Nu stiu cum de s-au intamplat toate astea.
Shy:Daca eram cu tine in acea zi, n-as fi lasat ca asta sa se intample, niciodata.Este numai vina mea.Este vina mea..N-ar fi trebuit sa plec de langa tine asa de abrupt.Am venit sa particip la dusul copilului.Am crezut ca o sa te intalnesc.Printesa mea..Daca as fi stiut de toate astea, nu te-as fi parasit niciodata si sa plec, Rani Sahiba.Pot indura totul, dar nu durerea sa te vad pe tine spulberata.Nu pot.Nu pot.Rani Sahiba..Sunt speriat de gandul ca printesa noastra numai este.
Dadi:Ginere, calmeaza-te.Conditia lui Anjali..Daca..
Shy:Am o pereche de bratari de glezna.Iar ea nu va putea sa le poarte Rani Sahiba si ca..
Dadi:Anjali..Calmeaza-te.
Shy:Calmeaza-te, Rani Sahiba.
Dadi:Cu grija.
Shy:Intinde-te, cu grija..
Dadi:Stai pe spate...Intinde-te, draga.Calmeaza-te.Vino. Ce s-a intamplat cu ea?
Shy:Dadiji, ma duc sa vorbesc cu medicul.
Dadi:Da.Intinde-te.
Shy:Calmeaza-te, Rani Sahiba.

**
Khu:Ea are nevoie de tine, Arnavji.Du-te.Eu sunt cu tine.Noi amandoi vom vorbi cu sora.

**
Cho:Cum indraznesti?
Khu:Arnavji, calmeaza-te.
Shy:Cumnate..Iarta-ma, cumnate.Imi pare rau, cumnate.Am venit aici, pentru ca, cand am auzit de asta..Nu m-am putut opri.
Cho:Cine ti-a permis sa vii aici?Cum indraznesti sa te aproprii de sora mea?
Shy:Daca iti amintesti, ea e sotia mea.Copilul meu..Copilasul meu..Printesa mea..Nu m-am putut opri cand am aflat, nu este numai sora ta care si-a pierdut copilul.Si eu mi-am pierdut copilul.Eu sunt tatal.
Cho:Tu esti un nimic.Tu ai inteles asta?Un nimic.
Dadi:Arnav, termina.Shyamji este sotul lui Anjali.A fost si copilul lui.El are tot dreptul sa vina aici sa-si vada sotia.
Cho:Acest om, n-are nici un drept asupra sorei mele.Sora trece prin toate astea din cauza lui.Iar daca el sta aici, chiar si pentru un minut..
Shy:Atunci ce, cumnate?Tu ma vei lovi!Haide, loveste-ma.Omoara-ma.Ca si asa sunt mort.Tu stii ce inseamna sa-ti pierzi singurul copil?Nu stii.Dar eu stiu, cumnate.Iar acum, ar trebui sa n-o parasesc pe Rani Sahiba, niciodata.
Dadi:Stai, Arnav.
Cho:Cum indraznesti sa vorbesti de sora mea?Las-o in pace, pe sora mea.Nu te voi lasa nici macar s-o vezi pe sora mea.Acum pleaca de aici.Si sa nu indraznesti sa te mai intorci.Sa nu indraznesti sa te intorci.
Shy:Nu, cumnate.Eu nu plec nicaieri.
Dadi:Arnav.
Khu:Arnavji!
Dadi:Arnav, ce faci?Arnav..Arnav, nu-l lovi pe ginere.
Khu:Arnavji.
dadi:Arnav, opreste-te.Nu-l lovi pe ginere.
Khu:Arnavji.
Dadai:Arnav, opreste-te.Arnav, nu-l lovi.
Khu:Arnavji.
Dadi:Arnav, opreste-te.Arnav tu nu te poti comporta asa cu ginerele nostru.Si el si-a pierdut copilasul.Iar Anjali are nevoie de el.Tu nu esti capabil sa vezi ce vad eu.Ginerele o iubeste foarte mult pe Anjali.Noi va trebui sa-l lasam sa stea cu noi.
Cho:Sora mea nu poate avea nevoie de un om ca el.Atat timp cat traiesc nu-i voi permite sa paseasca inauntrul casei mele.
Dadi:Ginere..
Shy:Eu plec, Dadiji.Ai grija de Rani Sahiba a mea."Las-o balta, Dadaiji.Tu nu mai putut lasa inauntru nici la dusul copilului.Cum ma vei lasa inauntru, acum?Dar nimeni nu ma poate opri sa stau in Shantivan.Iar aceasta pierdere de sarcina marcheaza inceputul intoarcerii mele.Nu conteaza cat de mult cumnatul, incearca, dar el uita ca mie imi plac provocarile.Considera asta noroc sau ghinion.Sigur eu ma voi intoarce in Shantivan."

**
Dadi;Arnav, nu lua o decizie pripita.
Cho:Doctore, vreau s-o iau pe sora acasa.
Dr:Uite ce e dle Raizada, ea este destul de slabita.Ea trebuie sa fie tinuta sub observatie.
cho:Sora, poate fi tratata si acasa, nu-i asa?Tu poti muta tot echipamentul acasa la noi.
Dr:Bine, fa toate formalitatile de externare.Apoi, voi o puteti lua acasa.
Dadi:Arnav, nu mai fi incapatanat.Ce te-a apucat?Tu nu poti vedea cat de plapanda e conditia ei?
Cho:Si eu stiu foarte bine, ce e bine pentru sora mea.Ea merge acasa si cu asta basta.

**
Akash:Dadi.Tu n-ai mancat nimic de aseara.Cel putin, bea niste lapte.De ce nu raspunde fratele la telefon?Frate..Sora!
Nani:Chote!De ce ai adus-o pe Anjali acasa asa de curand?Conditia ei pare inca delicata.
Dadi:Nepotul tau nu vrea sa asculte de nimeni.Anjali este atat de plapanda incat nu poate merge singura.Este fragila, acum.Conditia ei cere tratament.Ea are nevoie de un medic.Iar Arnav, simte ca ea ar trebui sa stea acasa.
Cho:Dadi, te rog.Khushi, vino cu mine.
Mami:Dar, Arnav dragule..Ce s-a intamplat la spital de a trebuit s-o aduci pe Anjali acasa?
As:Scuzati-ma, aici mai era un flacon cu medicamente.
Cho:Ma duc sa le aduc.
As:Si da, lasati-o sa se odihneasca.Cu cat de mult se odihneste, cu atat va fi mai bine pentru ea.
Cho:Vreau sa fac un lucru clar pentru voi toti.Nimeni, si vorbesc serios.Nimeni nu va vorbi despre sa-l aduceti pe Shyam inapoi.Niciodata.Sper ca m-am facut inteles.
"Di:Chote, tu in curand vei fi unchi.Sunt atat de fericita incat nici nu pot sa-ti spun."

**
As:Ia un pic..
Shy:Las-o asa, Sora.
As:Da.Dar cum ai intrat aici? Este cineva aici?
Shy:Te rog, Sora.Nu tipa.
Di:Este in regula, Sora.El este sotul meu.
Shy:Sora, da-mi voie sa petrec doar 10 minute cu ea, te rog.
As:Bine, numai 10 minute.
Shy:Multumesc!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 06 Sept 2012, 12:40 am


*5th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Di:Chote! Leaganul copilului.Nu-mi lua leaganul copilului.Chote, el a luat leaganul copilului.Este leaganul copilului meu, Chote.Chote, tu trebuie sa stii.Nu a fost o fetita?O fetita?Spune-mi, Chote.
Cho:Relaxeaza-te, sora.Sora, odihneste-te.

**
Gar:Dusul copilului tocmai a avut loc si un astfel de avort spontan s-a intamplat.Ma intreb oare prin ce trece Anjali.
Bua:Haire Nandkeshore! Ea nu a fost capabila sa creada ca si-a pierdut copilul. Cum poate cineva sa creada una ca asta?Garima, noi ar trebui sa mergem s-o vedem pe Anjali, la spital.
Gar:Noi?
Bua:Da.
Gar:Noi?
Bua:Chiar si tu ar trebui sa te duci acolo.Intr-o astfel de situatie dificila, daca noi nu-i sprijinim atunci cine o s-o faca?Sa mergem.Hai sa-i vedem.Sa mergem.Vino.Raspund eu.Alo!
Khu:Scuze ca va sun atat de tarziu, Buaji.Dar..
Bua:Este bine ca ai sunat.Noi eram gata sa plecam de acasa.Noi mergeam s-o vedem pe Anjali la spital.
Khu:Buaji, noi am adus-o pe sora acasa.Doarme, chiar acum.Iar asistenta a spus ca are nevoie de odihna, strict.Asa ca, ar fi mai bine daca voi veniti maine.
Bua:Bine.Bine.Ea ar trebui sa se odihneasca.Noi vom veni maine, draga.Hei Khushi, ai grija de ea si de Arnav.Fa in asa fel ca impactul acestui avort spontan sa nu afecteze sanatatea nimanui.Bine, inchid acum.Da?Haire Nandkeshore!Khushi a spus ca Anjali a ajuns acasa.Ea se odihneste acum.Asa ca, ne-a rugat sa venim maine.Noi vom merge maine?
Gar:Da, sora.

**
Khu:Totul va fi in regula.Tu vei stabili totul bine.Si vei avea grija de toata lumea.Stiu.Pentru ca tu poti face orice pentru sora ta.
Dadi:Si eu pot vedea asta.Vad cat de multe face Arnav.Cu cat de multe se ocupa si cat de multe ruineaza.Tu ai ignorat sfatul medicului, sa o aduci pe Anjali acasa cu forta.Ce vrei sa demonstrezi?Arnav, eu vorbesc cu tine.
Cho:Nu este de folos sa vorbesti cu mine, Dadi.Eu voi face ce cred ca este bine.Sora este responsabilitatea mea.Si nu voi lasa pe nimeni sa-i faca probleme nici macar un pic.
Dadi:Da-mi voie sa-ti amintesc.Ca persoana de care vorbesti este sotul lui Anjali.Anjali, este responsabilitatea lui, nu a ta.Si nu este numai Anjali care si-a pierdut copilul.Si el si la pierdut.Iar la timpul asta el are drepturi depline sa stea cu Anjali.
Cho:El si-a pierdut orice drept, Dadi.Orice a facut, tu poate poti sa-l ierti pentru asta, dar eu nu voi fi in stare sa-l iert.
Dadi:Poate cineva face ceva impotriva hotararii tale?Daca, in aceasta perioada, Anjali incearca sa-si faca rau singura?Daca face ce a facut si mama ta, tu vei fi in stare sa te ierti tu insuti?
Cho:Sora, nu va face nimic de genul asta.
Dadi:Tu crezi, ca batandu-i sotul si sa-l dai afara de la spital, tu o vei face pe Anjali sa-l uite complet?
Khu:Arnavji, chiar acum, te rog fii putin..
Cho:Ceea ce cred eu despre oameni, cred in a le explica clar.
Dadi:Deci eu vreau sa stiu cu ce drept il tii tu pe Shyam departe de Anjali?Lasa-ma sa-ti spun, nimeni n-o iubeste mai mult pe Anjali ca el.Am vazut in ochii lui, iubirea si afectiunea.
Nani:Anjlai, este intr-o astfel de conditie iar voi doi va certati?Sanatatea ei..
Cho:Un minut, Nani.De la prima intalnire, tu ai vazut atat de multa dragoste in ochii lui?Noaptea trecuta nu te-ai intalnit cu el pentru prima data, la spital?Pentru ca pana acum tu n-ai stat alaturi de noi.Si tu nu l-ai vazut niciodata pe Shyam.Deci, cum poti fi atat de sigura de el dupa numai o intalnire?Daca nu cumva tu..
Dadi:Pentru ca eu il stiu mai bine decat tine.El a plans in fata mea.A insistat patetic in fata mea s-o aibe pe Anjali.
Cho:A venit Shyam sa se intalneasca cu tine la schit?
Dadi:Da, el a venit sa se intalneasca cu mine la schit.El m-a facut sa inteleg prin ce probleme trece familia asta.Dar, el nici macar odata nu te-a criticat.Iar tu n-ai ratat nicio o ocazie sa-l blestemi in prezenta mea.Arnav, el mi-a spus ca vrea sa traiasca cu sotia lui care va fi mama copilului lui si pe care o iubeste grozav.Iar restul de neintelegeri..
Cho:Neintelegeri?N-au fost nici un fel de neintelegeri, Dadi.Fata lui adevarata a fost dezvaluita in fata tuturor.Iar adevarul este ca o persoana mincinoasa si nenorocita ca Shyam nu se va intoarce niciodata in aceasta casa.El a creat probleme la toata lumea.Tu ai idee?Ca el a vrut sa ma omoare?.
Dadi:Nu sunt de acord cu asta.Tu ai mai facut o greseala si poate o faci din nou.
NK:Dar Dadiji, Nanav spune adevarul.
Nani:Subhadra, nu a fost nicio neintelegere.
Dadi:Ai vreo dovada?
Cho:Dadi, eu stiu care este adevarul si n-am nevoie de nicio dovada.Te rog, nu face greseala pe care eu am facut-o mai devreme.Chiar nici eu n-am realizat adevarul.Dar acum, stiu adevarul.
Dadi:Tu nu stii adevarul.Tu doar crezi ce ti s-a spus.
Cho:Serios?Atunci si eu iti pot spune la fel, nu-i asa?
Dadi:Ceea ce crezi sau nu, eu am venit sa salvez aceasta familie.14 ani in urma n-am putut face asa de mult.Dar de data asta, nu va mai fi cazul.Nu voi lasa sa se intample nimic gresit, pentru ca diferenta dintre bine si rau nu mai este vizibila pentru tine.
Cho:Nu!Tu n-ai avut dreptate nici atunci, Dadi, si chiar si astazi gresesti.
Dadi:Ce vrei sa spui?
Khu:Arnavji!
Cho:Ca ceea ce este bine sau rau pentru noi, a fost ceva pe care tu n-ai stiut nici acum 14 ani in urma si nici astazi.De atatia ani eu am grija de sora, nu tu.Si pot face asta si de aici incolo.Tu ne-ai lasat si ai plecat, nu-i asa?Atunci, de ce te-ai intors?Pentru ce ai venit aici de la schit?Tu trebuia sa stai acolo.De maine va fi securitate intensa in jurul casei.Iar, impotriva lui Shyam voi lua ordin de restrictie de la tribunal.Shyam, niciodata nu se va mai intoarce in aceasta casa.

**
As:Te rog, bea asta.
Di:Nu vreau.
As:Dar tu trebuie sa mananci ceva.Te rog, ia putin.
Shy:Las-o asa, dna asistenta.O voi hrani eu.
As:Dar cum de ai intrat?Nu este nimeni acolo?
Shy:Te rog, dna asistenta.Te rog, nu tipa.
Di:Este in regula, dna asistenta.El este sotul meu.
Shy:Dna asistenta te rog da-mi voie sa stau cu ea 10 minute.
As:Bine, numai 10 minute.
Shy:Multumesc!
Di:Asculta..
Shy:Nu.Mai intai mananca supa.

**
Cho:Nu vreau.
Khu:Arnavji, tu stii ca trebuie sa iei medicamentele in fiecare zi.
Cho:Khushi, nu ti-am spus ca n-am nevoie de astea?
Khu:Te rog, Arnavji.De dragul sorei.Daca tu te imbolnavesti atunci cum vei mai avea grija de sora?Tu trebuie sa ai grija de sora.
Cho:Il urasc pe acel om, Khushi!
Khu:Arnavji, vreau sa-ti spun ceva.Noaptea trecuta l-am vazut pe Shyam intr-o asa conditie, m-a facut sa simt, chiar a fost trist ca si-a pierdut copilul.
Cho:Si?
Khu:Asa ca m-am gandit ca daca ii permitem s-o vada pe sora macar odata atunci..
Cho:Khushu, tu poate n-ai auzit ce am spus jos.Acea canalie mincinoasa nu se va intoarce niciodata in aceasta casa.

**
Shy:Ia-ti medicamentele.Mi-as fi dorit sa-ti pot spune ca totul va fi bine, Rani Sahiba.Ca vom incepe o noua viata.Dar stiu ca nu se va intampla asta niciodata si nici nu va lasa sa se intample asta, Rani Sahiba.Dar tu trebuie sa-mi faci o promisiune, Rani Saiba.Tu imi promiti ca vei avea grija de tine cum trebuie.
Di:Dar eu am nevoie de tine.
Shy:Nici eu nu pot trai fara tine.Iar cea mai mare temere a mea este ca daca nu sunt cu tine tu nu vei avea grija de tine.Sanatatea ta este cea mai importanta pentru mine, Rani Sahiba.Stiu foarte bine, Rani Sahiba, ca daca tu te incapatanezi tu nu vei asculta de nimeni.
Di:Eu..Eu mereu te ascult pe tine.
Shy:Dar..Dar daca eu nu sunt cu tine.Stiu ca Arnav va incerca tot ce-i posibil sa ma tina departe de tine, Rani Sahiba.El ma uraste mai mult decat te iubeste pe tine, Rani Sahiba.Dar, desi nu stau aici, Rani Sahiba, tu trebuie sa ai grija completa de tine.Pentru mine.Daca..Daca as fi fost aici te-as fi hranit si ti-as fi dat medicamentele.As fi fost consolat.Dar acum uita-te la ghinionul meu.
Di:Te rog, stai cu mine.
Shy:Dar..
Di:Daca eu..Daca eu refuz sa mananc sau sa iau medicamente de la altcineva in afara de tine atunci..Atunci tu nu vei sta cu mine?
Shy:Daca..Daca asta se poate intampla, Rani Sahiba, eu..Eu..Nu, nu.Nu, Rani Sahiba, daca..Daca ti se intampla ceva facand asta?
Di:Lasa asta in seama mea.Ma voi descurca.
Shy:Nu pot risca sanatatea ta, Rani Sahiba.Dar eu pot face orice sa stau cu tine.Orice.
Di:Stiu.Si eu tot la fel.
Shy:Este foarte tarziu, Rani Sahiba, ar trebui sa plec.Te rog, ai grija de tine.Rani Sahiba, nu conteaza ce, membrii familiei tale sau Arnav, crede despre mine, dar eu te iubesc foarte mult.Eu mor treptat stand departe de tine.De aceea vin sa te vad in secret iar si iar.Si voi continua sa fac asta.Chiar si daca trebuie sa-mi pierd viata pentru asta.

**
Cho:El poate prosti pe oricare dar nu si pe mine.Eu am inteles clar cat de perspicace si josnic este.
Khu:Dar dupa pierderea copilului, se poate schimba oricine.
Cho:Tu glumesti cu mine, Khushi?Chiar?Tu crezi ca acea persoana se poate schimba vreodata?
Khu:Eu simt ca noi n-ar trebui sa fim nedrepti cu nimeni.
Cho:Exact!Si oricine vobind despre acea persoana in aceasta casa va fi nedreapta.Bine?
Khu:Bine, Arnavji, daca tu simti ca Shyamji nu s-a schimbat atunci tu poate ai dreptate.Eu vreau doar ca sora ta sa-si revina curand.Ea a devenit atat de slabita ca nici nu poate sta singura in picioare.
Cho:Stiu.Niciodata n-am vazut-o pe sora intr-o astfel de conditie jalnica.Sora!
Khushi:Sora!Sora, ce faci?De ce ai venit aici?
Di:Sunt bine, Khushiji.
Nani:Akash, unde este Anjali?Nu este in camera ei.
Di:Sunt bine, Chote.
Aka:Sora!Sora!
Nani:Esti bine?
Mami:Asta este un miracol.Multumesc Doamne!Multumesc, Zeita.
Cho:Da, sora.Tu arati mult mai bine.
NK:Sora, ce s-a intamplat in aceasta ora?Huh?
Cho:Dar de ce ai venit aici?Tu puteai sa ma suni.Tu vrei ceva?
Di:Da, Chote.Vreau ceva.
Cho:Ce este?
Di:Dami-l inapoi pe Shyam al meu.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 06 Sept 2012, 11:12 pm


*6th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Cho:Dar, sora de ce ai venit.Tu puteai sa ma chemi.Tu ai nevoie de ceva?
Di:Da, Chote.Vreau ceva.
Cho:Ce este, sora?
Di:Da-mi-l inapoi pe Shyamji, Chote.Da-mi inapoi pe sotul meu.Am nevoie de el cu disperare.Sotul meu..Am nevoie de el foarte mult, Chote.
Cho:Sora, tu spui asta?
Di:Sunt sotia lui, Chote.
Cho:Dar sora, incearca sa intelegi problema.Nu te emotiona..Dupa tot ce ti-a facut Shyam..
Di:De data asta tu incearca sa intelegi ce spun, Chote.De data asta tu esti de acord cu mine.Am fost de acord cu orice ai spus, pentru ca te iubesc foarte mult.Pana astazi, mereu am luat deciziile tale ca fiind definitive.Niciodata n-am obiectat.Dar astazi, obiectez. Da-mi-l inapoi pe Shyam al meu, Chote.Da-mi inapoi pe sotul meu.Te rog, da-mi-l inapoi, Chote.Te rog, da-mi inapoi sotul.
Cho:Sora!
Di:Da-mi inapoi sotul..
Cho:Sora!Sora!Sora!Sora!Sora!Sora!
Di:Shyamji..
Dadi:Acum Anjlai a spus ea insasi.Macar ascult-o si..
Cho:Destul, Dadi.Sora nu este in conditia sa ia o decizie corecta pentru ea insasi.
Di:Shyamji..
Cho:Orice spune este din cauza izbucnirii ei emotionale.
Dadi:Arnav, numai fi incapatanat si cheama-l pe ginere inapoi.Sora ta are nevoie de el.
Cho:Inteleg foarte bine nevoile ei.Iar Shyam nu este inclus in nevoile ei.
Nani:Summi, calmeaza-te.Noi toti ne vom gandi la aceasta problema din nou cu rabdare.
Di:Shyamji..Da-mi inapoi sotul meu.Am nevoie de el foarte mult.Adu-mi sotul..
Mami:Ce se intampla in aceasta casa?Cred ca cineva a deocheat fericirea lui Anjali.
Akas:Nu stiu, mama.Dar pana acum am considerat orbeste ca fiecare decizie a fratelui ca fiind adevarata si dreapta.Dar astazi, ma intreb de ce simt ca de dragul sorei, fratele ar trebui..
Mami:Da, Akash!Chiar si eu simt la fel.

**
Nani:Intr-o astfel de situatie senzitiva, tu n-ar trebui sa-ti pierzi rabdarea, Summi.Ca problema se inrautateste.Si cu ce este de folos sa ne certam intre noi?
Dadi:Din cauza temerii tale, astazi Arnav ia astfel de decizii pentru familie care sunt corecte numai pentru punctul lui de vedere.El nu se deranjeaza de durerea alcuiva.Nici chiar de suferinta lui Anjali.
Nani:Nu sunt de acord cu tine, deloc.Anjali este si nepoata mea.Dar stiu faptul ca indiferent de ce a facut Chote pana acum a fost pentru fericirea lui Anjali.Si chiar si astazi el face acelasi lucru.Noi ar trebui sa-l sprijinim.
Dadi:Destul, Devyani, destul.Eu nu pot face ce faci tu pentru ca stiu ca Arnav greseste, ce gandeste si ce face.14 ani in urma, acelasi lucru a fost facut de fiul meu, tatal lui Arnav.Istoria se repeta ea insasi, Devyani.14 ani in urma acelasi lucru s-a intamplat.Toti au observat greseala fiului meu dar nimeni nu ia spus nimic lui acea femeie.Iar astazi..Se intampla chiar si astazi.Orice se intampla in aceasta casa este numai din cauza lui Khushi.Si considerand-o pe ea a fi inocenta chiar si astazi toti..
Nani:Cine ti-a spus tie ca este greseala lui Khushi?
Dadi:Stiu.Pentru ca astazi cealalta femeie nu este alta decat, Khushi.
Nani:Nu sunt de acord.Nu este nimic de genul asta, Subhadra.Tu ai inteles gresit.Nu este greseala lui Khushi in aceasta problema.Iar in aceasta problema am incredere in Khushi atat de mult cat am incredere si in Chote.
Dadi:Aceasta incredere a ta nu-ti da voie sa realizezi adevarul, Devyani.Diferenta dintre bine si rau numai sunt relevante pentru tine.Khushi este vinovata.Si pot spune asta cu convingere, pentru ca am vazut aceeasi privire in ochii lui Khushi pe care am vazut-o acum 14 ani in urma in ochii celeilalte femei.Ea a ruinat viata fiului meu.Ea a smuls totul de la mine.O urasc.Niciodata n-am urat atat de mult pe nimeni pana astazi.Inca imi amintesc acea zi cand am intalnit-o.
"Dadi:In timp ce faci toate astea cu un om casatorit, nu ti-a fost rusine nici macar un pic?Nu te gandesti la sotia lui si la copii lui, macar odata?Tu ai smuls totul de la mine si familia mea."
Dadi:Ea a facut pe toata lumea sa sufere.Ea nu va putea sta fericita.Nu o voi putea ierta niciodata.Ea va trebui sa indure pedeapsa pentru greseala ei, in prezent sau viitor, fie ca e Khushi, fie ca e acea femeie.
Nani:De ce o compari pe Khushi cu acea femeie?Summi!

**
"Di:Copilul meu.Imi vreau copilul inapoi.Copilul meu.Nu asta nu se poate intampla.Imi vreau copilul inapoi.Chote, vreau ceva.
Cho:Ce este, sora?
Di:Da-mi-l inapoi pe Shyamji, Chote.Am nevoie de el cu disperare.
Dadi:Acum, Anjali a zis-o cu gura ei.Macar ascult-o si pe ea si..
Cho:Destul, Dadi.
Shy:Khushiji a devenit viata mea, nebunia mea, pasiunea mea, tot ce este al meu.Iar acum este numai un obstacol intre noi, Rani Sahiba."

Cho:Khushi, tu ai venit sa spui ceva?
Khu:Ei bine, spuneam ca plec acasa.
Cho:Nu pleca.
khu:Arnavji..
Cho:Stiu.Stiu ca nu poti ramane.
Khu:Dar sigur, pot sta aici pentru un minut.

**
Gar:Khushi, cum se simte Anjali, acum?
Khu:Ea nu este bine, mama.Dupa ce a pierdut atat de mult in viata, cum poate cineva sa fie bine?
Gar:Inteleg prin ce trebuie sa treaca acea familie.
Bua:Khushi, nu-ti face griji, Zeita va face totul sa fie bine.Mergi si odihneste-te.Tu trebuie sa fii obosita.Du-te.
Khu:Buaji, ce a pierdut sora astazi, oamenii se plictisesc de viata lor, dupa un astfel de incident.Oboseala mea este nimic comparativ cu asta.
Bua:Haire Nandkeshore!
"Fem:Cu ce litera incepe numele lui?
Cho:LG.
Khu:LG?
cho:Laad Governor.
Khu:Nu, nu.Nu-l asculta pe el.Scrie "A".
Khu:Nanheji, iti voi multumi cand il vei face sa danseze si sa-l convingi sa-si puna henna pe palma lui.
Khu:Plec acasa.
Cho:Nu pleca."

**
Dadi:Anjali, ia ofranda.Tu n-ar trebui sa refuzi ofranda.Ia-o, draga.
Nani:Uite.Multumesc Domnului.Cel putin ea a luat bucatica.
Khu:Sora, n-a servit nimic noaptea.Iar voi oameni buni ati stat trezi toata noaptea.Voi mergeti si odihniti-va.Sunt eu cu sora.
Dadi:Tu nu-ti face griji.Voi avea eu grija de Anjali.Poftim, draga.Bea niste suc.Tu trebuie sa mananci mancare sanatoasa.Haide.
Di:Nu.Nu vreau.
Mami:Uite draga, daca mananci tu te vei simti mai bine.Mananca.
Di:Nu simt nevoia de a manca sau bea ceva.
Nani:Draga, nu spune asa.Te rog, serveste.Ia doua inghitituri.Te vei simti mai bine.
Di:Nu vreau sa beau nimic.Nu simt nevoia deloc sa beau.Voi..N-am spus ca nu vreau sa mananc sau sa beau nimic?Lasati-ma singura.Va rog, lasati-ma singura.
Mami:Dar, Anjali..
Di:Daca voi toti n-ati auzit, voi repeta din nou.Va rog, lasati-ma singura.
Nani:Bine Anjali, dar intr-o astfel de conditie cum putem noi pleca..
Di:Nu vreau sa mananc nimic.Nu vreau sa beau nimic.
Nani:Draga..
Di:Lasati-ma..
As:Va rog, plecati.Calmeaza-te.Ai nevoie de odihna.
Akas:Sa mergem, Dadi.
Dadi:Lucrul de care mi-a fost teama se intampla.

**
Cho:Khushi!Ce s-a intamplat?
Khu:Nimic.Cred ca, mi-a intrat ceva in ochi.Arnavji, mergi sa o vezi pe sora.I-am dat sa bea suc de dimineata dar n-a vrut.N-a mancat nimic de aseara.Mamiji, a baut sora suc?
Mami:Nu.In loc de asta ea a spart paharul.Si mai mult de atat ea ne-a spus sa plecam din camera ei.
Cho:Ce?De ce?Ce s-a intamplat cu sora?
Dadi:Tu intrebi asta, Arnav?Tu ar trebui sa stii ce s-a intamplat cu sora ta?
Nk:Nanav, fratele meu.Sunt foarte ingrijorat.Sora n-a mancat nimic de aseara.Nimic.
Cho:Serviti, mancarea.O aduc eu pe sora.
Mami:Arnav dragule, in momentul asta ea nu este pregatita sa asculte de nimeni.
Cho:Mami, eu spun sa serviti mancarea.O voi aduce eu pe sora.
Nani:Da, voi face suc pentru ea.
NK:In regula.Iar eu si Akash, vom merge la piata si sa aducem o multime de dulciuri.
Khu:Eu voi gati, budinca pentru ea.
Dadi:O voi gati eu.
Nani:Cand toate aceste delicatese vor fi gata, ma voi duce eu sa o hranesc eu.Sa mergem.
Dadi:Vino.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 07 Sept 2012, 11:24 pm


*7th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Di:Nu ti-am cerut sa tii fereastra deschisa.
As:Imi apre rau dna.
Shy:Dar.Nu.Nu, Rani Sahiba.Te rog, nu plange.Nu pot sa te vad in aceasta conditie.Deci, tu nu le-ai luat.Am stiut asta.Si mai stiu ca tu inca n-ai mancat nimic.Uite aici.Am adus asta pentru tine.
Di:Tu ai mancat ceva?
Shy:Fara tine?Se poate intampla asta vreodata, Rani Sahiba?De aceea am venit pe fuga la tine.Asa, fara sa mananci mancare cum te vei recupera, Rani Sahiba?Va trebui sa ai grija de tine.Nu pot fi cu tine tot timpul.
Di:Niciodata n-am fost puternica.Si nici nu vreau sa fiu.Ca nu am nevoie de tine.Eu vreau ca tu sa fii mereu cu mine.Asa ca, tu sa ai grija de mine si eu, de tine..
"Shy:Si eu vreau acelasi lucru, Rani Sahiba.Daca tu nu depinzi de mine, cum va mai fi facuta treaba mea?"
Di:Cred ca tu ar trebuie sa pleci acum.
Shy:Nu, Rani Sahiba, voi pleca numai dupa ce termini de mancat.
Mami:Noi nu trebuie sa ne mai ingrijoram, pentru ca Anjali niciodata n-a putut sa-l refuze pe dragul de Arnav.
Di:Te rog incearca sa ma intelegi, daca te gaseste cineva aici nu va fi frumos.Te rog.
Mami:Daca Anjali va manca macar un pic de mancare, va fi bine.
Shy:Si daca refuz sa plec?Ce se va intampla, cel mai mult?Arnav ma va bate?Deci, lasa-l sa ma bata.Nu mi-e teama de el, Rani Sahiba.Oricum eu mor putin cate putin fara tine.
Cho:Ce s-a intamplat?Sora, de ce stai in picioare?
Di:Ei bine, am obosit stand culcata in pat.
Khu:Sora, tu nu esti bine si tu ar trebui sa te odihnesti.
Di:Khushiji, daca stau trantita in pat toata ziua nu ma voi recupera.
Cho:Bine.In regula.Acum, te rog, serveste-ti mancarea, bine?Vino.
Di:Chote.De fapt, nu ma simt bine in camera mea.Asa ca, m-am gandit sa iau masa impreuna cu voi, jos.Huh?
Cho:Dar sora..
Khu:Te rog, vino sora.Vino.
Mami:Acest sos de rosii iti place, eu l-am facut pentru tine.Si nu conteaza.Te voi invata si pe tine.
Akas:Si sora, uite aici sunt toate dulciurile tale preferate.Si daca nu sunt de ajuns, va fi mai multe de la piata.
Nanai:Si draga, acest curry de cartofi este special pentru tine.Poftim..
Dadi:Devyani..Nu minti eu am adaugat condimentele in curry.
Khu:Sora, toate delicatesele de aici sunt pentru tine.Mananca orice doresti.
Di:Dar toate astea sunt prea multe.Cand voi toti ve-ti manca, pot si eu sa mananc o parte din ea.
Akas:Dar de ce tu tocmai ai venit?Daca tu mananci bine, deci si noi o vom face.
Nani:Da.
Khu:Acum chiar si tu poti manca.Sora arata bine asa dintr-odata, nu-i asa?Sigur ca trebuie sa fie efectul vreunui medicament.
Cho:Voi face un lucru.Ma voi duce sa vorbesc cu ea.Si ii voi spune sa continuie cu medicamentele pe care i le da.Ma intorc imediat.
Di:Chote..Unde te duci?
Cho:Sa-ti aduc medicamentele, sora.
Di:Mi-am luat toate medicamentele.Vino incoace si stai jos langa mine.
Cho:Te simti mai bine acum?
Di:Mai bine decat inainte, Chote.
Cho:Mai mananca, sora.
Di:M-am saturat, Chote.Ma gandeam sa ma duc in camera mea sa ma odihnesc pentru un timp.
Cho:Esti sigura?
Khushi:Sora.
Nani:Draga.
Cho:Sora, te voi insoti eu acolo.Vino.
Khu:Sa mergem.
Dadi:Voi merge eu cu tine.
Nani:Vino draga.
Dadi:Haide.Fi atenta.
Nani:Usurel.
Di:Dadi, acum pot sa merg de una singura.
Dadi:Du-te.
Nani:Multumesc, Doamne!Se pare ca Anjali se va face bine destul de repede.
Di:Uite, tu trebuie sa pleci acum.Ma voi descurca eu intr-un fel cu toate..Dar din nou..
Khu:Hariprakashji!Ia astea.Hei..Telefonul sorei.
Shy:Dar Rani Sahiba, cum sa te las singura?
Di:Incearca sa ma intelegi.Am nevoie de ceva timp pentru a aborda situatia dominanta.Tu va trebui sa pleci acum.Te rog.
As:Vine Khushiji.
Khu:Apropo, ce fel de medicamente ii dai?Adica, ea arata bine si fericita, asa dintr-odata..De aceea am intrebat..
As:Intr-o astfel de conditie comportamentul se schimba adesea.Uneori suparata, alteori fericita, este normal.
Khu:Bine.Cineva este acolo.Este cineva acolo!Sora!
Di:Asculta, tu pleaca acum altminteri astazi, cineva va afla despre tine.
Shy:Bine Rani Sahiba, plec pentru ca tu ma faci sa plec.Tu sa ai grija de tine.Ma voi intoarce maine cu medicamentele tale.Si cu mancarea ta favorita.Bine?
Di:Pleaca acum.
Shy:Bine.

Khus"Cineva era acolo, cu siguranta.Oare este cel la care ma gandesc eu?Ar trebui sa spun asta lui Arnavji sau altcuiva?Nu, nu.Nu sunt sigura daca cineva a fost acolo sau nu?Atunci cum pot spune asta cuiva?Va fi o prblema fara folos pentru toti acasa.Dar de ce am impresia ca cineva era prezent."Oh Zeita!A fost Shyamji.

**
Khu:"Sora a fost linistita pentru un timp.Era trista.Era pierduta.Nici chiar nu manca.Iar in urmatorul moment ea era bine.A venit jos singura.Chiar a mancat cina cu noi toti.Dar apoi..Apoi, l-am vazut pe Shyamji parasind casa pe furis.Chiar si sora s-a simtit mai bine dupa asta.Asta inseamna ca..
Di:Copilul meu.Bebelusul meu.Asta nu este posibil.
Shy:Nu este numai sora ta care a pierdut copilul, cumnate.Si eu mi-am pierdut printesa.
Di:Da-mi-l inapoi pe Shyamji, Chote.Da-mi inapoi sotul."Asta inseamna, Zeita, cand sora il intalneste pe Shyamji ea se calmeaza.Poate ca ea a mancat cina la insistentele lui.Sora are nevoie de Shyamji.Si chiar si Shyamji are grija de sora.Poate durerea pierderii copilului la schimbat.Dar Arnavji, niciodata n-o sa-l lase sa se intoarca in viata sorei.Ce sa fac, Zeita?Nu inteleg.

**
Bua:Haire Naandkeshore!Tu fa-l iar eu aduc cutia.
Gar:Anjali va lua putina energie dupa ce va servi aceste ladoo.Dar sora, eu ma gandesc, ca nu trebuie sa merg acolo.Eu sunt bine in aceasta casa.Ce rost are sa aglomerez casa?Anjali, are nevoie de odihna.
Bua:Haire Nandkeshore.Ne ducem noi sa ne stabilim in acea casa?Tu vorbesti prostii.
Gar:Dar sora, daca noi mandoua mergem acolo oamenii de acolo se vor deranja degeaba.
Bua:Hai, hai, haire Nandkeshore!Arat eu ca o belea ca sa-i deranjez pe ei?Noi nu mergem sa ne distram acolo?Noi ne vom intoarce imediat ce o vedem pe Anjali.Sa meregm, ricsa ne asteapta afara.Haide.Haide ridica-te.

**
Akas:Frate!Asteapta ca voi merge si eu.Sa mergem.
Nani:Dar, unde va duce-ti amandoi?
Akas:Dadi, fratele a aflat despre un ginecolog.Noi mergem sa ne intalnim cu ea pentru sora.
Nani:Este minunat.Dar cred ca nu va mai fi nicio problema.Pentru ca, cu ajutorul Zeitei, Anjali pare sa fie bine de aseara.Da!
Cho:Eu vreau doar ca totul sa fie bine.
Nani:Bine.
Cho:Noi plecam.
Akas:Plecam, Dadi.
Cho:Khushi, noi mergem sa vedem un specialist pentru sora.
Khu:Chiar?Arnavji, vreau sa vorbesc cu tine.
Akas:Frate, voi astepta in masina.
Cho:Ce s-a intamplat?
Khu:Tu ai vazut ca sora era fericita la un moment dat si se supara in clipa urmatoare.
Cho:Stiu.Chiar si eu sunt suparat pe schimbarile starii de spirit a sorei.De aceea noi mergem sa ne consultam cu un alt specialist.
Khu:Ma intrebam inca odata..
Cho:Chiar intarzii, Khushi.Voi vorbi cu tine de indata ce ma intorc.Nu vreau sa pierd aceasta programare.Bine?La revedere!Khushi..
Khu:Nu-ti face griji, voi avea grija de sora."Trebuie sa vorbesc cu Arnavji de indata ce se intoarce.Ar trebui sa-l fac sa inteleaga."
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 11 Sept 2012, 12:10 am


*10th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Buna dimineata, Naniji.
Nani:Buna dimineata, draga.
Khu:Buna dimineata, Dadiji.Ma duc sa ma uit la cumnata.
Dadi:Anjali, doarme.Las-o sa se odihneasca.
Pay:Khushi, acum ca tu esti aici, de ce nu ma ajuti la bucatarie?Cumnata trebuie sa se trezeasca.Trebuie sa pregatesc micul dejun pentru ea.
Khu:Sa mergem.
Nani:Asta miroase delicios.Sunt sigura ca Anjali va manca putin.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Pot pune pariu ca Anjali va manca mancarea care eu am facut-o.Si nimic facut de surorile Gupta.
Bua:Manoramaji.Cand Anjali va vedea ladoorile pe care le-am adus, ea va uita de mancarea ta.
Nani:Intrati!Intrati!
Bua:Haire Nandkeshore!
Nani:Itrati.
Bua:Uite aici.
Nani:Multumim!Dar de ce stai acolo?Intra, te rog!Intra!Buna dimineata.Este bine ca ati venit.Anjali se va bucura sa va vada.
Bua:Chiar si bunica lui Arnav se va bucura!Unde este bunica dragului de Arnav?
Nani:Oh da.Subhadra!Subhadra!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Dadi s-a dus la templu sa se roage pentru Anjali.
Gar:"Zeita, ce a devenit situatia mea.Sunt fericita ca am scapat sa n-o intalnesc pe Subhadraji!Intrucat conditia lui Anjali este asa.."
Nani:De fapt, Madhumatiji am fost atat de speriata ieri.Anjali nu vroia sa manance nimic.Dar aseara starea ei s-a schimbat dintr-odata si a mancat cum trebuie.
Bua:Treptat, treptat, timpul le vindeca pe toate.Si devine mult mai usor daca cei dragi sunt cu tine.Nu-i asa Nandkeshore!
Nani:Veniti.Veniti.
Bua:Haide!
Di:Sora, este fereastra deschisa?
Payal:Cumnata, ti-a placut ieri mancarea, nu-i asa?Uite..Am pregatit aceeasi mancare si astazi.
Nani:Payal, o vei hrani tu cu acelasi lucru in mod repetat?Am adus supa.Da-i asta.Si cu asta paine cu usturoi.
Mami:Mama soacra tu ai devenit foarte moderna.
Pay:Cumnata, vrei sa servesti niste fructe mai intai?
Di:Nu vreau sa mananc nimic.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Am stiut.Lasa toate astea..Da-te la o parte.Anjali, incearca asta.Papilele tale gustative vor intineri.Si te vei simti mult mai bine.Mananca putin.
Di:Mami, nu vreau.
Bua:Haire Nandkeshore.Daca nu simti nevoia sa mananci nimic uite la asta.Uite la asta, Nandkeshore..Garima a pregatit aceste ladoo special pentru tine.Numai o singura ladoo te va face mult mai bine.Apoi tu nu va mai trebui sa mananci toate astea.Poftim, ia cateva.
Di:Te rog, Buaji.Nu vreau.
Nani:Bine.Nicio problema.Mananci mai tarziu.Dar, ia-ti medicamentele.
Di:Nu vreau sa am nimic nici macar medicamentele.De ce nu vreti sa ma intelegeti?Va rog, voi toate lasati-ma singura.
Bua:Cred ca noi trebuie sa plecam acum.Vom veni in vizita alta data.Anjali are nevoie cel maai mult de voi acum.Da?Sa mergem.
Nani:Madhumatiji!Sper ca nu va suparat purtarea lui Anjali.
Bua:Nu, deloc.Nu e nicio problema.Pot intelege.Daca nu-i intelegem noi durerea ei atunci cine?Nu-i nicio problema.Vom veni alta data.La revedere!Garima, vino mai repede.Asteapta, dle.Hai Nandkeshore!Vino!Care e problema, Nandkeshore?
Gar:Nimic, sora.Nimic.Sa mergem mai repede.
Bua:Porneste!Porneste!
Gar:Grabeste-te!
As:A devenit destul de slabita.Are nevoie de mancare si medicamente.O doare si stomacul.
Khu:Cumnata, nu poti renunta la a manca in felul asta.Tu trebuie sa mananci ceva.
Di:Vreau sa raman singura.Va rog, lasati-ma singura.Plecati toti.
Dadi:Anjali!Asculta-ma..
Di:Nu vreau sa ascult nimic.Nu voi asculta pe nimeni.Toate lasati-ma singura si plecati.De ce nu vreti..
Nani:Anjali!
Khu:Cumnata!
Mami:Anjali!
Khu:Cumnata!
Mami:Lasati-ma..Apa.
Khu:Cumnata, bea apa.
Mami:Culca-te, draga, culca-te.
As:Pulsul ei este foarte mic.Tensiunea scazuta si are si febra.
Mami:Dar, a fost bine aseara.
Nani:Da.
Di:Sunt bine.Voi nu trebuie sa va face-ti griji de mine.Va rog, sa plecati.Si oricum de ce pretindeti ca va ingrijorati de mine?Daca chiar erati ingrijorati de mine, voi m-ati fi ascultat."Da-mi-l pe Shyamji inapoi, Chote."Voi ati fi facut ce v-am rugat eu sa faceti.
Nani:Ce putem face?Trebuie sa fie o cale sa o facem sa manance.Dar cum de a fost de acord ieri?Nu inteleg.
"Cho:Acum serveste cina.Bine?
Di:N-as vrea sa stau in camera.Asa ca, m-am gandit sa servesc cina cu voi toti.Jos!"
Khu:Nu o pot lasa pe cumnata sa se raneasca in felul asta de un singura.Daca ceva..Trebuie sa vorbesc cu Arnavji.
Shy:M-am ingrijorat degeaba cum sa intru inapoi in acea casa.Si uite, Khushiji m-a vazut si a facut lucrurile mai usoare pentru mine.Sunt sigur ca Khushiji a ghicit ca Anjali sa se indrepte, eu voi fi necesar.Si ea trebuie sa fi spus asta tuturor pana acum.Iar acum intrebarea este cine va veni sa ma implore si sa se roage de mine sa ma intorc acasa?De ce am impresia ca Arnav in persoana a venit sa ma ia.Tu?
Nani:Anjali n-a mancat nimic de dimineata.
Mami:Nici macar o singura imbucatura.Iar de medicamente nici nu s-a atins.
Cho:Care este problema, Mami?Ce s-a intamplat?
Mami:Arnav dragule, conditia lui Anjali este foarte rea.
Cho:De ce nu m-ati sunat?
Mami:Te-am sunat.Am incercat sa te sun de multe ori.Dar telefonul tau era ocupat.Chiar si telefonul lui Akash avea acelasi mesaj.
Cho:Atunci, cine este cu sora?
Nani:Subhadra, NK si Payal sunt cu ea.Dar Anjali este foarte incapatanata.Sunt foarte ingrijorata.Mi-e teama sa nu se intample ceva.Dupa ce si-a pierdut copilul conditia ei a devenit foarte anemica.Daca se intampla ceva cu ea atunci ce ne vom face?
Dadi:Anjali..Anjali..
Pay:Sora!
Dadi:Anjali, deschide ochii.Anjali.
Pay:Dadiji, conditia ei se inrautateste.Noi trebuie sa facem ceva.
Dadi:Deschide ochii, draga mea.
Nk:Sora, bea apa.Sora, te rog.
Cho:Ma duc sa vad ce face.

**
Cho:Cum indraznesti?Cum indraznesti sa vii aici?
Shy:Cumnate, daca..
Cho:Nu-mi spune asa.Toate astea s-au intamplat din cauza ta.Cine ti-a permis sa vii aici?Ai devenit atat de curajos?Cine ti-a spus ca ai dreptul sa vii aici?Raspunde-mi, la naiba!Cine te-a chemat aici?
Khu:Eu l-am chemat.
Cho:Khushi, tu..
Khu:Arnavji, incearca sa intelegi.A trebuit s-o fac, nu pentru altcineva decat..
Sju:Pentru Rani Sahiba..
Dadi:Anjali, deschide ochii.
NK:Sora, te rog ridica-te.
Shy:Cumnate, te rog, crede-ma.Eu am venit aici doar de dragul lui Rani Sahiba, nu pentru altcineva.
Nk:Cumnatul?
Di:Shyamji..Shyamji..
Dadi:Anjali..
NK:Sora!
Payal:Cumnata, ai grija.
Nk:Sora, te rog.
Pay:Ai grija.
Nk:Sora!
Di:Shyamji.Shyamji..
NK:Sora.
Dadi:Anjali.Unde..
NK:Sora, te rog, ai grija.
Pay:Cumnata.
Dadi:Tine-o.
Paya:Cumnata, cumnata, unde te ..
Dadi:Anjali..
Pay:Cumnata.
Dadi:Anjali.
Cho:Nu te cred.
Shy:Cumnate, te rog.Tu trebuie sa ma crezi astazi.
Di:Shyamji..Shyamji al meu.
Pay:Cumnata, cumnata, fii atenta.
Shy:Rani Sahiba.
Di:Multumesc Zeitei ca tu te-ai intors.Al meu Shyamji s-a intors.
Nani:Manorama, asta este un miracol.Cu ceva timp in urma se parea ca noi o pierdem pe Anjali.Iar acum, este absolut bine.
Shy:Rani Sahiba..Rani Sahiba, controleaza-te.Nu, Rani Sahiba, nu plange.Uite, sunt chiar aici cu tine.Haide.Mergi in camera ta si odihneste-te.
Di:Multumesc.Pentru ca mi l-ai dat inapoi pe sotul meu.Tu nu stii, ce mi-ai dat.Tu mi-ai dat inapoi viata mea, Chote.

**
Cho:Cum ai indraznit sa aduci acel om aici?Cum ai indraznit?
Khu:Arnavji, asculta-ma.
Cho:Khushi, as fi putu suporta daca facea asta altcineva.Dar tu?Tu stii cat de mult il urasca pe acest om?Cat de mult il urasc pe acel om?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 11 Sept 2012, 11:09 pm


*11th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Di:Multumesc Zeitei, tu te-ai intors.Multumesc!Pentru ca mi-ai adus inapoi in siguranta pe sotul meu.Tu nu realizezi cat de important este asta pentru mine.Tu mi-ai dat inapoi viata mea, Chote.
Shy:Vino, Rani Sahiba.
khu:Arnavji, eu..

**
Mami:Anjali, mananca ceva.
Di:Da, Mamiji.Voi avea orice, medicamentele, mancare.Orice doriti voi ca eu sa am.

**
Cho:Cum de ai indraznit sa-l aduci inapoi aici, pe acel om.Cum de ai indraznit?
Khu:Arnavji, asculta-ma..
Cho:Khushi, daca altcineva facea asta, as fi acceptat.Dar, tu!Tu stii cat de mult il urasc pe acel om.
Khu:Stiu, Arnavji, si de aceea am incercat sa te sun dar nu m-am putut conecta.
Cho:Si te-ai decis de una singura.
Khu:Numai pentru cumnata.
Cho:Este sora mea.Pot lua decizii pentru ea.
Khu:Arnavji, crede-ma, am facut-o pentru fericirea cumnatei..
Cho:Stiu ce este bine sau rau pentru sora.Uita de intrarea lui Shyam in casa asta, dar intrarea lui in viata ei este cel mai rau lucru pentru ea.Ea nu se va face bine atat timp cat el este langa ea.
Khu:Se va face bine.Si numai cand sotul ei va fi cu ea.Cred ca tu n-ai observat inainte.Inainte ca el sa vina ea nu era capabila sa se miste.Toti erau speriati pentru ea.
Cho:Asa ca, tu ai adus pe acel om, acasa.In casa mea, chiar si dupa ce am zis ca oricine il va aduce pe acel om, va fi dusmanul meu.
Khu:Nu spune asta, Arnavji.Eu doar am crezut..
Cho:Destul, Khuhsi.Mereu am stiut.Nimeni nu trebuie sa lase pe nimeni sa vina atat de aproape.Pentru ca atunci acei oamnei te ranesc cel mai mult.
Khu:Arnavji, te rog nu spune asta.
Cho:Este vina mea, ca te-am lasat sa te apropii atat de mine.De aceea tu ai intrecut linia.Mi-am pierdut increderea in tine.
Khu:Niciodata nu m-am gandit ca vei spune asta.Eu..Eu ti-am pierdut increderea?Tu nu poti vedea conditia cumnatei, Arnavji?Tu n-ai vazut ce fericita era ca-si vede sotul?Daca nu-l aduceam pe Shyam aici astazi, poate noi am fi piedut-o pentru totdeauna.
Cho:Pur si simplu, pleaca.Khushi, pleaca de aici.Am spus, du-te.

**
Shy:Eu nu sunt aici sa ma intalnesc doar cu Rani Sahiba, ci sa-mi cer iertare fata de voi toti.Sper ca..
RK:Te rog, cumnate.Las-o balta cu scuzele, te rog.Tu nu poti numai sa pretinzi si..
Dadi:Tu, Nand Keshore.Te rog sa taci din gura.
Dadi:Asta este prima data cand fata asta Khushi a facut ceva bun.Nimeni n-a fost de acord cand am sugerat acelasi lucru.
Shy:Trebuie sa vorbesc cu, cumnatul.Trebuie sa-l fac sa inteleaga care este adevarul.
Dadi:Minunat!Cel putin este cineva care arata ceva maturitate in aceasta situatie.
Shy:Cumnate!Cumnate, de fapt, eu vroiam..Cumnate eu vreau sa-ti multumesc si sa-mi cer si iertare.Tu mi-ai dat voie sa ma intorc in aceasta casa.Eu vreau sa-ti multumesc pentru asta, cumnate.Si cumnate..indiferent ce s-a intamplat intre noi iti cer iertare pentru asta.Stiu ca o multime a mers prost intre noi in ultima vreme.Si crede-ma.Multe dintre ele sunt doar neintelegeri.Dar, cumnate..noi am fost buni unul cu altul in ultimii patru ani.Deci, putem uita amaraciunea din ultimul an si sa incepem iar?Iar pentru intoarcerea mea de astazi, te rog cumnate, nu da vina pe Khuhsiji, pentru asta.Ea doar a fost..
Cho:Sa nu indraznesti sa-i spui numele.Nici macar sa nu incerci.Iar daca vad lacrimi din nou in ochii sorei mele, vei fi terminat.Nu te voi cruta.Si da!Sa nu te gandesti ca te-ai intors in aceasta casa de tot.Sora nu este bine.Numai acesta este motivul pentru care te-am lasat sa intri in casa asta.De indata ce sora se face bine.Te voi arunca afara de aici.

**
"Khushi:Arnavji, nu spune asta.
Cho:A fost greseala mea.Ca te-am lasat sa te apropii atat de mine.Tu mi-ai zdrobit increderea.Indiferent de ce am spus ca cine-l va aduce in aceasta casa va fi dusmanul meu.
Khu:Ti-am zdrobit increderea?Tu nu poti vedea conditia cumnatei, Arnavji?Daca Shymaji nu era aici atunci sora ta n-am mai fi fost in viata.
Cho:Khushi, pleca de aici.Am spus, du-te."

**
Shy:Rani Sahiba, de ce iti faci atat de multe probleme?Tu inca nu te-ai recuperat complet.
Di:Sunt bine.De aceea pregatesc budinca pentru tine.Incearca si spune-mi ce gust are.
Shy:Nu este destul de dulce.
Di:Bine.
Shy:Dar nu trebuie sa mai adaugi zahar, Rani Sahiba.Atinge-o doar cu mana ta si va fi perfecta.
Di:Stii!Sunt foarte fericita ca te-ai intors.
Shy:Rani Sahiba, chiar si eu sunt bucuros ca m-am intors.Dar..Dar n-am inteles un lucru, Rani Sahiba.Imi pare rau de cumnat si Khushiji.Iar Dadiji spunea ei nici n-au vorbit cu nimeni si nici n-a mancat nimic.Rani Sahiba, cumnatul inca e suparat pe mine.Si nu pot sa-l invinuiesc.Trebuie sa vorbesc cu, cumnatul.La urma urmelor vreau ca totul sa fie bine ca inainte, nu-i asa?Si am un plan foarte bun sa realizez asta.
Di:Serios?
Shy:Da.

**
Cho:Ce nai..

**
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Ce se intampla aici?Ce se intampla aici?Aceasta nunta este..
Shy:Fii atent.Ce faci?Mergi, te rog si decoreaza aia cum trebuie.
Di:Nu stiu daca voi toti mergeti sau nu, dar eu sigur merg.La urma urmelor este nunta fratelui.Stiu ca o tragedie a avut loc in aceasta familie.Dar cat timp ar trebui sa mai plangem trecutul?Noi trebuie sa mergem mai departe.
Shy:Rani Sahiba!Eu am facut toate astea doar de dragul tau.Si asa este corect.Noi nu ne putem ruina viitorul nostru pentru trecutul nostru.
Dadi:A trecut doar o zi cand ginerele a sosit, si a schimbat toata atmosfera in aceasta casa.
"Shy:Sincer, Dadiji, aste este tocmai ce vreau?Sub aceste pretext vreau sa castig din nou inimile tuturor."
Shy:Dar ce facem noi aici?Asteapta o multime de pregatiri.Sa mergem.
Cho:Nu este necesar.Afara.Vreau ca toti muncitorii sa plece intr-un minut.Ati inteles?
Di:Dar, Chote, te rog asculta-ma.Eu..
Cho:Sora, te rog.
Dadi:Arnav?
Cho:Termina!Am spus, toata lumea sa plece.

**
Di:Chote, tu esti suparat pe Khushi, pentru ca nu te-a ascultat?Dar intelege, Khushiji a mers impotriva ta sa ma salveze pe mine.De dragul sorei tale pe care tu o iubesti cel mai mult pe lumea asta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 12 Sept 2012, 11:33 pm


*12th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:N-am raspuns la apelul lui.De ce ar fi trebuit?Acum Zeita, tu ai vazut ce fel a vorbit cu mine.Khushi tu mi-ai distrus incredere.Cum poate el sa-mi spuna asta?Stiu la ce te gandesti tu.Pentru a lamuri aceste lucruri de aceea el te-a sunat.Nu este vina lui.Zeita, stiu cat de mult il urase pe Shyam.Dar am facut asta pentru cumnata.De ce nu vrea sa inteleaga?Trebuia sa raspund la apelul lui.Il voi suna eu.Ca si cum el mi-ar raspunde la telefon..
Cho:Alo!
Khu:Alo, Nandkeshore!Ce mai faci Arnav?
Cho:Taci din gura Khushi!
Khu:Am imitat vocea matusii foarte bine si chiar am prostit-o si pe sora.Este urechea lui sau un detector de minciuni?
Cho:"Imi pare foarte rau.Mai intai ca n-am raspuns la telefonul tau apoi ca am inceract sa imit vocea lui Buaji.Suna-ma!"
Khu:Destul.Este prea mult.Nu, nu-i voi raspunde asa de repede la apelul lui.Il las si pe el sa tanjeasca.De ce sa ma inchin eu de fiecare data.Il voi lasa si pe el sa astepte.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Cine vorbeste, ma rog?
Khu:Nu incerca liniile mele cu mine.Ai inteles?
Mami:Phatti Sari!Tu sa taci din gura si paseaza telefonul matusii tale.
Khu:Mamiji, tu?Iarta-ma, am crezut ca e altcineva.Un minut.Buaji!
Bua:Haire Nandkeshore!Ce este?De ce urli?Cine este?Alo!

**
Cho:Sora!Vino!
Di:Chote!Tu te uiti la mine, nu-i asa?Stau pe picioarele mele.Sun capabila sa merg si sunt fericita, Chote.Zambesc! Stii de ce?Pentru ca Shyam al meu s-a intors.Chote, stai jos cu mine.Vino.El s-a intors din cauza lui Khushiji.El mi-a spus totul, Chote!Si stiu ca tu esti foarte suparat pe Khushiji.Dar asta inseamna, Chote, ca sora ta este bine din cauza lui Khuhsiji.Chote tu..Tu esti suparat pe Khushiji pentru ca ea nu te-a ascultat, nu-i asa?Dar gandeste-te la asta, Khushiji a mers impotriva ta sa ma salveze pe mine.Sora ta, pe care tu o iubesti mai mult decat viata ta.Khuhsiji, a facut toate astea numai pentru mine, Chote.Ea stie ca daca tu ma vezi fericita inima ta va fi in largul ei.
Nani:Anjali are perfecta dreptate.Khushi a facut exact ce ar trebui sa faca o nora buna.
Mami:De ce ai parasit parterul si te-ai intors pe pavilion?
Di:Nu m-ai conteaza, Mamiji.Chote nu m-a ascultat.
NK:Oh, sora.Nu te ingrijora.Relaxeaza-te.Daca matur odata cu matura mea atunci nimeni nu va mai putea scapa.Nimeni, stii tu!
Mmai:Nu este o matura ci este o bagheta magica.Nu-ti face griji, Anjali.Voi respira numai dupa fixarea acestui meci.
Di:Ce este, Mamiji?Tu o sprijini foarte mult pe Khushiji.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Insa Phatti Sari a facut o fapta buna.Ea ti-a salvat viata..Tu nu opreste-te complet in a mai te tensiona.Voi curata castronul, Arnav.Scuza-ma.Haide!

**
Mami:Flacaule, hello, hi!Si casatorie, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!
Cho:Mami, tu?
Cho:Mami, ce faci?
Mami:Asta trebuie facuta, Arnav dragule.
Cho:Ce este asta?
Mami:Arnav dragule.Am primit vestile bune.Tu te-ai certat cu Phatti Sari iar casatoria s-a anulat.Acum..
Cho:Mami!
Mami:De fapt, toate aceste, pentru cei bogati, sunt necesare pentru a pune capat unei casatorii.
Cho:Cei bogati?
Mmai:Cei bogati!Hei, ritualurile astea.Sunt necesare.Ai inteles?Poftim!.Ia nuca de cocos.Liniste.Sa pui capat casatoriei tale este nevoie sa completezi ritualurile cum trebuie.
Cho:Scuza-ma!
Mami:Aceasta traditie a fost urmata din vechi stravechi.Acum fa ceva, loveste nuca de cocos in capul lui Phatti Sari.Si spunei cu fermitate ca, casatoria s-a anulat.Du-te!
Cho:In capul lui Khushi?
Mami:Da.
NK:Ea a este aici cu matusa ei.Da, da, fratele meu.
Mami:Da, ea a venit sa dea inapoi cadourile de nunta.
Cho:Stati un pic!Ce prostii vorbiti?
NK:Of, Nanav, fratele meu!In viata asta este activitatea lui, Ctrl-Alt-Delet.Iti voi explica.Vezi tu, sa pui capat acestei casatorii, acest ritual este obligatoriu.
Mami:Corect!
Cho:Lasati-o balta.

**
Di:Ce faci, Khushiji?
Khu:Sunt bine, cumnata.
Di:Salutari, Buaji.
Bua:Sa fii fericita.
Dadi:Daca Arnav nu vrea sa se casatoreasca atunci de ce sa punem presiune pe el?Oricum,nu-mi place deloc aceasta fata.
Nani:Nu spune asta, Sumi.Chote, niciodata n-a refuzat sa se casatoreasca cu ea.Este doar ca o iubeste pe Khushi foarte mult.
Cho:Ce sunt toate astea?Buaji!Ce crezi ca faci?
Bua:Dragule, astea sunt..Poftim, draga.
Cho:De ce este nevoie sa faceti toate astea?
Bua:Dragule, de ce tii in mana o nuca de cocos?
Cho:Asta este pentru capul lui Khushi..Nu despre asta era vorba.Cand am spus eu ca vreau sa anulez casatoria?
Akas:Frate, tu ne-ai cerut sa indepartam toate decoratiile.
Cho:Akash, asta nu inseamna ca..Tot ce am vrut sa spun ca, a fost..
Nani:Chote, cand am spus noi ca alianta este oprita.Noi am chemat pe Madhumatiji si Khushi pentru ritualul de hena.
NK:Nanav, acest ritual nu este facut sa rupa alianta ta.Doar sa te necajim putin.Si nu pentru acest motiv.
Mami:Intr-adevar este un ritual de nunta.
Nk:Nanav fratele meu, ce a fost a fost.In regula?Asa ca, mergi fuga si cere-i scuze lui Khushiji si sa trecem aceste lucruri inapoi pe pista.
Khu:Laad Governorul si scuzele!
Cho:Deci care este urmatorul ritual?
Nani:Ritualul haldi, Chote.
Cho:Minunat, hai sa incepem pregatirile.
Nk:Bine, atarna aceste flori rosii pe pereti.Bine?
Cho:NK!NK, aici si acum.
NK:Da fratele meu.Spune-i ca o chem.
NK:Bine.Un moment.Si daca refuza sa vina, atunci?
Cho:Nu va refuza.Nu va indrazni.Spune-i sa vina repede.Nu am obiceiul sa astept pentru cineva.
NK:Da, bine!
Nk:Buna!Khushiji, Nanav te cheama inauntru.Acolo.
Khu:Spune-i ca nu o sa vin.
NK:Tu nu poti refuza.Tu nu o sa indraznesti.Nu am obiceiul sa ma trezesc pentru cineva.
Khu:Ce?
Nk:Nu, nu.Nu eu spun asta.Nanav a spus asta.Nanav n-are obiceiul de a se trezi pentru nimeni, de aceea.
Khu:Nanheji, nu este trezit ci astept.
Nk:Exact.Este acelasi lucru.
Khu:Si cand cineva arata atata atitudine, eu n-am obiceiul sa ma duc inaintea lui.
Nk:Oho, Khuhsiji!Mai intai tu vrei ca eu sa transmit un astfel de mesaj in Indiana.Iar pe deasupra, chiar si Nanav lucreaza la laptop-ul lui si arata suparat.Asta este o nebunie.
Khu:Si ce?Ce este nou despre asta?Este obiceiul lui sa ramana suparat.
NK:Da, ai dreptate.
Khu:Acum du-te si spune-i ca nici nu sunt sclava lui si nici nu ma blochez la furia nimanui.
Cho:Ce?
Nk:Da, nici nu este trandafirul tau si nici o "Mumtaz" a supararii tale.
Khu:Nu este Mumtaz, Nanheji.Este blocare, blocare.
Cho:Mergi si spune-i ca mandria pe care o arata..
NK:Ce?Un minut, bine?Stai o clipa.
Khu:Da, Nanheji!Poftim, vorbeste cu ea.Pune-ti telefonul la ureche si spune-i toate cuvintele dificile in Indiana pe care le stii.Spune-i.Fii deturnat.Bine?Gosh!Ciudat!Este minunat.Cineva a spus corect, bine?In dragoste, impreuna devin orbi, oamenii devin si prosti de asemeni.
Khu:Alo!
Aman:Alo, dna.Sunt Aman.
Khu:Da, Amanji.Salutari.
Aman:Dna am incercat sa-l contactez pe Arnavji, acum mult timp.Dar numarul lui este inaccesibil.Iar fixul de acasa este constant ocupat.
Khu:Si atunci, ce pot face?
Aman:Dna, va rog spuneti-ii ca afacerea de care el era ingrijorat nu am putut-o obtine.
Khu:Ce?Oh Zeita, treaba lui nu s-a putut completa si..Un minut, Amanji.De ce-mi ceri sa-i spun toate astea lui?Tu ii poti trimite un mesaj.
Am:Dna, telefonul este inaccesibil.Cum va primi mesajul?Dna, va rog informati-l urgent.
Khu:Arnavji, este o mare problema cu una din afacerile tale.Suna-l imediat pe Amanji.El iti va explica totul.
Cho:Ce ti-a spus Aman?
Khu:El a spus ca afacerea de care erai ingrijorat nu s-a putut obtine.
Cho:Ei bine, asta-i soarta.Este in regula.
Khu:Ce?El nici nu-mi multumeste si nici nu-si cere scuze.Ce faci?
Cho:Repeta orice a spus Aman.
Khu:El a spus ca afacerea nu a putut fi stabilita.
Cho:Da, Aman.Afacerea a fost stabilita.Khushi este aici.Multumesc!
Khu:Inselare!Tu l-ai pus pe Amanji sa ma sune intentionat.
Cho:Este afacerea stabilita sau nu?
Khu:Deci asa, eu sunt o afacere pentru tine.
Cho:Desigur!Tu esti cea mai mare afacere a vietii mele.
Khush:Tu m-ai trisat.
Cho:Tu ai fi venit daca te chemam, cinstit?
Khu:Nu, nu as fi venit.Pentru ca sunt suparata pe tine.Tu mi-ai inchis apelul.
Cho:Tu ai facut la fel, de trei ori.
Khu:Pentru ca eram suparata pe tine.Tu m-ai ranit, Arnavji.Eu..
Cho:Imi pare rau.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Sept 2012, 11:58 pm


*13th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Cho:Khushi, chiar imi pare rau pentru ce am zis.
Khu:Chiar si eu ar trebui sa-mi cer iertare fata de tine.Stiu ca orice am facut tu trebuie sa fi fost ranit de asta.
Cho:Sora este fericita si asta conteaza cel mai mult.Multumesc, Khushi!
Bua:Khushi!Hei, Khushi!
Khu:Ce faci?Lasa-ma!Te rog, lasa-ma sa plec.
Cho:Daca-ti dau de indata drumul la mana, niciodata nu o voi mai tine.
Khu:De ce ai spus asa?
Cho:Eu doar glumeam, Khushi, relaxeaza-te.
Khu:Nu-mi plac deloc asemenea glume.Ai inteles?
Cho:Bine.
Khu:Niciodata sa nu mai spui un astfel de lucru.
Cho:Bine, imi pare rau..imi pare rau..imi pare rau.
Bua:Hei Sanka Devi, tu vrei sa mergi acasa sau nu?
Cho:Khushi!Mergem jos?Sa mergem.

**
Di:Sunt foarte fericita.Totul merge pe calea cea buna.
Shy:Si eu sunt foarte fericit, Rani Sahiba.La urma urmelor cumnatul a fost de acord.Si ar trebui sa-ti spun un lucru.Cumnatul si Khushiji sunt facuti unul pentru altul.Le voi face o nunta in stil mare.Atmosfera casei se va schimba.Toti vor fi asa de fericiti si in special tu.Si de ce n-ai fi, de oare ce fratele tau mai mic se casatoreste.Si sunt foarte bucuros ca si eu voi fi prezent la aceasta nunta.Acum totul va fi in regula, Rani Sahiba.Nu-ti face griji deloc.
Di:Dadiji, te-ai intalnit cu Khushiji si Buaji?
Dadi:Le voi intalni mai tarziu.Pentru acum tu trebuie sa te odihnesti.Haide!Intinde-te!Vreau sa vorbesc ceva cu tine.
Shy:Bine Dadiji.

**
Bua:Bine Nandkeshore, noi vom pleca acum.
Nani:Madhumatiji, ceremonia haldi ar trebui sa fie intr-un stil diferit de data asta, deci sa creeze o atmosfera colorata.
Bua:Ai dreptate Nandkeshore!Cum doresti.
Khu:La revedere.
Bua:Sa mergem.Haide, draga.
Cho:Khushi!Multumesc, Khushi, pentru ca mi-ai dat sora inapoi.Poate mania mea ar fi indepartat-o pe sora de langa mine.Dar Khushi, Shyam s-a intors.N-am incredere deloc in el.
Khu:Stiu asta.Plec acum.
Cho:Khushi!Promit ca tu si eu..
Khu:Mereu!
Cho:Mereu!
Khu:El chiar nu poate sa-si exprime sentimentele in Indiana.Saracul, Laad Governor!

**
Shy:Dadiji, tu ai vrut sa vorbesti cu mine?
Dad:Da.Nu cred ca orice s-a intamplat aici este corect dupa ce ti-am ascultat afirmatiile despre Khushi.Nu-mi place fata asta Khushi.
Shy:Ce sa spun Dadiji?
Dadi:Trebuie sa fie o cale sa corectam aceasta greseala.Tu trebuie sa-mi dai o solutie la aceasta problema.
Shy:Nu, Dadiji.Nici n-o sa-ti dau o solutie si nici tu nu vei mai spune nimic.
Dadi:Ginere..
Shy:Asta este, Dadiji.Recunosc ca ce s-a intamplat n-a fost bine.Dar acum..Acum totul va fi bine.Noi nu vom mai repeta greselile ci le vom corecta pe toate.Iti promit, Dadiji.Arnav!Am inteles ce ai incercat sa-mi spui Dadiji.Nu te ingrijora, noi sigur vom gasi o cale de iesire.

**
Khu:Culoare henei n-a persistat atat de mult.Totusi el spune ca ma iubeste.
Bua:Hei Sanka Devi ce tot bombani?Asteapta!
Khu:Uite-te la asta, Buaji?
Bua:Haire Nandkeshore!Inca arata proaspat, priveste.Ce vrei?
Gar:Ce s-a intamplat, Khushi?
Khu:Priveste, mama, culoarea henei se sterge.
Gar:Ai dreptate, se sterge.Dar nu Khushi, culoarea arata proaspat.
Khu:Minciuni!Amandoua ma mintiti.Dar chiar si el m-a mintit.Culoarea henei nu s-ar fi sters daca el cu adevarat ma iubeste.Ticalosul de Laad Governor.

**
Cho:Inelul meu.
Di:Chote!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Este ceremonia haldi iar mirele inca este in pat?Adica sub pat?
Nk:Nanav, ce s-a intamplat?Ce cauti?
Cho:De fapt, Khushi..Nimic.
Di:Chote, tu asta cautai?
Cho:Da, multumesc!
Akas:Dar ce face-ti voi toti aici?Repede, pregateste-te, Dadi este si ea gata.Noi trebuie sa plecam.
Pay:Noi vom intarzia la ceremonie.
Cho:A venit Khushi?
Di:Noi am stiut ca tu o sa intrebi asta.
Nk:Oho, Nanav, iata, iata, fratelui meu ii este dor de Khushiji foarte tare.Nu-i asa?
Di:De aceea noi am decis ca ceremonia sa fie tinuta acasa la Khushiji.Priviti la Chote al meu!Si da, voi ascultati-ma foarte atent si in special tu Payalji.Nimeni de acasa de la Khushiji ar trebui sa stie ca noi planuim sa petrecem haldi acolo.Bine?Asta va fi o surpriza.
Akas:Sa mergem.
Mami:Hai sa ne pregatim.Se face tarziu.Sa mergem.

**
Gar:Khushi, esti gata?Khushi!
Bua:Haire Nandkeshore!
Gar:Ea arata atat de frumos.
Bua:Ai dreptate, sa nu fie de deochi.Garima, haide sa mergem.Noi trebuie sa pregatim haldi.Vino.Ai chemat tu acesti cantareti si grupul de dansatori?
Gar:Nu, sora.N-am chemat.
Bua:Haire Nandkeshore!Voi sunteti aici?
Mami:Si unde in alta parte?Noi am venit aici pentru ritualul de turmenic.
Nani:Madhumatiji, noi ne-am gandit ca noi sa sarbatorim asta impreuna.
Khu:Impreuna?
Pay:Da, Khushi.Toata familia Raizada au venit sa participe la ceremonia ta de haldi.
Shy:Salutari!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!A venit familia mirelui n-ar trebui sa fie un bun venit sau ospitalitate?
Bua:Haire Nandkeshore!Noi va vom da o astfel de ospitalitate incat ve-ti uita de hello, hi si veti incepe sa spune-ti Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Eu doar glumesc!Intrati!Intrati inauntru.

**
NK:Khushiji!Chiar imi pare rau Khushiji.Dar Nanav n-a venit.Imi pare rau.
Khu:Ce?De ce?Dar chiar si el are haldi.
Nk:Da.Dar stii ca lui Nanav nu-i place acest haldi si toate astea.Asa ca el a spus aplica haldi pe NK si eu voi fi acolo.Deci pentru astazi, eu sunt doar Nanav.
Khu:Serios?
Nk:Da.
Khu:Daca el are aceasta problema atunci de ce se mai casatoreste?
Nk:Exact!Khushiji.Dupa casatorie se ridica voalul atunci de ce Nanav ..
Khu:Ce tot spui?Mergi si spunei lui Arnavji ca ma voi casatori cu Salman Khan.
Cho:Scuza-ma!Ce ai spus?
Khu:Am spus ca daca tie nu-ti place sa vii aici la ceremonie atunci nicio problema il am pe Salman Khan.
Cho:Da, am vazut!El te asteapta la semnalul Laxmi Nagar.Du-te si casatoreste-te.
Khu:De ce nu?Daca as fi scris numele lui in hena atunci macar ar fi fost mai inchisa.
Cho:Ce fata nebuna este?
Nk:Branza!Wow, unde este branza?Imi place branza.Asta imi aminteste ca mi-e foarte foame.Mi-e foame.Branza..
Bua:Nandkeshore, ginere tu esti aici?Este foarte bine.N-a venit si bunica ta?
Nani:Subhadra s-a dus la templu.Sa aduca apa sfanta sa fie folosita dupa ceremonia de haldi.
Bua:Haire Nandkeshore!Intrati!Intrati!

**
Khu:Cine-i poate spune in fata ca este un mare mincinos.
Cho:Da-mi mie.
Khu:Lasa.Fac eu!Da-te la o parte.
Cho:Este rosu.
Khu:Ce?
Cho:Nasul.Nasul tau s-a facut rosu.
Khu:Asta pentru ca tu nu ma iubesti.
Cho:Chiar?A fost publicat in ziare in aceasta dimineata?
Khu:Eu nu glumesc Arnavji.Tu chiar nu ma iubesti.Uite la asta, ai dovada.Astfel de culoare hena stearsa.Si asta tocmai la mireasa?Daca intr-adevar ma iubeai atunci culoarea henei ar fi fost mai inchisa.Mincinosule!
Cho:Sa nu indraznesti sa mai spui asta vreodata.Sa nu indraznesti sa mai spui asta vreodata.Dragostea mea n-are nevoie de nicio dovada.
Khu:Arnavji, n-am vrut sa spun asta.
Cho:Atunci ce ai vrut sa spui?
Khu:Iarta-ma.

**
Shy:Te cauta, Buaji.Ce era in acea cutie de matusa s-a emotionat mai inati apoi s-a speriat.Si de indata ce a sosit Dadiji ea s-a speriat. Este vreun secret.Este ceva intre Dadiji si matusa.Din cauza de care se ascunde de Dadiji.Cine altcineva poate afla asta in afara de mine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 14 Sept 2012, 11:32 pm


*14th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Pay:Khushi!Imi pare rau!
Akas:Imi pare rau, frate.De fapt, Nani te cheama afara.
Pay:Mergem?
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Poftim, a venit mireasa si matura.
Nk:Nu este matura.Este mirele.
Mami:Da asa este.Dar de ce ati intarziat asa de mult?
NK:Nu-ti face griji matusa.Ei trebuie sa fie ocupati unul cu altul.
Akash:Dadi, trebuie sa punem perdeaua?
Nani:Da, da, puneti-o.
Cho:Ce nai..?Asta ce este?
Di:Dupa regula, mirele si mireasa indeplineste ritualul turmenicului la casele lor.Dar noi deja am incalcat regula.De aceea acest voal va va tine separat.Oricum nu eu am spus asta ci preotul a spus-o.
NK:Nanav, fratele meu, nu-ti face griji, am auzit ca fiind departe creste dragostea dintre doi indragostiti.Iar daca tu pastrezi o distanta de 8 sau 10 kilometri.Adica 8 sau 10 metri mai mult, dragostea va creste si mai mult.Stii, nu?
Shy:Frate, NK!
NK:Multumesc, cumnate.
Nani:Sigur, o vom aplica pe el.
Shy:Naniji!Apa?
Gar:Situatia s-a schimbat acum.Shyamji s-a schimbat pentru totdeauna.Khushi a spus asta, acum el are mare grija de Anjali.Si tu scoate-ti din minte certurile din trecut.Incearca sa uiti totul.
"Shym:Oh Doamne mi-e teama de acest batran ca-mi va strica planurile."
Di:Nani, eu cred ca ar trebui sa o asteptam pe Dadi.Ea trebuie sa vina in ceva timp.
Nani:Nu.Subhadra mi-a spus sa incepem ritualul la timp.Oricum ea trebuie sa apara.Parinte, incepe ritualul.
Bua:Ia binecuvantarea de la tatal tau.
Cho:Sora, ce faci?
Di:Imi pare rau Chote.Am aplicat prea mult?
Cho:Nu, nu asta.Nu este aplicata ca acolo.Ar trebui aplicata ca aia, nu-i asa?
Mami:Ai vazut Anjali?Competitie intre ei deja a inceput.
Bua:Hai Nandkeshore, de ce esti asa de zgarcita?De mult ce aplici de mult ea va arata mult mai frumoasa.Cei din partea mirelui ar trebui sa stie ca fata noastra este un inger.Ea este rapitor de frumoasa.
Di:Dar Buaji.Chote al nostru nici el nu este mai prejos.El este un Print.
Mami:Da.
Bua:Stai asa.Draga, adu-mi ochelarii de soare.Tetalya, pune-i la ochi.Cheama-l pe Printul tau.Printesa noastra este gata.Striga-l.
NK:Un minut, un minut.Daca noi continuam sa-i apreciem atunci cine va mai face ritualul?
Bua:Hei Garima tu n-ai pregatit nici un fel de aperitiv.Grabeste-te, Dadi va fi aici in curand.
NK:Da, matusa te rog grabeste-te.Ca mi-e tare foame.
"Shy:De ce matusa a devenit ingrijoarata cand a auzit de Dadi?"
Bua:Turmenic!
NK:Nu, nu, nu.Nici decum.
Bua:Dar de ce?
NK:Ei bine..Nu.Nu, nici decum.Nu turmenic.Nu o pot face.
Bua:Asculta! Nandkeshore..
Dadi:Condu mai repede.Ritualul turmenicului cred ca a inceput.
Nani:Dar unde o fi Subhadra?Ea inca nu a venit?Sun-o!
Mami:Suna ocupat!
NK:Haide, Naniji!Voi toti bucurati-va.Va veni ea.Distrativa!
"Gar:Nu voi primi o sansa mai buna sa parasesc acest loc.Inainte de a fi prea tarziu ar trebui sa plec de aici."
Mami:Potim!Dadiji este aici.Dadji, bine ai venit.Intra.Intra.
Nani:Intra Subhadra.
Bua:Salutari!
Nani:Te rog intra.
Bua:Hei Garima, unde pleci?Dadi a lui Arnav este aici.Haide si intalneste-o.Vino.Vino, am zis.
Mami:S-a terminat, ma duc sa ma spal pe maini.Uite, pui pe mine.Ce faci?
Bua:Asculta..Asculta, Nandkeshore.Matusei mirelui ii place ospitalitatea.Asa ca, asta este ospitalitatea mea.Asta nu se va sterge.
Mami:Mi-ai stricat machiajul.Asta este multumirea din partea mea.Si nu mentiona pe partea astalalta.Acum trebuie sa ma spal si pe fata.
Nk:Nanav, fratele meu, asta nu este o cale ordonatoare.
Akas:Frate Nk, asta nu este o cale obisnuita.
NK:Oh, da.Exact!Nanav, treaba este ca de fapt, voi nu puteti fi impreuna.Parintele, acel om batran scund ti-a dat o pedeapsa.De aceea prima ta nopate a nuntii va fi interzisa, interzisa.
Cho:NK, Buaji este in spatele tau.Salveaza-te.
NK:Nu, Buaji!
Aka:Dar, frate NK!Foarte istet!N-o sa se intample.
Cho:Akash, am crezut ca toti sunt ocupati.Payal este singura.Foloseste-ti mintea.Mergi si petrece niste timp cu ea.De ce stai aici si tii un voal.Du-te.
Aka:Da.Bafta!
Bua:Unde este Garima?Hai Nandkeshore!Te rog vino.Da-mi voie sa-ti fac cunostinta cu Garima.Garima!Uite cine este aici?Bunica lui Arnav.Vino, mai repede.Se pare ca este ocupata cu treaba.Nu poate auzi.Este mai bine sa vii tu.Vino.Vino.Iti voi face cunostita cu ea.Hei Garima!Uite cine este aici?Bunica din partea tatalui lui Arnav.Acum, aplica niste turmenic pe ele.Da?Hai Nandkeshore!Haide!Hai Nandkeshore, lasa treaba.Mai intai aplica turmenicul.Da?
Mami:Mai intai aplic turmenic pe fata ta.Stai asa!

**
Khu:Daca ai observat cu grija a fost aplicat turmenic si pe umerii mei.Picioarele, mainile, capul si inima.
Cho:Stiu.Mai intai picioarele, apoi mainile, apoi umerii, apoi capul
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 16 Sept 2012, 5:15 pm


*15th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Mami:Iti voi aplica si tie.Stai asa!Acum, tu arati ca o adevarata mama de mireasa.
Bua:Haire Nandkeshore!Payal tu ai aplicat atat de mult turmeric pe fata mamei tale incat nici eu nu o pot recunoaste.Vezi, i-ai stricat fata.Acum si tu aplica niste turmeric pe ea.
Dadi:Felicitari!
Gar:La fel!

**
Cho:Trebuie sa fac atat de multe lucruri ca sa te iau acasa.Hai sa sarim peste restul de ritualuri si..
Khu:Este viata un film muzical care sa fie dat pe repede inainte?
Cho:Serios!Si de ce toate melodiile sunt cantate nonstop, afara?
Khu:Fiecare ritual are semnificatia lui.
Cho:Chiar, precum?
Khu:Precum asta.O slujba a fost facuta si cateva mantre au fost cinstite pentru protectia noastra.Asa ca, casnicia noastra sa mearga mai departe fara nici un fel de dificultati.Si acest fir rosu este sa ne protejeze de deochi.Daca te-ai uitat cu atentie atunci tu trebuie sa fi vazut ca toata lumea a aplicat turmeric pe umerii mei.Picioare, maini, cap si inima pentru ca..
Cho:Stiu..Incepand de la picioare, pe maini apoi pe umeri si la sfarsit pe cap.

**
Shy:De fapt, te cheama Buaji.Ce era in acea cutie care a facut-o pe matusa atat de emotiva, mai intai si dintr-odata a devenit nervoasa si in plus de indata ce Dadi a venit, conditia ei s-a inrautatit.Sigur este vreun secret.Sigur este ceva in neregula intre Dadi si matusa din cauza careia matusa se ascunde de Dadi.Si cine in afara de mine poate afla despre acest secret.

**
Dadi:Sunt foarte obosita.Vreau sa ma odihnesc acasa.
Shy:Dadiji, vin si eu cu tine.Tu n-ar trebui sa fii acasa de una singura.
Akas:Lasa.Voi merge eu ca Dadiji.
Shy:Nu, nu cumnate.Ma voi ocupa eu.Veniti dupa ce terminati toate ritualurile.
Bua:Mai stati un pic.Sa o chem si pe Garima. Garima! Garima!Vino mai repede!Pleaca Dadiji!Mai vezi-o odata.Garima, vino mai repede.
Dadi:Las-o in pace!Trebuie sa fie ocupata cu ceva treaba. Plec acum!
Bua:La revedere!
Dadi:Sa mergem.
Shy:La revedere!
Bua:Haire Nandkeshore!Daca se ia apa voi nu ve-ti va mai putea spala pe fata.Toata lumea sa vina si sa se spele repede.
Gar:Da, sora.Spala-te pe fata repede.Voi servi mancarea.
Bua:Stai asa.Te-am chemat de atatea ori, tu de ce n-ai venit?
Gar:Sora, nu se spalau petele de pe fata.Si am verificat daca este apa in rezervor.
Bua:Haire Nandkeshore!Va fi o problema daca nu este apa.Ei de ce nu mai vin sa se spele de turmeric?Ma auziti!Veniti mai repede!Daca se termina apa va trebui sa asteptati.

**
Khu:Arnavji, noi ar trebui sa iesim.Lumea trebuie sa ne caute.
Cho:Daca lumea ar gandi, ei ar fi trebuit sa ghiceasca pana acum.
Khu:Tu ai spus ca vei face toate ritualurile?Este asta o cale sa faci ritualurile?Stii ca dupa ceremonia turmericului mirele si mireasa n-ar trebui sa se mai vada?
Cho:Atunci, cand te-am vazut eu?Tu nu poti fi vazuta cu turmericul pe tine.
Khu:Apropo, este mai mult turmeric pe tine decat pe mine.
Cho:Cine la pus pe mine?
Bua:Eu intru prima.Restul poate sa astepte.
Khu:Lasa-ma.
Bua:Haire Nandkeshore!Merge-ti si spalati-va inainte ca apa sa se termine.
Mami:Scuzati-ma!Este randul meu sa ma spal pe fata.Unde intrati voi?Acest turmeric este artificial.Nu este luminozitate pe fata.
Akas:Multumesc foarte mult.Prosopul!Multumesc!
Pay:Khushi, lasa-ma pe mine sa intru.Am o multime de treaba.
Cho:Prosopul!
Khu:Da.
Pay:Este bine ca m-am spalat.Apa s-a terminat.
Khu:Ce?Dar, am mai ramas eu si Arnavji.
Pay:Ce?
Mami:Ce?Hello, hello, individ murdar!Mireasa si mirele inca trebuie sa se spele de turmeric.
Khu:Inca mai este o cale.
Cho:Nu.Nu.
Khu:Ori pompa de la garajul lui Happyji ori ciusmeaua.Pentru ca acum numai acolo gasim apa.Acum sa mergem.
Cho:Nu, nu Khushi..

**
Shy:Dadiji, nu simt nevoia sa mananc.Dadiji, serveste tu ceva.
Dadi:Am observat, felul cum ai fost ignorat la ritualul turmericului.Eu pot intelege ca tu trebuie sa fii ranit din cauza comportamentului lor.
Shy:Nu Dadiji.Nu este nimic ca atare.Dupa tot ce s-a intamplat este normal ca oamenilor le va lua timp sa ma accepte.Dar, Dadiji, am incredere in mine ca ii voi cuceri pe toti in cateva zile.Uita de toate astea, Dadiji.Astazi a fost o ocazie de gala.Amandoua familii impreuna au facut bucurosi ritualul.Pot intelege la ce te gandesti, Dadiji.Ca Khushi a facut un lucru gresit.Oamenii de varsta asta tind sa faca greseli.Dar, Dadiji, si tu vei fi de acord cu mine in asta.Ca membrii din familia lui Khushi sunt foarte buni.In special mama ei.Nu-i asa?
Dadi:Nu i-am intalnit niciodata cum trebuie.Si nici nu i-am vazut.
"Mami:Uite, vine si Dadiji."
Dadi:Ma duc sa ma odihnesc putin.
Shy:Bine, Dadiji.Este atat de ciudat.O multime de ritualuri au trecut, totusi Dadiji n-a vazut-o pe matusa?Poate matusa se ascunde inadins de Dadiji?Dar care este motivul pentru care face toate astea?Care este problema?

**
Shy:Haide Rani Sahiba, te duc eu in camera.
Di:Ma duc singura.Tu termina-ti mancarea si vino.
Shy:Cumnate, tu n-ai luat muraturi.Gusta-le.Sunt bune.
Cho:Nu vreau.
Shy:Macar ia salata.
Cho:Nu ti-am spus ca n-am nevoie?
Shy:Cumnaate, stiu ca esti suparat pe mine.Dupa tot ce s-a intamplat este in regula ca tu sa fii suparat.Eu doar vreau sa-ti spun cumnate ca n-am nevoie de nimic decat de o sansa.Nu sunt legat nu mai de Rani Sahiba, dar si de tine si de intreaga familie.Atat doar ca relatia trebuie sa fie puternica.
Cho:Nu face greseala ca tu ai vreo relatie cu mine sau cu familia.Tu esti aici din cauza sorei.Atat!
Dadi:Arnav, asta nu este o cale de a vorbi asa cu el.Ginerele incearca sa refaca relatia rupta iar tu il insulti iar si iar.Este destul, Arnav.Tu trebuie sa uiti trecutul si sa-l ierti pe ginere.
Cho:Eu nu pot ierta pe acest om.
Dadi:In acelasi fel cum nu l-ai putut ierta nici pe tatal tau.

**
Shy:Ia-ti medicamentele.
Di:Ce s-a intamplat?De ce esti atat de tensionat?Tu stii ca pot afla ca esti tensionat, doar uitandu-ma la tine?Spune-mi care este problema?
Shy:Ca..Rani Sahiba, Dadiji la certat astazi pe cumnat din cauza mea.Rani Sahiba, nu ma afecteaza pe mine.Tu ma stii, eu pot tolera orice.Dar, nu vreau sa creez o problema intre Dadiji si cumnat.Astazi, ia spus cumnatului in fata mea ca nu ma va ierta asa cum nu la iertat nici pe tatal lui.Asta este problema personala a familiei tale.Nu este bine sa fie divulgata in fata mea.
Di:Tu, nu, faci parte din familie?
Shy:Nu, adica eu n-am stiut despre asta.Si de asta spun.
Di:Niciodata nu ti-am spus toate astea din cauza ca eu si Chote vrem sa uitam trecutul nostru.Este un motiv in spatele caracterului lui Chote.Era foarte tanar cand mama noastra..cand mama noastra a comis suicid.Din cauza sinuciderii mamei Chote a fost afectat negativ.Stii, ca prima mea casatorie a fost anulata.Si mai stii ca parintii mei au avut un accident si si-au pierdut viata in el.Dar..niciodata nu ti-am spus cum si de ce s-a intamplat asta?Din cauza ca asta nu a fost discutata niciodata.Imi pare rau, ca nu ti-am spus asta inainte.
Shy:Dar, nu Rani Sahiba, n-am vrut sa te ranesc.Este o problema mare.
Di:Da.Dar ce ti-as fi putut spune?Ca parintii mei au comis suicid din cauza altei femei?Ei si Chote n-am vorbit niciodata deschis despre asta.
Shy:Asta, Rani Sahiba, inseamna ca tatal vostru..
Di:Da, tatal meu a avut o relatie cu alta femeie.Si de aceea mama noastra s-a sinucis.
Shy:Nu, Rani Sahiba.Iarta-ma.Rani Sahiba, nu voi mai discuta acesta problema niciodata.
"Mami:Uite, a venit si Dadiji!
Shy:Dar, chiar si tu vei fi de acord cu un lucru, Dadiji.Ca membrii familiei lui Khushi sunt minunati in special mama ei.
Dadi:Nu m-am putut intalni cu ea cum trebuie.N-am vazut nici fata ei cum trebuie."

**
Dadi:Ginerele?Nu te-ai culcat inca?
Shy:Dadiji, eu doar vreau sa-ti spun ca n-ar fi trebuit sa te porti cu, cumnatul asa, din cauza mea.Da-i ceva timp, Dadiji.Totul va fi in regula.Dar da.Felul cum gandeste despre tatal lui chiar m-a socat.
Dadi:In timpul acestor ani nimeni nu la oprit si nici n-au incercat sa-l convinga.Si nici eu n-am fost aici sa-l impac.In fine, este prea tarziu acum.
Shy:Rani Sahiba, mi-a spus, Dadiji.Cum ca parintii lor s-au sinucis.Ca o alta femeie..In acest caz, purtarea cumnatului este destul de evidenta.
Dadi:Evidenta?Ar fi fost evidenta daca Arnav n-ar fi repetat greseala din trecut.In loc sa invete ceva din asta.In ciuda convingerii mele, daca tatal lui s-a lasat purtat de val, mama lui trebuia sa-l controleze, este datoria unei sotii sa nu-si lase sotul purtat de val.Principalul vinovat este cealalta femeie care a spulberat familia fiului meu.A imprastiat intreaga familie.Exact ca ce s-a intamplat in casnicia ta.Da, stiu ca a fost o foarte serioasa neintelegere.Dar cum s-a intamplat asta?Din cauza altei femei, corect?Ca si in trecut, istoria se repeta insasi.Si asa, considerandu-te vinovat, Arnav o sprijina pe Khushi.La fel cum la considerat si pe tatal lui vinovat.Fara a arata macar un deget la acea femeie.Ce s-a intamplat de data asta este numai din cauza lui Khushi.Si ce s-a intamplat in trecut a fost numai din cauza lui acea Garima.
Shy:Garima?
Dadi:Da.Acea care l-a prins pe fiul meu in dragostea ei.Orice disputa s-a intamplat in aceasta familie a fost numai din cauza acelei Garima.Daca acea femeie vine vreodata in fata mea, atunci...
"Dadi:Ce s-a intamplat de data asta din cauza lui Khushi.Si ce s-a intamplat in trecut este din cauza acelei Garima.
Shy:Asta inseamna ca ce gandesc eu este corect.Sper ca nu asta este secretul intre Dadiji si matusa.Daca da, atunci presupune ca jocul este al meu.Si voi castiga acest joc."

**
Bua:Sa mergem, Nandkeshore!Sunt absolut gata.
Cho:Sa mergem.
Bua:Haide!
Gar:Sora!Eu ma ingrijorez de el.
Bua:De ce?
Gar:Nu este bine pentru el sa calatoreasca o astfel de cale lunga.
Cho:Dar nu este o calatorie lunga.
Gar:Stiu, dragule, dar totusi..
Cho:Nu, nu, nu de data asta.De data asta va voi lua pe amandoi.Haide-ti sa mergem.
Gar:Dar, dragule asculta-ma..
Bua:Sa mergem.
Khu:Mama, Arnavji nu te va asculta deloc.
"Gar:Zeita, te rog salveaza-ma de la orice fel de dezastru."
Khu:Acum, sa mergem.
Bua:Haide-ti, sa mergem.

**
"Shy:Fiecare membru a familiei va fi in Shantivan iar eu aici imi pot termina treaba.Trebuie sa vad acea cutie de care matusa a devenit atat de emotiva."
Bua:Foarte bine!
Gar:Am uitat medicamentele in camera.
Khu:Mama, asteapta aici.Ma duc eu sa le aduc.
Shy:Cine e acest om cu matusa?
Shy:Dar cum sa te las sa scapi asa de usor?Matusa, perdeaua din trecutul tau va fi ridicata.

**
NK:Adica, ea va pune muzica, bine?Si oricine ia pernuta ea sau el va fi pedepsit.
Akas:Frate NK.
NK:In regula.
Akas:Eu sunt.De fapt lui Dadiji nu-i plac toate astea.Stai linistit, totul va fi in regula.
NK:In regula.Bine.Toata lumea este aici.Va rog, intrati.Bine ati venit!Bine ati venit!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Bine ati venit.
Bua:Hai Nandkeshore, ce faci?
Nk:Bine, toata lumea este bine.Asa ca acum, hai sa mergem sa ne jucam, bine?Haide-ti sa ne jucam.
DI:Dar unde este el?El n-a venit inca?
Cho:Voi continuati.
Akas:Dar..
NK:Hei, Nanav unde pleci?Nu fi un jucator corupt?Stii..jucator corupt?
Akas:Frate, nu trebuie sa faci prea multe in acest joc.Haide!
Cho:Nu cred.Voi fi in regula.
Khu:Lasa-l in pace, cumnate.Ii este teama de fi pedepsit.El crede ca daca pernuta vine in mainile lui toate pedepsele se vor abate asupra lui.De ce?
Cho:Serios?Bine, voi juca.Dar daca, castig, tu vei face exact ce spun.
Khu:Bine.Iar daca eu castig, tu vei face exact ce-ti spun sa faci.
Di:Dar, e bine ca ai venit.Unde ai fost?
Shy:Rani Sahiba, s-a ivit o intalnire importanta.
Di:Lasa munca.Te rog, vino aici si stai jos.
Shy:Da, voi veni in ceva timp.

**
Shy:Dadiji, de ce stai de una singura.
Dadi:Nu ma intereseaza acel joc cu pernuta.
Shy:Nici pe mine nu ma intereseaza acel joc.Si mai stiu ca tu nu esti fericita de aceasta casatorie.Dar, Dadiji, intreaga familie a lui Khushi a venit aici.Iar ei sunt musafirii nostri.Ei vor fi onorati daca tu ii vezi.
Dadi:Apropo, sunt foarte obosita.Ii voi vedea dupa asta.
Shy:Bine."Pana atunci matusa va gasi o cale sa plece de aici.Ce sa fac?Ar trebui sa fac ceva sa se vada fata-n fata."

**
Nani:Da.Asta e.Deci Payal, tu trebuie sa pretinzi ca esti mama ta soacra.Arata-ne.
NK:Oh, nu.
Pay:Naniji, mama soacra..
Nani:Hei, eu sunt soacra ei, eu iti spun.
NK:Haide!Haide!
Nani:Mai repede!
Pay:"Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Trebuie sa ma duc la salonul de infrumusetare.Trebuie sa fiu frumoasa la nunta dragului de Arnav.Ai inteles?"
Bua:Wow, Payal, minunat!
Akas:Haide!
NK:Akash!Esti afara.Afara, esti afara!Haide!
Gar:Este timpul pentru medicamentele tale.Le voi pregati.
Shy:Unde au plecat amandoi?Matusa, daca unchiul vrea sa se odihneasca poate merge in camera mea.
Gar:Multumesc.Am venit aici sa-i pregatesc medicamentele.Dar unde sunt medicamentele?
Shy:Hari Prakashiji?
HP:Da.Ma doare capul.Vrei sa-mi aduci un ceai?
HP:Dle Shyam, trebuie sa dau medicametele lui Dadiji.Bine, voi face mai intai ceaiul tau.Bine?
Shy:Da.Multumesc!
HP:Dle Shyam, ceaiul tau.
Shy:Bine.Multumesc!
HP:Bine.
Nani:Acum numai Khushi si Chote au mai ramas in joc.Situatia este critica.
Nk:Da si colorata deasemeni.
Toti:Afara!
Tot:Afara!
Khu:Tu ai trisat.Adica tu ai facut inselaciune.
Cho:Cum?
Khu:Tu te-ai uitat la mine.
Cho:Toata lumea se uita la tine.
Khu:Tu ti-ai atins nasul.
Cho:Este nasul meu.Fac ce vreau.
Khu:Am crezut ca..
Cho:Este greseala ta.
Khu:Bine, spune-mi.Ce trebuie sa fac?
Cho:Nu aici.Vino cu mine.
NK:Un minut, Nanav fratele meu.Care este problema?Ar trebui sa te insotim sau ne spui mai tarziu cum ai pedepsit-o pe Khushiji?

**
Shy:Ce s-a intamplat, matusa?Ai pierdut ceva?
Gar:Nu gasesc medicamentele lui.Si imi amintesc foarte bine ca le-am avut cu mine.
Shy:Trebuie sa fie pe undeva pe aici.Da-mi voie sa te ajut.
Gar:Bine, dragule.

**
Khu:Arnavji, ce faci?
Cho:Am castigat.Tu trebuie sa faci orice spun.
Khu:Nu, n-o voi face.
Cho:Va trebui, Khushi.N-ai incredere in mine?Relaxeaza-te.

**
Shy:Dadiji, un minut.Cred ca Hari Paraksh a amestecat din greseala medicamentele unchiului cu ale tale.
Dadi:Aceast Hari Prakash, este..
Shy:Dami-le mie Dadiji, ii voi da unchiului medicamentele sale.
Dadi:I le voi da eu insumu, il si intilnesc totodata.
Shy:Si asta este in regula, Dadiji.Este un pretext ca sa poti vorbi cu el.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:29 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 17 Sept 2012, 11:41 pm


*17th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Toti:Afara!
Tot:Afara!
Khu:Este inselare.Adica tu ai trisat.
Cho:Cum?
Khu:Tu te-ai uitat la mine.
Cho:Dar toata lumea se uita la tine.
Khu:Tu ti-ai atins nasul.
Cho:Este nasul meu si pot face ce vreau cu el.
Khu:Dar am simtit ca..
Cho:Este greseala ta daca spui asta.
Khu:Bine, spune-mi.Ce trebuie sa fac?
Cho:Nu aici, vino cu mine.
NK:Un minut, un minut.Nanav, fratele meu.Ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat?Putem veni si noi sau ne spui mai tarziu cum ai pedepsit-o pe Khuhsiji?

**
Shy:Ce s-a intamplat matusa?Ai pierdut ceva?
Gar:Am pierdut medicamentele lui, dar sunt sigura ca erau chiar aici.
Shy:Trebuie sa fie aici, da-mi voi sa te ajut sa le cauti.
Gar:Bine, dragule.

**
Khu:Arnavji..Ce faci?
Cho:Am castigat.Tu trebuie sa faci orice spun.Tu va trebui.
Khu:Nu, n-o voi face.
Cho:Trebuie s-o faci, Khuhsi.N-ai incredere in mine?Relaxeaza-te!Vino.Shhh!Relaxeaza-te.
Khu:Ce ai de gand sa faci, Arnavji?Arnavji!Arnavji, unde esti?O sa dau jos asta de la ochi.Cine rade?De ce rade-ti?
Cho:Khushi, tu chiar esti frumoasa.Esti foarte frumoasa.Deci, am facut asta sa te feresc de deochi..
Khu:Tu ai facut o astfel de gluma pe mine?

**
Dadi:Trebuie sa ma rog.Pot avea liniste aici pentru un timp?
Mami:Sa mergem, Nandkeshore!
Bua:Dar unde , hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656?
Mami:Vino.
Dadi:Unde este mama ta?
Khu:Da.Este acolo.
Dadi:Garimaji!Medicamentele tale.
"Dadi:Nu ti-a fost rusine sa faci toate aceste lucruri cu un barbat casatorit?Nu te-ai gandit macar odata la sotia si copiii lui?Tu ai smuls totul de la mine si familia mea.
Gar:Crede-ma n-am stiut ca el este casatorit.El nu mi-a spus despre asta niciodata."
Dadi:Tu?Tu esti acea?Aceeasi Garima?Nu pot uita niciodata aceasta fata.Tu esti aceeasi femeie.
Gar:Tu esti..
Dadi:Cum indraznesti sa pasesti in aceasta casa?
Gar:Te rog, asculta-ma.

**
Khu:Tu te simti bine sa razi de mine, nu-i asa?Daca nu ti-am raspuns la telefon, tu mi-ai inchis apelul meu.Iar acum, asta.
Cho:Tu ce crezi?In afara de a te necaji pe tine care poate celalalt motiv sa sterg negreala.
Khu:Poftim?
Cho:Nu stiu?Poate negreala a fost stearsa mai devreme.Totusi eu..
Khu:Tu intentionat..Data viitoare, nu ma voi mai lasa prinsa niciodata in oricare dintre trucuri ale tale.Mai degraba, voi aluneca din mainile tale.Si prinzand sansa voi fugi cat mai departe ca tu nu vei fi capabil sa ma gasesti niciodata.Ai inteles?
Cho:Niciodata sa nu mai spui asta.
Khu:Arnavji?
Cho:Promite-mi.
Khu:Promit.Ce este, Arnavji?Esti bine?Nicio problema.Tu poti sa-mi spui numai atunci cand simti ca poti face asta.
cho:Khushi, vreau sa-ti arat ceva.
Khu:Ce?
Cho:Ai incredere in mine?Ai?Toti sunt in camera lui NK.Nu vreau ca cineva sa stie.Sa iesim prin usa din spate.
Khu:Unde m-ai adus?
Cho:Cand aveam 6 ani, am venit in Delhi in vacanta de vara, impreuna cu mama, unchiul, matusa si Akash.Mama ne-a spus ca vrea sa ne arate ceva.
"Rathna:O planta, se transforma intr-un copac si ne da viata.Intr-o zi aceasta planta se va face mai tarziu un copac urias.
Cho:Mama, cand va deveni asta un copac?
Rathna:Ai rabdare, Chote!"
Cho:Eu..Si rabdarea..Eu si sora asteptam cu nerabdare vacanta noastra de vara sa vedem daca planta a crescut copac.Iar mama spune acelasi lucru."Ai rabdare, baiatul meu!"Am asteptat si in sfarsit s-a transformat in copac.
Khu:De asta iubesti tu plantele asa de mult?
Cho:Mamei ii placea gradinaritul.Chiar si mie imi place, poate pentru ca de cate ori gradinaresc ma simt mai aproape de mama.Khushi, asta este cel mai special loc din lume, pentru mine.Niciodata n-am adus pe cineva aici.De cate ori vin aici simt ca mama e pe undeva prin jur.Am continuat sa vin aici si de cand ea..

**
Dadi:Ar fi trebuit sa inteleg asta ca tu esti acea femeie care se ascunde de mine.Tu esti ca o plaga intunecata care niciodata nu se opreste sa urmeze aceasta familie.Femei ca tine continua sa faca magie neagra pana cand moare.Tu ai luat toata fericirea acestei case.Un sot de la o sotie, parintii de la copiii lor si un fiu de la mine.
Gar:Asta nu este adevarat.
Dadi:Taci din gura.Tu ai avut o aventura cu un barbat casatorit.Si cand n-ai fost satisfacuta cu faptele tale ai trimis fetele tale in aceasta casa.Mai intai Payal si acum Khushi.Sa strice viata nepotilor mei.
Gar:Cel putin asculta-ma.N-am stiut ca fiul tau..
Dadi:Destul!Nu mai vreau sa aud nimic altceva.Nu pot tolera o femeie ca tine sa rosteasca numele fiului meu.Tu si fetele tale ati reusit pana acum pentru ca n-am fost eu aici.Aceasta familie este a mea si nu te voi lasa sa pui umbra ta peste ea.Tu mi-ai ruinat familia iar acum voi ruina eu viata ta si a fetelor tale.

**
Cho:Khushi, toate aceste ritualuri, orice facem noi, sa ne unim sunt doar o formalitate.Dar pentru mine, astazi, in momentul asta, sensul de a te aduce aici este ca noi suntem uniti.De acum inainte tu esti sotia mea si nora mamei mele.
Khu:Arnav..
"Cho:La multi ani, Khushi. Iti doresc toata fericirea din lume."
Khu:Asta inseamna ca de ziua mea tu ai adus floarea..
Cho:De aici.

**
Dadi:Indiferent de ce zici sau faci acest adevar nu se poate schimba.Din cauza ta nora mea si-a luat viata.Fiul meu a murit.Acum te voi face sa suferi.Le voi face pe fetele tale..
Gar:Nu!Nu..Fetele mele.Care este vina lor?Te rog, crede-ma niciodata n-am lasat familia ta..
Dadi:Acum ce rost mai are sa-ti ceri scuze.Din cauza ta, copilaria lui Arnav si Anjali a devenit jalnica iar fericirea acestei familii a fost ruinata.Chiar si astazi, dupa atatia ani, amintirile acelei intamplari nefericite nu-i lasa pe Arnav si Anjali sa traiasca in liniste.
Gar:Te rog, iarta-ma.Nu pedepsi fetele mele pentru greseala mea.Jur pe Zeita Mama ca n-am stiut ca el era casatorit.
Dadi:Minti!
Gar:Spun adevarul.N-am stiut.N-am stiut ca Arnav si Anjali sunt copiii lui.N-am stiut aceast fapt pana cand te-am intalnit pe tine.Te implor.Te rog, nu-mi tari fetele in aceasta problema.
Dadi:O voi face.Sigur le voi tari.Tu ai ruinat viata copiilor mei.Aceasta pedeapsa nu poate fi mai prejos decat asta.Este bine ca te-am vazut inainte ca nunta sa aibe loc.Acum aceasta nunta nu se va mai tine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 18 Sept 2012, 11:06 pm


*18th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Cho:Ce s-a intamplat?
Khu:Promite-mi, Arnavji, ca dupa casatorie noi vom veni aici cu siguranta.Sa luam binecuvantare de la mama soacra.

**
Gar:Nu, nu.Te rog nu face asta.Te rog nu face asta.Care este vina lui Khushi in asta?Crede-ma n-am stiut ca el era casatorit.M-am indragostit de el si inca ma mai condamn pentru asta.Regret de orice s-a intamplat cu aceasta familie.Anjali si Arnav si-au pierdut parintii.Mereu am regretat asta.
Dadi:Daca ai regretat atat de mult tu trebuia sa-ti ceri iertare fata de noi.Dar nu, tu ai fugit de mine pana acum.
Gar:Nu, crede-ma..
Dadi:Pentru ca tu nu regreti.Tu stii ca este vina ta.
Gar:Crede-ma.De atatea ori am incercat sa vorbesc cu tine dar..
Dadi:Asta este o minciuna.Tu esti plina de minciuni si inselaciuni.Felul cum i-ai stricat viata fiului meu..Nu o voi lasa pe Khushi sa faca la fel cu Arnav.Ii voi spune adevarul lui Arnav, despre tine.Ii voi spune lui Arnav ca tu esti responsabila pentru moartea mamei sale.Acum aceasta castorie numai este posibila.Arnav.Arnav.
Gar:Te rog nu-i spune.Te rog nu-i spune.
Dadi:Arnav.Arnav.
Gar:Khushi nu va supravietui fara Arnav.Khushi nu va fi capabila sa supravietuiasca.Nu va fi capabila sa supravietuiasca fara Arnav.

**
Mami:Indiana.
Akash:Perfect.Nu!Nu!
Mami:Engleza.Engleza, engleza, bine.Indiana.Am inteles.Lasa-ma sa-ti spun.Voi nu ve-ti spune nimic.Bine.
Bua:Bine.
Akas:Indiana.
Bua:Indiana.
Mami:Da.
NK:Da.
Mami:Este filmul lui Sharuk Khan, numit Badgiagar.
Aka:Mama.
Nk:Oh.
Bua:Haire Nandkishore.Tu n-ar fi trebuit.Totul s-a stricat.A spus numele chiar de la inceput.
NK:Oho, matusa.Tu esti de belea.Tu nu trebuie sa-l spui in cuvinte.Tu trebuie sa faci mimare.Tu trebuie sa faci semne ca astea.
Aka:Mama, esti prea de tot.
Bua:Ea a spus numele chiar de la bun inceput.
Dadi:Unde este Arnav?
Akas:Fratele trebuie sa fie pe undeva cu Khushi.
Dadi:Unde?
Akas:N-am idee.
Bua:Ce este..
Nani:Ce s-a intamplat cu Sumi?

**
"Gar:Inainte ca Dadi sa dezvaluie totul lui Arnav.Trebuie sa discut asta cu Khushi.Ar trebui sa-i spun adevarul.Ea saraca n-are idee in ce problema o sa fie din cauza mea."
Gar:Nu este nimic, sunt doar putin obosita, atata tot.
Nani:Ce s-a intamplat, Garimaji?Esti in regula?
Gar:Da, o sunam pe Khushi.
Nani:Te rog relaxeaza-te.Khushi si Arnav trebuie sa soseasca curand.
Gar:Multumesc pentru preocupare.Sunt bine.
"Nani:Acolo Subhadra esra tensionata, iar aici Garimaji.Sper ca totul sa fie in regula intre ele."
"Shya:Oriunde ar fi cumnatul cu Khushi trebuie sa vina aici, nu-i asa?Nu ma dranjeaza sa astept ceva mai mult pentru explozie."

**
Mami:Tu n-ai inteles asta niciodata, nu-i asa?
Pay:Mama, tata de ce stati aici izolati?
Nani:Payal!Am rugat-o sa-l lase pe tatal tau sa se relaxeze pentru ceva timp.
NK:In regula, ne relaxam, dar de ce Nanv si Khushiji nu s-au intors pana acum?Unde sunt?
Nk:Aloo!Nanav, fratele meu, tu inca n-ai voie sa fii intim cu Khushiji, tinand-o de mana asa.N-ai voie.
Khu:Noi n-am incalcat nici un ritual, Nanheji.Mai degraba am respectat unul.Care era cel mai important pentru aceasta casatorie, noi ne-am intalnit cu cineva si ne-am intors.
Shy:Dadiji!Tu il cautai pe cumnat, nu?El a sosit impreuna cu Khushiji.

NK:Ooo, deci Nanav, tu n-ai putut astepta nici chiar pentru acel rastimp.Tu esti atat de constient.
Akas:Frate NK, este "nerabdator".
NK:Scuze!Esti atat de nerabdator, corect?
Gar:Khushi, unde ai fost?Am incercat sa te sun te multe ori.
Khu:Imi pare rau mama. De fapt, mi-am lasat telefonul in camera lui Arnavji.
Gar:Khushi, trebuie sa discut ceva foaarte important cu tine.
Khu:Ce s-a intamplat, mama?
Gar:De fapt..
Dadi:Stai!
Cho:Dadima, ce este in neregula?
Dadi:Indeplinind toate ritualurile si devenind sotia nepotului meu a mai ramas putin timp.Inainte de asta vreau sa-ti spun ceva.Khushi!De acum inainte tu esti binevenita in aceasta familie.Aceste bratari sunt a stramosilor nostri este o traditie in aceasta familie, ca sa fie transmise de la o generatie la urmatoarea generatie.Acum, deoarece tu o sa fii nora acestei familii, deci acum tu ai dreptul la ele.Pana cand nu esti casatorita nu le scoate de la mana.Fii binecuvantata.
NK:Wow!Se pare ca visez.Un vis.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Este un miracol.
Di:Nici nu-ti pot spune cat de fericita sunt, pentru ce a facut Dadi.Acum sunt sigura ca aceasta casatorie va fi perfecta.

**
Gar:Tu chiar esti minunata.Ca nu mi-ai pedepsit fata pentru o astfel de mare greseala a mea.
Dadi:Nu vreau ca istoria sa se repete din nou.Eu vreau numai fericire in aceasta familie.Nu pot sparge aceasta casatorie din cauza unei femei ca tine.Nu pot sa-mi vad nepotul trist.
Gar:Tu ai salvat viata fetei mele.Ea n-ar putea trai fara Arnav.
Dadi:Stiu!
Gar:M-ai iertat?
Dadi:Du-te.Te asteapta familia ta.
Gar:Zeita, iti sunt foarte recunoscatoare ca mi-ai salvat fata de la o astfel de mare problema si ca n-ai lasat sa i se franga inima.Multumesc foarte mult!
Bua:Hei Garima!Vino mai repede.Unde ai fost?Nu vrei sa mergi acasa?
NK:Oh, bine.Altfel nu va mai fi apa, nu-i asa?
Mamai:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Maine va trebui sa veniti mai devreme, pentru ca am un plan fabulos pentru sangeet.Veti lesina cand o sa vedeti.
Bua:Da, da Nandkishore.Deoarece tu insisti asa de mult, atunci noi va trebui sa venim.Atunci cand noi o sa venim atunci o sa vedem ce aranjamente ai facut.Fiti pregatiti.
**
Cho:Pa!Ce s-a intamplat?
Khu:Arnavji, chiar sunt speriata.
Cho:De ce?
Khu:Dadiji, mi-a dat aceste bratari.Si chiar m-a si binecuvantat.
Cho:Da, deci asta este un lucru bun, nu-i asa?
Khu:Sunt fericita.Foarte fericita.Sunt atat de fericita de nici chiar tie nu-ti pot spune.Dadiji, mi-a dat aceste bratari si chiar m-a si binecuvantat.Iar astazi m-am intalnit chiar si cu mama ta.Atat de multa fericire numai intr-o singura zi.De aceea sunt speriata.
Bua:Hei Khushi!Nu vrei sa mergi acasa?
Cho:Are dreptate.Tu esti nebuna.Tu chiar esti nebuna.Dar pot sa-ti spun un lucru?Chiar si eu sunt fericit.
Khu:De aceea sunt speriata atat de tare.Sa-l vad zambind pe Laad Governor.Vin, Buaji!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 19 Sept 2012, 11:06 pm


*19th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Di:Khushiji!Cand ai venit aici?
Khu:Chiar acum!Ce tot susotiti voi?
NK:Susotim?Ce este asta?Este asta vreo boala?
Mami:Ea intreaba despre ce vorbim.
NK:Despre vreme..
Mami:Despre mancare.
Khu:Despre mancare sau despre vreme?
Mami:Da, adica am vrut sa spun sa manaci ceva pe vremea asta.Este o distractie placuta.
Khu:Serios?Si ce este in spatele cortinei?
Aka:Ce este acolo?Ce este in spatele cortinei?
Mami:Ce este?
NK:Ce este in spatele asteia?Cortine, cortine.Sunt chiar aici in spatele cortinei.
Aka:Frate, NK dar..Las-o balta!
Bua:Hai Nandkishore, tu vei afla de una singura.De ce-ti faci griji, Khushi?
NK:Exact, de ce te ingrijorezi?
Khu:Nu!Vreau sa stiu imediat.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Te rog vino.Este randul meu sa va spun bun venit.Va rog, intrati.
Gar:Cumnata.
Nk:Va rog, intrati.

**
Khu:Tu chiar nu stii ce se intampla in aceasta casa?
Cho:Nunta noastra!
Khu:Nu asta, altceva se intampla.
Cho:Ce?
Khu:Am vazut in ochii lor.Ei ascund ceva de noi.O mare conspiratie a fost planuita si toata lumea este implicata in asta.
Cho:Care toti?
Khu:Nanheji, sora, cumnata, cumnatul chiar si Naniji.Iti spun Arnavji, toti planuiesc o mare conspiratie impotriva noastra.
Cho:Ce vrei sa spui?
Khu:Pentru sangeet.
Cho:Tu iti faci griji pentru asta.
Khu:Da.
Cho:Ce nai..
Khu:Asta este ceea ce spun.Ce nai..Tu vino cu mine.
Cho:Unde?
Khu:Sa verificam, dupa toti, ce fac.Haide.
Cho:Dar Khushi, ei vor sa-ti faca o surpriza..
Khu:Nu stiu nimic.Eu vreau doar sa vad ce se intampla jos.Haide.Vino cu mine.
Cho:Khushi, asteapta.
Khu:Noi vrem sa intram.
Akas:Nu puteti.
Khu:Tu iti refuzi fratele?
Cho:Khushi!
Khu:Cumnate, tu iti refuzi fratele Arnav?
Akas:Da, adica nu.Nu puteti nici unul.
Cho:Khushi, ce faci?
Khu:Arnavji, tu..
Akash:Scuzati-ma, indragostilor.O secunda.
Khu:Ce se intampla, Arnavji?
Cho:Trebuie sa fie o surpriza de aceea se comporta asa.Relaxeaza-te.
Khu:Dar am vrut sa intru inainte de a vedea surpriza.
NK:Doamnelor si domnii doamnelor.Va prezint chipesul mire si frumoasa mireasa.Nanav si Khushiji.
Nani:Unde o fi Subhadra?
Di:Nani, Shyam s-a dus s-o aduca aici.
Nani:Bine.

**
Dadi:Aceasta fotografie?Cum de este aici?
Shy:Da, Dadiji.Stiu totul.

**
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Bine ati venit la ceremonia muzicala a lui Arnav si Pha..Adica Khushi.
NK:Imi pare rau Khushiji, surpriza ramane surpriza.Dar iti promit ca aceasta ceremonie muzicala va fi o ceremonie unica.Si cea mai memorabila.

**
Shy:Am banuit chiar din momentul cand ai spus ca numele celeilalte femei este Garima.Dadiji, poate tu nu stii ca in timpul ceremonie tumericului ea a incercat sa se ascunda de tine.Dadiji, banuiala mea s-a dovedit a fi una reala.Dadiji, tu stii ca eu sunt avocat.Nu pretind nimic fara dovezi solide.De aceea am luat aceasta poza de la casa lui Khushiji.Dadiji, as fi putut sa-ti arat aceasta poza ieri, dar tu ai intalnit-o pe matusa inainte de asta.Orice s-a intamplat intre tine si matusa, am vazut si asta, Dadiji. Dadiji, dupa toate astea am crezut ca tu nu vei fi de acord cu aceasta casatorie.Dadiji, tu ai acceptat-o fericita pe Khushiji.

**
NK:A fost o fata.Era putin nebuna.Putin nebuna si obisnuia sa vorbeasca foarte dulce.
Mami:Si era un baiat care era foarte chipes.El arata ca un erou dar mereu arata suparat.Intr-o buna zi ei s-au ciocnit unul de altul.
NK:Da, da absolut.Apoi s-au indragostit

**
Shy:Iarta-ma Dadi.Dar orice se intampla.Nu pot vedea toate astea.Si in special dupa ce stiu adevarul.
Dadi:Acum ce crezi, ginere.Este totul simplu dupa cum se vede?Nu o voi ierta pe Garima atat de usor.Niciodata.Ea va trebui sa plateasca pentru greseala ei.Nu numai ea chiar si cele doua fete ale ei vor trebui sa sufere.In particular Khushi.
Shy:Dar Dadiji.Acele bratari?
Dadi:Fac totul dupa ce m-am gandit foarte mult la asta.
Shy:Dumnezeu stie ce va face Dadi.Am dezvaluit un secret atat de mare in fata ei.Totusi n-a facut nimic.Nu.Nu o pot astepta pe Dadi sa faca ceva.Dumnezeu stie si daca va face ceva sau nu!Nu pot rata o astfel de mare oportunitate.Nu!Va trebui sa fac ceva acum.
"Shy:Am creazut ca Dadi va dezvalui secretul matusii.Dar Dadi se intalneste cu ea de parca nimic nu s-a intamplat, niciodata.La urma urmelor ce vrea Dadi?Va face ceva sau nu?"
HP:Dle Shyam, asta este pentru tine.
Shy:Alo!Ce ti-am spus?Ca voi veni eu insumi sa iau poza.De ce a trebuit s-o trimiti acasa?Daca, cadea in mainile altcuiva?"Un lucru este bun, macar poza socrului este clara.Ideea mea de a face poza mai clara a fost buna.Dar am facut toate astea pentru cine nu trebuia.Dadi este absolut tacuta.Planul meu a picat.Ma rog.O voi folosi cand va fi nevoie."
Di:Ce faci aici?
Shy:Nimic Rani Sahiba, a trebuit sa dau niste telefoane asa ca, asta faceam.
DI:Toti se distreaza atat de bine impreuna.Te rog, vino cu mine.
Shy:Dar, asteapta..
Di:Tu mereu lucrezi.Vino, hai sa ne distram.Haide!Ma voi intoarce imediat, bine?
Shy:Bine.
Akas:Buna seara, prieteni si familie.Acum, concentrati-va aici.Cortina.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 21 Sept 2012, 11:22 am


*20th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

DI:Asculta.Cum a fost jocul meu?
Shy:Da, Rani Sahiba, a fost minunat.
Cho:Minunat.A fos bun.Dar sper ca asta-i tot.
NK:Oh nu Nanav fratele meu.Este o surpriza si mai mare.
Cho:Haide!Oh nu!
RK:Oh, da!
Cho:Khuhsi, atacul s-a terminat, te rog?Numai tu poti face asta.
Khu:Voi opri sarbatorirea nuntii mele?Absolut, nu.Sarbatorirea nuntii mele va fi cea mai buna.Este distractiv.Nu-i asa?
Cho:Este mai mult ca o pedeapsa.
Khu:Tu stii, cand vom fi batrani, eu voi avea un baston in mana mea iar tu vei avea ochelari cu lentile groase.Parul si dintii tai..Nu, nu.Tu n-ar trebui sa devii chel.Nu-mi place asta deloc.Bine, noi cand vom fi batrani si ne vom uita la acest video, ne va place ce vedem.Si da.Stiu ca de asemeni in acea zi tu vei spune altceva.
Cho:Ce?
Khu:"Ce nai.."
Cho:Serios?Ce altceva ai mai gandit despre viitorul nostru.
Khu:Totul.Da va fi numai distractie, daca noi vom trai toate acele momente impreuna.Atunci de ce sa stric distractia, dezvaluind asta acum?Nu este nevoie sa spui ceva.Stiu ca chiar si tu astepti acele momente.Nu-i asa?

Di:Asculta.Ai cunoscut-o?Ea este Manisha.Ea a participat si la nunta lui Akash si Payal.Iti amintesti?
Shy:Da.Buna!
Man:Buna.
Di:Si Manisha, el este sotul meu, Shyamji.
Man:Tu esti avocat nu-i asa?Am nevoie de niste sfaturi de la tine.
Shy:Doar un moment..
Man:Asculta, nu va lua mult timp.
Pay:Dadiji, te rog vino aici.Vreau sa cunosti pe cineva.
Di:Le-ai auzit?
Shy:Da, le-am auzit, Rani Sahiba.Rani Sahiba, ma voi intoarce imediat.
Di:Unde te duci?
Shy:Am de dat niste telefoane importante.Ma voi intoarce.
Di:Bine.
Shy:"Era chiar aici.Unde este acum?"
Osp:A cui este asta?Ar trebui sa i-o dau lui Hariprakash.
HP:Plic?Poate este a dlui Arnav.Inainte de a se pierde, o sa i-l dau lui.
NK:Bine, prieteni.Dansul s-a facut precum si romantismul.Iar nunta si ea va avea loc.Dar "asta" nu s-a intamplat inca.
Mami:Ce?Ce este asta?
NK:"Asta"este el.Nanav, fratele meu, haide, fa-o.Nanav, fratele meu va trebui sa faci "asta".Dar, nu, nu.Adica sa propuna.Fratele meu, tu trebuie sa-i propui lui Khushi, corect?Asa ca, haide, fa-o.
Cho:Dar, de ce?
KHu:Adica cum, de ce?Tu trebuie sa-mi propui.
Cho:Scuza-ma!Khushi noi petrecem sangeet-ul nostru si ne vom casatori curand, ce rost mai are sa-ti propun?
Khu:Chiar si eu stiu asta.Dar tu niciodata nu mai intrebat daca vreau sau nu?
Cho:Asta pentru ca deja stiu ca tu vrei sa te casatoresti cu mine.
NK:Oo haide, Nanav.Tu trebuie s-o intrebi.Trebuie!Haide, intreab-o.
Mami:Intreab-o, intreab-o.
Bua:Dar, intreab-o, intreab-o, Nandkishore, intreab-o.
Khu:Lasati-o balta.El nu intreaba, dar raspunde imediat.El nu poate face asta.
NK:Un minut, un minut.Nanav, ce spune Khushiji, tu nu esti asa?Haide, acum arata-i lui Khushiji ce fel esti tu, bine?
Fat:Buna seara, Dadiji!
Khu:Apropo, unde a plecat Arnavji?
Shy:Hariprakashji!
HP:Da.
Shy:Unde este plicul care era in mana ta?
HP:Era al tau?Am crezut ca este a dlui Arnav.Dar nu stiu unde l-am pierdut in intuneric.
Shy:De ce pui mana pe lucrurile care nu sunt ale tale?
HP:Iarta-ma, dle Shyam.Eu am vrut doar sa-l salvez sa nu se rataceasca, de aceea m-am gandit sa-l dau cuiva.
Shy:"Daca cumnatul a primit acel plic?"

**
Cho:Astazi, am aflat un lucru.Un lucru de care n-as fi putut afla niciodata.N-as fi putu intelege niciodata.Si asta este..Dragostea poate reduce pe oricine..La nimic.
Di:Niciodata nu l-am vazut pe Chote atat de fericit.
Cho:Te casatoresti cu mine?

Dadi:Deci, tu cautai asta?
Shy:Iarta-ma, Dadiji, eu eram..
Dadi:Ce este aceasta noua poza?
Shy:Dadiji, eu am trimis poza la studio pentru recreare.Noi trebuie sa descoperi adevarul, adunand probe.
Dadi:Care este adevarul, stiu foarte bine.Orice trebuie sa fac, o sa fac in felul meu.Este numai o rugaminte pentru tine.Nu face aceasta greseala din nou.Ginere!Ai incredere in mine.Vinovatul va fi pedepsit.
Shy:"Multumesc, Dadiji.Dar sa fiu sincer, cui ii pasa cine este inocent si cine nu?Eu doar am nevoie de ajutorul tau sa ajung la destinatia mea."

**
Cho:Ce este?
Akas:Buna dimineata.
Cho:Buna dimineata.
NK:Buna dimineata.Frate Akash!Logodna?
Akas:Facuta.
NK:Hena?
Akas:A fost colorat.
NK:Turmericul?
Akas:Bifat.
NK:Sangeet?
Akas:Sunt obosit si acum dupa atata dans.
NK:Idem.La fel si aici.Bine, noi am facut toate ritualurile.Dar acum, ce a mai ramas?Dupa matusa, cee eeste..
Cho:Nunta.
NK:Nici decum, Nanav.Inainte de nunta, este o petrecere foarte importanta.
Cho:Ce petrecere?
NK:Petrecerea Burlacilor, in indiana, Intalnirea Ciorilor.
Akas:Frate NK! Nu este Intalnirea Ciorilor.Este Intalnirea Tinerilor.Deci ce crezi tu.Mergem jos sa intrebam pe toata lumea, daca am putea avea Petrecerea Burlacilor?Iar apoi ei ne vor da permisiunea.Nu.
NK:Nici decum, frate Akash.Fiecare baiat trebuie sa participe la noaptea asta inainte de casatorie."Noaptea Petercerii Burlacilor."Este ultima noapte in care se mai poate distra.Bine?Pentru ca dupa asta, el poate rade in voie numai cate odata.Saracul baiat.Nu-i asa, frate Akash?Bine!In fine, nu spune nimic.Si nu te mai uita la fete.
Akas:Dar..
NK:Te rog.Si..Nanav, daca fetele pot participa la toate activitatile, atunci noi de ce nu?
Cho:Nu, nu, nu.Nu va fi Petrecerea Burlacilor.
Khu:De ce sa nu fie?Nanheji are absolut dreptate.Voi toti baieti trebuie..Cum ii spune-ti voi la asta?Voi trebuie sa va relaxati.
Cho:Khushi, tu stii ce este o Petrecere a Burlacilor?
Khu:Da, da, stiu.De aceea am spus ca trebuie sa fie.
Cho:Khushi tu ai idee ce este o Petrecere a Burlacilor?
Khushi:Da, da, stiu.De aceea am spus ca trebuie sa fie.Nanheji, o petrecere minunata pentru Arnavji.Este responsabilitatea ta.El ar trebui sa se bucure foarte mult.
NK:Bine Khushiji, iau responsabilitatea pentru aceasta peterecere.Deci, sa facut baieti.S-a facut.S-a facut.Noi vom avea in seara asta o Petrecere a Burlacilor.

Khu:Ce frumoasa este asta, sora?
Pay:Iti place, nu-i asa?Chiar si cumnata si Naniji a spus asa.Plec acum.
Khu:Asta este foarte frumoasa, nu-i asa?
Cho:Este groaznica.
Khu:Ce?
Cho:Acum arata minunat.Dar asculta, Khushi.Tu esti sigura ca n-ai nimic de obiectat?
Khu:Este un colier atat de frumos, de ce as avea vreo obiectie?
Cho:Eu nu vorbesc despre colier.Eu vorbesc despre ideea lui NK pentru Petrecerea Burlacilor.
Khu:Asa despre aia..Arnavji, de ce as avea vreo obiectie?Daca toti baietii vor sa se bucure, ce este gresit in asta?Iar daca tu poti dansa pentru mine ca Salman Khan, eu chiar nu pot face nici macar asta pentru tine?Mergi si bucura-te de petrecere.
Cho:Bine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 22 Sept 2012, 11:19 am


*21st Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Sora!Sora, am pus sari-urile aici.
Pay:Khushi, tu stii ce fac toti acei baieti impreuna?
Khu:Da, Petrecerea Burlacilor.Si cum spune Nanheji, Petrecerea Ciorilor.
Pay:Daca ai stiut, atunci de ce nu l-ai oprit pe Arnavji?
Khu:De ce sa-l opresc, sora?Daca toti baietii petrec impreuna atunci ce este gresit in asta?Si apropo, si noi fetele avem o multime de activitati in care baietii nu au permisiunea.
Pay:Khushi, tu esti foarte inocenta.Tu chiar nu stii nimic.Ce crezi tu este total diferit de Petrecerea Burlacilor.
Khu:Stiu, sora.Chiar si in timpul nuntii lui Preeto noi ne-am bucurat foarte mult de-alungul noptii.Noi am mancat gol-gaape si am jucat antakshari.Chiar si baietii vor face la fel.Si stiu..
Pay:Khushi, tu chiar crezi ca acesti baieti vor sta acolo si vor juca antakshari?Tu crezi ca ei vor canta cantece?Nu Khushi!Departe de casa, la casa de la tara, inainte de casatorie..Tu crezi ca numai baieti o sa fie acolo?
Khu:Atunci?
Pay:Atunci..Khushi, acolo vor fi si fete.Vor dansa si in plus va fi si alcool.
Khu:Dar Arnavji, nu m-a invitat?Pe tine te-a invitat, cumnatul?
Pay:Nu noi, Khushi.Vor fi alte fete.Astfel de fete, pe care noi nu putem avea incredere deloc in acesti baieti.Tu intelegi ce spun?
Khu:Ce?La astfel de petreceri toate aceste lucruri se petrec?O Zeita!Sora, ce am facut?Bucuroasa i-am dat consimtamantul meu.Daca un astfel de lucru se intampla nu-l voi ierta pe Arnavji.

**
Aka:Frate NK, pot vedea fara ochelari.Wow!Este minunat. In cuvintele tale, in noaptea asta ne-am distrat minunat.
NK:Hei, Khushiji, tu?
Khu:Nanheji, ce sunt toate astea?
NK:Ce sunt toate astea?Ce este?Asta nu este nimic.Totul s-a terminat.Uite!Oh!Scuze!
Pay:NKji, cum poti face asta?Noi nu ne-am imaginat vreodata ca vei face asa?
NK:Cumnata Payal, multumesc foarte mult de compliment.Dar eu am organizat toate astea.
Aka:Ele sunt foarte furioase.
NK:Ups!
Akas:Ei bine!Tu ce faci aici?Tu chiar n-ar fi trebuit sa fii aici, Payal.
Pay:Da?
Aka:Da.
Pay:Da.Sa mergem.Sa mergem acasa.Iti voi spune.
Akas:Dar, eu..
Pay:Si ochelarii tai...
Aka:Pot vedea.
Pay:Hai sa mergem.
Aka:Payalji eu..
Pay:Nu ti-am spus.
Khu:Nanheji!Am crezut ca tu esti binevoitorul meu.
NK:Binevoitor?Cine este asta, Khushiji?
Khu:Nu te simti rusinat sa organizezi o petrecere ca asta?
NK:Pentru ce ar trebui sa ma simt rusinat, Khushiji?Nu tu ai spus dimineata sa organizez o astfel de petrecere ca Arnav sa se bucure de asta?Asa am si facut.Relaxeaza-te!
Khu:Voi vorbi cu tine mai tarziu.Unde este, el?
NK:El?Cine?Trebuie sa fie pe undeva pe aici.Lasa-le jos.Bine?El este acolo, langa fereastra.Khushiji, tu nu poti merge acolo.Nu!Hei!Du-te.Du-te!

**
Cho:Khushi, ce faci aici?
Khu:Unde este?Unde este vrajitoarea?
Cho:Scuza-ma!Cine?
Khu:Da-te la o parte.
Cho:Khushi, pe cine cauti?Khushi, ce s-a intamplat?Pe cine cauti?
Khu:Sunt sigura ca am vazut o fata aici.
Cho:Ce?Nici vorba, Khushi.
Khu:Tu sa taci.Asta este petrecerea ta?Asta este ce vrei sa faci?Arnavji, cum de poti gandi chiar asa?Unde este?
Cho:Khushi, tu chiar crezi ca pot face asta?
Khu:Nu!
Cho:Ce daca, petrecerea ar fi avut loc?
Khu:Ce?Asta inseamna ca n-a fost nicio petrecere?Tu m-ai mintit.
Cho:Dar tu ai vrut ca noi sa avem aceasta petrecere, nu-i asa?Nu mi-ai spus sa ma distrez?Daca pot deveni Salman pentru tine..
Khu:Tu m-ai facut sa ma ingrijorez foarte mult.Am crezut..
Cho:Ce spui de petrecerea burlacilor a mea pe care tu ai stricat-o?Vei primi pedeapsa.
Khu:Nu, nu pot face asta.
Cho:Bine.Relaxeaza-te.Nu exista nicio presiune.

**
Cho:De ce ai venit aici?
Khu:Am venit aici sa-ti spun ca numai eu am tot dreptul la tine.Iar daca alta femeie vine aproape de tine atunci eu voi..
Cho:Ce-i vei face ei?Ce vei face?
Khu:O voi omori.Dar inainte de asta ii voi smulge parul din cap.
Cho:Vreau sa-ti arat ceva.Vino cu mine.Stai jos.
Khu:Asta este asa de frumos.
Cho:N-as fi putut face asta acasa.Dupa ce am venit aici, m-am gandit ca as putea face asta pe terasa, dar era inorat atunci.
Khu:Dar este mult mai frumos decat aia.Cum de te-ai gandit la asta?
Cho:M-am gandit ca ori de cate ori iti este dor de parintii tai, atunci..Uite acolo.Aia e mama mea.Si cea de langa ea, e mama ta.
Khu:Ce crezi?Despre ce vorbesc ele?Sigur, vorbesc despre noi.Ele spun ca noi suntem norocosi ca avem dragostea noastra adevarata.
Cho:Tu de unde stii ca asta este dragoste adevarata?
Khu:Pentru ca stiu ca tu esti profund ranit cand am lacrimi in ochi .
Cho:De fiecare data.
Khu:Stiu asta.Cand tu ai plecat departe de langa mine, atunci..Stii?Odata am simtit ca m-am chemat.
Cho:Te-am chemat.
Khu:Stateam langa piscina.
Cho:Si noi am vorbit.
Khu:Si amandoi ..
Cho:Suntem atat de ciudati.Imi pare rau, Khushi.Stiu ca tu..Inainte de casatorie..Stiu asta.Imi pare rau.
Khu:Pot intelege.Am incredere in tine, in dragostea ta.
Cho:Khushi, tu stii?Pana cand te-am intalnit pe tine mereu am simtit ca totul este incomplet.Ca ceva lipseste.Khushi, promite-mi.Ca niciodata nu ma vei parasi.Nu pot trai fara tine.Nu pot trai fara tine.
Cho:Khushi, eu..
Khu:Stiu.

**
Khu:Arnavji!Zeita, stii ca astazi este o zi semnificativa pentru mine.Este o zi speciala.Astazi este data nuntii mele.Astazi este nunta mea!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:30 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 25 Sept 2012, 12:28 am


*24th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Bua:Noi am luat toate lucrurile necesare.
Gar:Da sora noi trebuie sa facem o comanda la firma de catering.
Bua:Haire Nandkishore!Ce face Khushi?
Khu:Asculta-ma cu atentie.Daca inghetata se topeste atunci tu nu vei primi nici macar un singur ban.Ai inteles?Si nu uita de halvaua fara zahar facuta din fructe uscate.Sotul meu este diabetic.Floristul..
Bua:Tu stii ce ocazie este astazi?
Khu:Astazi este nunta mea, nu vreau iasomie ci trandafiri.Buaji, mama, v-am pus hainele in camera matusii.Si mama, am calcat hainele tatalui.Bine?
Bua:Sanka Devi, respira usor.Astazi este casatoria ta.
Khu:Stiu, Buaji.Chiar si tinuta mea este gata.Buaji, o sa mai fac numai un apel..
Bua:Ia loc, ia loc, mai intai.
Gar:Sora, ai mai vazut o astfel de mireasa?
Bua:Da, Nandkishotre.Este in regula.Pentru ca n-am mai vazut niciodata un mire ca Arnav.Te rog, pregateste-te.Te avertizez ca astazi este nunta ta.
Khu:Stiu asta, Buaji.Dar ar trebui sa para ca e nunta "mea".
Bua:Bine inteles ca ar trebui.Pentru ca Sanka Devi se marita cu..Cum ii mai spui tu?
Khu:Laad Governor.
Bua:Da.
Gar:Dar, draga!

**
Di:Ai terminat restul pregatirilor?Pune aceste flori acolo si verifica daca toti lucreaza cum trebuie sau nu.Este responsabilitatea ta.Haide, verifica.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!NK, doarme dupa ce a vandut caiii.
Pay:NKji, trezeste-te.
Di:Nanhe, este nunta fratelui meu.Trezeste-te.
NK:Oh Doamne!Casatorie, da, da.Am uitat.
Pay:Ai vazut toate aceste filme Indiene?
NK:Oh, da cumnata Payal.Am facut toata investigarea.Stii, la nunta ta doar am inregistrat cu camera.Adevarat?Dar de data asta la nunta lui Nanav fratele meu.Vreau sa-mi indeplinesc toate promisiunile.
Di:Traditiile, sunt traditiile.
NK:Oh, da, da, ai dreptate.Scuze.Asa!Dar unde este iapa?Stii, am vazut in film ca mambrii tineri ai familiei calaresc o iapa impreuna cu mirele.Corect?Iar eu sunt un tanar membru a familiei noastre.Asta inseamna ca voi calari iapa cu Nanav.
Nani:Nici tu nu vei calari o iapa si nici Chote.
NK:De ce?
Di:De fapt frate NK este o nunta moderna, asa ca Chote nu va calari o iapa, ci o masina.
Nk:Bine. Deci, in masina voi sta in fata lui Nanav.Bine?
Mami:Tu vei sta numai dupa ce vei fi gata.
NK:Oh, da.Desigur.Sa mergem.Sa mergem.
Di:Frate NK, ce cari tu in sacosa asta?
Nk:Sora, sa-ti spun un miros?
Mami:Un secret!Spune-ne mai repede secretul.
NK:Am furat seara trecuta pantofii lui Nanav.
Pay:NKji, de ce ai furat acesti pantofi?
NK:Am vazut asta, aseara, intr-un film.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!NK tu nu poti fura acesti pantofi.
Nk:Dar de ce, Massiji?Deja i-am furat.Spune-mi cat de mult ar trebui sa cer?
Mami:Hei, cineva sa-i explice, va rog.
Di:Frate NK, tu esti din partea mirelui.Familia miresei fura pantofii mirelui.
Nani:Da.
Di:Familia mirelui are grija de pantofii mirelui.Tu ar trebui sa-i protejezi de ei.
Nani:Da.
Di:Ai inteles?
Pay:Bine, bine, bine.Da-mi mie acesti pantofi.Voi avea grija lor.
Mami:Hei, dar du-te mai repede si pregateste-te.Du-te.
Di:Du-te.Haide, du-te.
Nani:Dar, Chote sau Akash..
Di:Nani, s-au dus pentru ajustarea tinutei lui Chote.Trebuie sa vina.
Nanai:Dar Sumi..Sumi, unde este?

**
Khu:Cerceii?
Gar:Sunt aici.
Khu:Oho, mama, nu-ti face griji de mine.Voi fi foarte fericita.
Gar:Vreau sa-ti multumesc.Cand sora si cumnatul..Cand te-am luat impreuna cu mine, eram foarte speriata.Intr-o noapte cand te-ai trezit tipand, te-ai trezit tipand dupa mama ta, am simtit ca tu nu ma vei accepta.
Khu:Mama!
Gar:Dar tu..Tu m-ai imbratisat si ai adormit.Pentru ca m-ai acceptat ca mama ta si ca mi-ai dat toata fericirea si respectul, vreau sa-ti multumesc.Sunt matusa ta, dar am incercat tot posibilul sa fiu o mama pentru tine.Daca am facut vreo greseala atunci iarta-ma..
Khu:Mama!Tu mi-ai promis ca n-o sa plangi.Sunt o mireasa speciala iar tu esti mama speciala a miresei speciale.De aceea tu n-ar trebui sa plangi.

**
Nani:Sumi, ce s-a intamplat?De ce nu te-ai pregatit, inca?Nu insista sa porti acest sari alb, astazi?Am un frumos sari pentru tine.Este serios dar frumos.Va arata bine pe tine.

**
NK:Nanav, fratele meu.Poarta acest turban.
Akas:Nu, frate NK.Acesta i se potriveste mai bine.Arata bine.
Cho:Nu multumesc, nu vreau sa port turban.
Aka:Ce?
Di:Voi amandoi, dati-va la o parte.Nu-l mai necajiti.
Aka:Dar..
Di:La o parte.Ridica-ti mainile.
Chi:Da-mi..
Nk:Alo, Khushiji!
Khu:Da, Nanheji, l-am sunat pe Arnavji, dar..
NK:Dar, am insfacat telefonul lui Nanav.De fapt, daca telefonul lui era cu el, el continua sa vorbeasca afaceri la telefon toata ziua iar noi intarziam la casatorie.
Cho:Da-mi telefonul.
Nk:Te rog!Dna Raizada in devenire, dl Raizada este putin ocupat acum.Stii, el trebuie sa poarte turban..
Di:Da-mi-l mie.Khushiji, ai ajuns?Stii, va lua cel putin o ora sa te pregatesti.
Khu:Da, cumnata.Am ajuns.
Di:Bine.Si ti-am trimis toate bijuteriile pe care le-ai cerut.
Akas:Sora, sora, un minut.
Di:Si..
Akas:Alo!Am trimis masini pentru restul musafirilor.
Khu:Multumesc, cumnate.Cumnate, pot sa vorbesc cu Arnavji?
Nani:Hei, dar sa mergem.Haide-ti mai repede, vom intarzia.Chote, nu uita ca tu nu vei veni cu mine ci cu Dadiji, intr-o masina decorata.De fapt, Dadi este cel mai in varsta membru al familiei noastre.Deci, tu ar trebui sa vii cu ea.Bine?
Cho:Bine.Acum plecati, voi veni dupa ce vorbesc cu Khushi.
Nani:Bine, sa mergem.
NK:Bafta!

**
Cho:Buna..Khushi, tu esti bine?
Khu:Sunt bine.
Cho:Adica, dupa noaptea trecuta, tu..
Khu:N-am trait nici un singur moment cu tine de care as regreta.In schimb toate acele momente au fost de neuitat.Bine.Te-am sunat sa-ti spun sa vii la timp.Macar astazi, sa nu ma faci sa te astept.
Cho:Voi veni la timp.Nu te voi face sa ma astepti.Pe curand!
Di:Atat Chote, doar cateva ore in plus.Dupa asta..Dupa asta, Khushi a ta va veni acasa pentru totdeauna.

**
Fat:Dadiji!Dna Devyani, a trimis acest sari pentru tine.

Khu:Sora, aceste bratari Dadiji mi le-a dat.Iar Arnavji, mi le-a dat pe aceste bratari.
Pay:Chiar asa?El iti cumpara cadouri chiar si inainte de nunta?
Khu:Da.
Pay:Dar, nu le purta pe acelea.Nu se potrivesc cu rochia ta.
Khu:Dar, sora..Au venit.
Pay:Khushi!Khushi!
Khu:Sora.
Pay:Vino.Vino.Tu esti mireasa, Khushi.Tu tot mai ai de gand sa mai topai in jur in felul asta.Ai inteles?Altfel, vei fi numita nebuna.Tu arati atat de frumos.Ai rabdare.
Khu:Unde este, Arnavji?
Nani:Chote, n-a venit.Eu am venit, in loc.Sa arunc prima privire la minunata mireasa.
Di:Stii Khushiji, Chote este mirele, deci el o sa vina in stil cu o mare procesiune.
Nani:Da.Apoi, mama ta o sa-l intampine.Dupa asta va fi ceremonia ghirlandei, iar dupa asta tu iti vei intalni mirele.
Bua:Hei, Khushi!Draga, tu n-ai pus aceste bijuterii.De fapt, Khushi a fost atat de agitata de dimineata.A facut toate aranjamentele de una singura.
Nani:Asta este calitatea unica a lui Khushi.Draga, mereu sa ramai asa, da?
Nk:Khushiji!Khushiji!Cumnata Payal!Multumesc!Khushiji..
Khu:Ce?Nanheji, de ce vrei sa furi pantofii?
Di:Frate NK, ce ti-a spus despre pantofi?Nu-i poti fura.
Nk:Dar, sora, vreau sa ma bucur de aceasta ceremonie.Nu tu ceremonia iepei.Nu tu ceremonia furatului.Atunci de ce ceremonie ar trebui sa ma bucur?
Bua:Hai Nandkishore.Numai o ceremonie este pentru tine.
NK:Ce?Ce?
Bua:Sa te insori!
"NK:Da.
Bua:Si eu spun da, Nandkishore!"
Bua:Ti-am spus de atatea ori.Dar tu niciodata nu ma asculti.
Nani:Vino cu mine, iti voi spune eu ce sa faci.
Di:Du-te.
Bua:Nimeni nu stie aici care sunt din partea mirelui si care sunt din partea miresei.Asta este din cauza binecuvantarii Domnului.Poarta astea.Mai sunt o multime de facut.
Di:Stiu.Acest moment al asteptarii este cel mai rau lucru din viata, nu-i asa?Nu conteaza.Asteapta putin mai mult.Dupa asta, tu si Chote veti deveni unul singur pentru tot deauna, nu-i asa?Si nu vor mai fi asteptari si despartiri.
Nani:Anjali draga!Vino incoace.
Di:Da Nani.Vin acum.Ma intorc imediat.
Khu:Oh Zeita!Nu, nu Khushi.Nu fi bleaga.Nimic rau nu se va intampla, ce daca s-au rupt bratarile?

**
Cho:Dadi, nu esti gata inca?
Dadi:Nu ma voi pregati si nu voi merge acolo.
Cho:"Nu voi merge acolo", ce inseamna asta?Dadi, toti asteapta.Iar Khushi..
Dadi:Vreau sa-ti spun ceva.
Cho:Acum?Dadi, se face tarziu.
Dadi:Asta este important.
Cho:Bine.Putem vorbi despre asta in masina?
Dadi:Nu.Trebuie sa-ti spun chiar aici si chiar acum.
Cho:Dadi, tu nu intelegi.Este nunta mea.Trebuie sa fiu acolo.
Dadi:Mai intai asculta ce am de spus eu.Iar numai dupa asta tu decizi daca te casatoresti astazi sau nu.
Cho:Ce?
Dadi:Da.Poate dupa ce ma asculti pe mine si daca mai ai putin respect de sine, ramas, tu vei sparge aceasta casatorie.Arnav, stai.
Cho:Termina asta, Dadi.Nu vreau sa aud nimic, Khushi ma steapta.
Dadi:Arnav.Inainte de a pleca uita-te la asta.Apoi decide-te daca sa pleci sau nu.
Cho:Nu-mi vine sa cred, Dadi.Doar cateva zile in urma i-ai dat acele bratari lui Khushi.Si i-ai spus bun venit in familia asta.Iar acum tu faci toate astea?Nu stiu de ce?Dar nu am de cand sa pic in asta.
Dadi:Nu este un joc sau o escrocherie sau ceva.Este adevarul.Si cand vei sti adevarul tu nu te vei mai casatori cu ea in veci.
Cho:Atunci nu vreau sa stiu acela adevar.Care ma va desparti de Khushi.Eu ma casatoresc cu Khushi iar tu nu ma vei putea opri.
Dadi:Stiu ca ea ti-a facut ceva tie si alta decat ea tu nu vei..
Cho:Destul Dadi.Nu tolerez un singur cuvant impotriva lui Khushi.
Dadi:Dar tu poti tolera insultele mamei tale?Pe care le faci casatorindu-te cu acea fata.Cealalta femeie care a ruinat aceasta casa pentru care mama ta si tatal tau au murit, pentru care tu ti-ai pierdut mama, care a ruinat copilaria ta, pentru care tu si Anjali ati devenit orfani.Nu vrei sa stii de ce vorbesc despre acea femeie?Cealalta femeie nu este alta decat Garima.

**
Dadi:Spune-mi Arnav..Dupa ce stii acest adevar, mai poti trai cu Khushi?Poti lua cele sapte cercuri cu Khushi?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 25 Sept 2012, 10:55 pm


* 25th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Dadi:Spune-mi Arnav, vreau raaspunsul tau.Chiar si eu am aflat astazi cand am prmit aceasta poza.Nu pot accepta pe nimeni din acea familie.Femeia care a luat totul de la mine.Nu-i vreau nici macar umbra in familia mea.Nimeni din aceasta lume n-a fost mai important pentru mine decat tatal tau.Fiul meu.De aceea, nu o sa am nicio legatura cu acea familie.Acum ce vrei sa faci, este complet alegerea ta.

**
Aka:Frate NK.
NK:Frate Akash, il sun pe Nanav, dar nu raspunde.Nu stiu de ce?
Aka:Si eu i-am trimis mesaj si i-am spus sa sune.Dar fara de folos.
Shy:Poate este blocat in trafic.

**
"Rathna:Cum de ai putut sa ma inseli?Tu niciodata nu te-ai gandit la casnicia noastra sau chiar la copiii nostri?
Mal:Rathna!
Cho:Mama!"

**
Khu:Sora, ai vorbit cu Arnavji?
Pay:Nu, Khushi!
Khus:Unde esti?El este aici.
Bua:Haire Nandikishore, ginerele este aici.Haire Nandkishore, Arnav este aici.Voi veni imediat.A venit ginerele.Hei Khushi..
Nk:In sfarsit.
NK:Nanav..
Khu:Zeita!Haide, nu-mi pierdeti timpul acum.Vreau sa-l dojenesc.El m-a facut sa astept mult timp.
Bua:Khushi, tu nu-l poti vedea acum.
NK:Nanav.Nanav, nu este in masina.
DI:Dadi, und est Chote?Spune-mi.
Khu:Dadiji.Arnavji, n-a venit cu tine?El vine in alta masina?
Nani:Sumi, de ce nu ne spui?Unde este Chote?
Khu:El unde este?
Bua:Este vreo problema?
Khu:Buaji.Dadiji, este Arnavji in regula?Atunci el de ce n-a venit cu tine?
Dadi:Tu chiar ai crezut ca el o sa vina aici, Garima?
Gar:Nu.Cum este posibil?
Dadi:Dupa ce ai facut familieie mele, cum de chiar ai crezut ca voi lasa aceasta casatorie sa se intample?
Bua:Garima.
Gar:Nu, Dadiji.Cum poate fi asta..
Dadi:Chiar cum te-ai gandit, ca in schimbul a toata durerea pe care ne-ai dat-o, eu te voi lasa sa ai aceasta fericire?
KHu:Despre ce tot vorbesti, Dadiji?Ce s-a intamplat?
Dadi:Tu ar trebui, de asta, s-o intrebi pe mama ta.Nu pe mine.
Nani:Sumi, ce tot spui?
Gar:Dar tu ai spus ca ma vei ierta.Tu m-ai mintit.
Dadi:Da, te-am mintit.
DI:Imi va spune cineva, ce se intampla?
Dadi:Te-am mintit pentru ca am vrut sa te ranesc tot atat de mult.Am vrut sa-ti arat cat de mult doare cand astfel de lucruri se intampla.Pentru ca din cauza ta am ajuns sa vad si eu astfel de zile.
Khu:Dar, Dadiji..Care este vina mamei mele.
Dadi:Te doare chiar mai mult cand fiul si nora mea s-au omorat ei insusi.Aceasta casa a vazut doua corpuri moarte in acea zi.Asta din cauza ta.
Di:Dadi, tu..
Shy:Rani Sahiba.
Nani:Nu, nu, Sumi.Tu sigur ai inteles ceva gresit.
Khu:Ce..Ce spui?Mama, de ce spune Dadiji, toate astea?
Dadi:Am spus din cauza ca ea este aceeasi Garima, care la prins in dragostea ei pe fiul meu casatorit.Ea este aceeasi Garima, din cauza caruia familia mea a fost spulberata intr-o singura zi.Din cauza ei, Anjali si Arnav au devenit orfani.Spun toate astea pentru ca ..
Khu:Asta nu este adevarat.Asta este o minciuna.Mama, nu sunt toate astea false?Nu sunt toate astea o minciuna, mama?Mama..
Dadi:Ti-ai primit raspunsul?
Di:De ce ai facut asta?De ce i-ai facut asta mamei mele?Spune, de ce i-ai facut asta mamei mele?Ea n-a facut nimic gresit.Care a fost vina lui mama?Mami, spune-mi tu, mama mea a fost nevinovata, nu-i asa?Mama mea..
Khu:Mama, toate astea..
Gar:Va rog, credeti-ma..Khushi, n-am stiut ca el era casatorit.Ca are doi copii.Daca stiam asta, toate astea nu se intamplau.Toate astea nu se intamplau.Crede-ma..
Dadi:Tu ai stiut totul, Garima.Iar tu ai ruinat totul cu buna stiinta.Tu stii cum se numeste o femeie care are o legatura cu un barbat casatorit?Tu esti o femeie ieftina.
Khu:Termina, Dadiji.Tu nu poti vorbi cu mama mea in felul asta.Daca ea spune ca nu stia de faptul ca fiul tau era un barbat castorit, atunci este adevarat.Mama mea niciodata nu minte.Am complet incredere in mama mea.O cunosc pe mama mea foarte bine.De-a lungul vietii ei n-a ranit pe nimeni, intentionat.Mai curand ea mereu a impartasit durerile altora.Am completa incredere in mama mea.
Dadi:Daca este asa..
Di:De ce nu ne-ai spus toate astea inainte?De ce nu ne-ai spus, toate astea inainte?Spune.
Di:De ce nu ne-ai spus toate astea mai devreme?Spune.
Dadi:Raspunde-i Garima.De ce nu i-ai spus adevarul?De ce te-ai ascuns de noi?
Mami:De ce nu ne-ai spus mai devreme, Garaima, ca toate astea s-au intamplat din cauza ta?
Nani:Da.De ce nu ne-ai spus adevarul mai devreme?Poate noi am fi avut..
Gar:Am vrut sa va spun, dar n-am putut.Mi-a fost frica.Mi-a fost frica, ca fetele mele isi vor pierde fericirea.Am devenit slaba.La urma urmelor, sunt o mama.O mama.
Dadi:Daca tu esti o mama atunci tu n-ai fi luat de langa Anjali si Arnav pe mama lor.Tu nu esti decat o amanta ieftina si lacoma.
Khu:Opreste-te, Dadiji.Tu nu poti spune astfel de lucruri.Pot intelege prin ce treci.Durerea pierderii fiului tau.Durerea pierderii fiicei tale.Pot intelege ce inseamna ca cineva sa-si piarda parintii.Eu chiar stiu asta.Dar stiu de asemenea, ca mama mea nu este responsabila pentru toate astea.
Mami:Este responsabila.Din cauza ei cumnata mea nu este in viata.Sotul ei nu este in viata.Tu si fetele tale sunteti vinovate.Ai inteles?
Akas:Mama, termina.
Mami:Akash, tu sa taci.
Pay:Da, Akash, nu ne lua apararea.Noi stim , ca mama noastra a tacut din cauza noastra.Orice mama ar fi facut asta.
Dadi:Daca stii sau nu, asta nu conteaza pentru mine.Eu stiu ca tu esti responsabila pentru moartea fiului meu si a norei mele.

**
Dadi:De acum relatia ta cu familia noastra si cu Arnav, s-a terminat.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 26 Sept 2012, 11:27 pm


*26th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Dadi:Noua nu ne pasa daca stii sau nu.Eu stiu doar ca tu esti cea responsabila pentru moartea fiului meu si a norei mele.Tu ne-ai oropsit foarte mult.Va trebui sa platesti.
Gar:Pedepseste-ma.Sunt gata pentru pedeapsa.Dar nu-mi pedepsi fetele.Ele n-au nicio vina in asta.
Dadi:Dar care a fost vina norei mele?Care a fost vina lui Anjali si Arnav?Exact cum Arnav si Anjali au platit pentru pacatele tale, si fetele tale vor plati pentru asta.Tu numai esti parte din aceasta casa si din viata lui Arnav.Ce mai asteptati?Pe cine mai asteptati?
Gar:Pentru Dumnezeu, nu-ti varsa furia pe fetele mele.
Dad:O voi varsa.Acesta casatorie nu va fi solemnizata.
Khu:Mama!
Pay:Mama!
Nani:Mi-am pierdut fiica.Nu stiu daca o sa pot sa te iert sau nu.Dar daca-mi dezvaluiai asta mai devreme..
Gar:Crede-ma.Crede-ma.
Mami:Noi nu trebuie sa credem nicio vorba de a ei, mama soacra.A stiut totul.
Pay:Bine, daca voi nu o crede-ti pe mama mea, daca aceasta casa n-are loc pentru sora mea, atunci cum pot continua eu sa fiu o parte din aceasta casa?
Gar:Nu.
Aka:Payal, ce spui?
Gar:Nu, Payal, nu .
Khu:Nu!Tu nu poti face asta.Astazi eu si Arnavji..Noi ne vom casatori.
Dadi:Nu, nu se va intampla.Tu crezi ca el chiar iti va vedea fata stiind adevarul?Cu toate ca stie ca tu esti fata femeii care a luat fiecare bucurie din viata lui?El nu va veni.
Khu:Arnavji va veni.Am incredere completa.El ma iubeste foarte mult.Mai mult decat pe el insusi.Iar..Iar el nu poate sa-mi franga increderea.Astazi dragostea mea si a lui Arnavji este testata.Si am deplina incredere ca el sigur va veni.
Dadi:Esti sigura?Si eu imi cunosc nepotul.El nu va veni.
Khu:El sigur va veni.Il voi astepta.
Dadi:Tu il vei astepta toata viata ta.
Khu:Arnavji sigur va veni.
Dadi:Este neintelegerea ta.El nu va veni.
"Cho:Te casatoresti cu mine?
Di:Un pic de asteptare.Dupa care tu si Chote veti trai impreuna petru totdeauna.
Cho:Khushi, promite-mi ca nu ma vei parasi niciodata.Nu pot trai fara tine."
Pay:Khushi!
Khu:Nu sora.Sunt sigura ca el este pe drum.Il voi astepta.
Gar:Khushi...
Pay:Mama!Mama!Mama!
Khu:Arnavji!

**
"Khu:Te-am sunat sa-ti spun sa vii la timp.Nu ma face sa te astept macar astazi.
Dadi:Spune-mi Arnav, poti sa-ti petreci toata viata ta cu Khushi chiar si dupa ce stii asta?Esti pregatit sa faci cercurile nuptiale cu Khushi?
Cho:Khushi, promite-mi ca niciodata nu ma vei parasi.Nu pot trai fara tine.Khushi, ai ceva sa spui?
Khu:Vreau sa spun ca, plec acasa.
Cho:Nu pleca.
Khu:De azi inainte nu voi mai cadea niciodata in plasa ta.Voi zbura chiar fara sa stii.Si apucand o sansa voi fugi asa de repede ca tu nu poti nici chiar sa ma gasesti, ai inteles?"
Cho:Khushi!
"Khu:Ce este asta ce faci?Lasa-ma si da-mi voie sa plec.
Cho:Odata ce te las sa pleci, nu te voi mai tine de mana vreodata.
Khu:Am incredere in tine, in dragostea ta."
Khu:Trebuie sa vii Arnavji!Tu mi-ai promis.

**
Di:De ce se intampla toate astea?De ce naiba se intampla toate astea?
Shy:Rani Sahiba, sunt tot atat de intristat ca si tine ca alianta s-a destramat.
Di:Nu spune asta.Te rog, nu spune.
Shy:Rani Sahiba, stiu, stiu prin ce treci.Dar adevarul este ca..Rani Sahiba, gandeste-te.Gandeste-te cat de intristat poate sa fie Arnav stiind adevarul.Noi nici nu ne putem imagina prin ce ar putea trece Arnav acum.
Di:Unde este Chote?Akash, NK, unde este Chote?L-am sunta de mai multe ori dar nu a raspuns.
NK:Nu stiu, sora, el nu-mi raspunde nici mie la telefon.
Aka:Sora, si eu l-am sunat de mai multe ori, i-am lasat si mesaje.Am incercat si pe numarul rezidential si nici acolo nu este.Dumnezeu, stie unde s-a dus?Sora, voi mai inerca odata.

**
Pay:Termina, Khushi, destul.Khushi cat de mult tu vei..
Khu:Nu, sora.El va veni.El mi-a promis ca va veni.Odata mi-a spus ca de indata ce-mi va da drumul el nu-ma va mai tine de mana vreodata.Dar el doar glumea, sora.Sora, el va veni, nu-i asa?El va veni, sora, nu-i asa?
Pay:Khushi, calmeaza-te.
Khu:Spune macar odata ca el va veni, sora.El va veni.Mi-a promis.
Pay:Arnavji..Khushi, bea niste apa.
Khu:Arnavji, sigur va veni.
Nani:Oh Zeita!Cum va face fata situatiei, Chote?Cum va reactiona?
Aka:Bunico, calmeaza-te.
Nani:Cum sa ma calmez?
Aka:Totul va fi bine, bunica.
Nani:Cum va face fata cu un asemenea adevar amar?Niciodata nu l-am mai vazut pe Chote atat de fericit.
Mami:De ce naiba, mama soacra?Familia Gupta nu ne lasa sa traim in liniste!Fetele sunt neligiuite, matusa este o depravata!
Aka:Mama..
Nk:Naniji, noi avem nevoie de sprijinul tau cum trebuie in aceasta conditie.Te rog..Te rog, ia aceste medicamente.Daca nu le iei, sanatatea ta se va inrautati.Matusa, te rog vino.Matusa toata lumea din casa sunt foarte deranjati chiar acum.Te rog, nu spune nimic care sa-i raneasca si mai mult.
Mami:Dar dragu..
NK:Matusa, te rog.Uita-te la Naniji.Ce demoralizata este.

**
Gar:Iarta-ma.Iarta-ma, te rog.Gand n-am avut nimic, am pierdut totul...Tu esti singurul care ai avut grija de mine.Tu m-ai iubit.Te-ai casatorit cu mine.M-ai respectat.Jur pe Zeita, a fost tot trecutul meu.N-am stiut ca este casatorit sau ca are doi copii.Te rog, crede-ma, te rog crede-ma.
Bua:Garima, ce va aduce daca el are incredere in tine?Noi te vom crede, dar te va crede, Arnav?Spune-mi, Nandkishore.
Gar:Sora, n-am stiut niciodata ca greseala pe care am comis-o inainte de casatorie va pune in pericol viitorul fiicei mele Khushi.N-am stiut niciodata.
Khu:Sora, nu plange.Arnavji, va veni.Arnavji, sigur va veni.El mi-a promis.
Gar:Cat de severa este vechea mea greseala, chinuind-o pe fata mea Khushi.
khu:Sora, tu nu crezi ca Arnavji se va intoarce?Sora, tu nu crezi ca el va veni?
Pay:Khushi..
Khu:Il voi mustra brusc.In afara de asta nu voi mai vorbi cu el.El ma facut sa-l astept atat de mult.
"Cho:Odata ce te las sa pleci, nu te voi mai tine de mana vreodata."
Khu:Sora, ce e de facut daca el nu se mai intoarce acasa?
Pay:Totul, va fi in regula, Khushi.
Khu:Ce e de facut daca el nu se intoarce acasa?

**
"Dadi:Aceasta femeie care a ruinat casa si familia noastra , pentru care mama si tatal tau a comis suicid, nu este alta decat Garima.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:31 am, editata de 2 ori (Motiv : corectare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Sept 2012, 11:06 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
*27th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

"Cho:Mama, ce s-a intamplat?
Rat:Nimic.
Rat:Stai, Chote.Ce faci?
Cho:Acel trandafir te-a ranit.Il voi distruge.
Rat:Nu fiule.Noi n-ar trebui sa facem asta.Vezi, aceasta floare, nici macar n-a inflorit, inca.Daca tu il distrugi, ea va muri.Acum, are nevoie de grija si dragostea noastra.
Cho:Nu voi iubi nimic care o raneste pe mama mea.
Rat:Chote.De multe ori noi nu intelegem ce este gresit si ce nu.Aminteste-ti un lucru, niciodata sa nu ranesti pe cineva care este aproape de inima ta.Acum vezi, a fost greseala spinului si tu pe cine ai pedepsit?Aceste flori?Si uite si tu te-ai ranit in asta.
Cho:Nu-mi pasa.
Rat:Dragul meu.Cand iubesti pe cineva iar acea persoana te iubeste, tu n-ar trebui sa o ranesti vreodata.Tu n-ar trebui sa pedepsesti niciodata pe cineva pentru greselile altcuiva.
Cho:Nimic nu este mai important pentru mine decat tine.Nu-mi pasa.
Khu:Eu doar te-am sunat sa-ti spun sa vii la timp.Nu ma face sa te astept barem astazi.
Cho:Voi veni la timp.
Cho:Khuhsi, ritualurile si orice facem noi sa devenim o unitate este in regula.Dar aducandu-te astazi aici, pentru mine inseamna ca suntem o unitate.De astazi tu esti sotia mea.Nora mamei mele."
Gar:Khushi, iarta-ma.Am incercat tot ce am putut sa nu afectez perzentul tau din cauza trecutului meu.Dar toate astea au fost in zadar.Astazi din cauza mea tu..
Khu:Nu, mama.Tu nu trebuie sa-ti ceri scuze.Tu n-ai facut nimic gresit.Indiferent de ce spune lumea, eu te cred.Aceste lucruri nu mi-au afectat viata si nici nu o vor face vreodata.Arnavji, trebuie sa fie pe drum.
Gar:Khuhsi!

Nk:Nanav este..Nu stiu unde este.Telefonul lui nu este accesibil.

Pay:Khuhsi..Khushi, hai sa mergem.Hai sa mergem acasa.
Gar:Khushi
Bua:Khushi..Sa mergem, draga.El nu va veni.Cat de mult vei mai astepta?El ar fi ajuns pana acum, daca trebuia.Haide.
Khu:Buaji, el sigur va veni.El mi-a promis.Trebui sa-l astept.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Cred ca tu trebuie sa pleci la casa parinteasca.Totul s-a terminat.Este sfarsitul tau.Jocul pe care voi amandoua l-ati jucat s-a terminat.Ati inteles?
Di:Te rog, Mami nu spune asta.
Mami:De ce n-as spune-o?Dragul de Arnav nu va veni.
Khu:Arnavji, sigur va veni.
"Shy:Fa tot ce poti dar cumnatul..cumnatul nu va veni."
Bua:Sa mergem, Khushi.
Gar:Sa mergem, Khushi, numai este de folos sa asteptam, acum.
Bua:Sa mergem, ridica-te.
Khu:Nu!Nu pot pleca.Va trebui sa astept pentru el.
Bua:Ai inebunit?N-ai vazut ce s-a intamplat?Totul s-a terminat.Arnav nu v-a veni.El te-a parasit la aceata faza.El nu se va casatori cu tine.Sa mergem.
Khu:El nu poate face asta.
Pay:Khushi.Khushi toata lumea la sunat pe Arnavji.El n-a raspuns la apelurile nimanui.El stie ca tu il astepti in acest hol.Khushi el daca trebui sa vina atunci..Lasa.Hai sa mergem Khushi.Sa mergem acasa.
Khu:Nu!Nu pot pleca.Daca Arnavji soseste si nu ma gaseste atunci el crede ca eu n-am incredere in el.Buaji, eu nu-i pot frange increderea lui.Este casatoria mea astazi.Nu pot pleca.
Bua:De ce nu intelegi?Khushi, uita de aceasta nebunie in dragoste.Confrunta adevarul.Arnav nu va veni.Numai este nimeni aici.Fiecare musafir a plecat.Chiar si aceasta groapa de sacrificiu s-a transformat in cenusa.Uite-te.
Khu:Nu Buaji.Poti vedea acea vapaie?Focul de sacrficiu nu s-a stins inca.Astazi eu si Arnavji eram gata sa ne casatorim in fata acestui foc.Si cu siguranta noi ne vom casatori.Pana cand acest foc nu se stinge.Nu voi pleca nicaieri.Iar inima mea spune ca sigur Arnavji va veni, inainte ca acest foc sacrfical sa se stinga

**
"Rat:Cum de ai putut sa ne tradez in halul asta?
Mal:Rathna.Rathna.
Cho:Mama.
Cho:Ei devin stele cu adevarat?
Khu:Este vorba despre credinta?
Cho:Sunt ei bucurosi sa ne vada?Este bucuroasa mama mea sa ma vada?
Khu:Unde ai fost?Si de ce stai si nu spui nimic?De ce n-ai spus nimanui inainte de a pleca?Am fost asa de ingrijorata.
Cho:Pentru mine?
Khu:Da, da pentru tine.
Cho:Khushi.
Dadi:Cealalta femeie care a distrus aceasta casa, aceasta familie si din cauza careia mama ta si tatal tau s-au sinucis, nu este alta decat Garima.
Khu:Deoarece este vorba despre tine acum, conteaza foarte mult.Daca ar fi fost altcineva, atunci n-ar fi contat.Iar daca tu pleci in felul asta atunci eu nici nu pot respira..
Khu:Tu nu esti bine, si am stiut ca tu ai niste probleme.
Khu:Am incredere in tine si in dragostea ta.
Dadi:Acea femeie care a distrus aceasta casa, aceasta familie si din cauza careia mama ta si tatal tau s-au sinucis, nu este alta decat matusa lui Khushi, Garima.
Khu:Arnavji!Arnavji!Arnavji!
Cho:Khushi.Khushi!
Khu:Arnavji!Arnavji!Arnavji!Arnavji!Arnavji!Arnavji!Arnavji!
NK:Khushiji!
Khu:Arnavji!
NK:Khushiji.Khushiji.
Khu:Cred ca ceva i sa intamplat lui Arnavji.Iti spun eu.Ceva s-a intamplat cu el.
NK:khushiji.Te rog.Te rog.Potoleste-te.Te rog, Khushiji.Te rog, nu.
Khu:Nu.

**
Cho:Mama.

**
Khu:Nu.Nu.Nu.
Nani:Draga mea.Draga, nu-ti pierde speranta Arnav va veni.Da.El sigur va veni.El sigur se va intoarce.
Gar:Khushi!Unde te duci copila mea?Unde te duci?
Khushi:Mama.
Nani:Chote!
Di:Chote, esti in regula?
Nani:Chote.Chote cum de te-ai ranit?
Khu:Am stiut..Am stiut ca s-a petrecut o belea cu tine.Arnavji..
NK:Nanav, unde ai fost?Unde ai fost?
Cho:M-am uitat dupa raspunsuri, nu am gasit inca.Khushi, cand m-am indragostit de tine n-am stiut ca trecutul nostru va fi interconectat.Nici n-am stiut ca trecutul de care tot fugeam va aparea in fata mea in felul asta, chiar de ziua nuntii mele.Khushi, sunt in aceasta situatie numai din cauza ta.Unde nu am nimic decat durere, tradare si ura.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Vin 28 Sept 2012, 4:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Sept 2012, 10:40 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
*28th Sep -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Cho:Khushi astazi sunt in aceasta stare doar din cauza ta.Unde nu este nimic altceva decat durere, inselaciune si ura.Khushi, punandu-ma in aceasta situatie tu ai rezolvat toate dilemele mele.Imi pare rau, Khushi pentru ca am intarziat.Dar a trebuit sa vin.Khushi, vreau sa ma casatoresc cu tine.Vreau sa-mi petrec fiecare moment din viata mea cu tine.
Khu:Am stiut ca ai sa vii.Am stiut ca tu nu o sa ma lasi singura.
Cho:Ti-am spus.Ca nu voi fi capabil sa traiesc fara tine.
Shy:Cumnatul, este sigur de ceea ce face?Rani Sahiba, nu ma intelege gresit, vreau ca ei sa se casatoreasca.Dar tu intreaba-l, daca este sigur ca o sa stea cu ea, dupa ce a aflat tot adevarul?
Di:Nu, Shyamji, relatia lui Chote am meu si Khushi nu este atat de slaba.Relatia lor este mai sus de orice.
Nani:Chote, eu sunt cu tine.Asta este cea mai importanta decizie din viata ta.Dar te rog nu face ceva mai tarziu sa o ranesti pe Khushi.
Cho:Nani, nu voi toti vreti ca sa uit trecutul meu si sa merg mai departe?Eu fac acelasi lucru.
Dadi:In ciuda faptului ca stii ca matusa ei este responsabila pentru moartea parintilor tai?
Cho:Dadi, eu nu pot schimba trecutul.
Dadi:Nimeni nu poate schimba adevarul.Arnav, cum de te poti casatori cu ea?
Cho:Dadi, cel mai mare adevar este ca o iubesc pe Khushi.Spinii continua sa ma necajeasca mereu.Dar nu pot pedepsi trandafirul pentru asta.Mama, mi-a explicat asta cu mult timp in urma, dar am inteles-o tocmai acum.Cred ca si tu trebuie sa uiti trecutul si sa mergi mai departe.
Dadi:Arnav, pentru orice a facut Garima..
Cho:Dadi, nu este vina ei.Nu a fost singura care ne-a ruinat vietile noastre.A fost fiul tau.Tatal meu.El era casatorit, dar totusi a inselat pe doua femei.Iar cand n-a putut sa infrunte greseala sa, el s-a omorat insusi.Dadi, gandirea ta este gresita.Si daca tu nu-ti poti schimba gandirea atunci tu trebuie sa pleci de aici.
Khu:Dadiji.Tu esti cea mai in varsta din familia asta.Si fara binecuvantarea ta..
Dadi:Binecuvantare, si asta pentru tine?Doar din cauza ta eu trebuie sa ma separ de nepotul meu si de intreaga familie.Aminteste-ti tu va trebui sa regreti decizia ta in viitor.
Cho:Khushi, las-o sa plece.
NK:Scuzati-ma, toata lumea.Nanav, fratele meu, tu ai facut o intrare tarzie dar a fost o intrare grozava, bum ca o petarda.In fine, preotul asteapta.Il voi chema asa ca tu sa poti sa te casatoresti.Parinte, vino, vino.
Khu:Cumnate..
Pre:Amandoi, impreunativa mainile.Acum ridicati-va pentru facerea cercurilor nuptiale.
"Cho:Ce vrei sa spui ca noi nu suntem casatoriti?
Khu:Adica, casatoria noastra este incompleta.Noi n-am facut cercurile nuptiale."
Bua:Zeita, Nandkidshore, totul s-a solemnizat foarte bine cu voia ta.Multumesc foarte mult!
Khu:Te iub..
Cho:Stiu.Si eu te iubesc foarte mult.
Gar:Dumnezeu sa va binecuvanteze.Iarta-ma, dragule.Din cauza mea..
Cho:Nu, n-am nicio plangere pentru nimeni.Vreau sa uit trecutul si sa incep o noua viata.Va fi mai bine daca trecutul nostru nu se va amesteca in fericirea noastra.
Bua:Sa traiti.Mereu sa va sprijiniti unul pe altul in felul asta.
NK:Alo, Nanav!Scuza-ma.Ritualul de incalzire a casei, este foarte important, bine?Deci, fii serios si nu zambi.Altminteri, fara asta nu intri.
Akas:Frate NK, este ceremonia lor de bun venit.
NK:Da, asa!
Nani:Asta este pentru tine.
Pay:Mama soacra.Mama soacra, astazi tu ii vei spune bun venit acasa lui Khushi.Considera ca ne spui bun venit la amandoua.In cazul in care nu faci asta, atunci asta inseamna ca nu una, ci tu le refuzi pe amandoua nurori ale tale.
Mami:As vrea eu.Bine ai venit acasa, Phatti Sari.Dar da.Cadoul meu este mult mai frumos decat tine.
Khu:Mamiji, asta..
Mami:Nicio explicatie, te rog.Nimic nu este mai important pentru mine mai mult decat fericirea dragului de Arnav.Ai inteles?
Di:Khushiji.Tine-le, Payalji.Khushiji.Adu piciorul drept in fata.Aminteste-ti, ti-am spus sa faci acelasi lucru cand ai venit pentru prima data cu sari-urile in casa noastra?
Nani:Bine ai venit in casa asta inca odata.Vino.
Akas:O secunda.Frate, tu ai uitat traditia casei noastre?
Di:Akash, las-o asa.Nu cred ca Khushiji, poate suporta asta.
Akas:Dar, sora, nici vorba.
Khu:Ce traditie?
NK:Khushiji, oricare ar fi traditia tu va trebui sa suporti, la urma urmelor.
Akas:Frate, NK, trebuie sa fie efectuata.
NK:Da, efectuata, efectuata.
Aka:Dar el are dreptate.Trebuie efectuata.
Pay:Dar, de ce o necajiti pe sora mea.
NK:Nu.
Khu:Arnavji, ce fel de traditie?Arnavji, tu esti ranit.Ce faci..
Cho:Nu sunt chiar atat de ranit incat sa nu-mi pot cara sotia.

**
Shy:Nu mi-am acceptat inca infrangerea, cumnate.Dar daca un plan a esuat, jucatorii experti fac imediat alt plan.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 02 Oct 2012, 12:17 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
*1st Oct -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Ma simt foarte trista pentru ca Dadiji, a plecat.Cand Dadiji s-a intors de la schit.Am simtit ca intreaga familia s-a unit, din nou.Iar, astazi, ea s-a dus din nou.Numai din cauza mea.Asta nu este corect, Arnavji.Noi trebuie s-o aducem inapoi, din nou.
Chot:Khushi, o familie devine completa cand fiecare membru se accepta unul pe altul.Daca Dadi era aici, ea n-ar fi zis nimic, dar nici fericita nu era.
Khu:Iarta-ma.
Cho:Khushi, de ce iti ceri iertare?Asta nu e vina ta.

**
Di:Shyamji!
Shy:Ce s-a intamplat, Rani Sahiba?
Di:Tu ce faci?
Shy:Nimic, am o treaba importanta de facut, asa ca, doar, fac asta.
Di:Tu trebuie sa fii obosit, de ce nu te duci in pat?Este bine ca, Chote s-a casatorit acum.Iar Khushiji, s-a intors de asemeni, nu-i asa?
Shy:Rani Sahiba, incerc sa muncesc aici.Este un client de al meu.A facut o mare greseala.Acum trebuie sa ma ocup de asta, corect?Altminteri, ei ar putea sa-l condamne grav.
Di:Bine, bine.Imi pare rau.Nu te voi mai deranja.Dar, nu sta treaz noaptea tarziu.
Shy:Bine.
Shy:Inca n-am pierdut, cumnate.Un jucator bun, gaseste alt plan, daca celalalt a esuat.

**
Cho:Tu ar trebui sa mananci ceva.
Khu:Nu mi-e foame.
Cho:Bine, schimba-te.
Khu:Bine.
Cho:De fapt, lasa-ma pe mine sa ma schimb mai intai.
Khu:Te doare?Ascunzand durerea, nu o reduce.Nu numai rana.Dar, eu de asemeni pot vedea ca sentimentele tale sunt ranite.Tu nu-ti poti ascunde de mine, problemele tale.Dar nu-i nicio problema, tu nu trebuie sa te destainui.Inteleg.Uneori noua nu ne place sa impartim sentimentele noastre cu altii.Dar, da-mi voie sa-ti spun ca eu mereu voi fi cu tine.
Cho:Cand, adevarul..Cand am aflat totul.N-am stiut cum sa reactionez.Am fost prins.Orice s-a intamplat cu mama mea.Eu nu pot uita.Dar, mai tarziu cand tu ai venit in viata mea.Am inceput sa uit lucrurile rele ce s-au intamplat.Momentele care le-am petrecut cu tine, m-au facut sa uit totul.Dar astazi, din nou tot trecutul meu mi-a aparut in fata.
Khu:Stiu, Arnavji.Orice s-a intamplat cu mama ta, tu nu vei fi capabil sa uiti asta niciodata.Mereu va fi o parte din viata ta.Mai bine infrunta asta decat sa fugi de ea.Accepta-i.Fa-i pe parintii tai parte din viata ta.Si de cate ori iti amintesti de ei, gandeste-te ca ei sunt in jurul tau.
Cho:Tu mereu stii cum sa-mi ridici moralul, nu-i asa?
Khu:Chiar si tu faci la fel.
Cho:Ce s-a intamplat?
NK:Nimic, Nanav.Noi doar vroiam sa vedem ca..Nu, nu, nu noi nu vroiam sa vedem nimic.Noi am venit aici doar asa..
Akas:Frate NK.Frate.Am nevoie..
Cho:Ce?
Aka:Frate!Trebuie sa vorbesc cu tine.De fapt, este o treaba foarte importanta.Stii, afacerea noastra Bangalore..
NK:Oh, nu dle, uita de afaceri, bine?Nanav, fratele meu lasa-ma pe mine sa-ti spun.Astazi am vazut un film.Minunat, superb.Da-mi voie sa-ti spun povestea.Un om statea pe cal.
Cho:Iesi afara si povesteste-o.
Di:Chote, stii tu si Khushiji nu puteti sta impreuna.
Cho:De ce, sora?
Di:Sunt sora ta, deci am dreptul sa-mi primesc cadoul.Pana cand nu-mi primesc cadoul, tu si Khushiji nu aveti permisiunea sa stati impreuna.
Aka:Corect.
Cho:Ce doresti?
Di:Chote, tu stii?Felul cum Khushiji este importanta pentru tine, la fel voi amandoi sunte-ti foarte importanti pentru mine.Si tu stii care este dorinta mea?Vreau ca voi amandoi sa sta-ti impreuna pentru totdeauna.Si sa-mi promiti ca mereu vei avea grija de Khushiji.
Cho:Iti promit, sora.
NK:Oyy, Nanav.Ea are nevoie de promisiunea ta, dar noi avem nevoie de bani.De numerar greu.
Akas:Da.
Cho:Sunte-ti cumva sora mea?
Nk:Daa.
Aka:Frate, este o mica rasucire.
Pay:Da, si am chiar mai multe drepturi.Eu sunt cumnata ta si sora lui Khushi.
Cho:Poftim!
Nk:Multumesc, Nanav, fratele meu.Nu-ti face griji, noi vom imparti asta.
Cho:Bine, destul baieti.Acum iesiti afara.Toata lumea afara, acum.
Akas:Dar, frate..
Khu:Nu-i nicio problema, Nanheji.Ma voi ocupa eu de asta.
NK:Imi pare rau, fratele meu.
Di:Sa mergem, haide-ti, ca l-am necajit destul.Haide-ti.
NK:La revedere.
Cho:Khushi!

**
Di:Cafea?
Shy:Nu, Rani Sahiba, n-am nevoie, sunt bine.
Di:Ce s-a intamplat?
Shy:Ce s-a intamplat?Nu s-a intamplat deloc, nimic.
Di:De ce arati atat de ingrijorat si sumbru?Se vede clar pe fata ta.De ce muncesti atat de mult?Mergi si culca-te.
Shy:Rani Sahiba, ma voi culca mai incolo.
Di:Bine.Voi face niste, cafea pentru tine.Apropo, nici mie nu-mi este asa somn.
Shy:Du-te si fa cafea.
Shy:Unde au plecat astia doi?

**
Khu:Ce s-a intamplat, Arnavji?De ce mi-ai trimis mesaj, si mi-ai cerut sa vin aici?Si de ce-mi spui sa ma port ca si cum nimic nu s-a intamplat?
Cho:Cineva ne priveste.
Khu:Ce?
Cho:Da.Am vazut o camera in buchetul de flori.
Khu:Camera?
Cho:A fost ascunsa in spatele florilor.
Khu:Dar, cine ar face asta si de ce?
Cho:Nu stiu, dar cineva vrea sa ne tina sub observatia lui.De aceea te-am chemat aici.Nu stiu, pe unde ar mai fi putut monta camere.
Khu:Acum, ce ar trebui sa facem?
Cho:Vom pretinde ca nimic nu s-a intamplat.Dar vom fi in alerta.Orice loc in care au putut pune camere, noi ar trebui sa ne uitam dupa ele.Apropo, aceasta treaba poate fi facuta doar de o singura persoana.Nu sunt sigur, asa ca nu vreau sa spun nimic.Khushi, nu-ti face griji.Totul va fi in regula.
Khu:Stiu ca tu vei avea grija de lucruri asa cum faci de obicei.
Di:Dar..Ce face mirele si mireasa aici?Voi ar trebui sa fiti in camera voastra.Ce s-a intamplat.Este totul in regula?
Khu:Da, cumnata.Noi vrem sa stam pentru un timp in aer liber.
Di:Oh, Doamne, ce s-a intamplat astazi?Nimanui nu-i este somn astazi?Voi stiti?Chiar si Shyamji are ochii fixati pe laptop-ul lui.N-am inteles ce facea.Eu doar am venit aici sa vad daca usa a fost inchisa.Veti inchide voi usa?Trebuie sa servesc cafeaua inainte de a se raci.Da?
Khu:Da.Arnavji, te gandesti si tu la ceea ce ma gandesc si eu?
Cho:Da.
Khu:Dar, noi n-avem dovada.
Cho:Daca noi nu avem, va trebui sa ne uitam dupa asta.
Khu:Shyamji, continua sa elaboreze complot dupa complot.
Cho:Astfel de oameni decazuti, pot face orice.Casatoria noastra este cea mai mare infrangere a lui.El nu se va dat batut atat de usor.El a pus camere peste tot ca sa fie atent al noi si sa planifice altceva.
Khu:El a pus atat de multe camere in casa si nimeni n-a aflat de asta?Cine stie de cand a instalat el astea?Arnavji, trebuie sa fie un intrerupator sau un buton pe undeva..Cu, care noi am putea..
Cho:Corect!Nk, a vazut firul
"Nk:Nanav, ce fel de fir este asta?"
Khu:Cum de a putut el face toate astea in prezenta noastra?
Cho:Evident ca el a profitat de increderea sorei.Sora, nu poate vedea nimic dincolo de el.Desigur.Catva timp in urma, sora a comandat niste camere.
Khu:Sora, a facut asta?
Cho:Da.
"Cho:Bine.Te voi suna eu inapoi."
Cho:Chiar am intrebat-o pe sora.Nu. Nu ea le-a cumparat.Am primit o factura pe numele ei.M-am simtit ciudat, asa ca am intrebat-o.Sora mi-a spus ca si-a pierdut cartea de credit.
Khu:Asta inseamna ca el a folosit cardul sa cumpere camerele.
Cho:Sunt al naibii de sigur.Acest om este capabil de faptele cele mai de jos, vreodata.

**
Shy:Unde a plecat cumnatul si Khushiji?Am instalat camere peste tot in casa, dar..ei au iesit afara?Daca erau in casa, atunci i-as fi putut vedea.

**
Cho:Sunt sigur ca el n-ar fi instalat aceste camere doar sa ne urmareasca pe noi.El ar fi stocat imaginile undeva.
Khu:Arnavji, daca noi luam acele, noi putem sti ce planuieste el.Si vom avea si dovezile cu noi.
Cho:Dar pentru asta noi trebuie sa intram in camera lui si el nu trebuie sa afle despre asta.
Khu:Dar, cum?
Cho:Nu stiu.Acum, noi trebuie sa pretindem ca nimic nu s-a intamplat, pana acum, dar vom fi in alerta.

**
Khu:Imi plac toate astea.
Cho:Ce?
Khu:Asta.Tu, eu si lumea noastra mica.N-am nevoie de altceva.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 02 Oct 2012, 10:50 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
*2nd Oct -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Mi-a placut plimbarea afara. Iubesc sa privesc luna, stelele.Noi vom mai merge acolo maine, din nou.
Cho:Mi-e somn.
Khu:Da, chiar si eu sunt obosita.Noi ar trebui sa ne culcam acum.Iubesc toate astea.
Cho:Ce?
Khu:Asta, tu, eu si lumea noastra mica.Nu vreau nimic altceva.Tu stii?Uneori, gasesc lumea exterioara foarte ciudata.
Cho:Sau poate tu esti ciudata pentru lumea exterioara.Hei..
Khu:Da.
Cho:Apropo, s-a facut.
Khu:Ce?
Cho:Nunta noastra.Cercurile nuptiale.Toate ritualurile.

**
Nani:Multumesc!
Di:Multumesc!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Este prima zi dupa nunta ta.Adica, prima zi dupa a doua nunta a ta.Deci, ce gatesti pentru micul dejun?
Khu:Orice comanzi tu, Mamiji.Este ziua ta.
Mami:Mi-ar placea foarte mult, halwa puri.Pregateste halwa puri.
Khu:Bine, o voi face imediat.
Nani:Grozav, o sa fie un mic dejun foarte minunat.Dupa atat de mult timp, astazi, voi manca si eu mancarea mea favorita.In fine, draga, acest ritual este foarte important pentru o noua mireasa.Pentru ca prin acest ritual, noua mireasa castiga inimile tuturor.
Di:Apropo, Khushiji, conform acestui ritual tu ar trebui sa faci toate sarcinile singura, dar spune-mi, daca ai nevoie de ajutorul meu eu sunt aici sa te ajut.
Khu:Nu, nu cumnata, ma voi descurca.
Nani:Dar aprinde aragazul, draga.
Khu:Imi cer scuze de asta.
Di:Nani, de ce te ingrijorezi?Khushi a noastra niciodata nu face vreo greseala.Nu-i asa Khushiji?Si in plus, stie sa gateasca fiecare mancare in acest caz, sa gatesti halwa puri, este asa de usor.Nu-i asa Khushiji?
Khu:De ce sunt toate aici?Nu inteleg, daca ma incurajeaza sau sa ma sperie mai mult?
Di:Khushiji, noi nu putem auzi ce spui?
Khu:Nu, cumnata, nimic de genul asta.Halwa!Adica, alo!
Bua:Hare, Nandkishore!
Khu:Da, Buaji.
Bua:Am auzit ca tu pregatesti halwa puri pentru toata familia?
Khu:Cum de tu, ai aflat toate astea?
Bua:De oare ce tu ai spus halwa in loc de alo.Nu uita, bine?
Khu:Buaji, cum sa va uit pe toti.
Bua:Dar nu vorbesc despre noi ci despre cardamon.Sa adaugi in halwa.
Khu:Bine Buaji, inchid acum.
Nani:Draga, pregateste-o mai repede.O voi astepta.Da?
Di:Noua ne este foarte foame, Khushiji.Grabeste-te.
Nani:Haide, Anjali, sa mergem.
Khus:Khushi, tu de ce esti nervoasa astazi?Am facut si mai devreme asta.Tu poti s-o faci, Khushi.Tu poti s-o faci.
Mami:Hei, mi-e foarte foame.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 155656!Tu stii ca tu trebuie sa spargi recordul meu in aceasta casa?Cand am intrata in aceasta familie, dupa casatoria mea am facut o atat de gustoasa halwa.A fost atat de gustoasa ca a trebuit sa fac si 50 de puri.Daaaa!Chiar si oamenii din colonie au venit sa guste, a mea halwa puri.Este o munca foarte grea.Foarte dificila.Tu poate iti rupi spatele inacrcand sa-mi spargi recordul.Hello, hi, bye, bye!Pregateste micul dejun mai repede.Toata lumea te asteapta.
Khu:Oh Zeita!Cum sa fac puri cu astfel de planseu?Oh Zeita!Arata groaznic aceste puria, incat nici nu pot sa le descriu.Ce ar trebui sa fac, acum?Tu acum ajuta-ma.Asta este pentru tine.
Nk:Khushiji, este minunat.Astazi la micul dejun, halwa puri.Iar pentru fratele nostru Nanav, o halwa, speciala, care este fara zahar.Minunat, imi place.Khushiji, grozav!Imi place puri-le.Este amandoua, puri si vafa.Doua intr-una.Minunat.
Mami:Hello, hi, bye, bye!
Akas:Mama!Mananca paine si unt.
Mami:Paine si unt.
Di:Da Mamiji.Mananca, este foarte gustos.
Cho:Hmm, minunat!
Khu:Multumesc, Zeita! Am crezut ca..Arnavji, cum poti manca asta?Asta are gust atat de rau.
Cho:De ce?Tu ai facut-o, imi place.
Di:Khushiji, de aceea am spus voi amandoi sunte-ti facuti unul pentru celalalt.
Khu:Nu manca aia.Incearca asta.
Cho:Khushi!
Khu:Cumnata, ma gandeam sa deschidem cadourile de nunta.
Di:Da, va fi minunat.
Khu:Dar noi toti trebuie sa le deschidem impreuna.Intreaga familie impreuna.
Aka:Dar Payal, s-a dus la templu.Ea va veni mai tarziu.Dar nu-i nimic.Haide sa incepem.
Di:Si da, il voi chema si pe sotul meu.Noi le vom deschide impreuna.Da?

**
Mami:Wow!
Nk:Hei, hei!Dar unde fugiti voi amandoi?
Di:Frate NK, lasa-i sa plece.Amandoi vor sa stea singuri.Incearca sa intelegi.
Khu:Asculta, tu du-te.Eu voi veni mai tarziu.
Cho:Bine, voi astepta.
Khu:Nanheji!
NK:Da.Bine.
Khu:Tu trebuie sa faci o treaba pentru mine.Sa nu lasi pe nimeni sa se miste pana cand cadourile sunt deschise.Nimeni.
NK:Dar de ce?
Khu:Pentru ca asa spun eu!
Nk:Bine.
Shy:Rani Sahiba, sunt obosit, ma duc sa ma odihnesc.
NK:Nu, cumnate.Odihna inseamna lenevie.Si apropo, noi ar trebui sa facem treaba asta impreuna.Nu-i asa?Deci, te rog.Tu nu ai permisiunea sa te misti de aici.Nu-i asa, sora?
Di:Fratele NK, are dreptate.Si tu esti membru al acestei familii.Te rog sa ramai.

**
Cho:Acolo este.
Khu:Fa-o repede, Arnavji.Cineva ar putea veni.

**
Shy:Rani Sahiba, am o audiere la tribunal, maine Am ceva de lucru la ducumente, care trebuiesc terminate astazi.Ma voi intoarce.
NK:Nu, cumnate.Stai jos, stai jos.Tu niciodata nu-ti petreci timpul cu noi.Niciodata.Iar eu nu te voi lasa sa pleci astazi.Bine?Zambeste!Deschide acum.Desface cadourile.Haide!
"NK:Khushiji, Dumnezeu stie ce ma obligi tu pe mine sa fac."

**
Cho:Special?Ce este asta?

**
NK:Alo.Da.
Shy:"Asta este sansa mea sa plec de aici.Cel putin trebuie sa aflu ce face cumnatul si Khushiji."Rani Sahiba, ma voi intoarce dupa ce-mi iau telefonul de sus.
Di:Bine.

**
Cho:NK, mi-a aratat acele fire in acea zi.
Khu:Ce este aia pe mana lui..
Cho:Bratara albastra.
Khu:Shyamji, poarta o astfel de bratara.
Cho:Inseamna, cand noi vorbeam, el a scos toate camerele.Bratara albastra.
Khu:Shyamji, poarta o astfel de bratara.
Cho:Asta inseamna, cand noi vorbeam el a scos toate camerele.In plus, el era si acel tobosar.
Khu:Un minut!Acest clip a fost inregistrat cu ocazia de dusul al copilului al cumnatei.Asta este camera cumnatei.Asta inseamna ca sunt camere si aici in camera asta.
Cho:Khushi, relaxeaza-te.Deja am verificat.Acum, nu mai este camera in aceasta camera.
Khu:Este mana lui.Dar, ce face?Si aceste bucati de sticla!
Cho:Ce s-a intamplat dupa asta?Sunt sigur ca aceste bucati de sticla are de a face cu, cazatura sorei.Nu-l voi cruta.
Khu:Un minut, Arnavji!Noi..

**
Khu:Sora, am uitat complet, ca Buaji mi-a dat acest ulei.Tu iti mai amintesti ca odata ti-am spus ca daca iti vei face masaj cu acest ulei durerea din piciorul tau va pleca.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 8 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum