Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+24
florina1989
prytymeu
demiruta
lucyana
emilia63
violeta53
Luana
teodora_roman
iulia1965
aurora212
iulia
carmenadina
rodica
michiper68
dea05
windy_day
vali1cluj
DENISA
vivi
clio 24
carola
iulia80
pissycutz
Admin_dea05
28 participanți

Pagina 15 din 38 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 38  Urmatorul

In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 10:05 pm

michiper68 a scris:filmul a avut un subtitlul...aska bir saniye yeter.....ce-o insemna?



Traducerea It means "one moment is enough for love".


interesantă afirmaţie "un moment / o secundă este de ajuns pentru iubire".


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Mar 23 Feb 2010, 10:07 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Mar 23 Feb 2010, 10:07 pm

dupa sarutul ala nereusit , in timp ce conduce masina savas sta cu mana la gura exact ca in asi , numai ca acolo chiar a interpreatat bine, aici am crezut ca-i iese vreun herpes si se cauta. si ochii filmati in oglinda, ca in asi. nu pot veni si ei cu ceva nou? si accidentul lui baran a fost stupid. chiar ma intrebam cum o sa ajunga in apa si parca l-a traznit a cazut fix in bazin si mustafa parca defila pe podium asa in reluare se misca. dar m-a uns pe suflet cand l-a plesnit savas pe mustafa. si cicek parca e mai bataioasa .
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Mar 23 Feb 2010, 10:08 pm

DENISA a scris:
michiper68 a scris:filmul a avut un subtitlul...aska bir saniye yeter.....ce-o insemna?



Traducerea It means "one moment is enough for love".


interesantă afirmaţie "un moment / o secundă este de ajuns pentru iubire".
e chiar frumos. un motto frumos.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 10:10 pm

michiper68 a scris:. chiar ma intrebam cum o sa ajunga in apa si parca l-a traznit a cazut fix in bazin si mustafa parca defila pe podium asa in reluare se misca. dar m-a uns pe suflet cand l-a plesnit savas pe mustafa. si cicek parca e mai bataioasa .

Cicek parcă alerga în reluare .

Tatăl lui Cicek cred că vrea să-l căsăpească niţel pe ginerică, iar el ca un viteaz îl înfruntă, Yasemin cred că rămâne cu ochii în soare , degeaba s-a ferchezuit .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 10:21 pm

buna seara fetelor...
acum am deschis si eu calc.si incerc sa ma pun la punct cu ce s-a intamplat citind ce ati scris voi..deci aproape a pupat-o..pe sf filoftea.. stupid
draguta melodia din masina.. kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 10:27 pm

iulia80 a scris:buna seara fetelor...
acum am deschis si eu calc.si incerc sa ma pun la punct cu ce s-a intamplat citind ce ati scris voi..deci aproape a pupat-o..pe sf filoftea.. stupid
draguta melodia din masina.. kiss

A atinso foarte foarte puţin , îi era teamă că se mânjeşte cu fondul de ten al lui Yasemin , avea câteva straturi bune pe faţă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 10:28 pm

DENISA a scris:
iulia80 a scris:buna seara fetelor...
acum am deschis si eu calc.si incerc sa ma pun la punct cu ce s-a intamplat citind ce ati scris voi..deci aproape a pupat-o..pe sf filoftea.. stupid
draguta melodia din masina.. kiss

A atinso foarte foarte puţin , îi era teamă că se mânjeşte cu fondul de ten al lui Yasemin , avea câteva straturi bune pe faţă.

cateva straturi?
asta seara sunt rea..tencuiala ca la carte Smile
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 10:33 pm

fetelor...dar voi ati vazut in partea a 2 cand ii suna telefonul ei..ce poza apare cand suna el..?
apare poza cu bebe... stupid
mai mai mai..ce amor ghebos!
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 10:45 pm

deci cicek se indragosteste de savas,...si o consoleaza cumnata..
sunt curioasa ce dicuta yasemin cu sefa ei..segvi parca...
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 10:52 pm

iulia80 a scris:deci cicek se indragosteste de savas,...si o consoleaza cumnata..
sunt curioasa ce dicuta yasemin cu sefa ei..segvi parca...
kiss

astea or să se consoleze una pe alta . or să ajungă să fie prietene .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 10:54 pm

DENISA a scris:
iulia80 a scris:deci cicek se indragosteste de savas,...si o consoleaza cumnata..
sunt curioasa ce dicuta yasemin cu sefa ei..segvi parca...
kiss

astea or să se consoleze una pe alta . or să ajungă să fie prietene .

cine stie 2 nefericite.... Smile
si baba parca s-a mai inmuiat..cred ca a dat prea mult la rasnita..
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Mar 23 Feb 2010, 11:02 pm

iar se complica totul. s-a suparat yaso ca nu a venit savas. si a stat ca fraiera si a baut vin singura. si dupa ce a iesit i-au facut paparazzi poze cand se tinea de stalpi.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Mar 23 Feb 2010, 11:04 pm

Acum am termint de vazut Smile

Eu in sfarsit am inteles ... la turci noaptea e cel mai bun sfesnic Smile Cenusareasa seara mai avea putin si ii dadea 2 palme lui Savas iar dimineata a devenit numai lapte si miere. Si cand a inceput sa se mai topeasca si ea na ca apare tata socru sa faca scandal Smile Iar o ia Savas de la capat cu topitul "zapezii" Smile
Inteleg din trailer ca Sahnur devine mandra de Cicek ... iar Nazan cred ca o va duce si pe Cicek la stlistul ei sa-i faca o schimbare de look confused
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Mar 23 Feb 2010, 11:05 pm

a fost insa si un aspect pozitiv. au aparat-o pe cicek si asta mi-a placut. unchiul pala putea sa o lase acolo , probabil o impuscau ca le-a dezonaorat familia, dar au aparat-o.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Mar 23 Feb 2010, 11:06 pm

DENISA a scris:
astea or să se consoleze una pe alta . or să ajungă să fie prietene .
Daca ii da si Nazan o palma lui mucosul ala de Mustafa as putea sa devin fana ei Smile Ma scoate din minti vipera aia de Mustafa 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 2743637754
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Mar 23 Feb 2010, 11:17 pm

Fetelor va spun noapte buna kiss Ma duc sa visez frumos indragostit
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 11:18 pm




pissycutz somn uşor !!!!!!

Parcă văd că Savaş se va amoreza şi de Cicek , poate la început va fi doar milă apoi probabil îl va atrage că îi va oferi linişte sufletească , Yasemin e mai năbădăioasă, pe când Cicek e mai supusă.


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Sam 03 Noi 2012, 2:43 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Feb 2010, 11:29 pm

fetelor..eu ma retrag pt ca maine la 6 dimineata am desteptarea..si ma asteapta o zi lunga...
va doresc seara placuta si noapte buna...sa visati pe cine vreti voi..cum vreti voi..si
astept traducerea..
2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Mar 23 Feb 2010, 11:32 pm

Sper ca nu o sa urmarim vanatoarea lui Savas 2 ani (cat dureaza filmarile) pt. ca in final sa ramana cu Cicek!!!!!! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 355639
Mai bine nu ma mai uit de pe acum. Cicek imi place mai mult decat Y, dar n-ar mai avea nici un rol barca pe care ne-o arata regizorul de 3-4 ori in fiecare episod (doar exteriorul barcii 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 82780 )
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Feb 2010, 11:34 pm

vali1cluj a scris:Sper ca nu o sa urmarim vanatoarea lui Savas 2 ani (cat dureaza filmarile) pt. ca in final sa ramana cu Cicek!!!!!! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 355639
Mai bine nu ma mai uit de pe acum. Cicek imi place mai mult decat Y, dar n-ar mai avea nici un rol barca pe care ne-o arata regizorul de 3-4 ori in fiecare episod (doar exteriorul barcii 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 82780 )

eu sper să nu dureze 2 ani că nu am de gând să stau să îl urmăresc 2 ani , poate peste doi ani va fi la arabi .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Mar 23 Feb 2010, 11:46 pm

DENISA a scris:
vali1cluj a scris:Sper ca nu o sa urmarim vanatoarea lui Savas 2 ani (cat dureaza filmarile) pt. ca in final sa ramana cu Cicek!!!!!! 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 355639
Mai bine nu ma mai uit de pe acum. Cicek imi place mai mult decat Y, dar n-ar mai avea nici un rol barca pe care ne-o arata regizorul de 3-4 ori in fiecare episod (doar exteriorul barcii 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 82780 )

eu sper să nu dureze 2 ani că nu am de gând să stau să îl urmăresc 2 ani , poate peste doi ani va fi la arabi .

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 67332 in reportaj spuneau ca vor filma 2-3 ani.
Inca nu am ce sa comentez despre ep de azi. Astept traducerea in engleza. Sunt curioasa ce au discutat la cafea, si mai ales de ce a acceptat Y atat de prietenoasa invitatia. mi se pare cam inconsecventa atitudinea ei. astept totusi traducerea, poate are o explicatie.
Noapte buna! Pe maine!
.
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mier 24 Feb 2010, 1:24 am

EPISODE 8 PART 1 (Keçi)




"One second is enaugh for love"

Yasemin: Leave me. What are you doing? What do you think yourself?
Do you think you can reach everything which you want because of your richness and strength?
Who are you? What do you think yourself?
Savaþ : I don't think myself anything. I know only I love you.
Yasemin: I don't believe love. I had only an hour with you.
Savaþ : One minute is enaugh for love Yasemin. One second is enough too.
It was enough for me when I saw you.
Yasemin: I made a mistake. I pulled you after me. I'm sorry.
Savaþ : You are the best thing that happened to me.
We can convert the thing - which you say it a mistake- to love
Yasemin: Leave me, please
Savaþ : Ok, Go

**************

Bora : See you,
Sevgi : See you,
Altay : I'm coming

Sevgi : Why did Yasemin react like that.
Bora : I don't know, I want to understand.
It smells like an old story. I think they know each other. Clear!

Girl : I can't believe still. Will we work with this woman. Will I get her to like my texts.
Azra : Your work is difficult. If she understands your feelings to Cem she presses you?
Girl : It's not clear, canim.

Cem : Is everything ok?
Savaþ : Stubborn (for Yasemin)
Nadya : Bravo to her
Savaþ : I'm going
Cem : It's early
Nadya : Leave him

Savaþ : Good nights

***************

Endam : Will we reserve meal to Savaþ?
Çiçek : Why do you ask me? Ask to mother Þahnur.
Endam : Who is mother Þahnur, aren't you Savaþ's wife.
Çiçek : What is wife, we are only wedded.
Endam : Çiçek, if I were you...
Çiçek : Eeee
Endam : If I were you,
I wouldn't go to my room early.I wouldn't go to bed. I would wait Savaþ's coming.
I would cross his way, I would talk with him pleasantly.
Çiçek : What do you want to say?
Endam : It's clear, you love Savaþ.
Your face paled because of your love. I understood it.

****************************
(at car)
Yasemin : We could convert my mistake to love?
Such stupidity. How can a mistake give birth to love?
Or maybe it can. Like I gave birth to Ömer.
What am I talking about?

Song : I lost my before Since I saw you.
I can't go back anymore, I stayed at that time.

If possible;
You see me while you're passing.
You look at me and love me
I wait with my prayers

It didn't happen, I couldn't do.
If I don't feel embarrassed,
If I don't break down,
If I don't burn,
If I don't keep quiet,
I will talk

I'm a little boy with you.
Your eyes are my country.
You're a fiction and also a truth.
You will always go on.

*****************

Yasemin : Ok mom, I'm coming in. I'm opening, yes.
Leyla : Wave to your mother, wave. Did you see your mom. Where is your mom, where is your mom.
Yasemin : Caným
Leyla : Wave, kiss, look, look, where is my son's mother,where is she?
Yasemin : Þþþ, look, look, I'm here, I'm here,hu huu
Leyla : Mother, mother
Look at your mother, mother
Look.

*******************

Yasemin : Alo
Savaþ : Hi
Yasemin : Hi
Savaþ : Are you at home?
Yasemin : Yes, I will go to work a little later.
Savaþ : What is your work? Today is Saturday.
Yasemin : Then We're working.
Savaþ : Can't you go to work a little late?
Yasemin : Why?
Savaþ : I want to see you.
Yasemin : We talked last night.
Savaþ : I don't count it.
Yasemin, we will drink a coffee, please.
Yasemin : But, I have many works at agency.
Savaþ : Who cares, works? Come on, please.
Yasemin : Are you always stubborn?
Savaþ : You didn't see it yet.
Yasemin : You say, don't count these (his stubborn up to now.)
Savaþ : Yes, they're nothing.

******************

Girl : Yes, We wait for your news.
Man : Girl, don't call me, I said you
Girl : Ok, I will say to Azra.
Man : What's Azra? Are you crazy?
Girl : I'm kissing too, bye

Gilr : Behçet is very busy in this week but he will call you.
Azra : When? He extented the time.

Bora : Is there any news from Baldarlar?
Sevgi : Why it should be? They said everything.Either Yasemin or nothing.
Bora : What happened to the painters (company)
Sevgi : I don't know. We will learn now.

Stare : Yes, Sevgi Haným.Ok,immediately.
Azra, baby, Sevgi Haným calls you.

Azra : You wanted me
Sevgi : Azra, what happened to painters.
Azra : Their general manager will come to interview with us next week.
Sevgi : Are you sure?
Azra : I talked with Behçet Bey now.I will organize a meeting at Wednessday or Thursday.
Sevgi : Good, Next Friday is your last day!!!
Azra : Ok, don't wonder
Bora : Did you believe?


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Sam 03 Noi 2012, 2:44 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Mier 24 Feb 2010, 8:37 am

Buna Dimi fetelor!!!! Ce harnicute ati fost!!! Deni multumim pt. traducere...Dupa cum am mai zis dupa amiaza pot sa traduc si eu...2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 517793..O zi cat mai luminoasa si frumoasa..!!! kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty ask ve ceza

Mesaj Scris de rodica Mier 24 Feb 2010, 8:48 am

[Buna dimineata.Astept cu nerabdare traducerile kiss kiss
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Mier 24 Feb 2010, 12:18 pm

EPISODE 8 PART 1 (Keçi)




“ O SECUNDA ESTE SUFICIENTA PENTRU DRAGOSTE (pentru a te indragosti)”

Yasemin: Lasa-ma! Ce faci? Ce crezi? Crezi ca poti obtine tot ce vrei fiidca esti bogat si puternic? Cine esti? Cine te crezi?
Savas: Nu cred nimic. Stiu doar ca te iubesc.
Yaemin: Nu cred ca este vorba de dragoste. Am petrecut doar o ora impreuna.
Savas: Yasemin, un minunt este suficient pentru a te indragosti, Chiar si o secunda poate fi suficienta. A fost suficienta pentru mine atunci cand te-am vazut.
Yasemin: Am facut o greseala. Te-am implicat si pe tine. Imi pare rau.
Savas: Esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat. Putem transforma ceea ce tu numesti o greseala in dragoste.
Yasemin: Lasa-ma, te rog.
Savas: Bine, pleaca
****
Bora: Buna.
Sevgi: Buna
Altay: Vin acum.
Sevgi: De ce a reactionat Yasemin in felul acela?
Bora: Nu stiu, nu imi dau seama. Pare a fi o poveste veche. Cred ca se cunosc. Desigur!

Fata: Inca nu imi vine sa cred. Vom lucra cu femeia asta? Va trebui sa ii cer acordul pentru ceea ce fac?
Azra: Munca ta este dificila. Daca intelege ce sentimente ai pentru Cem? Va face presiuni asupra ta.
Girl: Nu este asa, draga mea. (cred, aici traducerea lui Keci nu prea are sens)

Cem: Este totul in regula?
Savas: Incapatanata (despre Yasemin)
Nadya: O felicit.
Savas: Plec.
Cem: Este inca devreme.
Nadya: Lasa-l.

Savas: Noapte buna.

*****
Endam: Vom opri mancare pentru Savas?
Çiçek: De ce ma intrebi pe mine? Intreab-o pe mama Sahnur.
Endam: Cine este mama Sahnur? Nu esti tu sotia lui Savas?
Çiçek: Ce sotie, suntem soti doar in acte.
Endam: Çiçek, daca as fi in locul tau ...
Çiçek: Ce?
Endam: Daca as fi in locul tau, n-as duce in camera mea devreme. M-as duce in pat. L-as astepta pe Savas sa vina si i-as iesi in cale, i-as vorbi frumos.

Çiçek: Ce vrei sa spui?
Endam: Este clar ca il iubesti pe Savas. Ai devenit palida din cauza dragostei. Imi dau seama de asta.

*****

(in masina)
Yasemin: Putem transforma greseala mea in iubire? Ce prostie. Cum poate o greseala sa dea nastere iubirii? Sau este posibil? Asa cum eu I-am dat nastere lui Omer. Despre ce vorbesc eu?

Cantec:
Nu mai sunt acelasi de cand te-am vazut
Nu ma mai pot intoarce, m-am oprit in acel moment.
Daca ar fi posibil;
Sa ma vezi atunci cand treci
Sa ma privesti si sa te indragostesti de mine
Astept si ma rog
Nu s-a intamplat, as fi putut sa nu o fac.
Daca nu m-as simti stanjenit,
Daca nu mi-as fi pierdut controlul,
Daca nu as fi fost atat de emotionat
Daca nu as fi pastrat tacerea.
Voi vorbi

Sunt ca un copil in fata ta
Ochii tai sunt tinutul in care locuiesc
Esti o inchipuire dar si reala
Intotdeuna vei trece mai departe.
******
Yasemin: Bine mama, imediat intru. Da, am deschis.
Leyla: Fa-I cu mana mamei tale, fa-I cu mana. Ti-ai vazut mamica? Unde este mamica ta, unde este mamica ta?
Yasemin: Dargule.
Leyla: Fa cu mana, sarut-o, uite, uite unde este mama copilasului meu, unde este?
Yasemin: Uite sunt aici, sunt aici hu huuu
Leyla: Mama, mama, uita-te la mama ta, uita-te.
*****

Yasemin: Alo.
Savas: Buna
Yasemin: Buna
Savas: Esti acasa?
Yasemin: Da voi pleca la serviciu ceva mai tarziu.
Savas: Ce munca? Astazi este sambata.
Yasemin: Noi muncim.
Savas: Nu poti intarsia putin la serviciu?
Yasemin: De ce?
Savas: Vreau sa te vad.
Yasemin: Am vorbit seara trecuta.
Savas: Nu conteaza. Yasemin doar pentru o cafea, te rog.
Yasemin: Dar am mult de lucru la agentie!
Savas: Cui ii pasa de munca? Vino, te rog.
Yasemin: Intotdeauna esti incapatanat?
Savas: Nici nu sti cat (de incapatanat).
Yasemin: Asa spui tu, nu te baza pe astea (incapatanarea de pana acum).
Savas: Da, nu le iau in calcul.
*********

Fata: Da, asteptam vesti de la dvs.
Barbatul: Fato, ti-am spus sa nu ma suni!
Fata: Bine, ii voi spune Azrei.
Barbatul: Care Azra? Esti nebuna?
Fata: Te sarut si eu, la revedere.

Fata: Behcet este foarte ocupat saptamana aaceasta dar te va suna.
Azra: Cand? O lungeste prea mult.

Bora: Sunt vesti de la Baldarlar?
Sevgi: De ce ar fi? Au spus clar fie cu Yasemin, fie deloc.
Bora: Ce s-a intamplat cu (compania) de vopseluri (cred???)
Sevgi: Nu stiu. Vom afla acum.

Stare: Da, sevgi Hanym. Bine, imediat. Azra draga, sevgi Hanim te cheama.

Azra: M-ai chemat?
Sevgi: Ce s-a intamplat cu (compania) de vopseluri?
Azra: Directorul lor general va veni la o intalnire saptamana viitoare.
Sevgi: Esti sigura?
Azra: Tocmai am vorbit cu dl Behcet . Voi organiza o intalnire miercuri sa joi.
Sevgi: Bine, vinerea urmatoare este termenul limita pe care ti-l dau.
Azra: Bine, nu iti face griji.
Bora: O crezi?



Sper ca nu a mai postat nimeni. Daca da, scuze. Este facuta cam pe fuga, la o prima citire a textului in engleza asa ca s-ar putea sa fie nevoie sa revin cu rectificari.
O zi minunata tuturor
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 15 Empty Re: 2.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 38 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 38  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum