Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

+2
lica54
narcisa
6 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 27 Iul 2012, 2:41 pm


*26th July -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Illa:Rk, tu niciodata n-ai sa te schimbi.Iar acea fata.Este terminata.
Fata:Prya, uita-te la ea.Ea este aia?
Pry:Da, ea este..
Muk:Ce s-a intamplat cu ele?De ce se holbeaza la noi?
Shub:Scrie despre nora ta cea invatat si brilianta.Citeste.Este pe prima pagina.Da citeste."

Tata:Da, spune Sharkan.Da sunt bine.Logodna a decurs bine.Dar, nu, nu, nu.Sunt numai aberatii in ziare.Tu ai incredere mai multa in reporterii de la ziare sau in mine?Ei ne suna ca sa ne supere.
Swat:Madhubala este noua iubita a lui RK.Ea la bagat la inchisoare iar acum este iubita lui.Ce..
Shub:Cei care o sprijina pe Mafhubala sufera si ei alaturi de ea.Madhubala tu te-ai facut de rusine singura dar noi platim un pret pentru asta.Tu l-ai atras pe Mukund in dragostea ta.Tu niciodata nu vei fi fericita.Niciodata nu vei fi."

**
Bitt:Madhubala este noua iubire a lui RK.O noua intrare in inima lui RK.Ce frumos!Madhubala mai intai la bagat la inchisoare pe RK apoi s-a indragostit de el.Madhubala este indragostita de RK.Ce frumos!Madhubala este noua iubita a lui RK.Sefu, este minunat.Te rog, citeste ziarele."Inteligenta fata plateste scump pentru inteligenta ei."

**
Mad:Ce s-a intamplat cu telefonul meu?Din nou nu merge.L-am tinut in husa de plastic.De ce nu mai merge?
Muk:Arunca telefonul ala inutil.Cand voi lua primul meu salariu voi cumpara un telefon nou pentru tine.
Mad:Mukund, va costa 200 de rupii sa repar telefonul asta.Tu pastreaza-ti salariul.Stii motivul, nu-i asa?Pentru a cumpăra o casă de vis.
Muk:Madhu, ai dreptate.
Mad:Dle, fa la dreapta aici.
Muk:Nu, dle fa la stanga.Acum tu esti cea care greseste.
Mad:Dar Mukund, salonul meu vine pe partea dreapta.
Muk:Dar pe partea stanga este o cafenea foarte buna.Noi vom merge acolo si vom bea o cafea foarte buna.Bine?
Mad:Mukund, tu chiar acum ai baut ceai.Acum tu din nou veri sa bei cafea?
Muk:Dar ce sa fac, Madhu?Nu realizez ce am avut cu tine.Ceai sau cafea.De fapt, dupa ce beau cafea pot avea orice cu tine.Mama!Un minut.Alo.Da, mama.Spune.
Shub:Iti voi spune mai tarziu.Mai intai spune-mi tu unde esti?
Muk:Dar mama, ce s-a intamplat?
Shub:Nu-mi pune intrebari.Spune-mi daca esti cu Madhu?
Muk:Mama, te rog vorbeste un pic mai incet.
Shub:Nu-mi spune tu mie cum sa vorbesc.Pleaca de acolo si vino acasa imediat.
Muk:Acasa?Dar de ce, acasa?
Shub:Fa cum am spus.Bine.Pa!
Muk:Alo.S-a inchis.
mad:Ce s-a intamplat Mukund?
Muk:Nimic, am intrebat-o care e problema de multe ori dar ea imi spunea mereu sa vin acasa.
Mad:Ar trebui sa te duci acasa.Nu te necaji de mine.Salonul este aproape asa ca voi merge pe jos pana acolo si te voi suna sa aflu ce s-a intamplat.Bine?
Muk:Madhu, imi pare rau.
Mad:De ce spui iti pare rau?Aceasta treaba este tot la fel de importanta, nu-i asa?Dar tu sa-mi spui ce s-a intamplat.
Muk:Desigur.
Mad:Dle, opreste masina.Chiar acolo.Pa. Mukund.
Muk:Pa.Ai grija.

**
Pad:Te rog, bea niste apa te vei simti mai bine.
Malik:Aceaste atacuri de tensiune sunt chiar teribile.
Pad:La urma urmelor de ce te stresezi asa de tare.
Mal:Nu pot evita asta.Si la urma urmelor asta nu este o treaba obisnuita.
Pad:Trishna, sun-o pe Madhu.
Tri:Mama, ea nu a ajuns la salon iar telefonul ei este inchis.Ea niciodata nu-si inchide telefonul in acest moment din zi.
Malik:De ce si-a inchis telefonul oare?
Pad:Tu fa ceva suna-l pe Mukund.El este cu ea.
Tri:Da.Il sun imediat.Nici el nu raspunde mama.
Pad:Oh Doamne!Te rog ai grija de ea.
Malik:Nu-ti face griji.Ei sunt impreuna, se vor descurca cu asta.Si amandoi stiu adevarul.
Roma:Hei, frate Trishna, Padmini, uitati-va la ziarele astea.Asta este in fiecare ziar.Nici macar unul singur nu a rata asta.
Tri:Noua iubita a lui RK?Madhubala!
Rom:Lasa toate alea si priveste aici"Noua iubita a lui RK."
Tri:Roma, uita-te la asta.Asta este chiar si mai rau.Noua jucarie iubita a lui RK, Madhubala.Rk..De ce superstarul RK a participat la logodna unei fete banale?Dar daca Madhubala este arestata in dragostea lui RK in timp ce il baga dupa gratii?
Rom:Lasa asta si priveste la poza asta etichetata.O intrare noua in inima lui RK, Madhubala.
Malik:Tace-ti din gura amandoua.Tace-ti, doar tace-ti.Ati citi ce ati vrut acum?Oh Doamne!
Rom:Dar frate..
Mali:Taci!Tu esti asa de proasta, Roma.

**
Baieti:Hei draga, pe cine astepti sa te sune?
Baiat:Spune-mi numarul tau sau ia-l pe al meu 9322.
Baiat:Dar prostule, cere mai inati o carte de vizita.
Fata:Ce?Tu nu vii?Bine.
Bai:Tu vii aici ziua, nu-i asa?
Fat:Madhu.
bai:Tu vii mereu aici ziua dar nu ne-ai spus, altfel era de mult fixata treaba.Te rog, lasa-ne sa intram.Sau ar trebui sa asteptam sa fim loviti de o masina.Dar madam , tie iti plac numai cei bogati sau mai este o sansa si pentru cei saraci ca noi?Cel putin uita-te la noi, draga.
Mad:Cum indraznesc?Noi ar trebui sa facem plangere la politie impotriva astfel de oameni.Ce s-a intamplat cu voi, fetelor?De ce va uitati la mine asa?
Fat:Madhu, lasa asta.Mai intai spune-ne, nu trebuia sa te logodesti ieri cu acel baiat?
Mad:Da, cu Mukund.M-am logodit ieri.Uite inelul.
Fat:Toate astea s-au intamplat la logodna, dar ce faceai tu cu RK?
Mad:Nimic, RK a participat doar la logodna mea.Asta tot.
Fat:Dar Madhu, nu inteleg nu este acelasi RK care impotriva lui a depus o plangere si l-ai bagat la inchisoare?Atunci cum de a participat la logodna?
Madhu:Sora mea lucreaza la filmul lui RK.Cand filmarile s-au terminat ei au venit impreuna.
Fata:Este ciudat, sora ta a primit un rol in filmul lui RK.
Fat:Ce ai facut de a devenit un membru al familiei tale?
Fat:Cum de a putu deveni mult mai important decat sotul tau?
Mad:Despre ce prostii vorbiti?
Fat:Madhu, nu sunt prostii.Totul este clar din acele poze.
Mad:Voi..Despre ce poze vorbiti?
Fat:Despre pozele tale cu RK.Si ce s-a intamplat afara este rezultatul acestor vesti iar tu te comporti de parca n-ai sti nimic?
Mad:Dar chiar nu stiu nimic.
Fat:Tu nu stii nimic?Atunci, ce scrie in aceste ziare?"Titlu:RK a participat la logodna iubitei.Iubita lui pe nume Madhubala s-a logodit cu altcineva. Dar romantismul dintre Madhubala si RK inca mai continua chiar si dupa logodna ei, in fata parintilor ei a socrilor ei si a sotului in devenire.Este ea aceeasi Madhubala Malik care l-a trimis pe RK la inchisoare pentru patru zile si acum este indragostita de el.Asa ca, care este relatia dintre Madhubala si RK?Este ea una dintre fanteziile lui sau o iubire temporara?"Acum vrei sa spui ceva?
Mad:Eu nu stiu cum de s-au intamplat toate astea?
Fata:Dar, Madhu nu sunt pozele tale?Atunci cine o sa te creada?Pozele niciodata nu mint.
"Fata:Hei uita-te e aceeasi fata.
Fat:Da.
Mad:Ce este, Mukund?
Muk:Nimic, am intrebat-o care e problema de multe ori dar ea imi spunea mereu sa vin acasa."
Madh:"De aceea lui Mukund i s-a cerut sa vina acasa."
Fat:Kavita, raspunde la telefon.
Kav:Da, dna.Programarea ta este confirmata?Da, nicio problema.Dna, dna Nair, si-a anulat programarea.
Dna:A anulat-o?Am stiut ca asta o sa se intample.Si ce s-a intamplat afara astazi, cine va prefera sa mai vina aici?Iar toate astea se intampla din cauza ta Madhu.Este a cincea programare pe ziua de azi care se anuleaza.
Mad:Dar, dna.
Dna:Imi pare rau, Madhu.Nu-mi pot risca afacerea din cauza ta.De ce nu pleci acasa.Pana cand totul va deveni normal, te rog nu veni la servici.Adevarul se va afla pana atunci.
Mad:Dar, dna chiar si tu stii ca nu este adevarat.
Dna:Te rog.
"Baiat:Tie iti plac numai baietii bogati sau chiar si saraci ca noi?Draga mea, vin-o la mine.
Dna:Totul este vizibil clar din aceste poze.
Fata:Sora ta a primit un rol in filmul lui RK?Ce ai facut de l-ai facut un prieten al familiei tale?Titlu:RK a participat la logodna iubitei.Fata pe nume Madhubala s-a logodit cu altcineva, dar romantismul dintre ea si RK continua chiar si dupa asta.Chiar in fata parintilor ei, a socrilor si a sotului.Madhubala si RK sunt vazuti ca un cuplu.Este aceeasi Madhubala Malik care l-a bagat la inchisoare pe RK pentru patru zile iar acum ea este prinsa in dragostea lui."
Om:Noi va aducem cel mai nou hit.Un cantec nou din noul film a lui RK, Quanant.Noul film a lui RK, Quanant.

**
Shub:Uite.Ai vazut aceste poze?Asta este motivul pentru care telefoanele din casa noastra au sunat toata ziua.Toata lumea m-a intrebat aceeasi intrebare."Esti oarba?Vei face asemenea fata nora ta?Nora care va locui cu tine este iubita lui RK."
Muk:Mama, ce tot spui?
Shub:Eu nu spun toate astea.Totii unchii si matusele tale spun asta.Eu n-am statura sa spun asta.
Pad:Nu vorbi asa, dna Dixit.Totul s-a intamplat in fata ta.Tu erai acolo.
Shub:Daca asta a avut loc fata mea nu l-as mai fi tras pe Mukund cu mine, afara.Dar totul a fost prin spatele meu.
Muk:Mama, nu s-a intamplat nimic.Toate astea sunt absurditati.
Tri:Matusa, toti eram prezenti cand aceste poze au fost facute.
Shub:Stiu ca toate astea s-au intamplat chiar in fata ochilor mei.Dar n-am fost acolo cand povestea a fost scrisa.Nici Mukund n-a fost acolo.Partea cand fata ta sa dus la filmare si a uitat de tot de logodna ei, RK participand la logodna neinvitat.Spune-mi acum care este relatia dintre ea si RK?


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 8:59 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 29 Iul 2012, 3:40 pm


*27th July -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Trish:Noua iubita a lui RK, Madhubala.
Fat:Titlul zilei:RK viziteaza, logodna iubitei lui.Aceasta iubita pe nume Madhubala s-a casatorit cu altcineva.
Shub:Ai vazut asta?Ai vazut aceasta poza?Vazand aceasta poza in casa mea, suna prea tare.Nora mea in devenire este iubita lui RK.De ce a venit RK la logodna neinvitat.?Spune-mi? Ce fel de relatie este intre ea si RK?"

Malik:Tu vorbesti de parca toate astea sunt adevarate.
Shub:Nu spun eu toate astea.Eu sunt intrebata.
Mali:Atunci explica-le.
Shub:De orice persoana din localitate, orice ruda, orice persoana de pe strada.De aceea am venit la tine alergand sa caut un raspuns la aceasta intrebare.Ce vad eu aici ca voi toti sunteti confuzi.Nu inteleg ce ar trebui sa fac?Sunt blocata de ambele parti.
Roma:O secunda.O secunda frate.Doamna incearca sa intelegi.Incotro indrepti argumentul?Tu nu stii acesti reporteri?Ei scriu despre absolut orice.Toate sunt doar zvonuri.
Shub:Nu stiu acesti reporteri.Tu ai avut experienta cu aceasta publicitate.Noi suntem simpli functionari de stat.Lumea ta si lumea mea are o multime de diferente.Voi sunteti impatimiti ai filmului.Noi nu stim nimic despre stilul vostru de viata.Si asta este ceea ce l-am sfatuit pe Mukund.Dar el inca nu este pregatit sa auda.Lumea voastra este falsa, aroganta..
Tris:Madam tu..
Pad:Trishna!
Shub:Uite draga, cand doi oameni mai in varsta vorbesc, copiii nu trebuie sa intrerupa.Mama ta nu te-a invatat?Nu, cum sa te invete?De unde sa aibe timp?Ea se trezeste de dimineata si merge la filmare.Acolo se casatoreste cu cineva.Si devine o sotie vitrega a altcuiva, noaptea spune directorul sa tina mana altcuiva si ea trebuie sa o tina.De unde sa aibe timp?Dna Malik tu trebuie sa fii obisnuita cu toate astea, eu nu sunt.Dar in viitor fata ta va deveni eroina.Tu vei satisfacuta in inima ta.Tu vei servi dulciuri.Nu-i asa?
Mad:Matusa.Valoarea durerii tale pe care o simti, noi toti o simtim ca si tine.Buna ziua, matusa.
Shub:Buna ziua draga.Fata lui RK, Madhubala!Eu nu spun asta.Orasul tot spune asta.Uite draga, demnitatea unei fete este ca sticla.Odata ce se sparge nu se mai poate lipi inapoi.Si chiar daca sunt lipite, semnele nu pot fi sterse.Acum, vezi tu si eu am o fata.Acum daca un baiat filtreaza cu ea pe strada.Nu-l voi arata cu degetul pe baiat.Voi acoperi fata, fetei mele.In felul asta si tu trebuia sa-ti mentii reputatia fara nicio pata.Pentru ca o buna reputatie este ornamentul unei fete.Ai inteles asta?Simt ca mama ta sigur a inteles.
Muk:Mama, este destul.
Shub:Tu nu intrerupe.Numai daca poti linisti reporterii atunci poti intrerupe.Altminteri nu incerca sa o faci pe desteptul.Deci dna si dle Malik daca tu trebuie sa-mi trimiteti fata voastra acasa la mine voi trebuie sa-i stergeti reputatia ei.Pentru ca si eu trebuie sa-mi casatoresc fata.Asa ca, eu plec.Sa mergem.
Muk:Imi pare rau.
Malik:Draga, cum as fi putut sa ma cert cu o femeie mai in varsta?Si Mukund a realizat adevarul.Iar cel mai important lucru este ca noi stim adevarul.
Tri:Glicerina, mama lui Mukund a fost foarte furioasa.Ea a fost doar..
Mad:Cine ma va crede pe mine?
Pad:Indiferent daca altii o fac sau nu, noi te credem.Noi toti te credem.
Rom:Cine isi va mai aduce aminte in cateva zile?
Tris:Asa este.
Mad:Iar pierderea care va loc in cateva zile..Oamenii au incetat de a mai veni la salon.Oamenii stau afara si-mi spun tot felul de lucruri.Totul a mers bine cu noi, nu-i asa?
Malik:Draga, totul va fi in regula.Iar daca noi stim adevarul acesta, chiar si lumea va sti acest adevar.Nu mai plange, draga.Nu plange.
Mad:Ce va primi fiecare?Ce va gastiga fiecare facand toate astea?

**
RK:Orice a fost primit, a fost destul.Dar dorinta mea nu a scazut.Chiar si acum dorinta de a o ruina este in inima mea.Alo, dna Dixit.
Shub:Alo RK, orice ai spus tu a fost facut tot.I-am lasat plangand.
RK:Nu-mi pasa deloc de altii.Ai facut-o pe Madhubala sa planga sau nu?
Shub:Am facut-o sa planga atat de mult incat lacrimile ei au trebuit sterse cu un prosop nu cu o batista.
RK:Madhubala..
Shub:Dar RK, din cauza acestei casatorii eu sunt ridiculizata in comunitatea mea.
RK:Dna Dixit, va trebui sa platesti ceva pentru acesti 25 lakhs Rs.Stai linistita.Aceasta casatorie nu se va intampla.Si vei intelege totul pana diseara.Este o problema de cateva ore, dna Dixit.
Shub:Ce?Ce vei face tu pana diseara?Alo.Alo.
RK:Diseara, acest lucru se va întâmpla.

**
Mad:Uite, Malik tensiunea ta creste foarte mult.Te rog asculta-ma hai sa mergem la doctor.
Mali:Nu te inecaji.Voi lua pastile si totul va fi in regula.
Mad:Dar Malik.
Malik:Nu, daca si dar.Adu-mi pastilele.Du-te.Ce ma inecajeste pe mine este cine si de ce a tiparit asemnea stiri depravate?Si aceste..Chiar si aceste poze n-au fost facute de fotograful nostru.
Rom:Ai absolut dreptate.Sunt sigura ca cineva a venit la logodna si a facut acest rau.
Malik:Iar unghiul din care au fost luate aceste poze este deasemnea diferit.
Tri:Malik, tu ai dreptate.In aceasta poza am fost cu Madhu.
Malik:Serios?
Tri:Dar cineva m-a editat pe mine si a lipit poza lui RK.Simt ca cineva incearca sa ne dafaimeze pe noi.Un minut.Ar putea fi cineva care incearca sa-l defaimeze pe RK?Si isi arata dusmania catre el prin asta.
Pad:Dar si noi suntem defaimati.
Rom:Exact! Frate daca asemenea lucruri continua femeia aceea batrana va anula casatoria lui Mukund cu Madhu.Ea doar incearca sa gaseasca o cale.
Pad:Curajoasa si cu tarie morala.
Trish:Rabdatoare in moment crucial.
Rom:Mantuirea dusmanului.
Pad:Si ce spui tu mai departe?
Mad:Cu sprijinul mamei mele, pot avansa asa.
Pad:Draga, nu te ingrijora.Vezi tu, intr-un fel sau altul cu siguranta va fi gasita o cale.Iar daca nu o cale va fi facuta.Nu fi descurajata.Noi toti vom fi cu tine.
Roma:Eu am o cale.
Tri:Ce?
Roma:RK.Da, RK...Chiar si el trebuie sa fie suparat de toate astea.Indiferent daca oamenii ne cred pe noi sau nu dar ei il vor crede pe el.Ii voi spune sa spuna adevarul oamenilor.Da!
Malik:RK, va trebui sa spuna ca toate astea sunt minciuni.Chiar si el stie asta.Ma voi duce la el.
Mad:Malik, opreste-te.Sanatatea ta nu este in regula, tu vezi doar.Ma voi duce personal.
Mali:Leoaica mea!Conditia mea nu este asa rea incat sa nu pot vorbi cu cineva sa-mi scap fata de probleme.Iar daca tu vrei sa vii cu mine, atunci vino.

**
Bit:Minunat!Ce tinta, sefu!Minunat!Sageata oamenilor a lovit tinta, dar tinta noastra a lovit sageata.Minunat!Sefu, spune-mi care este urmatorul pas de facut?
RK:Bittuji, noi nu trebuie sa facem nimic acum.Acum, ce se va intampla, se va intampla.
Bit:Sefu, o sa doara.Este facut din fier.N-am inteles?Ce vrei sa spui?Sunt confuz.
RK:Bittuji, Madhubala va veni la mine ea insasi.
Bit:Punct ochit!
RK:Madhubala!
Bit:Alo!Sefu, sa manac ceva si sa mor?Asta este minunat!Tu esti Dumnezeu in chestiune de Madhubala.Sefu!Cinste lui Dumenzeu!Madhubala a venit jos, impreuna cu tatal ei.Ce va trebui facut?Doua ore?Alo!Da, spune-le ca sefu este ocupat.Sa astepte.Minim doua ore.Bun?Bine.
Mad:Malik, ti-am spus sa nu vii cu mine.Vezi, cred ca tensiunea ta creste.Tu te rog, stai jos.
Malik:Madhu, sunt absolut bine.Dle, cat timp va dura ca el sa vina?
Paza:O sedinta este in curs, va trece ceva timp.
Mad:Uite, tu spune-i ca noi avem nevoie doar de 5 minute de la el.
Malik:Madhu, draga..
Paz:N-am spus ca are loc o sedinta?Daca el este sunat repetat, va incepe sa tipe.
Malik:Hai sa facem ceva.Haide, sa stam jos.Hai sa luam loc, acolo.
Mad:Malik, esti bine?
Malik:Sunt bine.Nu te ingrijora.
Mad:Malik, esti bine?Sa-ti aduc apa?
Malik:Nu.
Mad:Iti voi aduce apa.
Malik:Dar unde te duci?
Mad:Scuza-ma, pot primi un pahar cu apa?
Paz:Rece sau calduta?
Mad:Daca se poate calduta.De fapt, tatal nu nu se simte bine.
Paz:Bine, it voi trimite.Ai recunoscut-o?Ea este noua floare din buchetul al nostrului dn RK.
Paz:Zilele astea, al nostru dn RK, se deranjeaza numai de ea.
Mad:Ce porcarie, vorbiti voi?Nu va e..
Malik:Madhu?Madhu draga mea, vino aici.Nu ti-am spus ca nu vreau apa.De ce te certi cu ei?
Mad:Am cerut un pahar cu apa.Ei nici macar nu pot da asta.Malik..
Malik:Da.
Mad:Voi aduce apa de afara.
Malik:Nu vreau apa, draga.
Mad:Trebuie sa fie o pravalie pa afara.Voi aduce apa pentru tine.Tu stai si asteapta.Malik, uite aici.
Malik:Madhu, tu esti foarte hotarata.

**
RK:Bittuji!Mi-e mila de ei.Oare sa-i chem?
Bit:Da, doua ore deja au trecut, vezi tu.Hai sa-i chemam.
RK:Bittuji, mai intai spune sa serveasca cina.Iar apoi..
Bit:Apoi?
RK:Actiune.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 8:59 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 31 Iul 2012, 8:24 am


*30th July -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Shub:Daca erai interesata in aceasta relatie trebuia sa fii curata.
Malik:Trebuie sa-i spui lui RK ca totul este o minciuna.Chiar si el stie asta.Ma duc la el.
Mad:Malik, stai asa.Tu nu esti bine.Ma duc eu singura.
Malik:Nu ma simt chiar asa de rau incat sa nu pot vorbi cu cineva.Iar daca tu trebuie sa te duci..
RK:Sa-i chemama oare?
Bit:Au trecut deja 2 ore.Hai sa-i chemam."
Bit:Dle Bandhan, decate ori trebuie sa-ti spun ca sefu este ocupat.Te rog sa vii cu o programare.Fara programare nu pot vorbi cu tine.Da inchid acum.Ce surpriza placuta dra Madhubala!Tu esti aici?Minunat!Si el este aici.El este tatal tau, nu-i asa?Buna ziua.Cand ati venit?
Mad:Noi am asteptat..
Malik:Nu a fost de mult timp.
Bit:Am inteles.Ati servit ceva, ceai, cafea, suc..
Malik:Nu, te rog nu te deranja.Noi am venit sa ne intalnim cu RK.
Bit:De ce nu le-ati oferit sucuri?Stati sa vedeti ce pedeapsa o sa primiti.Daca sefu afla despre treaba voastra.Numai sa vedeti.
Mali:Te rog, nu te ingrijora.Noi suntem perfect, in regula.Doar..Noi numai am venit sa ne intalnim cu RK pentru un timp.
Bit:Imi cer scuze in numele lor.N-am stiut ca voi stati aici si asteptati de mult timp.
Mad:Au trecut 2 ore decand am venit aici.
Bit:Imi pare rau din adancul inimii mele.Veniti.Va rog, veniti cu mine.Haideti.Tu nu pari sa te simti bine.Ai luat medicamente?
Malik:Nu, nu, sunt bine.
Bit:Ai mers la vreun medic?Veniti.Veniti pe aici.
Rk:Voi aici?Va rog!Va rog, veniti.Va rog serviti micul dejun cu mine.
Malik:Nu..De fapt, noi suntem aici pentru..
RK:Stiu pentru ce sunteti voi aici.Bittuji, ei au venit aici pentru prima data.Arata-le putina ospitalitate.
Bit:Va rog, luati loc.Stati jos, va rog.
Mad:Noi suntem bine.Nu va dura decat 2 minute.Noi vom pleca imediat dupa asta.
RK:Ceremonia de logodna a ta a fost frumoasa.Stiu de ce ati venit aici?Voi ati venit sa ma invitati la nunat, adevarat?
Malik:Nu, nu chiar asa.De fapt, este altceva.Imi pare rau sa spun asta.Nu stiu cum sa spun asta..
RK:Tu nu pari a te simti bine.Vrei sa iei ceva?Ceai, cafea, medicamente..
Malik:Nu..Sunt bine.Tu..Numarul din ziar, adica articolul.
RK:Numarul?Bittuji?
Bit:Da sefu.
RK:Ai publicat vreun comunicat de presa, pentru numarul lui Trishna?
BiT:Sefu, nici nu se poate pune vorba de asa ceva.Fara sa te consult pe tine, cum as putea..
RK:Se pare ca problema a scapat pe undeva.Aceasta mass-media scriu orice despre mine.Maestre, ce scrie de fapt?
Mad:Tu, citesti ziarele, nu-i asa?
RK:Eu nu citesc stiri.Eu produc stiri.Gluma proasta!Cum spun ei, daca esti superstar si daca vrei sa dai un incepu bun zilei tale tu n-ar trebui sa citesti ziarele.Mass-media scriu numai porcarii despre mine.Asa ca, de obicei nu citesc ziarele.
Malik:De dada asta, mass-media a intrecut orice limita.Citeste asta macar odata.Uita-te.
RK:Mainile mele sunt murdare.
Bit:Scuze sefu, trebuie sa particip la un apel important.Ma voi intoarce.
RK:Maestre, citeste, te rog.Sunt numai urechi!
Malik:Bine.
RK:Da-i drumul.
Malik:RKji, eu.."Logodnica altcuiva, Madhubala.Noua favorita Madhubala, este iubita lui RK."
RK:Ce?Ce este asta?N-am inteles bine?Te rog, citeste din nou.Un pic mai tare.
Malik:"Logodnica altcuiva, Madhubala, este noua iubita lui RK."
RK:Pana astazi mass-media a obisnuit sa scrie numai impotriva mea.Asta a fost in regula.Acum ei tintesc fata ta, Madhubala.Ce presupune asta?Publicitate proasta.Porcarii!Maestre.Citeste mai departe.Ce mai scrie?
Malik:Mai departe, ei au scris foarte indecent, RKJi.Citeste dupa ce termini micul dejun.
RK:Nu, maestre.Acum chiar ca incep sa ma infurii.Citeste tu, te rog.Citeste tu.
Malik:Bine."Aceste poze pe care le poti vedea de la logodna care s-a petrecut in colonie erau amandoua familii prezente, sa sarbatoreasca logodna.Dar dupa asta, fata, fata pe nume Madhubala, in fata sotului ei in devenire si a socrilor ei, la imbratisat pe RK.Familia Madhubalei a fost fericita sa vada."
Mad:Da-mi mie."Se pare ca pentru privitori, familia este lipsita de traditie.Ce fel de logodna a fost?Unde fata a fost logodita cu un baiat iar ea pe alta parte romantiza cu superstarul RK.Surse sigure afirma ca Madhubala a ajutat-o pe sora ei cu un rol in filmul lui RK.Poate de aceea familia Malik este recunoscatoare lui RK.Asa ca, in ziua logodnei lui Madhubala s-a publicat umilul element."
RK:Ce obraznicie?Pana aici.Ei sunt foarte aspri, nu-i asa?Criticand pe altii.Dle, asteapta si ai sa vezi.Cum o sa-i dau in judecata!O sa depun o plangere pentru defaimare.Va fi o lectie pentru ei.Maestre, nu-ti face grija.Totul va fi bine.Pana cand nu vor veni la tine sa ceara iertare n-am sa-i iert.Bittuji!
Bit:Ce s-a intamplat, sefu?
RK:Bittuji, anuleaza filmarile mele pentru astazi.
Bit:Sefu, dar..
RK:Bittuji!In doua ore, vreau ca jurnalistii si scriitorii de la fiecare ziar si canalele tv.
Bit:Sefu, dar..
RK:Tu intelegi sau nu, Indiana?
Bit:Da, sefu.
RK:Nu-ti face griji deloc.Voi indrepta lucrurile.Maestre, eu stiu ca pentru un tata cat de important si sensibil este reputatia unei fete.El are grija de reputatie ei toata viata lui.Iar daca reputatia ei este barfita, nu este deloc acceptabila.Maestre nu te ingrijora.Da-mi o scurta pauza de doua ore.Voi indrepta lucrurile.Tu mergi acasa si odihneste-te.Dupa doua ore tu vei vedea la televizor ca totul va fi bine.Iar tu sa ai grija de tine.
Mad:Multumesc!
RK:Madhubalaji, nu-mi multumi acum, multumeste-mi dupa doua ore.Si indiferent de ce s-a intamplat..Imi pare rau.
Malik:Sa mergem, draga.
RK:Maestre!
Bit:RK cere ca in doua ore sa tina o conferinta de presa.In orice conditie trebuie organizata.Bine?Anunta-l pe Kapoor.
RK:Bittuji, arat bine in pozele color sau in alb-negru?
Bit:Sefu, tu arati bine in toate culorile.Chiar si alb-negru pare a fi colorat.
RK:Bittuji, ma gandesc sa fac un film alb-negru.
Bit:Desigur sa facem, sefu.

**
Roma:Frate, nu ti-am spus ca RK sigur ne va ajuta?Chiar si numele lui a fost implicat.
Tri:Bea acest ceai de plante.
Malik:Nu, nu.
Tris:Bea-l fara prea multa zarva.Te vei indrepta numai cu asta.Haide!Nu te ingrijora.In doua minute conferinta de presa va incepe.RK va indrepta totul.

**
Bitt:Mulţumesc din toată inima la toti, ca ati facut asta intr-un timp asa de scurt.Multumesc inca odata.A venit RK.Te rog, sefu, vino.
RK:Salut, baieti, salut."O noua intrare in inima lui RK.Barfa orasului.Noua iubita a lui RK, Madhubala o fata obisnuita din Mumbai.Madhubala, noua iubita a lui RK."Ce sunt toate astea?Voi toti ati scris numai prostii despre mine, pentru ca cea mai mare greseala a mea este ca sunt superstar.Madhubala Malik este o fata din clasa mijlocie.Ce grseala a facut ea de voi toti scrieti toate astea despre ea.Nu inteleg cum de mass-media poate fi atat de iresponsabila?Fara sa stiti adevarul voi toti ati afirmat totul a fi adevarat.Si sa va vinde-ti povestile voastre false afirmand ca fiind adevarate, care este absolut greşit.Nu este terminat.

Swat:Mama, totul este clarificat.Tu ai facut o problema din asta mai mult ca jurnalistii.Nu-i asa tata?
Tata:Da, desigur.Ea si-a facut griji fara nici un motiv si a alarmat pe toata lumea.Esti foarte capoasa.

RK:Stiu ca sunt o multime de ziare si reviste si este datoria voastra sa cautati povesti si sa le publicati asa ca oamenii sa le citeasca si sa cumpere ziarele si revistele voastre.
Illa:RK, noi n-am venit aici sa ascultam o lectura in presa.Te rog, treci la subiect.Multumesc!
RK:Subiectul inseamna, Madhubala.
Toti:Da, da.Ea este problema.Hai sa vorbim despre ea.Da spune-ne despre ea.Care este relatia ta cu ea?Te rog!Te rog, spune-ne.Te rog!
RK:Cum poate realitatea intre doi oameni sa fie decisa de o a treia persoana sau de voi toti?
Illa:Atunci, spune-ne tu.
RK:Ce adevar vreti voi sa stiti?Dupa ce aflati adevarul ce pedeapsa o sa-mi dati si Madhubala?Voi toti o veti rastigni ca a iubit?Daca Madhubala iubeste pe cineva este o mare crima?Dar, voi toti ati publicat-o ca o mare crima.

Tata:Asculta.

RK:Ca acea fata sarmana chiar n-a stiut ca realitatea dragostei ei si secretul ei va deveni titlul zilei in fiecare ziar.
Illa:Atunci este mai bine sa ne spui tu care este adevarul despre dragostea lui Madhubala.
RK:Adevarul si secretele despre dragostea lui Madhubala este aceleasi care au fost publicate in ziare.
Ziar:Este o stire de ultima ora.
RK:Madhubala ma iubit pe mine iar apoi a inceput sa ma adore.

Malik:Ce prostie vorbeste el?

RK:Nu este o crima sa ma iubeasca, nu-i asa prieteni?
Ziar:Tu vrei sa spui ca Madhubala te iubeste?
RK:Pozele niciodata nu mint.Dar acea fata sarmana n-a stiut ca jurnalistii stau dupa mine cu camerele noapte si zi.I-am spus de mai multe ori sa nu ma invite la logodna.Dar inima mea s-a totpit cand a insistat.Apoi a fost barfa orasului.
Illa:Deci, Madhubala este indragostita de tine?Foarte interesant.Esti si tu indragostit de ea?
RK:Eu?In timp ce o uram n-am stiut cand am inceput sa o iubesc.Noi am petrecut o multime de momente dulci in secret.De fapt, m-am indragostit profund de ea in acele momente.Dar aceasta inima a trebuit sa se franga.S-a logodit cu altcineva.Ea nu este destinul meu.Ce ar trebui sa fac?Dar am iubit-o pe Madhubala, imens.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 8:59 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:33 pm


*31st July -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Masterji, stiu cat de importanta este demnitatea unei fiice pentru un tata.Iar daca demnitatea este amenintata atunci nu va fi acceptabil pentru mine, deloc.Tu poti merge acasa sa te odihnesti.Si tu poti vedea la televizor in doua ore ca totul a devenit la normal.In doua ore, vreau jurnalistii a fiecarui ziar si reporterii de la canalele de stiri.Cinstea Madhubalei din inima si dorinta ei este exact aceea care a fost tiparita in ziare.Dar RK are o dragoste nemasurabila pentru Madhubala.De aceea indiferent de ce scrie in ziare despre mine si Madhubala este adevarat."
Ill:Tu ai spus-o si noi am crezut-o.Poate fi posibil ca tu sa faci o poveste.De ce ar trebui ca eu sa fiu de acord ca tu spui adevarul.
RL:Atunci spune-mi tu de ce as minti, dra Ramani?Accept in fata intregii lumi.Ca iubesc o fata care locuieste intr-u hostel.Madhubala Malik este o fata de clasa mijlocie.Iar eu sunt superstarul RK.Dra Ramani, da-mi voie sa-ti spun ca o persoana minte numai cand are un beneficiu din asta.Care este beneficiul meu din asta?Cateodata simt ca Madhubala a profitat de mine iubindu-ma.Nu mai conteaza daca a facut asta.Totul este permis in dragoste si pasiune.Ce am primit iubind-o?Doar ca inima mea franta s-a frant un pic mai mult.Iar ea..Facand o plangere impotriva mea nu doar ea ci si intreaga familie a crescut in faima.Sora ei a intrat in filme.Mama si matusa ei care sunt artiste junioare va primi mai mult de munca acum.Iar tatal ei care este cascador..Tatal ei!Dl Shamsher Malik nu este tatal lui Madhubala.Doar numele lui de familie, Malik apartine Madhubalei.
Om:Ce este asta.Sunt stiri de ultima ora.
RK:Stiu baieti, relaxati-va.Da asta este adevarul.Conceputa de cineva si mama este altcineva.
Pad:Trishna, unde este telecomanda.Nu vreau sa vad toate astea.Opreste toate astea nu vreau sa vad.
Mad:Eu vreau sa vad.Vreau sa vad cat de jos poate sa cada acest Rashabh Kundra.
RK:Pe cine cheama tata, Madhubala. Imi pare rau de cuvintele mele.Pe cine considera tata Madhubala, nu s-a casatorit legal cu mama Madhubalei pana in ziua de azi.
Fem:Ce vrea sa spuna cu asta? Dumnezeule mare el defaimeaza.
RK:Voi si eu poate credem ca ei traiesc o relatie in prezenta generatie.Asa numitii mama si atat al Madhubalei au fost moderni de acum 20 de ani.Mentalitatea lor nu este ca a noastra.Ei sunt foarte deschisi.Ei nu se implica in legile, regulile culturii lumesti.Cum se spune, asa mama, asa fiica.Fata este exact ca si mama.Mama poarta mangalsutra in numele altcuiva dar pe placa casei este scris numele altcuiva.
Fe:Asta nu se intampla?Ce fel de cultura este asta?
Mad:Mama!
Tri:Mama.Mama, ce conteaza daca cineva ne critica?Noi stim ca tu esti curata.Nu are nicio importanta.
mali:Ce diferenta ar face?Face diferenta..Conteaza.
Rom:Frate, ce se va intampla acum?
Mali:Roma, uita-te , el ma face de rusine in fata lumii intregi.
Rom:Nimeni nu va crede asta.Tu calmeaza-te frate.Nimeni nu va crede.Crede-ma.
Mali:Roma, tu du-te afara si verifica in ochii lumii si vezi.Perspectiva lor s-a schimbat.In fata unei furtuni false cum lampa adevarului va mai fi aprinsa.Daca nu toti oamenii, macar unii dintre ei vor avea in minte.
Fem:Un asemenea lucru rau li s-a intamplat lor.Asa oameni curati au fost patati.
Om:Trebuie sa fie un motiv pentru asta.
Malik:Va rog, iertati-ma si mergeti la casele voastre.Va rog, lasati-ne singuri.
RK:De indata ce Madhubala a pus inelul altcuiva la logodna ei dar ochii ei ma cautau pe mine.Se poate intampla cu fetele din familii dezintegrate.Se intampla.Ele au nevoie de un umar sa-si odihneasca capul si sa planga.De cate ori Madhubala isi pune capul pe umarul meu si plange dragostea mea pentru ea devine mult mai..
Roma:Liniste!Asta se poate intampla in familia ta dar nu si in a mea.Asta nu se intampla in familia mea.Ai inteles.Vezi Trishna ce spune el?Uite ce spune despre fratele meu si de Padmini a mea.Daca el spunea asta in prezenta mea atunci sigur as fi facut...
Tri:Malik!
Rom:Frate.
Tri:Malik.Unde te duci, Malik.Malik.Malik.
RK:Chiar si acum camasa mea este uda de lacrimile ei pe care ea si-a pus capul si a plans.
Rep:Deci, dle.Ce s-a intamplat ieri?Te rog, spune-ne in detaliu.
RL:Cel cu care s-a logodit.Ea dansa cu el.Ea era in bratele lui.Dar inima ei batea pentru mine.Si apoi s-a intamplat ce trebuia sa se intample.Ea a alunecat din bratele lui.Si inainte sa cada am prins-o.In prezenta lui RK, Madhubala nu va cadea niciodata.Cu nici un pret.Iar aceste poze sunt dovada dragostei noastre.
Muk:Ce spune acest om depravat?El vorbeste numai prostii.Spune numai minciuni.Minte ostentativ.
RK:Se spune ca nu conteaza cat de mult incerci sa ascunzi dar pozele mereu spun adevarul.
tata:Mukund, ce tot spune el?Tu vezi?
Muk:Eu nu stiu.
Shub:Dar, fiule, ce stii tu despre familia ei.Tu doar asculta.Vei afla totul despre fiecare si asta dupa logodna.Oh Doamne!
RK:In fine, multumesc foarte mult ca m-ati ascultat.Doar prin voi toti ma rog pentru binele lui Madhu.Madhu si acel baiat..Care este numele lui?Las-o balta!Oriunde s-ar afla sa fie fericiti.Ca o sa locuiasca in Mumbai sau in Hayderabad sa fie prosperi.Eu doar am o durere ca iubirea mea adevarata nu a fost niciodata realizata.Madhubala!
Rep:Dle, spune-ne despre familia Madhubalei?
Bit:Te-ai distrat?Ai gustat?Acesta este rezultatul provocarii lui RK.Acum inchide telefonul.Inchide telefonul.
Muk:El crede ca sunt un lunatic orb?Eu stiu care este tot adevarul.El cred ca indiferent de ce spune eu voi accepta?
Shub:Dar fiule, el are dovezile adevarului.Tu ai dovezile adevarului tau?Si asta este adevarat ca RK o cunoaste pe Madhubala mai mult decat tine.
Muk:El vorbeste numai porcarii.El spune numai prostii.Numai prostii spune.
Shub:Demnitatea familiei s-a pierdut.Tu vei sparge si arunca tot?
Muk:Acest adevar?Cine a dezvaluit acest adevar?El facut.Cu aceasta poveste imaginara, poate cineva sa dezvalui adevarul despre cineva?
Shub:Tu poti tipa intr-o camera inchisa si intezice accesul parintilor tai si a sorei tale.Dar cei care ne asteapta pe noi afara sa ne puna intrebari de ce nu te duci sa le interzici si lor.
Muk:Mai intai ia tu aminte.Apoi vor lua si ei aminte.Ca asta este o conspiratie a lui RK.
Swa:Dar frate, Madhubala nu a spus despre parintii ei.Cum poate fi asta o conspiratie de a lui RK?
Tata:Uite fiule nu sunt de acord cu RK.Dar nici nu am raspunsurile la multe intrebari ale mamei tale.Spune-mi un lucru.Voi ati depus un dosar impotriva lui RK.Voi l-ati bagat in inchisoare.De ce ia dat un rol in filmul lui, sorei lui Madhubala?Spune-mi asta?De ce a participat RK la logodna ta?Raspunde.
Shub:Acum, ma voi intoarce intr-un minut. Uita-te la asta.In spatele tau de ce se uita Madhubala ta la RK?Tu nu stii, fiule.Asta este un nivel ridicat de aventura a lui Madhubala si RK.Iar aceasta Madhubala il prosteste pe fiul meu.
Muk:Wow, mama.Wow!Astazi, eu nu pot face fata mai deloc.A cui mama esti tu?A mea sau a lui RK?
Shub:Ce?

**
"Pad:Mulrumesc, dle doctor.
Dr:Nu-mi multumi mie, multumestei lui.
Pad:Opreste.Opreste.
Om:Dna, numele tatalui fetitei trebuie completat pe aceast formular.Tu?
Malik:Numele tatalui copilului este Shamsher Malik.Si semnand pe aceste formulare nu falsific o relatie.Dau legalitate statutului lui Madhubala.
RK:Dl Shamsher Malik, este tatal lui Madhubala.Ea a fost conceputa de cineva iar tatal este altcineva.El si mama Madhubalei nu sunt casatoriti legal.Si in ciuda a toate astea Madhubala si familia ei locuieste in casa lui dlui Shamsher.Fata este exact ca si mama.Este sotia cuiva si locuieste cu altcineva.Dl Shamsher Malik..El si mama lui Madhubala nu sunt casatoriti legal."
Pad:Nu!
Mad:Mama!Mama!Revino-ti in fire!
Pad:Cum sa-mi revin?Cum sa-mi revin?De ce el a facut asta?Daca ei mi-au distrus reputatia as fi tacut din gura.Dar cum de a put sa-l implice pe Malik?
Mad:Nu mama.
Pad:Intr-un fel el nu este legat de noi.Dar in trecutul atator ani el a trait pentru noi.Iar astazi.Astazi, dupa cedarea lui cum cineva poate sa-l vorbeasca de rau.
Mad:Mama, ce diferenta poate face minciuna cuiva?Tu stii ca noi stim care este adevarul.
Pad:Adevarul?Sa ma intrebe pe mine cineva care este adevarul?Le voi spune care este adevarul.Le voi spune care este relatia mea cu Malik.Te-am avut in pantecele meu si o tineam pe Trishna de mana.20 de ani in urma am aterizat in Mumbai.In acest necunoscut oras, ce putea sa devina o mama fara ajutor, pe strada?Chiar si astazi tremur la fiecare gand, Madhu.Si in acest timp Malik a venit in viata mea ca un inger.El nu numai ca mi-a dat un adapost dar mi-a dat si protectie.Si el este..Sotul meu si tatal tau niciodata nu si-a indeplinit aceste datorii.El nu si-a indeplinit nicio datorie.El a fost inclinat sa-si ucida familia lui proprie.Malik, nu numai ca va dat la amandoua numele lui.Dar el cu adevarat va considerat pe amandoua ca si fetele lui.Si niciodata nu mi-am imaginat ca relatia platonica pe care eu si Malik am impartit-o va fi patata vreodata si te va afecta pe tine, Madhu.Niciodata nu mi-am imaginat.Niciodata nu mi-am imaginat.Madhu, niciodata nu mi-am imaginat asta.Am pierdut astazi, Madhu.Am pierdut.
Mad:Destul, mama.Acum, calmeaza-te.Este destul.Numai plange.Tu esti curajul meu, nu-i asa?Atunci cum poti sa te prabusesti?Amandoua fete ale tale nu te va lasa sa pierzi.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:00 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 02 Aug 2012, 12:40 pm


*1st Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Dl Shamsher Malik nu este tatal Madhubalei.Ea este nascuta de cineva iar tatal este altcineva."
Pad:Madhu, astazi sunt distrusa.Sunt invinsa astazi, Madhu.Sunt invinsa.
Mad:Destul, mama.Acum calmeaza-te.Spune ca este destul.Numai plange.Tu esti curajul meu, nu-i asa?Atunci cum poti sa te prabusesti?Amandoua fete ale tale nu te va lasa sa pierzi.Si daca tu n-ai pierdut in fata lui Balraj in acea zi atunci cum poti accepta infrangerea astazi.Si indiferent de ce vrea acel Rishabh Kundra sa faca lasa-l sa faca.Indiferent de ce vrea lumea sa creada, lasa-i sa creada.Noi stim adevarul, nu-i asa?Dumnezeul nostru stie adevarul.De realitatea dintre tine si Malik.Sunt la fel de mandra cum am fost si inainte.Mama, tu te-ai luptat singura pentru mine si sora, nu-i asa?Dar astazi noi toti suntem cu tine.Noi vom lupta pentru tine si familia noastra.Nu-i asa?Destul!Acum tu nu te vei prabusi.Noi vom lupta acum.Nu-i asa?Haide.Vino sa meregm acasa acum.
"RK:Dl Shamher Malik nu este tatal Madhubalei.Doar numele de familie este Malik."
Jig:Frate.Frate.Frate.Frate, nu te mai gandi atat de mult.Tu nu trebuie sa te necajesti deloc de acele lucruri rele.Nimic nu s-a intamplat.Trishna, da-i medicamentele.
Tri:Malik, daca cineva spune ceva se va schimba ceva?
"Mal:Decate ori iti spune dna Malik, fata ta se ingrijoreaza.Acum toate grijile tale sunt ale mele."
Mad:Sora tu stai cu Malk.O voi duce pe mama inauntru.

**
"Mad:O infumurata si mandra persoana care n-are nici macar amabilitatea sa-si ceara scuze dupa accident.Ce poate face altceva decat sa creeze o scena.Dle Rishabh Kundra te voi pedepsi."

**
"RK:Adevarul in inima lui Madhubala, adevarul din inima ei este acela care este tiparit in ziare.Oare m-a iubit Madhubala si a profitat de mine?Madhubala a pus inelul altcuiva dar ochii ei ma cautau pe mine."
Mad:Mukund!
Tri:Nu, Glicerina, nu.Nu Glicerina.Nu!Nu Glicerina.Daca tu te prabusesti cine se va descurca cu mama?Noi nu vom plange.

**
Bit:Deci, madam ce spuneti?Cum poti compara acea umila Madhubala cu tine?Conferinta de presa a fost pentru cazul de la politie.Si nimic mai mult.Sefu, dupa conferinta de presa toate cele cinci eroine ale tale au devenit nesigure.Ele n-au putut sa doarma toata noaptea.Le-a pierit somnul.
RK:Bittuji, aceste cinci poate au dormit sau n-au dormit dar cea care chiar n-a dormit este Madhubala.
Bit:Sefu, ce a mai ramas pentru ea?Tu ai facut totul.Tu ai ruinat-o.Acum capitolul ei s-a inchis, sefu?
RK:Bittuji, mai mult decat dragoste sunt pasionat si de dusmanie.Tu mai ai poze care inca n-au fost publicate?
Bit:Am sefu!Am multe.Dar ce trebuie facute cu ele?
RK:Bittuji, voi impartasi toate pozele prin sms si mms cu fanii mei.Vreau ca semnul dragostei mele ajunga la fiecare fan al meu.
Bait:Hei, uita-te la asta.
Fat:Uitati am un mms.Veniti repede.Doar sa vedeti.
Dna:Sharmila, fa-ti treaba.Il voi pasa voua.Plecati.
Bai:Hei, Raj.Uite ce poza este asta?
Raj:Arata-mi.
Bai:Imreuna cu RK.
Raj:Arato.Aratami-o.
Bai:Profesorul nostru.
Tata:Ce se intampla aici?
Bai:Imi pare rau,dle. Nu este nimic.
Tat:Ce se intampla?Arata-mi.
Bai:Nu este nimic, dle.
Tata:Da-mi telefonul.Ti-am zis sa-mi dai telefonul.
Bai:Tu stii cine este ea, nora in devenire a profesorului.
Bai:Ce spui?
Bai:Adevarat.

**
Mad:Mama, unde este?
Tri:Sta culcata.Ma ingrijorez de mama.
Mad:Chiar si eu imi fac griji.Niciodata n-am vazut-o pe mama asa.
Shub:Pastrati aceasta placa neprielnica a voastra.
Malik:De ce te porti asa?
Shub:Cine esti tu?Nu te recunosc.Cine este el?Cine esti tu pentru ea?
Mad:Matusa, ce spui?
Shub:Voi toti impreuna m-ati prostit.Tu te-ai logodit ai facut o alianta.Dar n-ai simtit ca trebuie sa ne spui despre relatia familiala.In ultimii 20-25 de ani a cui mangalsutra port si pentru cine cinstesc acest vermilion, pentru acel care-l consider sotul meu.Cei care au fost nascuti din pantecele meu sunt acei care numesc fiul si fiica mea.Este aceasta relatie fara nume si rusinoasa traditia ta?
Tri:Matusa, fara sa stii adevarul cum poti sa ne implici in asa ceva?
Shub:Dna Padmini, tu spune-i fetei tale ca mai ieri te-am numit dna Malik.Atunci, n-a fost responsabilitatea sa ma corectezi?De ce n-ai spus adevarul?Bine, uita de asta.Tu spune-mi acum, este Madhubala fata lui nascuta sau nu?
Pad:Vezi tu, dna.Tu vino inauntru iti voi spune tot adevarul.Dar te rog, tu vino inauntru.
Shub:Eu nu pasesc intr-o asemenea casa compromisa.
Mad:Matusa.
Shub:Uita de mama ta.Tu spune-mi.Tu n-ai gasit necesar ca logodnicului tau, viitorului tau sot ar fi trebuit sa-i spui ceva despre relatia ta.De unde vii, cine esti cum ai fost crescuta?Fiul meu nu stie nimic, RK stie totul.Iubita lui RK..Madhubala.Amandoua l-ati prostit pe sarmanul meu baiat.Sunt suparata de aceea o intreb.Daca manierele mamei sunt asa atunci la ce sa ne asteptam din partea fetelor?Nu-i asa?
Mad:Destul, matusa.Este destul.O femeie fara ajutor si fetele ei li s-au dat adapost in acest oras de Roma si Malik.Iar acest adapost nu este considerat a fi un pacat, de Dumnezeu.Tu poti intreba pe fiecare din acest hostel.Ei ne-au vazut cum am crescut.Ei iti vor spune ce relatie are mama si Malik.Chiar si Dumnezeu este martor la asta, matusa.
Shub:Asta este un sms de la oameni nevinovati si curati.Padminiji, uite.Uite, acum.Ai vazut?Vino incoace, eu nu intru intr-o casa asa murdara.Voi veniti afara.Uite.Draga tu de ce stai acolo?Vino afara.Uite.Vino afara.Acum cine a mai ramas?Uite, vezi?Lui i s-a facut rusine.Macar lui ii este rusine.Tu ai marturist adevarul, nu-i asa?Tu considerai acesti vecini ca martorii tai.Logodita cu cineva si distractie cu multi altii.Trebuie sa confrunt asemenea oameni cu care fiul meu o sa faca o alianta.

Om:Daca tu trebuie sa pleci atunci pleaca pe calea asta.
Malik:Unde este RK?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 03 Aug 2012, 6:37 pm


*2nd Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Pad:Madhu sunt daramata.
Mad:Fetele tale niciodata nu te vor lasa sa cazi.Noi vom lupta.
RK:Biituji, imparte acele poze cu fanii nostri prin sms si mms.Vreau ca semnatura dragostei mele sa ajunga la fiecare fan.
Shyb:Pastreaza aceasta strachina ghinionista a voastra.Doar arunca o privire."
Malik:Unde este RK?
Om:Frate Shamsher ce s-a intamplat?
Malik:Unde este RK?
Bit:Tu te astepti ca eu sa-ti spun?Inca nu esti satisfacut cu toata aceasta drama?Ca ai venit aici sa dramatizezi mai mult?Hei, paza nu lasati niciun nebun inauntru.Dati-l afara.
Fata:Ce se intampla acolo?De ce se bat?
Bit:Hei Gulup opreste asta.Acest om a inebunit.Tineti-l.Hei, paza de rezerva.Unde sunteti baieti?Aici este un om nebun, prindeti-l.El bate pe toata lumea de afara.Voi ce face-ti?Cineva sa-l opreasca si sa-l dea afara.
Malik:RK.Unde esti?
RK:Lumina!Motor!Actiune!
Malik:RK.
malik:Da-te la oparte.
Bit:Nu, tu nu poti sa ma atingi.
Malik:Esti mort!
RK:Maestre!
Bit:Acum tu estu mort.Sefu, el a inebunit.Tineti-l cum trebuie.
RK:Maestre caraghioslacurile tale imi aminteste de fata ta.Fata ta este exact la fel ca tine.Oh, imi pare rau.Ea nu poate fi ca tine.Pentru ca tatal fetei tale Madhubala este altcineva.
Malik:Iti voi spune eu cine este tatal ei real.Tu esti un tip atat de josnic.Te voi invata lectia umanitatii.
Bit:Tu esti mort astazi.
Bit:Tine-l bine, opriti-l.Hei, tine-l de ce va uitati la mine?Hei, opreste-l.
RK:Maestre acesta nu este o secventa din filmul tau.Tu te vei rani.La fel ca fata ta Madhubala.
Malik:Sa nu indraznesti sa scoti numele fetei mele cu gura ta spurcata.Nimeni sa nu se bage intre noi.Cu voi n-am nimic de a face.Acum spune-mi..
Bit:Nu inainta?
Malik:Cine te va mai salva?
Bit:Iti spun sa numai faci un pas.
RK:Tu simti durerea?Asta am simtit si eu.Acum aceeasi durere va fi suportata de catre fiica ta Madhubala, pentru totdeauna.
Bit:Omorati-l!
RK:Ai fost in inchisoare vreodata?Nu?Atunci cum sa stii cum este sa fii in inchisoare pentru patru zile si patru nopti.Si asta dun cauza fetei tale Madhubala.
Malik:Nu spune numele fetei mele...
RK:Tu ar trebui sa-mi fii recunoscator.O fata care o fost un nimeni pana ieri, este renumita acum din cauza mea.Deci pentru toate motivele gresite.Tineti-l in viata.Si aveti grija de orice altceva.
Bit:Tu ai facut un lucru teribil daca l-ai lasat pe mana mea, sefu.Loveste acum.Ridica-te si loveste-ma.Numara fiecare os si rupe-l altfel vi le rup eu pe ale voastre, ati inteles?
Om:Dar este inconstient.
Bit:Trezeste-l.Nu este un lucru bun.Odata acolo, bate-l din nou.

**
Pad:Roma unde a plecat Malik?
Rom:Fratele intr-adevar este foarte suparat.De indata ce se mai calmeaza, va veni inapoi.
Pad:Asta nu este un temperament care se va calma.
Rom:Daca acea batrana nu era soacra in devenire a lui Glicerina, o rupeam in bucati.
Tris:Si mama tu nu trebuie sa o mariti pe Glicerina in acea casa, care in loc sa ne sprijine ca trecem printr-un moment greu ea se alatuta lumii inregi sa ne insulte.Iar Glicerina, nici tu..
Pad:Taci din gura Trishna.Aceasta casatorie, familie si alianta nu este o joaca de copii, sa o faci si sa o desfaci dupa cum doresti.
Mad:Mama, sora a spus-o intr-un moment de furie.Tu esti bine, nu?
Pad:Madhu, vreau sa fiu lasata singura pentru un timp.
Mad:Roma, Malik nu ti-a spus nimic inainte de a pleca?Unde se duce sau cand se intoarce?
Tri:Nu stiu.Si nici nu raspunde la telefon.
Om:Roma.Roma.
Rom:O secunda.
Om:Shamsher s-a dus la studioul de filmare a lui RK.
Bit:Voi deja sunteti obositi de cand il tot bateti pe el.Eu inca nu sunt.Bateti-l.Haide!
Tri:Suna Roma!Poate s-a intors Malik.Raspunde.
Mad:Roma!S-a intors Malik, acasa?
Rom:Nu.L-ati gasit?
Mad:Nu, Roma nu l-am gasit inca.Asculta, nu-i spune mamei nimic.
Rom:Am reusit sa pastrez asta pana acum.Dar pana cand?Daca ea intreaba despre voi si fratele atunci ce o sa-i spun?
Mad:Uite nu stiu cum vei face.Intr-u fel te vei descurca cu lucrurile acolo.Noi il cautam pe Malik sa-l aducem acasa.
Rom:Bine.Voi incerca sa ma descurc cu lucrurile de aici.
Mad:Pa.Sa mergem.
Pad:Ce s-a intamplat, Roma?De ce plangi?
Rom:Noi toti.Noi toti plangem.Ne-a lasat Dumnezeu alta optiune sa n-o facem?El nea plouat cu amaraciune.
Pad:Roma.Eu nu te-am vazut niciodata plangand asa de usor.Care este problema?Spune-mi.Spune-mi ce s-a intamplat?Unde este Malik?Unde sunt copiii mei?
Mad:Malik.
Tri:Malik.
Mad:Malik.
Tri:Malik.
Mad:Sora, tu cauta acolo.Eu ma duc sus sa caut.
Tri:Malik.
Mad:Malik.Malik.
Mad:Sora sanatatea lui Malik nu este buna.Daca..Daca i s-a intamplat ceva atunci?Daca ceva obraznic..
Tri:Nu, Glicerina.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla lui Malik.
Pad:Care este problema? Roma, spune-mi.De ce nu spui ceva?Ce s-a intamplat?Roma!
Om:Sefu, el este aproape fara viata.Ce ar trebui sa facem acum?
Bit:Bine, numai are viata ramasa.Chiar si voi sunteti obositi.Voi oameni minciti din greu.Mai intai sa ne invigoram pentru un timp.Oamenii care asteapta afara trimiteti-ii inauntru.Plecati!Plecati.Alo, dle Kapoor sunt la cina cu un difuzor.

Mad:Shamsher Malik a fost batut fara mila de oamenii lui RK.Iar tatal meu lipseste de atunci.
Pol:Ia-i vazut pe oamneii lui RK batandu-l?
Tri:Nu, dar..
Pol:Ai vreo dovada impotriva lui?
Mad:Dar dle inspector noi va spunem asta.Atunci..
Pol:Legea nu considera asta o declaratie.Noi nu putem face nimic fara evidente.
Pol1:Dle, aste este o problema personala intre RK si aceasta fata.Ieri a fost publicat in ziare.Ea este iubita lui RK.Ea este aceea.
Pol:Oh!Ea este acea fata?
Mad:Da.Eu sunt Madhubala Shamsher Malik.Acum tu ar trebui sa stii de ce RK incearca sa ne tulbure pe noi.Si dle inspector si disparitia tatalui meu este tot din cauza lui.Inspectore Khan noi suntem speriate.De aceea noi am venit la tine sa facem o plangere.Fereasca Dumnezeu daca RK ia facut ceva lui Malik.
Pol:Scuza-ma.N-am nici un interes in problemele tale personale.In masura in care un raport este in cauza poate fi depus numai daca persoana este disparuta 24 de ore.Imi pare rau dar voi trebuie sa asteptati pana atunci.Scuzati-ma.
Tri:Madhu!Nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla lui.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:00 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 04 Aug 2012, 4:30 pm


*3rd Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tu simti durerea?Si eu am simtit la fel.Iar acum fata ta Madhubala va trece prin asta toata viata ei.
Bit:Sefu, ce ar trebui sa facem cu el?
RK:Tine-l in viata.
Mad:Shamsher Malik, oamenii lui RK l-au batut in totalitate.Iar dupa asta tatal meu a disparut.
Pol:O plangere de disparitie trebuie depusa, cel putin dupa 24 de ore de la disparitie.Deci fetelor voi trebuie sa steptati "

Muk:Dar mama, de ce a fost nevoie sa te duci acolo?Ei deja sunt tensionati iar tu i-ai facut pe acei sarmani..
Shub:Saracii oameni?Vai, dragule, vai!Tu esti atat de ingrijorat de ei.Si ce zici de mine?Eu sunt ingrijorata numai de tine si familia mea.Atata tot.
Muk:Mama, RK minte iar tu..
Shub:Vai, dragule!De ce esti atat de disperat sa fii inselat, la urma urmelor?Bine, daca ma convingi raspunzandu-mi la doua intrebari atunci voi fi de acord cu tine.Accepti?Spune-mi.Care este numele tatalui real al Madhubalei?Raspunde la asta.Haide!De ce esti asa de tacut?Bine atunci spune-mi cum se face ca dl Malik are legatura cu mama lui Madhubala?Raspunde-mi.Tu nu ai un raspuns, adevarat?Atunci pleaca.Du-te si intreaba familia lui Madhubala de relatia lui cu ele, astfel incat sa-l tina cu ele.Si ce spui despre caracterul lui Madhubala a ta care traieste cu o asemenea legatura de familie ilegala.Te-ai gandit vreodata la asta?Te-ai gandit?Sau procesul tau de gandire s-a tampit din cauza dragostei ei?Raspunde-mi?
Muk:Madhu, nu este asa, o stiu foarte bine.
Shub:Toata lumea stie despre ea.Tu vrei sa te casatoresti cu femeia tinuta de RK?
Muk:Mama!Despre ce vorbesti?
Shub:Eu iti spun ce toata lumea spune, bine?Tu deja erai orbit de dragoste dar acum se pare ca ai si surzit.Raspunde la telefon.Trebuie sa fie numai ea.Haide raspunde.Raspunde!Ce prost a facut din fiul meu.Doamne, te rog salveaza-mi baiatul de fata asta.Ea romantizeaza cu Rk si se marita cu tine, gandeste la asta.
Muk:Da, Madhu.
Mad:Mukund!Mukund!
Muk:Ce s-a intamplat?De ce plangi?
Mad:A disparut Malik.
Muk:Adica ce?
Mad:El a fost la studioul lui RK si a fost batut foarte rau acolo.Si..
Tri:Fii curajoasa lasa-ma pe mine sa vorbesc cu el.Calmeaza-te.Mukund, Malik a disparut.Noi nu stim unde este si nimeni nu vrea sa ne spuna nimic.Politia nu este gata sa ne scrie plangerea noastra.Tu si tatal tau stiti cumva pe cineva care sa ne ajute?
Muk:Unde sunteti chiar acum?La ce sectie de politie sunteti?
Tri:Alo!Alo!
Fem:Numarul format este inchis.
Tri:Este inchis.
Muk:Da-mi telefonul, mama.Da-mi telefonul, mama.
Shub:Nu te voi lasa deloc sa vorbesti cu ea.
Muk:Mama, niste derbedei l-au batut pe Malik si a disparut.Da-mi telefonul.
Shub:Ce este asa de surprinzator, fiule?Este normal pentru ei.Multumim lui Dumnezeu ca Madhu este in casa ei proprie.Dar aceea ce se intampla acolo daca ea vine in casa noastra dupa casatorie acelasi lucru se va intampla si in casa noastra.Tatal tau va fi atacat imreuna cu mine si tine.Tu doar te-ai logodit daca continua asa sora ta Swati va avea de suferit pentru asta.Din cauza greselilor lui Madhu si a familiei sale.Swati va suferi.Gandeste la asta macar odata.Tu ai devenit nebun în dragoste.
Tri:Mukund are telefonul inchis.
Mad:El poate vine incoace.
Pad:Ati reusit sa aflati ceva despre Malik?
Rom:Vorbiti?Ati aflat ceva despre Malik?
Pad:Absolut nimic?
Rom:Voi depune o plangere la politie.
Tri:Roma!
Rom:Da.
Tri:Dupa 24 de ore.
Rom:Eu..
Tri:Roma!
Rom:Ce este?
Tri:Nici un folos sa mergi acolo.Nimeni nu te va asculta.Roma.Roma, asculta-ma.Uite..Uita-te la mine.Uita-te la mine.Malik nu va pleca nicaieri si sa ne lase pe noi singure.Tu nu-ti face griji.Nu te tensiona, Roma.
Om:Buna seara, Swati.Cand o sa se casatoreasca fratele tau?Spune-i fratelui tau sa se insoare mai repede.Asa ca si noi poate avem vreun beneficiu.Swati, asculta hai sa facem un MMS
Swa:Frate!
Bai:Asculta.
Muk:Tata, trebuie sa ma duc la ele.Au nevoie de mine.Ma duc la sectia de politie.
Swat:Frate!
Tata:Swati!Ce s-a intamplat.
Tat:Swati:
Swat:Inchide usa.
Tata:Ce s-a intamplat.
Swat:Inchide usa.
Tata:Ce s-a intamplat?
Shub:Spun-ne draga.
Muk:Swati, ce s-a intamplat?Ne vei spune ce s-a intamplat?
Shub:Spune-ne ce s-a intamplat?
Muk:Swati,ce este? Ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat?
Tata:Swati!Ce?
Muk:Mama, ai grija ei.
Shub:Vino aici.Ia loc.
Bai:Saluari, profesore!Nora ta este o frumusete.Atunci de ce tii fata ta in casa trimite-o afara.
Muk:Hei!
bai:Ce s-a intamplat frate Mukund?Daca tu o poti imparti cu RK atunci noi de ce mai suntem vecini.Cand ne vei face cunostinta cu Madhubala?
Muk:Nu va voi ierta?
Tata:Mukund potoleste-te.
Muk:Lasa-ma.
Tata:Asculta-ma.
Muk:Tata.
Tata:Noi n-ar trebui sa ne batem cu ei.Nu putem sa ne batem.Asculta-ma.Stai aici.Nu iesi afara.De dragul meu.
Shub:A mai ramas ceva de intamplat ca sa te faca sa relizezi ca tu gresesti?Tu o iubesti atat de mult incat nu-ti pasa de noi.Derbedii au venit la usa noastra astazi ei pot intra in casa in viitor spargand usa.Las-o balta.Uita de a o mai casatori pe sora ta.Hai sa mergem inauntru, draga.Haide, draga.Cu grija.Nu-ti fie teama.Haide.Vino.
Tata:Uite fiule, nu-mi pasa de ce este adevarat si de ce nu.Si chiar nici nu vreau sa stiu asta.Eu doar stiu ca.De o parte este dragostea iar de cealalta este bunastarea si viitorul familiei.Acum doar gandeste-te la asta.

**
Pol:Fambe completeaza dosarul asta.Grabeste-te, bine?Un minut.
Pol1:Da, dle.
Pol:Ele inca mai asteapta afara?
Pol1:Dle, ele sunt de neclintit.Ele nu vor pleca pana cand persoana disparuta nu este gasita.
Pol:Cine o sa le faca sa inteleaga?Noi nu putem lua nicio actiune pana cand nu trec 24 de ore.
Mad:Sora.Tu ia-o pe mama acasa.Eu voi astepta aici cu Roma.
Roma:Da.Asculta, tu mergi acasa.Este in regula, Padmini.Uite, eu sunt chiar aici?Da?
Pad:Ce sa fac dupa ce ma intorc acasa?Cel putin aici este speranta ca poate aflam ceva despre Malik.Acea persoana cu inima calda ne-a facut atatea favoruri.Poate si Dumnezeu va face atat de mult.Dar in schimb..El a primit asta in schimb.Nimic rau nu i se poate intampla unei persoane cu inima calda ca el.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla.
Mad:Mukund.
Mad:Tu stii, Mukund.Noi am incercat sa te sunam de multe ori.Ma bucur ca tu esti aici.Mukund, noi nu stim unde este, Malik.Noi trebuie sa facem ceva.Te rog, vorbeste tu cu politia.Sau vorbeste cu tatal tau.Poate vorbeste el cu ei daca e posibil.Nu stiu unde ar putea fi Malik.Nu stiu in ce conditie.Daca i s-a intamplat ceva?Mi-e foarte frica.Mukund tu..Ce s-a intamplat, Mukund?De ce nu spui ceva?
Muk:Imi pare rau, Madhu.
Madu:Iti pare rau?Pentru ce sa-ti para rau?Mukund, de ce nu spui ceva si de ce pari asa de distant?
Muk:Pentru ca noi suntem diferiti, Madhu.Lumea noastra este diferita.Sa ghicesc ca am gresit, Madhu.Visul pe care noi l-am vazut impreuna a fost bun doar ca un vis.Cand am incercat sa-l aduc la viata am esuat, Madhu.
Mad:Mukund, ce spui?
Muk:Lasa-ma sa spun, Madhu.Lasa-ma.Lumile noastre probabil niciodata nu pot veni impreuna.Crede-ma.Am incercat din greu sa ma adaptez felului tau.Am incercat din greu sa nu fiu influentat de ce spune societatea despre tine si RK.Dar Madhu a afectat o schimbare, a afectat o schimbare, Madhu.
Mad:Dar Mukund, tu stii ca toate astea au fost niste minciuni.
Muk:Da, Madhu stiu si te cred.Dar cand o minciuna este repetată fără încetare pare a fi adevarata.Si mi-e teama ca aceasta minciuna va face loc, pentru mine, ca a fi adevarat.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 07 Aug 2012, 8:59 am


*6th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Trish:Mukund nu primesc nicio informatie despre Malik, aici.Stie tatal tau pe cineva care poate sa ne ajute?
Muk:Vin eu..
Tata:Uite, fiule, eu doar stiu ca tu trebuie sa alegi intre dragoste si bunastarea si viitorul familiei.Gandeste-te la asta.
Muk:Am incercat foarte mult sa nu las barfele si zvonurile despre tine si RK, sa nu ma afecteze.Dar Madhu, mi-e teama ca aceasta minciuna sa nu fie gravata ca un adevar in mintea mea."

Tris:A fost dat sa se intample.Am stiut ca asta o sa se intample intr-o zi.
Pad:Uite dragule, tu stii ce fel de fata este Madhu.Tu stii ca toate astea sunt minciuni.Inca tu..
Muk:Matusa!Nu este numai Madhu.Te rog, iarta-ma.Asa cum ai tu o familie, asa am si eu una.O sora mai mica, mama si tata.Noi stam intr-o colonie.Sora mea mai mica merge la colegiu in fiecare zi.Ea studiaza.Iar tatal meu este profesor la scoala.Mama mea isi intalneste prietenele in fiecare zi.Ea trebuie sa asculte batjocora lor zilnic.Ce vor si ce cred ele este si asta important.Ce cred eu nu conteaza deloc.Dar, eu nu pot fi un fiu si un frate bun, cum voi fi capabil sa fac dreptate celeilalate relatie a mea.
Pad:Nu spune asta.Uite, ii voi convinge ue pe parintii tai.Ii voi convinge ca toate astea sunt neadevarate.
Mad:Las-o balta, mama.
Pad:Dar..
Mad:Nu mai spune nimic.Noi nu trebuie sa convingem pe nimeni ca sa formam o relatie.Relatiile se formeaza prin intelegeri mutuale.Mama nu spune nimic.Lasa-l sa plece.Poate Mukund are dreptate.Poate chiar a fost un vis.Poate noi a trebuit sa fim impreuna doar atat de departe.Mukund, tu poti sa pleci.
Muk:Madhu, imi pare rau.
Mad:Mukund, te rog, las-o asa.Imi pare rau.Ti-am promis ca voi sta langa tine toate viata ta.Poate, n-am fost vrednica de a face aceasta promisiune.
Muk:Nu, Madhu, nu..
Mad:Nu, Mukund.Te rog, pleca Mukund.Pleaca de aici.
Mad:Mukund!Cand nu este nicio relatie intre noi te rog ia asta, este o amintire.

"Muk:Madhu, m-am indragostit de tine.Nu sunt sigur de familie dar eu te voi astepta mereu."

Rom:Madhu, asculta.Madhu, asculta la mine.Madhu, totul va fi in regula.De fapt, Dumnezeu iti pune la incercare relatia.O relatie puternica niciodata nu se rupe in nici un fel de situatie.Madhu, nimic nu se va intampla relatiei tale.Nimic nu se va intampla.Nimic nu se va intampla.
Tri:Mama.
Pad:Eu sunt responsabila pentru toate astea.
Rom:Madhu, nu plange.

**
Om:Ramesh!
Jig:Malik!Malik!
pad:Malik, deschide ochii, Malik.Nimic nu se va intampla cu tine.Malik!
As:Te rog, stai aici, te rog.
Tri:Numai plange mama.Te rog, numai plange, mama.Uite mama, numai plange.In momentul asta noi toti trebuie sa fim curajosi, mama.Daca tu iti pierzi curajul, si noi toti il vom pierde.Mama, Malik are nevoie de curajul tau ce mai mult in acest moment.
Pad:Daca i se intampla ceva lui Malik.Nu voi fi capabila sa ma iert de una singura, niciodata.
Tri:Nu mama.Nimic nu i se va intampla.Roma!Roma, tu trebuie sa ramai calma.Nimic nu i se va intampla lui Malik.
Rom:Cum sa raman calma?Uita-te la conditia lui.Cum sa fac..Cum sa raman in picioare?El ne-a dat un acoperis cand eram fara adapost.El ne-a dat totul cand noi nu aveam nimic.El a zambit la noi, macar odata si problemele noastre dispareau.Astazi, este intr-o astfel de stare.Daca el nu deschide ochii?
Tri:Uita-te la mine, Roma.Uita-te la mine, Roma.Uite aici.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Ai incredere in Dumnezeu.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla lui Malik.Iti spun eu.Nimic nu i se va intampla.Glicerina!Glicerina, nimic nu i se va intampla lui Malik.Nimic nu i se va intampla.Nimic nu i se va intampla lui Malik.
Pad:Roma.
Pol:Scuzati-ma.Madhubalaji!Te rog, vino cu mine.Masina din care dl Shamsher Malik a fost aruncat in fata casei, noi i-am luat numarul.Noi stim de asemeni ca dl Malik a mers la studioul de filmare a lui RK.Noi incercam sa aflam ce s-a intamplat dupa asta.
Rom:Dle Doctor.
Jig:Dle Doctor.Cum este dl Malik acum?Este ceva serios?
Dr:El este tinut sub ventilatie.
Roma:Sistemul de sprijin de viata!
Dr:Da sistemul de sprijin de viata.Conditia pacientului este foarte critica.Multiple fracturi.De aceea noi am pus pacientul pe sistemul de sprijin de viata asa ca, conditia lui sa nu se deterioreze.Si noi trebuie sa efectuam o interventie chirurgicala urgent sa oprim hemoragia interna.
Rom:Daca trebuie sa efectuezi o interventie chirurgicala atunci de ce iti pierzi timpul aici?Mergi si fa acea operatie.Te rog!
Dr:Aveti rabdare.Asta nu o sa ajute.Aceasta operatie este foarte scumpa.
Rom:Scumpa!
Mad:Doctore, nimic nu este mai important decat, Malik.Tu nu-ti face griji de bani.Tu incepe tratamentul.
Dr:Dna aceasta operatie este foarte scumpa.Va costa in jur de 25 milioane rupii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 08 Aug 2012, 9:24 pm


*7th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Madh:Atunci cand nu exista nicio relatie atunci ia simbolul cu tine.
Pol:Noi stim ca Shamsher Malik s-a dus la studioul de filmari a lui RK.
Jig:Dle, cum este el acum?
Dr:Pacientul este intr-o stare foarte critica.El are fracturi multiple.
Madh:Nu va faceti griji despre cheltuieli.Incepe tratamentul.
Dr:Madam, aceasta operatie este foarte scumpa.Operatia va costa in jur de 2.5 milioane rupii."
Dr:El are atat de multe leziuni interne ca dupa operatie el va trebui sa-si petreaca in jur de 4 luni in spital sa se refaca complet.Asta va mai costa inca 2 milioane rupii.
Tri:Dar..Dar dle doctor trebuie sa mai fie si alta cale.
Rom:Numai exista nici un alt mod?
Dr:Dar, ar mai fi o alternativa.Duceti-l la un spital de stat.Totul va fi facut cu in jur de 0.5 milioane rupii.Dar nu are garantia ca se va reface complet.
Mad:Dle doctor, in viata nu avem garantie de nimic.Dar, te rog incepe tratamentul.Cheltuielile vor fi gestionate.Te rog, dle doctor.
Dr:Bine.Scuzati-ma.
Pad:Dar Madhu, de unde vom lua noi atatia bani?
Mad:Nu-ti face griji, mama.Noi va trebui sa rostuim banii de undeva.Dar Malik..Tratamentul lui Malik este necesar.Si asta chiar acum.Aici.
Jig:Maddhu, voi vizita colonia noastra.Daca vom primi ceva ajutor de acolo va fi minunat.Ma duc sa incerc.
Rom:Frate, o sucunda.Mai intai noi vom merge la asociatie.Linia in care noi ne-am petrecut toata viata, noi vom merge la federatia asta.Sunt sigura ca federatia noastra sigur ne va ajuta.Sa mergem fratilor.
Jig:Sa mergem.
Madh:Ma voi duce la salon.Vom primi ceva ajutor si de acolo.
Tri:Da, voi merge si eu cu tine.
Mad:Nu Trishna, tu ar trebui sa ramai aici cu mama.
Tri:Bine.Mama fii curajoasa, totul va fi in regula.Totul va fi in regula.
Mad:Malik, fata ta inca mai are nevoie de tine, astazi, la fel de mult cum eu am avut nevoie de tine in copilaria mea.Tu ne-ai sprijinit la fiecare pas din viata.Acum, in problema ta noi toti suntem alaturi de tine.Sunt hotarata.
Tri:Sunt rabdatoare pe timp de situatie dificila.
Mad:Voi lupta cu dusmanul.
Tri:Cu ajutorul Dumnezeului meu.
Mad:Si cu sprijinul mamei mele.Voi continua sa lupt.
Tri:Totul va fi in regula, mama.Totul va fi in regula, mama.
Mad:Buna, madam.
Madam:Buna.Madhu, tu?
Mad:Imi puteti face o favoare?Tatal meu este la terapie intensiva.Te rog, da-mi niste bani in avans.Tu poti sa scazi din salariu meu in fiecare luna.
Madam:Imi pare rau Madhu, nu te pot ajuta.Este cecul cu salariul pentru munca ta.
Madhu:Madam!
Madam:Imi pare rau Madhu.Tu nu mai poti lucra aici.
mad:Madam, tu crezi ca asta este adevarat?
Madam:Nu, nu cred.Nimeni dintre colegii tai nu crede asta.Dar noi nici nu putem dovedi aceasta greseala.Imi pare rau Madhu, dar nu-mi pot ruina afacerea pentru tine.Iti pot da acest cec si pe nivel personal iti mai pot da 1000-1500 de rupii pentru tratamentul tatalui tau.
Col:Madhu, nu-ti face griji.Noi vom face tot posibilul sa te ajutam.Tine Madhu.Noi am putut face doar atat de mult, pentru acum.Te vom ajuta cand fom strange cava mai mult fond.
Mad:Nu vreau acesti bani.Eu am nevoie doar de un ajutor de la voi. Va rog rugati-va pentru tatal meu ca sa se faca bine curand.
Rom:Dle, de ce nu incerci sa intelegi?Bine.In regula.Vino si vezi-l macar o data pe Malik.Tu nu vei putea sa te uiti la el.Chiar nu doresti ca Malik sa se faca bine, sa primeasca un tratament cum trebuie si sa supravietuiasca?
Om:Dra Roma, pot sa inteleg problema ta.Chiar si eu sunt ingrijorat de Shamsher.El nu este numai fratele tau ci este si prietenul meu cel mai bun.Dar noi trebui sa urmam niste reguli al industriei noastre de film.
Rom:Ce reguli?
Om:Conform regulilor daca Shamsher se ranea in timp ce filma atunci m-as fi luptat cu producatorul sa primesc jumatate din cheltuieli pentru spitalizare.Dar Shamsher nu s-a ranit in timpul filmarilor.De aceea..
Jig:Spune-ne ce ar trebui sa facem.
Rom:Da spune-ne.
Om:Uite, in acest caz, pot aranja numai 20 000 de rupii de la asociatie.
Jig:20 000?Dle Kelkar, ce se va intampla numai cu 20 000 de rupii?
Om:Te rog.
Rom:Madhu, noi nu avem de aici decat 20 000 de rupii pentru tratamentul fratelui.
Mad:Roma, nu-ti face griji noi vom gasi o modalitate, cu siguranta.Nimic nu i se va intampla lui Malik, Roma.Roma, eu n-am primit nici un ajutor de la salon.Am primit doar salariul pentru zilele in care am lucrat.Dar nu te ingrijora, Roma.Noi vom lua bani din alte surse.Da.Tu..Vino la spital imediat.
Om:20 000 de la asociatie si de la colonie in total noi am strans 30 000 de rupii.Oricat au putut sa dea ei au dat.
Mad:Unchiule, binecuvantarea tuturor este cu Malik.Asa ca nimic rau nu i se va intampla lui Malik.
Jug:Absolut!Madhu, poate maine dimineata noi mai strangem inca 5000 sau 7000 de rupii.Dar pentru operatia lui Malik, noi avem nevoie de 20 sau 25 de lakhs rupii.Iar noi n-am putut strange decat intre 50 000 si 55 000 de rupii.
Madhu:Unchiule, asta ar putea fi aproape 4, 5 lakh rupii.
Rom:Ce sunt astea?Nu.Nu.Nu.Dar Madhu, acestea au fost date de Padmini pentru nunta ta.Acestea, nu.
Madhu:Roma, aceste bijuterii ar fi ajuns sa se piarda.Poate, Dumnezeu, de fapt asta a vrut, de aceea el la trimis pe Mukund aici.Poate asta a fost dorinta lui ca aceste bijuterii sa nu impodobeasca o mireasa.Si mai curand sa fie folosite sa salveze viata lui Malik.
Jig:Madhu, asta va ridica suma numai la 5 lakh rupii.Iar in alta parte numai avem sperante.
Tri:20-25 lakh rupii?De unde vom lua noi atat de multi bani?
Rom:Astazi, pentru prima data.Pentru prima data sunt suparata pe saracia mea.Aceasta neputinta de care chiar nu pot salva viata fratelelui meu..
"Sham:De ce ai crescut asa devreme, draga mea?RK, va trebui sa recunoasca ca totul este o minciuna, ma duc sa ma intalnesc cu el.
Mad:Te rog Malik, nu face asta tu nu te simti bine.Lasa-ma pe mine sa fac asta.
Malik:Draga, nu ma simt chiar atat de rau incat sa nu pot vorbi cu cineva ca sa-mi scap fiica de problemele ei."


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:01 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 09 Aug 2012, 9:46 am


*8th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Dr:Madam operatia este foarte scumpa.Va fi intre 20 si 25 lakh rupii aceasta operatie.
Rom:Madhu, acestea au fost date de Padmini pentru nunta ta.
Mad:Ele ar fi fost lasate asa, de aceea Dumnezeu la trimis pe Mukund aici.Poate, el a dorit ca aceste bijuterii sa nu impodobeasca o mireasa si sa fie folosite pentru a salva viata lui Malik.
Jig:Numai 5 lakh rupii se vor strange cu astea."

Mad:Iti mai aduci aminte Malik, ai petrecut nopti in sir stand langa mine in copilarie.Am obisnuit sa te inecajesc cu plansul meu.Dar tu..tu niciodata n-ai fost neliniştit.Tu doar..obisnuiai sa-ti petreci noptile stand langa mine.Iti mai aduci aminte cand aveam 8 ani, mama m-a luat sa vad un film de groaza.Dupa ce am vazut acel film mi-a fost foarte frica incat nici nu puteam sa dorm.Atunci tu ai venit langa mine si mi-ai spus ca"eu sunt straja de la usa ta si nu voi lasa nicio fantoma sa intre, tu dormi bine".Apoi am adormit zdravan.Malik, in acea zi tu ai fost straja asa ca nicio fantoma sa nu intre.Astazi eu stau aici ca straja a ta.Astazi fiica ta iti promite ca nimic rau nu va lasa sa ti se intample.Tu vei veni cu mine acasa foarte curand.Vei veni cu mine?Malik, tu stii ca tu esti stalpul acelei case.Si cum Roma, sora, eu sau mama nu putem trai fara acest stalp?Tu va trebui sa te intorci.Te vei intoarce, Malik?Vorbeste, Malik.Te voi lua inapoi.Scuze, Malik.Tie nu-ti plac lacrimile.Iti promit ca nu voi mai plange de acum.Si oricum, eu sunt fiica puternica a puternicului cascador.Atunci cum as putea sa Crying or Very sad?Nu-i asa?
Madhu:Alo!
RK:Discutia incepe cu un alo.Te-am sunat sa punem capat discutiilor.Sa cada cortina.Te-am sunat sa cada cortina.Te-am sunat sa stabilim finalul in povestea noastra.Dra Madhubala Malik.Cum a fost experienta ta confruntandu-l pe RK?Patru zile.Si viata ta este o gioarsa.Casatoria ta a fost anulata.Ti-ai pierdut slujba.Iar familia ta s-a destramat.Iar onoarea ta Madhubala, aha!Deci acum aceasta poveste se sfarseste.Sfarsit!Niciodata n-am fost nemilos si nici acum nu te opresc sa spui ceva.Haide, spune ceva.Vreau sa aud cum suna dupa ce ai fost ruinata.Haide, spune ceva.Te rog! Insist, spune ceva!Nu este corect.Lucrurile inocente sunt atat de delicate.Iar eu sunt atat de obraznic.Adevarat?N-am intrebat despre maestru.El nu face parte din povestea noastra.Dar ce sa fac?El a intrat in poveste fara entuziasm.Am auzit ca el a fost admis intr-un spital.Celui care tu ii spui tata, i-am spus ca este o mare diferenta intre viata reala si viata de film.Cascadoriile in viata reala sunt riscante.Oamenii sunt raniti.Tatal tau...Oh, imi pare rau!El nu este tatal tau.In fine, el poate fi pentru tine.I-am explicat dar el n-a vrut sa ma asculte.Nu eu sunt responsabil pentru ce i s-a intamplat, ci el insusi.Nu l-am chemat eu.El a venit aici din proprie initiativa sa se puna cu mine.In fine, ce a fost a fost.Sper ca acum a inteles punctul meu de vedere dupa ce a fost admis in spital.Modul in care tu ai inteles cand m-ai trimis la puscarie pentru patru zile.M-am gandit numai la tine tot timpul.Cum ar trebui sa-ti ruinez urmatorii 40 de ani din viata ta.Si daca ne luam dupa scor te-am pedepsit complet.Atat timp cat lumea isi va aminti de RK pana atunci tu vei fi stiuta ca iubita lui RK.Deci, scump-o de acum inainte RK s-a oprit a se mai gandi la tine.De acum tu esti libera.Roaga-te la Dumnezeu ca noi doi sa nu ne intalnim din nou.Incearca sa alcatuiesti orice a mai ramas din viata ta folosind eticheta lui RK in destinul tau.Si incepe o noua viata.Povestea in care tu te-ai imbarcat a fost hotarata de mine, a fost hotarata de mine.SFARSIT!
Pad:Ce s-a intamplat, Madhu?Cine a sunat?
Mad:Nimic, mama.Ma voi intoarce curand.
"RK:Tu esti atat de suparata pe mine ca niciodata nu voi realiza motivul pentru care eu am venit aici.
Pad:Ce motiv?
RK:Parerea de rau!Felicitari!Mestre tu stai si ai sa vezi cum o sa-i dau in judecata pentru defaimare.Nu-i voi ierta pana cand nu-si cer scuze fata de tine.Opinia lui Madhubala este aceeasi care a fost publicata de voi in ziare.Dar RK intr-adevar o iubeste pe Madhubala.Cum a fost experienta ta sa te pui cu RK?In patru zile viata ta a fost ruinata.Casatoria ta a fost anulata.Ti-ai pierdut slujba.Familia ta a fost distrusa.Iar respectul tau..M-am gandit cum as putea sa-ti ruinez urmatorii 40 de ani din viata ta.Povestea pe care tu ai inceput-o, a fost terminata de mine.

**
Paza:Stai asa!Madam, unde te duci?Filmarea este..
Om:Dle RK, uita-te aici.Scena este de indata ce tu vei expune dialogul tau tu vei auzi pasii eroinei care incet si treptat se indreapta catre tine.Si de indata ce tu te intorci eroina este drept in fata ta.Du-te si cheam-o pe eroina, mai repede.Spune-i ca RK este pregatit.
Bai:Da, dle.
Bit:A inceput filmarea?
Bai:Nu, nu inca.
RK:Bittuji, tu vei continua sa te joci cu el sau sa-l hranesti cu ceva?
Bit:Ei bine, am primit puiul pentru el.Haide.
Prod:RK, tu astazi esti foarte fericit.
RK:Dupa ce datoriile au fost platite ma simt foarte fericit.Putem incepe?
Pro:Bine.
Om:Madam, unde te duci?Inauntru se filmeaza.
Om:Las-o sa se duca.Tu nu stii, este iubita lui RK.Vino.
Rk:Tu esti dragostea mea, tu esti obsesia mea.
Mad:Dle Rishabh Kundra, povestea pe care eu am inceput-o se va sfarsi in acest moment.
Bitt:Nu voi lasa..
Fata:El pare foarte deranjat.Este intr-o dispozitie foarte proasta.
Om:Eroul devine un zero.
Fata:Madhubala, a dovedit ca eroul nostru să fie un zero.
Om:Hei prieteni, iubita lui ia inrosit obrajii.Acum, infumuratul si-a pierdut mandria.
Bit:Liniste!Ce drama se petrece aici?Stinge-ti luminile.Si luati camerele de aici.Stinge-ti luminile!Iesiti afara.Afara!Plecati de aici.Iesiti afara.Sa indrazneasca cineva sa scape ceva.Daca cineva va face asta atunci nu voi lasa acea persoana.Iesiti afara acum.Sefu, esti in regula?Pata!Cineva sa aduca gheata.Doctor!Sofer!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:01 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 10 Aug 2012, 12:01 pm


*9th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Madhu:Tu va trebui sa te intorci.Te voi lua inapoi.
RK:Cand m-ai bagat la puscarie pentru 4 zile, zi si noapte m-am gandit doar la tine cum sa-ti ruinez urmatorii 40 de zile din viata ta."

**
"RK:I-am explicat tatalui tau.Si indiferent de ce i s-a intamplat nu sunt eu responsabil ci el este."
Maadhu:Malik!
Pad:Da, Roma am vorbit cu Madhu, ea va veni in orice moment acum.Nu trebuie sa-ti faci griji.Roma, ea a venit.Voi vorbi cu tine mai tarziu.Unde ai fost, Madhu?
Mad:Ce a spus doctorul?
Pad:Madhu!Tu nu-ti face griji totul va fi in regula.Draga tu esti foarte obosita, nu-i asa?Mergi acasa si odihneste-te.Eu voi sta cu Malik.
Mad:Eu voi sta cu Malik.Nu voi pleca casa fara Malik.
Pad:Dar Madhu..
Mad:El a fost pedepsit ca m-a facut pe mine fiica lui.Cum pot sa-l las aici si sa ma duc acasa, mama?
Pad:Nu spune asa, draga..
Mad:Nu voi pleca nicaieri.Voi sta aici cu Malik.
Pad:Bine.Dar ai grija.
As:Tu esti fata lui, nu-i asa?Tu trebuie sa fi vorbit cu doctorul despre depozit, nu-i asa?
Mad:Da, sora.Am depozitat 5 lakh.
As:Ce se va intampla cu 5 lakh, madam.Operatia in sine este 25 lakh.Daca depozitul nu este platit la timp operatia nu nu va fi posibila.
Mad:Sora, inca mai am timp pana maine dimineata, nu-i asa?Pana atunci voi depozita intreaga suma.
As:Bine, madam, te rog asigurate ca vei depozita banii maine dimineata.Altfel noi va trebui sa-l mutam.Spitalele private au niste regului, madam.
"AS:Ce se poate face cu 5 lakh, madam.Operatia in sine costa 25 lakh, te rog asigurate ca depozitezi banii pana maine dimineata.Altfel noi va trebui sa-l mutam."

**
Bit:Sefu, ca..Sefu..Sefu de ce-ti faci rau de unul singur?Las-o pe mana mea pe proasta asta de Madhubala.Sefu, ii voi face conditia atat de mizerabila incat ea..
RK:Mana cu care m-ai palmuit acum o voi tine in mana si o voi face sotia mea.

**
RK:Ti-e sete?Bea niste apa.
Mad:Ce faci tu..
RK:Ce fac aici?Ce fac eu aici? Ce face cineva intr-un spital?Am venit sa vad pacientul?
Mad:Nu-l atinge.
RK:De ce?Tatal tau este ca si tatal meu.Apropo, oamenii mei l-au adus in conditia asta dar chiar si eu am inima.Sunt om.Nu sunt diferit.Durerea de ati pierde tatal poate o cunosc mult mai bine ca tine.Aveam 12 ani cand am facut ultimele rituri tatalui meu.Dar nu voi lasa sa ti se intample si tie asta.Ce este?Esti confuza despre ce fac?Spune-mi?Destinul!Uita-te la asta.Uite!Poti vedea linia asta?Este linia destinului.Acum uita-te la mine.Uite!Felul in care liniile tale se supun chiar si ale mele sunt la fel ca ale tale.Ai inteles!De aceea tu si eu ne lovim unul de altul repetat.In acest oras, in fiecare zi mii de insecte dau peste masini in fiecare zi.Dar de ce Mukund Dixit a fost lovit de masina mea, la urma urmelor?Destinul!Bittuji, a mituit-o pe mama lui Mukund.Totul era in regula, dar tu ai venit intre.De ce?Destinul!Eram gata sa ies pe cautiune.Sa nu petrec 4 zile complete in puscarie.Nu te-as fi urat atat de mult.Dar n-am iesit pe cautiune.De ce?Am iesit din puscarie si ti-am ruinat viata.Ti-ai pierdut munca si fericirea.Ti-am spart casatoria.Ti-am spulberat familia, te-am defaimat si te-am publicat ca iubita mea.Razbunarea este completa.Am crezut ca este sfarsitul povestii.Dar nu!Tu te-ai intors si m-ai palmuit in public.Si mi-ai facut aceasta rana.Si ai inceput povestea din nou.
Mad:Opreste porcariile tale si spune-mi ce vrei?
RK:Pretul sa-l tii pe tatal tau in viata este 40 lakh Rs.Voi plati pentru fiecare rasuflare a tatalui tau.
Mad:De ce vrei sa faci tu toate astea?
RK:Eu chiar vreau sa joc acelasi joc pe care destinul il joaca.Povestea care nu se termina.Vreau sa o fac de neuitat.Vreau sa omit liniile mainilor noastre pentru totdeauna.
Mad:Dle Rishabh Khundra, tine-ti dialogurile din filmele tale pe platourile de filmare.
RK:Chiar si viata este un film, nu-i asa?Nimeni nu stie ce se va intampla in urmatoarea scena.Tu stii, scenele tale n-au mers cu Mukund.Chimia nu a fost destul de buna.Focul genereaza cand tu si eu venim fata in fata.A venit timpul sa ducem povestea catre o noua destinatie.De aceea am venit sa ma inteleg cu tine.
Mad:Intelegere?Ce intelegere?
RK:Iti voi da 40 lakh Rs sa-i salvezi viata tatalui tau.Dar va trebui sa faci ce-ti voi spune eu.Nu este o binefacere ci este o intelegere.Afacere curata.
Mad:Ce vrei?
RK:De la Madhubala Shamsher Malik sa fii Madhubala Rishabh Kundra.Casatoreste-te cu mine.
Mad:Ai inebunit?Cand dragostea si ura in viata traverseaza toate granitele devine nebunie.Niciodata nu te-am iubit.Dar tu m-ai fortat sa te urasc ca un nebun.Dar totusi, vino in viata mea.Casatoreste-te cu mine si salveaza viata tatalui tau.De ce, cum si pentru ce motiv, vei afla raspunsul dupa interval.Pentru acum tu trebuie sa spui da sau nu.Ai numai 24 de ore.Tu imi vei da raspunsul .Il voi astepta.Linia vietii tatalui tau nu ar trebui sa devina dreapta si asta este dupa tine.Decide intre viata lui si moartea Madhubalei.Sa te casatoresti cu mine va fi o moarte frumoasa pentru tine.Nu-i asa?24 de ore.Tot este al tau.
"RK:Voi plati pentru fiecare respiratie a tatalui tau.Casatoreste-te cu mine.Fii Madhubala Rishabh Kundra de la Madhubala Shamsher Malik.Decide intre viata lui si moartea Madhubalei.Iti voi da 40 lakh Rs sa salvezi viata tatalui tau.Iar tu vei face ce spun eu."

**
Mad:Sora, nu fi tensionata.Totul va fi in regula.Si vei vedea ca nimic nu i se va intampla lui Malik.
Tri:Nimic nu va fi bine, Madhu.Timpul odata plecat niciodata nu se mai intoarce.Si cum totul va fi in regula?Cand cineva trece printr-o furtuna doar atunci incearca sa se salveze.Cand furtuna trece, verifica ce a mai ramas si ce nu.
Mad:Sora!
Tri:Tu stii, cine este responsabil pentru aceasta furtuna?Persoana responsabila esti tu.Tu ai adus aceasta furtuna in viata noastra.Tu stii ce s-a intamplat cu mine astazi?Astazi..Astazi am fost data afara de pe platoul de filmare.Si nu numai asta.Mai intai m-au insultat apoi m-au dat afara.Acum nimeni nu-mi va mai da un rol in industria filmului.Din cauza ta.Doar din cauza ta.Eroina Romei niciodata nu va deveni Eroina.Voi deveni eu vreodata Eroina?Uita de mine.Malik!De ce este Malik in spital acum?De ce este in spital ca un corp fara viata?Asta tot din cauza ta, Madhu.Doar din cauza ta.RK a blestemat relatia mamei cu Malik iar ei au trebuit sa indure atata umilinta.Si asta tot din cauza faptelor tale.Totul s-a intamplat din cauza faptelor tale.
Mad:Tu chiar crezi ca astea sunt din cauza mea?
Tri:Daca nu tu, atunci cine altcineva este responsabil?Cine este responsabil pentru toate astea?Nici tu n-ai depus un dosar impotriva lui RK, nici el nu s-ar fi dus la inchisoare si nici noi..Si nici noi n-ar fi trebuit sa facem fata acestei probleme.Nici noi nu trebuia sa induram toate astea.Pentru cine ai facut tu toate astea?Pentru cine?Pentru Mukund?Mukund, cel care a fost primul care a dat bir cu fugitii, cand noi am avut probleme.Tu stii, mama a fugit din Motihari sa te salveze pe tine.Si pentru fericirea noastra, pentru visele noastre, viata noastra, totul, tot ce este al nostru s-a spulberat.Simt ca daca tu nu erai in viata noastra, viata noastra ar fi fost mult mai buna.Viata noastra ar fi fost mult mai buna.Viata noastra ar fi fost mult mai buna.

**
Bit:Ce spui dle Kapoor?Cand sefu nu este acasa..
Kap:Bittuji?
Bit:Da.
Kap:Tu iti poti pastra adevarul pentru tine.Si asculta adevarul nostru.
Bit:Da.
Kap:Cariera lui RK a inceput pentru ca eu am spart targul cu el.
Bit:Ai absolut dreptate.
Kap:Iar acum pot sa-i termin cariera.
Bit:Ce spui, dle Kapoor?
Kap:El poate fi astazi superstar.Dar deranjand producatorii va fi marea lui greseala.
Bit:Dle Kapoor, nu este nimic de genul asta.Tu cresti acest caz fara rost.Tu chiar ai avut o relatie buna cu sefu iar el te respecta pe tine.Este o relatie veche.Si nimic nu este asa, el nu se simte bine, are o sanatate mai precara si nimic altceva.
Om:Nu este sanatatea lui ci este nebun.A inceput sa se creada Dumnezeu.Pot sa-l decad in doua zile.Aici noi suntem gata de filmare iar el lipseste fara sa ne anunte.Noi am investit in el 100 crores.
Bit:Absolut, dle Khan.
Khan:Ce fel de comportament este asta?
Bit:Uite, dle Khan eu incerc tot ce-i mai bine.Dar uneori nu este in cotrolul nostru.De indata ce aflu informatii.Vi le voi transmite prima data voua.Spun asta cu adevarat.Incercati sa ma intelegeti.Sigur.
Kap:Sa ne spui pana diseara.Daca nu-si indeplineste angajamentul eu va trebui sa ma gandesc la urmatorul film.
Bit:Nu, nu dle Kapoor tu iti faci probleme degeaba.De inadata ce primesc informatii pana diseara, primul apel pe care o sa-l dau va fi al vostru.Fii asigurat si nu te ingrijora.
Kap:Acum RK ar trebui sa fie ingrijorat.Pana diseara.
Bit:Va rog, serviti niste ceai.Dle Kapoor.La revedere, dle.Oh Doamne!Cum ar trebui sa-i explic sefului ca nu mai putem controla situatia.
Bit:Sefu, patru producatori au venit la casa noastra, situatie este fara control, devine chiar greu.Astazi intr-un fel am reusit dar daca continua sa mearga asa atunci tu va trebui sa ma omori.
RK:Nu, Bittuji.Nu te voi omori asa de usor.
Bit:Sefu, incearca sa intelegi.Si el are dreptate din punctul lui de vedere.Are dreptate.Au fost investiti 100 de crores.
RK:Si ce este nou in asta?Am jucat acest joc de atatea ori pe mai multi crores.Voi juca din nou.
Bit:Sefu, de indata ce noi vom incepe filmarea numai atunci crores se pot inmulti.Cum se va intampla asta?
RK:Nu Bittuji.Nicio filmarea nu se va intampla acum.Rk nu este in stare sa filmeze acum.Rk asteapta doar favorita.
Bit:Nu inteleg asta, sefu.
RK:Madhubala!Bittuji, timpul va incremeni pana cand ea va fi de acord cu toate conditiile mele si sa ma cinsteasca cu ele.Nici viata mea nu va merge mai departe si nici filmarea.
Bit:Sefu!Sa te cinsteasca?Pentru ce?Nu inteleg?
RK:Pe aceasta rana.Daca nu ingrijeste asta cu mainile ei.Mintea mea nu va avea liniste.Nimic nu se va intampla pana atunci.Nimic.Iertare!Ingrijire!Madhubala!

**
Pad:Dar ce spui, sora, este datoria voastra sa aveti grija de pacient dar voi?Nu aveti nici un pic de umanitate?Unde in alta parte sa gasim asta daca nu aici?
Jig:Madam, cum puteti sa faceti una ca asta?Aveti putina mila?
Pad:Te rog, sora.Te rog.
As:Madam de ce nu incerci sa intelegi?Noi nu putem sa spunem nimic in asta?
Tri:De ce nu puteti?De ce nu puteti s-o faceti?
Pad:Madhu?Madhu.Madhu, acesti oameni spun ca Malik trebuie sa fie evacuat imediat.Daca noi nu depozitam banii nu-l vor opera.Fa-i sa inteleaga.
Mad:Sora, ce s-a intamplat?De ce nu incepeti operatia?Te rog, incearca sa intelegi constrangerea noastra?Noi incercam sa strangem banii.Noi vom plati intreaga suma.Unchiule, spune-le.Sora, noi deja am adunat 5 lakh Rs.
AS:Dar madam te-am informat mai devreme ca operatia nu se va face daca nu depui suma.Iar asta este doar cheltuiala operatiei.Dupa operatie pacientul va trebui sa stea in spital intre trei si sase luni.Iar pentru asta cheltuiala va fi in jur de 20 si 25 lakh.daca voi nu puteti depozita suma pentru spitalizare acum atunci cum ve-ti avea grija de toate celelalte cheltuieli?Tine sfatul meu duceti-l intr-un spital de stat.
Mad:Sora, eu iti voi spune ca voi plati intreaga suma de bani intr-un fel sau altul.Incerc tot ce pot.Va rog incepeti operatia.
As:Imi pare rau madam, noi nu putem sa incalcam regulile spitalului doar pentru tine.
Mad:Un minut.Voia oameni, mi-ati spus ca avem 24 de ore, nu-i asa?Inca mai avem timp pana cand se termina 24 de ore.Voi, va rog incepeti operatia.Ma voi ocupa de bani pana atunci.
As:Madam, tu ai ordin de la mai marii spitalului sa iei tot depozitul pentru acest pacient sa se inceapa operatia imediat sau daca nu il evacuam.Asa ca, este o cerinta catre tine sa-l duci la un alt spital.
Mad:Sora..
As:Noi nu putem sa-l tinem aici.
Mad:Cum sa-l luam in aceasta conditie?Tu incearca te rog sa intelegi..
Pad:Malik.
Mad:Malik.Cine va spus sa-l scoateti afara?Cine va dat permisiunea?Luati-l inapoi.Conditia lui..
As:Madam, nu ne intreba pe noi, intreaba-l pe el.Este ordinul lui.
Tri:Cine?
Mad:Doctore?Doctore, uita-te la conditia lui.Unde sa-l ..Unde il voi duce in aceasta conditie?Te rog, incepe operatia asta.
Dr:Ce altceva sa facem in conditia asta?Noi chiar nu putem incepe operatia iar conditia lui se deterioreaza gradat.Daca noi nu pute incepem tratamentul cum trebuie si se intampla ceva lui aici atunci se va lua masuri impotriva noastra.Iar spitalul nostru va fi defaimat.Este mai bine sa-l luati acasa sau intr-un alt spital.Cum tratamentul lui nu este posibil atunci la sfarsit..
Mad:Doctore!Te implor!Doctore, te rog, da-mi numai o zi.
DR:Dar..
Mad:Doctore!Chiar si tu trebuie sa fii fiul cuiva.Tu trebuie sa ai parinti.Doctore, el nu este numai tatal meu el este ca si Dumnezeu pentru mine.Nu numai mie, el a dat o viata noua pentru noi toti.Tu da-mi doar ziua de azi.Voi aranja banii de undeva si ti-ii voi da.Iti promit.Te rog, doctore.
Dr:Bine.Tu ai doar o zi, astazi.Duceti-l inapoi.
Jig:Roma s-a dus sa aranjeze ceva bani.Ma duc sa vad.
Mad:Da , unchiule.Noi trebuie sa aranjam banii de undeva .Voi incerca tot ce-i posibil."Daca destinul meu este, atunci astazi pentru Malik, atunci voi inmana viata mea destinului meu."
"As:5 lakh nu este destul, madam.Operatia costa 25 lakh.Tu trebuie sa depozitezi banii pana maine dimineata.Altminteri noi va trebui sa il mutam.Voi aranja banii cumva si ti-ii voi da.Iti promit.Te rog, doctore.Te rog.
RK:Voi plati pentru fiecare respiratie a tatalui tau.Casatoreste-te cu mine.24 de ore.Este tot al tau.
Tri:Stii ce mi s-a intamplat astazi?Am fost data afara de la filmare.Mai intai acei oameni m-au umilit foarte mult.Apoi m-au impins afara de pe platou.Nu voi deveni niciodata actrita.Tu esti responsabila pentru tot.De ce este Malik in spital?De ce zace in spital ca un corp fara viata?Chiar si asta este din cauza ta.
RK:Voi plati pentru fiecare respiratie a tatalui tau."

Mad:Sunt eu.Dumnezeule, nu stiu de ce m-ai pus intr-o asemenea situatie.Chiar nu stiu, daca ce fac este bine sau nu.Eu doar stiu ca pentru fericirea familiei mele si viata lui Malik, sunt cele mai importante lucruri din viata mea.Indiferent ca m-ai destinat sa ma inchin pentru asta.Cu credinta si incredere ca tu ma vei sprijini.Decand m-am nascut tu mereu ai fost cu mine.Te rog da-mi putere si de data asta.Ca sa-mi pot urma calea aleasa.
RK:Aceasta ura nu este usoara, este un ocean de foc.Tu trebuie sa-l stangi ca sa poti trece mai departe.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 11 Aug 2012, 9:26 am


*10th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Iti voi da 40 lakh sa salvezi viata tatalui tau.
Mad:La urma urmelor, tu ce vrei?
RK:Madhubala Shamsher Malik sa devina Madhubala Rishabh Kundra.Casatoreste-te cu mine si salveaza viata tatalui tau.
Tri:De ce este Malik in spital, astazi.De ce zace in spital ca un corp fara viata?Asta este numai din cauza ta, Madhu.
Mad:Va implor, doar ziua de astazi dami-o ca timp."

RK:Aceasta ura nu este usoara, este ca un ocean de foc, iar cineva trebuie sa se inece.Poetul care a scris dragostea in strofa lui.Este RK cel care a schimbat-o in ura.Bine ai venit!Bine ai venit Madhubala!De ce este asa de mult intuneric?Luminile!Asa mai merge!
Mad:Sunt de acord cu toate conditiile tale.Sunt gata sa ma casatoresc cu tine.Da-mi banii pentru operatia lui Malik.
RK:Ce?Tu accepti conditiile?
Mad:Voi face orice spui.Eu doar..
RK:Doar salveaza viata tatalui meu.Asa este?Asta este..Bittuji.
Bit:Sefu!
RK:Ai vazut?Madhubala a venit de una singura sa se casatoreasca cu acest nesemnificativ Rishabh Kundra.Bine!Si eu ma tin de cuvant.Bittuji!Apropo, unde este acea obraznicie?Acel ego, acea vanitate, furia din ochii tai..Unde sunt?A disparut totul?Stii, nu am rezistat atât de mult de dragul tau.De dragul tau, a trebuit sa petrec patru zile si patru nopti in puscarie.Tu m-ai palmuit de patru ori pe obraji.Patru!Iar acest joc de patru care se intampla cu mine acum se va intampla si cu tine.Patru!
Mad:Da, mama.
Pad:Madhu, unde esti?
Mad:Mama, voi veni in ceva timp.Este totul in regula?
Pad:In regula?Un miracol s-a intamplat aici.Tu stii este o fundatie care deja ne ajuta.Iar astazi, spitalul a primit un apel de la directorul acestei fundatii nu doar pentru operatia lui Malik dar ci si pentru toate cheltuielile dupa operatie si astea vor fi gata de platit.
RK:Cu placere!
Pad:Imi pierdusem speranta cu desavarsire, Madhu.Dumnezeu sa binecuvanteze acea fundatie si pe oamenii de acolo.
Bitt:Madam tu o poti informa pe matusa ca numele acelei fundatii este RK iar numele directorului este Bittu.
Pad:Alo!Alo, Madhu.Alo, tu asculti?
Mad:Da, mama, ascult.
Pad:Apropo, unde esti?
Mad:Mama, ma voi intoarce curand.
Pad:Este totul in regula, Madhu?
Mad:Orice s-a intamplat pana acum a fost drept.Si ce se va intampla acum poate si asta va fi bine.
Pad:Vino mai repede.
As:Tu esti sotia pacientului?Te-am cautat de mult timp.Este nevoie de semnatura ta pentru operatie.
Pad:Alo, Madhu.Alo..
As:Lasa, telefonul si semneaza mai repede.Dna, la ce va ganditi?
RK:Aici, doar dorintele lui RK sunt urmate.
Mad:Te rog, lasa-ma sa plec pentru doua ore.Operatia lui Malik este gata sa inceapa.Ma voi intoarce in doua ore.
RK:Pleaca!Mergi!Mi-am implinit promisiunea.Dar tu, inainte de a pleca trebuie sa-ti implinesti promisiunea.Acum este randul tau.
Mad:Te rog, lasa-ma sa plec pentru doua ore.Ma voi intoarce.
RK:Atat timp cat picioarele tale se vor misca el va respira.Dialogul este din filmul Sholay.Si se potriveste in situatia noastra.De aceea tu te poti gandi.Banii dati si inceperea operatiei chiar si acum pot fi oprite.Acesta este motivul, casatoria intai si apoi..Noi amandoi vom merge.Vom lua binecuvantarea.Bittuji.
Bit:Sefu!
RK:Adu orchestra si procesiunea de nunta.
Bit:Haide toata lumea..Procesiunea de nunta!Haide-ti!Haide-ti sa incepem nunta.Ei au venit.
R:Nu sunt chipurile lor cunoscute?Priveste cu atentie.
Bit:De ce va cascati la chipul meu?Voi ati venit la nunta..Asa ca zambiti.Zambiti va rog.Parinte, vino aici.
RK:Bittuji, parintele este real sau fals.
Bit:Sefu, el este 100% real.Tu doar priveste-i fata.
RK:Bine, atunci.Dar mireasa nu arata in regula?Atat timp cat mireasa nu poarta rochie de mireasa ea arata destul de amabila.Bittuji, ia-o si pregateste-o.Du-te Madhubala.Du-te si pregateste-te pentru mine.Imbraca rochia de mireasa si vino.Mirele tau te asteaapta aici.Pana atunci, ma voi pregati pentru casatoria mea pe acest platou de filmare.Bittuji!Pregateste-o.
Bit:Costumul!Ia-o pe dna si du-te.
RK:Du-te si pregateste-te pentru mine.Pleaca!
Bitt:De ce va cascati la chipul meu.Bate-ti tobele.Este nunta doar.Bate-ti tobele.
RK:Parinte!Incepe sunetul.
Bitt:Parinte, incepe liturghia!
Par:Bine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 14 Aug 2012, 9:36 am


*13th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Parinte.Incepe vorbaraia.
Bitt:Parinte incepe scandarea intonatiei.
Par:Da.Da.
"RK:Logodna a fost intarziata din cauza mea.Te rog, iarta-ma.Dumnezeu sa binecuvanteze!Sper ca acest cuplu mereu sa fie in afara deochiului.
Muk:Am incercat foarte mult ca barfele acestor oameni despre tine si RK sa nu ma afecteze.Dar daca o minciuna este spusa de multe ori chiar si aceasta minciuna devine un adevar.
Tri:De ce este astazi Malik in spital?De ce zace in spital ca un corp lipsit de viata?Asta este din cauza ta Madhu.Ca sa te salveze pe tine mama a fugit din Mothihari.Si din cauza asta bucuria mea, visele mele, viata mea si totul ce e al meu au fost spulberate, viata mea ar fi fost mai buna fara tine."

Preo:Acum mirele sa-i tina mana miresei in mana lui.Amandoi impreunati-va mainile si rugati-va la Dumnezeu pentru o viata de casnicie fericita.
RK:Suna mama soacra.
Pre:Acum mirele si mireasa amandoi sa stea in picioare.Acum mirele se va lega de mireasa cu fiecare cerc.Primul legamant.Mirele va fi pereche miresei pe viata.
"RK:Toata lumea care este cu tine vor fi eliminati pentru totdeauna din viata ta."
Preo:Al doilea legamant.Mirele nu va rupe niciodata increderea miresei.
RK:Te asigur ca fiecare secunda iti voi face viata una mizerabila."
Preo:Al treilea legamant.Mirele va fi alaturi de mireasa si la bucurie si la durere.
"RK:Nu este vorba despre bucurie deloc.Iti voi umple destinul numai cu amaraciune."
Preo:Al patrulea legamant.Mirele va respecta parintii miresei ca pe parintii lui."Ii va respecta ca pe parintii lui proprii."
Bit:Parinte, spune mai putine porcarii si canta intonatia.
Preo:Bine.Bine.Cele patru cercuri ale mirelui sunt complete.Acum sa incepem celelalte cercuri, mireasa sa treaca inaintea mirelui.Treci in fata, draga
RK:Bittuji!Spune-i acestui preot ca RK este o furtuna in care mereu va conduce la distrugere.Distrugerea nu va fi niciodata inaintea furtunii.Sau ca cineva sa fie inaintea lui RK si nimeni nu va fi niciodata.Patru cercuri sunt complete.Nunta s-a sfarsit.
Pre:Dar dle, fara cele sapte cercuri o nunta nu este considerata completa.
RK:Asta este nunta lui RK.Trebuie sa fie o rasucire in poveste.Nu-i asa, Madhu?Nu ti-am spus?Patru.Acum parinte, spune ce mai e de facut?
Pre:Acum, mirele va pune mangalsutra miresei.
RK:Mangalsutra.Tu trebuie sa fi visat la nunta ta.Cand te vei casatori vor fi sapte cercuri nuptiale.Ca va fi o mangalsutra.Si ce altceva?
Pre:Acum mirele va impodobi fruntea miresei cu vermilion.
RK:Da, adu-mi.Adu vermilionul.Ce s-a intamplat?Esti surprinsa?Eu asta este ceea ce vreau ca tu sa continui sa te gandesti la ce s-a intamplat cu tine astazi.Cercurile nuptiale au fost facute, dar patru, mangalsutra a fost pusa, dar nu vermilion pe frunte.Gandeste Madhubala.Gandeste pentru toata viata ta daca esti maritata sau fata batrana/celibatara.Tu te certi foarte mult, nu-i asa?Uite, iata asta este acea fata care acum 24 de ore m-a palmuit cu aceasta mana.Si uite mana ei este in mana mea.Vezi cumintenia ei?Razi!Razi!Razi!Tu radeai foarte mult, nu-i asa?Razi!Ce spuneai?Eroul a devenit un zero.Spune tu!Spune, eroul a devenit un zero.Spune.Dle, ea m-a palmuit.Iata.RK!Cum sa-ti spun?Madhubala Shamsher Malik sau Madhubala Rishabh Kundra?Bittuji?
Bit:Da!
RK:Bittuji, seful tau s-a casatorit.Macar niste dulciuri pentru prietenii mei.Vei servi dulciuri?Da, serveste niste dulciuri pentru prietenii mei si a mea..Tu m-ai pus in catuse.Iar astazi sunt legat de tine prin acest lant pentru totdeauna.Sa mergem.Sa plecam.Tu ai jurat, vezi?Ca dupa cercurile nuptiale ca te vei intalni cu mama ta si asa zisul tata.Sa plecam?Pentru ca dupa asta, vezi tu, ca trebuie sa ne bucuram de noaptea nuntii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 15 Aug 2012, 9:49 am


*14th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Preo:Mirele va vi tovaras miresei pe tot parcursul vietii.
"RK:Oricare sta alaturi de tine va fi inalaturat de mine pentru totdeauna."
"Preot:Mirele va respecta parintii miresei ca pe proprii lui parinti.
RK:Astazi eu te leg de aceste catuse pentru totdeauna.Sa plecam acum.Noi trebuie sa-l intalnim pe asa zisul tau tata."

RK:Strange-ti!
Pad:Roma, mai incearca sa suni odata.
Rom:Ma supara numai gandul la asta ca am obosit sa sun iar si iar.
Rom:Dle doctor.
Pad:Dle doctor..Malik.Este in afara pericolului?
Dr:Nu stiu a cui rugaciuni au fost.Daca se mai intarzia doar cateva minute in operatie pacientul nu mai supravietuia.
Roma:Adica?
Dr:Nu-ti face griji.Dl Maalik a fost salvat.Operatia a fost un succes.Acum ramane de vazut cum va raspunde dl Malik la tratamentul nostru.Pentru asta trebuie sa-l pun sub observatie.
Pad:Multumesc, dle doctor.
Dr:Sora, muta pacientul la terapie intensiva.Bine?
As:Da.
Dr:Scuzati-ma.
Rom:Doamne multumesc foarte mult.
Pad:Domnul sa binecuvanteze pe toti oamenii de la acel trust.
Rom:Glicerina, macar raspunde la telefon sa auzi aceste vesti bune.Raspunde mai repede la telefon.
Mad:Este Malik, in regula?Operatia lui Malik a decurs bine?
Pad:Madhu..Madhu!Ce este asta?Raspunde, Madhu.De ce taci?Vorbeste.
RK:Tu trebuie sa stii ce este asta?Nu s-ar fi intamplat daca amandoua fete ale tale ar fi fost nascute fara casatoriei.Undeva sau altundeva, uneori sau alteori tu trebuie sa fi fost casatorita.Asa ca, aminteste-ti de casatoria ta.Vei intelege tu insuti ca, ce este asta.Apropo la locul nostru aceasta se numeste rochie de mireasa.Rochia unei femei casatorite.Am dreptate, sotie?Ce ai vazut?Si tu ai purtat un asemenea lucru in jurul gatului tau.Acum nu intreba cum se numeste asta.Asta este mangalsutra.Fata ta cea dreapta, imbracata in rochie de mireasa, purtand mangalsutra la gatul ei, stand mana in mana cu cel care normal este mirele ei, vezi.Deci, sunt mirele ei.Iar ea e mireasa mea.A fost facuta casatoria lui RK si a Madhubalei.De acum eu sunt sotul ei iar ea e sotia mea.
Pad:Madhu, ce tot vorbeste el?Madhu..Vorbeste tu Madhu.Vreau un raspuns de la tine.Ce spune el?Vorbeste!De ce stai ca o statuie?Vorbeste!
RK:Mama soacra, vorbesc eu cu tine.Dar, unde este.Acolo este el?Cum este tatal meu socru?A fost facuta cum trebuie operatia tatalui meu socru?Salut, tata socru!Dar este o confuzie.Cel care este inauntru.Pot sa-i spun tata socru?Nu, daca sotul tau real.Adica tatal real a lui Madhubala.Daca-mi dai numele si adresa pot sa ma duc sa-l intalnesc.Si deasemeni pot lua si binecuvantarea lui.Nu-i asa?N-am dreptate?Nu?Da?Nu?In regula, tu te poti gandi si sa-mi spui.Ia-ti timp cat trebuie.
Pad:Madhu!Madhu!De ce stai ca o statuie?Spune-mi care e problema?De ce ai facut toate astea?De ce a fost nevoie sa faci toate astea?Madhu, vorbeste.
RK:Taiati!Taiati!Taiati!Taie!Mama soacra, nu este dialogul tau acum.Chiar acum este dialogul sotiei mele.Sotie, spune dialogul tau.Actiune.Actiune.Actiune.Oho!Sotia mea si-a uitat dialogul.Nu conteaza.Gandeste, eu sunt sotia.Sotia va spune astfel.Iti voi arata eu."Mama!Mama, sotul care sta in fata ta, te rog pune mana pe capul lui si binecuvanteaza-l, mama.Mama, el arata ca un om.Dar in realitate este un Dumnezeu.Trustul care a dat banii pentru operatia lui Malik, numele trustului este RK, mama soacra.Mama, binecuvanteaza-ti ginerele.Daca Malik este in viata acum este din cauza acestui om, mama.Te rog, mama.Mama, binecuvanteaza-l. "Tu vei binecuvanta, nu-i asa mama soacra?Mama soacra, inca stau aplecat pentru binecuvantare.Binecuvanteaza-ti ginerele, mama soacra.Nu?Nu conteaza.Oh, Doamne!Sotie!Sotie, uita-te la mama soacra.Cum reactioneaza mama soacra, ca la un film de groaza.Vazand-o, se pare ca nu este in fata ei ginerele si fata ei ci fantome.Mama soacra ar trebui sa fii mandra pentru o asa fata capabila.A facut un asemenea mare sacrificiu doar pentru el pe care ea il numeste tata.Ea a avut un chilipir 10 lakhs pentru rochia de mireasa.Si 5 lakhs pentru aceasta mangalsutra.Numai atunci operatia culturistului tau a fost posibila.Da.
Pad:Madhu..In ciuda faptului ca noi stim adevarul despre omul asta, de ce ai facut un asemenea mare pas?Spune?
RK:Ce este asta, mama soacra.Ma simt de parca am facut o mare greseala.Sotie, n-ar fi trebuit sa te aduc aici deloc.Sotie, daca tu intri in compania lor rea atunci tu vei inebuni.Haide, sotie.Sa mergem.
Mad:Un minut.
RK:Ce un minut, sotie?
Mad:Vreau sa-l vad pe Malik pentru 2 minute.
RK:Bine, doar doua minute.
"Mad:Sau Malik nu va avea liniste atat timp cat nu ma va expulza din aceasta casa.
Malik:Dar cine va tine o asemenea fata nebuna la casa lui?
Mad:Adica?
Malik:Cea care confunda faina cu pudra de talc si se mazgaleste pe fata.
Pad:Vei vedea ca la nunta ta cele mai multe lacrimi vor fi in ochii lui Malik.
Malik:Lacrimi?Acele vor fi lacrimi de bucurie.Tu nebun-o de ce te-ai grabit asa sa cresti?"
Mad:Iarta-ma, Malik.Dar ce as fi putut face?N-am avut nicio alta cale.Pot sa ma pierd pe mine insumi .Dar, nu pot sa te pierd, tata.Ai auzit asta?Tata!Tu stii?Am fost disperata de multi ani, sa-ti spun tata.Cel mai mare om din aceasta lume esti tu.Tu stii, nu-i asa?Un tata ca tine nimeni nu poate avea.
RK:Sotie!
Mad:Nu stiu cand ne vom intalni din nou.Si nici macar nu stiu daca tu vei dori sa te intalnesti cu mine sau nu.Daca se poate, te rog iarta-ma.Desi sunt constransa dar o sa incep o viata noua.Cum o s-o fac fara binecuvantarea ta.
RK:Sotie.Strangerea!Sa mergem.Sa mergem!Strangerea!
Pad:Stai asa!Da drumul la mana fetei mele.Ce drept ai tu s-o iei pe fata mea in felul asta?
RK:Na, poftim!
RK:Stand in fata procesiunii nuntii, tu intebi mirele.Hei mire!Tu nu poti lua mireasa nicaieri.Ce este asta, mama soacra.Ai cumva o problema cu memoria?Uiti tot timpul!Fata ta s-a casatorit.Iar eu sunt ginerele tau.
Pad:Dle RK, tu poate esti un superstar.Dar tu nu poti ruina viata fetei mele asa.Cat de multi bani ai dat pentru operatia lui Malik, fiecare banut va fi inapoiat de mine.Eu ti-ii voi inapoia.Dar tu nu o poti lui pe Madhu de aici.Ai inteles?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 16 Aug 2012, 9:58 am


*15th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"DR:Nu-ti face griji dl Mailk a fost salvat, operatia a fost un succes.
RK:Rk si Madhubala s-au casatorit.Trustul care a donat bani pentru operatia lui Malik, numele lui este RK, mama soacra.Haide, strangerea."

Pad:Stai asa!Tu nu o poti lua pe Madhu de aici.Ai inteles?
RK:Pot sa te iau chiar si pe tine.Este dreptul meu.Tu esti soacra mea.Si decat sa traiesti intr-o casa a unui necunoscut mai bine locuiesti in casa socrilor fetei tale, confortabil.Am dreptate?
Pad:Tu poti sa ne umilesti cat de mult doresti, RK.Dar crutai viata fetei mele.Nu-i ruina viata.
RK:Acum nu-i pot da drumul la mana asta.
Rom:Uite, dle RK.Da-i drumul la mana.Las-o, dle RK.Da-i drumul mainii lui Madhu.Da-i drumul chiar acum.
RK:Calmeaza-te dna Hercule.Calmeaza-te.Tu poti sa iei mana existentei mele dar nu poti sa eliberezi mana sotiei mele de la mine.
Pad:Madhu, nu te lasa intimidata de el.Eu sunt cu tine.Nu voi lasa ca viata ta sa fie ruinata in felul asta.Nu-ti fie teama de el.Elibereaza-te.Da-i drumul.Da-i drumul, RK.Da-i drumul la mana fetei mele.Las-o.
Pad:Mama.Nu ma tine de mana RK cu forta.Eu am dat mana de buna voie in mana lui.Mi-am sters destinul cu propriile mele maini.Si m-am predat lui ca tatal meu sa fie salvat.Mama tu esti cea care obisnuia sa spuna, nu-i asa?Ca daca astazi, noi traim in acest oras este din cauza lui Malik.Asa ca i-am dat viata inapoi, acest chilipir nu este costisitor.
RK:Sotie, ce performanta!Ai auzit asta mama soacra?Am permisiunea ta acum?Sotie!Sa fii mereu norocoasa.Iar tu sa fii nemuritor.Vino, nevasta.Dar ce este asta?Lacrimi sunt aici chiar si acolo.Asa se face traditia de ramas bun, acum.Nevasta, luarea de ramas bun este completa.Sa mergem.La revedere, mama soacra.La revedere, dna Hercule.
RK:Barfele care s-au imprastiat peste tot s-au dovedit a fi adevarate.
Bit:Veniti.Bine ati venit.
RK:Bittuji, nunta este completa.Luarea de ramas bun este completa.Ce urmeaza?
Bit:Sefu, potrivit traditiilor ar trebui sa fie intrarea in casa.
RK:Corect.Nu a spus Bittuji, un lucru bun, acum?Cum te simti?Sa intri in casa lui RK!Emotionata!
Bit:Sefu, filmarea pentru intrarea in casa este pregatita.Vino.
RK:Nevasta, haide.Filmarea este pregatita.
Bit:Vino.
RK:Nu pare si suna corect, dar sunt un foarte cult edificat baiat Indian.Haide nevasta.Incepe intrarea in casa.Bittuji!Bittuji, asta este prima mea nunta.Asa ca explica-mi, importanta acestui recipient.
Bit:Sefu, acest recipient este foarte semnificativ.Cand o mireasa noua intra in casa ca sotie atunci toata lumea ii ureaza bun venit din toata inima.
RK:Dar orezul dinauntrul recipientului?
Bit:Orezul dinauntrul recipientului inseamna, binecuvantare, prosperitate si fericire si mereu sprijin in viata pentru noua mireasa.
RK:Tu stii o multime despre aceste lucruri.
Bit:M-a uit la serialele de la televizor, cateodata.Asa ca am memorat si dialogurile.
RK:Nevasta!Tu vrei sa stai la usa pentru tot restul vietii?Haide, intra in casa.Haide, nevasta!De ce casti ochii la chipul meu?
RK:Ce s-a intamplat?De ce esti uimita, nevasta?Este din cauza ca nu este orez in recipient?Haide!O sa-ti spun eu semnificatia recipientului gol.Aceasta cupa inseamna ca dupa acest pas viata ta va fi goala si stearpa la fel ca asta.Iar aceasta viata iti spune bun venit din adancul inimii.Bittuji!Asta este semnificatia, nu-i asa?
Bit:Ai dreptate.
RK:Mereu am dreptate.Acum si intrarea in casa este completa.Ce urmeaza?
Bit:Aduce-ti tava pentru venerare.
RK:Oh, da venerarea!Haide, adu tava de venerare.Iti aduci aminte de acea culoare care mi-ai manjit-o pe fata?Iti promit ca aceasta culoare va fi mai mare decat aia.Bittuji, trebuie sa spun eu semnificatia acesteia sau o vei face tu?
Bit:Sefu, daca cumnata o va aude de la tine atunci ea va fi fericita.Bine?
RK:Semnificatia acestei culori, este ca viitorul tau apropiat, fiecare moment din viata ta va fi la fel de negru ca aceasta culoare.Pentru ca restul de culori din viata ta sunt terminate.Acum in viata ta numai culoarea asta a ramas.Negru!Haide, casatoria este gata.Bun venitul este gata.Intrarea in casa este gata.Adica, intrarea in iad incepe.Un minut.Bittuji, am luat binecuvantarea de la cei mai in varsta a familiei ei.Dar ea inca n-a luat...Nu-i asa, nevasta?Bittuji!Ce varsta ai?
Bit:Trebuie sa fiu mai mare ca tine cu cinci ani, sefu.
RK:Daca tu esti mai mare ca mine cu cinci ani atunci tu esti fratele meu mai mare.Si cumnatul sotiei mele.Nevasta ia binecuvantarea de la cumnatul tau.Nevasta, la ce te uiti?Haide!Haide!
"Bit:Numara-i oasele si rupele.Bate-l!"
Bit:Sa fii foarte norocoasa.Sa fii fericita mereu.
RK:Bittuji, binacuvantarea ta este la fel ca in filme.Haide, Bittuji, acum si binecuvantarea este gata.Bine, Bittuji, cheama acum pe restul membrilor a familiei.
Bit:Da, sefu.
RK:Nevasta, acesti oameni sunt mereu gata sa ma serveasca.Da-mi voi sa-ti fac cunostinta cu ei.El este Chandu, soferul meu.Spune-i, buna.Spune-i!La ce te uiti?Spune-i, buna.El este Ratesh.Gradinarul meu.Saluta-l!Iar el este Mishra.Electricianul nostru.Repeta!Deci, nevasta!Tu ia-i cunoscut pe toti.Acum numara-i si spune-mi totalul.
Mad:Opt.
RK:Gresit.Mai numara-i odata.
Mad:Opt.
RK:Ce este asta, nevasta?Tu nici macar nu poti sa numeri?Uite, lasa-ma pe mine sa-i numar.Eu.Unu, doi, trei, patru, cinci, sase, sapte, opt, noua.Noua!De astazi inainte tu esti a noua servitoare in aceasta casa.Nevasta, tu ai uitat sa te numeri alaturi de servitori.Nevasta!Nevasta nu este o ruda.Este doar un nume.Doar ca Mishra, Munna, Reema, Rajesh, Patel, Ram Singh, Ritesh, Chandu.Ca la curtea lui Akbar, acolo erau noua pietre.De astazi inainte in casa mea sunt noua servitori.Felicitari, nevasta!Toata lumea sa salute noua servitoare.Fericita?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 17 Aug 2012, 9:32 am


*16th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Pad:Tu ne poti umili oricat de mult doresti RK.Dar cruta-i viata fiicei mele.Nu-i ruina viata.
RK:Acum nu pot lasa aceasta mana.Nunta si bun venitul sunt gata.Intrarea in casa este gata.Adica, intrarea in iad incepe.De astazi tu vei fi a noua servitoare in aceasta casa.Sotia nu este un grad de rudenie, este doar un nume."

RK:Tu poti sa te uiti la mine azi, cat de mult iti place.Ce s-a intamplat, nevasta?De ce te uiti la mine asa?Acum tu va trebui sa ma vezi numai pe mine toata viata ta.Dar este o confuzie.Ca te-am pedepsit casatorindu-ma cu tine sau cel mai mare cadou din viata ta?Acum uite, sunt crores si rupii pentru chipul asta.Sunt milioane de fani.Toti vor sa vada si sa atinga.Dar nu.Acest chip va fi in prezenta sotiei lui timp de 24 de ore.Nu-i asa, nevasta?In regula, destul cu prostiile.RK, este un erou.Nu este un ticalos care te va tortura.Vino!Lasa-ma sa-ti arat patul casatoriei tale.Vino.Sa-ti arat patul casatoriei tale.Ce s-a intamplat?Esti socata?Ce credeai?Ca patul tau va fi decorat cu flori asa ca pentru o noua mireasa?Nu, nevasta, nu.In viata ta sunt doar spini.Ca asta.Iar astia nu sunt spini obisnuiti.Cand te inteapa in picior atunci usturimea ajunge pana la creier.Iar acum gustul vietii tale va fi ca asta. La fel ca acesti ardei rosii uscati, arzand gura fierbinte, senzatia de arsura merge direct in piept.Deci, nevasta, ce parere ai despre aceasta viata noua a ta?De arsura in piept.Si de furtuna la fiecare pas.Oh!Imi place asta!Iti amintesti acea palma, nu-i asa?Acest semn.Uite!Nu uita.Si nici eu nu te voi lasa sa uiti.Un minut!Aproape ca am uitat lucrul cel mai important.Nevasta, este timpul sa petrecem noaptea nuntii, dar n-am daruit cadoul pentru noaptea nuntii.Poftim, deschide-l.Deschide-l.Este noaptea nuntii.Un cadou trebuie daruit.Deschide-l.
"Mad:Este un cadou pentru acel plod alintat, al tau.Ia astea.Si dai-le lui."
RK:Iti amintesti?Cine mi-a daruit astea mie cu multa dragoste.Iar eu am pastrat astea mult timp.Iar astazi, ti le dau tie.Odata tu m-ai incatusat.Dar astazi eu te-am facut pentru toata viata sa porti astea, pentru toata viata.Bine, acum totul este gata.Casatoria, bun venitul, darul.Acum ce ?Timpul pentru a sarbatori.Sarbatorire!Du-te si fa-mi o bautura.Te-ai imbujorat?Vai!Acest obicei este o durere.Asteapta!O voi face eu si o aduc."Buzele tale sunt umede."Uite aici, nevasta.Nevasta, umezeste-ti si tu buzele.Nu-ti place?Acum obisnuieste-te cu lucrurile rale, nevasta.Daca tu traiesti cu un tigru atunci tu vei obtine lapte sa bei si iarba sa mananci.Asta este ce vei obtine.Wisky scotian curat.Fara multe cuvinte bea wisky.Istericale!Tu te-ai rusinat ca o noua mireasa, nevasta.Tu ai inteles din nou gresit.Sotia nu este un grad de rudenie este doar un nume.Sotia este numele celei de a noua servitoare in casa mea.Tu ti-ai uitat statutul si ai crezut ca RK va incanta noaptea nuntii ca si recenta casatorita mireasa.Ti-ai vazut chipul?Ca tine, multe danseaza in jurul meu.Amenda pentru ce ai facut, aceasta unica noapte a nuntii tale este complementara.Noapte buna!Dormi bine!

**
Rom:Dumnezeu stie, ce joc mai joaca fericirea cu noi.Noi suntem fericite ca operatia fratelui a decurs bine.Si..
Pad:Sa salveze viata cuiva alta viata a fost sacrificata.Pierderea este acolo undeva.Dar cel putin noi toti suntem aici cu Malik.Dar, fata mea..Fata mea este de una singura, ea se zbate cu fiecare dificultate acolo de una singura.
Rom:Padimini!
Pad:Malik!
Rom:Frate!Frate!Frate!Padmini..Padmini cred ca fratele si-a recapatat cunostinta.Fratele si-a recapatat cunostinta, Padmini.
Pad:Roma, poate el o striga pe Madhu.Roma, se pare ca el ne poate intelege.
Rom:Frate, spune ceva.Frate vorbeste.Spune.Ma..Madhu..Madhu?Da Maddhu, chiar acum a plecat.A plecat sa-ti aduca medicamentele.Ea trebuie sa vina.Ea se va intoarce imediat la tine.Voi face un lucru.O voi suna pe Madhu chiar acum.Bine, frate?Ma intorc imediat.Padimini, eu cred ca trebuie sa chemam medicul.Padimini!Frate, ma intorc imediat.Padmini!Padmini!Unde a plecat, Padmini?Padmini?

**
"Mad:Dle Rishab Kundra te voi pedepsi."
"RK:Iti voi da 40 de lakhs sa salvezi viata tatalui tau.Casatoreste-te cu mine.Alege viata lui sau moartea Maddhubalei.
Mad:Accept toate conditiile tale sunt gata sa ma casatoresc cu tine.
RK:Casatoria si bun venitul sunt gata.Incepe intrarea in casa.De azi inainte tu esti cea de-a noua servitoare a acestei case."
Madhu:"Se pare ca am murit.Totusi sunt in viata.Am parasit lumea.Dar totusi sunt in lume.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 18 Aug 2012, 9:47 am


*17th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Da-mi voie sa-ti arat patul noptii nuntii tale.Tu ti-ai uitat dimensiunle si te asteptai ca voi sarbatori noaptea nuntii noastre cu tine ca o mireasa nou casatorita.
Pad:Poate el isi aminteste de Madhu."

Bai:Madam.Madam cineva a venit sa te vada.
Mad:Mama!Mama!
Pad:Esti constienta ca mama ta inca este in viata?Nu plange, Madhu.Ai plans foarte mult.Tu deja ai plans prea mult.Acum numai plange.
Madhu:Mama!Eu sunt motivul lacrimilor mele.Nu am nicio plangere cu nimeni.
Pad:Madhu!20 de ani in urma pentru vietile, a ta si sorei tale, eu am sacrificat viata mea.Lasand in spate tot luxul acelui conac.Am venit pe strada.Fugind de propria mea soarta.Am decis sa-mi scriu eu insumi soarta.Si am reusit sa castig pana acum, Madhu.Niciodata n-am acceptat infrangerea.Dar astazi..Astazi mama ta a pierdut, Madhu.Astazi, tu m-ai fortat sa pierd, Madhu.Din cauza ta, mama ta a pierdut.Niciodata nu mi-am imaginat ca soarta de care eu am fugit va deveni sorta fiicei mele dupa 20 de ani.Niciodata nu m-am gandit ca, cusca de aur in care obisnuiam sa ma simt sufocata chiar si fiica mea va fi blocata in acea cusca.Niciodata nu mi-am imaginat ca si mine tu te vei casatori intr-o zi cu un diavol.Niciodata nu m-am gandit.Dar nu te teme, Madhu.Nu deveni slaba.Mama ta este cu tine.Tu esti fata mea pe care am nascut-o.Tu esti fata mea care a crescut cu valorile pe care am invatat-o.Tu nu poti niciodata deveni slaba.Nici mama ta nu va tolera suprimarea si nici tu.Madhu, astazi..Astazi te vei elibera pentru totdeauna din aceasta cusca de aur.Astazi tu vei zbura din aceasta captivitate pentru totdeauna.Nu voi lasa ca viata ta sa fie ruinata in felul asta.Astazi si chiar acum.Sa mergem.Vino cu mine.
Mad:Nu mama.
Pad:Ce s-a intamplat?Madhu!Asta nu este o casatorie.In pretextul casatoriei tu esti tachinata si insultata.Neputinta noastra este exploatata, draga.Recunosc..Recunosc ca pentru operatia lui Malik, RK a platit taxele.Dar ii voi returna fiecare banut.Iar in loc de banii aia, sufletul tau, viata ta..Nu le voi da acelui monstru.De aceea spun nu fi speriata, eu sunt alaturi de tine.Vino!
Mad:Nu, mama.
Pad:Dar de ce?De ce nu?
Mad:Nu voi pleca nicaieri.
Pad:Uite, un moment de slabiciune va ruina intreaga viata a ta.Uite, daca eu deveneam slaba la timpul ala, tu nu mai erai in viata astazi.Asa ca nu-ti fie frica, sunt cu tine, nu-i asa.Mama ta.Nu-ti fie frica.Vino cu mine.
Mad:Nu mi-e frica, mama.Eu doar incerc sa fac ce este corect.
Pad:Dar?
Mad:Mama, iti mai amintesti ca obisnuiam sa te intreb in fiecare an de ce te inchini la copacul banyan?Iar tu mereu spuneai, chiar daca sotul tau nu te respecta, legatura a avut un prim adevar.Ca acel sot ti-a dat doua fiice.Nu este asa, mama?
Pad:Dar Madhu, este o diferenta intre casatoria ta si a mea.
Mad:Dar este acelasi lucru, mama. Sunt de acord ca RK incearca sa ma insulte in orice mod posibil.El mi-a facut viata mizerabila.Dar mama, astazi din cauza lui RK, Malik este salvat.Chiar daca toate astea s-a intamplat cu Malik, daca RK nu dadea banii pentru operatie atunci noi ce ne-am fi facut?Astazi Malik este salvat, doar din cauza lui RK.Si mama, cum sa dau vina pe altcineva?Dezastrul care s-a abatut asupra noastra acum, eu sun responsabila.Daca n-as fi depus plangerea impotriva lui RK, totul ar fi fost bine acum.Mama, sora intr-adevar are dreptate.Eu sunt responsabila pentru tot asa ca va trebui sa ispasesc pentru asta.Si mama, dand 40 lakhs, RK si-a indeplinit promisiunea.Si cu orice pret o voi indeplini si eu pe a mea.
Pad:Dar Madhu, incearca sa intelegi.Tu nu ai nici cea mai mica idee de bestialitatea lui RK?
Mad:Mama!Fetei tale ia fost data taria de a lupta cu astfel de bestii, pe cand era in pantece.Daca este si mai rau ea va lupta.Si aceeasi tarie ii va da curajul sa indeplineasca aceeasi promisiune care ia facut-o lui RK.
RK:Wow, ce scena a fost, asta.Tu m-ai impresionat numai cu o scena.Sunt mandru de felul cum gandesti.Numai cu o scena, tu ai devenit chiar mai mult stimata pentru mine.
Dar tu, mama soacra.Foarte rau.Mama soacra am crezut ca esti ca Nirupa Roy.Iar tu?Tu te-ai dovedit a fi o vampa!Ce o invatai pe sotia mea?Sa fuga si asa mai departe.De ce?Incotro va fugi de la mine?Tu vrei ca ea sa fie ca tine?Mama soacra.Tu vrei ca ea sa traiasca la casa altui barbat si sa-si paraseasca sotul ei legitim?Tu mi-ai sfatuit gresit sotia, spunand toate astea.Foarte rau, mama soacra.Mama soacra gandirea ta este la fel de larga, astazi, decat a fost 20 de ani in urma.Dar sunt mandru de gandirea ortodoxa a sotiei mele.Nu-i asa, draga mea nevasta?Si apropo, am uitat sa te intreb ceva.Cine te-a lasat inauntru?Si asta fara permisiunea mea.
Pad:Fiica mea locuieste in aceasta casa.
RK:Fiica ta este doar o servitoare in aceasta casa.Nu este o regina.Si este un timp fixat sa intalnesti servitorii.Tu nu poti veni sa te intalnesti cu ea ori de cate ori vrei.Tu ai facut greseala asta astazi, mama soacra, dar sa nu se mai repete.Pentru ca am spus asta mai devreme si o mai repet odata.Ca te voi tine aici permanent . Acum vei pleca de una singura sau iti voi aduce un elicopter sa ajungi acasa?Chandu, Patil, Rajesh!De ce ati lasat un om din popor sa intre in conacul lui RK?Si asta fara permisiunea mea.Astazi a venit singura, curand isi va aduce toti vecinii.Asta este conacul lui RK nu o tabara de refugiati pentru oameni fara adapost.Daca asta se mai repeta, toti va trebui sa paraseasca conacul lui RK si sa traiasca in acea localitate.Plecati.
"Pad:Fiica mea sa nascut din pantecele meu, fiica mea care a crescut cu valorile pe care am invatat-o nu poate deveni niciodata slaba.
Mad:Sunt curajoasa, sunt de neclintit in vremuri tulburi, sunt cosmarul dusmanului meu, sunt viteaza cu sprijinul mamei mele."
RK:Ti-a fost dor de mine?Da, nevasta?
Mad:Dle Rishabh Kundra.La urma urmelor, ce vrei?
RK:Tu esti atat de nelinistita sa-mi indeplinesti dorintele mereu.
Mad:Tu vrei sa te razbuni pe mine, nu-i asa?Tu vrei sa-mi dai o lectie, nu-i asa?Tu vrei sa ma torturezi?Da-i drumul.Fa-o pana cand esti satisfacut.Insulta-ma.Umileste-ma.Dar nu ai nici un drept s-o insulti pe mama mea.Ai auzit ce am spus?
RL:Insulta!Intreaba-ma.Onoare, respect, insulta, mandrie.Stima de sine.Chiar merita familia ta toate aceste distinctii?Oamenii care traiesc intr-o localitate fara nici macar o identitate, ce stiu despre onoare si respect?Tu nu ai nici un statut si vorbesti despre insulta?Tu stii semnificatia insultei?Iti voi spune eu despre insulta.Ce inseamna..Onoare, este ce primesc eu de pe scena filmelor mele.Eu sunt rege acolo, iar ceilalti sunt sclavii mei.Si intr-o zi, asa dintr-o data, vine o fata fara valoare si ma palmuieste in fata tuturor.Si dupa ce sunt martori a acelei palme, toti sclavii mei rad de mine.Asta este cunoscuta ca insulta.
Mad:Asta este pentru ca meritai.
RK:Ce?Meritam?
Mad:Da.
RK:Ce meritam?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 21 Aug 2012, 10:04 am


*20th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Pad:Uite, asta nu este o casatorie.Tu esti hartuita de o casatorie ipocrita.Tu esti umilita.
RK:Cine te-a lasat sa intri.
Pad:In afara de tine si fata mea locuieste aici.
RK:Fata ta este o servitoare in aceasta casa.Respect este ce RK primeste pe platourile de filmare.RK este ca un rege acolo iar restul sunt sclavi, o fata umila soseste.Si palmuieste obeajii lui in fata tuturor.Asta se chema insulta."

Mad:Pentru ca tu meritai.
RK:Ce?Meritam asta?
Mad:Da.
RK:Am fost vrednic doar de asta.Ce?Spune asta din nou.Am fost vrednic de asta?Sa ma palmuiesti in fata tuturor, tu de ce ai devenit vrednica?Tu stii, Madhu, m-am gandit toata noaptea.M-am gandit la ce as putea face cu tine dupa ce ai devenit vrednica de nimic.Mai intai m-am gandit ca ar trebui sa te rapesc.Sau sa arunc acid pe fata ta.Sau sa pun capat povestii asteia pentru totdeauna si tie la fel.Dar nu.Daca RK ar fi facut asta, atunci intre RK si un criminal de pe strada nu ar fi fost nicio diferenta.RK este un erou nu o lepadatura.Dar as fi putut chiar cruta.Pentru ca daca as fi putut cruta poate tatal tau ilegal ar fi putut muri si nu sa poata fi salvat.Si apoi in urmatorii trei sau patru ani tu ai fi putut gasi o insecta ca Mukund Dixit si te-ai fi casatorit cu el.Si ca o fata de clasa mijlocie tu ai fi putut hrani copiii lui.Uitand de palmuirea lui RK, tu ai fi mers mai departe cu viata ta dar viata lui RK stagna la acea palma insasi.De aceea m-am casatorit cu tine si am tras o oprire completa vietii tale.Acum viata ta este in captivitatea mea.Tipa, urla, lupta, sufera.Dar in fata ochilor mei, atat timp cat inima mea nu are liniste, atat timp cat reverberatia a acelei palme nu moare in urechile mele, atat timp cat acolo nu este nicio voce in inima mea sa spuna ca, conturile au fost stabilite Rishabh Kundra.
Madhu:Sa-mi frang vointa, tu esti atat de disparat, nu-i asa?Sa ma vezi in durere, esti nelinistit, nu-i asa?Sa ma vezi murind incetul cu incetul, este visul tau, nu-i asa?Dar regret dle RK.Ca materialul din care sunt facuta, nici nu ma inclin cu usurinta si nici nu ma dau batuta.Fii nelinistit, fii disperat.Nu voi scoate niciun sunet in agonia mea.Sa vedem cine accepta infrangerea prima data.Tu sau eu?
RK:Unde este sotia mea?
Fat:Sefu, este in camera ei.
RK:Cheam-o.Nevasta!Nevasta!Nevasta!Nevasta!Nevasta!Nevasta!
Mad:Ce sunt toate astea?
Fat:Rochii sunt, dna.Sefu le-a trimis ca sa te schimbi intr-o rochie de aici.
Mad:Nu vreau sa ma imbrac.
Fat:Dar sefu a spus sa sa te imbraci.
Mad:Nu ti-am spus?Nu vreau sa ma imbrac cu ele.
RK:Nevasta, sotul tau nu este asa de sarac ca tu sa stai imbracata numai intr-o singura rochie pentru ore intregi.Iar scena pe care tu ai purtat rochia asta s-a terminat.Asa ca, pregateste-te pentru urmatoarea scena.Schimba-ti hainele.Ia astea.Alege una dintre ele.
Mad:N-am nevoie de ele sunt bine asa.
RK:Intrebarea nu este de ce ai tu nevoie este de ce are nevoie RK.Tu esti sotia lui RK, dna Rishabh Kundra.Hainele pe care le porti tu odata, vor fi aruncate dupa asta.Este clar?Nu pentru tine insuti, ci pentru mine.Schimba-te.Nu esti convinsa inca?Tu stii ce este asta?O permisiune.Iar aceasta permisiune este legala.Iar acela care a pus aceasta permisiune mangalsutra i s-a dat dreptu ca ori de cate ori sotia lui nu este capabila sa-si schimbe hainele atunci el poate sa o ajute.Asa ca, el poate sa-i schimbe hainele cu propriile maini.Asa ca, daca tu nu poti sa te schimbi atunci te ajut eu.Fata buna!Ai doar 5 minute.Pregateste-te.
Mad:Unde plecam?
RK:In aceasta casa numai o singura persoana are dreptul sa puna intrebari.Iar acela este RK.Si, felicitari!Tu si eu suntem din nou la titlurile stirilor.

**
Tri:Mama, ai vazut?Isprava facuta de fata ta,ne-a dezonorat.Ea a fost cea mai iubita de tine, nu-i asa?A fost scumpa ta..Nu stiu ce isprava a facut.Ne-a lasat singuri la spital iar ea se bucura.Noi avem grija de Malik pe tot parcursul zilei.Iar ea?Se bucura de luna de miere acolo.Iar stirile despre luna ei de miere a fost imprimata pe prima pagina a ziarelor, mama. Vezi cu proprii tai ochi.Nu-mi vine sa cred.Ca eu incep sa-mi inteleg sora prin aceste ziare.Ea ti-a fost foarte draga, nu-i asa?Ce a facut scumpa ta?
Pad:Lasa sa spuna lumea ce o vrea, Trishna, numai conteaza pentru mine.Pentru ca indiferent de ce a facut Madhu, a fost pentru familia ei.Trishna!Priveste aceste poze.Priveste cu atentie.Priveste in ochii lui Madhu.Uita-te in ochii ei.Tu nu vezi neputinta in ochii ei, Trishna?Tu chiar nu ai idee prin ce a trecut noaptea trecuta acest copil?Ca sa salveze viata lui Malik s-a sacrificat ea insasi.Iar tu spui toate astea despre ea.Uita de asta.Nu este vina ta.Ce vei intelege tu cand Dumnezeu insasi nu este capabil sa inteleaga.Asa ca, ce vei intelege tu?Pentru ca Dumnezeu daca ar fi inteles atunci el mi-ar fi salvat copilul.Copilul meu n-ar fi fost in conditia asta astazi.
Tri:Wow, mama!Wow!In sfarsit adevaratele ganduri ale tale mi-au fost dezvaluite.Copilul tau.Ai dreptate.Copilul tau drag.Ai observat sacrificiul ei.Dar viata mea.Ce s-a intamplat cu aspiratiile mele.Tu n-ai varsat nici macar o lacrima pentru asta, mama.Copilul tau drag.Dar nu e vina ta mama.Tu vei compatimi cu durerea fetei tale vitregi doar cand ai timp liber de la fata ta buna.Ai dreptate.Copilul tau drag.Ai dreptate.
Pad:Viata unei fete este ruinata. Iar acum cealalta fata este pe cale sa-si distruga viata, insasi.Iar tu Doamne privesti asta in tacere.
Tri:Da, Roma.Ce?Cand?Cum?Dar.Da.Da noi plecam spre acolo chiar acum.
Pad:Ce s-a intamplat?
Tri:Mama, Malik.
Pad:Ce s-a intamplat cu Malik?
Tri:Malik.

**
RK:La filmari, telefonul trebuie tinut pe modul silentios.Liniste!La fel cum imi tin si nevasta.Multumesc!Nu este asta o onoare, dna Kundra ca ai venit la filmarile mele.Cand RK pune mana pe mijlocul unei fete, frumusetea si zambetul ei apare imediat.Te rog, zambeste, nevasta.Nevasta!Zambeste, te rog.Doamnelor si domnilor!Face-ti cunostita cu ea.Ea este dna Madhubala Rishabh Kundra.Mandria mea!Viata mea!Pasiunea mea!

**
Pad:Ce s-a intamplat, Roma?Care este problema?Doctore, care este problema?
Tri:Roma, Malik este in regula, nu-i asa?
DR:Uite ce e, peste noapte s-a produs o cadere drastica in conditia lui.Iar medicatia care i-am adiministrat-o dupa operatie nu-l afecteaza nici asta in bine.Am o sugestie.Chemati toate rudele.
Pad:Doctore!

**
RK:Dar, oameni buni la ce va uitati?Voi ati mai vazut-o inainte.Mai devreme ea m-a sfatuit chiar aici.Iar apoi, chiar m-a si palmuit.Iar astazi, ma tine de mana si sta in fata tuturor aici.Povestea noastra de dragoste nu este mai prejos decat o poveste de dragoste din film.Sunt o multime de rasuciri si transformari in asta.Corect?Nevasta, astazi nu va fi nicio palmuire, nu-i asa?Ei ii pare foarte rau de acele palme, ea chiar nu spune nimic.Voi stiti ce mi-a spus in pat in noaptea nuntii noastre?Va voi spune eu.Vino.In noaptea nuntii primul lucru care l-a spus a fost;"RK vreau sa dau satisfactie pentru acele palme.De aceea nu numai acasa dar si la filmari imi voi sustine datoria de sotie.Pentru ca de mult ce-mi servesc sotul mai mult va fi ispasirea mea."Dorinta sotiei este primordiala.De aceea voi o veti vedea pe platou ca pata personala a lui RK.Iar asta nu este decizia mea este la insistenta ei, ca este asistenta personala a lui RK sau baiatul cu de toate.Scuze, fata cu de toate si sa fii chiar aici.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 22 Aug 2012, 9:20 am


*21st Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Acum viata ta este sub controlul meu.Tipa, urla sau sufera, dar in fata mea pana cand nu am satisfactie.
Pad:Tu ai vreo idee prin ce a trecut ea noaptea trecuta?Sa salveze viata lui Malik, ea s-a sacrificat insasi.
RK:In prima noapte a nuntii, primul lucru care mi la spus a fost ca ea vrea sa ispaseasca pentru acele palme.La urma urmelor dorinta unei sotii este cea mai importanta.De aceea va fi vazuta pe platou ca servitorul personal."

RK:Si nu e decizia mea este insistenta ei, sa devina asistenta mea personala sau baiatul pentru toate.Scuze!Fata pentru toate.Va fi aici facand asta in timpul filmarilor.Deci, priviti cum trebuie chipul fetei pentru toate a lui RK.Toata lumea, inapoi la treaba.Tu esti bine, nevasta?Spune-i lui Bittuji sa-mi aduca acele ziare de care am intrebat.Nevasta, este timpul pentru cafea.Cafea neagra fara zahar.

**
Dr:Noaptea trecuta conditia lui a fost critica, iar medicamentele care noi i le-am dat dupa operatie nu lucreaza bine.Si incearca sa spuna ceva repetat.
Pad:El isi aminteste de fata lui.El isi aduce aminte de Madhu.

**
RK:De ce am nevoie sa-mi vindec rana.Sa mergem.Iti voi explica de restul treburilor tale.Vino, iubit-o.

**
Dr:Noi am incercat tot ce s-a putut.Restul este in mana Domnului.Acum noi ii prescriem alte medicamente.Voi rugati-va ca acestea sa lucreze.Scuzati-ma!
Tri:Dar, doctere, cum de ai devenit atat de neputincios?
Dr:Uite ce e, ai credinta.
Pad:Roma!Roma, sun-o pe Madhu.Madhu, va trebui sa vina aici.Trebuie sa vina incoace.

**
Om:Dle RK, hai sa completam mai intai scena nr. unu.Caruciorul a fost instalat odata cu camera, iar cealalta camera este pe macara.Noi vom acoperi intrarea ta, de acolo.Mai intai vom lua aproape de maestru sau altfel cum spui tu.
RK:Ia maestru mai intai.
Om:Da.
RK:Urmareste camera de acolo iar intrarea mea trebuie sa fie din cealalta parte.
Om;Da.
RK:Si ia o filmare de aproape de acolo.
Om:Bine.
Om:Dna, tu stai acolo de mult timp.Te rog, ia loc.
RL:Las-o asa.Ea n-are nevoie de asta.Ea a jurat ca va sta in picioare.Asta se cheama juramant sau remuscare.Afara.
Om:Dle, sa filmam venerarea Zeului Ganesha, prima data?
RK:Sigur.
Rk:Salutare Zeului Ganesha!
Tot:Salutare Zeului Ganesha!
RK:Tine asta, nevasta.Serveste, nuca de cocos si zahar ca ofranda intregii unitati.Intregii unitati ca servitoare personala a mea.Pleaca!
RK:Multumesc, nevasta.Bine ai venit in lumea noastra.Bine ai venit in industria filmului.Madhubala Rishabh Kundra.
Om:Multumesc, dna.Dle RK, scenele de azi.
RK:Servitoare!Scuze, nevasta!Adu-mi niste cafea.
Mad:Roma!
Rom:Te-am sunat de multe ori de ce n-ai raspuns la telefon?Unde-ti este telefonul?Unde esti tu?Spune-mi.
Mad:Ce s-a intamplat.Este totul in regula?
Rom:Nimic nu este in regula aici, Madhu.Nimic nu este bine.Conditia fratelui s-a inrautatit.S-a inrautatit si mai tare, Madhu.Tu stii ce a spus medicul, sa chemam toate rudele.Madhu, eu..
Pad:Roma, da-mi telefonul.Alo, Madhu.Vino la spital repede.Este nevoie de tine urgent.
Mad:Da, mama.
Pad:Malik are nevoie de tine, Madhu.Te rog, vino imediat.
Mad:Mama nu-ti face griji.Vin.Te rog ai grija de Malik.Voi veni imediat.
Pad:Bine.

**
RK:Am cerut sa nu fie binecuvantarea si nici blestemul nimanui.Mi-am trait propria viata.Si voi muri asa cum doresc.
Om:Foarte bine dle RK.Nu numai pe scena, si stilul tau este bun in viata reala.Priveste, dle.Sotia ta, face cafea pentru tine.A actionat foarte curajos.Iti amintesti cum te-a insultat si te-a palmuit in fata tuturor?Dar nici tu nu esti mai prejos, dle.Tu ai facut-o sa-ti manance din palma.Tu ai imblanzit-o in asa fel incat si-a revenit la normal.
RK:In lupta dintre leu si leoaica, cainii nu arbitreaza.Oricum si orice este, ea este proprietatea lui RK.Si orice bun a lui RK are respectul lui propriu.Nu orice carpaci/cizmar poate sa-mi lustruiasca pantofii.
Om:Imi pare rau, dle.
RK:Tu esti foarte loiala la locul de munca.Servitoare!Haide, sa facem repetitia.Tu da-mi indiciile.Repete-mi acesti pasi.Da-mi indiciile.
Mad:Trebuie sa ma duc la spital pentru un timp.
RK:Tu citesti liniile gresite.De ce?
Mad:Malik, ma cheama.El nu se simte bine.
RK:De ce te cheama?Sistemul de sustinere a vietii este acolo care functioneaza eficient.Doctorii isi fac treaba.Iar eu trimit bani de fiecare data.Atunci de ce?Tu ce vei face in spital?Tu vei aglomera locul fara rost.Haide, sa citim liniile.
Mad:De noapte trecuta conditia lui s-a inrautatit.Te rog, lasa-ma sa ma duc la spital pentru un timp.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 23 Aug 2012, 9:19 am


*22nd Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Glorie Zeului Ganesha.Bine ai venit in industria filmului, Madhubala Rishabh Kundra.
Pad:Alo, Madhu!Vino la spital cat de repede posibil.Este foarte mare nevoie de tine aici.Malik are nevoie de tine, Madhu.Vino incoace mai repede.
Mad:Nu-ti face griji.Voi veni acolo.Tu, doar ai grija de Malik.Voi veni de indata.
Pad:Bine."

RK:Tu esti foarte loiala muncii tale.Servitoare!Haide!Hai sa repetam.Tu da-mi indiciile.Ajuta-ma sa repet.Da-mi indiciile.
Mad:Trebuie sa ma duc la spital pentru un timp.
RK:Tu citesti liniile gresite.De ce?
Mad:Malik, ma cheama acolo.El nu se simte bine.
RK:De ce te cheama? Sistemul de sustinere a vietii este acolo care functioneaza eficient.Doctorii isi fac treaba.Si platesc facturile din cand in cand.Atunci de ce?De ce este nevoie de tine la spital?Multime inutila.Haide, sa incepem liniile.
Mad:De ieri conditia lui s-a deteriorat.Te rog.Lasa-ma sa ma duc la spita pentru un timp.
RK:Tu deja plangi.Tu esti aproape sa implori.Bun!Imi place.Ce faci tu aici este de asemeni important.La urma urmelor tu esti servitoarea mea personala.Iar astazi este prima zi de munca.Si in prima zi de munca nimeni nu ia liber sau subventii.
Mad:El este foarte suparat de mine.
RK:Iar tu ma enervezi.Nu poti pleca nicaieri.Nu este corect, nevasta.Tu nu pleci nicaieri.Acesta este ordinul lui RK.Filmarea este gata?
Mad:Te rog!
RK:Am spus, nu.Sfarsit de discutie.Bittuji, fii atent la aceasta noua servitoare.

RK:Nu accept invocarea nimanui si nici nu i-au aminte la blestemele cuiva.

Bit:Cumnata Maddhu!Unde o stergi?Este prima ta zi la datorie iar personalul lui RK sta tot timpul in jurul lui.Iar o servitoare trebuie sa stea in picioare intreaga zi.Unde te duci?
Mad:De fapt, eu..La baie.Trebuie sa ma duc la baie.
Bit:Bine.La baie?In fine, acolo scrie iesire.Adica este drumul spre afara.Baia este acolo.Pe acolo.
Mad:Imi pare rau.
Bit:Neha!Lasa tot ce faci si fii atenta la ea.Pana cand vine de la baie stai chiar acolo.
Bit:Dar dle Kapoor cum putem noi vorbi despre toate la telefon?In opinia mea fa un program intr-o zi, seara.Noi vom sta si discuta.Care este problema?Nu sunt formalitati intre mine si tine.

RK:Am trait cum mi-am dorit si chiar voi muri in stilul meu propriu.

OM:Taiati.Buna filmare, dle.
RK:Servitoare!Servitoare!Servitoare!
Bai:Da, dle.
RK:Nu, tu.Servitoarea mea personala.Bittuji?
Bit:Da, sefu!
RK:Bittuji, unde este sotia?
Bit:Sefu, a plecat la baie.I-am spus lui Neha sa stea acolo.Ea va avea grija de ea.O voi chema chiar acum.Neha!Neha!Neha, la ce te uiti?Usa este deschisa verifica daca ea mai este acolo sau nu.Este acolo?Ce s-a intamplat?
Neh:Dle, ea nu este inauntru.
Bit:Tu ai inebunit?Te-am lasat aici sa fii atenta la ea.Tu esti oarba?Tu chiar nu poti avea grija de treburi asa de mici?
"Mad:Trebuie sa ma duc la spital pentru un timp.Conditia lui s-a deteriorat."
RK:Strange-ti!

**
Mad:Malik!Malik!Sunt chiar aici.Langa tine.Te rog.Te rog, nu-ti mai face griji.Doctore, nicio imbunatatire?
Dr:Noi i-am schimbat medicatia un pic.Iar pana acum nu este nicio imbunatatire.Noi va trebui sa-l tinem sub observatie pana maine dimineata.Tu esti fata lui?Ai credinta in Dumnezeu.Noi incercam tot ce putem.Asistenta, repeta doza la fiecare trei ore si raporteaza-mi.Bine?
AS:Da.
Dr:Scuzati-ma!
Mad:Eu sunt cu tine, Malik.
RK:Dar tu pe mine mai lasat singur.Ti-am spus sa nu vii aici.Totusi tu ai venit.De ce?Nu intelegi ce ti se spune sa faci.I-ai spus tatalui tau despre casatoria noastra?I-ai spus cat fe fericita esti cu sotul tau?Si din cauza ta ce oameni tristi sunt la casa sotului tau?
Mad:Tu poti vedea cu ochii tai cat de rau se simte Malik?
RK:Tu m-ai condus de la nebun la nebunie, mult mai rau decat asta.Sa mergem sau intentionezi sa faci aceasta scena chiar aici?
Mad:Doar un timp, lasa-ma sa mai stau cu Malik.Te rog, doar pentru un timp.
Pad:RK, tu nu poti sa-mi iei fata in felul asta.De ce faci asta?Da-i drumul la mana.Da-i drumul la mana.Las-o!
RK:Tu de ce mereu devii o Mama India si apari in fata mea?Tu ai comis vina iar pedeapsa este suportata de sotia mea.De mult ce ne opresti tu aici, absolut fiecare moment din asta, fata va avea de suferit in loc.Gandeste la asta, mama soacra.Ea este fata ta proprie.Nu una vitrega.Mama soacra.Putem?Multumesc!

**
RK:Cum indraznesti sa nu ma asculti.De ce te-ai dus acolo impotriva dorintei mele?
Mad:N-ai vazut conditia lui Malik?
RK:Lasa-l pe tatal tau.Gandeste-te la conditia ta.Nimic nu este mai important in viata ta, mai mult decat mine.Nici chiar tatal tau.
Mad:Nu compara o persoana ticaloasa ca tine, cu Malik.Va fi o insulta pentru el.Si apropo, tu nu vei ntelege importanta unui tata.Tu nu vei intelegi importanta unei relatii dintre tata si fiica.Tu intelegi numai un singur lucru afacerile.Sau atitudinea lui RK.Dle Rishabh Kundra, tu esti atat de obsedat de sine.Stii de ce?Pentru ca tu nu ai o familie?Esti egoist.Priveste in oglinda si intreaba-te insuti ai ceva de a face cu relatiile sau sentimentele?Tu vei obtine un singur raspuns, nu!Pana acum, am obisnuit sa cred ca tu esti doar un egoist si un arogant om, care vrea sa distruga fericirea familiei mele si a mea pentru ca ti-am ranit ego-ul.Dar am gresit.Tu nu esti un om ci o bruta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 24 Aug 2012, 9:09 am


*23rd Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"RK:Ti-am interzis sa vii aici.Totusi tu ai venit.Tu nu intelegi ce ti se pune odata.
Mad:Numai pentru putin timp.
RK:De mult ce ma tii aici fiecare secunda din asta va fi platita de fata ta.Multumesc!
Mad:Uneori uita-te in oglinda si intreaba-te.Ai vreo legatura cu relatiile?

Mad:Pana astazi am obisnuit sa simt ca tu esti doar o persoana mandra si de sine complacuta, care vrea sa distruga fericirea familiei mele si a mea pentru ca ti-am ranit ego-ul.Dar gresesc.Tu nu esti deloc un om, tu esti un animal.Pentru ca animalele se bucura sa foloseasca forta sa-i slabeasca pe ceilalti si sa le dea durere.Iar cand cineva tine piept impotriva lui atunci nu poate tolera.Tu stii de ce?Este din cauza ca iti este teama.Si dle Rishabh Kundra asta nu este supararea ta este frica ta.Pentru ca in toate, ce ai tu?Un RK..Si aroganta lui RK.Iar daca aroganta este smulsa de la tine atunci tu devii un biet sarman.Si stii de ce faci tu cu familia mea de cateva zile incoace, asta?Pentru ca tu poate nu stii ce inseamna o familie.Nu-i asa?Ce s-a intamplat?De ce ti-ai intors fata?Uita-te la mine.Uita-te in ochii mei.Tu nu esti capabil sa vezi, nu-i asa?Pentru ca tu vezi adevarul in ochii mei, nu-i asa? Ai facut o casa mare cu banii tai.Conacul lui RK!Dar acest conac nici nu este o casa si nicio familie.Cand tu nu esti acolo, in acest conac atunci nimeni nu-ti duce dorul.Si nimeni nici macar nu asteapta sa te intorci.Tu doar hoinaresti ca o stafie.Singur-singurel!Mi-e mila de tine.In singuratatea ta.Mi-e mila de familia ta care te-a facut in felul asta.Mi-e mila de mama care a conceput un fiu ca tine.
"Mad:Dle Rishab Kundra tu traiesti in propria dependenta.Tu stii de ce?Pentru ca familia ta este doar tu.Uneori mai uita-te in oglinda si intreaba-te singur.Ai de a face cu vreo relatie sau sentimente?Tu nici macar nu esti un om, tu esti un animal.Si dle Rishabh Kundra asta nici macar nu este mania ta.Asta este frica ta.Peentru ca in toate astea, ce ai tu?Una este RK iar cealalta este aroganta lui RK.Cand tu nu esti in acest conac nimnei nu-ti duce dorul aici.Mi-e mila de mama care a conceput un fiu ca tine.
RK:Tata ma vei legana si pe mine in acest scaun?
Tata:Recita-mi acel poem care ti-am spus sa-l memorezi.
RK:Da tata, l-am memorat bine.
Tata:Atunci recita-l repede, Rishabh.
RK:Daca acest copac Kadamb n-ar fi fost pe bancile Jamunei.N-as fi vazut asta si as fi devenit treptat Krishna.Daca ea-mi da.Daca ea-mi da..
Tata:Daca ea mi-ar fi imprumutat flautul cel scump, intr-un fel aceasta ramura a lui Kadamb ar fi fost mai mica."

**
Mad:Tu iti faci griji de mine, inutil.Iti spun ca sunt in regula.Mama, uite.In orice caz tu trebuie sa ai grija te tot acolo.Asa ca, ocupa-te de asta.Iar eu iti promit ca ma voi ocupa de toate aici.Tu ai spus ca..Mama te sun eu mai tarziu.La revedere!Da-mi drumul la mana.Lasa-mi mana.Unde ma duci?
"Mad:Tu nici nu stii ce inseamna o familie.Tu nu esti un om.Esti un animal."
RK:Ce mi-ai spus?Ce mi-ai spus?Spune-mi!Ce mi-ai spus?Ce mi-ai spus?Ca nu sunt un om.Sunt un animal.Animal!Animal!Animal!Sunt un animal!In aceasta casa, in conacul lui RK, ratacesc ca o fantoma iar tu compatimesti educatia mea.Tu imi compatimesti educatia mea?Tu compatimesti ca mama care a conceput un fiu ca mine.Tu compatimesti.Tu compatimesti pe mama mea.Tu compatimesti pe mama mea!Tu..Cine esti tu?Cine esti tu sa pui la indoiala educatia mea?Ce stii tu despre mine, despre trecutul meu, despre viata mea trecuta?Huh?Uite.Uite jos.Asta este viata lui RK.Trecutul lui, zilele lui trecute sunt la fel ca sticlele astea sparte care niciodata nu se mai lipesc dupa ce se sparg.Spune-mi.Poti sa le lipesti?Spune-mi!Nu, nu-i asa?Sunt cateva vanatai care lumea le da iar unele sunt date de cel pe care tu il numesti Dumnezeu.Si inca nu ma Crying or Very sad de ranile mele.Nu le regret.Madhubala Shamsher Malik!Nu l-am invitat pe tatal tau sa vina si sa-i rup toate oasele pe platoul meu.El a venit de buna voie.De aceea, nimeni n-are dreptul sa ma judece.Nici chiar el, pe care tu il numesti Dumnezeul tau.Ai inteles?Iar data viitoare, tu ai auzit aceasta lectura, atunci aceste sticle nu vor mai fi pe jos.Ci in capul tau.Dar mai sunt si astfel de rani care cand sunt tinute aproape de inima devin emotionante.O astfel de rana este aproape de inima mea.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 25 Aug 2012, 7:24 pm


*24th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Mad:Tu nu esti un om, esti un aminal.Tu habar n-ai de legatura familiala.O compatimesc pe mama care a dat nastere unui fiu ca tine.
RK:Tie iti este mila de educatia mea?Data viitoare cand incerci sa-mi mai tii predica aceste sticle nu vor mai lovi pamantul ci capul tau.."

Mama:Rishab!
RK:Sunt cateva rani care tinute aproape de inima devin nevindecabile.Exista o astfel de rana care este aproape de inima mea.
Mama:Rajesh!Munnal!Patil!Face-ti curat aici cum trebuie.Asigurati-va ca numai raman nicio bucata de sticla.Te rog paseste cu grija.Tu te poti rani.
"RK:Ce stii tu despre mine si trecutul meu?Despre viata mea trecuta?"

**
Rom:N-am putu face rost decat de aceasta suma.Nu cred ca va fi posibil.
Pad:Nu, Roma.Noi trebuie sa facem rost de toata suma.Mi-am vandut toate bunurile dar totusi..
Rom:Cum putem noi face rost de 4 milioane?Nu putem?Noi nu putem face rost de 4 milioane.
Pad:Roma, te rog nu spune asta.Noi trebuie sa facem rost de 4 milioane cu orice pret.Roma, nu-mi voi lasa fata sa stea cu acel ticalos.
Rom:Nu!Nimic nu i se va intampla.Absolut nimic!
Pad:Noi putem face rost de bani.
Rom:Am gresit.Te rog!Nimic nu se va intampla.Imi pare rau, am gresit.Asculta la mine.Asculta, asculta.Asculta, nu este timpul sa plangi.Este timpul sa fii puternica.Uite, nu o considera pe Madhu slaba.Nicio indoiala, obisnuiam sa-i spun Glicerina.Dar tu poti sa ma crezi pe cuvant.Madhu este atat de mandra si puternica incat chiar si cel mai mare ticalos se va da batut in fata ei.Ea va invinge asta.Nu-ti face grija.

**
Mama:Da-mi voie.Rishabh!Imi fac o favoare mie insumi, nu tie.De crezi sau nu, cand tu esti ranit si eu simt durerea.
"RK:Tu imi pui la indoiala educatia.Ce stii tu despre mine si trecutul meu?Stii ceva?Asta este viata mea, trecutul ei.Viata mea trecuta.Care numai poate fi fixata odata ce este sparta.Spune-mi?Poti s-o repari?Huh?Data viitoare cand mai incerci sa-mi tii predica aceste sticle nu vor mai lovi pamantul ci capul tau.Exista cateva rani care tinute langa inima devin nevindecabile.Exista o astfel de rana care este aproape de inima mea."
Mama:Rishab!Rishab!Rishab!Dar, Rishab!Rishab, ce faci?Spune la cineva sa-ti aduca scaunul.Rishab! Rana ta se va inrautati.Rishab!Rishab!Rishab, asculta-ma.
Mama:Mangalsutra ta sa incurcat.O voi descurca eu.Madhubala, nu este numale tau?N-am putu dormi toata noaptea.M-am tot gandit cum as putea vorbi cu tine, de unde sa incep?Exista cateva rani care nu pot fi micsorate prin simpatie.Exista cateva tristeti care nu pot fi micsorate doar prin consolare.Fiul meu ti-a cauzat aceeasi durere si tristete, nu-i asa?Indiferent de ce ti-a facut fiul meu a fost chiar si mai rau.Sa-ti stergi durerea si tristetea, este un strigat de departe, nici chiar eu nu pot sa le micsorez.Dar indiferent de ce o sa-ti spun astazi poate micsora durerea mea.Daca e posibil, te rog iarta-l.Si iarta-ma si pe mine.
Fat:Dna, dl Rishab va cheama.Asteapta jos si este pregatit sa plece pe platou.
RK:Nevasta!Nevasta!
Mad:Tu pleaca.Vin si eu.
Fat:Bine.
Bit:Sefu, toate aceste reviste de celebritate se tot tin dupa mine de cateva saptamani.Hai sa le dam un interviu si sa terminam cu asta.
RK:Chiar nici Madhubala nu s-a tinut dupa mine atat de implacabil dar m-am casatorit cu ea.Atat de multe saptamani pentru un interviu este prea rau, Bittuji.Nevasta!Nevasta!Nevasta!Tu ai fi putut macar sa aduci un ceas ca zestre.Cel putin sa fii gata la timp pentru filmare.Nu-mi place sa intarzii la filmari.Bittuji!
Bit:Da, sefu!
RK:Fa-i cadou un ceas.
Bit:S-a facut, sefu!
Mama:Rishab!Tu te duci la filmare?Dar ea unde se duce?
Bit:Matusa, de fapt cumnata este noua asistenta personala a sefului.
Mama:Ce?
Bit:Ei bine, matusa, ea va avea grija de mancarea si alte lucruri personale a lui.Aceste lucruri de care ar trebui sa se ocupe la filmari.
Mama:Bittuji, chiar si eu stiu despre filmari.Cea pe care tu o numesti o asistenta personala, tu le spui servitori.Ea este nora familiei nici decum aisitenta personala a cuiva.Si care e problema, voi aveti o multime de personal.De ce trebuie s-o luati pe ea in studiou sa o pune-ti la treaba.Daca te-ai casatorit atunci urmeaza regulile casatoriei.Rishab, in loc s-o iei pe ea la studiou mai bine o duci acasa la parinti sa faca ritualurile.
RK:Bittuji!
Bit:Da, sefu?
RK:Eu sunt cel care ia deciziile in aceasta casa.Aceasta familie merge dupa cum doresc eu.Un nou membru s-a alaturat acestei familii.Numele ei este Madhubala Rishab Kundra.Si voi decide deasemeni si asupra vietii ei.De ce?Pentru ca am cumparat-o cu 4 milioane rupii.Asa ca, nimeni nu-mi spune ce este bine pentru ea.Unde se va duce.Ce va face, ce va manca.Nimeni nu ma va intreba despre asta.Bittuji, membrii acestei familii au memoria saraca.Pune un anunt.Ca nimeni nu-si impune deciziile lor pe RK, si nici dorintele lor.Daca tu vii afara in 30 de secunde va fi bine pentru tine.Te voi astepta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 28 Aug 2012, 9:53 am


*27th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

"Astazi salut pasinea ta.Am amintirea lectiei de a trai o viata cu inima deschisa.Prin curajul tau, tu ai trecut toate barierele.Salut un Soare ca tine care niciodata nu apune.Tu nu esti cu noi, dar este o convingere ca vei canta cantece noi in mai multe tonuri, pe baze noi vei cladi noi ceruri"
"RK:Cateva rani sunt astfel cand sunt tinute aproape de inima devin dureroase.O astfel de rana este aproape de inima mea.
Mama:Daca e posibil atunci iarta-l.Si pe mine la fel.Ea este nora acestei case si nu asistentul personal a nimanui.
RK:Am platit 40 lakhs sa o cumpar pe ea."
RK:In aceasta casa este putin slabita.Comisionul si comanda inca odata, ca in viata lui RK nimeni nu a lucrat si nici chiar nu va lucra.Daca iesi afara din casa in 30 de secunde atunci va fi bine pentru sanatatea ta.Astept.
Rk:Fata buna!Spune-mi un lucru.Cand ea a spus dimineata ca nora nu va veni la filmari ci sa mearga la casa parinteasca pentru ritualurile de casatorie, ai fost confuza pentru un minut, nu-i asa?Huh?Ca trebuie sa mergi, atunci unde?La mama sau la RK?Madhu, tu ai invatat multe stand in compania mea.Sunt fericit cu decizia ta.Si cand ai cateva atunci amintesteti atat de mult ca Rk niciodata n-a stat atat de mult in soare.Astazi, iti spun.Dar in viitor n-o sa mai spun.Stai!Cand in jurul casatoriei nu te-am lasat sa mergi inainte, tu ar fi trebuit sa intelegi chiar atunci, ca oricine merge o face in spatele lui RK.
Om:Salut, dle.
Om1:Salut, dle.
Bit:Sefu, asta este contractul lui Mehra.Au fost multe apeluri, daca semnezi atunci il voi trimite imediat.
RK:Bittuji, tu ma faci sa semnez o multime de contracte.
Bit:Sefu, asta este viata mea.Da, Mehraji, poti trimite pe cineva diseara voi semna contractul.
RK:De ce stai?Du-te si adu niste suc pentru mine.Si..Doua cuburi de gheata.
Om:Dle RK, filmarea este gata.Te rog!
Bit:Sefu!Sefu!Sefu!Ridicati-l mai repede!Esti orb, nataraule.Cum de a cazut?Intreb, cum de a cazut?Rk putea sa-si piarda viata.Cum de a cazut?Cum de a cazut?
Om:De ce stati si va cascati acolo?Muta-ti asta.Face-ti curat.
Bit:Face-ti curat.
Om:Esti bine?Nu te-a ranit, draga.
RK:Nu sunt eu ranit.Ea e ranita.
Fata:Cineva sa aduca mai repede cutia de prim ajutor.Madam, vino aici.
Bit:Sefu!Multumim lui Dumnezeu ca un dezastru a fost evitat.O viata a fost salvata, sefu.Tu esti in regula?
RK:Sunt bine, Bittuji.Regretul este ca Madhu mi-a facut o favoare.
Bit:Uita toate astea.Cel mai important lucru este ca tu esti in regula.Daca spui, noi strangem totul imediat.
RK:Bittuji, cineva este ranit aici.De ce nu este chemat un medic?
Bit:Medic?De ce medic?
RK:Cine a fost omul la lumini?Vei spune singur, sau voi afla de unul singur?
Om:Dle RK am facut plangeri de multe zile ca echipamentul este vechi si ca piulitele sunt slabite.Dar nimeni nu m-a bagat in seama.
RK:Instrumentele sunt vechi.Echipamentele vin aici de la fiare vechi?
Bit:Sefu!
RK:Ale cui sunt echipamentele?
Bit:Sefu!Ma voi ocupa eu de tot.
RK:Bittuji, intrebarile directe au raspunsuri directe.Cine este furnizorul acestui echipament?
OM:Dle, de fapt..
RK:Ce, de fapt?
Om:De fapt, dl Bathia.
RK:Numele lui de fapt nu este Bathia.Este Kukku Bathia.Suna-l chiar acum.
Om:Dle, el este in Bangkok.Daca avionul lui acum a aterizat.Suna-l la aeroport chiar acum.
Om:Bine, dle.
Bhat:Producatorul Kohli!El a inceput sa ma incurce imediat ce a venit.Am crezut ca trebuie sa fie un apel din Bangkok.Acei oameni trebuie sa ma vada.
Om:Hei, dragule.Tu te-ai distrat foarte mult in Bangkok, nu-i asa?Acum, hai sa ne apucam si de ceva treaba.Da-mi telefonul.Da, dle Kohli, spune.Accident la filmare?Tu nu vei face plata?Hei Kohli.Iti voi face Holi sa fie Diwali.
Bai:Da!
Om:Vorbeste cu mine cum trebuie, bine.Si spune-i lui RK ca nu mi-e frica de el.Da, voi veni imediat.Sofer, condu masina spre studioul Natraj.Mai repede.
DR:Ea nu are nevoie de cusaturi.Dar am pansat-o.
Bit:Sefu, totul este in regula.Totul este in regula.Nu-ti face griji.
Om:Dle, dl Bhatia o sa vina.Sa filmam niste apropieri?
Bhat:De ce Kohli?Tu vorbeai rastit la telefon.Spune-mi la filmarile tale, care avion al nostru s-a prabusit?
Bai:Tu strigai,"Leul a venit!Leul a venit!"Dar nici macar un caine nu s-a vazut aici.Incurcatura a fost intentionat facuta.
Bat:Ambulanta este libera.Totusi tu deranjezi oamenii cu sirena.Eu am crezut ca cineva a murit.
Om:Dle Bathia, din cauza echipamentului tau rau, Rk putea sa-si piarda viata.
Bat:Hei Kohli, orice se poate intampla cand trebuie sa se intample.Si aceasta lume poate sfarsi in Decemebrie 2012.Uite draga, nu-ti fie teama de ce se poate intampla.Si ce nu s-a intamplat, poate fi sarbatorit in Bangkok.
Bai:Apropo, dle Kohli, spune-mi un lucru.Care prost a stat sub lumini?Si asta la filmare.
RK:Pentru ca nu a stiut ca echipamentul substandard de la filmare a fost furnizat de o echipa formata din tata si fiu care sunt niste hoti.
Bai:Hei RK!
RK:In loc sa ridici vocea, tu poti sa-ti strangi lucrurile si poti sa le vinzi unui negustor de fiare vechi.Tu poti lua ceva bani.
Bat:RK!Cateva dintre filmele tale proaste au devenit faimoase si ai inceput sa te crezi cineva iar acum il provoci pe seful tau.
RK:Dle Bathia, astea sunt normele in industria filmului.Cu fiecare film faimos un nou sef este nascut in fiecare Vineri.
Om:Dle RK, las-o balta.De ce agravezi situatia?
RK:Bine.Spune-i ca cel care este ranit in acest accident este acel care el trebuie sa-si ceara scuze.
Om:Dle Bathia, va rog cere-ti scuze si sa terminam problema aici.
Bat:Bine, voi termina problema aici.Voi cere ce trebuie sa cer.
Bai:Tata..
Bat:Dar, fiule, voi cere..Dar ce este de cerut?
Om:Iertare.
Bat:Iertare?Iertare.Am auzit acest cuvant pentru prima data.Nu stiu ce este.Poate..Fiul meu, stie asta.Fiule.Ce este iertarea?
Bai:Ce este asta?Aud pentru prima data.
Bat:Uite Kohli, cand noi nu stim nimic despre acest cuvant, nu pot cere asta.Asta este treaba cersetorilor.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 29 Aug 2012, 10:43 am


*28th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Bine!Spune-i care este acea persoana care s-a ranit in accident.Tu trebuie sa-ti ceri scuze fata de ea.
Bat:Nu pot sa-mi cer scuze.Nu e ceasca mea de ceai.Lumina care s-a spart.Voi trimite factura pentru a plati pentru asta.Huh?Inca un lucru.Noi n-am castigat respect prin afacere.Dar afacerea merge din cauza dlui Bathia.
RK:Dle Bathia dialogurile sunt facute pentru eroi.Nu-i aranjeaza deloc pe ticalosi.Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:De astazi inainte la toate filmarile mele ori eu voi fi prezent ori echipamentul lor fara folos.De acum inainte la orice filmare a mea niciun echipament nu va mai fi adus de la acesti ticalosi.
Bit:Prea bine, sefu.
RK:Strangerea!
Bai:Sa mergem, taticutule.
RK:Astazi daca numele tau era Madhubala Shamsher Malik n-as fi cerut nimanui sa-si ceara scuze fata de tine.Dar Madhubala Rishab Kundra.Valoarea numelui meu de familie este mult mai importanta.Asa ca astazi, tu ai avut foarte multa importanta.Asa ca nu ti-o lua in cap.Fa-ti bagajul.Trebuie sa te duc undeva.Cheile masinii mele.Cheile masinii mele.
Bit:Da, sefu.Poftim!

**
RK:Iesi afara.Nu-mi pierde timpul.Tu ai numai 10 minute.Iesi afara.Ce s-a intamplat?De ce te uiti asa la mine?Nici nu fac favoruri nimanui si nici nu primesc favoruri.Tu mi-ai salvat viata.Asa ca iti dau doar 10 minute din viata ta.Este corect.Ai numai 10 minute.Du-te!

**
Pad:Madhu!Tu esti aici.Ce mai faci tu, Madhu?Iar tu esti aici..Ce s-a intamplat cu tine?
Mad:Nu este nimic, mama.Am avut o mica rana la filmare.Sunt bine.Nu-ti face griji.
Pad:Madhu tu esti aici, iar RK.
Mad:Mama!RK, asteapta afara.El mi-a dat 10 minute sa te vad.Cum mai este Malik?
Pad:El se indreapta cu ajutorul lui Dumnezeu.Madhu, uite, este RK..
Mad:Mama, mi-e foame.
Pad:Te voi hrani eu insami.Stai jos.Te voi hrani eu.
Tri:Wow, mama!Grozav!Astazi casa ta a revenit la viata.Dna Kundra a venit la noi acasa.Bine ai venit.
Mad:Sora..
Tri:Dar oameni respectabili cum esti tu, spun artistilor juniori pe nume!Nu te aranjeaza deloc.Asa ca, te rog.
Pad:Trishna, ce spui?
Tri:Imi pare rau, mama.Imi pare rau.Stiu ca nu am maniere sa vorbesc cu astfel de oameni bogati.Dar ce ar trebui sa fac?Asta sunt eu.De ce stai in picioare?Ia loc.Un minut.Fa ceva.Ia loc aici.Nu-mi pot schimba destinul dar pot curata acest scaun pentru tine.Haide, de ce stai in picioare?
Mad:Sora..
Tri:Dna Kundra, hainele tale de firma se vor strica, asa ca , te rog stai departe de mine.
Pad:Trishna, pentru Dumnezeu, taci din gura.Acasta biata fata este aici doar pentru 10 minute.
Tri:Biata?Biata, ta fata!Madhubala Malik, locuind intr-o colonie mica se marita cu superstarul RK, si totusi inca ai mila de ea.Traieste o viata de lux intr-un palat.Poarta haine de firma iar tu inca ai mila de ea.Nu stiu cum la ademenit pe Rk sa se casatoreasca cu ea.Iar tie inca ti-e mila de ea.
Pad:Trishna!Taci din gura.
Tri:Asta a fost dat sa se intample.Astazi ai dovedit, mama ca tu faci diferenta dintre fata ta si mine.
Pad:Nu.
Tri:Eu sunt fata ta vitrega iar ea este biata!Eu sunt vitrega.
Pad:Madhu!
RK:Dar, au fost aceste cinci minute destule pentru tine?Atat de multe lacrimi!Tu n-ai varsat atat de multe lacrimi nici chiar pentru mine.Asa cum versi acum.Ce s-a intamplat?Tu obisnuiaia sa respecti aceste relatii, nu-i asa?Acum, ce s-a intamplat?Toti au curs odata cu lacrimile tale?Treci peste asta, nevasta.Aceste relatii, etc..Ele arata bine numai in filme.Si tu vei intelege asta.Asa cum si eu am facut-o.Este o pierdere de timp.

**
Bai:Dar, taticutule, cate filme am pierdut?
Bat:Patru.
Bai:Patru?
Bat:Patru producatori au anulat.Ei spun ca ca nu vor sa mai ia nimic de la noi.Sa nu ia.Cui ii pasa?Dar RK s-a pus cu omul gresit.Acum, nu-l voi mai ierta.
Bai:Sigur, taticutule.Nu-l ierta.Dar mai intai prinde-l.
Bat:Dar tu tontule.Am facut o greseala punandu-ti numele Sikandar, ar fi trebuit sa te numesc Maimuta.Tine aceste glume infecte cu tine.
Sik:Hei, taticutule.N-o face pe desteptul.Toate astea sunt din cauza ta.Daca tu ma lansai cum trebuie ca un erou si nu sa regizezi filmul tu insuti astazi am fi baut bere la un hotel de cinci stele si nu aici.
Bat:Am orbit, am orbit in dragostea mea pentru tine.In loc de un nataflet ca tine, daca as fi facut un film cu RK si atunci chiar si filmele mele ar fi devenit faimoase si chiar si eu as fi fost numit un super regizor.Vorbesti numai prostii!Ospatar!Inca un rand!
Bai:Plecati!Toti, plecati.Politia este aici.Iesiti!Plecati de aici.
Sik:Tu nu pleca.Si ei sunt oameni cu inima.Arata-le si lor niste miscari de dans.
Bat:Asta nu este timp pentru a discuta.
Sik:Ea pleaca.
Bat:Politia nu vine aici sa vada dansul lor ci al tau.Hai sa plecam de aici imediat.
Pol:Prinde-tii pe toti.Tine-l.

**
Bit:Sefu, am doua lucruri importante de discutat cu tine.Alo!Da, inspectore, cum merge treaba?Din nou?Inspectore, se va transforma ciorile vreodata in alb?In regula!Te voi suna inapoi.Lasa-ma sa vad.Inchid acum.Sefu, Sikadar si Bathia au fost prinsi iar in razia politiei.Este un bar numit Nupur in Mullund.Acolo au fost prinsi.Inspectorul suna iar si iar, intreband ce sa faca cu ei.El intreaba daca ar trebui sa-i spanzure cu susul in jos.I-am spus ca te voi intreba pe tine si apoi ii voi spune.Ce ar trebui sa-i spun, sefu?Nu este nevoie sa te tensionezi, relaxeaza-te.Ma voi ocupa de toata treaba.Te rog relaxeaza-te.

**
Pol:In genunchi.Ar trebui sa-ti trimit o invitatie sa te pui in genunchi?In genunchi!
Si:Inspectore!Cred ca numai recunoscut.Mai intai intreaba-ma cine sunt?
Pol:Stiu foarte bine, cine esti.Haide!In genunchi!
Sik:Taticutule, fa ceva mai repede.Altfel el ma pune in genunchi.
Bit:Dle Borkare.Salut!Ce mai faci?Ce mai faci, inspectore?
Pol:Tu n-ar fi trebuit sa vii aici?
Bit:Inspectore, nici eu n-am vrut sa vin aici niciodata.Dar tu poti intelege, costrangerea lui RK.Si eu sunt putin obligat.
Pol:Am lasat acest tata si fiu sa plece cu avertisment de atatea ori.
Bit:Inspectore, ia asta ca pe ultima data.Iti promit ca nu sa va mai intampla.
Sik:Hei, asta este o promisiune de la tine, nu de la noi.
Bit:De fapt, promisiunea este ca daca ei mai repet asta inca odata, nimeni din partea lui RK nu va mai veni in ajutorul lor.Si inspectore, daca asta chiar se mai intampla atunci orice faci cu ceilalti oameni fa la fel si cu ei.Nu-i pune sa stea doar in genunchi.Ci incinge-i pe gratar.In fine, multumesc foarte mult, inspectore.

**
Bat:Hei Bittu de ce spui numele lui RK, mereu?Chiar si dl Bathia are o pozitie in acest oras.Sa mai indrazneasca acel inspector sa-mi atinga baiatul..
Bit:Tu deja esti faimos in oras.Toata lumea te stie.Atunci daca se mai intampla odata, descurca-te singur.De ce sa mai ai nevoie de mine?
Bat:Las-o balta.Las-o balta!Toti cei de care trebuie sa ma ocup ma voi ocupa.Radhaji!Radhaji!Radhaji!
Rad:Da.Spune-mi!
bat:Astazi baiatul tau a intrecut toate limitele.El m-a chemat pe platou si m-a insultat.El mi-a spus ca sunt un negustor de fiare vechi ci nu un furnizor de echipament.El a anulat un contract de 4 filme.4 filme!Fa-l pe fiul tau sa inteleaga ca daca-mi arat adevarata culoare.El va fi terminat.Am vazut o multime de eroi ca RK.Daca doua din filmle lui dau chix, nimeni nu-l va mai recunoaste.Dl Bathia a fost in linia asta de cel putin 17 ani si va mai ramane inca 27 de ani.Rk al tau nu va reusi sa-mi faca rau.Dl Bathia, are stilul lui propriu, statutul lui propriu.Radhaji, tu ti-ai crescut copilul in maniera asta.La-i invatat aceste principii.
Sik:Taticutule.
"RK:Cea care a fost ranita in acest accident.Cere-ti scuze fata de ea."
Rad:Ea este sotia lui Rishab.
Sik:Taticutule, ea este aceeasi persoana care..
Bat:Chiar!Deci, acum inteleg, de ce mi s-a cerut sa-ti cer scuze astazi, mai devreme.Deci tu esti persoana responsabila pentru tot.Madhubala!Asta este numele tau, nu-i asa?Noua jucarie a lui RK!Am auzit despre acea istorica nunta de indata ce am iesit din aeroport.Dar ce sa fac?Amandoi suntem foarte dezamagiti. Ca n-am putut participa la aceasta nunta minunata.
Sik:Da, de fapt, noi ne-am dus in vacanta.Eu si taticutul.La Bangkok.
Bat:Acum, de ce stai si te holbezi la mine?Acopera-ti capul si vino mai aproape.Apleaca-te putin si atinge-mi picioarele si ia binecuvantarea mea.Pentru ca eu sunt socrul tau.Eu sunt tatal sotului tau.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 30 Aug 2012, 10:10 am


*29th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tu mi-ai salvat viata.Asa ca ai 10 minute din viata ta.Du-te.
Trish:Nu stiu ce i-ai spus lui RK de l-ai influentat si casatorit cu el.
Pad:Trishna.
Bat:Acopera-ti capul.Apleaca-te putin si atinge-mi picioarele.Eu sunt socrul tau.Eu sunt tatal sotului tau.Acum de ce stai acolo si casti ochii la fata mea.Acum, nu compara fata mea cu a lui RK.Mama lu RK sta in fata ta.Daca tu nu ma crezi intreab-o pe ea.Iar apoi atinge-mi picioarele cu amandoua maini si ia binecuvantarea mea.Apropo, socrul tau dl Bathia este foarte faimos, dat fiind ca acorda binecuvantari foarte scumpe chiar gratis.
Sak:Cumnatica!Fa un pas in relatie iar noi vom face doi pasi.La ce te gandesti?Atinge!Atinge, picioarele socrului tau.Tu vei fi binecuvantata.Orice este RK astazi, este din cauza binecuvantarii lui.Haide, apleaca-te.
RK:Nevasta!Nu este nevoie sa te apleci.Tu stateai drept.Stai si de aici incolo.Sotia lui RK nu ia binecuvantare de la orice persoana banala.Pentru binecuvantarea ta mareata este ca tu esti sotia lui RK.
Bat:Wow, fiule, wow!De dimineata tu ma lauzi.Tu chiar iti aduci aminte ca acest om obisnuit este tatal tau.
RK:Kulbhushan Bathia zis Kukko.Asta este numele tau.Tu ai devenit sotul mamei mele casatorindu-te cu ea acum 17 ani in urma.Dar chiar nici azi tu n-ai putut deveni tatal meu.
Bat:In regula.Nu conteaza.Asta este o casa si nu platoul tau de filmare unde iti spui astfel de dialoguri saracacioase iar lingusitorii tai bat din palme ca tu sa te simti bine.
RK:Eu sunt eroul pe platoul de filmare iar daca memoria ta este slaba atunci da-mi voie sa-ti amintesc ca aceasta casa este a mea.
Bat:Imi amintesc.Dar tu ti-ai uitat toate limitele.Orice ai facut cu aceasta fata se numeste casatorie.In acesti termeni, aceasta fata este nora acestei case iar nora trebuie sa atinga picioarele socrului.Tu ai uitat chiar si aceasta traditie.
Rad:Rishab, ce daca atinge picioarele lui?
RK:Ea nu va face una ca asta.Nevasta, numai comenzile mele trebuiesc auzite de tine.Tu esti surda pentru ceilalti membri ai familiei.Iar ei sunt muti pentru tine.Tu nu ai nicio relatie cu nici unul dintre ei.
Sik:Toate relatiile tale se vor sfrasi la porunca ta?
RK:De ce?Vor fi facute la porunca ta?Apropo, acum o ora in urma ce facea tatal si fiul, ce cauta in barul ieftin de dans a lui Maloon D'grad?Va faceati rugaciunea acolo?Sau te-ai dus sa cauti o fata pentru tine insuti?
Sik:Hei termina cu prostiile tale.Ai inteles?
RK:Prostii?Eu vorbesc prostii?
Sik:Nu te apropia.Vorbeste de la distanta.
RK:Vorbesc prostii?
Sik:Nu vreau sa ma cert cu tine.Ai inteles?Vorbeste de la distanta.Mama, nimic de genul asta nu s-a intamplat.El te pacaleste.Tata spune ceva.
Bat:Hei fiule!Eu nu sunt servil la nicio legatura.Voi ramane ce sunt.Daca un baiat fara maniere ca el nu ma respecta nu conteaza.Toata linia de filme este acolo sa-l respecte pe dl Bathia.Sa mergem, fiule.Haide.Nora!Inima sotului tau este mai mica decat a unei soparle.Dar in inima mea chiar si un munte se poate acomoda.El ti-a interzis sa iei binecuvantarea de la mine.Dar sigur iti voi acorda un jeton.Asta este de la mine.Ia-l!Ia-l!Sa fii fericita.
Rad:Draga, asta..
RK:Nevasta!Te sfatuiesc pentru ultima data Tu nu trebuie deloc sa joci rolul de nora.Iar in ciuda sfaturilor mele totusi tu faci asta, voi face ceva cu tine de care tu nici nu-ti poti imagina.

**
Bat:Radha, eu nu inteleg.Ce ai facut sau i-ai spus fiului tau ca este aproape sa ma omoare?Eu m-am dus la bar sa ma intalnesc cu un finantator.El ne-a chemat pe mine si fiul meu.El m-a criticat in fata intregului platou de filmare.Dl Bathia a castigat atat de multa reputatie cu mare dificultate pe care am salvat-o cu mare meticulozitate.Si oricand doreste el da cu piciorul reputatieie mele ca un fotbalist in prezenta tuturor.Este asta treaba?Este gata?El a setat aceeasi drama astazi, a carui reluare de actiute tocmai ai vazut-o.Nu stiu cat de mult va trebui sa mai suport aceasta insulta.
Rad:Dar a fost Madhu cea care a fost ranita la filmare.
Bat:Radhaji, sunt de acord ca oamenii fac greseli.Si ca oamenii isi pierd mintile.Si ca el nu este o masina.Acum, daca omul cu lumina a insurubat piulita mai slab si daca lumina a cazut atunci care este vina mea?Spune-mi!Totusi mi-am impreunat mainile si am cerut iertare in fata tuturor.Dar nu!El a facut o mare problema din asta.Prima data a fost in fata norei la platou si apoi acasa.
El m-a injunghiat cu aroganta lui.Radhaji, chiar si eu ma ranesc.La urma urmelor sunt si eu om.Radhaji, dupa decesul lui Mohan Kundra.Am luat toate responsabilitatile acestei case.Pentru tine si educatia lui Rishab. Mi-am pus toata viata mea in joc pentru aceasta casa.Dar regret..Ce am obtinut?Radhaji, toata viata mea am incercat sa fiu un sot ideal si sa fiu deasemeni apreciat.Dar n-am putut dovedi ca sunt un tata ideal.Sikander te-a acceptat ca mama a lui.Dar in toata viata mea am fost disperat sa aud din gura lui Rishab cuvantul, tata.Am fost disperat.Ce sa fac?Fiecare are destinul lui.

**
Rad:Da-mi voie sa vad.Rana este destul de adanca.Tu ar trebui sa schimbi pansamentul inainte de a merge la culcare.
Mad:Nu, nu este o cerinta.
Rad:Nu este cerinta ta este a mea.Tu ai fost ranita salvand viata fiului meu.Sa-ti rasplatesc aceasta favoare dau aceasta mica rata.
Mad:Daca era altcineva in locul lui RK, tot acelasi lucru faceam.
Rad:Haide!Ia loc.Toate ranile se vindeca in timp.Dar daca fiecare rana se vindeca repede aplicand alifie ce este rau in asta?Este destul de aparent ca rana nu este obisnuita.Dar Madhu nu te obisnui cu durerea.Altfel durerea se obisnuieste cu noi.Tu trebuie sa te gandesti ca ce familie este asta.Fiul nu vorbeste cu mama lui fata in fata ca sunt certuri intre tata si fiu.Rishab, raneste legaturile proprii.Dar Madhu, Rishab al meu n-a fost asa acum 17 ani in urma.Numai vazand sange el obisnuia sa se ascunda dupa mine sau daca rana era a lui sau a altcuiva.El isi inchidea ochii si intorcea fata in alta parte.17 ani in urma, mania lui nu lua deciziile lui.Inima lui obisnuia sa ia deciziile lui.Crede-ma, Madhu.Si el a avut inima.El niciodata nu si-ar fi putut imagina sa raneasca sau sa loveasca pe cineva.Iar apoi in acea noapte un astfel de incident a avut loc, dupa care mania lui la sufocat.Iar dupa accidentul din acea noapte Rishab al meu s-a schimbat complet.De cum Rishab a crescut el a devenit RK ca si cum Rishab al meu a disparut.Chiar si astazi cand fiul meu sta in fata mea nu-l vad pe Rishab al meu deloc.Stiu ca tu-l urasti pe fiul meu.Dar niciodata nu voi spune ca ce gandesti tu este gresit.Si nici nu voi astepta ca tu sa-l accepti si sa-l ierti.Macar fa atat de mult.Niciodata sa nu-l blestemi pe fiul meu din toata inima chiar daca comportamentului este rau fata de tine.Sunt femeie.Dar cred ca tu vei intelege sentimentele unei mame.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 3 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum