Serialesitelenovelet
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

+10
rina-rina
mihaela99
iulianagl
DENISA
elena
dana17
vivi
iulia80
alitheea
Admin_dea05
14 participanți

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de mihaela99 Vin 20 Aug 2010, 11:20 pm

mie mi-a placut si nu prea, , dar asta e , vedem vineri ce o sa urmeze, am vazut in trailer ca Hasret o sa cante in bodegi, ceea ce nu imi place deloc, am vazut ca si murat e dezamagit, asta e , vede el cum rezolva , am incredere in el,

o seara frumoasa va doresc pe maine
noapte buna si vise placute 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Vin 20 Aug 2010, 11:23 pm

mihaela99 a scris:mie mi-a placut si nu prea, , dar asta e , vedem vineri ce o sa urmeze, am vazut in trailer ca Hasret o sa cante in bodegi, ceea ce nu imi place deloc, am vazut ca si murat e dezamagit, asta e , vede el cum rezolva , am incredere in el,

o seara frumoasa va doresc pe maine
noapte buna si vise placute 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
noapte buna Miha sa visezi frumos..te pup cheers
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Vin 20 Aug 2010, 11:24 pm

noapte buna fetelor 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de alitheea Vin 20 Aug 2010, 11:35 pm

narcisa a scris:Bună seara dragele mele. Sper că v-a plăcut filmul. Eu îl voi urmări abia mâine. Nici măcar eu nu înțeleg cum pot să rezist până mâine dar asta e, mai facem și sacrificii. kiss kiss kiss , o seară plăcută în continuare.
buna seara draga mea , spor la treaba si te asteptam cu drag sa revii kiss kiss kiss
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de alitheea Vin 20 Aug 2010, 11:38 pm

noapte buna fetele , dupa ce apar traducerile deabia atunci vom putea pune cap la cap scenele
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793 multi , pe maine
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de alitheea Vin 20 Aug 2010, 11:47 pm

EPISODE 17 (PART 1) ARZU

https://www.youtube.com/watch?v=nusCZOrZ3dM&feature=search


Murat: Hasret!
Hasret: Gülpembe? Gülpembe? Are you Gülpembe? GÜLPEMBEEE!!
(Love Tuba’s acting here.. )
Hasret:You??
Saime: my daughter
Hasret:I am not your daughter.
Saime: hasret
Hasret: don’t call me your daughter, I am not your daughter.
Saime: I will explain everything.
Hasret: don’t say a word. I do not want to listen to you!
Murat: Hasret!

Hasret: I do not have a mother!

Murat: Hasret!!

**
Gülnaz: just walk. Listen to me.
Kadir: where are we going?
Gülnaz: home.
Kadir: but everyone is up there. All the reporters. Are you crazy
Gülnaz: you do as I say.
Kadir: are we running away from someone? Did you do something to get us in trouble?
Gülnaz: just get in the cab.

**
Murat: Hasret! Hasret!
Hasret: and she stands there saying she is going to explain everything! What the hell is she going to explain?
Murat: I wish you had listened to her. Maybe she really does have an explanation.
Hasret: If she had an excuse she could have told it long time ago. We have been with her for months in your house. She never said she was my mom. I do not want her to be my mother now.

(murat’s phone rings)

For such a long time she has been keeping it a secret. She did not say a word. Now she has a ticket in her hand. She is just about to leave she decides to tell me she is my mom..

(murat’s phone rings again)

Open it! Tell them we are not coming. Tell them my singer found her mom and she lost her mom again..

**
Women: congrats Mr. Levent. It was wonderful.

Nesrin: Levent what is going on? Did Murat not know we would be here after the show?
Levent: of course he knew.
Man: Mrs. Nesrin can I take a picture..

Woman: I congratulate the Charity and your son..
Man: we could not see Mr. Murat? Is he not here?
Murat’s dad: You know him. He doesn’t like to be in public a lot.
Woman: we loved the new singer. She is so beautiful and so elegant.
Nesrin: yes she is very elegant!
Man: will we have a chance to see her tonight?
Levent: maybe not tonight but from now on you will see her around.

Murat’s dad: Mr. Salih? Are you going without even saying a good bye?
Salih: It was a great show. I congratulate everyone.but I have a plane to catch.

**
(murat’s phone rings again he presses no but holds hasret’s hand.)

(murat’s phone again)
Hasret: they will keep calling. It was rude of me not to go. You should go now.
Murat: If you want me to stay with you?
Hasret: I want to confront my dad alone.
Murat: you do remember where you were a few hours ago though don’t you?
Hasret: yes.
Murat: many people were applauding. I think 100.000 people are your fans and they are calling out your name and walking towards Taksim Square!
Hasret, you are a great student.

Hasret: am I?
Murat: You are a great student and also
Hasret: also?
Murat: also very beautiful...

(murat’s phone rings again)
I wish tonight did not end like this.
Hasret: me too.
Murat: You deserved to be very happy tonight.
Hasret: I am happy already.

(murat’s phone rings.)
Hasret: I should get going.

Murat: I will call you.
Hasret: ok.. (she is just about to say something and his phone rings again!!! )

**
Man at the station: are you ok m’am?
Saime: yes I am fine thanks.

**
Hasret: dad? Dad where are you? Dad?

**

Nesrin: I wonder where he is. What can be more important than this show?
Levent: I do not know but I do hope they have an explanation.
Man&woman: If Mr Murat is not going to show up, can we ask for a date for an interview?
Levent: lets call you back when he is free ok?
Man: ok. Thanks.

Nesrin: Murat is decisive to end his own career. We had to send all the news reporters away. What is so important that he cannot attend I wonder.
**
Gülnaz: 20 Lira he says. As if we earn easily.. You pear headed shit!
Kadir: come on sister.. cut it out..
**

Kadir: oh so many people applauded for you. They wanted you to come back on stage. They were waiting..

Gülnaz: hey.. hasret what is going on? What is that?
Hasret: read it.
Gülnaz: “ my dear daughter Hasret. I could not tell you who your mom was. I know you will never forgive me. Its time for me to go. I kiss you all.. forgive me. Burhan. “
Kadir: what? he has gone again?
Hasret: yes.
Gülnaz: Oh he will be back in a few days. Its the same old man.. you should know your dad by now.
Kadir: what if he never comes back?
Gülnaz: You are such a negative person.. he will be back.
Hasret, did Mrs. Saime tell you anything? Did you talk?
Hasret: no.
Gülnaz: what do you mean no? After all these years she shows up and you did not have 2 words with her? Why did she leave you? Ok she left you but why come searching for you after all these years? How did she find you? Ok. She left you but..
Hasret: don’t ask me anything. I do not want to talk. I do not have a mother or a father.
**
Nesrin: that woman comes into our house like an agent. And we do not know a thing. If murat had not told us whenever would we learn? I have a migrane coming on.
Ethem: please calm down.
Nesrin: I cannot be calm. I lived with an agent for 6 months. She deceived all of us.
What more will Hasret get us into?

**
Gülnaz: oh.. why are you both looking like you died? Hey! Little shrimp. Go downstairs and make some tea.
Kadir: what the hell do you want tea for?
Gülnaz: just go and do it. Go!
Hasret: I heard a car.
Kadir: could it be dad?
Gülnaz: see he is back already. I told you.

Saime: Hasret we have to talk.
Hasret: why did you come after me?
Saime: don’t ask questions just listen please.
Hasret: I am not going to listen. No way!
You should have told me before. But you lied through your teeth. You should have told me when you stroked my hair and I was lying on your lap. You should have told me when you acted like a butler!

alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 20 Aug 2010, 11:51 pm

Dar Cihan unde a disparut?De el nimeni nu aminteste.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 20 Aug 2010, 11:56 pm

Deabia am ajuns la partea 5 dar merge foarte greu netul mi-a placut legatura dintre ei doi si sincer imi place si cum sunt ei ca frati Hasret, Gulnaz si Kadir mereu au fost singuri intradevar fara mama si tata si sper ca Saime sa se intoarca si sa lupte pt. a o castiga pe Hasret ca fiica chiar daca Hasret o respinge si stiti ce mi-ar placea ca acum Hasret are contul plin de bani sa cumpere o casa si sa plece de acolo.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dana17 Sam 21 Aug 2010, 12:02 am

Buna fetelor ,cum e ,cum a fost...Sa ma apuc si eu sa-l vad...Parca Cansel si-a schimbat machiajul...In fine vad eu...Viata reala are prioritate... Monte Carlo va saluta ...Aici se traieste din plin... 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 92073 https://2img.net/r/ihimizer/i/picture715q.jpg/
dana17
dana17
vip
vip

Mesaje : 3577
Data de inscriere : 17/04/2010
Localizare : Iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Sam 21 Aug 2010, 12:07 am

buna seara dragelor...
acum am ajuns acasa si imi pare tare rau ca nu am apucat sa vad impreuna cu voi serialul..
ce-am pierdut? probabil ca voi recupera maine episodul..
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Sam 21 Aug 2010, 12:59 am

In sfarsit am reusit sa vad tot ep. vai Levant e mai mare sarpe decat Nesrin, din cauza lui numai nenorociri o sa li se intample si-mi doresc ca Murat Hogea sa nu renunte asa usor la Hasret, cantatul prin bodegi cred ca tot de el e pus la cale.
Noapte buna va doresc si vise ca mai placute.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de IDILKO Sam 21 Aug 2010, 1:03 am

Buna seara,

Cihan a luat un autobuz spre Antalya in ep.16 si cam atat.
Se pare ca a renuntat la Hasret in favoarea lui Murat.
Intr-adevar legatura dintre ei a fost bine regizata,dar el privea aceasta legatura din perspectiva unui indragostit iar Hasret il privea ca un frate.

Noul episod mi-a placut.

javascript:emoticonp('kiss')

IDILKO
membru activ
membru activ

Mesaje : 60
Data de inscriere : 04/08/2010

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Sam 21 Aug 2010, 1:05 am

buna iuliana..buna idilko..
noapte buna iuliana...ne mai citim si pe Aliye......19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793

Idilko..eu ma retrag...
va dedic o melodie tuturor celor care mai ramaneti pe front!
https://www.youtube.com/watch?v=KJYXsGeA6mw&feature=related
somnik usor cu vise cat mai placute..
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Aug 2010, 8:09 am

Buna dimi!!!In sf am vazut si eu ep...superb!!!!!..am asteptat sarutul din gradina :nh8: .....daca hasret se muta acasa nu va mai avea deloc intimitate cu murat de gura lui gulnaz Smile ..de unde stiti ca se va impaca in 18????
Denisa multumim kiss
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Aug 2010, 8:11 am

dana17 a scris:
Admin_dea05 a scris:Am deschis un nou topic- GRADINA MEA..mie imi plac florile f mult si tot ce am sa postez acolo vor fi din gradina mea..am avut si o colectie de cactusi dar din pacate s-au imbolnavit multi dintre ei si i-am pierdut ..am ramas doar cu pozele ..am sa le pun si pe acelea
Poate pune poze oricine doreste de la ea din gradina... kiss

https://serialesitelenovelet.forumgratuit.ro/alte-subiecte-de-discutie-f8/gradina-mea-t190.htm#47872
Numai din gradina mea ? Din calatorii nu se poate ,am o gramada...https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc09800j.jpg/Asta e din Antalia...
se poate...sa nu fie poze luate de pe internet si puse aici..nu ar mai avea farmec daca nu sunt facute de noi kiss dar te rog sa le postezi si aici https://serialesitelenovelet.forumgratuit.ro/alte-subiecte-de-discutie-f8/gradina-mea-t190.htm#48042 ca le voi aseza eu . La fel te rog bineinteles daca vrei sa le postezi si pe cele de vacanta pe topicul cu poze de vacanta...e mai frumos sa fie postate de tine si acolo kiss

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Sam 21 Aug 2010, 8:23 am

buna dimineata dea...
eu inca nu am vazut episodul..il voi vedea azi mai tarziu.....
iti doresc sa ai ai o zi cat mai frumoasa...spor la treaba..
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Aug 2010, 8:35 am

iulia80 a scris:buna dimineata dea...
eu inca nu am vazut episodul..il voi vedea azi mai tarziu.....
iti doresc sa ai ai o zi cat mai frumoasa...spor la treaba..
19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
Buna!O zi frumoasa si tie!!!!!!!!! kiss ..mi-a placut ep.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Sam 21 Aug 2010, 9:31 am

Buna dimineata fetelor un weekend excelent va doresc....scriu acest mesaj pentru ca am citit pe hunili ca unele fete sunt dezamagite de cursul pe care o sa-l ia actiunea serialului. Un comentariu spunea chiar asa ca dizi o sa transforme Gonulcelen intr-un serial de duzina cu certuri impacari si lacrimi... dar ce este dragostea fara suferinta? Am cunoscut un cuplu care era foarte fericit au trait 12 ani in fericire .. aveau tot ce le trebuia.. si la primul necaz au ajuns la divort si despartiti au fost.. este adevarat ca numai un om care a suferit in viata din dragoste mai ales este un om mai intelept dar si mai reticent si circumspect (cazul lui Murat)…. in dragoste nu este ca in orice situatie de viata, suferinta lasa urme adanci si cu toate ca iti juri sa nu mai crezi asa repede intr-un sentiment care te ia pe sus inconstient ti se va intampla sa iubesti probabil si a doua si a treia oara de cate ori se iveste…in dragoste si fericirea si suferinta au aceeasi importanta si efect conteaza insa proportia caci suferinta este doar o avertizare zic eu temporara a ceea ce s-ar putea intampla daca iubirea ar disparea sau si-ar reduce din intensitate…. ele sunt dependente una de alta….suferinta fara dragoste nu exista iar dragoste fara suferinta de asemeni .De ce atunci cand simti ca suferi cea mai buna alinare este o mangaiere pe frunte sau o vorba de alint si dragoste? De ce cand iubesti simti ca nimic nu mai conteaza decat dragostea persoanei de langa tine si prezenta ei ? De ce suferi cand ti se intampla totusi sa pierzi ceea ce te- a facut si fericit si nefericit in acelasi timp? Pentru ca suntem vulnerabili….suferinta din dragoste este rezultul sentimentului de neputinta de a mai putea schimba ceva ca totul sa fie ca inainte … iubirea este nesfarsita si inefabila….si totusi ea are o finalitate …..devii constient de aceasta finalitate atunci cand incepi sa te indoiesti de sentimentele celui de langa tine caci sufletul dependent de dragoste nu face fata schimbarilor iar la orice greseala din partea celuilat se pierde cate o parte din inefabilul care odata te facea sa tremuri de fericire si se transforma in cuvinte ….si ca orice sentiment pe care il poti descrie totusi in cuvinte…. dragostea devine un sentiment real… cate povesti celebre de dragoste au fost fara suferinta (pastram totusi proportiile).. ce subiect de film ar fi o dragoste fara obstacole, fara suferinta ?.... nu ne putem abtine sa vrem altceva pentru ei... sa vrem ca ei sa fie fericiti, dar serialul s-ar termina in trei episoade… nu ne ramane decat sa-i iubim si sa suferim si sa plangem si noi alaturi de ei…am scris prea mult.. ma scuzati daca am deranjat…. Va pup cu drag 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
Am uitat sa va intreb ce parere aveti… de ce nu i-a spus Murat Hasretei ca o iubeste ?... de ce nu recunoaste ca o iubeste ?... ii spune lui Levent ca ea e o persoana speciala… doar atat ?
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Sam 21 Aug 2010, 9:52 am

fetelor ies ..vad ca nu sunteti...revin... 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dana17 Sam 21 Aug 2010, 10:09 am

Buna fetelor ,iubesti Anuta ?Sau ai iubit si suferit...Numai experienta te face sa scrii asa .Dar cel mai important pt noi e ca-i iubesti pe ei... Parerea mea e ca ei sant la faza de indragosteala si tensiune erotica...sentimentul de iubire profunda vine cu timpul ...si cred ca Murat stie asta ,de aceea nu spune inca te iubesc...si sant sigura ca v-a mai trece mult pana atunci...doar daca intervine un soc .Nici el ca barbat nu e genul sa spuna cu usurinta ca iubeste... kiss Parerea mea... flower
dana17
dana17
vip
vip

Mesaje : 3577
Data de inscriere : 17/04/2010
Localizare : Iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Sam 21 Aug 2010, 10:48 am

dana17 a scris:Buna fetelor ,iubesti Anuta ?Sau ai iubit si suferit...Numai experienta te face sa scrii asa .Dar cel mai important pt noi e ca-i iubesti pe ei... Parerea mea e ca ei sant la faza de indragosteala si tensiune erotica...sentimentul de iubire profunda vine cu timpul ...si cred ca Murat stie asta ,de aceea nu spune inca te iubesc...si sant sigura ca v-a mai trece mult pana atunci...doar daca intervine un soc .Nici el ca barbat nu e genul sa spuna cu usurinta ca iubeste... kiss Parerea mea... flower
buna dana kiss .. unele le-am trait eu..altele le-am vazut la cei din jurul meu...
eu zic ca atunci cand au fost plecati la hotel au fost in faza de indragosteala... au trecut deja intr-o alta etapa atunci cand Murat recunoaste in fata mamei lui ca e indragostit de Hasret... iar in episodul asta din ce am inteles Hasret ii spune lui Gulnaz ca il iubeste pe Murat.. poate ma insel kiss

un videoclip nou... acum vad ca e postat de rina rina la sectiunea videoclipuri cred ca nu deranjeaza 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793



si alt videoclip nou

https://www.dailymotion.com/video/xeikme_gonulcelen-klibi-ruya-ve-artyk-sevm_shortfilms?start=2#from=embed
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de anuta1971 Sam 21 Aug 2010, 11:14 am

fetelor ma asteapta bucataria... ne citim mai tarziu 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793

anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dana17 Sam 21 Aug 2010, 11:34 am

Ce frumos ...videoclip...Am revazut filmul in liniste...Nu stiu ,vi s-a intamplat sa mergeti undeva intr-o vacanta si imediat dupa sa vedeti un documentar cu locul respectiv ?Imediat iti apar in minte imaginile traite de tine acolo si nu mai esti atent la ce spune comentatorul ,te bucuri ca le vezi ,te intrebi de ce usa nu mai e blocata ,de unde atatea figuranti ,de ce scaunul are alta pozitie ,de ce mesele sant altfel aranjate...si asa vraja dispare...noroc ca cele mai bune scene au fost filmate in mahala ,in hruba aceia...Cand am fost acolo m-am bucurat enorm la fiecare locatie,nu mi-am imaginat ca odata reanceput filmul , ceva din farmec v-a disparea pt mine...Dar vor filma si in alte locuri straine mie...iar in mai cand plec din nou la Instanbul le voi cauta...si pt mine si pt voi... flower
dana17
dana17
vip
vip

Mesaje : 3577
Data de inscriere : 17/04/2010
Localizare : Iasi

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de mihaela99 Sam 21 Aug 2010, 11:54 am

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 296580 buna dimineata fetelor

e cam tarziu pentru asta dar eu acum m-am trezit 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 355639

eu una asteptam mai mult de la ep de aseara, asteptam ca Murat oga s-o sarute mai mult pe Hasret, sa o mangaie mai mult , de ce nu i-a spus ca o iubeste? imi aduc aminte ce i-a spus Oga lui Levent, ca atunci cand o sa-i supuna te iubesc vrea ca totul sa fie perfect, Hasret era tare suparata, ravasita , daramata , ori un TE IUBESC atunci nu isi avea locul, parerea mea, nu prea l-ar fi luat in seama Hasret , acum Murat trebuie sa o recucereasca , s-o faca sa aibe din nou incredere in el, si va avea de munca mult Oga
E adevarat ca fara suferinta implinirea nu mai ar fi aceeasi, sunt sigura ca, cu totii am simtit pe propria noastra piele starea aceea palida de neliniste sufleteasca
cauzata de un real pericol; ca am putea pierde ce este al nostru, acea fiinta draga, de ce sa ne-o iaaltcineva?
De ce o parte din noi sa plece lasandu-ne goale sufletele?
Nu am stiut s-o pretuim, cu ce am gresit?.
Murat Oga tece prin aceasta suferinta , sa vedem cum va trece el peste asta
si mai cred ca Murat Oga o vede pe Hasret ca un bibelou de portelan , frumoasa merafora nu? 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 355639

hai ca si eu am scris mult 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 517793 fetelor

Ana frumos comentariul tau 19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 441904 , sunt de acord cu tine
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de mihaela99 Sam 21 Aug 2010, 1:04 pm

EPISODE 17 PART 2 (ARZU)



https://www.youtube.com/watch?v=gSMfkG7gsek&feature=search


Saime:
my daughter.
Hasret:stop saying that. I am not your daughter. Go
now wherever you want to go.
Saime: I am not going anywhere. I
cannot leave you like this.
Hasret: you cannot leave me?
OK..
come with me look what I am going to show you.. look.. rich people like
you come here and take our photos and go.. did you like it? We are like
ornaments of Istanbul. But you say you are familiar to such
neighbourhoods. So come on in.. take a look inside the house too..
Look
I do not show everyone my house.. so count yourself worthy.
Look
this is our refrigerator. It is always empty like this. Sometimes dad
puts a couple of beers in and thats it. And don’t be fooled that it is a
refrigerator. It does not cool the food at all. And it usually leaks
water from here..

Saime: hasret!
Hasret: come with me. See..
this our tap.. I could not get it fixed so it leaks too. And we never
have hot water either. Our hands freeze over when we do the dishes with
my sister in the winter.

Saime: hasret please!
Hasret: oh
there is more. Look. Come with me.

Gülnaz: oh shit.. get out
the way kadir.

Hasret: see this is our lounge it is also our
bedroom. And these stains on the wall is soot from the heating stove..
oh.. yes you would not know what a heating stove is. Natural gas does
not leave soot like this does it??? And now you come and say I am
back..
What do you want me to say? What?

Saime: just listen
to me.
Hasret: what’s going to change if I listen? Will I instantly
warm up to you? Will I hug you tight?? Huh?
I wish you had never
found me.
**
Kadir: I am going in.
Gülnaz: let mother and
daughter talk.. oh shit they are coming back out.
**
Saime: Is
this how it ends? Will we not even hug each other once?
Hasret: No!
**
Nesrin:
we are disgraced. Everyone is there to see you but you are nowhere to
be found. You are off running after hasret’s mysterious mother.
Murat:
mom please. I do not want to talk about this.
Ethem: yes lets end
tonight like this.
Nesrin: I am not closing the subject no Sir! We
are at the brink of a scandal. And Hasret is responsible for all this
and then her mother. I wonder what more trouble she will get us into.
Murat:
oh mom stop exaggerating. I just wanted to be there to support her. And
it is obvious this issue is very important for her.
I do not want
to talk about this anymore.
Nesrin: what you don’t understand is
that even if you coat it with gold a tin is just a tin.
Murat: maybe
it is gold but coated with tin and thats why you are blind to see it. I
am now going up to rest.
Ethem: yes, lets talk about this later..
come on..
**
Gülnaz: hey.. shrimp... where is hasret
Kadir: is
she not upstairs.
Gülnaz: no? Did she not come downstairs?
Kadir:
no?
Gülnaz: I wonder is she went to Murat’s house?
Kadir: I
thought she said she is staying here tonight.
Gülnaz: she said she
is.. oh god.. I am having bad feelings. Do you think she has harmed
herself? Hasret!!! Hasret!!!

**
Nesrin asks nakiye if she
knew the truth about saime. Nakiye says no but she was suspicious and
she does not like saime (because of burhan obviously)
**
Levent:
It was hard to stall the reporters. Nevermind. How is everything?
Murat:
saime has gone. Hasret is back home. She wanted to speak to her dad
alone?
Levent: how is she?
Murat: It will be hard for her to get
over this. It is hard..
Levent: you are right. I think the best is to
keep her busy so she can forget.
And I have arranged a busy schedule
already.
Murat: I see you have started being her manager already.
Levent:
I can’t help it. My mind works this way.
Tomorrow I will receive
many calls. I am saying first she should be on the first page of a
monthly issued magazine. And then maybe she should attend a Tv show. And
then a commercial.
By the way her clips are already on Tv.

Murat:
levent lets talk about this later. I am tired.
Levent: why? Are you
afraid you will lose?
Murat: You are the one who lost remember? The
bet. You said nothing would become of Hasret.
Levent: that is old
news. Lets look ahead. As they say. Yesterday is yesterday and the
future is ours.

**
Gülnaz: cobra! Come here. Give me your
mobile.
Cobra: no way.
Gülnaz: what?
Cobra: you should trust
me. You cannot keep going through my messages.
Gülnaz: Oh don’t be
an idiot. I am going to call Hasret.. see if she went to Murat’s house.
And by the way If I do want to read your messages you do have to give me
your phone. And If I see something I will show you hell..

Mr.
Murat? Its me Gülnaz. Is Hasret there? No?
Murat: she did not say
anything to me. Wait up.. I am coming
Hasret cannot be found.

Levent:
I am coming too
Murat: you wait here. Maybe she will come here. Call
me if she does.
Levent: tell me when you find her.
Murat: ok.

**
Nakiye
is upset about saime and burhan..

**
Gülnaz: did you look
all around the house. She might have left a note or something.
Kadir:
there is no note.
Gülnaz: first my dad now my sister... ohhh.
Cobra:
oh calm down!!! Don’t worry. Don’t panic.
Gülnaz: Its night time.
What if something happened to her?

Kadriye: lets go tell everyone
and we will all search together.
Gülnaz: ok.
**
Murat: any
news?
Gülnaz: no there is no news. Nothing.
Murat: did she have
an argument with dad?
Gülnaz: no.. dad left a note and took off. We
did not see him. Just when we found the note saime came to the house.

Murat:
saime came here?
Gülnaz: yes. She said she wanted to talk. They went
into the house. I do not know what they talked about but Hasret got
upset even more and now she is gone. Gone.!

Cobra: but hasret is
right to be angry. That woman.. she was with hasret and she never told a
thing.
What? you got pale? Oh so you knew too?

Murat: a few
days before the concert. But saime wanted to talk to her herself. She
said she would talk after the concert so I had to stay quiet.

Cobra:
yeah yeah I get it!
You can explain it to herself.

Gülnaz:
oh now she will be even more upset...
(so what kadir and gülnaz knew
before too!!!)

Murat: don’t tell her now. I will tell her myself
later.
**
Cobra: I will search with you.
Murat: no no lets
split up. It will be easier to find her.


**
Nesrin: can
we talk?
**

Gülnaz remembers playing Hide and seek with Hasret
and she knows her secret hiding place.

Murat: yes Levent I will
call you when I find her.
Gülnaz!!

Gülnaz: Mr. Murat.
Murat:
do you have news.
Gülnaz: no but I think I might know where she is.

Murat: get in the car then.
Gülnaz: ok.

**
Gülnaz:
maybe its better you talk to her huh?
Murat: ok.

Hasret!

Hasret:
Murat hoca? How did you find me?
Murat: actually Gülnaz pointed this
place out.
**
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

19. Gönülçelen -Inima furata  - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 20 Empty Re: 19. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum